SPORT. Rechtzaken. Uit de Omgeving WOILES? B. DE KONING vaarders naar het Poolgebied, eenïge eeuwen terug ondernomen. De Nederlan ders hebben groote bewondering voor de ze jongste Poolvlucht, zeide spr., want zij kennen de gevaren en het risico, welke aan zulk een onderneming verbonden zijn. Wilkins, mede namens zijn tochtgenoot antwoordende, zeide prettig verrast te zijn door deze ontvangst. Het speet spr. dat hij en Eielson dien avond nog naar Antwerpen vertrekken moesten, daar spr. voor het Aardrijkskundig Genootschap aldaar een lezing zou houden. Zijn Pool vlucht ter sprake brengende, zeide spn dat het hem speet, dat hij daarbij om technische redenen niet van een Fokker vliegtuig gebruik had kunnen maken. Het voorbereidende werk had hij echter met behulp van een Fokkermachine verricht, voor welke vliegtuigen spr. zeer veel be wondering heeft. Vandaag zou spreker met Eielson te Amsterdam terugkeeren om dan dadelijk door te gaan naar Londen, waar men een officieele ontvangst voor bereidt. Vandaar zal de reis naar Ameri ka gaan. Op 1 November a.s. hoop ik aldus spr. aan boord van een walvisch- vaarder van Panama naar Tasmanië te vertrekken. Het doel is een tocht naar het Zuidpoolgebied te maken om daar, ook met behulp van een vliegtuig uitge strekte, tot nu toe nog onbekende streken in kaart te brengen. Nogmaals dankte spr. voor de hartelijke ontvangst, hem en Eielson in de „stad der Olympische Spelen" bereid. Nadat de eere-wijn was rondgediend be gaven zich de vliegers per auto stadwaarts teneinde een bezoek aan de Fokkerfabrie ken te brengen. Plan tot een Oceaanvlucht. ChicagoStockholm via Groenland. Tusschen den Duitsch-Amerikaansche vlieger Richard Hassel eenerzijds en den Deen Bangste lt en de Groonlandsche han delsvertegenwoordiging anderzijds zijn de zer dagen do onderhandelingen inzake een Oceaanvlucht ChiiagoStockholm tot een einde gekomen. De vlucht zal midden Juli plaats hebben met een tuschenlanding op Midden-Groenland en wel in den Zuidelij ken Strömfjord. Vliegtuig neergestort. Twee dooden. Naar uit Stuttgart wordt gemeld, is op het vliegveld van Boeblingen Zondag een vliegtuig, bestuurd door den instructeur Strecker, neergestort. De bestuurder en de eenige passagier, die zich in het vliegtuig bevond, werden op slag gedood. De oorzaak van het ongeluk is onbe kend. POSTDUIVEN. „Steeds Sneller' (Noordwijk). Wedvlucht vanaf Orleans, afstand 514.619 K.M. De vogels werden om 6 uur in vrijheid gesteld en kwamen op de hokken als volgt: 1. Joh. Rakhorst 3-47 44, 2. J. v. d. Berg 3-50-9, 3. Joh. Rakhorst 4-1-11/2, 4*L. Steenvoorden 4-2-11 1/2, 5. J. v. d. Berg 4-24-18, 6. id. 4-39-11, 7. Joh. Rak horst 4-43-20, 8. Th. SteenvcTorden 4-45- 48 1/2, 9. Joh. Rakhorst 5-36-53. Voor deze vlucht was een eereprijs uit geloofd door den heer A. W. Krol, die ge wonnen werd door den heer Joh. Rakhorst met No. 1. Tevens werd hiermede het kam pioenschap veteranen verslagen. De uitslag was als volgt: le kampioen met 332 punten, 2e 294 p., 3e 227 p. „De Gevleugelde Vrienden" (Alp. a. d. Rijn) Wedvlucht vanaf Creil (Frankrijk), af stand 355 K.M. De duiven werden losgela ten om 9 uur. Aankomst als volgt: 7. R. Munsterm8n 43600. 2. H. Bauer 43S 47. 3. G. Ververs 4—4320. 4. P. G. Borgers 4—47—14. 5. Idem 4—48—06. 6. R. MunBter- man 4—56—35. 7. H. Bauer 4—58—39. 8. P. G. Borgers 50656. 9. Gebr. Mens 5—09—42 10. P. G. Borgers 5—13—11. 11. Gebr. Mens 519—00. 12. P. G. Borgers 5—24—47. 14 idem 5—31—15. INGEZONDEN MEDEDEELING. Zomersproeten verdwijnen spoedig door een pjjt Sprutol. Bij alle Drogisten. 2982 Specialist in rheumatiek. Overeenkomstig den eisch van het O. M. heeft de kantonrechter te Goes een koop man uit Krabbendijke, die zich op ver schillende plaatsen in Zeeland aan kwak zalverspraktijken schuldig maakte, ver oordeeld tot 3 boetes van 200 en een van 300, iedere boete te vervangen door 60 dagen hechtenis. Verdachte, die reeds een aantal vonnissen achter den rug heeft, gaf zich uit als specialist in rheumatiek. Hij vroeg van 5 tot J 12.50 voor een visite en twee medicijnen. Het eene, dat voor uitwendig gebruik werd gegeven, be vat volgens onderzoek bij den Rijkskeu- .ringsdienst te Goes terpentijnolie, het an dere, dat. met drie druppels per dag moest worden ingenomen, bestaat uit een meng sel van die olie met sesamolie en zeep- spiritus. De ambtenaar van het O. M. had er o.a. op gewezen, dat het meest funeste is, dat de behandelde personen meenen daar door beter te zijn geworden en dan attes ten afgeven. INGEZONDEN MEDEDEELING. STOMPWIJKi-VEUR. GEMEENTERAAD. De benoeming van een boekhou der-kassier bij het Lichtbedrijf. De gasfabriek en het Voorburg- sche voorstel. Vorige week kwamen de Raden der Ge meenten Stompwijk en Veur in openb. ge combineerde vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behalve de heer Mooijman met kennisgeving. De voorz. opent de verg. met gebed, waarna de notulen worden gelezen en ouveranderd goedgekeurd. In behandeling komen enkele ingekomen stukken, die op voorstel der Commissie van Beheer voor kennisgeving worden aangenomen De voorz. deelt mede, dat Ged. Staten bericht hebben, dat zij in beginsel beslo ten hebben mede te werken aan de Ver- eeniging van de Gemeenten Stompwijk en Veur en dat zij deze zaak in behandeling zullen nemen. De leden Willemse en Verheijen vinden het Jaarverslag over de bedrijven erg be knopt en dringen op een uitgebreider ver slag aan. De voorz. zegt dit toe. Het voorstel tot verleening van eervol ontslag aan den Boekhouder-Kassier van het Lichtbedrijf, wordt na toelichting door den voorz. z. h. s. goedgekeurd. Benoeming Boekh.-Kassier. De Comm. van Beheer stelt de volgende aanbeveljng voor: No. 1. A. Hellemonts, Boekh.-Kas sier aan het lichtbedrijf te Boxtel, No. 2. H. Donker en No. 3 A. Brom. De heer Small ia van meening, dat deze benoeming al heel eigenaardig is opgezet en verre van juist is geschied, daar de op roep slechts in 3 Kath. bladen heeft ge staan en hierdoor alle andersdenkenden als het ware uitgeschakeld werden. Candi- daat No. 1 is zooeven aan de leden voorge steld, aldus spr., wat hij een poppekast vindt; hij wil niet aan don leiband loo- pen van welk gezag ook en zal aan de stemming niet deelnemen, daar deze zaak z.i. zeer partijdig is. De voorz. licht een en ander nader toe en ook de heer van Dam als lid der Comm. zet uiteen, waarom de Comm. van Beheer de oproep allen in de 3 bedoelde bla-den plaatste, wat nij zeer billijk vond. De voorz. merkt alsnog op, dat de heer Small niet aan zijn leiband behoeft te loopen. De heer Willemse uit er ook zijn ver wondering over, dat de Comm. niet anders gewerkt heeft en met geen ander voorstel gekomen isz.i. kan er veel goedkooper gewerkt worden en bespreekt in dit ver band de vereeniging der functie van boekh.-kassier en directeur, wat op vele plaatsen gedaan wordt. De voorz. zegt, dat een goed directeur niet altijd een goed boek.-kassier is en om gekeerd. De heer v. d. Bosch vraagt, of de stem ming één wordt of dat beide Gemeenten afzonderlijk zullen stemmen. De voorz. zegt dit aan den Raad te zul len overlaten. De hoer Verheijen keurt de wijze van plaatsing van den oproep voor boenn.-kass. ten zeerste af en beschuldigt de Comm. van Beheer van partijdigheid en noemt de voorstelling van No. 1 aan de leden een Jan Klaasenspelhij spreekt er zijn be vreemding over uit, dat een vrijgezel geno men is en vraagt zich af, of dit wel de ge schikte persocn is en waarom No. 2 of No. 3 niet genomen zijn, die beiden gehuwd zijn en groote gezinnen hebben. Hij kau zijn medewerking niet geven aan een der gelijke benoeming en zal daarom blanco stemmen. De voorz. zet uiteen, waarom een vrij gezel genomen isalle hecren zijn hem onbekend en van privilegies is geen spra ke. Hij houdt en zal steeds rekening hou den met de minderheid en met een ieders wenschen. Er worden nog zeer lange en breedvoe rige besprekingen gevoerd over deze be noeming, waarna de voorz. de besprekin gen sluit en vraagt, of beide Ra-den in eens stemmen zullen Na enkele 'besprekingen wordt besloten, dat elke Raad apart stem men zal. Bij stemming verkrijgt No. 1 in Stomp wijk 6 stemmen en in Veur 4 stemmen, zoodat de heer Hellemonts tot boekh.-kas sier wordt benoemd. Over het voorstel der Comm. van Beheer inzake de Gasfabriek worden eveneens el lenlange besprekingen gevoerd. De Comm. wil zelfste:-.lig doorwerken en afwijzend beschikken oja het door Voorburg gedane voorstel. De heer Willemse zegt reeds op ver schillende plaatsen te hebben gedemon streerd, dat de Gasfabriek in 1930 uit de penarie zou zijn geweest en dit had de Comm. ook kunnen zien. Hij kan daarom niet begrijpen, waarom zoo langen tijd voor niets gewerkt is en licht een en an der nader toe. De voorz. zegt, dat de Comm. alles ter dege heeft overwogen en liever maar zelf standig doorwerkt. De heer Verheijen zegt met tegen een zelfstandigbedrijf te zijn, doch z'jn bedoe ling is, dat men zich zoo niet door Voor burg moet laten afschepen en men recht heeft op een redelijko behandeling van Voorburg en hij wil daarom een billijk voorstel. Een voorstel-Verheijen om Voorburg nieuwe en billijke voorstellen te laten doen, wordt niet ondersteund en dus niet in stemming gebracht. Een voorstelr-Small om afkeuring te kennen te geven over het voorstel door Voorburg gedaan, wordt z. h. s. goedge keurd. Het voorstel van B. en W. wordt dan aangenomen met alleen de heer Verheijen tegen. Voorst-el der Commissie van Beheer: a. tot vernieuwing gasbuizennefc vanaf de grens der Gemeente Voorburg tot aan de Damlaan; b. tot vernieuwing van een ge deelte gasbuizennet langs clen Stompwijk- schen Weg. De heer Willemse stelt voor te wachten tot 1930, als de Gasfabriek er beter voor zal staan en anders thans de geheele zaak te vernieuwen, doch niet 2 K.M., zooajs de bedoeling is, daar dit toch niet helpt en geen voordeel oplevert, bovendien vindt hij het gebruik van gegoten buis zeer slecht en niet aan te bevelen en licht een en ander duidelijk toe. De heer Raaphorst meent, dat 2 K.M. niet veel zal helpen en vraagt inlichtingen over de gegoten buis, etc. De heer v. d. Bosch juicht het voorstel der Comm. van Beheer toe, doch geeft den Raden in over weging om 3 K.M. te nemen. De heer Borst dringt aan op spoedige vernieuwing gas buizennet aan den Veurschen Straatweg. De heer Verheijen is ook voor geheele ver nieuwing van den Stompwijksclien Weg en is eveneens tegen gegoten buis. De heer Schouten, bedrijfshoofd der Lichtbedrijven verkrijgt alsdan het woord en beantwoordt de verschillende vragers, terwijl hij duidelijk een en ander uiteen zet en toelicht, waarna nog lange bespre kingen worden gevoerd. Een voorstel-Willemse te wachten tot 1930 wordt verworpen door Stompwijk met 82 en door Veur met 43 stemmen. Een voorstel-Willemse den geheelen Stompwijkschen Weg 6 K.M. ineens te ver nieuwen wordt eveneens door Stompwijk verworpen met 73 stemmen en door Veur met 43 stemmen. Het voorstel-v. d. Bosch 3 K.M. in plaats van 2 K.M. te vernieuwen wordt door Veur verworpen met 52 stemmen en door Lt nipwijk aangenomen met 82 stemmen. De heer Willemse stelt voor om stagna tie te voorkomen een nieuwe stemming voor Stompwijk te houden, thans staakten de stemmen 55, zoodat men nog even ver was. Het voorstel der Comm. van Beheer wordt dan z. h. s. aangenomen. Bij het voorstel der Comm. tot herzie ning prijsregeling voor gebruik van in- dustriegas en gas voor verwarming stel len de heeren Willemse en Verheijen voor, dat de Comm. het voorstel terugneemt en met een beter omlijnd voorstel komt. Ook over dit punt wordt breedvoerig van ge dachten gewisseld, waarop de voorz. op merkt, dat het hier in hoofdzaak industrie- gas betreft, waaromtrent nu een beslissing moet genomen worden, wijl de Comm. van Beheer een groot verbruiker van jl.m. 1000 M3. gas per maand anders verliezen zal. De heer Willemse is van meening, dat men in deze machtiging moet geven aan de Comm. om zelfstandig te handelen, het*, geen met alg. st. wordt goedgekeurd waarna de Comm. haar voorstel terug neemt om met een nader voorstel te ko men. Nog zijn ingekomen een 3-tal vragen van het lid de Lange, waarom aan den werkman Brammer geen hooger loon wordt gegeven, waarom als de Gasfabriek toch niet aan Voorburg overgaat, geen vast personeel wordt aangesteld, o.a. den stoker Rijsdijk en waarom aan den werk man Haalcen bij zijn ziekte geen loon is uitgekeerd. Door den heer de Lange wor den dienaangaande voorstellen gedaan; ook hierover wordt lang gesproken. Op voorstel van den heer Verheijen, die opmerkt, dat deze vragen tijdigcr ha-dden moeten ingediend worden, wordt besloten, dat de Commissie van Beheer in de vol gende -vergadering met voorstellen dien aangaande komt. Hierna sluiting. LEIDSCHENDAM. Nationaal Muziekconcours. Zaterdag werden de feestelijkheden van het groot nationaal Muziekconcours te Xeidschendam ingezet met een muzikale omgang door het dorp, waarbij ook een serenade werd gebracht bij den Zeereerw. Heer Pastoor. Zondag had te 12 uur de officieele plechtige ontvangst plaats ten Raadhuize te Leidschendam van Juryleden, het Be stuur van den R. K. Bond, Eere-Comité, de Besturen der deelnemende Vereenigin- gen, enz. Mede aanwezig waren de zeer eerw. heer Pastoor, de eerw. hecren Ka pelaans, kap. Janus, adv. v. d. R. K. Bond enz. Burg. Keijzer heet, als Burg. van Stomp wijk en Veur allen van harte welkom, in het bijzonder het Bestuur van den R. K. Bond en de Besturen der aangesloten Vereenigingen; gij zijt hier gekomen, al dus de Burgemeester, om uwe eerste con coursdag te houden sedert het bestaan van den Bond en er zal vandaag veel van uwe muzikale krachten en kennis ge vraagd worden, want vandaag zal U een plaats in den Roomschen Bond worden aangewezen, doch hoe do uitslag ook zijn moge, weest mannen en laat u niet ont moedigen. Hij richt zich nog in het bijonder tot kap. Janus, de Juryleden en de jubileeren- ae Vereeniging en brengt dank aan allen voor de medewerking en de vele prachtige beschikbaar gestelde prijzen en spreekt den wensch uit, dat ue R. K. Bond moge groeien en bloeien, waarbij hij toezegt den Bond nimmer te zuhen vergeten. Hierna verkrijgt de Voorz. van den Bond het woord, die hulde brengt aan Burgemeester Keijzer, de Geestelijkheid, het Gemeentebestuur en de Jury en de jubileerenden gelukwenscht met hun lus trum. Vervolgens voeren nog het woord Pastoor Kammers, Kap. Janus en de voor zitter der Jury, de heer Bouwman. Nadat de eerewijn gedronken is, wordt onder begunstiging van schitterend weer en onder de vroolijke tonen van de Har monie van Voorburg, opgetrokken naar het terrein, waar terstond een aanvang werd gemaakt met het concours en de verschillende vereenigingen voor de Jury verschijnen, welke bestond uit de heeren N. A. Bouwman, gep. kapt. Dir. K. M. K., Den Haag, Mar. Ogier, Dir. Sted. Muz.- school te Maastricht en P. Kallenbach, Dir. Sted. Muz. school te Den Bosch. Er werden strenge eischen gesteld, zoo dat van de 14 Vereenigingen, die op dezen dag uitkwamen, er slechts één eeu len prijs behaalde; er moeten behaald worden voor len prijs 336 punten, voor 2en prijs 294 en voor 3en prijs 252 punten. De totale uitslag was als volgt: 4e Afd. Harmonie „Kolpingsvreugde", Wassenaar 192 punten; 4e Afd. Fanfare H. A. P. Den Haag 240 punten; 3e Afd. Harmonie ,»De Phoenix" Wateringen 274 punten, 3e prijs; „Perosi" uit Leiden 223 punten; „Adolf Kolping" Lisse, 294 pun ten, 2e prijs „St. Cecilia" Voorhout, 193 punten; 2e Afd. Harmonie „St. Cecilia", Schipluiden, 234 punten; le Afd. Harmo nie „Padua" Rotterdam, 341 punten, le prijs; „St. Jeanne d'Arc", Noordwijker- hout, 318 punten, 2e prijs; le Afd. Fanfa re, „Juliana", Stompwijk, 310 punten, 2e prijs; Afd. Harmonie Uitmuntendheid, „St. Cecilia", Loosduinen, 282 punten, 3e prijs; „St. Franciscus", Delft 313 punten, 2e prijs; Eere-Afd. Harmonie, „St. Gre- gorius de Groote", Den Haag, 314 punten, 2e prijs. Bij den marschwedstrijd behaalden H. A. P., Den Haag, en St. Cecilia, Schiplui den, beiden een 3e prijs en De Phoenix, Wateringen een 2e prijs. Des avonds te 8 uur werd een groot feesteoncert gegeven door de Harmonie- vereeniging „St. Franciscus" te Delft. Dank zij het prachtige weer, was het gedurende den geheelen dag zeer druk, terwijl alles een aangenaam verloop had, zoodat deze eerste Concoursdag schitte rend geslaagd mag genoemd worden. LANGERAAR. Oranjevereeniging. Onder voorzitter schap van den heer W. J. Valentijn verga derde de Oranjevereen. Juliana Zaterdag dagavond in het café van den heer D. Hoo- gendijk. Door den heer C. Mank werd re kening en verantwoording over het afge- geloopen vereenigingsjaar gedaan; inkom sten 2035,04, uitgaven 1605,05, saldo 419,99. Van den Burgemeester was een schrij ven ingekomen uitnoodigend tot een bij eenkomst tusschen het bestuur der Wilhel- minavereeniging en de Oranjevereeniging „Juliana". Daarna had verkiezing plaats van zes bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren C. Mank, J. H. Hohr en L. den Haan, en wegens bedanken van de heeren C. J. Vermeulen, A. P. Vijt- terwaal en A. C. Hoogervorst. De aftre dende leden werden allen herkozen. Ter voorziening in de vacature werden gekozen de heer G. Voortman, A. de Jong, als secretaris de heer J. Hoogervorst. Een voorstel van den heer M. Borst om het bo- dewerk door andere te doen waarnemen, werd met groote meerderheid verworpen. Den leden werd jiog een klein onthaal aan geboden, waarna de voorz. onder dank voor de medewerking de vergadering sloot. Bloembo'.lenkweekers. Vrijdag had onder voorzitterschap van den heer Joh. Rekelhof een bijeenkomst plaats, van de bloembollenkweekers. De heer W. v. d. Laan als een "der mede-direceturen van'de Hobaho, was mede genoodigd. Uit de be sprekingen bleek dat allen zeer tot ge noegen met de Hobaho hadden gewerkt en besloten werd de bollen aldaar weer in veiling te brengen. Het bestuur werd op gedragen voor de regeling zorg te dragen Na enkele huishoudelijke zaken te heb ben behandeld, werd de bijeenkomst ge sloten. LISSE. Bekroond. De R. K. Harmonie „Adolf Kolping" onderafd. van de Jozefgezellen- vereeniging, directeur de heer G. Dik te Leiden, behaalde Zondag lj.. op het door don R K. Bond van Harmonie en Fanfare corpsen in Zuid-Holland uitgeschreven concours in de 3e afdeeling den 2en prijs met 294 punten. HILLEG0M. Terrein nieuwe haven. Dit terrein heeft een geheele gedaanteverwisseling ondergaan. Een demping heeft er plaats gehad naar <üe huizen van den heer K. Vermey; verder een aanvulling en ophoo ging; kortom een straat nog, en er is een nieuwe havenkade bij. De werkloozen hebben bier zeer productief werk verricht waar de gemeente binnen zeer afzienba- ren tijd wel bij zal varen. Het is ook goed gezien, dat de gemeente een complex hui zen aankocht, dat verdwijnen moet en nu binnen een zeer korten tijd ook' verdwij nen zal. Wie het z. g. „Kikkerlust" van een paar jaar zoekt, speurt tevergeefs: vrijwel alles is er gesloopt en schier weke lijks verschijnt er iets nieuws. De geheele Meerstraat is een straat van belang voor de toekomst, temeer daar zij gebitumeerd wordt. Zij is slechts in belangrijkheid te vergeleken met de Kanaalstraat te Lisse. H. Kindsheid. Mede in verband met de geweldige stoet, welke door het groo te aantal deelnemende kinderen wordt veroorzaakt, zal dit jaar de viering van het feest der H. Kindsheid voor de beide Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. Leidsch Kruisverbond, Bond». gebouw, 8.15 uur. Woensdag. „De Hanze". „In de Vergul. de Turk", 8.30 uur. D^derdag, 8 uur. Ledenvergadering R. K. Bouw varkarbeidersband, Bondsge- bouw. Algemeene Agenda. LEIDEN. Woensdag. Leidsch Kunstkring „Voor AK len", „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. De avond-, naoht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag4 Juni a. s. tot en met Zondag 10 Juni waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. INGEZONDEN MEDEDEELING. COLLECTIE 2990 prachtdeseins, met en zonder randen98, 78, u9 Cl. Wij brengen In STOFFEN, WOLLEN-, KATOENEN M0USSELINES, KUNST ZIJDE enz., de GROOTSTE KEUZE de NIEUWSTE SNUFJES en WIJ ZIJN ALTIJD GOEDKOOPER föT ZIET ONZE ETALAGES -*6 HAARL.STR. hoek DONKERSTEEG 2-4-6 J parochies afzonderlijk zijn. Voor de St Martinus geschiedt zulks Woensdag Juni, voor de Joseph drie weken later. Huldeblijk Koningin-Moeder. Alhier hebben 1047 vrouwelijke personen op de lijsten van het gedenkboek geteekend, terwijl 406,575 voor dit doel ia gecoRw teerd. OEGSTGEEST. Woningbouwvereniging „Buiteniust". - Deze vereeniging hield Zaterdagavond een [eestvergadering in de Graanbeurs. Aan vankelijk lag het in de bedoeling deze in Zomerlust te organiseeren maar met het oog op verbouwing kon dit niet doorgaan. Omstreeks acht uur heette de voorz., de heer Verkuylen, allen hartelijk welkom, sprak zijn blijdschap uit over de groote op komst, en richtte een bijzonder woord van welkom tot de heeren architecten en tot het bestuur van de woningbouwver. „Eens gezindheid". Het doel van dezen avond, aldus spr., is het versterken van den band tusschen de leden onderling en hij hoopte dat zii goed leden en bewoners van „Buiteniust" moge zijn en worden. Hij wees hierbij op den invloed der vrouw die hij hiertoe aanspoorde en sprak den wensch uit dat het niet alleen „lust naar buiten maar ook „lust naar binnen' moge zijn Na in 't kort te hebben stilgestaan bij d< bereikte resultaten der vereeniging brach hij dank aan de feestcommissie, de firm en allen die hebben medgewerkt om deze avond mogelijk te maken. Hierna ging d leiding over aan de feestcommissie, onde voorziterschap van den heer v. d. Wijt gaarden en deze heeft zich dusdanij van haar taak gekweten dat zij allen lol toekomt. Het zou ons te ver voeren heil programin haar geheel te volgen. Laten we dus volstaan met te wijzen op het ver-I dienstelijk optreden van het trio v. d WoerdBeurze en de vioolmuziek van K Verhoeve met pianobegeleiding van mei Jansen. De aangeboden bloemen waren dan oc verdiend. Het glanspunt van den avor voor het bestuur was zeker de grootrr) hudiging bij monde van den heer v. i Wijngaard, die in welgekozen woorden M bestuur dank bracht voor al haar weti en de heeren Verkuylen, v. d. Burgh en Baars resp. voorz., secr. en penningmeei ter, onderscheidenlijk een rookstoel, ees bureaustoel en inkstel aanbood. De voofl en secr. dankte mede namens het beStuC voor deze huldiging. Het verdere van avond vol afwisselende attracties - was zoo gezellig, dat het na het middef' nachtelijk uur was alvorens men hutf waarts toog. Beneveld chauffeur. Zondagavond 1 uur is J. G. H. aangereden in de Dorp straat door een auto. Hij werd daarbij P wond aan den linkerarm en heeft zich o: der geneeskundige behandeling van I» Timmermans moeten stellen. De auto weri bestuur door A. J. de H. uit Amsterds®- die onder invloed was van sterken dran* De politie stelt verder ondérzoek in. r(0EL0 FAR ENDS VEEN. Muziekuitvoering. Zondagavond P* het muziekgezelschap „Liefde voor H»[' monie" alhier zijn ee;ste concert in dd seizoen. Wegens de toenemende drukte op het veilingsterrein kon de muziektent d«aI niet meer worden geplaatst, zoodat de^ was opgebouwd op het terrein na-ast M' café van den heer van der Geest. Reef lang voor den aanvang trok de jeugd

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2