DE OLYMPISCHE SPELEN HET VOETB/»' TOURNOOI. In de tweede ronde van het voetbal- tournooi De Roode Duivels na prachtigen strijd door de Zuid-Ame- rikaansche kampioenen geklopt De score en het weer handhaven zich De scheidsrechters in het tournooi. (Van onze speciale verslaggevers). BELGIëARGENTINIë 3-8. De vrees door velen geuit, dat door het verliezen van de Oranje-ploeg in de eerste roDde de belangstelling voor heb verdeve verloop van het Olympisch tournooi dsrtrig zou verminderen is geheel ongegrond ge bleken. Wel beleven we niet meer dat ver schrikkelijk zenuwachtige gedoe, dat een match van ons nationale team tegen een sterkere ploeg, vooraf zou gaan, doch over gebrek aan belangstelling bij de wed strijden hebben we toch in geen enkel op zicht te klagen. Het verloop van het tournooi heeft er zelf zoo'n beetje voor gezorgd, dat die be langstelling gegroeid is. Het spel, dat door verschillende ploegen ontplooid is, heeft de echte voetballiefhebbers met spanning vervuld omtrent de verdere resultaten. En ook de laatste wedstijden hebben voor de komende beslissingen grootsche verwach tingen gewekt. Ten aanschouwe van 25.000 toeschouwers hebben onze Zuidelijke buren Zaterdagmid dag den strijd aangebonden tegen de kam pioenen van Z.-Amerika, de ernstige can- didaten voor de finale. Met leeuwenmoed hebben de roode duivels gevochten, maar het alles overdonderende spel der Argen tijnen, dat steeds nieuwe aanval-methodes bracht, heeft ten slotte met sprekende cij fers gezegevierd. De Belgen hebben echter een schitteren de prestatie geleverd. Ondanks het feit, dat betrekkelijk vlug de score 30 in hun nadeel stond, hebben zij kans gezien nog tweemaal het net hunner tegenstanders te vinden, zoodat met half-time de voor hen eervolle cijfers 23 op het scoringbord stonden. Duizenden Belgen waren over onze Zui delijke grens getogen om in het Amster- damsche Stadion hun landgenooten te ko men aanmoedigen en overal in de tribunes zag men van die rood-geel-zwarte vlagge tjes opduiken, die bij elke fraaie prestatie der Belgen driftig heen en weer bewogen. Holland heeft nog altijd een zwak voor de Belgen, althans voor hun voetballers. In drommen trokken onze landgenooten Zater dag naar den Amstelveenschen weg om hun jaarlijksche tegenstanders in den strijd tegen de „onoverwinnelijken" aan te moe digen. De sympathie van het Nedevland- sche publiek neigt zich nu eenmaal steeds naar de zwaksten.En zoo gebeurde het, dat uit tienduizenden kelen herhaalde» lijk het den roodhemden tegenklonk: „Al- Tegen vier uur verschijnen de Argentij nen en do Belgen in het veld. Nadat de Argentijnsche aanvoerder zijn Belgischen collega een vlag heeft aangebo den wordt getosst, welk experiment in het voordeel van België afloopt. Precies om vier uur brengt Ferreira den bal aan het rollen. Hij speelt direct op Cer- ro, een van de goalgetters uit de ploeg, die in een minimum van tijd voor het Belgische doel zit. Hier staat De Bie weer tusschen de palen hetgeen beteekent, dat de Ar gentijnsche voorhoedespelers onhoudbare schoten zullen moeten lossen. De Belgen probeeren over de Argentijn sche speelhelft te komen, doch dit lukt niet erg. Als de wedstrijd nauwelijks twee mi nuten oud is, wordt De Bie's doel weer in gevaar gebracht Monti brengt den bal mooi op en geeft Tarasconi een kans, die gemakkelijk De Bie passeert (01). De roodhemden toonen zich geenszins ontmoedigd en dapper doen zij een paar uitvallen. Na drie minuten nemen zijn zelfs een hoekschop, welke evenwel niets ople vert. Een minuut later doorboort Ferreira het Belgische doel. Onder protest van de Belgische achterhoede, die meent, dat hier van buitenspel sprake is geweest, wordt dit doelpunt toegekend (02). Voor de Belgen is dit niettemin nog geen reden om het bijltje er bij neer te leggen. Moeschal en Diddens probeeren door on stuimige rennen de Argentijnsche achter hoede te verschalken. Eerstgenoemde krijgt tweemaal gelegenheid tot schieten. De bal gaat echter naast. De spil Monti zet dan zijn vleugelspelers weer aan het werk en zoo komt het, dat de bal weer bij Tarasconi belandt. Deze spe ler passeert den Belgischen rechtsbak 'en maakt met een fraai schot het derde doel punt tegen de Belgen (0—3). De wedstrijd is dan juist tien minuten oud. Er volgt dan een periode van wanhopig Pogen der Belgische voorhoede. Maar om dat ook de verdediging haar handen vol heeft om den gestadigen druk weerstand te bieden, komt van aanvallen niet veel. De meerderheid berust toch bij de Argentij nen. Toch komen er tegenpunten. De Belgi sche middenlinie ontdekt de zwakke plek dor Argentijnen en begint met verre scho ten naar de vleugels tot retireeren te dwin gen. Inderdaad wordt hiermee succes be reikt.. Een plotselinge snelle aanval brengt Raymond Braine den bal voor de voeten op hetzelfde oogenblik knalt het leder mngs Bosio (1—3). Aan het lawaai in de tribunes schijnt geen einde te komen. Wat een gewuif, ge trappel en gejoel! „Allez Belgique" don dert het langs de lijnen. Daar gaat de kleine Diddens weer, maar ren wordt onderbroken door Medice, die op zijn beurt een Argentijnschen aan val organiseert. pan komt er eindelijk weer een kans. Wie de bewerker ervan is, valt nauwelijks t® constateeren. Van Halme schiet.vier ®Pelers springen op en door elkaar. De bal tusschen de palen (23). ^°S blijven de roodhemden aanvallen. Zullen zij nog gelijkmaken? Het publick geeft luide zijn verlangen daartoe te ken nen, doch de Argentijnen zijn ook geen kin deren. Nog even gunnen zij de roodhemden een paar aanvallen en dan is het langzaam terugdringen op het Belgische doel. Rust gaat in mot den stand 23 voor Argentinië. De Belgen trappen na rust met het voor deel van den wind er lustig op los. Zij zijn zich blijkbaar bewust een goede partij te geven en dat geeft hun voorhoedespelers overmoed. Vijf minuten is het spel oud, als Moeschal en Diddens de Argentijnsche ver dediging om den tuin leiden, met 't resul taat, dat eerstgenoemde zich na schitte rend samenspel weet vrij te maken. Voor dat iemand het beseft puilt het net van Bosio verdacht naar achteren uit en ligt de gelijkmaker achter de palen! (33). Een moment om niet te beschrijven. Belgen en Hollanders staan te dansen. Dat is nog eens een prestatie! De roode duivels heb ben hun moreelen steun volkomen terugge vonden. Aanhoudend gaan zij ten aanval en hot Argentijnsche overwicht is geruimen tijd niet te bespeuren. We zouden in deze periode zelfs durven zeggen, dat de Belgen het spel in handen hebben. Ongeveer een half uur na de hervatting wordt de Belgische overmoed gestraft door een tegenoffensief der Argentijnen, waaruit de rechtsbinnen Tarasconi de schaal in het voordeel der Zuid-Amerikanen doet over slaan (34). Het spel der Belgen toont dan wel wat teekenen van vermoeidheid. Niettemin geven zij nog behoorlijk partij. Vijf minuten later is het Orsi, die den voorsprong voor zijn team tot 53 vor- groot. Naarmate het einde nadert wordt de strijd feller, maar het Argentijnsche over wicht valt nu niet meer te betwisten. Ta rasconi maakt het half dozijn ten slotte vol, waarna spoedig het einde komt. DUITSCHLAND—URUGUAY 1—4. 'De Duitsche invasie in de hoofdstad. Hollandsche toeschouwers in de minder heid. Een wedstrijd vol incidenten. Twee Duitsche spelers het veld uitge stuurd. Geweldig is de drukte zeker goweest, die vanaf den vroegen morgon in de Am- stelstad geheerscht heeft op den dag van de groote ontmoeting DuitschlandUru guay. De verwachte extra-treinen met duizenden onzer Oostelijke buren zijn niet achterwege gebleven en zoo kwam het, dat reeds om tien uur van een ware Duit sche invasie gesproken kon worden. De man onder het inlichtingentcntje van het N.O.C. dat nabij den uitgang van het Centra al-Station staat opgeslagen, had het omstreeks dien tijd al verbazend druk. Op het Damrak had zich weldra een geweldige file govormd voor het bureau, dat voor de duizenden Duitschers de plaatskaarton had verzorgd. Bereden politie-agenten wa ren noodig om te voorkomen, dat althans het tramverkeer normaal doorgang zou kunnen vinden. Naar wij constateerden is het met het uitdeelen van de plaatsen niet zoo verbazend snel toegegaan immers on over 2 zagen wij daar nog een massa lief hebbers geduldig wachten. In de binnenstad zag men overal van die zwart-rood-gele vlaggetjes, welke de aanwezigheid van de duizenden Duitschers nog bevestigden. Een aardige reclame van „der Mittag" waarvan gretig gebruik werd gemaakt. De handel in plaatskaar- ten heeft op de bekende drukke punten met de meeste levendigheid plaats gevon den. De prijzen varieerden voor staan plaatsen van 615 gld. doch begrijpelijker wijze bleven deze noteeringen niet gehand haafd, naar mate het aanvangsuur na derde. Om twee uur waren de traras, welke in de richting van het stadion reden, reeds vol gepropt met passagiers en menig con ducteur had zijn handen vol om opdrin gerige voetbalenthousiasten, die zich zolfs op de treeplank genesteld hodden bui ten de wagens te houden. „Niet op de treeplank staan meneer", moesten wij her haaldelijk hooren van de gemoedelijkste conducteurtjes, wien onder den indruk van de algemcene gejaagdheid, ook de zenu wen parten begonnen te spelen. Het schitterende zomerweer had er niet weinig toe medegewerkt dat vanmiddag urenlang voor den aanvang van de „big match" de Amstelveensche weg met dui zenden bevolkt was, waaronder de nieuws gierigen een groot percentago vertegen woordigden. De verkeerspolitie was daar al druk in de weer om de noodige orde te handhaven. Het groote wagenpark vulde zich gaande weg en onder de stationneerende auto's waren er tnlloozc, welke voorzien waren van het bekende Zwart-rood-gele vlag getje. Binnen het Stadion heergchte tegen half vier al wat levendigheid. De staantribu- nes waren toen al voor het meerendeel ge vuld. De duizenden werden vergast op de muziek, welke uit do luidsprekers schalde, volgens een oud beproefd programma. Stoere agenten van politie hadden zich in middels a! beneden aan den wielerbaan bij het terrein opgesteld om op alles voorbe reid te zijn. ue drukte en spanning najn gestadig toe. We zouden haast geneigd zijn te beweren, dat de genomen maatre gelen nog verstrekkender zijn, dan Woens dagavond het geval is geweest. De felle zon staat dwars over hot veld en beschijnt de Marathonpoort, zoodat geen der pai tijen aanstonds daarvan het uitgesproken nadeel van zal ondervinden. Er staat een licht briesje van doel tot doel. In de gereserveerde tribune zien wij weer vele oude bekenden, waaronder na tuurlijk weer Minister Kan en de verschil lende leden van het Olympisch Comité. Te ongeveer 5 minuten vóór vier ko men de elftallen in het veld. Er zijn in beido ploegen enkele wijzigingen aange bracht, waardoor zij als volgt zijn samen gesteld Duitschland :Stuhlfaut, Beier, Weber, Knöpfle, Kalb, Leinberger, Albrecht, Kor- nauer Pöttinger, R. Hoffmann, L. Hoff man. Uruguay: Mazalli, Arispe Nasazzi, Ges- tido, Fernandez, Piriz, Campolo, Cea, ?e- trone, Castro, Urdinaran. Geen plaatsje is meer onbezet als de Egyptenaar Youssof Mohamed laat op gooien voor den toss, welke door de Uru- guuezen gewonnen wordt. De in hun be kende witte met roode baan gestreepte homden gekleede Duitschers, worden nog voordat de bal aan het hollen gebracht is, door hun duizenden supporteurs in de tri bunes stormachtig toegejuicht. De eerste aanval is voor de Duitschers. De twee Hoffmans, die naast elkaar spelen, bren gen het echter niet verder dan Nasazzi, die mot een enorm schot den bal naar de ander helft doet verhuizen. De Duitsche vleugelspelers schijnen er echter toch al les op te zetten en de snelheid waarmede zij aanvallen is werkelijk verbluffend. Als L. Hoffmann, mooi samenspelend „geno men" wordt stormt Kalb toe. Zijn van twintig meter gelost schot gaat over de lat van het doel van Mazalli. Dan volgt weer een aanval der Urugueezen, waar Petrone zich door de Duitsche middenlinie weet heen te werken ontstaat er een schermut seling voor het Duitsche doel. Weber doet met ccn enorm schot het leder naar het midden van het veld verhuizen. Na zeven minuten wordt de eerste corner tegen Duitschland genomen. In deze periode is bet spel nagenoeg gelijk opgegaan. De Urugueezen moeten geducht spelen om aan het Duitsche tempo weerstand te bieden, maar.... zijn de Zuiderlingen eenmaal op de helft der withemden, dan moeten deze alle zeilen bijzetten om een doorboring van hun doel te voorkomen. Maar de Duit schers geven zich wel voor de volle hon derd procent! Do wedstrijd is nu ruim 12 minuten oud, doch van een overwicht der Urugueezen is nog een sprake. Bij een aanval der Duitsche voorhoede raken Na sazzi en R. Hoffmann handgemeen. Zij duwen elkaar en de scheidsrechter fluit bestraffend onder vervaarlijk gegil der Duitsche toeschouwers in de tribune-. Even later wordt Weber tegen den grond getrapt. Ook nu klinkt weer een geweldig gehuil en gefluit van de tribunes. De wed strijd wordt steeds feller, terwijl de poo- tige Duitschers aanvallend blijven optre den. Hun middenlinie steunt uitstekend. Nadat een paar Duitschors met hun te genstanders overhoop hebben gelegen breekt Albrecht door en lost een vervaar lijk schot op het Tfiuguéesche doel, dat juist overgaat. In de twintigste minuut wordt dan de eerste corner tegen de blauw hemden genomen. L. Hoffmann neemt de zen hoekschop prachtig en een geweldig gejuich vergezelt de knal «ran de-a aftrap. Er ontstaat een kluwen voor het doel van Mazalli. We mogen veilig zeggen, dat deze doelman vandaag voor de Urugueezen niet overbodig is. Eon gevaarlijk schot van Pöt tinger vangt hij even later klemvast. Arispe en Nasazzi weren zich geducht. Op sommige momenten lijkt de match op een bokswedstrijd. Herhaaldelijk moet de scheidsrechter free-cLks toekennon. En elk zoo'n gebeurtenis ontlokt een gefluit en gehuil in de tribunes. Na 23 minuten wordt de tweede corner op het Duitsche doel genomen, welke na een korte scher mutseling schitterend wordt weggewerkt. Een prachtkans voor de Duitschers gaat verloren als Albrecht weer is doorgebro ken en schitterend naar het midden voor zet. Pöttinger mist echter tot groote te leurstelling van de duizenden. Het offensief der Uruguayers begint dan weer. Maar de Zuid-Amerikanen hebben nog niet veel succes op de Duitsche helft, waar steeds hatelijke strubbelingen ont staan. De verre van gemoedelijke Kalb krijgt het te kwaad, als hij door Petrone geduwd wordt. Na 35 minuten krijgt Petrone einde lijk den bal to paken. Na een schei rnutse- ling voor het Duitsche doel, kogelt hij den bal in het not. Geweldig is het enthou siasme in de menigte dat vori een groot deel uit aanhangers der Uurucezen b.ykt te beslaan. (01). Een minuut later wordt Kalb wegens ruw spel het veld uitgestuurd. De Duit sche toeschouwers zijn woedend en zij flui ten hard. Kalb is nog nieo verdwenen, of Urdinaran benut een tweede kans en het is onder groot rumcer 0—2 voor de Uru gueezen geworden. De Duitschers spelen met tien man verder, maar het sportieve van den sti ijd is al lang verdwenen. Het publiek sebveeu.- t en fluit hard dooreen, maar het blijft 0~2 vc.r de Urugueezen. Een minuut na d:b doelpunt krijgt Knöpfle een trap tegen heb been Hij valt neer en kan enkele minuten niet aan den strijd deelnemen. Do wedstrijd wordt on derwijl voortgezel en het geloei wordt weor sterker. In deze periode, als de Duif- schers met 9 man spelen, weet L. Hoff mann door te breken en er ontstaat een prachtkans. Arispe werkt echter weg. Als de rust aangekondigd wordt, klinkt gejuich en gefluit als om strijd van alle kanton. Als de scheidsrechter na de rust terugkomt, herhaalt zich dit spelletje. De Duitsche spelers laten wat lang op zich wachten en weer klinkt er gefluit en gehuil De Duitsche toeschouwers beginnen in de tribunes hun volkslied te zingen. Eindelijk komen de voetballers met z'n tienen weer in het veld. Na al die emoties begint de bal weer te rollen. Hornauer bezet nu de spilplaats, terwijl de voorhoede mot vier man verder speelt. Een der eerste aanvallen is voor de Duitschers. Fernandez komt tusschenbeide en liet gevaar is bezworen. Dan krijgt Hofmann, de rechtsbuiten weer een kans. Hij 6peelt mooi samen met Pöttinger, doch laatstgenoemde mist de voorzet van den buitenspeler. Het spel is nu tien minuten hervat en ondanks 't feit dat de Duitschers slechts met tien man spelen, zijn zij niet sterk in de minderheid. Dan komt weer een tijdvak, waarin meer op de Duitsche helft gespeeld wordt. Het gevaar dreigt nu meer van de rechterwenk, waar Castro en Urdinaran samenspelen Een voorzet van laatstgenoemde wordt door de Castro overgeschoten'. Een nieuwe doorbraak der rechtervleu gel volgt. Weer krijgt de Castro het leder voor de voeten, maar nu past hij beter op. Na een schermutseling met Weber schiet hij laag in (03). Het enthousiasme der Urugayers in de tribune begint nu ook oen woordje mee te spreken. Aanhoudend roepen zij de letter grepen van hun land hard uitstootend: U-ru-guay, U-ru-guay, U-ru-guayü Maar nu weren zich do Germanen ook: „Dcutsch- land, Dcutsch-land!Eet lijkt er sommige oogenblikken op, dat de strijd meer onder de toeschouwers, dan op het groene veld gevoerd wordt. De Duitschors beseffen heel goed een verloren wedstrijd te spelen, doch niette min blijven ze met mannenmoed aanvallen. Ja werkelijk, daar komt zelfs een benauwd oogenblik voor hot doel van Mazalli. Een fraaie voorzet van L. Hofmann wordt door den Duitschcn rechtsbinnen op het nipper tje overgeschoten. Do strijd blijft vol emoties, dan weer een incidentje aan de eene, dan weer aan de andore zijde. Doelman Stuhlfaut Bchudt 'n woeste tegenstander van zich af, waarop deze vol mimiek op den grond gaat liggen. De Duitsche doelman verricht echter ove rigens schitterend werk. Een nieuw incident ontstaat als een der Duitsche achterspelers zeer onsportief door den linksbinnen Cea wordt beetge pakt in den rug. Het leek op een flinken opstopper! Het publiek schreeuwt, dat deze Uruguees nu ook 't veld moet uitge stuurd worden. Het is een lawaai van be lang! De scheidsrechter kent echter een frec-cick toe. Opnieuw stormen de Duitschers op het doel der Urugueezen af. Zij brengen het echter alweer niet verder dan tot de beide backs der blauwhemden. Bij een nieuw of fensief der Urugueezen wordt de Duitsche doelman door Cea op ongeoorloofde wijze aangevallen. De scheidsrechter laat hier voor een free-cick nemen. Het verdionde tegonpunt der Duitschers wordt indirect veroorzaakt door keeper Mazalli die tegen de spelregels zondigt door meer dan 3 passen met den bal te loopen. Het publiek dat in de meening verkeerde dat hier weer sprake was van een overtreding der achterspelers schreeuw de om een penalty, omdat men duidelijk gezien had dat de overtreding binnen het strafschopgebied geconstateerd was. Scheidsrechter Mohamed kent een vrije schop tegen Uruguay toe, waaruit Hor nauer via eenige hoofden scoort. (13), Nauwelijks heeft de bal weer het mid den van het veld verlaten of enkele spe lers raken weer slaags met elkaar en het is weer de Egyptenaar, die de verhitte ge moederen lot bedaren brengt. Weldra gaat do rechterwenk der blauw hemden weer ten aanval. Stuhlfaut stompt een schot van Urdinaran weg. Petrone vangt den bal op cn plaatst het vierde doelpunt in het net der Duitschers (11). De Duitschers beginnen nu weer ge ducht op den man te spelen en het zooveel- ste incident van den middag laat niet lang op zich wachten. Hoffmann schopt den rechtsback Nasazzi tegen den grond. Ge noemde achterspelcr blijft roerloos liggen en onder hevig rumoer gelast de scheids rechter Hoffmann het veld te verlaten, na bewerkt te hebben dat de Dukscher zijn slachtoffer excuses aanbiedt. Nasazzi kan niet meer mee spelen en wordt van het terrein gedragen. Gelukkig voor de spelenden en niet min der voor don scheidsrechter komt nu spoe dig het einde, dat een verdiende 41 over winning voor de Urugueezen brengt. Ondanks do vele incidenten die zich hebben voorgedaan was de wedstrijd van Zondagmiddag van begin tot eind vol spanning. De Duitschers waren in uitste kende conditie en zouden zeker waardige tegenstanders der Urugueezen geweest zijn indien de wedstrijd een meer sportief ka rakter had gedragen. De scheidsrechter stond voor een buitengewoon moeilijke taak. Van Duitsche zijde werd beweerd, dat hij veel te langzaam was om het spel te kunnen beheerschen, doch zijn beslissin gen waren over het algemeen zeer juist. Kalb heeft werkelijk'aanleiding gegeven tot streng optreden van den arbiter. Jam mer dat dit eerste ernstige incident zo o van invloed geweest is op het gehoele op treden der Duitsche spelers in het overige gedeelte van den wedstrijd, die nu met een soort van wrok vorder speelden. Dat in verband hiermede ook het spel der Urnl gueezen ook minder fair word, valt te be grijpen. Hadden zich de genoemde incidenten niet voorgedaan, we zijn er zeker van dat de match van Zondagmiddag een van de fraaiste genoemd zou kunnen worden van het heele tournooi. Het troosttournooi gaat door. Minstens vier deelnemende landen. Het doorgaan van het voetbal-troost- tournooi is thans verzekerd. Behalve Chili en Nederland schreven nog in België en Mexico. De regelingscommissie van de F.I.F.A. wacht nog tot morgen op meer dere inschrijvingen, doch besloot reeds definitief het tournooi te laten doorgaan. Daar echter verondersteld wordt dat de inschrijving zich tot de vier genoemde landen zal blijven beperken en e- ook geen tijd meer te verliezen valt, besloot de commissie de loting hedenmorgen te hou den. Voort is bepaald de beide eerste wedstrijden Dinsdagavond te doen spelen en wel één op het terrein van Sparta Rot terdam cn de andere op het terrein van Vitesse te Arnhem. Vervolgens komen de HOE HET GESCHIEDDE Duitsche invasie. „Het".... was natuurlijk de wedstrijd Duitschlard—Uruguay. De N.O.C.-hooge oomes hadden ietwat verwaand gedacht, dat nu Holland in do arena ten onder was gegaan, de belang stelling voor het voetbaltournooi geluwd zou zijn. Kinderlijke verwaandheid. Vijf extra-treinen importeerden op de zen voetbaldag 20.000 rasechte Duitschers, waardoor het nu op het Damrak werkelijk „Deulschland, Deutschland über alles was. Amsterdam was even vcr-Duitscht, even maar, zoolang de rit: stationstadion duurde en na afloop weer terug. Anders niet. Toen hoorde men van Pöttinger und Kalb.... en andera niet. Beware of picpockets. Tusschen een aantal Duitschers op het voorbalcon van de tram staan enkele be deesde Hollanders, ingeperst. Ook ik, ook bedeesd Een van de Hollanders plaatst de op merking, dat er een heele stomp Moffen in Amsterdam zijn, wat hem een repri- mande bezorgt van den bestuurder, die als een gulle en gastvrije Amsterdammer be toogt, dat je die lui niet moet uitschelden of onheusL-h bejegenen. Plet valluik kleppert open. „Kaartjes hoeren De Duitschers betalen, een Amersfoor- ter grijpt in z'n achterzak om z'n brand kast er uit te vjsschen. Het slot is open, weg portemonnaie. En 't was geen portemeja met neo d'r in. Die moet maar zien hoe hij thuis komt. Verdacht kijkt hij mij aan, omdat ik, vlak voordat hij do diefstal ontdekte, te gen mijn metgezel had opgemerkt: Be ware of pickpockets. De zakkenrollers wa ren mij zoo maar in eens in de gedachten geschoten. Do portemonnaie blijft weg. Zijn metgezel schuift een dubbeltje. Pas op voor zakkenrollen. Kaarten. De kaarten waren reeds lang van te voren uitverkocht. En bij het stadion kon je dan ook over de hoofden wandelen zon der gevaar voor misstappen. Want er waren vélen, die op dien stra lenden Zondagmiddag naar de drukte kwamen zien of nog wilden probeeren een kaart te bemachtigen. Er was dus vraag. Staanplaatsen van l deden gemiddeld 5. Zitplaatsen 10 tot 12 1/2 enkele 15. Een opkooper blijkt nog „bariton-zit plaatsen in voorraad te hebben. Zeker om de Duitschers beter te kunnen aanmoedi gen, hoewel dan basplaatsen nog betor waren geweest. Hij verkocht zijn „Mara- thon"netjos grif. Hot verkeer was prachtig geregeld door den hoofdinspecteur van politie Bakker. Dat was in de puntjes, af, of, wat je noemt „voor de Bakker". Ordelijk loopt het stadion voL De strijd. Andrade cle voetbalartist, de neger, die speelt of hij den bal „an drade" heeft, blijkt afwezig te zijn. Maar Priz is ook niet mis. Trouwens de Duitschers ook niet en Mo hammed, de Turk, dio scheidsrechterde, heelemaal niet. Hij heette behalve Mo hammed, de algemeene naam voor allo Turken ook nog Youssof. Maar hij was heelemaal geen „sof", want hij won het heel alleen glad van de Duitschers, daar hij cr twee naar de kleedkamer zond. Oolc onze pootige buren konden het tegen de „Oerekweïzen" niet bolwerken. De man non van Nasazzi een prachtnaam voor een Amsterdammer zegevierden met 41. En die één, nou dat was maar zoo wat, die kregen de Duitschers cadeau, om dat Mazalli uit verveling een eindje met den bal ging wandelen. Duel. Overigens was het een wild duel, waarbij als reglement gold, dat ieder koppel bestaande uit een Duitscher en een Uru- gecs vocht tot er bloed vloeide bij één van beiden. Zoo werd er één het veld uitgedragen en twee van de kampplaats weggestuurd. Het wapen waarop gevochten werd was dc vuist en de schoen. Maar zij waren taai en al lag er eens een kermend op heb gras, hij verbeet zich, zette do tanden op een cn nam spoedig met vernieuwde moed aan den voet-vuistkamp deel. Tenslotte wonnen do Urugueezen met vier gegeven treffers tegen een ontvangen treffer. Alleen Jan gerekend de treffers, die door den scheidsrechter werden toegekend want c aders hadden de Duitschers het glansrijk gewonnen. De Duitschers zijn nu ook uitgespeeld. Zij kunnen hun heimat weder gaan opzoe ken of als troost gaan toeren in Lutje- broek. winnaars tegen elkaar om den len en 2en prijs en do verliezers om den 3en prijs. De wedstrijden van heden. Hedenmiddag te 2 uur werd de wed strijd ItaliëSpanje overgespeeld. Vanavond om zeven uur komt het Por- tugeesche elftal in actie tegen de Egypte- De scheidsrechters in het Olympisch tournooi. Zooals to begrijpen valt, zijn door de diverse arbiters in het Olympisch voetbal tournooi tal van bokken geschoten. Eer lijk gezegd zijn de meeste wedstrijden niet door prima krachten geleid en nu mag het wel bijzonder aangenaam zijn, dat wc de garantie hebben, dat althans de finales door menschen van capaciteit gefloten

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7