lit de Omgeving. 'ARIJSCH LEVEN. SPORT. LUCHTVAART. Laatste Berichten Telegrammen. Advertentiën. BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den jorgen van 4 Juni 1928 medegedeeld door et Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. [oogste barometerst.: 768.4 te Vestmanoer iagste barometerst.: 747.7 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 5 Juni: Zwakke tot matige veranderlijke, later lenemende Westelijke tot Noordelijke intl. Meest zwaar bewolkt. Waarschijn- k regenbuien met kans op onweer, voor in het Zuiden. Koeler in het Noorden, heb Zuiden veel koeler. luchttemperatuur. A gr. C. watertemperatuur: Leidscho Zweminrichting: 7 uur 18 gr., uur 18.5 gr. C. ,De Zijl": 7 uur 17.5 gr., 12 uur 18 gr. C. LïCHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagavond 9.43 uur tot Dins- semorgen 4.12 uur. ZOETERWOUDE. Gerrteenteraad. De gemeenteraad »udt een openbare vergadering op Don- erdag 7 Juni des voormiddags 9.30 uur omertijd) ten Raadhuize. De agenda irmeldt: Voorstel van B. en W. tot wij- ging der gemeentebegrooting 1927. Als- iren tot wijziging der verordening, rege nde de heffing van eene plaatselijke be sting voor het gebruik van openbare ge- eentewerken en bezittingen. Alsvoren tot irhooging van do jaarwede der assisten- aan de opjenbare lagere school. Alsvo- >n tot benoeming van een lid der Com- issie tot Wering van Schoolverzuim, we ens het niet aannemen der benoeming oor den heer W. Tijssen (vacature „overi- meerderjarige ingezetenen") De aanbe- tling luidt als volgt: 1. J. P. de Bruijn, 2. ii. Volleberg. Alsvoren tot wijziging er verordening op de brandweer, Alsvo- en tot beslissing <r het verzoek van Jac. an der Lubbe te Voorschoten inzake ver- :oo$ van grond. Alsvoren tot aanvulling van act. 39 der plaatselijke Bouw- en Wo- un^gverordening. KATWIJK. Jubileum. De heer B. Star herdacht tndaag den dag, dat hij voor 25 jaar als eldwachter in dienst kwam der gemeente atwijk. Het gezamenlijk personeel van emeente- en Rijkspolitie heeft den heer tar gehuldigd en hem een blijvend aan- enken aangeboden. De heer Star dankte oor deze belangstelling. Personalia. De heer J. H. Holst, jacht- ttiener onbez.-iijksveldwachter bij den eer Jochems in „de Pan" is met ingang o 1 Juli in gelijke betrekking benoemd Gaastcrland. OEGSTGEEST. Geboren Martha Angenieta, dochter in V. v. d. Linden en A. v. d. Zeeuw hristina Johanna Francina, dochter van H. Kramers en G. A. de Vlaming Ple ij- er. Gehuwd: H. Roorda en G. van Mun- er, beiden te Oegstgeest. Overleden: A. J. Wajon S4 jaar ihuwd met A. Appel M. C. Hofland 47 ar gehuwd met H. Hemelop. (Van onzen correspondent). Als je op het oogenblik 's avonds wan- lelt langs de tuinen van het Luxembourg, •an kun je vanaf sommige plaatsen uit wekend boven do donkere boomgroepen Ie torens zien van Saint-Sulpice. Licht, lat daar benedon ergens gloeien moot, is Pgespat in den donkeren nacht, tegen die wee massale steenklompengrijs en [rauw stompen ze hun afgeknotte loren- pitsen naar boven, onbewogen wachters den nacht. Nieuwsgierig volg je de oude, smalle haatjes, waar de huizen zoo knusjes te len elkaar leunen, soms 'n beetje vol>r- vergebogen van ouderdom, ie schuifelt 'oor 'n donker steegje en plotseling sta je P het ruime plein van Saint-Sulpicc. Van oom tot boom slingert 'n guirlande van Wen oranje licht; kleine tentjes in Louis A -stijl, luchtige zomerhuisjes in friseh- foene kleur, rijen zich aaneen; 'n open- "fhttooneel is opgeslagen aan den voet de kerk. In het midden, rondom de ontein, waar, in dezelfde grijze steen 'houwen. Bossuet en Fénelon, Fléchier en bssilon steeds maar door den roem der 'sprekendheid bepeinzen, zijn klein9 tohoogingen aangebracht, miniatuur-too ntjes van kinderlijke primitiviteit. En daar, op het gevaar af, ie schimmen vier kerkvorsten die het tooneel zoo l'g veroordeelden, te verontrusten, tre- "{,a op zangers en artiesten en dansers, t Is d3 Foire van Saint-Germain, kunst- ^rkt eu artistieke kermis, de oudste misschien ter wereld. Voor het eerst ge houden in 1176 was het eeuwenlang, zoo als 'n oud schrijver verhaalt, 'n overzicht van alle merkwaardigheden ter wereld. Koningen en edellieden en wijze burgers kwamen er koopen edelgesteenten en schilderijen, kunstvoorwerpen en kostbare stoffen, die in massa's opgestapeld lagen in de tentjes. Daar vonden hun oorsprong de Opéra- Comique, het theater de l'Ambigu, de la Faité, des Variétés; andere nog, die op het oogenblik niet meer bestaan. Oor spronkelijk marionettentooneel, vervingen in 1678 de Gebroeders Allard hun poppen door levende acteurs. Eindelooze proces sen met de koninklijke tooneelspelers, die voor zich alleen het prerogatief van thea- teropvoeririg opeischten, waren hot ge volg, tot eindelijk met 'n Salomonsoordeel het geschil werd opgelost. Op de Foire mochten pantomime's worden opgevoerd en z.g. „pieces a ecriteaux" Groote borden werden opgehangen, waarop de coupletten geschreven stonden, die, om de officeele theaters geen concurrentie aan te doen, door de acteurs niet gezongen mochten wordenin gezellige gemoedelijkheid zong nu het publiek de coupletten en de ac teurs vergenoegden zich met dc gesties uit te voeren. Meer en meer zich uitbreidend, bezocht door kooplieden van geheel Frankrijk en uit den vreemde, werd de Foire Saint- Germain het middelpunt, van belangrijken handel, maar ook 'n aantrekkelijkheid voor het „tout Paris" van zooveel jaren geleden. Hendrik IV en de Koningin had den er hun eigen tentje, terwijl zijn voor ganger Hendrik III, die het niet ver smaadde er in vroolijk en luchtig gezel schap rond te zwerven, er bijna het slacht offer werd van 'n ontvoering door den her tog van Guyenne. Met- bewondering spreken de kronieken van die dagen over de uitstalling edelge steenten van Peignon, over de schilde rijen van Forest, den beroemden kunst handelaar, over spiegels van Venetiaan- scho kristal, kostbaar ingelijst, over een schat van zijde en brocaat en fluweel en over.... uen aap Fagotin. Fagotin was geheel uitgedost als 'n voornaam edelman en gewapend met 'n groot papier, waar van hij zich met merkwaardige behendig heid bediende, 'n Avond, dat Cyrano de Bergerac er rondwandelde, meende deze door Fagotin ernstig bedreigd te worden en geen anderen uitweg ziende, trok hij zelf zijn degen en stak het arme dier dood. 'n Proces volgde, maar C'yrano, zich beroepend op wettige zelf verdediging,, werd vrijgesproken. De groote Fransche revolutie bracljt 'n tijdperk van verval, de handel, kwjjnde en de theaters verspreidden zich over geheel Parijs, tot eindelijk in 1811 de laatste over blijfselen voor goed verdwenen. Enkele jaren geleden, in 1922, verzocht de maire van het 6e - arondissement dén leerlingen van de „Ecole des Beaux Arts", in groote lijnen de middeleeuwsclm Foire van St.-Germain te reconstitueeren. In en kele dagen hadden jöijgë» knappe artieste» met weinig kosten op de Place St. Sulpice 'n gothisch decor opgeslagen, dat door zijn charme en gedurfde lijnen, zoo'n enthousiasme opwekte, dat op het einde, van het feest 60.000 francs onder de wel dadigheidsinstellingen van het arondisse ment verdeeld konden worden. Fier op het behaalde succes besloot het comité door te zetten, er van te maken 'n artistieke uiting, eenig door zijn omgeving en de kwaliteit van hetgeen er geboden werd: beurs van het oude boek, van hét kostbare meubel, van allerhande antiquiteiten, die overal verspreid, nu, ééns in hot jaar, ge durende drie weken werden vereenigd, toen fijne geest en scherp vernuft op haar hoogste spits waren gedreven. Kunstlief hebbers en simpele nieuwsgierigen moesten er vinden het kostbare kleinood en dé sprankels van gezonde Fransche vroolijk- heid. En het lukteDe theaters van het Odéon en dc Vioux-Colombier zenden er him acteurs, de Opéra-Comique treedt er op, de Comédie Francaise is er vertegen woordigd door zijn artisten. Het Open- luchltooneel, dat nu door zijn verzameling lyrische en choreografische- werken n eigen, zeer gewaardeerd tooneelscizoen vormt, voert er stukken op, uitsluitend voor de Foire geschreven. En sind3 verle den jaar het. middeleevwsch decor plaats moest maken voor *'n tuin in Louis XV- slijl, wandel je er nu rond in 'n hof met luchtige bloemportieken, met beelden en vazen en foiiteintpes, met zijn tentjes in de soepele en harmonieuze stijl van de 18de eeuw. Draagstoelen deinen langs je heen zware hoepelroken, wit-ge]3oederde prui ken; eeuw van markiezinnen als herderin nen gekleed, vair edellieden met 'n herders staf in de hand, tijd van geestigheid en bloeiende liefde. Met de natuurlijke gratie van de Pa- risienne noodigen ze je uit 'n keus to doen tusschen de uitgestalde kostbaarhe den; kunstig-gesneden ivoren beelden, rijk-bewerkte handschriften, snuisterijen van gedreven goud of zilver, of ook wel zwaar-bestikte kleeden en meubels in an tieke stijl. En" als typische, felóor.traslee- rende tegenstelling met al het. oude om je heen, met de ouderwetsche balletten, ge danst op dc muziek van Rameau en Lulli, met het oude lied van Frankrijk, dat daar gezongen wordt door de „Chanteurs du Pont Xeuf", knarst er knerst in de anber- ge de la Marjolainc 'n moderne jazzband en stuiptrekken in komische verwringing markiezen en markiezinnen. WALDECK. De bladen hebben het dezer dagen ge meld De kleine Duitsche Staat Waldeck :s bij Pruisen ingelijfd. Zoo viel de a'ge- meene aandacht weer eens op dit kleine gebied, dat door Ba-d Wildungen wereld vermaardheid heeft verworven Hoevele vreemdelingen hebben van Wildungen uit een uitstapje gemaakt naar de vermaar de „Wilhelmshöhe" bij Kassei en naar de „Eddertalsperre". Waldeck heeft zijn landelijk karakter kunnen behouden, doordat het niet is ge legen aan een der groote Duitsche ver keerswegen. De boerenbevolking is in de meerderheid, al ontwikkelt zich ook hier en daar, in het bijzonder in het district Eisenberg, een jeugdige industrie. Wal deck is geographisch gesproken, de ver binding tusschen het Rijnlandsche ge bergte en het bergland van Fulda, Werra en Weser. Het is een van de hoogstgele gen streken van noordwestelijk Midden- Duitschland. Het is rijk aan bronnen. Twee rivieren en de Diemei, De Edder, rijk aan forellen, ontspringt in het ,Rothaar- gebirge" en stroomt door het Waldeck- sche land, voorbij de oude Hessensche stad Fritzlar, naar de Fulda. Waldeck ligt ingeklemd tusschen de Pruisische provincies Westfalen en Hes- sen-Nassau. Ten tijde van Karei den Groote liep door Waldeck de grens tus schen Saksen en Franken. Deze grens is verdwenen, maar dc eigenaardigheden, het karakter en de zeden der beide vol ken, die hier woonden, zijn behouden ge bleven. De rustige, taaie, conservatieve Saksen wonen er naast de levendige Fran ken. Op geschiedkundig gebied heeft Waldeck geen al te belangrijke rol gespeeld. Het was een Graaf von Schwalenberg, die zich omstreeks 1150 op het kasteel Waldeck vestigde en wiens zoon de eerste. Graaf von Waldeck was. Zij» neef richtte het Prinsdom Waldeck op^ dat zich spoedig ontwikkelde. Het land werd in later eeuwen vaak verdeeld en gesplitst, maar in 1692 weer vereenigd onder de heerschappij van een enkelen vorst. Tot 1928 hebben de vorsten van Waldeck geheerscht in het paleis van hun hoofdstad Arolsen. Zij wonen er ook heden nog. Waldeck is verdeeld in drie districten, met als hoofdsteden Arolsen, Corbach en Bad Wildungen. Dezelfde vorst, die in het begin van de achttiende eeuw het im posante paleis van Arolsen liet oprichten verhief ook deze stad tot- residentie. Naast het paleis liet hij voor zijn hof, voor de autoriteiten, voor de kooplieden en de arbeiders de fraaie huizen oprichten, die thans de bewondering van den vreemde ling verwekken. In rechte straten werden de gemoedelijke kleine huizen gebouwd die allen op elkaar lijken en toch in vele bijzonderheden van elkander verschillend zijn. Zij zijn een sieraad gebleven van dit kleine zuivere stadje waarin steeds Zon dag-stemming hecrscht en dat prachtige dreven van lindeu, kastanjeboomen esch- cloorns, olmen en eiken bezit. Trotsch is het stadje niet ten onrechte op zijn ,Eichen allee", waarin zich, anderhalve kilometer lang, de eiken in rijen van zes naast el kaar verheffen. De kerk van Arolsen bevat enkele werken van den hier, als zoon van een kamerdienaar geboren, beeldhouwer Christiaan Daniël Rauch, die o.a. het ver maarde ruitermonument van Frederik den Grooten schiep dat te Berlijn „Untcr den Linden" staat. Te Arolsen kwam ook de schilder Wilhelm von Kaulbach ter we-v reld. In.de nabijheid van/ Arolsen ligt het kleine, stadje Mengej-inghaiisen, dat zijn middenoeuwBch karakter nog goed heeft bewaard. Een stijgende weg brengt den toerist van Jiïcr dooréén fraai landschap naar Corbach met zijn Killians-kerk, een praeht-exemplaar van Gothischen stijd. In kromme, hoekige straatjes verheffen zich hier nog vele prachtige burgerhuizen. In de nabijheid van Corbach verheft zich, tusschen de bosschen van het dal van de Orke. de zeven eeuwen oude Burcht Lich- tenfels. Het bergland van Wildungen neemt het zuid-oostelijke deel van Waldeck in be slag. Hier strekken zich heerlijke dennen en beukenbosschen uit. Hier bevindt zich ook Bad Wildungen met zijn beroemde bronnen. Reeds in de vijftiende en de zes tiende eeuw bezaten deze bronnen ver maardheid. Na een tijd van verval geniet Bad Wildungen thans weer sinds tiental len van jaren wereldvermaardheid. Uit alle landen der wereld komen zij die aan nier- en blaasziekte lijden, hier herstel van gezondheid zoeken. Dc mooiste blik op de badplaats heeft men van het op rotsen gelegen kasteel Friedrichstein, met aan den voet de Koningsbron, waarvan -het. water reeds bijna zeven eeuwen geleden werd gedronken. Van bcteekenis in Waldeck zijn ook nog de oude nederzettingen der Saksen, die wij te Sachsenhausen en Freïenh'agen weer vinden. Van deze stad kan men door de bosschen het oude kasteel van Waldeck bereiken. Een steile weg voert dén wande laar langs vriendelijke stadjes tot aan don eeuwenouden burcht, die aan dit land zijn naam gaf. Niemand weet, hoe oud dit kas teel met zijn drie geweldige torens is. In 1634 werd het door de Zweden- veroverd en in den Zevenjarige Oorlog bezet door de Franschen. Van hier heeft men een praeh- tigen blik over een groot deel van Wal deck. In de diepte ziet men, daar, waar eens de Edder stroomdé, de „Eddertals- perre'V die 27 K.M. lang en 45 M. diep is en de grootste afdamming van Europa is. Zij moet het land niet alleen beschermen tegen overstroomingen, maar tevens den waterstand in het gebied van Fulda en Wescr regelen en de exploitatie der water krachten mogelijk maken. WATERPOLO. Vriendschappelijke wedstrijd. A.s. Woensdagavond te 8 uur speelt De Zijl I een vriendschappelijken polowed strijd tegen G. Z. C. II (Gouda), uitkomend in de reserve le klas. Observatieballon verbrand. Te Norfolk is een nieuwe observaticbal lon, welke voor de eerste maal werd opge laten, verbrand. De ballon weid door de machines van de mast ingehaald, toen 000 voet boven den grond een roerkamer begon te zakken en daarna afscheurde. Plotseling weerklonk een luide ontplof fing, de ballon vloog in brand, raakte van den kabel en kwam een halve mijl verder neer. Zij werd volkomen vernield. Het gas vloog in brand, doch werd bijtijds ge- bluscht. De ballon was onbemand. Acht mijl verder werden brandende stukken van den ballon gevonden. Vraag: Wanneer iemand met October: 65 jaar is geweest, doch nog niet de noo- dige zegels heeft geplakt, deze evenwel nu na 7 maanden heeft aangezuiverd, kan hij dan ouderdomsrente krijgen van verleden jaar October af Antwoord: Neen, dat gaat niet. uitkecring begint pas nadat de noodige achterstallige zegels zijn bijgeplakt. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN PAARD EN WAGEN. Twee zwaargewonden. Gisteravond heeft te Hummeloo een zeer'ernstig ongeval plaats gehad. Toen de tram ZutphenEmmerik even buiten Hummeloo was, kwam uit oen zijweg van de boerderij „Priesterinkhof" een Gel- dersch karretje rijden. Een botsing was niet meer te vermijden. De tram greep het kar retje in de as en wierp het opzij. De drie inzittenden, de 36-jarige landbouwer H. W. Lubbers uit Eldrik met zijn echtgi*- noote en een 4-jarig zoontje werden zeer ernstig gewond. De man en het kind had den beiden een ernstige schedelbreuk be komen. Hun toestand is hopeloos. De vrouw, die eveneens een schedelbreuk be kwam, hoopt men in het leven te kunnen houden. Het- karretje werd totaal vernield. Het paard bleef ongedeerd. Een inbreker gesnapt. In den nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer half 3 bemerkte de portier van de gemeentebedrijven te Delft, bij het doen van do gebruikelijke ronde, dat er wanorde in de kantoorgebouwen heerschte Teen hij in de localiteitcn zelf niemand bemerkte, ging hij naar buiten en zag een man wegloopen. Dc portier sommeerde hem te blijven staan, doch de man voldeed hieraan niet, waarop de portier een schot ter schrik aanjaging loste. Toen dc man daarna over een hek klom, loste hij een tweede schot, dat den man in het been trof. I)e kogel bleek hem dwars door do rechterknie te zijn gegaan. De portier maakte alarm,- waarna de politie-den in breker per auto naar heb ziekenhuis ver voerde. Op hem werden gevonden een stel inbrekerswertui'gen, eenige sleutels en een bedrag aan geld en plakzegels, uit het kan toor afkomstig. Do man bleek een Duit- scher te zijn die nog slechts 4 dagen in ons land was. Hij gaf voor zekere J. en 28 jaar oud te zijn. Zijn toestand is niet zorgwek kend. Een geraffineerde ontduiking der drankwet Onderaardsche distil leerderij. Te Groningen is een zeer geraffineerde ontduiking der drankwet ontdekt. De café houder R. J. W. B. aan den Heereweg werd er reeds meermalen van verdacht, dat hij een geheime distilleerderij bezat doch her haaldelijke onderzoekingen hadden geen resultaat opgelazerd. Zaterdag werd wederom een onderzoek ingesteld en op de geur van drank afgaan de, ontdekte men onder de vloer van een kamer een onderaardsch vertrek, waarin zich een distilleer-apparaat met bijbehoo- rende ingrediënten bevond. Bij onderzoek bleek verder, dat het voor dit toestel bo- noodigde gas op frauduleuze wijze verkre gen werd. De caféhouder is gearresteerd. Snelheidswedstrijd zonder vergunning. Door de politie te Laren is gisteren pro- ces-verbaal opgemaakt tegen een 8-tal wiel renners, behoorende tot dc vereonigingen „Champion" en „Olympia" te Amsterdam wegens het zonder vergunning van den mi nister of van Ged. Staten deelnemen aan een snelheidswedstrijd langs den rijk- straatweg tusschen Hakkolaarsbrug en Werkhoven te Amersfoort. Op deze wijze wordt getracht paal en perk te stellen aan het rookolooze rennen door de Gooischo gemeenten, waardoor do veiligheid van den weg op ernstige wijze in gevaar wordt gebracht. EEN LEVENSTEEKEN VAN DE „ITALIA"? Een S.O.S. opgevangen. Door een Japans ch radio station. BERLIJN, 4 Juni (V. D.) Naar dc ..Montag" uit Londen meldt, heeft hot draadloos station Sappora in Japan een moeilijk tc ontcijferen draadloos telegram ontvangen. Het S.O.S. was duidelijk, even als de ondertcekening „Xoordpoolcxpedi- tie.". De teekens waren zeer zwak. Men acht het mogelijk, dat Nobile met zijn re serve-toestel tracht met de wereld in ver binding te komen. Tsjang Tso-LIn te Moeken aangekomen. 1 PEKING, 4 Juni. (V.D.). Uit Moekden f wordt gemeld, dat maarschalk Tsjang Tso i Lin daar hedenmorgen is aangekomen. Tot rui toe zijn de Zuidelijke troepen nog niet te Peking gearriveerd. Orkanlen in Mexico. NEW-YORK, 4 Juni. (V- D-)- -7 Mexico wordt gemeld, dat door hevige or kanen op dc bananenplantages in Zuid- Me xico een schade van 4 millioen dollar i» aangericht. Twee meisjes overreden. ESSEN, 4 Juni. (V. D.). Zondagmid dag werden door een autobus te Essen twee meisjes overreden en gedood. Hij durfde niet verder. LONDEN, 4 Juni. (V. D.). Een drie motorig Fokker watervliegtuig vertrok Zondag uit Boston, bestuurd door den pi loot Stultz. Volgens een later ontvangen bericht is het vliegtuig na 4 uur vliegen te Halifax op Nieuw Schotland gedaald. De vlieger Stultz erkende voarnemens te zijn geweest naar Londen te vliegen. „IJzeren Gustaaf". PARIJS 4 Juni (V. D.) Eenigen tijd geleden begaf zich een Berlijnsche aapjes koetsier met zijn „Droschke" en zijn oude ge-trouwe rossinant, op weg om een tocht te maken van Berlijn naar Paraijs. Zijn bij naam is „IJzeren Gstaaf" en zijn tocht was bedoeld als een laatste reis, de kroon op een heel loven van aapjeskoesiersdiensten. Vandaag wordt „IJzeren Gustaaf" voor de poorten van Parijs verwacht. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ Trekking van heden. Prijs van 1000 op: 5238 7810 14i09 15745. Prijs van 400 op: 3166 5501 1440R Prijs van 200 op: 10276 16298 18433. Prijs van 'f 100 op: 3580 5407 7290 <643 7643 9479 9783 11207 12412 15793 17341. Marktberichten. AMSTERDAM, 4 Juni. Vee. 535 vetto koeien le kw. 1.04—1.12, 2e kw. 0.90— 1.04, 3e kw. 0.80—0.90, mindere soorten f 0.61—0.80; 100 melk- en kalf koeien 300—100, 129 evtte kalveren le kw. 0.80—0.90, 2e kw. f 0.70—0.80, 3e kw. 0.81—0.70, 80 nuchtere kalveren 9—17, 70 schapen f 33—40, 150 lammeren 16— 23, 880 varkens Holl., Ov. en G. le kw. 0.79—0.80, 2o kw. 0.78—0.79, vette var kens f 0.77—0.70, 83 paarden 100—240. ROTTERDAM, 4 Juni. Vee. 476 vette runderen, 281 vette kalveren, 189 schapen, 1108 varkens. Koeien 5357 4750 3539, Kalv. 67 1/2—72 1/2 55—59 40—45, Schapen 28—34 22—24, Varkens 34 1/2 33 1/2 "32 1/, Stieren 4748 4337. R0EL0FARENDSVEEN, 4 Juni. Groen- tenveiling. Sla 1.2.10 per 100, aard* beien 2030 p. doosje, Peulen 3.203.30, id. jonge 3.S04.40, dikke 3.50, doperwten 6.206.60 per 20 pond. Snijboonen 4.50— 4.80, id. stek 3.60 per 10 pond. Bloemkool 515 per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM). (Niot officioel). Berlijn 59.271/0 Londen 12.09% New-York 1 f f.47% Parjje. 9.73% Brussel 34.661/. Zwitserland tail 47.781/1 Milaan v- \i 13.05 Madrid v 41.37 Oslo 66.381/, Koponliagen 66.46 Stockholm 66.46 Woenen 34.861/, Prang 7.34 lieden overleed, ton gevolge van een nood lottig ongeval, in do Sint Bernardussticlitingalhier, do Heer CORNELISlAIMERJOHftN, 'die codurenr» vele jaren als I arbeider flu j ons go- tremvr iÊijn Aic-hten ver- vujfde./ J jfDo«piider N.V. f BlomJfoMnkweekcrij xpomriautsrhapjiij voorheen L. vax Lkeüwkx Zx. Sassonheim, 2 Juni 1928. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins dag 5 Juni. 1474 lieden /overleed ten gevolge Jan een nood lottig nfceval, in do Sint] BfJnardusstichting alliii-. Je Heer 1475 CQRI ELI ludwer ipjuL If'-t Personeel der N.V. ^1 oqfcnboU/mkweekerij én Eïportfnaatschappij 'vonrheen 9.i. vax Leettwex Zn. Saesenheim. 2 Juni 1928.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3