Voor Huis en Hof. STADSNIEUWS. Hoofdpoos Uit de Rijnstreek. aan het knielende volk den zegen met het Allerheiligste. De bladen merken op dat dit wel de eerste keer zal zijn na 1370, dat de zegen met het Allerheiligste gegeven wordt van het balcon van een koninklijk paleis. Te Genua is het stoffelijk overschot aan gekomen van Mgr. Cimino, Aartsbisschop van Cirro, Apostolisch Nuntius van Peru. Mgr. Cimino die reeds zeer lang ziek was, had zich ingescheept voor Italië, waar hij wilde sterven. Onderweg is hij overle den aan boord van het stoomschip Cra nio". Mgr. Cimino was voor Pater Klumper Minister-Generaal gewest van de orde der Minderbroeders en na zijn aftreden werd hij als Apostolisch Delegaat benoemd in Mexico, waar hij nooit kon binnenkomen, en later als Apostolisch Nuntius in Peru. De algemeen Procurator en de secretaris der Orde der Minderbroeders hebben zich naar Genua begeven. Het stoffelijk over schot is naar Rome overgebracht, waar de plechtige lijkdienst gehouden werd in de kerk van den H. Ahtonius, Via Berulana. In den ochtend werd het stoffelijk over schot' naar de bovenkerk gebracht voor de plechtige uitvaart, opgedragen door den Generaal der Orde, geassisteerd door de Generaal-Dcfiaitoren, terwijl de jeugdige Minderbroeders de liturgische gezangen uitvoerden. Na de plechtige Hoogmis hield Pater Luigi Bagialli een indrukwekkende lijkrede Z. Exc. do gezant van Peru bij den H. Stoel was bij de plechtigheid tegenwoordig evenals een vertegenwoordiger van kard. Cerret'ti, Protector der Orde, eenige leden der Pauselijke Staatssecretarie, verschil lende Gencraal-Ovcrsten van kloosterorden en congregaties, Senator Santucci en tal rijke anderen. Dezer dagen viert Zijne Eminentie Kar dinaal Maffi, Aartsbisschop van Pizza zijn 25-jarig Bisschopsjubileum. Zijn Eminentie heeft gewild, dat dit ju bileum zou samenvallen met het Diocesaan Eucharistisch Congres, opdat niet aan hem, -maar aan den met ons verblijvenden, menschgeworden God alle hulde en dank baarheid zou bewezen worden. Gelijk Teeds in Italië gebruikelijk is, wilde de Kardinaal-Aartsbisschop bij het begin van zijn jubeljaar de hulde niet aan vaarden van tal van geleerden, groote per soonlijkheden in de politiek en vooral man nen van groot geloof, die naar Piza wilden komen om den geleerden Aartsbisschop hulde te bewijzen. Geen kardinaal zal in het buitenland beter gekend zijn als geleerde dan de ju- bileerende Aartsbisschop van Piza. - Zijn naam van wetenschappelijk man is ver over de Italiaansche grenzen gegaan. Maar in Italië kent men kardinaal Maffi als een der ijverigste Herders van zijn diocees, hetwelk hij meermalen geheel en al door kruiste, waarvan hij alle groote en kleine steden en dorpen en parochies kent en persoonlijk meermalen bezocht heeft. Men kent kardinaal Maffi als de stichter in het diocees Pisa van bijna zestig kloos ters van mannelijke en vrouwelijke kloos terlingen, opdat alle zieken en ongclukki- gen een hospitaal en ceh onderdak zou den Rebben, alle kinderen een school, alle ouden van dagen een onderkomen en een goede verzorging. Men weet hoe de Aartsbisschop van Piza de groote leider en raadsman is van allen, die zich met de Katholieke Actie, die in Piza 't levendigst bloeit, bezig houdt. Die katholieke Actie ligt hem zeer na aan het hart. Toen een paar jaar geleden georganiseerde woestelingen zijn katholie- te huizen en vereenigingslokalen binnen drongen en daar huis hielden, slingerde Kardinaal Maffi, verbolgen Herder der aangerande schapen, dezen woestelingen den banbliksem naar het hoofd. De kardinaal heeft gedurende de 25 jaar, dat hij te Piza als Aartsbisschop doorbracht een bibliotheek gevormd van 20.000 deelen, waarvoor hij een gedeelte van het Aartsbisschoppelijk paleis heeft in gericht. Boven de ingang der bibliotheek had hij geschreven: „Bibliotheca Petri Card. Maffi, Arch. Pisarum, si lp et suis sitccessoribus". Bibliotheek van Petrus Kardinaal Maffi, voor zichzelf en voor zijn opvolgers bestemd. Journalist is Kard. Maffi als de boste. Hij kent, waardeert het groote deel dat de katholieke pers neemt in liet. leven van den tegenwoordigen tijd. Hij wist een ka tholiek dagblad in het leven te houden en verschillende weekbladen, tijdschriften en vliegende blaadjes uit te geven. De vastenbrieven van kard. Maffi be- hooren tot de jaarlijks terugkomende mees terstukken van Bisschoppelijken ijver en Italiaansche letterkunde. Kard. Maffi, Aartsbisschop van Pizza, is nu tijdens zijn, leven de geleerde Kardinaal, maar na zijn dood, zoo zeggen diegenen die hem van nabij kennen, zal men van hem spreken als van den grooten ijverigen Her der en den heiligen Aartsbisschop. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. 1e helft van Juni. De Slakkenplaag was de laatste 2 a 3 ja ren in vele tuinen en op tal van akkers verschrikkelijk, en ontzettend groot de schade, daardoor, aangericht. Ook vroeger jaren kwam dit natuurlijk meermalen voor en men zocht daarom naar middelen ter bestrijding. Men lokte de slakken met al lerlei middeltjes, welke voor hen lekker nijen zijn, bijv. met een zomelenpapje, en als ze zich dan daarop verzameld hadden, dan werden ze des avonds of 's nachts met behulp van een lantaarn bijeenvergaard en onsohadelijk gemaakt. Maar practisch wa ren deze middelen niet. Toen zocht men naar iets om er de slakken mee te vergif tigen. Zoo deed bijv. de heer Paul Noël, de directeur van het landbouwkundig labora- j torium te Rouaan, een kleine 20 jaar gele- I den. Evenwel bleek, dat slakken veel moei lijker te vergiftigen zijn dan zoogdieren, vogels, insecten, andere kruipende dieren, visschen,boomen en bloemen. Nooit eten ze van vergif, waar een smaakje aan is. In den loop der volgende jaren heeft men verschillende vergiftige middelen met min of meer succes toegepast, maar afdoende bleken ze niet, en waar ze op een vrij groot terrein werden toegepast, daar faal den ze en bleken er altoos genoeg van de diertjes over té blijven. Sinds een jaar wer den er proeven genomen welke een bevre digend resultaat schijnen gehad te hebben. En daar in onzen eigen tuin en elders de slakken zich alweer vertoonen, willen we de aandacht hier op het nieuwe middel ves tigen, Waarvan melding gemaakt wordt in het Verslag der Landbouwproefvelden in Zoeland over het jaar 1927. Dat middel is: K a i h i e t K o p e r s u 1 f a a t. Bij den heef J. J. Bakker te Ivloetinge werd een proef genomen met. het uitstrooien van kai- nietkopersulfaat in verhouding van 20 1 dus 20 deelen kainiet tegen 1 deel koper sulfaat. In den avond van 3 Juni werd dit zoutenmengsel uitgestrooid tusschen r ij e n bloemkool, aardappels, boonen en bloemenplantenper Are (100 vierkante Meter) pl.m. 2 Kilo. Door het mengsel kon den de slakken de gewassen niet bereiken en den volgenden morgen werden verschei dene doode dieren aangetroffen. Wegens het- natte weer der volgende dagen achtte men het noodzakelijk het, middel opnieuw aan te wenden. Dit geschiedde den Sstcn Juni en wel met evenveel succes als den eersten keer. Te Zierikzee, zoo lezen we verder werd de proef genomen door de Verceniging van Oud-leerlingen van Tuinbouwcursusson. Hier werdén stamsui- kerboonen verbouwd, omgeven door aard beien en groentebedden. Per 40 vierkante Meter werd bijna 3 Kilo van het mengsel in den avond van 23 Juni breedwerpig uitgestrooid. Den volgenden morgen ble ken een groot aantal slakken gedood te zijn. Later werd geen schade meer onder vonden. Wij zien uit dit verslag dus, dat de proef bij beide proefnemers, en zoowel bij uitstrooiing tusschen de rijen als bij breedwerpig uitstrooien, best heeft voldaan waarom wij onzen lezers, die de zen zomer mogelijk weer last van de slak ken ondervinden, een proef met genoemd middel aanbevelen. Een ander, nog 'kleiner, maar niettemin schadelijke vijand is thans in vele tuinen het frambozenkevertje. Wat daar tegen te doen? Voorkomen is natuurlijk beter dan genezen, en daarom noem ik dan allereerst ten einde er in 't vervolg, zoomin mogelijk last van te hebben: Zorg voor een rijke bemesting; laat de frambozen niet te lang op dezelfde plaats staan; maak om de 3, 4, hoogstens 5 jaar een nieuwe aanplant; spit den grond rondom in het najaar diep om en bestrooi dien met kalk en roet. Maar wat voor het heden te doen om de beestjes kwijt te raken? Antwoord: Wegvangen! Makkelijk gezegd mompelt ge, maar hoe? Hebt U misschien een oude parasol of pa raplu; ja? Dan kan die U van dienst zijn, hebt U er twee, nog beter. U gaat eenvou dig met het ding, als ge het geopend hebt, omgekeerd', dus den kop naar beneden, *»n- derlangs de planten waartegen ge klopt; of ge klopt tegen den draad, als de fram- boyen op draad gekweekt zijn; probatum est! De kevertjes, als ze er zijn, vallen bij massa's naar beneden. Honderden en hon derden heb ik vaak aldus opgeruimd. Gaat men langs de plaats met 2 schermen naast elkaar, dan is clit nog beter, daar er an ders allicht wat bezijden op den grond val len. Probeert u het eens maar dan moet ge het 's morgens en 5s avonds doen, en niet overdag, omdat alsdan, en vooral bij zon nig weer de kevertjes rondvliegen. De ke vertjes vernietigt men in kokend water, en wel, op de eenvoudigste manier, door ze eerst alle naar beneden'in de punt van het scherm te kloppen of te schudden, en die daarna in kokend water te stekeh. Wij besluiten met een wenk voor den imker (iedere fruitteler moet eigenlijk ook, met het ook op de bevruchting zijner boomen, bijenhouder zijn) de zwermtijd komt. Wil de imker een zwerm lokken, opdat hij niet te ver wegvliegt of op een lastige plaats gaat zitten, dan plaatst hij op eeni- gen afstand een korf, welke van binnen met een halve citroen, of met verdunde ci troen-essence, is besmeerd of bespoten. De geur trekt de zwerm aan. LIEFDEWERK OUD-PAPIER. De Jaarvergadering. Een beroep op steun. Zondagmiddag een middag van stra- lenden zonnewarmte, waarop het buiten, in de natuur, en in huis heerlijk is vrij te zijn, te rusten, zich op gepaste wijze te ontspannen. Maar voor schrijver dezes had heb Lief dewenk Oud-Papier een andere bestem ming aan den Zondag-middag gegeven. Wij waren opgeroepen voor een vergade ring in een d'er gebouwen van de Zita- Vereéniging. En natuurlijk hebben wij aan de tïfWio'odignig gevolg gegeven: een Lief dewerk als dit. heeft aanspraak, maakt recht :op de belangstelling van de Katho- lièkè Pérs Plichtsgetrouw zijn wij ter vergadering gegaan. Maar laten wij er aahst'ónds aan toevoegenhet vervullen van dien plicht heeft ons ook op dezen Zondagmiddag genot \crschaft. T Doet goed, 't schenkt gevoelens van hoogachting en waardeering, als wij mogen constateeren, hoe vele mannen zich belang loos geven voor de goede zaak, welke met lipt L. O. P. wordt beoogd. Hiild'e aan liet hoofdbestuur, aan het bestuur der afd. Leiden en Omstreken en aanj de correspondenten in de omgeving, voor hun toegewijden arbeid! Om ongeveer drie uur opende de voor zitter van het Liefdewerk de weleerw. pater P. C. Frigge de bijeenkomst en ver welkomde namens het bestuur de aanwe zige leden van het hoofdbestuur, do heer zige leden van het hoofdbestuur de heeren v. Ginkcl, Dunker en Beune, en de (helaas, niet talrijk) aaivwezige correspondenten. De secretaris, de lieer P. Colla, las nu de notulen. INGEZONDEN MEDEDEELlNG. Hoofdhuid en Raar worden vrij van reros als gij een wmnig J*t?JtOL tusschmr de handen wrijft qp dir ov£r de hoofdjruid en door de haren u^stfijky''t YoldoePiedereen De penningmeester de heer Th. Bergers bracht hierna verslag 'uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten uit, verkoop van oud papier hadden bedragen 5860 gld. (waar van een saldo van vorig jaar van 179 gld.). Yan deze ontvangsten waren ongeveer 4000 gld. besteed voor werkverschaffing ter plaatse. Yerder zijn er de noodzakelijke onkosten afgegaan, terwijl het resteerende batig saldo is afgedragen aan het dioce saan hoofdbestuur. Zooals men weet is het hoofddoel van hèël het liefdewerk: werkverschaffing. Aan werkverschaffing is in 1927 niet minder -dan 111.000 gld. in totaal uitge keerd. Nadat de voorzitter den heer Bergers voor diens accuraat beheer dat heel veel tijd en zorg vraagt had dank ge zegd; bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Dank wordt, gebracht aan Pater Frigge voor hetgeen Zijneer'w. in betrekkelijk kor ten tijd voor het Liefdewerk heeft gedaan. Gememoreerd wordt dat in het bestuur is gekozen de heer A. Schlatmann, die den heer Th. Bergers in het veeleischend maga zijn-werk op zeer voortreffelijke wijze bij staat. In Leiden is verzameld 133186, door de correspondentschappen 82877 K.G. papier; een vooruitgang van 25042 K.G. Enkele correspondentschappen zijn ach teruitgegaan, anderen zijn echter in bloei toegenomen. Hulde wordt speciaal ge bracht aan den correspondent van Wasse naar, die 11810 K.G. of 5224 K.G. meer heeft verzameld. Verder aan den correspondent van Oegstgeest met 8701 K.G. of 1934 K.G. meer. En vervolgens aan de corresponden ten te Hazerswoude (Groenendijk en Dorp) Noorden, Leiderdorp, Rijpwetering, Stomp- wijk, Voorschoten, die allen met 1000 K.G. zijn vooruit gegaan. Het St. Gerardus-gesticht te Voorhout alleen bracht. a>an het Liefdewerk 5365 Kilogram. Dank werd ook gebracht aan de heeren v. d. Velden (Wassenaar), Lagerberg (Zoe terwoude) en van Leeuwen (Zoeterwoude), die het papier franco thuis brachten; en aan de heeren Menken (Hazerswoude), Duindam (Noord wijkerhout), Wostérman (Leiderdorp), v. Schie (Katwijk), die het papier voor lage tarieven vervoerden, Dank vooral aan allen .die het papier aan het Liefdewerk afstaan De voorzitter bracht dank aan den secretaris voor diensuitvoerig en over zichtelijk jaarverslag. De voorzitter van het lioofdbestuur den heer V. Ginke-1 gevoeldé zich - gedrongen, om hulde uit te spreken voor 'het bestuur der afd. Leiden van het ''liefdewerk en dé onder dat bestuur werkende correspondent schappen. Er is hier hard gewerkt en de financiën worden accuraat beheerd, aldus spreker. In het bijzonder huldigde spr. ook pater Frigge, die, de 'voetsporen van zijn voorganger pater Bout ex's drukkend, een goede leiding geeft. Nu was een geanimeerde rondvraag aan de orde. Verschillende punten van actie voor Leiden en voor verscheidene dorpen werden op aangename en vrucht bare wijze besproken. De voorzitter sloot na een hartelijk dankwoord deze vergadering, die hij ook met gebed had geopend, met een bede om zege.n over de weldoeners van het Liefde werk. Er werden nu eenige ververschingen gepresenteerd, En hierna verrichtte de weleerw. pater Frigge de inzegening van den nieuw in ge bruik genomen voorraadschuur van het Liefdewerk. Moge Gods zegen, die is afgebeden, ook neerdalen op het L. O. P! Wij mogen dit. verslag niet eindigen, zonder den, herhaalden,"dringenden oproep om het sympathiek L. O. P. te steunen. Wie oud papier heeft belle even op of zende een boodschap naar het gebouw Galgewater, (naast- de Ned. Bank), tele- phoon 985. Men doet zóó een goed werk, dat.... geen geld kost, maar wel geld opbrengt ten bate van velen Vereeniging „Het Spinozahuis". Onder voorzitterschap van den heer dr. J. D. Bierens de Haan, heeft gisteren (Zon dagmiddag in het Café Central te Rijns burg, clc gewone jaarlijksche vergadering plaats gehad van de vereeniging „Het Spinozahuis". Bij de verkiezing vari vier bestuursleden, werd in de plaats van dr. C. J. Wijnaeridts Francken, die zich niet meer herkiesbaar stelde, gekozen de heer Oh. A. v. Geutz te Den Haag, terwijl gekozen werd in de vac. van wijlen prof. dr. J. te Winkel, prof. dr. A. J. de Sopper, hoogleeraar in de wijsbe geerte te Leiden. In plaats van wijlen mr. H. M. A. Schadee werd gekozen dr. N. Ja- pikse, directeur van \s rijks historische pu blicaties te 's-Gravenhage, en in de plaats van mr. J. H. Carp, die als bestuurslid had bedankt werd gekozen mr. J. H. Meyer, oud-resident, zoon van den stichter der vereeniging dr. W. Meyer. HAZERSWOUDE (Dorp). EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Zaterdag en Zondag 1.1. waren voor de parochianen van de parochie der H.H. En gelbewaarders groote feestdagen. Zaterdagmorgen mocht de weleerw. lieer M. H. v. d. Togt, zoon der parochie uit de handen van de Aartsbisschop in de Kathe draal te Haarlem de H. Priesterwijding ontvangen. Zijn dorpsgenooten, bezield met vreugde en dankbaarheid jegens God, Die wederom een uit hun midden tot die ver heven waardigheid heeft verkozen, bereid den hem een feestelijke ontvangst. Aan de grens der parochie werd hij opgewacht door een aantal jongelieden, gesierd raet sjerpen in de Pauselijke kleuren, die hem te paard en per fiets voorafgingen naar de parochiekerk. De weleerw. Neomyst, ver gezeld van den zeereerw. Pastoor der pa rochie, J. Ruyter, en den zeereerw. Bater Klaverweijden, Rector der Kruisheeren te Zoeterwoude, en de ouders alsmede de eerw. Broeder Joannes v. d. Togt, volgdfeii in twee auto's. Nadat men gereden was door het rijk-bevlagde dorp, sloten zich in de nabijheid der kerk bij den stoet aan een zeventigtal bruidjes, die een schat van bloemen met zich droegen, en ook een ze vental schilden voorstellend de H.H. Sa cramenten. De bruidjes werden geleid door liet onderwijzend personeel der R. K. School en door de dames mej. Kapteijn- v. d. Meer en mej. v. d. WerffGregoire. Vóór den ingang der kerk stond een rijk versierde .eereboog. Vooral schoon was de aan weerszijden steonen lambriseering van hek tot kerkportaal; in welke lambri seering het groen geplaatst was. Do kerk zélf wag eenvoudig maar smaak vol versierd. Voorafgegaan door de stoet van bruidjes betrad de Neomyst het kerk gebouw, alwaar hij, nadat hem een wel komstlied was toegezongen, een plechtig Lof celebieerde, geassisteerd door den zeereerw! Pastoor J. Ruyter als Diaken en den zeereerw. Rector Klaverweijden als Subdiaken. Na,het Lof begeleidden de bruidjes, den JJtfeomyst .naar zijn ouderlijke woning., .yb Zondagmorgen te 10 uur werd de Neo myst wederom van zijn ouderlijke woning' door de bruidjes afgehaald, en geleid naar de parochiekerk,, waar hij zijn eerste plech tige H. Mis ging opdragen. Vóór de H. Mis zongen de parohcianen een welkomst lied. Bij de H. Mis assisteerden als Pres byter Assistens de zeereerw. Pastoor der parochie, J. Ruyter; als Diaken de wel eerw.. hepr. Th. W. Loomans, kapelaan te 'e-Gravenhage, eveneens zoon der paro chie; als Subdiaken de weleerw. Pater Meckina van den Groenendijk, terwijl ka pelaan J. Boon yan Zoeterwoude als Cere- moniarius fungeerde. De feestpredikatie weri gehouden door den oud-Pastoor der parochie, den zeereerw. lieer P. M. de Vet ten, thans Pastoor te Oegstgeest. Tot tekst Wootdén had hij gekozen Lucas I v. 8: „De knaap nu groeide-op en sterkte aan naar den geest, en hij was in de woestijn tot op den dag zijnêr vertooning in Israël". Naar aanleiding van deze woorden schetste hij 't opgaan van den jongeling naar het Pries terschap, de verhevenheid van dit ambt en do groote genaden, hieraan verbonden voor hem zelf en voor het volk. Hij wensch- te deii- Neomyst, zijn familie en de paro chianen geluk, en wees erop, dat het voor de parorhie was een dag van dankbaarheid en vreugde. Het zangkoor voerde op voortreffelijke wijze de driestemmige Mis „Lauda Sion* van Hub. Cuypers uit, en vereerde den Neomyst niet een schoone feestcantate van J. A. S, van Schaik. Van 1.3Ö3.- uur was er gelegenheid voor de parochie den Neomyst ten huize zijner ouders te complimenteeren, waarvan door zeer velen werd gebruik gemaakt. Daarna werd de nieuw-gewijde op het plein der R. K. School een zanghulde ge bracht door de schoolgaande jeugd, waar voor de Neomyst eenige hartelijke woor den van dank uitte. De heerlijke feestdag werd besloten door een plechtig Lof met „Te Denrn" gecele breerd door den Neomyst met assistentie van den zeereerw. Pastoor P. II. de Vetten als Diaken, den zeereerw. Pastoor der pa rochie als Subdiaken, en kapelaan J. Boon van Zoeterwoude als Ceremoniarius. Wij brengen hierbij gaarne een woord van dankbare hJlde aan degenen, die zich beijverd hebben om dit Roomsche feest zoo schitterend mogelijk te doen slagen. WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Overgroots aanvoeren en sterk oploopende prijzen. De graskaas brengt leven in de kaashandel. Zooals te verwachten was, werd deze week 'n belangrijk kwantum kaas ter markt aangevoerd en ten verkoop aange boden. De laatste weken was het opval lend, dat de markten nog zoo'n gering aan tal partijen noteerden, wat waarschijnlijk wel verband zal houden met het feit, dat verschillende boeren pas met de graskaas waren begonnen kaas te maken en vóór dien de melk nog zoet verkochten. Het zal ook wel eenigermate kunnen worden ge zocht in de geringe melkproductie, waar door van zelf ook niThder kaas kan worden verkregen. De Woerdensche markt spande deze week verreweg de kroon met een aanvoer van 552 partijen, te Bodegraven 375 partijen en te Gouda 383 partijen. Ook op de andere markten was veel kaas aan gevoerd al blijft, zooals gezegd, deze aan voer eenigermate bij den aanvoer van ver leden jaar ten achter. De prijzen waren Katholieke Agenda LEIDEN. Donderdag, S uüï. Ledenvergadering R. K. Bouwvarkarbeidersband, Bondsge- bouw. Woensdag. Leidsch Kruisverbond, Bonds- gebouw, 8.15 uur. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag! J u n i a. s. tot en met Zondag 10 J uni waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. INGEZONDEN MEDEDEELlNG. deze week sterk oploopend. Reeds te Bo degraven was de handel opgewekt en wer den de prima partijen tegen hoogere prij zen verkocht zoodat hier de prijs opliep tot 57. Te Woerden was de hoogste notee ring 55.behoudens 'n enkele partij van. ;den bekenden producent-, A. de Jong, die kaas van 40 kilo aanbood, waarvoor hij be slist meer dan dezen prijs zal hebben ge maakt. Te Gouda liep de prijs tot 58- Behalve dit voornoemde geval, zijn ont 'geen hoogere prijzen bekend. Het zijn on- dertusschen reeds respectabele prijzen en het staat, te bezien of het ook na de Mei kaas op dit niveau zal kunnen blijven staan. Want, en dit is de quintessence van tien handel, de afzet wordt op ;t moment nog' niet zoo erg geroemd en het zal dus al leen of althans hoofdzakelijk van de vraag afhangen in hoeverre deze prijzen zullen blijven staan. Ook de Leidsche kaas was iets hooger genoteerd, alhoewel, omdat- hier de graskaas nog ontbreekt, zij nog r0f- bij de -Goudsche ten achter blijft. <\LPHEN AAN DEN RIJN. Een reeks ongelukken. Vrijdagavond wilde nabij de Gnephoek een motorrijder uitwijken voor een auto. Hiqrbij slipte het motorrijwiel in hét grind. De bestuurder echter kwam er goed af. Anders gesteld was het met den duo rijder zekere C. uit. Ter-Aar. Deze sloeg achterover van de motor en bleef bewus teloos op dén grond liggen. 'De patifcnfc; werd binnengedragen bij dë landbouwster Wed. IC., waar dr. W. geneeskundige hulp verleende. Later in den avond werd hij" naar zijn woonplaatsc overgebracht. In de Hooftstraab reden Zaterdag avond twee fiets tegen ellca-ar op. Ze had den verkeerd uitgeweken. Het rijwiel van G. K. werd zoo goed als vernield. Hij deed aangifte bij de politie. Zaterdagmorgen werd op den hoek BrugstraatJulianiètraat een motorrij wiel door een auto gegrepen. Ondanks 'b feit dat de niotor onder de auto lag kwam den bestuurder er wonder wel goed af. Bei den haden verzuimd signaal te geven. In de Prins Hendrikstraat kwam Zon- dagvond de bestuurder van een motorrij wiel, zekere R uit Zeist in aanrijding met een fietser, met gevolg, dat een dame, wel ke op de duo had plaats genomen, achter over op den straat viel. Zij werd bij den heer v. R. binnengebrachtnaar we verna men had zij zich niet ernstig bezeerd. Bij het ter kerke gaan is Zondagmor gen paard en tentwagen van den land bouwer van E. langs den Oostkanaalweg in een sloot te water geraakt. De inzit tenden werden met eenige moeite gered. Het verkeer bij 't volgen der Hollandia wedstrijden alhier had Zaterdagmiddag' bijna slachtoffers gemaakt. Een huurauto uit, Amsterdam, waarin een zestal suppor ters waren gezeten is bij heb afrijden van de brug in den Gnephoek in een scherpe bocht van den weg gegleden en in dcu wegkant gezakt. De bestuurder, zekere M. reed vrij snel en kon de bocht niet ne men. De auto raakte hierdoor in een on geveer drie meter diepe kuil, doch werd door een boom tegengehouden. De :nrit- teriden liepen allen min of meer ernstige verwondingen op. Het ergst was er aan toe de heer K., die behalve diverse hoofd wonden den gebroken neusbeen opliep. Dr. van W. verleende geneeskundige hulp. Dc meest ernstig verwonden werden per auto naar Amsterdam gebracht, terwijl de ove rigen na verbonden te zijn op eigen gele genheid de thuisreis konden vervolgen. De auto was geheel onbruikbaar geworden De Post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten van welke de afzen ders onbekend zijn; terugontvangen in de 2e helft der maand Mei 192S. Brieven. Binnenland: D. Wassink, Woli- brugge Alie v. d. Veer, post Restante, Prinsenstraat, Den Haag D. de Been, kruidenier, Kerkstraat, Nieuwe Tonge Ingenieur v. d. Wijk, Vachelstraat, Den Haag A. Droog, Kerkbuurt Ter-Aar J. Robertz, hoofd R. K. School, Langeraar. BOSKOOP. Gunning. Het aanbrengen van cen trale verwarming in het nieuwe Raadhuis is opgedragen aan de firma v. Heemstede Obelt te Amsterdam voor 4970. KOUDEKERK. Bouwen. Het. bouwen van een boeren woning in den Honddijk alhier, voor reke- ning' van den heer A. van der Vis te Ha zerswoude is gegund aan den heer G. Se- pors te Hazerswoude.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2