HEDEHMCONp SPLINTER BEZOEKT 55 en 2en JÉSIERDIIG vaml aar. Letteren en Kunst STADSNIEUWS. Academienieuws. KERKNIEUWS. INGEZONDEN MEDEDEELING. het intieme Café 199 zien der bestaande wetten. Dienaangaande is evenwel interdepartementaal overleg gaande. Waarom Z.Ex. thans geen me- dedeelingen deed omtrent zijn plannen ea denkbeelden en zich bepaalde in hoofd zaak tot een sympathie-betuiging aan het adres der bedrijfsvorzekeringen. Toen de Minister de wenschelijkheid van populariseering der bestaande wetten besprak, kregen de werkgevers de opmer king te hoorcn, dat zij dienen te begrijpen, dat een fatsoenlijk man zijn wettelijke ver plichtingen moet nakomen. Met de bedoeling een zuiverder stem ming te bewerken, maakt de heer Sannes van zijn oorspronkelijke motie twee nieu we moties, waarvan de eene zonder meer de inschakeling van het Staatspensioen in de zorg voor de ouden van dagen vroeg en de tweede zich meer gepreciseerd, of schoon nog niet heclemeal precies, over het hoe der inschakeling uitsprak. De eerste werd verworpen (voor socialis ten, communist en vrijz. democr.); de twee de ingetrokken. Zoo verdeeld als de belangstelling der Kamer was bij de behandeling van de mo- tie-Sannes, aldus le overzicht-schrijver van de „Msbd.", zoo geconcentreerd was aller aandacht even later, toen de zaak van den heer J. A. W. Vrijman, den gewezen Rijks- bouwkundige. aan de orde werd gesteld. De heer v. S c h a i k (R.-K.) had het oor van de geheele Kamer, toen hij het voor den gewezen Rijksbouwkundige opnam en aantoonde, dat deze het slachtoffer was ge worden van het systeem van mystificaties en geknoei, dat bij den Rijksbouwdienst reeds jaren blijkt te hebben bestaan. De critiek, welke do Katholieke afge vaardigde aan het adres der Regeering richtte, was, ofschoon in hoogst bezadigden vorm, lang niet malsch en betrof de fou ten, welke in een Rijksdienst blijken te be staan de onnoodigo lange preventieve hechtenis, welke adressant heeft onder gaan, de afwijzende houding van den mi nister van Justitie om de Kamer in te lichten en de al te beknopte inlichtingen van den minister van Financiën. Met zulke onvoltallige inlichtingen kan de Kamer niets doen ter verbetering van verkeerde toestanden. Intusseheu achtte de lieer van Schaik, hetgeen uit de verstrekte inlichtin gen was gebleken, reeds voldoende om den adressant in een of anderen vorm te reha- biliteeren, bijvoorbeeld door hem recht op pensioen te geven van af den dag van zijn ontslag en van een civiele vordering tegen hem af te zien. De heer Vliegen (S. D.) wilde nog wat verder gaan en ook het niet-cervol ont slag zien ingetrokken. Ook de heer Marchant (V. D.). toon de onder Bpannende stilte van do Kamer aan, dat geen schuld lag bij den ontsla gen Rijksbouwkundige, die slechts formeel in overtreding was geweest en zelf geen enkel voordeel had getrokken uit de gefin geerde declaraties, maar dat de fout ge zocht moest worden in het verkeerde sys- teem van comptabiliteit. Voorts critiseerde deze jurist het optre den van de Justitie en hot lijdzaam toe zien daarbij van de Regeering. Wat zal de Regeering doen om herha ling van zulke gevallen te voorkomen 1 vroeg hij. Ook de heer T i 1 a n u s (Chr. H.) sprak in denzelfden geest als zijn voorganger. Het bleek duidelijk, dat heel de Kamer het er over eens was, dat in de zaak-Vrij man iets hersteld moet worden en dat ver beteringen dienen te worden aangebracht in het systeem, waarvan deze man, die 35 jaar lang den Staat naar best vermogen heeft gediend, het slachtoffer is geworden. Minister de Geer deed geen enkele poging om de zaak zelf of de houding der Regeering te verdedigen. Kort en goed zegde hij de Kamer nadere inlichtingen toe, welke uiterlijk binnen zes maanden zullen worden verstrekt. Niet alleen de zaak-Vrijman, maar ook de heele comptabi- liteits-kwestie zal daarbij aan een nader onderzoek worden onderworpen. De heer v Schaik (R. K.) had graag direct eenig positief resultaat voor den adressant bereikt. Mr ar daar een gedeelte van de Kamer toch eerst de nadere inlich tingen van de Regeering wilde afwachten, legde hij zich, om een zoo eervol mogelijk herstel te kunnen bereiken, daarbij neer. Intusschen is de*houding, welke de Ka mer bij de behandeling van deze kwestie thans innam, reeds als een moreele rehabi litatie van het slachtoffer van een verkeerd coroptabiliteitssysteem te beschouwen. Het materieele herstel zal nu ook wel spoedig volgen. De Voorzitter is teruggekomen op zijn voornemen om volgende week een dag te vergaderen. Er is een heele week Pinkster- vacantie. Dinsdag 5 Juni komt de Kamer weer bijeen. Er is dan Donderdag 7 Juni een avondvergadering. En dat pretje wordt, zoo noodig, Donderdag 14 Juni her haald. DE NENYTO 1928. In tegenwoordigheid van tal van genoo- digden is hedenmiddag de Nenyto 1928 door Z. K. H. Prins Hendrik geopend. De algemeen voorzitter, de heer B. 0. D. Hanegraaff bracht uls eerste spreker, na mens den Raad van Beheer een woord van warmen dank aan H. M. de Koningin-Moe der en aan Z. K. H. den Prins voor beider bereidwilligheid om het beschermvrouwe schap wel te hebben willen aanvaarden. Daarna verzoekt spreker Z.Exc. Prof. dr. Slotemaker de Bruine, Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid, de openings rede te willen uitspreken, waaraan de Mi nister voldoet. Daarna verzocht de Minister Z. K. H. den Prins der Nederlanden, de tentoon stelling te willen openen, waaraan Z. K. H. gevolg gaf. Nadat nog de loco-burgemeester van Rotterdam, wethouder L. de Groot, op het terras van het paviljoen der gemeente Rot terdam een rede had uitgesproken, maak ten de genoodigden een rondgang over het terrein en door de hallen. R. K. Bond van brood-, koek- en banket bakkerijen. Overzicht der werkzaam heden. Wij ontvingen een overzicht van de werkzaamheden van bovengenoemden bond over het tijdvak 1 Januari 1926—31 De cember 1927. Uit de inleiding blijkt o.m., dat het den bond goed gaat. al mag er dan ook geen sprake van algeheele bevrediging zijn. Dank wordt gebracht aan God en aan allen, die hebben gesteund en bijgestaan. Het ledental van den bond bedroeg einde 1927: 2236. Uit de Sigarenindustrie. Een conferentie. Naar wij vernemen zal op 30 Mei in den Haag tusschen de arbeiders- en patroons organisaties een conferentie plaats vinden over het contract in de sigarenidustrie. Het conflict bij „De Schelde" te Vlissingen. De staking uitgebroken. Men meldt nog uit Vlissingen aan de „Msbd." d.d. gisteren: Hedenmorgen is de staking bij de Maat schappij „De Schelde" uitgebroken. Van de'2000 werklieden zijn er ongeveer 1700 georganiseerd, verdeeld als volgt: mo dernen ruim 1000, chrislelijken 400, Katho lieken ruim 100, syndicalisten ongeveer 100. Ongeveer 400 personen en 80 leerjongens zijn aan den arbeid gebleven, zoodat in alle afdeelingen gewerkt wordt. Zooals ieder jaar wordt van Zaterdag vóór tot en met Woensdag na Pinksteren niet gewerkt; Donderdag wordt de fabriek weer opengesteld. Gisterenavond nog is een mcdcdeeling van de directie uitgegeven, waarin ernstig werd aangespoord niet te staken; staking beteckent achteruitgang zonder kans op winst. Er wordt gepost; de toestand is rustig. INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. GOED V( VIJF OF TIEN/ lOR ULDEN! Zie onze annonce ion«r gewone adver tenties in dit BlaMvaraWoensdag 30 Mei- N.V. DUBE /afizilverfalirieken. Schiekade 190 ROTTERDAM. 12463 De Leidsche Kunstkring voor Allen. In het seizoen 1928/29 zal de Leidsche Kunstkring voor Allen met de volgende concerten uitkomen: 15 October: Utrechtsch Stedelijk Orkest. 6 November: Raya Garbousova, violoncel. 13 December: Jan Smeterlin, piano. 16 Februari: Anna El Tour, zang. Februari: Dresdener Strijkkwartet. 12 Maart: Isolde Menges, viool. De keurige samenstelling van deze serie waarborgt den leden wederom een zestal avonden van prima kunstgenot, tegen een contributie van een luttele drie gulden, zon der eenige verdere bijbetaling. Naar wij vernemen kunnen nog een be perkt aantal leden worden toegelaten, waartoe men zich schriftelijk kan wenden tot het Secretariaat, Lange Mare 34. De kaarten zijn niet persoonlijk. DE GARNIZ0ENS WERKPLAATSEN. Voorloopig geen opheffing. Van hot Departement van Oorlog is bij het afdeelingsbestuur van den R. K. Volks bond alhier inzake de Personeelverminde- ring bij de garnizoens werkplaatsen alhier het volgende schrijven binnongekomen Ter zake van bovengenoemd onderwerp deel ik U, in verband met Uw request van April 1.1. mede, dat het doen herstellen van legerschoeisel in de rijksgestichten een uit vloeisel is van een besluit der Regeering. Van dat besluit kan ik uit den aard der zaak niet afwijken. Intusschen merk ik op, dat althans in de naaste toekomst van opheffing der schoen makerij te Leiden geen sprake zal z ij n; het aangezegde ontslag beperkt zich dan ook tot een 12-tal werklieden, terwijl opzegginstennijn zeer ruim is gesteld. Bovendien zal ik den Directeur der Cen trale Magazijnen van Militaire Kleeding en Uitrusting te Amsterdam verzoeken, bij voorkomende vacatures in werkmansbe trekking zooveel mogelijk met de belangen van do 12 Leidcnaars rekening te houden. DE MINISTER VAN OORLOG, (w. g.) LAMBOOY. KON. NED. GROFSMEDERIJ. Het voorstel tot uitkeering van een bonus met groote meerderheid verworpen. Onder leiding van den president-commis saris, den heer Delprat, werd gisterenmid dag een buitengewone vergadering van aandeelhouders der Kon. Ned. Grofsmede rij gehouden, ter behandeling van het be kende voorstel tot uitkeering van een bonus van 1000. Na opening der vergadering ontspon zich een vrij heftige discussie tusschen het bestuur en rar. Salzmann uit Amsterdam, over de toelating van de pers. Laatstge noemde meende, dat als mr. Libourel (die als rechtskundig adviseur de vergadering bijwoonde) aanwezig mocht zijn, ook de pers den toegang niet mocht worden ge weigerd. Mr. Salzmann vroeg voorts inlichtingen over door het bestuur gesplitste aandeelen van iemand uit Brussel, waardoor op die aandeelen meer stemmen konden worden uitgebracht dan wettelijk toelaatbaar is. Voorts, zou volgens spr. de firma Scheurleer te 's-Gravenhage voor bij haar gedeponeerde aandeelen buiten medewe ten van de eigenaars volmachten hebben verstrekt. Mocht het bestuur hierover geen afdoende mededeelingen kunnen doen, dan zou mr. Salzmann, namens een aantal aan deelhouders een civiele actie instellen, teneinde de vergadering ongeldig te ver klaren. Namens het bestuur deelde mr. Libourel mede, dat een antwoord niet noodig werï* geacht en dat achteraf de rechtsgeldigheid der vergadering maar moest worden be twist. Mr. Salzmann verdedigde uitvoerig het voorstel tot uitkeering van een bonus. Hij wees op de overtollige liquide middoiÉn, die ultimo 1927 875.000 bedroegen, in 1926 750.000, en in 1025 en 1924 telkens 1.000.000, waaruit, blijkt, dat het bedrijf een dergelijk bpdrag aan liquide middelen niet noodig heeft. Spr. wees er op, dat d« bezittingen, voor 4 ton op de balans voor komend, veel meer waard zijn en toonde aan, dat de uitkeering van een bonus in geld van geen invloed zal zijn op het be drijf. Moch 'het bestuur sprekers cijfers betwisten, dan stelde hij voor een studie commissie te benoemen van twee bestuurs leden en twee aandeelhouders. Prof. Vol- nier uit Delft was bereid, als aandeel houder in die commissie'zitting te nemen. De voorzitter bestrijdt het voorstel, dat niet in het belang der vennootschap is. Het bedrag aan liquide middelen, thans 230.000 (de effectenportefeuille van 5 ton acht spr. belegging van het reservefonds) heeft het bedrijf absoluut noodig voor voorschotten en laat geen uitkeering toe. Mr. Libourel wijst er nog op, dat hèt voorstel Salzmann tot benoeming van een studiecommissie niet op de agenda voor komt en derhalve niet behandeld kan wor den. Het voorstel tot uitkeering van een bonus van 1000.aan aandeelhouders, hetzij in aan deelen, hetzij in geld, wordt verworpen met 145 tegen 42 stemmen en 2 stemmen in blanco. Mr. Salzmann betwist de geldigheid der uitgebrachte stemmen en verzoekt daar van aanteekening in de notulen. Spreker vraagt namens 10 aandeelhouders, verte genwoordigend 25 aandeelen, een nieuwe buitengewone vergadering van aandeel houders waarop zal worden behandeld: 1. Voorstel tot uitkeering van 1000, aan aandeelhouders; 2. Voorstel tot kennisgeving van commia- sies, die tot taak hebben: a. een onderzoek naar de mogelijkheid van een uitkeering in geld aan aandeelhouders; b. idem naar de boekhouding etc. der vennootschap en c. idem of en in hoeverre door het be stuur misbruik is gemaakt van volmachten door niet aanwezige aandeelhouders ver strekt. De voorzitter zegt, t. z. t. deze vergade ring bijeen te zullen roepen. Na afloop der vergadering deelde mr. Salszmann mede, dat hij gezien cle weige ring van het bestuur om inlichtingen te geven over de Brusselsche aandeelen en de volmachten van Scheurleer, een rech terlijke beslissing zal uitlokken over de geldigheid van de op bedoelde aandeelen uitgebrachte stemmen. GENOOTSCHAP MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX De 143ste Algemeene Jaarvergadering. Gisteravond hield het Genootschap M. S. G. in de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal zijn 143ste jaarvergadering onder voor zitterschap van prof. dr. W. van der Woude De vergadering werd behalve door het bestuur, den directeur en leeraren(essen), oud-leerlingen en leerlingen ook bijgewoond door het College van B. en W. en vertegen woordigers van verschillende vereenigingen en corporaties, alsmede door den directeur en 't bestuur der Ambachtsschool en ande re belangstellenden. Na een begroeting van den voorzitter tot de aanwezigen verklaarde deze de vergade ring voor geopend, waarna enkele huishou delijke werkzaamheden plaats hadden. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester werd op voorstel van de kas- commissie goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herber-«md uit de door het bestuur voorgestelde dubbel tallen de heeren dr. C. A. Crommelin. Jhr. C. C. Roëll en mr. A. Sypkens, terwijl in de plaats van den heer P. J. M. van Oevle, aftredend en niet herkiesbaar, werd geko zen ir. P. Hoogenboom. Hierna werden de leerlingen binnengeleid en hield de voorzitter een rede, waarin hij verslag uitbracht over den toestand en de verrichtingen van het Genootschap over het afgeloopen dienstjaar waaraan wij het volgende ontleenen: Het genootschap telt thans 5 leden van verdienste, 3 buitengewone leden cn 346 ge wone leden. In het corps leeraren had de volgende mutatie plaats: De heer W. C. Lefeber, leeraar in het bouwkundig teekenen, verkreeg na het be reiken van zijn 65ste jaar op zijn verzoek met ingang van 1 Juni 1927 eervol ontslag. Vanaf 7 Dec. 1897, dus gedurende bijna 30 jaar, heeft hij ononderbroken in de winter maanden, eerst als assistent, later als leeraar, het rechtlijnig teekenen en het pro jectie- en boüwkundig teekenen in de laag ste vier klassen tezamen met anderen ge geven. Met groote ambitie en talent wist hij den leerlingen de gronden van het bouw kundig teekenen bij te brengen, rusteloos bewoog hij zich steeds door de teokenzaal, steeds voorthelpend of corrigeerend met een kort woord of kleine aanduiding. Met ingang van 1 September 1927 werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den leeraar in het handteekenen, den heer A'. W. Christiaanse, die vanaf October 1922 het plaat- en natuurtèekenen in de lagere klassen gaf en nu benoemd was tot leeraar aan. de Ambachtsschool te Zwolle. In zijn plaats werd met ingang van den zelfden datum benoemd de heer A. van Weeren, aan wien tevens opgedragen werd het ontwerpen van bouwk. onderdeden (binnenbetimmeringen) in de 5e kl. bouw kunde. Beginnend 1 October '27 is in den ver volgcursus voor electrotechniek in dien zin een wijziging aangebracht, dat de over gangsklasse. (6e kl.), welke een tusschen- schakel vormde tusschen den 5-jarigen cur sus en den electrotechn. cursus, bij dezen laatsten cursus is getrokken, zoodat nu de d r i e-jarige electrotechn. cursus direct aan sluit aan den algemeenen 5-jarigen cursus. Het examen ter verkrijging van het di ploma Beschrijvende Meetkunde en Pers pectief werd van het eind 6e klasse naar het eind 7e klasse Bouwkunde overge bracht, opdat meer gelegenheid dan tot nu toe gegeven kan worden de perspectief en de schaduwbepaling te behandelen. Op 1 Jan. 192S bedroeg het aantal leer lingen van de avondschool 387 tegenover 380 op 1 Jan. 1927. Spr. eindigde zijn toe gejuichte rede met de beste wenschen voor de met einddiploma's ontslagen leerlingen. Na de luide toegejuichte rede werden de prijzen voor de bekroonde prijsvragen, als mede de diploma's aan de geslaagde leer lingen uitgereikt. Voor nat uur teekenen leprijs J. O. Onvlee; 2e prijs J. G. van Bemmel. Voor pleisterteek enen: le prijs J. C. Onvlee; 2e prijs W. Wind. Bouwkundige ontwerpen: le prijs L. P. H. Kantebeen; 2e prijs H. Mug gen. Boetseeren: le prijs J. Mugge, Eer volle vermelding A. Mugge en W. Wind. Na afloop van de prijzen- en diploma- uitreiking verkreeg de met een eind-diplo ma ontslagen leerling Vrijhof het woord om namens alle leerlingen het bestuur den directeur en de leeraren(essen) te danken voor het genoten onderwijs. Hierna werd de jaarvergadering geslo ten en gingen alle aanwezigen naar de Groote zaal, waar door de speciale zorg van den leeraar Ir. van Dijk een keurton- toonstelling is aangerecht, van het werk der leerlingen over het verloopen cursus jaar. Deze tentoonstelling maakt zoowel door haar keurige opstelling als door het werk zelf een aangenamen indruk en demon- street de goed resultaten van 't verstrekte onderwijs. Wat men er ziet op het gebied van het bouwkundig teekenen geeft blijk van ern stige studie en van 'n goeden wil bij 't ge geven onderwijs. Wij kunnen niet anders dan een bezoek aan deze tentoonstelling aanbevelen. Van daag is zij geopend van 's nam. 24 en 's avonds van 6—9 uur. Zondag van 2—5 uur „SANCTUS AUGUSTINUS". In de gisteravond gehouden ledenverga dering der R. K. Studentenvereeniging „Sanctus Augustinus" is het bestuur als volgt samengesteld: Praeses: H. L. M. van Can; Vice-Praeses: A. Peters; Ab-actis Ia: Mej. M. Jansen; Quaestor: A. Meyknecht; Ab-actis II: F. v. Roosmalen; Assessor: L. v. d. Laan. Verder werd benoemd als Unieafgevaar digde: de heer J. C. M. Sweens; en als R. S. B.-Redactie: Pater G. Gerritsen O.E.S.A. en F. Schellart. Nederlandsche Roomsche Reisvereeniging. Men verzoekt om opname van het vol gende: Nu de tijd weer daar is, dat er plannen gemaakt, worden voor de aanstaande va- cantie, reisplannen groot of klein, door jong en oud, is het misschien nuttig te wij zen, op een vereeniging, die zich ten doel stelt, voor de Katholieken reizen uit te schrijven. We hebben hier op het oog de Ned. Roomsche Reisvereeniging. die in ons va derland haar leden telt in duizendtallen. Er worden gedurende het geheele jaar reizen georganiseerd, groote zoowel als kleine. De leiders verrichten hun moeilijke en verantwoordelijke taak geheel belangloos, zoodat dit nimmer drukt op de reiskosten. Er wordt coöperatief gereisd, waaruit volgt, dat eventueele overschotten aan de deelnemers(sters) worden terugbetaald. Een speciale technische commissie, welke bestaat uit menschen, die hun sporen reeds lang verdiend hebben op het gebied van reizen, berekenen iedere reis nauwkeu rig, zorg dragende dat hotels enz. „first class" zijn, terwijl de amusementsgelegen- El DEN. Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden. A.8. Zondag 27 Mei 1928 zal de dienst worden waargenomen door Dr. Hovcns Gróve, Janssens, Kors en Veldhuyzen. A.s. Maandag 28 Mei 1928 zal de dienst worden waargenomen door Dr. de Jager, Muizert en Simons. De dienst te Oegstgeest wordt waarge- nomen door: Zondag: Dr. Timmerman. Maandag: Dr. Varekamp. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 Mei a.s. tot en met Zondag 27 Mei (lsten Pinksterdag) waargenomen dcor de apothe ken van de HèH. G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telefoon 502 en D. J. van Drie- sum, Mare 76, telefoon 406. Den 2den Pinksterdag neemt waar de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. telefoon 523. INGEZONDEN MEDEDEELING. /vooi Wi heden de toets der critiek kunnen door staan. De reducties, welke de vereeniging van verschillende ondernemingen, zooals spoor-, tram-, auto-, vliegtuigvervoer, hotels, mu sea enz. door haar uitgebreide connecties kunnen bedingen, komen den deelnemers ten goede. Alle deelnemers zijn gedurende den reis verzekerd tegen ongevallen, tot een max. van 10.000, en voor bagage tot een be drag van 300.00, welke premies in de reissom zijn inbegrepen. Voor deelname aan de reizen is lid maatschap verplicht en strikt persoonlijk. De contributie bedraagt slechts 1.25 plus 0.15 incasso; het eerste jaar ver- hoogd met f 0.50 voor toetreding. De leden ontvangen twee maal per maand het „Roomsche Reisblad", wanrin opgenomen alle reizen, met volledige pro gramma's, kosten, datum van vertrek, duur der dagen enz. Verder vindt men daarin! excursies der afdeelingen. Deze bestaan uit: auto-, boot-, wandel- en fietstoch ten enz. De afd. Leiden heeft op haar program een bezoek aan de „Nenyto", een reisje naar Breda en den Bosch, bezichtiging de groote tentoonstelling van „Oost en West" te Zijpendaal, Arnhem. Meldt u heden nog aan als lid bij de Secretaresse Mej. G. van Workum, Maars- manssteeg-23, of bij de heeren G. P Schinck, Hoogewoerd 16, B. M. Vreebutj* Haarlemmerstraat 229, waar tevens ee\ volledig programmaboekje gratis verkrijg! baar is van de uitgeschreven reizen, door het Hoofdbestuur der Nederlandsche Roomsche Reisvereeniging. Beschermt toch het reddingsmateriaal De verdwijning der reddingshaken van de Leidsche Reddingsbrigade gaat nu in steeds sneller tempo. Bij de laatste controle bleken te ontbre ken de haken van de: Vlietbrug, Neksluis- brug, Koepoortsbrug, v. Disselbrug, Singel- brug, Brugje bij de gasfabriek, Rijnsbur- gerbrug, Marebrug, Lourisbrug, Water- steegbrug, Kerkbnig, Nonnebrug en Groen- hazengrachtbrug. In totaal dus 13 stuks. 't Is meer dan schande In de commissie, te 's Gravenhage, be last met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 77a der wet tot regeling van het lager onderwijs zijn o.m. benoemdj tot lid de heer P. H. Snijders en tot plaats vervangende leden de heeren J. Broeze, M. J. Krop en P. A. Hibma, allen alhier. Het program van Luxor is voor deze week goed verzorgd. Trianon geeft een vroolijk Pinksterprogramma. Tot onzen spijt, kunner wij er voor heden niet nader over uitwei den. Gistermidag omstreeks half vier brak van een met kisten groenten beladen vrachtauto van A. de H. uit Rijnsburg op de Haarlemmerstraat nabij de Donk er- steeg do vooras. Het tramverkeer moest over één spoor worden geleid. Gistermiddag is een onbeheerd staan de handwagen door een vrachtauto aange reden en door een ruit geduwd van perceel Haarlemmerstraat 254. LEIDEN. Geslaagd voor het Cand. examen Wis- en Natuurkunde, letter A., de heer H. Linde man (Leid en); Taalkundig candidaatsexamen Indologie do heer N. C. Beudeker (Den Haag); Doctoraal examen Indisch recht mr. A. Jansen (Enschedé). Voor het examen van apotheker-assistent zijn opgeroepen 4 candidaten. Geslaagd: mej. D. Kaiser (geb. te Amsterdam) en heerH. R, B. Jonkers (geb. te Batavia). DE RADIO EN DE KATHOLIEKE MISSIE. De missionarissen in de veraf gelegen wildernissen van Oostelijk Equador, komen iederen dag in draadlooze verbinding me'-

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2