DE OLYMPISCHE SPELEN LUCHTVAART. Gem. Berichten. HET HOCKEY-TOURNOOI. Voortzetting van het hockey-tournooi. Britsch-lndië—Zwitserland 6—0. In den natten moesson. (Van een specialen verslaggever). Het Olympisch Hockey-tournooi heeft niet be-paald de begunstiging van fraai ■weer. Vanaf den aanvang der Spelen, toen er nog een geringe hoeveelheid zonnestra len te bespeuren vielen, is het weer slech ter en onaangenamer geworden. De grauwe regenwolken weken geen oogenblik van hun standplaats boven de terreinen van het Olympisch festijn en ook op den dag van heden daalde een miezerig motregen tje op uw verslaggever neer, die zich plichtsgetrouw naar het Olympisch Sta dion spo.edde om de ontmoeting Britsch- lndiëZwisterland gade te slaan. Gelukkig is de perstribune daar over dekt. Een van de vele eigenschappen, die dit bouwwerk boven het Oude Stadion doen verkiezen. Om drie uur begon de match, terwijl de regen nog steeds met pijpesteeltjes neer viel en het veld gladder maakte. Van den strijd zelf behoeven we niet veel te zeggen. De Britsch-Indiërs won nen natuurlijk, maar het had er allen schijn van, dat zij niet hun beste beentje voor zetten. Met rust was de score nog zeer laag: 20. Na half-time beginnen de Zwitsers iets op te komen, maar het duurt niet lang, of de spelers uit het verre land bekogelen het doel der Helvetiers onbarmhartig. Als katten werken zij zich door de Zwitsersche verdediging heen, die haar uiterste best doet, het doel voor verdere doorboring te vrijwaren. Tegen de geroutineerde Indish- man valt echter niet te spelen. Achtereen volgens wordt de score opgevoerd tot 60. Dan vinden de blauwe truien het genoeg en in den stand komt dan ook geen veran dering meer. De eerste helft van den wedstrijd gaf niet veel fraais te aanschouwen. Een ge deelte van de tweede helft gaf zeer span nende momenten. Het moet gezegd wor den, dat de Zwitsers hun huid door ver kocht hebben. Doelpunten zijn resp. gemaakt door: Marthins, Gateley, Dhyan Chand, Dhvan Chand, Gateley, Dhyan Chand. Duitschland—Frankrijk 2—0. Duitschland heeft zijn tweede plaats in afdeeling A bevestigd door hedenmiddag in het Oude Stadion Frankrijk met 20 te kloppen. Het was een wedstrijd, die door ongeveer 200 belangstellenden werd bijgewoond en door de sterkste partij ge wonnen is. Vooral de Duitsche verdedi ging was subliem en de wijze, waarop de Duitschers de strafcorners onschadelijk fristen te maken, verdient alle lof. Met rust was de stand ook reeds 2—0. België—Oostenrijk 4—0. Een zeer matige wedstrijd met begrijpe lijke tegenzin van de spelers in stroomen den regen gespeeld. In de perstribune een handjevol verslaggevers in de overige tri bunes enkele toeschouwers. De Belgen waren sterk in de meerder heid en wonnen verdiend. Nog dient vermeld te worden, dat deze spelers vaak uitgleden of modderkluiten wegsloegen inplaats van den bal. Heden speelt Nederland tegen Spanje Aanvang kwart voor vijf. Oude Stadion. De resultaten tot heden. Groep A. Britsch-lndië—Oostenrijk 6—0 9—0 5—0 6—0 2—1 3—1 3—0 4—0 Britsch-lndië—België Britsch-lndiëDenemarken Britsch-lndiëZwitserland DenemarkenZwitserland DenemarkenOostenrijk BelgiëZwitserland BelgiëOostenrijk Groep B. NederlandFrankrijk NederlandDuitschland DuitschlandSpanje DuitschlandFrankrijk Frankrijk—Spanje 5—0 2—1 5—1 2—0 2—1 De standen. Afdeeling A. Britsch-lndië 4 4 0 0 8 260 2. België 3 2 0 1 4 7—9 1.33 Denemarken 3 2 0 1 4 57 1.33 Oostenrijk 3 0 0 3 0 213 0. Zwitserland 3 0 0 3 0 1—11 0.— Afdeeling B. Nederland 2 2 0 0 4 71 2. Duitschland 3 2 0 1 4 8—3 1.33 Frankrijk 3 1 0 2 2 28 0.66 Spanje 2 0 0 2 0 2—7 0.— De finale van het hockey-tournooi. B ij woning door Prins Hendrik. De PrinB is voornemens Vrijdag 25 de zer te Amsterdam het diner bij te wonen, dat in het Vondelparkpaviljoen dien avond door het N. O. O. zal worden aangebo den aan de leiders van de Hockey- en Voetbalfederaties ter gelegenheid van de Olympische Spelen. Voorts is de Prins Zaterdag 26 dezer voornemens na afloop van de door hem te verrichten opening der „Nenyto" te Bot terdam naar Amsterdam te gaan, ter bij woning van den eventueelen eindwedstrijd NederlandBritsch-lndië. HET V0ETBALT0URN00I. Estland komt niet op. Gisteren is door het Consulaat van Est land de ontvangst medegedeeld van een telegram van het Estlandsche Olympisch Comité waarin wordt gemeld dat de voet ballers van deze natie niet aan de vaetbal- wedstrijden van de Olympische Spelen zul len deelnemen. Men herinnert zich, dat Estland in de voorronde moest uitkomen tegen Spanje, welke ontmoeting vastgesteld was op 27 Mei. Nu deze niet doorgaat, zal op 27 Mei van 79 uur in'het nieuwe Stadion worden gespeeld de wedstrijd België—Luxemburg. De wedstrijd EgypteTurkije zal dan op 28 Mei in plaats van tusschen 4 en 6 u in het oude Stadion op denzelfen dag van 79 uur in het nieuwe Stadion ge speeld worden. Een Fransch oordeel over het Stadion. In de „Figaro" prijst Reichel het Olym pisch Stadion. Hij vindt het een magni fiek werk, dat zoowel uit technisch als ar chitectonisch oogpunt de grootste eer aan doet aan den bouwmeester en aan den lei der van het Nederlandsch Olympisch Co mité. Dit laatste spande zich den laatsten tijd erg in. Het heeft de dingen in het groot gedaan. De Olympische stad, die het opbouwde, is een mooie hulde aan de Olympische spelen. De schrijver doelt ermede op wat uit de vroegere zandvlakte geworden is. Reichel herkent in den stijl van het Stadion die van de internationale tentoonstelling van sier- en nijverheidskunst, die voor enkele jaren te Parijs gehouden werd. De moder ne lijnen van het Stadion sluiten zich z. i. bij die van bouwwerken in het oude Rome aan. Het gebruik van baksteen versterkt dien indruk. Reichel vermeent, dat de openbare meening bij ons in de spelen meer belang stelt dan de Franschen deden in 1024, toen ze te Parijs gehouden werden Hij ziet daarvan het bewijs in de tallooze in den handel gebrachte voorwerpen in verband met de spelen, gelijk zakdoeken, aardewerk en allerlei snuisterijen. Inzon derheid stelt hij de borden op prijs, die van de grens uit den weg naar Amsterdam wijzen. Alles duidt er op dat de spelen een groot succes zullen hebben. De inspanning van de Nederlanders verdient dat. Frank rijk zal daar ernstig en edelmoedig toe me dewerken. De Fransche athleten nemen aan alle wedstrijden deel. Reichel prijst de orga- nisatie, die ten behoeve van de Fransche hockeyspelers te Amsterdam werd inge richt en de oplettendheid, waarvan zij het voorwerp zijn. Hij noemt de Fransche en Nederlandsche heeren met name, die het elftal aan het station opwachtten en den eersten maaltijd met hen deelden. ZWEMMEN. DE LEIDSCHE ZWEMCLÜB. Algemeene jaarvergadering. Gisterenavond hield de Leidsche Zwem- club haar algemeene ledenvergadering in café restaurant „In den Vergulden Turk", onder presidium van den heer W. F. van Ingen Schenau, zulks wegens de bestaan de voorzittersvacature. In zijn openingswoord uitte de voorzit ter den wensch, dat de besprekingen een zoo vriendschappelijk mogelijk verloop mo gen hebben. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer B. Planjer gelezen .worden onveranderd vastgesteld. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen we het volgende. Ook 1927 was evenals 1926 een gunstig jaar te noemen, al deden zich ook nu verschillende moei lijkheden voor. Het ledental nam toe van 312 tot 317, voornamelijk door toename van het aantal adspiranten. De secretaris memoreert dan het aftre den van den voorzitter den heer J. W. JJdo Ezn., hetgeen het bestuur ten zeerste be treurde. Voor hetgeen de heer IJdo voor de L. Z. O. deed, vooral in het jubileumjaar, werd hem hartelijk dank gebracht. Door minder goede verstandhouding met het bestuurslid v. d. Lijke was de sa menwerking tusschen de bestuursleden niet zoo goed als gewenscht was. Uitvoerig wordt verder gememoreerd de stand van zaken betreffende een e. v. overdekte zweminrichting. Hierna passec- ren de verschillende prestaties van het af- geloopen jaar de revue. Meer dan bij het snelzwemmcn was er voortuitgang te con- stateeren bij het waterpolo, waarm de da mes weliswaar op de onderste plaats harer afdeeling eindigden, doch do heeren zeven tallen boekten alle successen. Het jaarlijksch zwemfeest, de school- en onderlinge wedstrijden slaagden uitstekend De samenwerking met de dames-afdee- ling was uitstekend, de Leidsche Reddings brigade bleef actief, doch behoeft veel fi- nantieelen steun om staande le kunnen blijven. Toen het bericht kwam, dat de gemeen te Leiden de baggerspecie wilde doen stor ten in de plassen aan de Kaag, met name de Kever, heeft het bestuur zich in verbin ding gesteld met de Kaag, om deze ywera- gelegenheid in de omgeving van Leiden te behouden. Er werd voorts een obligatieleening ge sloten van 600, in aandeelen van J0, zulks ter dekking van het tekort van het vorig jaar ad 709. In de zweminrichting werden w.eder ver schillende verbeteringen aangebracht, o.m. een stalen springplank op 3 Meter hoogte. Na een hartelijk woord van dank tot den sccretris te hobben gesproken gaf de voorz. het woord aan den penningmeester, den heer W. van Deventer. Aan diens verslag ontleenen we het vol gende: ontvangsten contributie 849, aandeelen 580, polomatcnes 105.45, zwemfeest 250.80. Totale ontvangsten 2094.47, totale uitgaven 2015.44. Er is dus een batig saldo van 79.03, doch er moet nog 230 betaald worden. Er werden echter dezen avond nog eenige aandeelen geplaatst, zoodat er nog een tekort is van omstreeks 100. Bij monde van den heer Hofsteenge rap porteerde de kascommissie gunstig, zoodat de penningmeester werd gedechargeerd, waarna hem door den voorz. dank werd gebracht voor zijn gehouden beheer. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde. In de plaats van den afgetreden voorzit ter, den heer J. W. IJdo Ezn., werd met 35 stemmen gekozen de heer mr. H. R. Goud smit tegen 5 op den heer H. S. van der Hevde. In de plaats van den heer v. d. Lijke die door het bestuur niet herkiesbaar werd gesteld, werd gekozen mevr. dr. A. Starck Loeber met 37 6temmen tegen 6 op mej. M. Battaard. De vacature-Filbry, die zich niet herkies baar had gesteld, werd niet vervuld. Ter aanvulling van het bestuur, speciaal belast met het toezicht op de Reddingsbri gade, wordt gekozen de heer W. v. d. Rey- den Jr. met 41 stemmen. De voorz. zeide, dat het bestuur zeer ingenomen was met de verkiezing van mr. Goudsmit tot voorzitter en vertrouwde, dat hij een ijverig bestuurslid zou zijn. Ook mevr. dr. Starck-Loeber en de heer v. d. Reijden werden hartelijk welkom geheeten. Tot leden van de kascommissie werden gekozen mevr. do Vries en de heer J. Goe- koop, tot plaatsvervangende leden mej. V. Corver en de heer v. 't Hooff. Nadat 10 obligaties waren uitgeloot, nam de voorzitter het woord, om eraan te herinneren, dat de penningmeester, de heer W van Deventer, thans 25 jaar de finantiën der L. Z. C. beheerd heeft. Het bestuur steldede vergadering in verband biermede voor den heer v. Deventer om zijn vele verdiensten voor de L. Z. C. te benoemen tot eerelid. De vergadering ont ving dit voorstel met hartelijke instem ming. Toep de heer v. Deventer de vergadering weer werd binnengeleid, werd hij met ap plaus ontvangen. Het oudste bestuurslid, de heer B. Plan jer, sprak hierna den heer v. Deventer in hartelijke bewoordingen toe en herinnerde eraan, hoe hij op 23 Mei 1903 tot bestuurs lid werd gekozen en hoe hij in die jaren vier voorzitters en vier secretarissen over leefd heeft. Spr. besloot met de beste wen- schen voor den jubilaris en de L. Z. C. (applaus). De secretaris doet hierna verschillende mededeelingen over het a.s. wedstrijdsei zoen. Op 17 Juni zal de Zwemdag op de Kaag gehouden worden. Zooals bekend kon deze Kaagdag door verschillende omstandighe den niet gehouden worden. Deelgenomen zal worden door de L. Z. C., Z. I. A. N., Zig- nea en H. V. G. B. De spelers zullen per Volharding naar de Kaag gebracht wor den. Nadere bijzonderheden zullen tijdig worden bekend gemaakt. Op Zaterdag 7 Juli zullen de jaarlijksche school- en onderlinge wedstrijden worden gehouden. Er zal een nieuwe wisselmedaille voor de jongensploegen beschikbaar wor den gesteld, terwijl ook een wisselmedaille wordt aangeschaft voor de meisjes. Op Zaterdag 21 Juli zal deelgenomen worden aan de wedstrijden te Hillegom, waar polo gespeeld zal worden tegen een Haarlemsch zevental en verschillende zwemslagen zullen worden gedemonstreerd De nationale zwemwedstrijden van de Zijl zullen op Zaterdag 28 Juli gehouden worden. Alsdan zullen ver schillende Leidsche kampioenschappen verzwommen worden, ter uitbreiding van de wedstrijden om den van Spall-beker en v. Spall-bokaal. Voorts deelt de secretaris mede, dat er een wedstrijdcommissie is ingesteld, om leiding te geven aan alle goede zwemmers en zwemsters. Deze commissie had het be stuur verzocht een speciaal diploma in te stellen naast dat voor geoefende zwem- mersfsters), ter aanmoediging. Het be stuur heeft hier wel ooren naar. Tevens zal deze cofnmissie er zich op toeleggen den snelzwemmers meer wedstrijdroutine te ge ven door hen aan te sporen op meerdere nationale wedstrijden uit to komen. Ten aanzien van de overdekte zwemin richting deelt de heer Planjer mede, dat er op het oogenblik twee toezeggingen zijn van 1000,terwijl nog wel voorloopige, doch geen definitieve toezeggingen zijn ge daan. Een aansporing tot de zwementhou- siasten, die voor „de nieuwe zweminrich ting" geld over hebben moge wel overbo dig geacht worden. De oefenavonden zijn weer als volgt vastgesteld: Maandag, dames; Dinsdag en Vrijdag: heeren; Woensdag: reddingzwem- men; Donderdag: schoonspringen (alleen voor degenen, die de beginselen der spring- kunst machtig zijn). De voorzitter bracht vervolgens dank aan de afgetreden bestuursleden Filbry, v. d. Lijke en IJdo voor al hetgeen zij voor de zwemsport in het algemeen en voor de L. Z. C. in het bijzonder hebben gedaan. Bij de rondvraag werden nog verschillen de kwesties besproken. Een van de voor naamste punten was wel een voorstel om meer reclame te maken voor de polo-wed strijden. De secretaris deelde dienaangaan de mede, dat de polospelers, althans de meesten, liever niet dat publiek bij de wedstrijden zien, die men bij voetbalwed strijden aantrekt, doch sommigen der aan wezigen zien juist in de polo-wedstrijden een goede reclame voor de zwemsport. Het bestuur zal met dezen wensch zoo mogelijk rekening houden. Voorts werd aangedrongen om voor de wedstrijdbezoekers een betere verbinding te scheppen tusschen tram en zweminrich ting. De voorz. antwoordde hierop, dat reeds eerder pogingen in die richting zijn aangewend, doch de autobus-ondernemers wilden het risico daarvan niet op zich ne men. Echter zal het bestuur nogmaals po gingen in dien geest aanwenden. Hierna werd de vergadering geslotem In een bestuursbijeenkomst, hierna ge houden, werd den heer W. van Deventer, ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestuurs lidmaatschap een stoffelijk aandenken aan geboden. KORFBAL. Seriewedstrijden van Die Haghe. Het programma voor de seriewedstrij den van Die Haghe, welke op Zondag 3 Juni a.s. te Den Haag zullen worden ge houden, luidt als volgt: Eere-afdeeling. A. Ons Eibernest IFluks I. B. D.K.C. I-H.K.V. I. C. Die Haghe I—H.S.V. L De winnaars zoowel als de verliezers spelen daarna een halve competitie. Eerste afdeeling (le ronde). A. Emma IH.K.V. II B. Velox-comb.Fluks II. C. Rood-Wit IA.L.O.-comb. D. Het Zuiden IO.D.I. I. E. H.B.S.-combin.Achilels I. F. GymnasiastenS.D.O. I. G. H.S.V. II vrijgeloot. LAWNTENNIS. De Fransche kampioenschappen. Bij de te Parijs gehouden Fransche kampioenschappen wonnen de Hollanders Timmer en Van Lennep met 75 61 62 van Duplaix en Boussus. Bonte en Koop man daarentegen werdon met 63 64 63 door Boyd en Robson geslagen. In het Gemengd Dubbelspel werden mej. Can ters en Koopman geslagen met 86 63 door mile. Bourgeois en Lacoste. DE TERUGKEER VAN v. LEAR BLACK. De oorzaak der mislukking. Na het bericht van de K.L.M.-directie over het voorloopig niet verder voortzetten van de vlucht van den heer Van Lear Black naar Kaapstad, vernam de „Tel." van den heer Martin, dat de veiligheid gebiedt om den tocht thans niet door te laten gaan. Er is n.l. een storing van het toestel geconsta teerd,, bestaande in het 6lap worden van een der vleugeluiteinden. De oorzaak van dit euvel, dat in Khartoem ontdekt werd, kan thans met geen mogelijkheid verklaard worden. Misschien is het door trilling ont staan of is een te zware belasting er de aanleiding van. Wel is het zeker, dat her stelling ter plaatse uitgesloten is. Daarvoor ligt Khartoem te ver in het binnenland. Men heeft er dan ook toe moeten besluiten de reparatie in Nederland te laten geschieden. De beer Martin merkte nog op, dat, hoe groot de teleurstelling bij de K.L.M. ook is over dit uitstel van den tocht, het toch toe gejuicht moet worden, dat de veiligheid bij de bemanning en bij den heer Van Lear Black het zwaarst heeft gewogen. Niets is gevaarlijker dan vibratie der vleugels, voor al bij een vliegtuig, dat voortdurend onder zeer zware belasting moet vliegen. Wegens den zeer slechten toestand der vliegterrei nen toch maakt men liever wat langere étappes, waardoor minder landingen vol bracht behoeven te worden. Doch dit bracht ook weer vanzelfsprekend het medenemen van grootere benzinevoorraden mede. Het defect toestel zal thans naar Port Said vervoerd worden en van daar per boot naar Amsterdam. De heeren Van Lear Black en Geysen- dorffer zijn, zooals gemeld, per extra-trein naar Port Said vertrokken, waar zij de boot naar Marseille zullen kunnen nemen. Hier houdt de K.L.M. een vliegtuig gereed, dat den Amerikaan naar Amsterdam of Londen zal brengen. DE „BREMEN'WLIEGERS TERUG MET DE „EUROPA". Door von Hünefeld gekocht Uit Washington wordt gemeld, dat von Hünefeld het vliegtuig „Europa" heeft ge kocht, dat naar Amerika zal worden ver scheept. De „Bremen"-vliegers zullen dan met de nieuwe vliegmachine naar Europa terugvliegen. DE „ITALIA". De start van het luchtscnip „Italia" voor een nieuwen onderzoekingstocht in het Poolgebied is uitgesteld, daar het weer plotseling omgeslagen is. De wetenschappe lijke medewerkers der expeditie verrichten op het oogenblik opmetingen in de buurt van Spitsbergen. ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein gegrepen. Geen persoonlijke ongelukken. Gisterenmiddag passeerde de heer H. Drent uit Usquer met zijn auto den onbe- waakten overweg aan den Laanweg te Uit huizen, juist toen de trein vertrok in de richting Groningen. De auto werd door de locomotief gegrepen en 40 meter meege sleurd. De inzittenden, de heer D., zijn schoon dochter en kleinkind kwamen er wonder boven wonder zonder noemenswaardig let sel af. De auto werd echter totaal vernield. Motorongeval. De heer S.' aannemer te Delft is giste renmiddag op het Jaagpad nabij Delft met zijn motorrijwiel geslipt en over den weg geslingerd. Met een gebroken been werd hij naar het St. Hippolytusgesticht vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Onder een muur bedolven. Te Berghem kwam de landbouwer F. Brands bij het bouwen van een woning on der een omvallenden ondergraven muur f 01 recht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Verdronken. Te Nieuweroord is de vrouw van dt arbeider J. Bruinsma op weg naar huis j een der diepe wijken geraakt en verdroi »n ken. n; Te Doesburg is het 2-jarig dochtertj van K. in een kuip met water gevallen e Q verdronken. Geneeskundige hulp mod B« niet meer baten. De 15-jarige R. Blokzijl te Nieuwi oord, is toen hij met zijn vader naar hengels ging kijken verdronken. De jong lijdt aan toevallen en is naar het schij een oogenblik aan de aandacht van d vader ontsnapt. Na een oogenblik zoek w vond men hem verdronken in de vaart Gisteren is de 65-jarige A. de Vriei Winschoten met zijn fiets in het Winsc\ terdiep geraakt en verdronken. it t Kokende thee gedronken. Een 21/5-jarig kind van den heer G. Viewerlaten, heeft uit een pot met kokei thee gedronken en is aan de daarvan overleden. Ongeluk of misdaad? Sedert Zaterdag werd te Gemert verm G. v. T. gehuwd en vader van vier kim j|s ren. Zondag vond men zijn rijwiel bij er Waalgraaf en later den man zelf, zwi BS gewond en uitgeput door bloedverlies, voorzien te zijn van de laatste H.H. Sac n menten is hij naar Helmond vervoerd. politie stelt een onderzoek in of men L ai met een ongeluk of een misdaad te d< ,jj heeft. DE „VEENDAM". Onjuiste berichten. Gisteren werd door sommige bladen 1 meld, dat de „Veendam", welke Zaterd !r j.l. nabij Long Island werd aangevaj door het s.s. „Porto Rico", zou zijn ken. Naar de directie van de Holland-Ame kalijn meldt is dit bericht gehel uit lucht gegrepen. Bij Lloyd's te Londen is gisteren een legram uit New York ontvangen, meidei dat de Veendam 15 voet water in het heeft. Het ligt rechtstandig naast de p van Hoboken in de modder. Er besti geen gevaar, dat het schip zal kapseia s' Laadboomen en takelage houden het va tuig in positie. Verder meldde Lloyd's, dat men doen is geweest de lekkage voorloopig te st<1 pen. Het pompen vordert goed. Het hierna noodig zijn de lading te lossen, vorens het schip in een droogdok wo: geplaatst. i Een diefachtige dienstbode. jDj Verduistering yan 1300 gulden. Maandag is in verzekerde bewaring steld de 29-jarige dienstbode H. O. B. t scheiden huisvrouw van W. v. D. Sil zeven maanden was zij in dienstbetr king bij mevrouw J. v. S. aan den singel te R'dam. Al dien tijd heeft zij zi aan verduisteringen schuldig gemaakt bedrage van omstreeks f 13000. Bedraj die zij voor haar mevrouw moest gaan talen aan winkeliers, eigende zij zich t< ki Eenigen tijd terug moest zij voor ha mevrouw belasting gaan betalen. Ook geld heeft zij weten te verduisteren, do re op het belastingbiljet een valsche han t, teekening te schrijven. Door haar optreden van eenige dag n< terug is zij eerst door de mand gevalle w Zij vervoegde zich namelijk bij een mant magazijn aan de Botersloot. Daar bestel zij een mantelcostuum en een paar ma tels voor rekening van haar mevrouw ai den Spoorsingel. Toen de bestelling ai huis werd bezorgd, heeft ze zelf de gc ren aangepakt met de boodschap, dat firma over eenige dagen met de kwitant kon komen. Toen de N. V. H. van de Botersloot kwitantie presenteerde was de dienstboi gevlogen. De politie heeft haar echter v ten te arresteeren. Van al haar verduist ni ringen heeft zij volledige bekentenis afg legd. Volgens haar zeggen heeft zij aid gehandeld om in het onderhoud van ha kinderen te voorzien en om zich zelf e< stuk kleeren to verschaffen. Brandstichting? Op vermoeden van brandstichting in h Tehuis voor dakloozen te Farnssum, wal 1 in hij met zijn gezin woonde, is aangeho j den J. W Het gebouw is geheel uitg jr brand, terwijl de inboedel grootendeels v< t loren ging. ONGELUKKEN. DE MIJNRAMP IN PENNSYLVANIA Slechts 14 mijnwerkers gered. De anderen vrij zeke' omgekomen. Volgens telegrammen uit New-York zi, r tot nu toe 61 lijken van slachtoffers di mijnramp in Pennsylvanië geborgen. A~ hoop, dat nog een aantal ingesloten mij werkers levend gered zou kunnen worde is thans opgegeven. Van de 205 mijnwC kers werden er slechts veretien gered. De meeste slachtoffers bevinden zich oi geveer honderd meter onder de oppervlak der aarde en meer dan drie kilometer v» den hoofdingang van de mijn verwijdert Toch verwacht men, hen nog te bereiken. De oorzaak van het feit, dat zich een groot aantal mijnwerkers in de mijn b» vond, is, dat de nachtploeg juist haar werl r zaamheden had aangevangen, toen de or1 ploffing plaats had, terwijl de dagploegJ mijn nog niet verlaten had. De oorzaak t»1 j(J de ontploffing is tot nu toe nog niet opgf helderd. De mijn is in technisch opzicht ef der beste van de Vereenigde Staten.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6