KERKNIEUWS. Uit de Omgeving BINNENLAND. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" WOENSDAG 23 MEI 1928 den heer v. Elzelingen, die sedert de laatste vergadering door den dood aan de provin cie ie ontrukt. Zijn heengaan noemde spr. voor de provincie een groot verlies. Na achtereenvolgens werkzaam te zijn geweest in andere waterstaatsfuncties werd hij in 1908 benoemd tot hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat van Zuid-Holland. Hij betrad daardoor een groot en belangwek kend arbeidsveld en aanvaardde een taak, waaraan hij zich geheel heeft gegeven. Zijn werkzaamheden in bijzonderheden te me- nioreeren schijnt nauwelijks te doen; wan neer men echter nagaat wat hij gedaan heeft voor de zee- en rivierweringen, de scheepvaartwegen en 't wegennet voor het verkeer te land, dan is dat reeds voldoende, om te doen uitkomen de groote beteekenis van den heer v. Elzelingen voor de pro vincie. De Ged. Staten verliezen in hem een raadsman en een krachtigen steun, de Prov. Staten een vraagbaak, die steeds bereid was van advies te dienen. Ook zijn nagedachtenis zal in eere blijven. Ook deze rede werd staande door de leden aangehoord. Ambtswoning Commissaris. In deze vergadering werd o.m. afgedaan de missive van Ged. Staten betreffende de huisvesting van de Prov. Griffie en ver betering van den ambtswoning van den Comm. der Koningin. De lieer v. E c k (S, D. A. P.) zeide ge schrokken te zijn van het bedrag der ver bouwing en inrichting van de ambtswoning van den Comm. der Koningin hetwelk 40.000 bedraagt en van de z.i. zeer hooge huur der woning van 6800 per jaar, een bedrag waarvan vier goed gesitueerde ar beidersgezinnen moeten leven. Spr. heeft bezwaar tegen zulke uitgaven, die ook op gebracht moeten worden door menschen met geringe inkomsten en tenzij hem wordt aangetoond, dat het niet goedkooper kan zal spr. tegen het voorstel stemmen. De heer Braat (P. B.) meent, dat de huur van 6800 juist ten goede van de provincie komt en niet ten laste daarvan. Wat de kosten der verbouwing en inrich ting betreft zou spr. zekerheid willen, dat de gelden besteed worden. Daarom vraagt hij of het werk openbaar zal worden aan besteed. ♦De heer v. Bur ink (Comm.) begrijpt niet hoe in tijden van bezuiniging .een der gelijk voorstel kan worden gedaan. De heer Rutgers (A. R.) verdedigt het „voorstel. Hij merkt op, dat over de verandering door het Rijk beslist wordt; het is dan ook niet uit de stukken op te maken of zij in openbare aanbesteding zal geschieden en het is misschien het beste als men dat aan het Rijk zal overlaten. Wat den huurprijs en de kosten der verbouwing betreft moet men niet vergetep, dat er een verdieping op het huis moet worden gebouwd. De eenige vraag die beantwoord moet worden is of dit noodig is. Maar daarover is niet gesproken, wel over den prijs. De heer Borghols, lid van Ged. Sta ten, verdedigt de voordracht op dezelfde gronden als de heer Rutgers. Het Rijk be taalt 6 pet. rente van het bedrag en het is te verwachten, dat het bezwaar gemaakt zou hebben als de kosten te hoog waren. Over de aanbesteding heeft de provincie niets te zeggen. De heer v. Eek repliceert en verklaart niet bevredigd te zijn. Hij zal tegenstem men. De heer de Kanter (Lib.) vraagt wat de provincie doen zal als de kosten tegen vallen en het Rijk weigert het meerdere te betalen. Het voorstel wordt aangenomen met 68 2 stemmen. Tegen de heeren v. Eek en v. Burink. Interpellaties. De V o o f z. deelt mee, dat de heeren Vlielander en ten Hope verlof hebben ge vraagd tot het houden van interpellaties. De heer Vlielander wenscht Ged. Staten te vragen of zij voornemens zijn in de volgen de vergadering voorstellen te doen tot drooglegging der Reeuwijksche en Sluip- wijksche plassen; de heer ten Hope wenscht in verband met een voorgekomen ongeval op den weg RotterdamOverschie te vra gen of Ged. Stagen bereid zijn maatregelen te nemen tot verbetering van dien weg. De V o o r z. stelt voor deze interpellaties niet heden, doch in de volgende vergade ring te doen houden. Daartoe wordt be sloten. De vergadering wordt te 12.55 uur ver daagd tot Dinsdag 12 Juni, des van. te 11 uur. Koninklijke Besluiten. Directeur Postkantoor. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslagen de directeur van het postkantoor te Utrecht B. Boogaart. 4e Nederl. Katholiekendag. De feestelijkheden op Maandag 28 Mei. De Tweede Pinksterdag zal des morgens inzetten met koraalmuziek van 1011 uur, uitgevoerd door eenige leden van de Mas- treechter Fanfaar Sint Joezep vanaf den toren der Sint Servaaskerk. Vervolgens wordt het carillon van het Stadhuis bespeeld van 1112 uur. Met den sneltrein van 1.40 zullen dien dag, voor zoover thans bekend is, in een gereserveerden wagon le klas aan het sta- tion arriveeren H. H. D. D. II. H. de Aarts bisschop van Utrecht en de Bisschoppen van Breda en Roermond, benevens eenige leden van het Eere-Comité, waaronder de Katholieke Ministers, en van het Hoofd bestuur van den Nederlandschen Katho liekendag. Ter ontvangst zullen aanwezig zijn het Dagelijksch bestuur van het Uitvoerend Comité en de gastheeren der Bisschoppen. In de gereserveerde wachtkamer le klasse zal de wederzijdsche begroeting plaats hebben. Door den Stationschef zijn de noodige maatregelen in en buiten het station ge troffen om den dien dag stellig te verwach ten vloed van reizigers snel en ordelijk af te leiden. De beide vestibules en de hal zullen worden vrijgehouden, terwijl de noo dige ordemaatregelen voor het verkeer op het Stationsplein genomen zullen worden, In de vestibule bevindt zich de Maastr. Fanfaar Sint Joezep, die bij het naar bui ten treden der Hooge Gasten een toepas selijk nummer zal uitvoeren. Een bereden Eerewacht vergezelt dén stoet van rijtuigen, die zich inmiddels ge vormd heeft, naar de pastorie, op het Vrijthof. Er wordt stapvoets gereden langs de Stationstraat, W.-Brugstraat, Maas brug, M.-Brugstraat, Kleine en Groote Straat en Vrijthof-Noordzijde. Het ligt in de bedoeling, dat aan de* eere poort, die opgericht zal worden bij de Groote Sociëteit, de rijtuigen verlaten wor den, en de Bisschoppen en de overige auto riteiten zich verder te voet, al of niet voor afgegaan door een groep bruidjes, naar de pastorie van Mgr. J. Wouters begeven. De Eerewacht stelt zich tegenover de pasto rie op het Vrijthof op. Ter opluistering van dezen plechtigen intocht is aan alle Pastoors en overige geestelijke overheden van Groot-Maas tricht verzocht om van 1.452.15 uur de klokken van kerken en kapellen te doen luiden. Centrale Filmkeuring. De Centrale Commissie voor de Filmkeu ring heeft in de afgeloopen week gekeurd: 46 films, lengte 37.697 M. 1 coupure in scène. Toegelaten. A (voor alle leeftijden): Jour naals, actualiteiten, industrie, reclame, lan den en steden e.d. 32 films, lengte 10.539 M.; kleine films (1 a 2 acten), meest komisch; 2 films,'lengte 1016 M. Hoofdnummers (groote film) 3 films, lengte 6202 M. Toegelaten B (boven 14 jaar): hoofdnum mers (groot? films); 4 films, lengte 9321 M. Toegelaten C (boven 18 jaar): hoofdnum mers (groote films) 5 films, lengte 10.620 M. Reclames goedgekeurd: 443 „litho's"; niet toegelaten: 1 stuks; 1288 „photo's"; niet toegelaten 26 stuks. Een gouden professie-feest.* 12 Mei j.l was het vijftig jaar geleden dat de eerw. Zuster Antonius (in de wereld mej. Johanna Maria Pastor) haar intrede deed in de Congregatie van O. L. Vrouw van Barmhartigheid van Tilburg. Gedurende ruim vijf en veertig jaren wa ren haar de leerlingen van het Pensionaat „St. Joseph" te Made-Dremmelen als onder wijzeres toevertrouwd, zoowel voor het la- ger-onderwijs als voor het klavierspel. Me nig oud-pensionaire getuigde door het zen den van gelukwenschen van haar aangena me herinneringen aan Zuster Antonius. Op den herdenkingsdag werd het feest gevierd door de Eerw. Zusters en 19 dezer mocht de gouden jubilaresse het feest voort zetten in den familie-kring. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Vermenigvuldigingscijfer pl. in- komstenstenbelasting 0.95 (gelijk v. j.) Verschillende bezwaren. De raad dezer gemeente vergaderde vol tallig onder leiding van Burgemeester Wenthol. Het vermenigvuldigingsgetal voor de plaatselijke inkomstenbelasting werd vast gesteld op 0.95 gelijk verleden jaar. De heer Vooren had gedacht over 0.9, maar nu verzocht hij aan B. en W. om de opcenten op de personeele belasting te verlagen. Gelden werden beschikbaar gesteld aan de Julianaschool voor uitbreiding van de schoolmeubelen. De comptabiliteitsbesluiten werden goedgekeurd. De rekening van de Gezondheidscom missie te Katwijk, met een batig saldo van 858.45 1/2 is vastgesteld, evenals het kohier der hondenbelasting, groot 483. De presentiegelden voor de leden der stembureaux zijn bij verordening bepaald op 3 en 10 gulden per zitting nadat de heer Paase een bemerking gemaakt had op de argumenten in de toelichting van het voorstel. Op de aanvragen om voorschot voor 1928 aan de bijzondere scholen voor lager en U.L.-onderwijs zijn voorschotten toege staan. Eenige heeren vroegen om vroegere uitkeering dezer voorschotten. Het bleek, dat niet alle schoolbesturen op tijd haar stukken inleveren en daarmee de behande ling vertragen. De perodieke aftredende leden der com missie van toezicht op de Arbeidsbeurs werden allen herkozen. De bestrating van de Vossedwarsstraat, welk punt in de vorige zitting is aangehou den, lokte wederom eenig debat uit, van de zijde van den heer Meskers vooral. Het voorstel werd nu aangenomen. De straat komt in bezit van de gemeente, er is 850 uitgetrokken, voor de verbetering. Het re organisatieplan van het Bureau Gemeen tewerken is goedgekeurd. Er wordt inge steld de functie van opzichter-teekenaar en die van voorman. De heer Loerakker pleitte er voor, dat de raad de benoemingen doet op aanbeve ling van B. en W. Daarvoor is een regle mentswijziging noodig, welke hij voorstel de en door den raad werd goedgekeurd. Verder werd er over gesproken, of de be noeming van teekenaar, voorman en werk lieden zal geschieden na een oproep of uit het bestaande personeel. Er gingen stem men op tegen aanstelling van werklieden boven de vastgestelde leeftijdsgrens en tegen het aanstellen van tijdelijk perso neel, hetwelk later geleidelijk verandert in een vaste aanstelling. De tegenwoordige tijdelijke teekenaar is de a.s. schoonzoon van een der wethouders. Dit wenschte men niet te verzwijgen. Er is een oproep van sollicitanten toegezegd. De heer Paase was tegen de benoeming van een voorman uit het tegenwoordig personeel, de andere leden deelden dat bezwaar niet. Besloten is tot de instelling van een vaste commissie voor de werkverschaffing, bestaande uit 4 leden. In de rondvraag informeerde de heer Fijma naar de aanstelling van een school arts, verder werd er gevraagd om inlich tingen over den waterprijs na de herschat ting van de huurwaarden der perceelen waarop de heer Vooren antwoordde, dat een tariefswijziging noodig is. De heer v. d. Schoot wees er op, dat het rioleerings- werk op Weerestein gedurende een nacht niet verlicht was, terwijl de heer Meskers van den Raad de principieele medewer king vroeg en verkreeg om het veilingsge- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 24 Mei, 1928. Hilversum* 1060 M. 12.302.0 Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 3.004.00 Uurtje voor wees- en zieken huizen o. 1. v. AnL v. Dijk. B.30_7.15 Concert door het Omroep-or- kest. 7.157.45 Engelsche Olympiade les. 8.00 Uurslag. 8.0010.00 Kamermuziek-avond. De Ka- mermuziekver. „Het Utrechtsch Sextet'\ best. uit C. Kwant, fluit. J. Vink, hobo. J. v. Ginkel, clarinet. M. Rood, fagot. W. Karpoff, hoorn. J. Wagenaar, piano. Elise Menagé-Challa, zangeres. Het Kuban Ko- zakkenkoor o. L v. Wladimir Drigailo. Huizon, 340 M. (Na 6 uur 1870 M.) (N.C.R.V.-uitzendingen uitsluitend). 12.30—1.45 Concert. 7.007.30 Cursus boekhouden. 7.30—8.00 Rede. 8.00 Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Nationale liederen door een koor „Empire Day" rede. 12.20 Gershom Parkintom-kwintefc. 3.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Causerie. 3.20 Vesper in de Westminster 'Abbey» 4.05 Causerie: De huishond. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Concertorgel bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwber. 6.40 Gemeenschap zingen in het Hyde Park, met Dame Clare Butt. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Dame Clara Buut y. h. Hyde Park. 7.20 Muziekcauserie. 7.35 Bach's partitas. 7.45 Lezing: Central Banks. 8.05 Concert „Rond de wereld". Orkest Australië. Nieuw-Zeeland, Canada, Afrika Indië. Ierland. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: The way of the worlct 9.50 Nieuwsber. 9.55 Chariot's uurtje. Vroolijke muziek en zang. 10.5512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", I75Ó M. 10.6011.00 Muziek. 12.502.10 Orkestconceri. j 4.055.05 Kinderuurtje. Populaire liedjes en vertellingen 8.5011.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.50 Symphonie der machine. iWerag-or- kest en declamatie-, 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Symphonieconcert. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Concert door de Kapel van de ver keerspolitie. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Brussel 509 M, 5.206.20 Kinderuurtje. 8.3510.35 Orkestconcert. bouw te mogen stichten op een terrein aan de Weeresteinstraat. Tot slot werd ge- wezen op vrachtauto's die rijden met los hangende kettingen en touwen, en op eetf telefoonpaal die midden in het trottoir staat. N00RDWIJK BINNEN. Eenden gestolen. Door een inwoner dezer gemeente werd bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een zestal eenden. De dieren zwommen in een sloot achter zijn woning. »R0V. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Gisteren werd, in de vergaderzaal der Eerste Kamer, de zomerzitting der Prov. taten van Zuid-Holland geopend, voor het er»t door den nieuwen Commissrais der [oningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. I van Karnebeek, die bij den aanvang on- eveer de volgende woorden sprak, welke taande werden aangehoord: Toespraak nieuwe Commissaris. Voordat uw vergadering een aanvang naakt met haar arbeid, zij het mij vergund en woord te wijden aan de nagedachtenis an uw vroegeren voorzitter, die sedert de latste bijeenkomst, welke nog door hem erd gepresideerd, is overleden. Bijna 17 iren heeft baron Sweerts de Landas zijn mbt bekleed, nadat hij reeds lid van den aad van Indië en burgemeester van de oofdsteden der provincies Gelderland en uid Holland was geweest. Het zou mij te er voeren indien ik trad in hetgeen op dat ebied van het provinciaal bestuur onder jn leiding en met zijn medewerking is ge- ihied. Het waren jaren, welke in verband iet de uitbreiding der overheidsbemoeiing, e toeneming der verkeersmiddelen e..a Doge eischen stelden. Ik moge volstaan et er op te wijzen hoe baron Sweerts het ven der provincie met het zijne vcreen- ilvigde. Zijn groote werkkracht en zijn jnen geest stelde hij geheel in dienst der ovincie en de belangen, die aan hem wa- 1 in toevertrouwd. Den dank in dit gewest eeft hij niet minder verdiend dan dien er Kroon (applaus). Wat mij zelf betreft hoop fk, dat uw ergadering mij hetzelfde vertrouwen zal ihenken dat het deel was van mijn voor- ij inger. Ik moge verklaren, dat het mijn reven zal zijn naar mijn beste vermogen ijn taak te vervullen en met u nog lang e belangen dezer provincie te behartigen pplaus). Toespraak namens de Staten. 5 De heer C. Warnaar (A. R.) sprak lama ongeveer als volgt: Het zij mij vergund namens de Staten aar aanleiding van het door u gesprokene i &n enkel woord te zeggen. In de eerste laats dank ik u voor uw vriendelijke en be- artenswaardige woorden tot ons college ericht, terwijl ik u verzeker, dat wij onder w leiding, evenals onder die van uw voor- anger, naar beste krachten de belangen in ons schoone gewest zullen bevorderen. Wij aanvaarden uw leiding met vertrou- en. Reeds in andere functies hebt gij ge tond een man te zijn van groote talenten, loor uw benoeming is de leiding van het rovinciaal bestuur in bekwame handen elegd. Uw taak zal veel van u vergen, naar uw ervaring en werkkracht zullen u I ot vervulling daarvan in staat stellen. Ik oop, dat God, in Wiens hand üw leven is, nog lang moge sparen in uw ambt (ap- ilaus). Debat. De heer v. Burink (Comm.) merkt op, at het schijnt of iedere nieuwe zitting aan- iiding moet geven tot kwetsing van an- ersdenkenden. De heer Warnaar sprak j amens het college, maar er was geen oord bij van spr. Juist het verleden van en voorzitter gaf spr. de garantie, dat zijn II rerk niet in het belang kan zijn van de ar- eidersmassa. 51 De V o o r z.Mag ik er u opmerkzaam maken, dat deze rede moeilijk een on- erwerp van debat kan uitmaken. De heer v. Burink: Ik meen te moeten eggen, dat ik het in den voorzitter uitge- proken vertrouwen in geen enkel opzicht leel. Na installatie en beëediging van het ieuwe lid, den heer Kovold te 's-Graven- age, deelt de Voorz. mee, dat de heer haat zijn voorstel tot wijziging van het re- lement van orde heeft ingetrokken'. v. El?elingen t - Na de trekking der afdeelingen werd de genda vastgesteld. Bij het punt „verslag it an den hoofdingenieur van den Prov. Wa- erstaat", hetwelk nader aan de orde zal porden gesteld, wijdde de Voorz. eenige zoorden aan den overleden hoofdingenieur, FEUILLETON. -IET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het Engelsch door Headon Hill. Plotseling hoorde Hector een van de nannen zeggen: Ik geloof dat we nu al- es goed hebben afgesproken. Zorg dat de fot vannacht nog gelost wordt en ballast krijgt en morgen vroeg naar Bordeaux weer vertrekt. Ik wil jullie alleen nog waar ichuwen voor dien jongeman van de Daily ^ynx die zijn vacantie in het huisje van Martha Calloway doorbrengt. Hij ontmoet te Lady Madge vanmorgen en omdat zijn -uster met haar op school is geweest, Toeg ik hem te dineeren. Er ontgaat hem "einig, hij schijnt al aan het broeden te kijn over enkele dingen. Hij is gelukkig een heer, maar zelfs de fatsoenlijkste journa list zou zijn ziel en zaligheid, verkoopen foor een primeur. We moeten voor hem oppassen In het ergste geval zouden we hem oen plaatsje in de zee kunnen geven, mom- Pelde de opzichter dreigend. Zoover zou ik het liever niet zien komen, lachte de graaf, maar met het °?g op onzen eigen veiligheid kunnen we Biet al te zachtzinnig tegen hem zijn en kt ergste is, dat ik er dezen keer mijn trouwe bondgenoot, lady Madge, niet in kan betrekken. Hij redde het leven van haar hond vanmorgen en je weet wat dat wil zeggen! Van in zee gooien gesproken, heeft iemand verder nog iets van Cassidy's familie gehoord, naar aanleiding van de courantenverslagen. Neen, mylord en ik lok ook geen ge sprekken daarover uit, antwoordde John Budge. De man kwam uit een weinig bevolkte streek van West-Ierland, waar de boeren geen Engelsche courant lezen. En als ze het lazen, zouden ze waarschijnlijk ®toch niet aan Cassidy denken. De vent was een zwerver en het is tien tegen een dat zijn familie niet wist, waar hij aan het werk was, zelfs al hadden ze hem in den laatsten tijd gezien. Er was een oogenblik stilte. Een haastig goeden nacht, John, van Lord Purbeck, gaf Hector nauwelijks gelegenheid zich achter de braamstruiken aan den kant van den weg te verbergen en een oogenblik later passeerde de forsche gestalte van Lord Purbeck de schuilplaats van Hector. HOOFDSTUK VL Diplomatiek Jiu Jitsu. Het gesprek dat Hector, zonder x.et eerst van plan te zijn, afgeluisterd had, had zijn houding ten opzichte van het geheim van de marmergroeven gewijzigd. Dat er eefi geheim was, was nu een absolute zekerheid voor hem geworden, en het had zulke af metingen aangenomen, dat het zijn ergste vrees verre overtrof. Cassidy, over wien Lord Purbeck en John Budge hadden ge sproken, was ongetwijfeld de man, wiens lijk hij in de poel had gevonden. Deze zelfde John Budge had dus willens en wetens een meineed gedaan, toen hij bij de lijkschouwing gezworen had dat hij den man niet kende. Had John Budge hem misschien zelf in zee gegooid? De opmerking die Hector had gehoord met betrekking op zichzelf, verontrustte hem maar weinig. Ze waren in zooverre van belang, dat ze een bewijs vormde voor het bestaan van een mysterie, waarvan de steengroeven 't middelpunt waren. Hector was geen lafaard, en bereid het op te ne men tegen den woestuitzienden kerel die daar op wacht stond achter het boschje, bij den ingang van den baai. Maar wat hij gehoord had, vermeerderde zijn argwaan met betrekking tot de werk zaamheden op de boot. Zorg dat de boot vannacht gelost wordt en ballast in krijgt om morgen naar Bordeaux te vertrekken, hadden de in structies geluid. Wat kon dit anders betee- kenen dan dat in werkelijkheid de boot met een lading was aangekomen en ledig weer vertrok en dat dus geen marmer ver zonden werd? In dat geval moest die heele marmer-exploitatie een voorwendsel zijn, om het een of ander onwettig bedrijf te dekken en naar alle waarschijnlijkheid zou het inlandsche vervoer wel even illusionair zijn als de export naar het buitenland. De zaak was waarschijnlijk deze, dat de steen groeven dienden als dekmantel voor den invoer van belastbare goederen, die bij nacht werden binnengesmokkeld door den toegang in den rots om later verder ver voerd te worden als ladingen marmer. Hec tor was overtuigd dat hij bij toeval een organisatie tot de ontduiking van invoer rechten op het spoor was gekomen en dat hij met deze zaak niet tot na Zijn vacantie hoefde te wachten. De groote vraag was nu, was het zijn plicht om onmiddellijk de zaak in handen te nemen of zou hij het onderzoek kunnen uitstellen tot na' afloop van zijn vacantie? De gedachte aan Madge St. Aldham maakte een keuze moeilijk. Het zou zooveel prettiger zijn om de heele historie voorloo- pig te negeeren! Maar toen hij dacht aan den vermoorden man en het feit, dat de vermoedelijke moordenaar zoo dicht in de nabijheid was, was de zaak voor hem be- list. Het zou misschien langen tijd duren voor hij weer gelegenheid zou krijgen om getuige te zijn van het lossen van een nieuwe lading. Hij moest uit deze kans ha len zooveel hij kon! Hij kroop van achter het boschje te voor schijn en liep den hoek om naar de baai. Hij had nog geen zes passen gedaan toen een groote gestalte hem belette verder te gaan. De houding van John Budge was in hooge mate dreigend. U kunt hier niet verder, zei hij kortaf. Waarom niet? vroeg Hector, dit is toch geen particulier bezit? Dat as het wel, was het woedende ant woord. Deze kust hoort aan Lord Pur beck en vreemden mogen hier alleen ko men met zijn toestemming. Vannacht is de kust hier afgesloten. Hector begreep dat de kust bier werke lijk particulier bezit was van Lord Purbeck en dat hij geen recht had daar te komen. Hij was niet voldoende bekend met de plaatselijke toestanden daar om te kunnen: uitmaken of de bewering van den opzichter juist was of niet. Maar nu hij toch eenmaal door Budge gezien was, was hij vast beslo ten, uit zijn avontuur te halen wat er uit te balen was! Ik ben niet heelemaal overtuigd dat deze strook aan Lord Purbeck hoort, zei hij, maar zelfs in dat geval ben ik er ze ker van dat hij er niet op tegen zal heb ben als ik er een poosje wandel. Ik heb de eer Lord Purbeck te kennen; ik heb van avond nog bij hem gedineerd. Het spijt me, maar orders zijn orders en ik heb geen opdracht gekregen een uit zondering voor u te maken, was het hals starrige antwoord. En toen, als in plotse linge nieuwsgierigheid, vroeg Budge: Wat wilt U hier eigenlijk uitvoeren midden in den nacht. Hector lachte gemaakt onverschillig. Ik had heelemaal geen plan langs de kust te gaan wandelen, totdat U het me ver- .bood, zei hij. Nu wil ik gaan en zal het doen ook, al was bet alleen maar om van mijn goed recht gebruik te maken of in ieder geval van een privilegie dat Lord Purbeck me zeker onmiddellijk zou verlee- nen als ik het hem vroeg. Even scheen John Budge onder den in druk. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5