BEEKMAN Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek ÜLEEpEN GOED GESLAAGD KOREVAARSTR. al verdient de firma Enschedé stellig een ■woord van hulde voor de collectie fraaie drukken, waarmede zij uitkomt en die al thans eenigermate de aandacht vestigt op de belangrijke rol, die ons land van ouds her op het gebied van de boekdrukkunst heeft vervuld en die ook thans nog met eere door ons wordt ingenomen. De Glas fabriek Leerdam zorgde verder voor een glas-in-lood-venster, dat de aandacht trekt, terwijl Henri Pieck een paar vlotte wand schilderingen maakte, welke in beeld bren gen hoe de krant in ons land (abonnemen tensysteem) en hoe zij in het buitenland (straatverkoop) wordt gelezen. De archi tectuur der afdeeling van ir. L. S. P. Schef- fer uit Utrecht is nogal banaal en draagt in geen onkel opzicht een persoonlijk ka rakter. Neen, dan zijn wij een paar jaar geleden op de kunstnij verheidstentoon stelling te Parijs heel wat beter voor den dag gekomen. Wij hebben hiermede een overzicht ge geven van de voornaamste bezienswaar digheden der tentoonstelling. Uiteraard moest het slechts een zeer vluchtige en on volledige rondgang zijn, maar niettemin hopen wij er in geslaagd te zijn den indruk te wekken, dat de stad Keulen met deze tentoonstelling een grootsche onderneming op touw heeft gezet, welke de belangstel ling verdient van allen, die zich voor het cultureele leven van onzen tijd interessee ren. G. v. O. NOORDWIJK. Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Noordwijk en Omstreken van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de, hield Vrijdagavond een vergadering in hotel Eoyal. De 2e voorzitter, de heer J. v. d. Wilden, opent met een welkomstwoord speciaal aan de nieuwe leden. Van den heer Joh. Rakhorst was bericht ontvangen dat hij zijn benoeming als bestuurslid aan neemt. De notulen werden hierna gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Hierna worden de ingekomen stukken gelezen. Hieronder ;was ook een schrijven van den heer Beuk aangaande de bewuste excursie naar Aals meer, waarin hij zich tracht te rechtvaar digen omtrent de gehouden reisgelegen heid. De vergadering wil dit verder laten rusten en een voorkomende gelegenheid met den heer Beuk gaan praten. Dan werd een schrijven voorgelezen van den Direc teur van de v. d. Berg-stichting waarin hij vriendelijk dank zegt voor de attentie ook den kinderen aangeboden, maar er kan geen gebruik van gemaakt worden. Ter vergadering wordt door verschillende leden nog geld geofferd om bloemen te koöpen voor den Moederdag. Verschillende leden geven zich op om bouquetjes te helpen ma ken op Maandagavond a.s. Te vijf uur wor den de helpers verwacht in Royal waar men met man en macht aan het werk zal gaan om de ruikers voor de kinderen klaar te maken. In beginsel wordt besloten een excursie te houden naar „Haarzuilen" bij Utrecht. Dit zal een agendapunt worden voor een eerstvolgende vergadering. De aanwezige bloemen en planten werden gekeurd en on der de aanwezigen verloot. Hierna sloot de heer F. A. Rusch de ver gadering, die door den heer J. v. d. Wilden als 2e voorzitter was geopend. Opbrengst speldjesverkoop. De speld jesdag ten bate van het S. A. N. T. O. S.- fonds gehouden op Hemelvaartsdag heeft 267.— opgebracht. De post. Lijst van onbestelbare brie- yen en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 1ste helft der maand Mei 1928. Briefkaarten, Buitenland: 1. H. Pieterse, Hotel Waller, Paramaribo 2. E. Rotk, Schulstrasse 4, Hamborn. Gevonden voorwerpen. 1 rijwielbelas- tingmerk 1 portemonnaie met inhoud 1 autoband met velg en afgebroken hou der 1 rozenkrans in étui 1 handtasch- je niet inhoud, 1 bos sleutels 1 groen kinderjurkje. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden aan het Politiebureau te Noordw ijk-Binnen verstrekt, uitsluitend lederen Zaterdag van 121 uur. VOORSCHOTEN. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Op de jl. gehouden ledenvergadering zijn de vol gende besluiten genomen. Binnen korten' tijd zal een kampioensfeestdag worden ge organiseerd. Des morgens zal een Alg. H. Communie plaats hebben, des namiddags zal een feestwedstrijd worden gehouden en des avonds een gezelligenavond met medewerking der tooneelvcreeniging „Gui- do Gozellc". Voor liet eerste, elftal zullen Nederlaagwodstrijden worden gehouden te gen sterke clubs cn voor heb 2de elftal me daillewedstrijden. Verder staat nog op het programma een uitstapje naar Haarlem, jwaar dan een wedstrijd zal worden ge speeld tegen „Allianco". In samenwerking met de gymnastiekclub zal dezen zomer de athletiek beoefend worden op Donderdag avond onder beproefde leiding. Den spelers yordt gelegenheid gegeven zich te verzeke ren tegen ongevallen tijdens de wedstrij den, waarvoor de vereeniging de helft van de premie zal bekostigen. Floralia-Tentoonstelling. In overleg met het bestuur der Koningin Wilhelmina- vereeniging heeft een commissie, bestaan de uit de heeren G. Bouw, H. v. d. Burg, J. Eggink, J. van Egmond, F. Limburg en G. van der Werf, zich belast met het organi- seeren van een Floralia-tentoonstelling. De commissie heeft reeds groot succes, daar er deze week reeds zeer vele planten zijn af gehaald, die door de deelnemers moeten worden verzorgd en op de te houden ten toonstelling moeten worden gebracht. De soorten voor de tentoonstelling zijn: Zona- len (Geranium) in twee kleuren en Fuch sia's Margrieten, Begoni.a's en Colenssen. De groote belangstelling en deelname wijst er op, dat deze tentoonstelling haar voor gangster verre zal overtreffen. WASSENAAR. Ondertrouwd: H. L. Ruggenberg en H. J. Veenman L. G. Raaphorst en J. M. van Haastregt C. A. Doeswijk en W. C. Knijnenburg. Geboren: Jantje Geertruida, dochter van A. T. Sneeuw en N. Slimmen Corne lls Lodewikus Maria, zoon van L. T. A. Bel- lekom en A. M. de Greef Martha Marie Elisabeth, dochter van L. A. Vogels en A. W. G. Schneider Anna Petronella Adria- na, dochter van H. Knijnenburg en M. C. Rotteveel Femmigje, dochter van A. Ye- loo en N. van Altena Alida^ dochter van M. J. C. van der Woude en M. Groenendijk Overleden Fiepko Anne van der Goot, 2 dagen. WOUBRUGGE. Geboren: Cornelia Maria Gerarda, dochter van C. P. Hoogenboom en M. J. Straathof. Gehuwd C. Kulk jm. 24 jaar en J. M. Schijf, jd 24 jaar J. O. Schijf jm 30 jaar en J. van Gorkum jd 22 jaar. Overleden: F. de Rijk 73 jaar echt- genoote van M. van Soest Grietje Star- reveld 84 jaar weduwe O. H. Groen. WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Zeer matige aanvoeren, matige handel met hoogere prijzen. Tegen de verwachting in waren de aan voeren deze week aanmerkelijk kleiner dan de week tevoren. In dezen tijd gaan de aanvoeren steeds in opgaande richting en waren de andere markten ook niet geringer dan anders, dan zouden wij geneigd zijn, voor wat Gouda en Woerden betreft, dit te wijten aan den Hemelvaartsdag. Doch nu blijkt dat op alle markten voor den tijd kleine aanvoer is aangebracht, en over het algemeen het heele voorjaar minder kaas wordt aangevoerd, mogen wij daaruit wel veronderstellen, dat, althans wat de vol vette kaas betreft, de productie niet <£tz meevalt en kleiner is dan andere jaren. Voor Woerden scheelde het deze week wel 200 partijen met de vorige week. Door deze geringere aanvoer en door het feit dat reeds verschillende partijen graskaas waren aangevoerd, konden hier en daar fractioneele prijsverbeteringen worden vastgesteld. Zoo waren grask/uen van 10 Kg. betrekkelijk vlug tegen goeden prijs verkocht en ook voor de lichtere gras kaas behoefden de producenten niet lang op de mark te blijven. Het overgeschoten hooikaas-gedeelte moest er wat langer over doen, doch waren vlugger weg dan 's weeks te voren. Prima zware graskaas werd verhandeld van 50 tot 53.lich tere van 4650, terwijl hooikaas van goede kwaliteit van 4448 kon gelden. Zooals de marktpositie zich op het oogen blik blijft ontwikkelen is voor lageren prijs niet te vreezen. Integendeel zullen de prijzen voor de graskaas nog wel iets aan trekken. Aannemende dan dat de buiten- landsche afzet zich in normale richting blijft ontwikkelen, want als onze buitenland sche afnemers van de markt zijn, dan is een prijs-inzinking onvermijdelijk. De Leidsche kaas blijkt nog niet veel aftrek te vinden, althans blijven de prij zen belangrijk bij de Goudschc kaasprijzen ten achter. Zoodra echter ook bij de Leid sche kaas de graskaas wordt aangeboden en deze dan voor oplegdoeleinden zal kun nen worden gebruikt, zal dit prijsverschil wel opgeheven zijn. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Het electriciteitsbedrijf en de wa terleiding De onbewoonbaar verklaarde woningen. Voorz. de burgemeester; tegenwoordig alle leden, één vacature. Na opening door den voorz. werd door den secr. het gebedsformulier en de notu len gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van den heer J. v. Eijk, dat hij zijn benoe ming als raadslid aanneemt. Do Voorz. be noemde de heeren Van Leeuwen en Vosse- poel tot het nazien der geloofsbrieven, wel ke stukken in orde werden bevonden. Van Ged. Staten was teruggezonden de verordening op de mestverzameling langs openbaren weg, om een kleine wijziging aan te brengen, waartoe werd besloten. Een verzoek van J. van Leeuwen uit Almkerk tot verlenging van de termijn voor 6 maanden voor de onbewoonbaar verklaarde woningen, daar voor de bewo ners geen andere woningen beschikbaar zijn. De Gezondheidscommissie adviseert noodgedwongen de verlenging toe te staan, waarmede de Raad zich kan vereenigen.' De Voorz. deelde mede dat een gecombi neerde vergadering is gehouden van de 4 gemeenten aangesloten bij het Electrici teitsbedrijf, waaruit is gebleken, dat de financiën zeer gunstig staan. Besloten is, Jat. in de vier transformatorhuizen electri- sche kachels zullen worden geplaatst tot voorkoming van stoornis, wat een paar maal is voorgekomen door de vochtigheid dier gebouwen. Op die gecombineerde ver gadering is ook besproken het waterlei dingbedrijf, met besluit, dat door de vier gemeenten zal worden aangedrongen op bespoediging. Bij de rondvraag brengt de heer Vosse- poel den Voorz. zijn dank voor de be moeiingen voor do verversching van water in de sloot langs den Stationsweg, maar spr. verzoekt tevens, deze sloot meerder malen door de gemeente te doen kroozen. De Voorz. merkt op, dat wanneer men be gint aan dit verzoek, meerderen zullen komen om door de gemeente dit werk te laten verrichten. De lieer Rijlaarsdam merkt op, dat de pachters van het gras dit moeten doen, waarop de seer. zegt, dat ziilks in het huurcontract is opgenomen, waardoor de zaak is beslist. Niets meer aan do orde zijnde, werd de openbare ver gadering gesloten. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. MOET UW MAAT- COSTUNIE VOOR PINKSTEREN KLAAR? L,Jl1[EN ttflJ U ZULT Gf/ ZEGGEN" ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw raadslid Wet houder Brunt Het oude Raad huis verkocht Electriciteit aan den Hoogen Dijk. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van Burgemeester Bocxe. Aanwezig alle leden. Een vacature. Voor het onderzoek van den geloofsbrief bed, waarna in behandeling komt het orf- derzoek van den geloofsbrief en de daarbij behoorende stukken van het nieuw be noemde raadslid in de vacature Veer man den heer P. van Leeuwen, alsmede diens toelating en beëediging. Voor het ondezoek van den geloofsbrief en de daarbij behoorende stukken worden door den voorz. aangewezen de heeren Van den Bosch en Van der Weijden. De heer Van den Bosch deelt daarna mede, dat de stukken zijn in orde bevonden en wordt tot toelating geadviseerd. Toegelaten zijnde, legt de heer P. van Leeuwen in handen wan den Voorz. de voorgeschreven eed en af. Alsdan feliciteert de voorz. den heer Van Leeuwen met het door de kiezers in hem gestelde vertrouwen door hem naar dezen Raad af te vaardigen, en hoopt dat hij de belangen der gemeente, overeenkom stig de zoo juist afgelegde eeden, met al zijn vermogen zal voorstaan en behartigen. De heer Van Leeuwen dankt de voorz. voor diens tot hem gesproken woorden. De notulen der voorgaande vergadering worden gelezen en onveranderd vastge steld. Benoeming wethouder. Na stemming blijken te zijn uitgebracht op den heer Breedijk 1 stem en op den heer Brunt 6 stemmen, zoodat deze de benoemde is. Op een desbetreffende vraag van den voorz. verklaart de heer Brunt cleze benoeming aan te nemen. De voorz. feliciteert hierna de heer Brunt met zijn benoeming, en spreekt den wensch uit, dat hij, nu hij als wethouder daarvoor meer in de gelegenheid is, zich ook meer zal geven voor de belan gen der gemeente, en vertrouwt, dat de heer Brunt een trouw bezoeker zal zijn van de vergaderingen van het College van B. en W. De heer Brunt dankt den voorz. voor de tot hem gerichte woorden, en zegt, dat hij al zijn krachten zal geven voor de behar tiging van de belangen der gemeente, en zal trachten, den voorz. in diens geuite ver wachtingen niet teleur te stellen. Van de Stedelijke Fabrieken van Gas en electriciteit te Leiden is ingekomen een schrijven betreffende electrischen drijf kracht voor de smederij van de firma Slin gerland alhier. Dit stuk wordt voor kennisgeving aan genomen. B. en W. hebben de huur van de nood- slacht- en begraafplaats bij Erkelens opge zegd in verband met de huur der beide nieuwe noodslachtplaatsen. Naar aanlei ding daarvan verzoekt de heer Erkelens over 1928 nog de volle 100.huur te mo gen ontvangen, wijl de huur toch eigenlijk steeds te laag is geweest en hij meer deed dan waartoe hij'verplicht was. B. en W. stellen voor om den heer Erke lens over 1928 te betalen 65.mits de begraafplaats beschikbaar blijft, opdat daarvan nog kan worden gebruik gemaakt. De heer Breedijk moenb dat 50.vol doende zou zijn. Over de afgoloopen 4 maanden komt do heer Erkelens toe aan een bedrag van 33.terwijl spreker 17 voor het beschikbaar stellen van de be graafplaats voor het nog komende gedeel te van 1928 ruim voldoende acht. Na nog eenige discussie daaromtrent wordt het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht en aangenomen met 6 tegen 1 stem, dien van den heer Breedijk. Van Ged. Staten is ingekomen een schrij ven houdende de medcdeeling dat de raadsbesluiten tot verhuur der woning bij de O. L. School en den verkoop van het oude Raadhuis zijn goedgekeeurd. Verkoop oude Raadhuis. Ingekomen zijn 2 inschrijvingsbiljettcn. De Wed. van Ros senberg schrijft in voor 250.en de heer G. Griffioen voor 601.Besloten wordt na eenige bespreking om liet oudu Raadhuis aan den hoogsten inschrijver den lieer Griffioen alhier, te verkoopen. Het G. E. B. heeft over 1927 een winst gemaakt van 1000.De voorz. zegt dat nu overwogen kan worden: le. aansluiting ran het electrisch net van den Hoogen Dijk waartoe door een zestal bewoners van den Iloogen Dijk, in verband met dezen winst het verzoek is ongediend. 2e. tariefsverla ging voor gewoon verbruik. 3e verlaging a an den post „straatverlichting" terwijl de 1 eer Van Leeuwen als ten 4e nog zou wil len toevoegen, doortrekking van het elec trisch net tot zijn perceel. Voor zooveel de post „straatverlichting" betreft-, zegt spr., deze was tot dan toe een z.g. sluitpost van het G. E. B. Nu het be- gens sprekers meening een poging te wor- Eenigen tijd geleden circuleerde door de Nederlandsche pers een bericht van een buitenlandsch katholiek nieuwsagent schap, volgens- hetwelk het diocesaan or gaan van het bisdom Leitmeritz d.d. 15 April een verbod van de H. Congregatie &Ln het H. Officie zou hebben bekend ge- 'maakt, gedateeerd van 17 Maart d.a-.v., als antwoord op een desbetreffende vraag van den Aartsbisschop van Praag. Blij kens bedoeld verbod der H. Congregatie zou het niet geoorloofd zijn de liturgische gezangen van een Hoogmis of van andere kerkelijke diensten geheel of ook gedeelte lijk door de radio te verspreiden, ook niet, wanneer de door den Celebrant of diens assistenten gezongen gedeelten achter wege zouden blijven. Dit bericht heeft in ons land, waar de kerkelijke uitzendingen vanwege den K. R. O. zeer op prijs worden gesteld, sterk de aandacht getrokken en men maakte zich reeds bezorgd over het lot van deze uit- zendingen in de toekomst. De vraag scheen echter gewettigd, of dit verbod wel van toepassing mocht wor den geacht op uitgestrekter gebied dan het bisdom Leitmeritz. De „Tijd" heeft zich daarop tot de kerkelijke overheid in het aartsbisdom Praag gewend om inlichtingen en daaruit is gebleken, dat de strijd in de lucht daar veel feller wordt gevoerd dan hier. Een en ander is reden geweest voor den aarts bisschop om zich te wenden tot de Con gregatie der Riten met de vraag of het geoorloofd was de H. Mis per radio uit te zenden, waarop de Congregatie antwoord de: „non expedit", wat meen zou kunnen vertalen door: „het is niet raadzaam, het is niet goed." Na nieuwe moeilijkheden wendde de Kerkelijke Overheid van Tsjecho-Slowa- kije zich echter opnieuw tot de Congre gatie, zich beroepend op hetgeen in an dere landen geschiedde, waarop kardinaal Merry del Val namens de Congregatie het volgende terugschreef;, „Na overweging der vraag, welke Uwe Doorluch't-igheid in een schrijven van 24 Februari van dit jaar heeft KERKELIJKE LITURGIE EN RADIO. voorgesteld: of het namelijk ge loofd is om het liturgische gê] van een plechtige H. Mie of van dere gewijde plechtigheden, welk een kerk plaats hebben, of gede< daarvan, door middel van de radj verspreiden, met weglating van d< deelten, welke de celebrant of de wijde dienaren zingen heeft Opperste H. Congregatie den I van deze maand besloten tot het woord Zie het besluit van 30 Januari ofwel: Non expedire, Indien, zi in uw schrijven bevestigd wordt, andere kerken der katholieke het liturgische gezang van de H, per radio zou verspreid zijn g< den, dan is uitdrukkelijk op te me dat dit in het onderhavige slechts door misbruik is geschied, der licentie van het Heilig Offici -De „Tijd" teekent hierbij aanü Ongetwijfeld verdient het de aand dab in het tweede schrijven van h( Officie wel degelijk gesproken wordl „de katholieke wereld", zoodat het ii onderhavige geval hetgeen anderi mogelijk zou blijken met plaatselijk) creten, welke slechts van kracht zijn den aanvrager en zijn kudde mind( makkelijk zal zijn, om de beslissing j maar te begrenzen tot het aartsbisdoi Praag. De uitdrukking „non expedire" is| zachter, dan een plomp zonder „Neen". Men zou het kunnen weei in de uitdrukking: ,het is niet aan den". In ieder geval wordt er van „misbruik" gesproken. Men zou echt een op alles voorbereid jurist kunne] gen, of het uitzenden van liturgisch ziek op zich zelf een misbruik is of s in zoover het geschiedt zonder de c tatie en de licentie van Rome. Aldu er misschien verschillend© mogelijk] welk© wel een woordje mogen meesp als het gaat om een „lex onerosa". Tot zoover de Tijd. Men zou er ook aan toe kunnen v< dat de Kerk steeds in ruime mate vend is geweest voor gebruiken, veelk tot een gewoonterecht hebben gevori zich steeds soepel heeft getoond, daai van handhaving van geloof en zeden sprake was. INGEZONDEN MEDEDEELING. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn 1418 Mijnhardt's Lajfceertabletten onmisbaar. "Werken vlu* zonder kramp of Bij Apothekers en Bffogisten. Doos 60y€ent. den aangewend om den Hoogen Dijk aan te sluiten aan het electrisch net, opdat diens bewoners niet langer van electriciteit ver stoken blijven. Spr. zou daarvoor een com missie willen benoemen, die met den heer Bergsma, chef-monteur van het G. E. B., de mogelijkheid daarvan zal bespreken en een kostenberekening maken om in een geilde vergadering deze kwestie weder ter sprake te brengen. Meerdere leden plei ten voor verlaging der tarieven. De heer Van den Bosch wenscht den post „straat verlichting" te zien verlaagd. Voor de be reiking van dit doel zou dan het licht bijv. een half uur later ontsteken en een half uur eer gebluscht kunnen worden. Dit zou volgens berekening een besparing geven van ongeveer 300.hetwelk weder, al dus spreker, ten goede zou kunnen komen aan de aansluiting aan het net van den Hoogen Dijk. De heer Van der Weijden zcu de helft van den winst willen besteden voor aansluiting van d6n Hoogen Dijk en de helft voor verlaging der tarieven, waarop de voorzitter antwoordt dat eerst de uit komsten van de Commissie moeten worden afgewacht alvorens daartoe een besluit te nemen. Voor de door den heer Van dén Bosch voorgestelde vermindering van de straatverlichting gevoelen allen. Hierna wordt een Commissie benoemd als dooi den voorz. voorgesteld bestaande uit de heeren Van Leeuwen, Breedijk en Vandcu Bosch. Nog vraagt de heer Brunt of het niet mogelijk en wenschelijk zou zijn om voor de gemeente een vast recht tarief in te voe ren, als in de gemeenten Mijdrecht en Wil- nis, hetgeen volgens sprekers meening heb verbruik van electriciteit in sterke mate zou bevorderen. De voorz. zegt toe, daar omtrent inlichtingen in te winnen en de re sultaten ervan in een volgende vergadering mede te deelen. Van den heer Chardon is ingekomen 'n voorstel om van gemeentewege een los plaats te doen maken, terwijl hij zich als dan wil verbinden, de tegenover zijn pak huis gelegene te herstellen en te onderhou den. In de vorige vergadering was besloten den heer Chardon voor te stellen, van ge meentewege de schoeiing te doen herstel len en den heer Chardon voor de helft in de kosten daarvan (geraamd op 255. to doen bijdragen. Tegen dit voorstel worden verschillende bezwaren geopperd, terwijl bovendien de behoefte aan een losplaats in deze gemeen te tot op heden nog niet werd gevoeld. De gemeente heeft er slechts in zooverre belang bij, dat wanneer de schoeiing bij den heer Chardon in minder goeden staat verkeert, de straat aldaar gaat verzakken. B. en W. stellen thans voor de schoeiing be doen herstellen, met het oog op de daar voor liggende straat welke van gemeen tewege moet worden onderhouden, en den heer Chardon jaarlijks in de kosten daar van bijv. 25.te doen bijdragen en dit als servituut op zijn zaak te doen vesti gen. In het voorstel van den heer Chardon ligt volgens hen een gevaarlijk precedent voor de toekomst opgesloten. Men blijft bij de meening, dat er geen behoefte aan een schoeiing bestaat en wordt gesloten noch op het voorstel van c'.rn heer Chardon, noch op dat van B. en W. iii te gaan. Het kohier van den hondenbelasting voor het dienstjaar 1928 wordt vastg tot een bedrag van 85. De heer Brunt dient bij de ronc zijn ontslag in als lid der Commissie Wering van Schoolverzuim, evenals ""heer Van der Weijden. Op een desbetreffende vraag van heer De Groot antwoordt de voorz. d aanplakbord van het oude naar het n Raadhuis zal worden overgebracht. Hierna sluiting. NIEUWKOOP. Het concours. Op Hemelvaartsdag werd alhier ee tionaal concours Voor zang en nuizie houden, uitgeschreven door het fa corps „Eensgezindheid". 's Middags half twaalf werden de zitters en directeuren door Burgert) en Wethouders ten Gemeentehuize o: .gen. De eere-voorzitter van het fanfar „Eensgezindheid", Burgemeester P. j van der Weijden, heette alle aanw namens het Nieuwkoops *he corps, namens de inwoners van Nieuwkoop lijk welkom en sprak, deu wensch ui het een prettig en genoeglijk feest zijn. Namens de aanwezigen dankt de 1 G. Zwart, Burgemeester en Wethi voor de ontvangst en voor de ver] medewerking om het fee^t zoo goed lijk te doen slagen. Nadat de eerewijn geschonken was in optocht naar het feestterrein v« ken. De uitslag van het concours is aJs M a r s c h w e d s t r ij d Leidsch tiecorps te Leiden 2e prijs: Leo XIII phen aan den Rijn le pr.js; St. Cec Boskoop 2e prijs; Vriendenkring te broek 2e prijs; Kunst na Arbeid te 3 kerk 2e prijs; Trou moet blijeken te le prijs; Kunst na Arbeid te Bemn 2e prijs. Zangwedstrijd:' 4e Afd. sior" te Nieuwveen le prijs; Kind Klein Amicitia" te Nieuwkoop 2e pr Afd. „de Lofstem" te Aarlandervee prijs; le Afd. „Amicitia" te Nieuwkc prijs. Concertwedstrijd': 4e Afd, fare: „Kunst na Arbeid" Koudekci prijs; „Arti en Religione" Langen prijs; „Door samenwerking sterk" A derveen 2o prijs. 4e Afd. harmonie Cecilia" Boskoop le prijs; 3© Afd. fi „Vriendenkring" Westbrcok 1© prijs Afd. harmonie „Leo XIIIAlphen aa -Rijn, 2e prijs; 2e Afd. fanfare „Kur Arbeid" Bennebroek le prijs; 2e Afd rnqnie „Trou moet blijeken" Lisse 2e le Afd. fanfare „Leidsch Politiecorps den 2e prijs. De vereenigingen uit Woubruggc c degraven zijn niet opgekomen. Eerewedstrijd „Amicitia" koop le prijs„Excelsior" Nieuwve prijs A; „Kunst na Arbeid" Bennebri prijs B; „Trou moet blijeken" Lisse 3i A„St. Cecilia" Boskoop "e prijs B. Het hoogst aantal punten werd b£ door „Vriendenkring" uit V/estbvoek irede den Directeursprijs over de Afc ziek. De Directeursprijs ove. de ALL werd behaald door de „Lofstem" te A derveen. I (Door omstandigheden eerst nu geplf

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6