HET IJl® STADSNIEUWS. ONZE RECLAME MPPElEIMHjTqn GEKLEEDÈ DAMESHOEDEN Nieuwe zendiog KÉERÜ ONDERWIJST KERKNIEUWS. Vragenbus. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maandag 21 Mei 1928, des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage. 2o. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging „De Ambachts school". 3o. Praeadvies op het verzoek van S. de Boer Azn., om ontslag als lid van de Schattingscommissie, bedoeld in art. 57 der Wet op do Inkomstenbelasting 1914. 4o. Rekening, dienst 1927, van de Plaat selijke Schoolcommissie. 5o. Voorstel: a. tot wijziging van het Raadsbesluit van 5 Maart 1928, inzake de verhuring van de bovenverdieping vau perceel Nieuwe Mare 15, aan den Armenraad; b. tot verlaging van het bedrag der be schikbaar gestelde gelden ten behoeve van de inrichting van de sub. a bedoelde bo venverdieping tot kantoorlokalen voor den Armenraad 6o. Voorstel tot verkoop aan J. W. Reyneveld q.q. van het perceel bouwgrond op het Raamland, gelegen aan de Kern- straat, Sectie M No. 4207 ged. 7o. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Duinwater Maatschappij, om goedkeuring van de verbreeding van den weg langs het bestaande duinkanaal onder de gemeenten Katwijk en Wassenaar. (B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen). 8o. Voorstel: a. tot overneming in eigendom en on derhoud bij de gemeente van een gedeelte van de Rijnkade en van het.niet reeds in eigendom aan de gemeente toebehoorende gedeelte van de Munnikenbrug; b. tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbetering van de Rijnkade. 9o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de uitvoering van ecnige werken, ter verbetering van den toestand nabij den ingang van de Stadshulpwerf aan de Oude Heerengracht. lOo. Voorstel tot het voeren van ver weer tegen den eisch, welke door J. Plu te gen de gemeente is ingesteld, ter zake van schade ontstaan aan het perceel Mare- singel No. 22, in verband met het doen leggen van een stamriool aan den Marc- singel. llo. Voorstel tot opnieuw vaststelling van de verordening tot heffing van school geld voor het Lager Onderwijs in de ge meente Leiden. 12o. Praeadvies op het verzoek van een drietal Transport-arbeiders Organisaties, om het besturen van met paarden bespan nen rijtuigen door personen beneden 18 jaar en door andere personen zonder rij bewijs, te verbieden. 13o. Vaststelling van het vermenigvuldi- gingscijfer, bedoeld in de verordening op de heffing eener plaatselijke belasting naar heb inkomen te Leiden, voor het be lastingjaar Mei 1928Mei 1929. 14o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 20 October 1924. (Gem. Blad No. 27), betreffende den Ge meentelijken Dienst voor Sociale Zaken. ■rxtfpi" pe belastingfactor. O n g e w ij z i g d. In overeenstemming met het hieronder afgedrukte advies van de Oommissie van Financiën geven B. en W. den Raad alsnu in overweging, het vermenigvuldigingseij- fer der Plaatselijke Belasting naar het. inkomen voor het belastingjaar 1928—1929 te bepalen op 0.9 en de opbrengst der belasting te ramen op 2.000.000. Al kan thans nog niet tot belastingver laging worden overgegaan zoolang op de reserve een beroep moet worden ge daan achten B. en W. daartoe het oogen- blik niet aangebroken uit een en ander blijkt h.i. wel, dat voor verhooging van het vermenigvuldigingscijfer ooi: geen aan leiding bestaat. Op bezuiniging, waar die zonder schade voor de gemeentebelangen kan plaats hebben, blijft bij voortduring onze aandacht gevestigd, aldus B. en W., terwijl voorts, oni het doel van een bud getair evenwicht te bereiken, voor Uwe Vergadering en ons College zelfbeperking bij het voteeren van nieuwe uitgaven ge boden is. „De Ambachtsschool". Het Bestuur der Vereeniging ,.De Am bachtsschool" te Leiden deelt den Raad mede, dat in de 1.1. gehouden algemeene ledenvergadering, ter voorziening in de vacature van het Bestuur door het perio diek aftreden van den heer W. A. J. Mon- liemius, die niet herkiesbaar was, de vol gende voordracht is opgemaakt: No. 1. H. Korswagen, Oude Singel 208. No. 2. W. Th. Broedoveld, Oude Singel 238. Volgens Art. 5 der Statuten geschiedt de benoeming door den Gemeenteraad. Gebouw Armenraad. De gemeenteraad besloot op 5 Maart j.l. om de bovenverdieping van het. perceel Nieuwe Mare No. 15 tegen een huurprijs van 500 voor den tijd van 10 jaren te verhuren aan den Armenraad te dezer ste de. Tevens werd vooi het aanbrengen van de daartoe noodige voorzieningen in dit gedeelte van het pand een bedrag van 2.409 te hunner beschikking van B. en W. gesteld. Inmiddels heeft echter het bestuur van den Armenraad zich alsnog tot B. en W. gewend, met het verzoek den verhurings termijn korter te stellen, daar een ter mijn van tien jaren aan het bestuur wel wat lang voorkomt. Bij het naar aanlei ding daarvan na<ter met het bestuur van den Armenraad gepleegde overleg werd 'overeengekomen, dat de huurtermijn tot 3 jaren zou worden ingekort, waartegen over een minder ingrijpende verbouwing van het perceel zon plaat s hebben dan aan vankelijk in het voornemen lag. Zouden de veranderingen volgen» luit oorspronke lijk plan een uitgaaf vereischt hebben van ƒ2.400, nu zal slechts een bedrag van rond 1.600 noodig zijn. B. en W. stellen den Raad voor, hiertoe te besluiten. Verkoop grond. De heer J. W. Reyneveld, architect al- hier, heeft tot B en W. het verzoek ge richt, om voor zich of zijn nader te noe men lastgever te mogen koopen een per ceel bouwgrond op het Raamland ge^gen aan de Kernstraat, groot pl.m. 535 M2, teneinde op dit perceel een enkel land huis te bouwen. Adressant gaat accoord met den voor het terrein gevraagden prijs van 9.per vierk. M. en kan zich eveneens vereenigen met de aan den ver koop te verbinden voorwaarden. B. en W. stellen den Raad voor, tot den verkoop over te gaan. Overname grond. B. en W. stellen den Raad voor, te be sluiten tot kostelooze overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van het gedeelte van do Rijnkade, kadas traal bekend gemeente Leiden Sectie K, Nis 1314, 1315, 712, 2021, 2022 en 3077 ge deeltelijk, zoomede vdn het niet reeds in eigendom aan de gemeente toebehoorende gedeelte van de Munnikenbrug, nadat door de respectievelijke eigenaren dier perceelen een bedrag van 555 en door den mede-eigenaar van do Munnikenbrug een bedrag van 150 in de gemeentekas is gestort. Verbetering Stadshulpwerf. Nabij den ingang van de Stadshulpwerf aan de Oude Heerengracht bevindt zich een klein terrein, dat door een houten schutting van de openbare straat is af gescheiden en waarop een kantoortje staat van de voormalige zweminrichting in den Heerensingel, een zandhok, een urinoir en soortgelijke opstalleneen en ander ver keert in een vrij onoogelijken toestand. Het komt B. en W. gewenscht voor, deze opstallen en de schutting af te breken, het daardoor vrijkomende terrein aan den openbaren weg te verhelen en opnieuw te bestraten en het af te scheiden van het terrein van de Stadshulpwerf door een ijzeren hek op gemetselde borstwering, waarin een dubbele deur toegang geeft tot het opslagterrein. Ter afsluiting van de aldus ontstane verbreeding naar de zijde van het water zal de bestaande wal- muur aan de zijde van do Hcerenpoorts- brug over een lengte van 6 Meter tot aan de nieuwe afscheiding moeten worden doorgetrokken, terwijl op den verlengden walmuur een ijzeren walbalie zal worden gesteld. Het plan voorziet verder in het maken van een gemetseld twee persoons urinoir op het verbreede gedeelte. In overeenstemming mot de Commissie van Fabricage hebben B. en W. gemeend de aan te brengen voorzieningen voors hands tot de. bovenaangeduide werkzaam heden, waarmee een bedrag van 3000 ge moeid zal zijn, te moeten beperken en ter vermijding van niet strikt noodzakelijke kosten eene aanvankelijk in dit plan op genomen, vrij kostbare verbetering van het eigenlijke terrein van de Stadshulp werf voorloopig achterwege te moeten la ten. Verweer tegen een ingestelden eisch. De heer Jacobus Plu alhier heeft als eigenaar van het perceel Maresingcl 22 de gemeente Leiden, bonevens de Naamlooze Vennootschap tot Aanneming van Bouw en Grondwerken voorheen W. Visser en Zoon te Wassenaar als aanneemstcr voor de gemeente van de riole-eringswerkea in den Maresingel, voor de arrondissements rechtbank te 's-Gravenhage doen dagvaar den, teneinde zich te hooren veroordeelen tot vergoeding van alle kosten, schaden en interessen, welke volgens de dagvaarding ter zake van de schade aan het genoemde perceel tengevolge van de uitvoering van de bedoelde werken ontstaan, reeds gele den of nog te lijden zijn. Onder verwijzing naar een advies van den rechtsgeleerden raadsman der ge meente, deelen B. en W. mede, dat, naar het hen voorkomt, tegon den ingestelden eisch verweer behoort te worden gevoerd. Adres transportarbeiders. Naar aanleiding van een in handen van B. en W. om praeadvies gesteld adres van een drietal organisaties van transportar beiders merken B. en W. allereerst op, dat de verordening op het rijden reeds ver bodsbepalingen bevat nopens het besturen van rijtuigen door jeugdige personen in den geest, als volgens adressant in 's-Gra venhage en Amsterdam gelden, art. 2 dier verordening verbiedt o.m. aan personen beneden den leeftijd van 10 jaar het besturen van rijtuigen op den open baren weg zonder voldoend toezicht, ter wijl art. 3 dierzelfde verordening aan eigenaars, bezitters of gebruikers van rijtuigen o.m. verbiedt zoodanig besturen door personen beneden genoemden leef tijd toe te laten. Uitbreiding van die verbodsbepalingen in het belang van de veiligheid van heb verkeer overeenkomstig de volgens het adres in Rotterdam bestaande voorschrif ten, achten wij verder niet noodigde be hoefte aan zulle een uitbreiding is hier nog nimmer gebleken. Het moge waar zijn, dat in Rotterdam personen beneden den 18-jarigen lefftij 1 als koetsier geen dienst mogen doen en personen boven dien leeftijd slechts, wan neer zij voorzien zijn van een plaatselijk rijbewijs, uit het oog moet niet worden ver loren, dat het verkeer in die gemeente van geheel andoren aard is dan in deze gemeente en dat beide gemeenten ten deze geenszins met elkander zijn te vergelij ken. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging op het verzoak niet in te gaan. Wijziging Steunregeling. Zooals bekend, zijn bij de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1928 door fNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ALS in modérne kleuren Of fr f BREESTKftaT 143. den heer van Stralen eenige voorstellen in gediend tot wijziging van enkele bepalin gen van de steunregling, bedoeld in de ar tikelen 811 van de verordening van 20 October 1924, betreffende, don Gemeente lijken Dienst voor Sociale Zaken en wel die betreffende het steunbedrag, het be drag, waarvan geen aftrek van gezinsin komsten plaats heeft en den huurbon. Bedoelde voorstellen, welke uit den aard der zaak slechts als ingediende moties kunnen worden opgevat, aangezien de bepalingen van de steunregeling niet door den Raad, doch door B. en \V. zijn vastgesteld, werden in handen van B. en W. gesteld ten fine van praeadvies. B. en W., hoewel aanvankelijk niet on genegen de voorstellen van den heer Van Stralen in gunstige overweging te ne men, hebben echter gemeend, dat het wenschelijk was bij deze gelegenheid eerst een wijziging in de bestaande steunregeling aan te brengen. Zij hebben daartoe een wijziging van art. 10 van bovengenoemde verordening ontworpen. Tot toelichting van deze wijziging diene het volgende: Wanneer men let op de bedoeling, waar mede de steunregeling is opgezet, dan blijkt deze te zijn geweest het voorzien in de nooden van bona fide werkloozen, die door den langen duur van hunne werkloos heid door de werkloo.zenkas niet voldoende konden worden geholpeneen voorzie ning dus als aanvulling van do werkloos heidsverzekering, dus voor z.g. uitgetrok ken personen. De omstandigheden destijds hebben er toe geleid de steunregeling eenigszins rui mer op te vatten en behalve de bovenge noemde personen ook er in op te nemen hen, die, hoewel georganiseerd, nog niet voor. een uitkeering uit de workloozenkas in aanmerking kwamen. Volgens de kasre- glementen toch moet iemand in den re.gel eerst gedurende een termijn van zes maan den lid zijn geweest en gedurende dien tijd gewerkt hebben, alvorens rechtheb bend te zijn op een uitkeering. De steunregeling nu voorzag ook in de behoefte van deze personen, indien zij al thans drie maanden lid van hun organisa tie waren geweest. Daarbij heeft wel de bedoeling voorgezeten het zich organisee- ren en dus verzekeren tegen werkloosheid aan te moedigen. Deze uitbreiding van den steun moet ech ter in beginsel onjuist word( n geacht, om dat zij in strijd is met de 'bedoeling van den steun en deze denatureert. Daarnaast heeft de praktija geleerd, dat deze uitbrei ding leidde tot het ongewenschte gevolg, dat men zich organiseerde met het oog op den steun, welken men na drie maan den kon gaan genieten. Het is duidelijk, dab personen, die zoo handelen, niet lot de bona fide werklieden moqten worden ge rekend, wien het ernst is, zoowel met hun werk als met het streven, om in dc gelde lijke gevolgen van hun werkloosheid te voorzien. Het. doel van den steun, om n.l. dc prin- cipieele scheidingslijn tusschen verzekerden en armlastigen verder door te trekken en de eersten zoolang mogelijk builen het Burgerlijk Armbestuur te houden, werd zoodoende meer en meer uit het oog verlo ren en zoo werd de grens tusschen steun regeling en armbestuur flauwer. Inder daad zijn de gevallen, dat men zich ver zekerde ter wille van den steun, talrijk genoeg om het hier geschetste bezwaar van groote beteekenis te doen zijn. Voorts kan de. prikkel tot organisatie en verze kering, die in deze uitbreiding van den steun mocht hebben gelegen, geacht wor den zijn werking te hebben gedaan; hij kan thans verder worden gemist. Met de meerderheid van de Commissie van Advies voor Sociale Zaken komt het B. en W. dan ook gewenscht vcor, dat de steunregeling thans van dit onzuiver clement wordt bevrijd en dus voortaan uit sluitend beantwoordt, aan haar doel, dat moet zijn: bona fide georganiseerde werk lieden verder te helpen, vaar de verze kering ophoudt. Daartoe is noodig wijzi ging van art. 10 der verordening, in welk artikel de grondslagen voor de steunrege ling zijn vastgelegd. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vergadert op Woensdag a.s.* des middags te 2.30 uur in de vergader zaal der Kamer. De agenda vermeldt o.m.: Installatie van den heer J. de Jong. Vast stelling van een adres inzake het Ontwerp Drankwet. Id. inzake Slagerijen. Id. inzake het gebruik van Schelpkalk. Vaststelling datum van verkiezing. De Koudekerksche brug. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland is aan de Prov. Sta ten van Zuid-Holland een adres ingezonden inzake de Koudekerksche brug. Hierin wordt o.m. gezegd: Het door Ged. St. bij uwe vergadering ingediende voorstel om de nieuw te bouwen brug over den Rijn bij Koudekerk een door vaar twijdte te geven van 10 M. en een door- vaarthoogte van minimum 1.41 Ar. -f- N.A.P. geeft de K. van K. en F. voor Rijnland aan leiding er op te wijzen, dat het h.i. dringend noodzakelijk is de doorvaartwijdte dezer brug te verbreeden tot 12 M. Een dergelijke verbreeding der doorvaart is van het grootste belang voor de industrie in Leiden, inzonderheid voor de scheeps- bouwnij verheid. Binnen een klein aantal jaren zal de nieu we sluis bij Gouda, breed 12 AL, gereed 'zijn. De bruggen te Gouda, Waddingxvecn, Boskoop en Alphen zullen komen op een breedte van 14 tot 2,5 M. Dergelijke breed ten zouden door de Provincie zeker jaren geleden niet zijn vastgesteld, indien zulks niet reeds toen noodzakelijk was. De streek bewesten de Koudekerksche brug zal dan echter, en mogelijk voorgoed, afgesloten blijven voor schepen, pontons, baggernate- riaal, enz., breeder dan 10 M. Voor de betrokken bedrijven, en vooral voor hun-verdere ontwikkeling is hot daar om van vitaal belang, dat Leiden een rui me verbinding krijgt aan deij vaarweg Rot terdamAmsterdam. Ook de afmetingen van drijvend bagger- materiaal zijn in de laatste jaren belangrijk toegenomen. Een der industrieën is thans zelfs genood zaakt het grootere baggermateriaal, dat op haar werf te Leiden in aanbouw is, te de- monteeren en op haar werf te Haarlem aan het Noorder Spaame weder op te bouwen. Wordt daarentegen de doorvaartwijdte 12 M., dan kunnen de door haar gebouwde vaartuigen, baggermolens, hoppers, enz., van meer dan 10 AI. breedte onbelemmerd van Leiden naar Rotterdam worden ver voerd. Veel nadeel is ook ondervonden van de omstandigheid, dat schepen, baggermate riaal, enz., eenmaal door deze industrie op de tegenwoordig vereischte breedte ge bouwd, niet meer naar de werf van opbouw kunnen terugkomen, waardoor de betrokken scheepsbouwnijverheid zich dit reparatie- werk ziet ontgaan, hetgeen ook voor de ar beiders in deze branche van groote betee kenis is, omdat bij reparatie het arbeids loon gewoonlijk de groote factor is. Ook voor den vaarweg zelf is een door vaartwijdte van 12 M. van groot belang. Bij ongevallen, o.a. het zinken van vaartui gen in den vaargeul, moet gebruik worden gemaakt van drijvende bokken, welke ge woonlijk 25 a 40 ton hefvermogen moeter, bezitten, waarvan de breedte doorgaans even de 10 M. overschrijdt. Opdrachten tot 't bouwen van deze bokken moeten dan ook van de hand worden gewezen. Ook werd de klacht vernomen, dat klan ten, van. welke men voorheen groote op drachten-kreeg, thans mot. geen aanvragen meer komen, omdat hun bekend is, dat de yereischte maten toch. niet kunnen worden gebouwd. Zoozeer wordt door de industrie ten Wes ten van deze brug een goede vaartverbete ring op prijs gesteld, dat alleen al om de vervanging der bestaande brug mogelijk te maken, door een drietal ondernemingen ge durende 15 jaar telkenjare gezamenlijk 500 wordt bijgedragen. Waar naar de Kamer is medegedeeld, iiot verschil in bouwkosten slechts pl.m. 12.000 bedraagt, zou het h.i. niet. te verantwoorden zijn om deze brug te bouwen op een door vaartwijdte van slechts 10 M. De Kamer is er voorts van overtuigd, dat, als de Koudekerksche brug 12 M. wordt, de brug te Leiderdorp ook op 12 M. zal komen De belangen bij een verbreeding van deze brug zijn zoo groot, dat, bij een normale ontwikkeling, de industrie zeker niet zal nalaten daadwerkelijke offers te brengen om de gemeente Leiden te bewegen ook de ze brug te verbreeden. Mochten echter onverhoopt de meerde re bouwkosten, begroot ad 12.000 voor de Provincie eep onoverkomelijk bezwaar op«e- veren, dan verzoekt de Kamer uwe vergade ring beleefd, haar daarvan bericht, te zen den, opdat alsnog gelegenheid zal bestaan hieromtrent besprekingen te voeren. Ook de doorvaarthoogte zag de Kamer gaarne hooger gesteld. Echter ontbreken haar thans de gegevens om te kunnen be- oordeelen, of een grootere hoogte in ver band met de terreingesteldheid practisch te verwezenlijken is. Indien zulks echter moge lijk is, zag de Kamer gaarne de doorvaart hoogte gebracht van 1.41 -f- N.A.P. op pl.m. 2 M. -f- N.A.P. Zulks acht de Kamer wenschelijk, omdat naar hare meening het landverkeer naar verhouding meer hinder ondervindt van veelvuldig openstaande bruggen dan van eenigszins steile op- en afritten. Orientalistencongres. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot gede legeerden der Regeering buiten bezwaar van de Schatkist bij het 17de internatio naal Orientalistencongres, op 27 Augustus 1928 te Oxford, dr. C. Snouck Hurgonje en Jr. J. Ph. Vogel, beiden hoogleeraar aan de Rijks-Universiteit alhier. Juristen bij onze politie. Een student in de rechten schrijft aa.n het „Hbld.", dat kort geleden een der ju ridische hoogleeraren te Leiden zijn stu denten, die zich tot het doctoraal examen voorbereiden, namens den burgemeester, ongeveer aldus heeft toegesproken: „Da mes en heeren, of beter: mijne heeren, want de medëdeeling, die ik te doen heb, zal wel niet voor de dames bestemd zijn. De burgemeester van Den Haag heeft mij verzocht u to zeggen, dat hij gaarne eenige meesters in de rechten bij zijn politie zou geplaatst zien als inspecteur. Daarom zond hij mij een aantal prosj.c ctuster., waarin u eischen, salarisregeling, enz. kunt vinden. Wie er dus iets voor voelt, en zoo'n boekje wil hebben (de professor had een -her'a partij op zijn katheder gestapeld), kan hc& na het college van mij krijgen." Uit de prospectussen bleek den student, dat de jonge meesters in de rechten, jon gelieden van 22 tot 24 jaar, waarom ge. vraagd werd, als adspirant-inspecteur van politie in dienst treden en in het jaar volgende op hun aanstelling, benoemd worden tot inspecteur van politie 2da klasse. Examens Hoofdakte. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis van be langhebbenden, dat: 1. het schriftelijk gedeelte van heb ia 1928 af te nemen examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 77b van de Web tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127), zal plaats hebben op Donderdag 5 Juli a.s. 2. de mondelinge examens zullen aan- vangen op Donderdag 19 Juli a.s.; 3. de commissiën, met het afnemen do zer examens belast, zitting zullen houden o.a te: 's-Gravenhage: voor de inspectiën 's-Gravenhage, Leiden, Delft, Gouda en Schiedam; 4. de voorzitters dezer commissiën zijn^ te 's-Gravenhage: J. J. 't Hart, inspeo- teur van het lager onderwijs in de inspectie Dordrecht, te Dordrecht te Rotterdam: J. Baak Jzn., inspecteui van het lager onderwijs in de inspectie Lei den, te Leiden 5. zij, die zich aan dit examen wen- schen te onderwerpen, gelieven zich vóór 7 Juni a.s. aan te melden bij den voorzit ter der commissie, met. overlegging van dc stukken, vermeldt in Stct. no. 96. Examens toelating universiteit. Bij Kon. besl. zijn benoemd: tot lid en voorzitter van de commissie, aan welke in 1928 het afnemen van hei examen, bedoeld in art. 12 der Hoogeron- derwijswet, wordt opgedragen, dr. C. J. Vinkesteyn, inspecteur der gymnasia, te 's-Gravenhage tot leden der commissiedr. C. Spoelder, rector van het stedelijk gymnasium te Haarlem; dr. E. Slijper, conrector van het openbaar gymnasium te Utrechtdr. W. F. Sfutterheim, rector van het openbaai gymnasium te AliddelburgA. II. Versom dert, leeraar aan het R. K. gymnasium tq Roermond; dr. AI. A. Schwartz, rector vaft het openbaar gymnasium te Nijmegen; dr, J. Mehler, conrector van het Baarnsch ly ceum te Baarndr. J. Berlage, oud-recto^ van het openbaar gymnasium te Deventer; dr. E. H. Renkema, rector van het Christe lijk gymnasium te 's-Gravenhage J. W. Kemper, reetor van het R. K. gymnasium te Amsterdam: dr. D. J. A. Westerhui» rector van het Christelijk lyceum te Arn hem J. Martin Muller, conrector van. het Gereformeerd gymnasium te Amsterdam] A. L. van Beeck, leeraar aan Int oponbaax gymnasium te Leiden; J. Spijkerman, lee raar aan het R. K. gymnasium te Eindho ven; dr. H. A. Leenmans, leeraar aan hel lste openbaar gymnasium te 's-Gravenha gedr. P. A. Okken, leeraar aan het open baar gymnasium te Groningen dr. H. C, Schamhardt, leeraar aan het- Christelijk ly ceum te Zeist.P. J. J. H. H. Cramer, lee raar aan het R. K. gymnasium te Rolduc. Pater J. P. Nielen O.P. Als opvolger van den Hoogeerw. Pater Angelus Jurrius, die op 1 et laatste kapittel tot Provinciaal der Don 'nieanen werd ge kozen, is tot Prior van het Dominicanen klooster te Huissen gekozen de Zeereerw. Pater J. P. Nielen, die de laatste 6 jaar kapelaan was aan de kerk van het II. Hart aan de Oldenbarneveltslraat te Rotter- dam. Pastoor J. E. A. van Leuffen. t In den leeftijd van 57 jaar is overleden de zeereerw. heer J. E. A. van Leufiou. pastoor der parochie Angeren. Joannes, Everhardus, Aloysius van Leuf fen werd te Zutphen geboren en 15 Augus tus 1895 tot. Priester gewijd. Z. E. werd be noemd tot assistent te Oude Rij", op 13 September 1895, tot kapelaan te Avereest, 28 Februari 1896; tot kapelaan te Vleuten, 31 December 1899; tot kapelaan te Gen- dringen, 6 April 1906tot Pastoor te de Bildt, 8 April 1910; te- Angeren 4 Septem ber 1917. Vraag Mijn zoon is onderwijzer, heeft een vaste aanstelling. Hij heeft de vooroefening bij de landstorm gevolgd. Hij is ingedeeld bij de opleiding tot onderoffi cier en moet nu nog 5 of 6 maanden die nen. Geniet hij nu gedurende den tijd dat hij zijn militairen dienstplicht vervult ïjog een gedeelte van zijn salaris? Antwoord Alleen bij herhalings oefeningen geniet de onderwijzer de volle wedde. Bij eerste oefeningen geniet hij niets van zijn wedde. Vraag: Ik ben va: ^,f 1 Alei 1927 in betrekking geweest als dagdienstbode en was verhuurd tot- 1 Afei 1928, nu ben ik' echter met April 1928 z;ok geworden en nog niet hersteld, nu heb ik na 4 weken ::iek zijn mijn betrekking opgezegd daar ik op medisch advies niet moer in dienst mag gaan. Heb ik nu nog re ht op mijn 'oon van die 4 weken, daar il: tot 1 Mei 1929 verhuurd was in diezelfde betrekking? Antwoord; U hebt nog recht op i weken loon. 2-3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6