WAALS DE STEM UIT HOLLAND. K0REVAARSTR. NB ET DUUR! Uit de Rijnstreek DAMES, HANDWÉKKAFIEELING DE KOOTWIJKSCHE ZENDER TER BEVORDERING VAN EEN NATIONAAL BELANG. Yoor den Hilversumschen zender heeft de heer 31. S. Vaz Dias directeur van het Persbureau, gisterenavond een rede ge houden, waarin spreker uitvoerig een uit eenzetting gaf van de snelle ontwikkeling van het mooio werk van Dr. Konmans en zijn staf, welke o.a. tot resultaat had, de overtuigende kruisgesprekkendemonstratie op den 31sten Maart 1.1. vanuit de Aneta- kantoren te Batavia en te 's-Gravenhage. Zooals do producten en fabelachtige ontwikkeling der Eindhovensche fabrie ken, het wonderwerk der drooglegging van de Zuiderzee, de houding en de kracht van Nederland als belangrijk financieel cen trum, onze bloemen en planten of de prachtige ontwikkeling der groote land bouwondernemingen op Sumatra bij herha ling en in den meest gewenschten geest de aandacht op Nederland en zijn Koloniën vestigen, zoo heeft reeds de Kootwijksche zender zijn plicht als „publiciteitsagent" voor Nederland verricht. Deze gunstige beoordeeling van Neder land en zijn Koloniën, zijn bewoners, in dustrie, handel, zijn kunsten en weten schappen, zijn populariteit onder de volke ren te bevorderen, beoogen degenen, die bij herhaling bij de rogeering en de leiders van groote instellingen aankloppen om steun ten behoeve van plannen, welke propaganda voor Nederland io het buiten land ten doel hebben. De noodzakelijkheid van dergelijke kost bare plannen, welke zulk een opzettelijke propaganda beoogen, heeft spreker steeds bestreden. In de eerste plaats omdat zij een zeer problematisch effect zullen sor- teeren, in de twee plaats omdat spr. van meening is, dat de wenschelijkheid om Ne derland en zijn Koloniën opzettelijk en kunstmatig te dringen in het middelpunt der internationale belangstelling, kan wor den betwist en in de derde plaats, omdat de normale publicatie over Nederland en zijn Koloniën reeds zeer belangrijk is. Dat neomt niet weg, dat bescheiden aan vulling, vooral indien dit zal kunnen gebeu ren buiten bezwaar van 's lands schat kist, door een ieder moet worden toege juicht. De mogelijkheid om door middel van den Kootwijkschen zender persnieuws langs radio-telefonischen weg van Neder land naar Indië en omgekeerd te verzen den, was door de directies van Aneta en het Persbureau Vaz Dias reeds eerder be studeerd en zelfs ten aanzien van het even tueel dagelijksch gebruik van dezen zen der door Aneta was een regeling tusschen beide persbureaux getroffen, een regeling, welke het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie als zeer gelukkig geformuleerd heette. Men mag dan ook thans wol aannemen, dat binnen afzienbaren tijd het Aneta-kan- toor te 's-Gravenhage en het Aneta-kan- toor te Batavia dagelijks regelmatig hun nieuwsdienst draadloos-telefonisch zullen uitwisselen. Wij mogen aannemen, dat de directies der groote handelshuizen, de cultuur- en scheepvaartmaatschappijen, de import- en exporthuizen in Nederland en onze Koloniën dagelijks met elkander in telefonisch contact zullen komen. Wij zul len het weldra als een vanzelf sprekend feit aanvaarden, dat Holland even snel, in nig en volledig met Indië medeleeft met hetgeen er op financieel-, handels- en cul tureel gebied gebeurt als met al die inter nationale centra, waarmede Holland, dank zij de voortreffelijke techniek, telefonisch verbonden is. Het draadloos-telefonisch verkeer met onze Koloniën is, naar sprekers innige overtuiging, verwezenlijkt en het zal nu niet lang meer duren, of iedereen zal even makkelijk mot Indië kunnen telefoneeron als met Antwerpen of Keulen. Is hiermede, zoo vraagt spreker, de taak van den Kootwijkschen zender beëindigd 1 Zooals bekend zal zijn, wordt de Koot wijksche zender, behalve in Europa, in vrij wel alle werelddeelen gehoord. Dr. Koo- mans ontving rapporten van goede ont vangst uit Canada, Australië, Azië, Ceylon de Canarische Eilanden, Oost-Africa en tal van plaatsen in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Hier opent zich nu een wijd verschiet voor degenen, die het buitenland omtrent Holland willen voorlichten. 3Ien zal door middel van den Kootwijkschen zender op bepaalde tijden mededeelingen omtrent ons land, zijn politiek, kunst, industrie, scheep- vaartbeweging, Nederlandsche in- en uit voer en wetenswaardigheden omtrent ons koloniaal beheer, onze handelsbalans, de beteekenis van Nederland als financieel centrum, Hollands aantrekkelijkheid voor den toerist, Amsterdam als stad van do Olympische Spelen enz. enz. kunnen ver spreiden en met deze mededeelingen hon derdduizenden luisteraars en vele duizen den bladen kunnen bereiken. Dit plan werd door de regeering dan ook zeer toegejuicht en met toestemming van den Minister van Waterstaat en mede werking van de ministeries van Buiten- landsche Zaken en Koloniën werd er een commissie gevormd, welke voorloopig elke Woensdag een serie nationale berichten door middel van den kortegolfzender te Kootwijk zal samenstellen en verzenden. De verantwoordelijkheid voor de uitzen ding wordt gedragen door een commissie van redactie, bestaande uit de heeren Sa- lomonson van Aneta als voorzitter en Vaz Dias van het Persbureau Vaz Dias als se cretaris; op hoogen prijs wordt het voorts gesteld, dat ook de directie van het Haagsch Correspondentiebureau voor Dag bladen Yas Diaz Belinfante, door 3Ir. Joh. J. Belinfante in de commissie verte genwoordigd zal zijn. De berichten zullen worden uitgezonden in het Nederlandsch, Fransch, Duitsch en Engelsch. Duizenden Nederlanders, die zich metterwoon in het buitenland geves tigd hebben, zullen zich zeker de moeite en betrekkelijk geringe kosten veroorloo- ven om „De stem uit Holland", welke het wekelijksche communique vol nieuws op elk gebied verbreid, te kunnen vernemen. Deze landgenooten vooral, wier hart on danks, of wellicht juist door den afstand, warm klopt voor het vaderland, zullen be langrijke diensten bij do verspreiding der berichten in de buitenlandsche leidende dagbladen kunnen bewijzen. Het zal de commissie, aldus spreker, dan ook zeer aangenaam zijn, indien men adressen van vrienden en verwanten in den vreemde zou willen doen toekomen, hetzij aan den heer H. Salomonson, Aneta- kantoor te 's-Gravenhago, of aan den heer M. S. Vaz Dias, Porsbureau Vaz Dias te Amsterdam. Daarnaast, en zeker niet in de laatste plaats, wendt de commissie zich tot alle leidende persoonlijkheden op verschillend gebied in Nederland, die hetzij wekelijks, hetzij op daarvoor geschikte tijdstippon, wetenswaardigheden op hun gebied, ge schikt om onder do aandacht van het bui tenland gebracht te worden, zouden willen doen toekomen. Gedacht hierbij wordt aan de besturen van al die vereenigingen, welker doel het is de Nederlandsche naam en faam in het buitenland te verbreiden. Spreker wekte allen op om het buitenland door middel van Kootwijk op populaire en voor ieder bevattelijke wijze te doen weten, wat Ne derland aan bijzonders heeft mede te dee- len op wetenschappelijk-, kunst-, sport-, handels-, scheepvaart- en industrieel ge bied. Spreker eindigde met een opwekking tot allen om mede te werken aan de ver wezenlijking van dit plan, hetwelk voor ons land belangrijke resultaten kan ople veren. Naar wij vernomen heeft Woensdag 1.1. de eerste uitzending plaats gehad en werd een uitvoerige mededeeling van de cultu- reele commissie ten behoeve van de'bezoe kers der Olympische Spelen over de gan- sehe wereld verspreid en met succes in tal van landen ontvangen. LISSE. Geboren: Jacoba Aaltje d. van C. Horsman en H. Baartse. Ondertrouwd: C. Kuyt en G. Over kijk; J. G. Teeuwen en E. v. d. Putten W. J. A. Kobus en A. v. d. Putten C. L. v. Veen en M. O. Duineveld. NOORDWIJK. Winkelweek. Door eenige personen worden pogingen in het werk gesteld om hier in het a.s. seizoen een winkelweek en étalagewedstrijd te houden. Een vergade ring is reeds uitgeschreven, waar alle be langhebbenden zijn uitgenoodigd. Vergunningen. Door B. en W. is aan de Mij. „Zeebad" te Noordwijk aan Zee vergunning verleend voor het oprichten van een vast cabinebad aan het einde van den Noord Boulevard. Door het gemeentebestuur is aan de firma's Vink en Koelewijn vergunning ver leend om gedurende het seizoen 1928 met fruit op het strand te venten. Door B. en W. is aan het bestuur van het in aanbouw zijnde Maria gesticht, ge sticht voor R. K. Vrouwelijke krankzinni gen, bouwvergunning verleend voor het bouwen van een paviljoen voor rustige pa tiënten, een roctorswoning, een wasscherij en garages. Geboren: Hendricus Jacobus Johan nes Renato z. v. E. S. Urlus en M. Gozzi. Heinrich z. v. E. Dekker en E. Strohn. Jacobus Adrianus z. van W. F. Berk hout en F. G. Hoek. Catliarina Johanna d. van Jac. v. d. Holst en A. C. ter 3Ietz. Ondertrouwd: Cornelis Martinus Nulkes 31 j. en Apolonia Maria Langelaan 29 j. Nicolaas Antonius v. Kampen 20 j. en Alida Wilhelmina Cispers 20 j. Jo hannes Jacobus Korbee -•"» i. en Wilhelmina Houwaarts 20 j. Jacobus Heemskerk 30 j. te Noordwijkerhout en Maria 3Iartha Eli sabeth Johanan Schouten te Amsterdam, onlangs alhier. Sibrand Koos Hazenberg 22 j. en Tetje do Vries 23 j. te Leens. Getrouwd: J. H. Juffermans 23 j. te Westerblokker en A. v. d. Berg.21 j. O. W. 3Ieijer 23 j. te Voorhout en C. J. M. Oaspers 24 j. Overleden: Hendrikus Marinus v. d. Bcrghe 4 mnd. Pioter Kicbert 74 j. ge trouwd met R. Koppert. Elisabeth Ma thilda Swerver 08 j. ongehuwd. TER AAR. Westlandsche excursie. Zaterdag maakte een 18-tal cursisten van den L. T. B. een excursicreis naar het Westland per autobus, Met het gezelschap gingen mede de Tuinbouwleeraar, de heer Jan C. \V. v. d. Hoorn, voorzitter van de L. T. B. en clfe heer C. W. v. d. Hoorn Jz. als bestuurs lid. In het Westland aangekomen bracht men bezoek aan de kweekerij van den heer van Hout, en de fruit-kweekerij van de lieer Verheul te Naaldwijk. Dan werd nog bezoek gebracht aan de veilingen te Poel dijk, en Loosduinen. Voor de cursisten een gezellige, leerzame dag VOORHOUT. 50 jarig-huwelijksfeest. Zaterdagavond heeft de R. K. Muziekvereeniging een se renade gebracht aan het echtpaar G. Hoo- gervorst en A. Perfors tor gelegenheid van hun 50-jarig huwelijksfeest. Het nog zoo krasse echtpaar dankte de muziekvereeni ging voor de serenade en bood de leden een versnapering aan. Bij de vele gelukwen- schen, die hun dien dag ten deel vielen, wenschen ook wij hun nog vele gelukkige jaren toe. Winkelsluiting. De winkeliers dezer go meente hebben gezamenlijk een request INGEZONDEN MEDEDEELING. MOET UW JON GEN NOG EEN PAKJE VOOR PINKSTEREN TALMT NIET LANGER U SLAAGT ZEKER EN 2S16 aan den gemeenteraad ingediend om de winkelsluiting te stellen van des morgens 7 uur tot des avonds 9 uur, gedurende den zomertijd. Naar de meeting. Hemelvaartsdag zal de R. K. Volksbond, afd. Voorhout, des na middags 11.30 uur vertrekken vanaf het Patronaatsgebouw alhier met begeleiding van de muziekvereeniging „St. Caecilia" naar Noordwijk, om aldaar deel te nemen aan de te houden meeting. Op naar do meeting! Donderdag 17 Mei „Hemelvaartsdag", zal de jaarlijksohe herdenking plaats hebben, door het gewest Leiden van de uitvaardiging der beroemde Encycliek „Rerum Novarum". Dit jaar zal deze viering plaats hebben te Noordwijk Binnen op het Sportpark. Het bestuur doet hierbij een beleefd doch dringend verzoek aan alle leden, toch vooral aan deze mee ting deel te nemen. Des namiddags half twee uur vertrek van het Patronaat in optocht met ontplooide banieren en opge luisterd door de muziekvereeniging „St. Cecilia" alhier naar de R. K. kerk te Noordwijk. VOORSCHOTEN. Coöp. Boerenleenbank. Onder voorzit terschap van den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer E. Vernède, verga derde in hotel Deurloo de Coöperatieve Boerenleenbank. De heer J. M. de Ruyter las de notulen en gaf daarna als kassier het jaarverslag over het boekjaar 1927. Op 1 Jan. 19217 was in de spaarbank in gelegd 388.143.13. Gedurende het boek jaar werd ingelegd 354.504.04 en terugbe taald 306.939.17. Zoodat op 31 Decem ber 435.710 ingelegd wa.s. Aan rente werd betaald ƒ13.912.05. Aan voorschotten werd verstrekt ƒ3070, en terugbetaald 14.600, zoodat op 31 Dec. do uitstaande voorschotten bedroegen 42.745. Op 1 Jan. 1027 had de Centrale Bank te Utrecht in loopende rekening een schuld van 37.928.59. Gedurende het jaar 1927 werd naar Utrecht verzonden ƒ272.559, en van Utrecht ontvangen 288.233.69, zoodat het credict-saldo bij de Centrale Bank op 31 Dec. 22.253.90 bedroeg. Aan interest werd van de Centrale Bank ontvangen 3189.78 en aan die bank betaald 271.83. Aan de leden was op 1 Jan. 1927 verstrekt 292.282.36 en hadden deze te vorderen 1237.18. In 1927 werd daarbij gegeven 227.983.05 en terug ontvangen 160.524.72, zoodat op 31 December aan de leden ver strekt was een bedrag va.n 359.857 en deze te vorderen hadden 1353.79. Aan interest, provisie en kosten werd daarover genoten een bedrag van 15.372.40. Uitgegeven werd aan rente 28.98. De totaal-omzet bedroeg 2.479.710.25. Het reservefonds bedraagt thans f 25.558.80. Herkozen werden de heeren E. Vernède, als voorzitter van den Raad van Toezicht, en A. Verboon Azn„ als bestuurs lid, die beide hun benoeming aannamen. De commissie voor het nazien der reke ning en balans, adviseerde, bij monde van den heer A. J. Turion, tot goedkeuring. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. W0UBRUGGE. Huldeblijk Koningin-Moeder. -£- Ook in deze gemeente is een damescomité ge vormd, onder leiding van mevrouw Bau- mann, om H. M. do Koningin-Moeder een huldeblijk aan to bieden. Er zal eerstdaags collecte daarvoor worden gehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Wilhelminavereeniging. Op de boven zaal van het hotel „De Vergulde "Wagen" vergaderde gisteravond de Wilhelminaver eeniging, onder voorzitterschap van den heer Jac. van Vliet. De niet talrijk bezochte bijeenkomst werd door den voorzitter met oen woord van welkom geopend. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer M. van den Hoek, waarin deze bericht, geen personen van zijn richting bereid te hebben bevonden om in het bestuur zitting te nemen. Bij de bestuursverkiezing werden de bei de leden W. Lam en B. Ivnaapen herkozen. Voorts waren er vier vacatures, waarin voorzien werd door de verkiezing van de heeren W. van Diest, van Loo, Boeren en J. Ham. Daarna werd op voorstel van het be stuur het volgende feestprogramma vastge steld 21 Augustus: Opening terrein 2 uur. Half drie Ringrijderij met paard en tilbury. Voetballen? Drie uur: Koekhappen voor jongens niet ouder dan 14 jaar. Vier uur: Hardloopen met hindernissen voor jon gens niet ouder dan 13 jaar. Half vijf: Bal- dragen voor meisjes van 12 tot 15 jaar. Vijf uur: Zakloopen voor jongens tot 14 jaar; 's avonds concert. 22 Aug.: Opening terrein v.m. 10 uur: vrij entree. Half elf: Houtjesrapen voor meisjes tot 12 jaar. Elf uur: Baldragen voor meisjes tot 13 jaar. Twaalf uur: Balklappen voor jongens en meisjes niet ouder dan 12 jaar. N.m. half drie paarden- en hitten- race of windhondenwedloop. Half vier: Kuipjesteken voor jongens en mannon niet jonger dan 18 jaar. Vier uur: Blaas- trappen voor jongens tot 15 jaar. Half vijf: Koekhappen voor jongens en mannen niet jonger dan 18 jaar. 's avonds concert. Van 9.15 tot 10 uur bioscoop. Elf uur: Vuurwerk Bij de rondvraag bracht de voorzitter de aanwezigen dank voor hun belangstelling en vertrouwde dat allen zouden medewer ken, door het aanwerven van nieuwe leden, om de bloei der verceniging te helpen be vorderen. Geboren: Theodoras Johannes z. van L. G. Kempers en W. J. Vermeulen Ja cobus Dirk z. van H. J. Barth en A. Ver meulen Adrianus z. van C. Vermeer en J. Hoogendam Cornelia Maria Adriana d. van L. Ammerlaan cn C. E. M. v. d. Burg Aafje d. van J. Blouw en G. Noor- lander Geertjo d. van W. van der Stoel en G. Verburg Johanna Huberta d. van G. F. J. v. d. Steeg en H. H. Langeveld. Ondertrouwd: W. de Jong en M. R. Bakker P. L. Pijnacker, van Stomp- wijk, en Johanna van Wijk W. van 't Wout en A. Lagcrweij A. Verhagen en J. Blanken. Gehuwd: J. Went jm, 26 j. en A. E. A. van der Vring jd. 24 j. Overleden: J. Bekkering echtg. van T. Brouwer, 50 j. (won. te Groningen) J. H. Wegman, wedr. van M. van der Stok, 62 j. (overl. te Noordwijk) Margaretha Hendrika van Straten 66 j. H. de Wijk, wed. van J. Scherpbies, GO j., (overl. te Leeuwarden) Dirk Streeflancl 70 j. (won. te Harmelen). BOSKOOP. Bloemenhandel. De bloemenhandel was in de afgeloopen week uitstekend, de rozenprijzen waren ook belangrijk hooger als de vorige week en dat heeft men na tuurlijk te danken aan het koudere weer, dan komt niet alles tegelijk en de bloe men zijn beter verwerkbaar als met het warme weer. Prijzen als volgt: Ophelia 5075 ct., Golden Ophelia 4910Q ct., Mar cel Rouyer 0.541.15, Hadley 0.88 1.40, CL Pernet 1.191.35, Columbia 0.87—1.30, Mac Keiler 0.90—1.50, But terfly 6897 ct., Wilhelm Kordes 0.60 1.00, Rosalandia 0.641.08, Bouche 01 98et„ Paul Scarlet 0.691.70, alles per bos van 10 stuks. Diversen per bos: Lathy rus 1238 ct.., Violieren dubbel 1.07 1.45, idem enkel 11—24 ct-., Lilium Umbel- latum 1.102.00, Tulpen 15—17 ct., Hor tensia's 1.181.50 per stuk. Geboren: Hendrik z. van P. ter Weo en J. J. Both Cornelia Maria d. van J. P. Verkade en C. M. Brcnkman Gerar- dus Petrus z. van T. A. Vermeulen en E. Vermeulen Aletta Hyacintha Maria d. van W. van Lint en J. P. Bollering Maria d. van J. M. Grootendorst en M. Trimp Apolonia d. van J. J. Verwey en C. Broekhuizen. Ondertrouwd: H. A. Groenestein en A. de Leede. T. Hagen en G. W. Grandia A. J. Vurens en M. M. van Eijlc. Overleden: Evert van Voskuilen 41 j. INGEZONDEN MEDEDEELING. aezockt We SPECIALE U zuli zich xeimzen ,'ovtr de ENORME sorteeri™ en fagJ prijzen HAARLEMMERSTR. 130-136 - LESDZN NIEUWKOOP. Dr. Schaepmanfonds. Door het Schaep- mancomité alhier werd de vorige week 153.bijeengebracht. Een mooi succes voor de mooie propaganda. WOERDEN. Personalia. Wegens vertrek van don heer Schoonenberg naar Indië is tot onder wijzer aan de R. IC. Jongenschool benoemd de heer J. Snijder uit Hoorn. Voetbal. V.E.P. II speelde Zondag haar laatste competitie-wedstrijd in dit seizoen tegen Condor III uit Utrecht. De wedstrijd werd door de gastheeren met 20 gewon nen. V.E.P. eindigde als nummer 2 op de ranglijst. Dronken. H. H., wonende in de pannen- bakkerij, die Zaterdagavond in dronken toestand verkeerde, hield danig huis, zoodat door zijn vrouw om assistentie der politie werd gevraagd. Deze maakte tegen den ge weldenaar 3 processenverbaal op, n.l. we gens dronkenschap, vloeken en beleediging. Z0ETERW0UDE. Gemeentesecretarie. Voor de vacante betrekking van tweede ambtenaar ter ge meente-secretarie alhier hebben zich niet minder dan 67 sollicitanten aangemeld. Dubbele tijd. Met ingang van heden hebben we in deze gemeente weer 'n dub belen tijd. Aan den Hoogen Rijndijk wordt voor kerk en school en algemeen bij do par ticulieren do nieuwe of zomertijd gevolgd. Op het Dorp daarentegen houdt men den ouden tijd; zoowel de school- als kerk tijden worden hiernaar geregeld. Voorts is nog besloten, ten gerieve van de voorstan ders zoowel van ouden als nieuwen tijd. dat de openstelling der secretarie een uui langer zal zijn gedurende den zomertijd. Mond- en klauwzeer. DacLL men aan- INGEZONDEN MEDEDEELINt vankelijk dat het mond- en klauwzeer goed als geweken was, vooral nu het in de weide is, toch werden de laatste gen weer een 4 tal aangiften gedaan. verloop der ziekte schijnt echter nog kalm te zijn. irdt Jliet 5 Me ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Autobus door een trein gegrepen. Geen persoonlijke ongelukk» Gistermorgen heeft op den onbewaakt ngt< overweg aan den St. Joosterweg te Et are een ernstig ongeluk plaats gehad. De ledige mijnwerkersbus van uit Grevenbicht passeerde in de richti rht Echt.Roermond dien onbewaakten ot De weg. De machinist van den juist aankomi den arbeiderstrein gaf verschillende fli signalen, maar de chauffeur schijnt volgens de „L. K." niet gehoord te hebbj De autobus was precies op de spoorba int toen de trein haar greep en totaal verai de. De chauffeur liep een hoofdwonde e 1 SLACHTOFFERS VAN HET VERKEE Botsing tusschen tram en auto. Ze venjarig jongetje gedooi Gistermiddag reed tram nr. IS komem jf0 uit Monnikendam langs den Monnikendai gfj, mer Jaagweg in de richting Edam, e fm vrachtauto, clie zich in dezelfde richti bewoog, inhalend. Toen de vrachtauto boerenplaats wilde oprijden en de ra over stak volgde een botsing. De chauffi werd van den auto geslingerd. Het zev< n jarig zoontje van den heer G. uit Eds dat meereed, geraakte onder de tram wcjcI dood opgenomen, aldus meldt „Tel." De burgemeester, die met den specteur van politie onmiddellijk ter pla; se was, stelde een onderzoek in. De onj veer 30-jarige W. is zwaar gewond naar St. Liduina ziekenhuis te Purmerend ov gebracht. De auto, die in de Ringvaart slingerd werd, is in beslag genomen. Gii •Hi ht Oc Met een zangkoor naar Parijs, Daai overreden en gedooi,' Mej. Verine, gewoond hebbende aaarf Lusthofstraat te Rotterdam, een van 8 leden van de Botterdamsche Chr. Orati rium-Vereeniging Excelsior, welk gets!,-,, schap in Parijs vertoeft, is daar door e< taxi overreden en aan de besomen yj wondingen overleden. Door den trein overreden en gedood Zondagavond is de metaaldraaier J. etc v. B. onder den trein geraakt, die om 9 van Hengelo naar Enschede vertrekt. E id was onmiddellijk dood. ac n Aanrijding. irz; Te Chevremont is een 5-jarig jongetje li heb oversteken van de straat door een aiit ircl gegrepen. Het ventje werd hevig bloeden en met ernstige inwendige verwonding! aan het hoofd naar het ziekenhuis overgi bracht. oo Doodelijk mijnongeluk. Zaterdagavond kreeg in de se!'acht u ric de 401-meter verdieping van Staatsm ,0f Hendrik de 30-jarige eerste seingever J. Backbier uit Brunsum een stuk op het hoofd. De schedel werd verbrjja en de dood trad onmiddellijk 'n. De iu laat een vrouw en drie kinderen achter, Verdronken. Het 5-jarig zoontje van J. Rus te Tl delstum is in het Boterdiep verd vonkel! Bij de familie Boerema te Winscho! kwam het bericht in, dat do 20-jarige z( L. Boerema Zaterdag te Hull over bol was geslagen en verdronken. Ongeluk bij de Zuiderzee-vverken. Gistermorgen is dc 27-jarige grondwe leer J. Alkema op het Korworder Zand Zurich onder een met steen geladen Ion geraakt, waardoor hi| zwaar invrndig wond werd. Per sleepboot Noord is hij reet naar Harlingen vervoerd, waar hij het Algemeen Ziekenhuis is opgsnoiw Zijn toestand is zorgwekkend. De man v> de volgende week in het huwelijk treuS DE MOORD TE BLAUWCAPEL Een eigenaardig testament. Over den moord te Blauwcapel won dat niet de verloofde jj- ah

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6