HET MODEHUIS 179.5 ONZE RECLAME 2.90 SPLINTER CAME5- HANDSCHOENEN KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Letteren en Kunst Uit de Omgeving. Land enTuinbouw STADSNIEUWS. GEKLEEDE DAMESHOEDEN j 2845 Nieuwe zending KMUfOEII WILTON" ïïng had gonomcn; wel ten aanzien van Liga, I.A.H. en dergelijke. Wij zullen goed doen, vervolgt hij, met ons te houden aan wat het congres ons heeft toegezegd. Mocht blijken, dat ons de „wet tel ij ko" middelen daartoe (aclie in de afdeelingen en in de persorganen der partij) geweigerd worden en mocht men voortgaan met ons als tweede-rangs-partij- genooten te beschouwen, dan pas zal het oogenblik gekomen zijn om opnieuw bijeen le komen. Wanneer wij handelen gelijk spr. voor stelt, ontnemen wij het partijbestuur de gemotiveerde mogelijkheid om ons te qua- lificeeren als „cellenbouwers", „scheurma kers"" enz. Er zijn nu eenmaal partijgenoo- ten, die dergelijke qualificaties zonder na te denken aanvanrdon, wanneer de partij bisschoppen ze jegens ons bezigen. Hierop volgde een discussie. De heer van der Goes was o.m. van oor deel, dat een leger op het slagveld geen onderling krakeel kan tolereeren. Men moet, volgons spr., de eenheid boven alles stellen. Boter eenigen tijd gemeenschappe lijk gedwaald, dan de eenheid verbroken. Laat de partij maar eenigen tijd op de ver keerde wijze voortgaan, als zij maar bi c blijft! Wij moeten alios doen om de een heid te bewaren, al gaat veel ook tegen onzen wil en ons recht in. Dé voorzitter vatte de discussies sa men. BeL.lve door propaganda in een eigen orgaan, moet do oppositie ook door middel van Volk en Voorwaarts trachten haar invloed te vergrooten. Wat van der Goes zeicle, was niet allereerst in deze vergadering op zijn plaats. De partij heeft zich niet over ons te beklagen, doch wij, zegt spr., zijn het, die klachten hebben ten aanzien der leiding. Wij allen wenschen in de partij te blijven. De vraag, of dat kan, ligt niet bij ons, doch bij de partij. De vergadering hiernaar gevraagd, sloot zich bij deze voorstellen aan. In do middagvergadering werd de vol gende resolutie voorgesteld en met alge- meene stemmen aangenomen: De vergadering van onderteekenaars van den „Open Brief", bijeen op 13 Mei te Am sterdam spreekt de verwachting uit, dat aan de minderheid in de partij de noodige gele genheid zal gegcvcD worden om in de par tij voor haar afwijkende meening op te ko men; dringt er bij alle sympathiseerenden op aan, met verdubbolden ijver voor haar denkbeelden to ijveren en op de meest ac tieve wijze aan het partijwerk deel te ne men; besluit geen vereeniging in de partij te stichten, maar het bestaande onderlinge contact te behouden; een contactcommissie te benoemen, en haar op te dragen: a. waar mogelijk studiebijeenkomsten te beleggen b. do uitgifte van brochures en een zelfstandig socialistisch weekblad voor te bereiden. De bijeenkomst werd door den heer Fimmen gesloten. Spreker wenschte den le den der commissie moed, kracht en tact toe, om hun scheepje door de te verwach ten branding van laster, verdachtmaking en misverstand heen te sturen, Vergadering van den Partijraad. Zondag is te Amsterdam ook een verga dering van den Partijraad der S. D. A. P. gehouden, die zich bezig hield met voorstel len, door het congres naar den raad ver wezen. O.m. zijn aan de orde geweest de voorstellen inzake de onvereenigbaarheid van functies. Als wij het verslag goed be grepen hebben, zijn al deze voorstellen ver worpen. De partij-voorzitter, de heer Oude geest, zeide, dat naar de meening van het partijbestuur een regeling, uitgaande bo ven wat reeds door een vroeger congres werd uitgesteld, niet wel mogelijk en niet gewenscht is. Er is niet gebleken, dat de propaganda lijdt onder samenvoeging van functies, of dat er een tekort aan kader door ontstaat. Spr. meent wel eens opge- inarkt te hebben, dat de personen, die de meeste functies bezitten, in de propaganda dikwijls 't meest aotief zijn. Ook van „ver vreemding van de massa", als gevolg van hooge inkomens, gelijk in een der voorspee- ches gevreesd wordt, heeft nimmer iemand iets gemerkt. Wat dc afd. Zwolle vroeg geen bezoldigd vakbondsbestuurder-Ka merlid zou in strijd komen met de over eenkomst met het N.V.V - en de samenstel ling van dc Kamerfractie benadeelen. Afwijkende mooningen worden verdedigd door de heeren mr. van Eek en van Sleen. Lijst van tabaksvergunninghouders. De minister van financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat is uitge geven eene lijst van tabaks-vergunning- houders in lexicografische volgorde, ge rangschikt per provincie en per gemeente, enkel meldende de fabrikanten, impor teurs, makelaars en handelaars in ruwe tabak. De prijs van deze lijst bedraagt 1 per exemplaar. Aanvragen van belangheb benden behooren, onder gelijktijdige stor ting van het verschuldigde, schriftelijk te worden gericht aan den ontvanger der ac cijnzen, tot wiens kantoor de gemeente hunner woonplaats behoort. In de aanvragen moeten namen en adressen duidelijk worden opgegeven, waarna do exemplaron franco door het Bureau Materieel van het departement van financiën worden toegezonden. Bedoelde lijst geeft den toestand op 1 Februari 192S weer. Ten einde deze aan haar doel te doen beantwoorden, zal tel kens na verschijning door genoemd bureau aan hen, die de lijst hebben besteld, een supplement, houdende wijzigingen en aan vullingen, gratis worden toegezonden. Die wijzigingen en aanvullingen zullen mede in de Nederlandsche Staatscourant worden opgenomen. Stenhuis. Het Folk verneemt, dat de aard der ziekte van den heor Stenhuis een ernstiger karakter blijkt te dragOD dan aanvankelijk werd gedacht en dat zijn geneesheer uit dien hoofde het wenschelijk acht dat hij INGEZONDEN MEDEDEELING. verzocht maatregelen te nemen, hierin be staande, dat van elk boomgaardbezittcr een zeker bedrag per H. A. wordt gehe ven, om de kosten te dekken voor het plaatsen van bijen in de boomgaarden en om een premie beschikbaar te kunnen stel len voor eiken nieuwen bijenhouder. zijn functie in het Vakverbond neerlegt. In verband hiermede is door den heer Stenhuis dan ook bij het bestuur van het N.V.V. wegens invaliditeit ontslag aange vraagd als voorzitter en bestuurder van het N.V.V. Benoeming. De Weleerw. heer H. Wennen, kapelaan van de parochie O. L. Vrouw Rozenkrans te Haarlem, is benoemd tot rector van het St. Jacobusgesticht te Amsterdam. De Propaganda Fide. De ontvangsten van het propaganda- fonds voor ons H. Geloof over het jaar 1927 toonen over het geheel eene vermeer dering van 12 pet. bij vorige jaren. Italië staat aan hot hoofd met 69 pet. terwijl En geland volgt met 12 pet. Hierbij verstrek ken wij eenige gegevens over de volgende landen. Vereenigde Staten 22.409.333 Lire; Italië 5.006.530; Frankrijk 4.936.511; Duitschland 2.475.395; Canada 2.171.041; Holland 2.026.131; Spanje 1.334.707; Argen tinië 1.182.224; Ierland 1.113.749; België 1.111.128; en Engeland 927.194 Lire. Het totaal bedrag van alle landen is 46.380.000 Lire (1 Lire is ongeveer 10 et.), hetwelk door Kardinaal Prefect der Pro paganda werd bekend gemaakt. Na de ver gadering van den Raad werden alle leden door Kardinaal van Rossum aan den H. Vader voorgesteld. Zijne Heiligheid prees hun ijver en activiteit. Hij gaf zijn zegen aan alle medewerkers der propaganda. Mgr. Luigi Drago, de vroegere secretaris voor Italië heeft de plaats ingenomen van Mgr. Nogara als secretaris-generaal. Toonkunst te 's-Gravenhage. Dr. Peter van Anrooy opvolger van d r. Joh, Wagenaar. Dr. Peter van Anrooy heeft zich bereid verklaard, na het aftreden van Dr. Joh. Wagenaar aan het einde van het volgen de seizoen, directeur van de Haagsche Toonkunst-afdeeling te worden. Restauratie nieuwe kerktoren. Gedep. Staten van Zuid-Holland stellen aan de Prov. Staten voor, het voor de res tauratie van den toren der Nieuwe of St. Ursulakerk te Delft toegekende subsidie van 8500 te verhoogen tot 10.200, onder voorwaarde dat de toren in het vervolg voor wederopbouw verzekerd worde, ter wijl de uitbetaling der vevhooging ad 1700 eerst zal mogen geschieden, wan neer het voor deze restauratie toegekende Rijkssubsidie ad 30.000 in zijn geheel zal zijn uitgekeerd. HAARLEMMERMEERPOLDER. lil een te Hoofddorp gehouden den openbare vergadering van hoofd-inge- landen van den Haarlemmermeerpolder werd het kohier 1928 vastgesteld tot een totaal bedrag van 368.086.66. De voorzitter deelde mede, dat vanwege den Provincialen Waterstaat de werk zaamheden aan den Spaamwouderwcg binnenkort zullen beginnen. Het is noodig 'gebleken, dat de bruggen daarvoor naar omlaag zullen worden gebracht, hetgeen de provincie echter zelf zal bekostigen. Er was van den Provincialen Water staat een voorstel ingekomen, om do brug gen nu meteen maar té vernieuwen. Na een breedvoerige discussie over dit punt ook wat andere bruggen o.a. Sloterbrug betreft werd goedgekeurd een voorstel van het bestuur, om voor dit werk een loening aan te gaan, teneinde daaruit ook te kunnen bestrijden de kosten van ver nieuwing van de twee bruggen over den Spaarnwoudertocht die'/ 12.680 zullen be dragen. N00RDWIJK. Eerw. Zuster Ignatinef Alhier is op 28-jarigen leeftijd overleden de Eerw. Zus ter Ignatine, in de wereld mej. J. G. M. van Dieren Bijvoet, uit Haarlem. N00RDWIJKERH0UT. Jubileum. Gisteren herdacht de heer P. de Haas, blokwachtcr aan het station alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst der Ned. Spoorwegen trad. Namens de directie werd hij in de 3e klasse wachtkamer toegesproken en weïd hem een enveloppe met inhoud aangebo den. Van het stationspersoneel ontving hij een eikenhouten salon- en machinetafel, en ontving verder vele blijken van belangstel ling. a INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Nieuw Broederhuis te Heemstede. Nabij de R. K. jongensschool aan den Heeren weg te Heemstede zal een nieuw broederhuis gebouwd worden voor de Eerw. Broeders dor scholen, die met het onderwijs belast zijn. Hot gebouw zal 3 verdiepingen hoog worden. Het huis zal den naam krijgen van „Huize St. Jozef". Te weinig bijen voor ons fruit. Heeft onlangs de Rijksbijenteeltconsu- lent, de heer Van Giersbergen, uiteengezet hoe zonder bijen geen behoorlijke fruitop- brengst van onze uitgestrekte boomgaar den valt te verwachten, nu bericht men uit Aalten, hoe evenmin dc Nederlandsche Irakersbond stil zit. De Nederlandsche Imlftrsbond heeft er n.l. dc landbouwmaatschappijen op gewe zen, dat liet aantal imkers elk jaar ver- minderde, omdat het bedrijf niet meer loo- nend is. Hierdoor ontstaat echter een te kort aan bijeen voor de boomgaarden en een mindere fruitopbrengst is hiervan het gevolg. Het wordt dus voor de boomgaard- bezitters nn belang geacht, dat hunne vruchtboomen voldoende door de bijen worden bevlogen. Daar de Irakersbond niet bij machte is hiervoor voldoende maatregelen te nemen, wordt nu aan de landbou*\ maatschappen Eiken dag nieuwe ievreden Klanten. OEGSI GEEST. Geitenfokkerij. In St. Willibrord ver gaderde de R. K. Geitenfokvereeniging, De bijeenkomst, die'slechts matig was bezocht, werd geleid door den voorzitter, do heer C. van Dijk. De Voorz. deokle mede, dat op de gewestelijke vergadering besprekingen zijn gevoerd voor een kringkeuring, waar voor iedere vereeniging 2.50 in het ga rantiefonds moet storten.Iedere vereeniging moet met minsten 5 geiten opkomen. Voor ieder te keuren geit moet 1 worden be taald. Getracht zal worden om lammeren gratis ter keuring te kunnen brengen. Na eenige besprekingen gaven zich 5 leden tot. deelname op. De niet-aanwezig zijnde leden kunnen zich bij het bestuur om inlichtingen wenden. De Voorz. doet vervolgens mede- deeling dat de plaatselijke keuring zal worden gehoudeji op Zaterdagavond 16 Juni. Hierna sluiting. Volksbond. Onder leiding van den heer A. Dofferhof hield de R. K. Volksbond een algemeene ledenvergadering, waarvoor de belangstelling uiterst gering was. Bij de ingekomen stukken was een geschonken niet uitgeloot vaandel-aandeel. Den gever werd hartelijk dank gebracht. Besloten werd, dat vanaf 1 Juni gelegen heid wordt gegeven tot het inleggen van spaargelden voor deelname aan den Stillen Omgang van het volgende jaar. De penningmeester bracht het dricmaan- dolijksche verslag uit. De secretaris rap porteerde de gewestelijke vergadering, waarvoor de voorz. hem namens de verga dering dankte. Nadat nog eenige zaken van huishoudelijken aard waren besproken en afgehandeld, werd de vergadering met gebed gesloten. R0EL0FARENDSVEEN. Aardbeien do lucht in. Zondagmorgen heeft de heer P. de Jong, exporteur van groenten, per auto een bak met 20 doosjes aardbeien vervoerd naar Schiphol. Deze zijn vandaar per K. L. M.- vliegtuig naar Londen gebracht, waar ze aan den heer v Lear Black zijn aangebo den. Vanmorgen heeft de heer de Jong een telegram met dank „voor de prachtvolle aardbeien" ontvangen. „Zij dragen de be wondering van Engeland, Zwitserland en Italië. Zij houden zich uitstekend en zullen bij aankomst in Egypte nog zeer goed zijn. Ik weet niet, in welke landen ik de aard beien nog verder kan toonen." Zoo gaaD de beroemde Veenscho produc ten de geheele oude wereld door, en zelfs in het land der Pharao's, in het vruchtbare Nijldal, zullen de malsche, zoete producten van onzen vruchtbare Venen de algemeene bewondering wekken. Een origineele en breed-bekeken reclame voor de tuinbouw in ons eigen land SASSENHEIM. Kerkveiling. Gisteravond werd onder leiding van notaris ten Bruggencate de veiling van kerk- en armen-bollen gehou den in het K S.A.-gebouw. Do opbrengst was als volgt: voor de kerk ƒ3229, voor de armen ƒ2299. en St. Bemardusgcstieht 677.-. WARMOND. St. Matthias". Op Hemelvaart*dag gaat de R. K. Muziekvereeniging „St. Mat thias" naar het groot nationaal concours te Moordrecht, alwaar zij in de hoogste eere-afdeeling moet uitkomen, met als ver plicht nummer „Die lüstige Weiber von Windsor", van Gabriël Allier. HET EN CYCLI EKFE EST TE N00RDWIJK. Jaariijks viert de geheele R. K. Arbei dersbeweging de uitvaardiging van de En cycliek „Rerum Novarum"; jaarlijks vie ren de arbeiders hun Meifeest. En wie heeft er meer reden tot feest viering: de Kath. Arbeidersmassa of de andereu? Wij, de katholieken, herdenken de uit vaardiging van een Pauselijk schrijven, dat geworden is de grondwet voor geheel de Katholieke Sociale beweging; niet alleen vcor de arbeiders doch voor alle 6tanden is ze geschreven, al is hoofdzakelijk het doel den toestand voor de arbeiders verbeteren. Sinds het verschijnen van de Encycliek is er veel veranderd en verbeterd voor de arbeiders, doch nog veel, zeer veel moet gewijzigd en veranderd worden, willen de toestanden worden zoo, dat zij eenigszins overeenkomstig de voorschriften zijn van deze Encycliek. Er is dus voor de Katholieke arbeiders reden om te vieren, feestelijk te vieren de uitvaardiging van deze Encycliek, doch ook tevens moeten zij toonen, door in groote getale aan deze meetingen deel te nemen, dat zij verlangen, dat verder door gevoerd wordt wat Leo XIII in deze Eu- c-ycliet heeft voorgehouden. Juist, omdat er nog zooveel ontbreekt aan wat volgens de Encycliek noodig is, moeten de arbeiders zich blijven organi- seeren en ook van tijd tot tijd naar buiten komen, dat het hun ernst is en blijft met hun strijd voor wat is hun goed recht. Daarom moeten allen, naar Noordwijk op Hemelvaartsdag naar ons Meifeest, den herdenkingsdag van de uitvaardiging van de Rerum Novarum Kaarten te verkrijgen in het Bondsge- bouw en bij de Prop. club. INGEZONDEN MEDEDEELING. BREESTRAAT 143. Sint Vincentius Vereeniging. Dinsdagavond in den Bijzonderen Raad, waarvan hij secretaris is, en gisteren avond op de vergadering van de Sint Pe trus-conferentie, waarvan hij president is, heeft de heer H. Damen afscheid geno men, wegens vertrek naar elders. Acht en veertig jaar heeft de scheidende Vincen- tiaan zijn beste krachten gegeven aan het Vincentiuswerk en in velerlei function zich veel verdiensten verworven. Met heel zijn hart en al zijn toewijding heeft de heer Damen voor de armen gewerkt en is in die lange periode steeds een warm vriend ge weest van de armen. Is het te verwondere- ren, dat den scheidende op beide avonden woorden van lof en dank vooral werden gebracht voor al het goede voor de ver eeniging' verricht, dat zijn ijver en toewij ding den jongeren ten voorbeeld werden gesteld en dat een welverdiende rust hem werd toegewenscht. Wij willen in den geest van de Vincentius Vereeniging' blijven en niet uitmeten wat de heer Damen heeft gedaandat blijft besloten in den kring van zijn medebroeders, doch dit is zeker, het voorbeeld, door den heer Damen gege ven, zal niet nalaten zijn gunstigen invloed uit te oefenen op den voortdurend en bloei van de Petrus Conferentie, waartoe de jonge mannen zich mogen aangetrokken gevoelen, opdat de geest van Ozanam blijve voortleven in het Vincentiuswerk, dat immer opnieuw de problemen van den tegenwoordigen tijd moet helpen oplossen en, naast den stoffelijken steun, er op moet bedacht zijn, de geestelijke nooden van den arme te verzorgen. Dat was de schoone wensch van den scheidenden president; moge velen zich geroepen gevoelen tot de conferentie toe te treden, want ook hier kan gezegd wor den dat dc oogst groot zal zijn, als er vol doende werkers zijn. Den heer Damen werd door den Bijzon deren Raad het eere-lidmaatschap aange boden; de Petrusconferentie schonk haar scheidenden voorzitter een stoffelijk aan denken. Wij mogen ook namens kathob'ek Lei den den heer Damen hierbi cLnl ureugen Gemeentelijke Aankondiging Koepokinenting. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algineene kennis, dat d| koepokinenting in Act Eliiabethshof aai de Oude Vest na W|enslagll6 Mei e.k, t<j nadere aankondiging is/gesfctcn. A. VAN DE a\N£)E ff AKHUTZES I l Burgemeestei VAN STRIJEJ, Secretaris. Leiden, 15 Mei g92S. 1 LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst de apotheken wordt van Maandag 14 Mei a,< tot en met Donderdag 17 Mei (Hemel vaartsdag) waargenomen door de apotho ken van de heeren: G. F. Ryst, Steenstraa 35, telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraa1 31, telefoon 1313; van Vrijdag 18 Mei to en met Zondag 20 Mei neemt waar di apotheek van den heer W. Pelle, Kort Ka penburg 12, telefoon 594. INGEZONDEN ME DE DE ELI NlT^ Het Speciale iHuiskamer-Karp 99 2 Mtr. x 3 Mtr? voor het schoone charitatief werk, in bi scheidenheid en met kracht door hem gi daan, in en door don zegenrijken werl kring van Vincentiaan! Prof. Eekhof naar Amerika. Prof. dr. A. Eekhof, hoogleeraar in d Kerkgeschiedenis aan de R ijksuniversite) te Leiden, die op uitnoodiging uit x\merikj de 300-jarige herdenking van de stiehtiij der „Reformed Dutch Church in America te New York, als afgevaardigde van de Sj node der Ned. Herv. Kerk zal bijwonei vertrekt hedenavond per s.s. „Rotterdari naar de Vereenigde Staten. Prof. EekM zal bij deze gedachtenisviering tevens aai bieden de in oorkonde vervatte gelul wenschen der Leidsche Hoogeschool, wai de stichter der Kerk Jonas Michaelius i het begin der 17e eeuw zijne opleidiri heeft genoten. Voorts vernemen wij, dat de Preside! van Amerika, Calvin Coolidge, de feestelij ke herdenking officieel met een rede besluiten. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden] Gisterenavond hield de afd. Leiden 1 den N. R. K. Bond van Handels-, Kaï toor- en Winkelbedienden „St. FrancwoW v. Assisië" haar maandelijksche ledenve- ga dering in het voormalig patronaat?^- bouw aan de Mare. De opkomst was bevredigend te noemen Bij uitstedigheid van den voorzitter, dei heer Wessels, stond deze vergadering oi der leiding van den penningmeester, dc heer Lombert, die in zijn openingswoord op wees, dat sinds de vorige vergaderii zich twee belangrijke feiten hebben voo gedaan. Een van droevigen, de ander v« meer verheugenden aard. Spr. herinnerd dan aan het overlijden van Mgr. Calliei die in zijn leven zoozeer heoft geijverd von de R. K. organisatie. Staande de vergadi ring werd een kort gebed gestort voor d zielerust van Mgr. Gallier. Het meer vei heugende feit was de 60ste geboortedi van den Bondsvoorzitter, den heer v. F mersveld. Namens de afd. Leiden was c dien dag, 1 Mei, een telegram van gelul wensch aan den voorzitter gezonden. Het glanspunt van clezen avond was hc optreden van onzen Bondssecrctaris, dei heer H. B. Ha vei van Amsterdam, die d leden vergastte op verschillende declanu ties. Het optreden van den heer Haver al declamator heeft zeker iedereen genot ge schonken. Het programma werd geopon met de proloog van „De Paradijsvloek" va Alph. Laudij Met dit nummer wist de di clamator direct de aanwezigen te boei© Volgden o.a. „Als de ziele luistert" Guido Gezelle, „Moeder" van P. Binne; wiertz, „de Martelaar" en „Consummate est" van den heer Haver zelf. De bezieling die de heer Haver in zijn declamaties te leggen, is treffend-mooi. In het tweedi gedeelte gaf hij verschillende humoristi sche declamaties, zooals o.a. „Lustige Lie dekes" van Peerke den Belg„De slimmi meister" en „Criestno Ziele" van Meurs. Een dankbaar applaus mocht d heer Haver ontvangen voor zijn optreden waarin hij duidelijk had bewezen een uil stekend voordrager te zijn. De wegblijver hebben inderdaad veel gemist. De 50-jarige exploitatie van de Leidschi Duinwater Maatschappij. Heden was het, zooals wij reeds gf meld hebben 50 jaar geleden, dat de Leid sche Duinwater Maatschappij in exploits tie kwam. Waar door H.H. Commissarissen der wensch was kenbaar gemaakt om dit fei niet op grootsche wijze te herdenken, ba< hedenmorgen in intieiuon kring de huldi ging plaats van Commissarissen en dei Directeur, door het personeel, in het kan toongebouw Stationsweg 12 te Leiden. Om elf uur hedenmorgen werden Coffl missarissen en Directeur door hot perso neel.in een der kantoorlokalen ontvangen waarna allereerst het woord werd gevoeri door den heer M. Tegelaar, boekhouder de Maatschappij. Spreker bracht in herinnering het fei dat voor 50 jaren, nadat vele moeilijkb» den waren overwonnen, op 15 Mei 1378 d* drinkwaterleiding voor Leiden was opoö gesteld. Hij bracht hulde aan do nagedacb tenis van de oprichters, wijlen de heerö Mr. Willem van der Vliet en Mr. Ohnrlf Rpitz de errondlppcprs I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2