»™LT°r 119.51 SPLINTER BINNENLAND. KERKNIEUWS. De bekende Hl il'Ecosse Kous f j jjjj ONDERWIJS. Rechtzaken. Uit de Omgeving. STADSNIEUWS. Toenemende werking van den Krakatau. Thans in één etmaal 1163 erupties. Aneta seint van Lang Eiland: De wer king van den Krakatau is opnieuw grooter geworden. In een etmaal werden 1163 erup ties geconstateerd, met 269 opwelligen en 66 waterfonteincn. Ontelbare knallen wer den gehoord. Brutale inbraak. Aneta seint uit Soerabaja: Op brutale wijze is ingebroken bij den heer A. F. van Aalten, makelaar van de firma Beauclerk en Co. Een vijfjarig meisje werd docr de inbraak wakker, waarop de inbreker haar naar den tuin bracht, den keel toe kneep en in een tafelkleed rolde, waarna hij haar vastbond. Hierna stal hij juweelen tot een waarde van 1000. Hei meisje, dab ongedeerd was geble ven, wist zich later los te werken, waarna liet alarm maakte. Berucht communist gearresteerd. Aneta seint uit Soerabaja: Naar het „Soerabajasch Handelsblad" verneemt, is in de buurt van Saradan in het Madioen- schc de befaamde communist Sadiran ge arresteerd. Hij heeft oen rol gespeeld in de onlusten van November 1926, maar was se dert verdwenen. Den laatsten tijd heeft hij getracht in het Madioensche de communistische actie wederom tot een succes te doen leiden. Vermoed wordt dat Sadiran ongeveer 200 volgelingen heeft. Verschillende van zijn helpers en medewerkers zijn gearres- teêrd. Sadiran, die de bevolking terrori seerde, was aanvankelijk niet te vinden. TWEEDE KAMER'. Een onderwijskwestie. Gisteren heeft de heer Ketelaar (V.D). een debat ontlokt over een onder- wijs-kwestie. De zaak was deze: Het R. K. kerkbestuur te Ootmarsum wilde een nieuwe school en wendde zich daartoe tot den Raad. De burgemeester (jhr. von Bönninghausen) was van oordeel, dat men den aanvragers het leegstaan de openbar e-sehoolgcbouw behoorde te geven, hetgeen als er ietwat werd aange bouwd, de gemeentekas duizenden guldens minder zou kosten. Maar do meerderheid van den Raad besloot, op verzoek om „het bouwen en inrichten van een R. K. school voor gewoon L. O. op een nader door het kerkbestuur aan te geven terrein"., kort en bondig: dat het verzoek werd ingewil ligd. Do burgemeester vroeg aanstonds vernietiging van dat besluit. Do Kroon was van meening, daartoe niet het recht te hebben. Bij de discussie was men het gisteren met elkaar eens. Do katholieke Minister "W aszink zoowel als de heer Deckers (R.K.) stonden aan de zijde van den burge meester. Het debat had daardoor uitslui- tend een juridisch'karakter. Minister Waszink zeide toe, dat hij bij Gcd. Staten zou aandringen, otn, als de kostenberekening binnenkomt, het plan af te keuren. Er werden verder eenigo kleine veran deringen gebracht in de Hooger Onder wijswet» NATIONAAL L0RENTZ COMITé. De reeds bestaande plaatselijke Lorentz- Comité's te Arnhem en Leiden, zoomede vertegenwoordigers van het Haarlemsche gemeentebestuur, hebben zich vcreenigd teneinde de tot standkoming te bevorderen van een uitgebreid „Nationaal Lorentz- Comité", dat zal trachten de middelen bij een te krijgen om de nagedachtenis van den beroemden natuurkundige, Hendrik Anton Lorentz op grootsclie wijze te eeren. Jhr. mr. D. J. de Geer, minister-presi dent en mr. M. A. M. Waszink, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hebben het ecre-voorzittersehap van dat comité aanvaard. Het uitvoerend comité is samengesteld uit de heeren: dr. J. Th. de Visser, oud minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, voorzitter; mr. dr. T. A. O. do Graaf van Lynden van Sandenburg, Opper-Kamerheer van H. M. de Koningin en vice-president van den Raad van State, onder-voorzitter; mr. A. J. L. van Beek Calkoen, chef der afdeeling hooger onder wijs, van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; S. P. van Eoghen, oud-voorzitter der Kamer van Koophandel te Amsterdam; Jhr. mr. C. Feith, secretaris-generaal van het Depar tement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen; prof. dr. A. D. Fokker te Haar lem; C. Maarschalk, bm-gemeester der gemeente Haarlem; A. C. Mees, directeur der Internationale Crodiet- en Handels vereniging „Rotterdam", te Rotterdam; mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester der gemeente Arnhem; mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burgemeester der gemeente Leiden; prof. dr. A. J. Wensinck, rector- magnificus der Rijksuniversiteit te Leiden; prof. F. A. F. C. Went, voorzitter van de afdeeling van de wis- en natuurkundige wetenschappen der Koninklijke Academie van Wetenschappen; mr. A. J. M. G. Baron van Wijnbergen, lid der Tweede Kamer der Staten-Generanlmr. J. H. G. Baron de Vos van Steenwijk, raadsheer in het Gerechtshof te Arnhem, secretaris-pen ningmeester; mr. E. de Visser, advocaat en procureur te Arnhem, adjunct-secretaris. Zoodra het Nationaal Comité in zijn ge heel zal zijn gevormd, zal een algemeene oproep worden gedaan, waarin de te Arn hem, Leiden en Haarlem reeds tot uiting gekomen wenschen zullen worden ver meld, en waarbij een ieder in de gelegen heid zal worden gesteld te toonen, dat Ne derland de nagedachtenis van een zijner beste en meest begaafde zonen op waar dige wijze blijvend weet te huldigen. Dr. Schaepmanfonds. t Een gift van Mgr. van de W e t e r i n g. Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht, heeft een be- J drag van 500 beschikbaar gesteld voor het Dr. Schaepmanfonds. Staking bij „De Schelde"? Aan de gestelde eischen wordt vastgehouden. In een gehouden vergadering van de me- taalbewerkersbonden werd in zake het loonconflict bij „De Schelde" besloten aan de gestelde eischen vast te houden. Op de j personeelsvergaderingen zullen schriftelijke j stemmingen worden gehouden omtrent een J aan de directie te stellen ultimatum. Moch- j ten de eischen niet worden ingewilligd, dan zal Vrijdag 25 dezer de staking worden ge- j proclamecrd. j St Januarius' bloedwonder. Wederom herhaald. Men schrijft uit Rome aan de „Msb.": Te Napels hebben dezer dagen de drie traditioneele processies plaats gehad ter eere van den Schutspatroon der stad, den H. Januarius, waarbij het zilveren borst beeld van den heilige uit de schatkapel van den dom naar de basiliek van Santa Chiara werd gebracht. Aan de processie, welke ieder voorjaar, zooals men weet, de groote gebeurtenis te Napels is, namen de geheele geestelijkheid en ook alle burgerlijke en militaire auto riteiten deel. Nadat het borstbeeld op het hoofdaltaar van de basiliek was geplaatst, begonnen de gebeden der geloovigen, ter afsmeeking van heb wonder. In den namiddag had de tweede proces sie plaats, waarbij de ampullen met het bloed van den heilige eveneens van den dom naar de Santa Chiara gedragen wer den. Toen nu de prelaat-bewaarder van den domschat, vergezeld van de traditioneele getuigen, met de ampullen zich naar dezer bewaarplaats in een rijke tabernakel bij het hoogaltaar begaf, bemerkten alle deel nemers, dat het bloed van den heilige reeds vloeibaar was geworden, wat anders pas na de derde processie pleegt te ge schieden. De Napolitanen, die, zooals men weet, in het niet-vloeibaar worden van het bloed een ongelukkig voorteeken zien, be schouwen het gebeuren van thans als een voorteeken van bijzonderen zegen. INGEZONDEN MEDEDEELING. van Is wederom In alle- kleuren voorrai LEIDEN. AGENDA'S. PROMOTIE PATER J. v. d. VELDT O.F.M. Woensdag, 9 Mei, promoveerde aan de Universiteit van Leuven Pater dr. Jacobus van der Leidt O.F.M. uit Amsterdam tot Magister in de wijsbegeerte op Stellingen en. proefschrift. De titel hiervan was: „Lapprentisage du mouvement et l'auto- matisme". Pater van der Veldt is de eerste Neder lander, die dezen hoogstcn graad .van hot Leuvensch instituut der Wijsbegeerte be haalde. De promotor prof. A, Michotte wees op het buitengewone, dat de doctor in zijn kapitaal proefschrift op het gebied der experimenteele psychologie gepres teerd had en op de uiterst belangrijke re sultaten, die hij bereikt had vooral met betrekking tot de associatiewet. Daarna traden als opponens op prof. dr. Desiderius Franses O.F.M. van de Nijmeeg- sche Universiteit, dr. R. Cremers C.s.s.R. uit Leuven en dr. Rutten, docent aan de leregangen te Tilburg en assistent te Nij megen. Onder de talrijke belangstellenden merkten we op den Hoogeerw. Pater Re- galatus Ilazebroek, provinciaal, P. Simon Bennenbrcek, custos, P. Prosper Teunis- sen, definitor der Nederlandsehe minder broeders, dr. P. Polman O.F.M. en talrijke andere Hollanders. „Msb." De strijd in het kleedingbedrijf te Rotterdam. Een belangrijke uitspraak. De president der Rotterdamsche recht bank heeft uitspraak gedaan in de proce dure van den heer J. K. Schoneberg te Rotterdam tegen de samenwerkende kleer makers vakbond en. De heer Schoneberg, die de collectieve arbeidsovereenkomst niet aanvaardde, had de samenwerkende organisaties doen dagvaarden, om tegen haar het verbod te hooren eischen, de publicaties tegen hem voort te zetten. De president veroordeelde de samen werkende vakbonden tot staking van haar actie en tot betaling der kosten van het geding. Eiken dag, dat nog pamfletten met den gowraakten inhoud worden ver spreid, zal een boete van 100 worden opgelegd, welke boete tevens betaald zal worden iederen keer, dat de gewraakte annonce in de pers wordt geplaatst. De president overwoog bij dit vonnis, dat hij de vakbonden vrijheid liet, drang uit te oefenen tot verkrijging van redelijke voordeelen en bepalingen. Zoo spoedig die drang het karakter kreeg van directe of indirecte dwang, meende de president echter tegen de vakbonden te moeten op treden. In dit geval werd de steun ingeroepen van het publiek ter verkrijging van louter materieel belang voor de kleermakers. Zij willen pogen hun kracht zoo duur mogelijk te verkoopen, waarbij het algemeen be lang geenszins is gediend. NED. R. K. VOLKSBOND, afd. Leiden. Dinsdag 8.30 uur Bestuursvergadering R. K. Volksbond. Woensdag 7.308.30 uur Rechtskundig Bureau. Donderdag (Hemelvaartsdag). Meeting Noordwijk, vertrek vanaf het Bondsgebouw 1 uur. Zaterdag 78 uur Spaarbank. 7—S uur Voorschotbank. 7.308.30 uur Retrailefonds. 79 uur Bibliotheek. INTERPARO CHIEELE St. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING, Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in- schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi- dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag. Een ieder ga te Communie in j eigen parochiekerk tot eigen intentie en j tot intentie der nieuwe Jeden, tevens 1ste j Aloysius Zondag. i Zonöag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur. Om 1 uur op de bovenzaal bijeen- I komst van alle aspiraptleden en ook van i de Studie- en Debatingclub. St. Petrus Ca- j nisius (mededeelingen excursie Rotterdam) Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph spaar- kas in de Bestuurskamer. Van 11.30 uur bibliotheek. Des avonds om S uur Feest avond (welke op het Beschermfeest van St. Joseph was afgelast wegens het overlij den van onzen Bisschop). Installatie door den zcereerw. President. Uitvoering door Adolf Kolping met „Het gedwongen ta lent". Alleen, de aspirantleden mogen ook hun ouders en huisgenooten medebrengen. Maandag bijeenkomst voor de leden van tot 10.15. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. Donderdag bijeenkomst als op Zondag. Geen Arbeidsbeurs, Vrijdag S.30.uup repetitie Symphonio Frans Schweitzer. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen indag van 1 tot 2 uur zitting van de St.-Joseph's Spaarkas in de Be stuurskamer. Verdere mededeeli,.gen: Zondag 20 Mei a.s. Gedenkdag dat de Redemptorist St. Clemens Maria Hofbouwer door Pius IX is heilig verklaart tevens Patroon onzer Re traiteclub. Om S uur in de St. Lodewijks- kerk algemeene H. Communie voor alle le den. De secretarissen en penningmeesters der onderafdeelingen worden nu reeds herinnerd aan de jaarverslagen in de maand Juni. ST. PETRUS-PATRONAAT.. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leer lingen van de St. Joseph's-Gezellen-Vereen. Augustus 18S7September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 u. Zondag. Aloysius Zondag, alle Patro naatsjongens komen met insigne om half S in de St. Petruskerk en gaan met de Pa tronaatscommissie gezamelijk te Commu nie onder de H. Mis. Wie is er afwezig? Des middags excursie naar het St. Aloysius Patronaat van Pastoor Meijer, Zoeterwou- de, Hboge Rijndijk, insigne en vlaggetjes op. Om kwart voor 4 uur aftocht Wilhel- minabrug. Dinsdag repetitie. Woensdag van half 8 tot half 9 afhalen der programma's in de bestuurskamer. Donderdag Hemelvaartsdag gaat een ieder in eigen parochiekerk te communie niet gezamenlijk. Wie zal dit vergeten?'? 's Avonds na het Lof feestavond voor jon gens. PrijsuitdeelinJ voor zang en spel. ST.ANTONIUS PATRONAAT. (Hartebrug). Zondag half 5 Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Maandag, S10 uur bijeenkomst Ge zellen. Woensdag S uur tooneelrcpetitie. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling contributie. Gelegenheid tot sparen en re traitefonds. R. K. PATR0NATENB0ND, (District Leiden). Secretariaat: Fagelstraat 30. Donderdag Hemelvaartsdag geen zit ting Arbeidsbeurs. Dinsdag Algemeene -jaarvergadering in het St. Pancratius Patronaat Maria Gijze- steeg om 8.15 uur. De agenda is aan alle commissarissen gezonden. Het tweede internationaal Katholiek Jeugdcongres, in 1922 in vergadering bij een te 's-Gravenhage, spreekt den wensch uit, dat alle Katholieken Jeugdorganisa ties ter wereld als basis barer organisatie en actie nemen het Eucharistisch leven. Onze patronaatsleden moeten dus heel ze ker veelvuldig communiceeren. K. J0NGEVR0UWENB0ND (Groep B.) Godsdienstcursus (leden boven IS jaar). Woensdag 8 uur Mare. Tooneelclub (klein stuk) Dinsdag 7 uur, (groot stuk) Woensdag 7 uur Mare. Turnclub. Vrijdag 6 en 7 uur Pieters kerkhof. R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen Gebouw der St. Joseph's-Gezellen, Ra penburg 52. Telefoon 456. Aanmelding: Donderdag 89 uur. Aanbieding: 1 Automonteur (halfwas); 1 Winkelbe diende modevak (halfwas); 1 Expediteur (halfwas); 1 Bloemist (halfwas). Gevraagd: 1 Behanger-Stoffeerder (leerling);' 1 Behanger-Stoffeerder (halfwas); 1 Kan toorbediende (leerling). KATWIJK. Schoolarts. Dezer dagen is in de ge meentezaal in tegenwoordigheid van ver schillende autoriteiten een vergadering ge houden in verband met de plannen die bij het gemeentebestuur bestaan, om in sa menwerking met andere omliggende ge meenten, een district-schoolarts aan te stellen. De Burgemeester Dr. J. Schokking leidde de vergadering. Bij de opening dankt de Voorzitter allen die aan de uit- noodiging gevolg hadden willen geven hierna er op wijzende dat tegen het insti tuut schoolartsen hier en daar nog bezwa ren bestaan. Deze vergadering diende om die bezwaren te helpen wegnemen. Hier voor was Dr. Feisser bereid gevonden. Spr. hoopte dat men straks, na de lezing van Dr. Feisser, het instituut zou willen aanvaarden. Hierna hield Dr. Feisser een lezing over het aanstellen en het werken van school artsen, hierbij uit latende komen de be langstelling die er de laatste jaren bestaat voor de hygiëne van het kind, waardoor vele ziekten voorkomen worden. Spr. be handelt de taak van den schoolarts en noemt toezicht op schoolgebouw en school- meubelen, leermiddelen, wering van be smettingen. Bespreekt mede de tuberculose en verder 't stelselmatig onderzoek der kin deren. Hierbij zij opgemerkt dat de school arts spreekuur houdt waar do ouders met hun kinderen kunnen komen om nuttige wenken te hooren. De schoolarts behan delt nooit de kinderen doch geeft alleen raad. Hierna kan men dan den huisdokter raadplegen. Waar de gemeente te klein is om een schoolarts aan te stellen doet men het in samenwerking met andere gemeen ten. Hierna werd gelegenheid gegeven om vragen te stellen waarvan verschillende persqnen gebruik maakten en die hierna tot genoegen der stellers door Dr. Feisser werden beantwoord. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor cn sprak de hpop uit, dat men hier spoe dig zal kunnen hebben een schoolarts. Na een woord van dank aan Dr. Feisser sloot de voorzitter deze vergadering. LEIMUIDEN. Personalia. Wegens bedanken van den heer P. C. Uytermerk als directeur van de Muziekvereeniging Symphonie, zal als tij delijk directeur aangesteld worden de heer P. J. Janssen alhier. Geschikt voor advocaat. Toen Donder dagmiddag de heer S. als naar gewoonte de eieren voor de veiling ophaalde, werd hij aangereden door de auto van K. van Rijnsaterwoude. Hoewel een der Iristen eieren beter geschikt was voor advocaat dan voor de veiling, liep het nog al goed af. 0EGSTGEEST. Personalia. Voor uitzending naar Necl. Indië is bestemd de heer J. Lehman, adj. accountant le klasse bij den Bel. Ac countantsdienst. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De bloemen hebben met de hagelbuien buitengewoon veel ge leden. Wat na Woensdag is geplukt is al lemaal door de hagel beschadigd. Dit heeft nog al -invloed op de prijzen. Vandaar groote verscheidenheid in de prijzen, soms van hetzelfde soort. Er komen trouwens veel Darwintulpen. Betaald wordt per 100: met lange stengel Pride of Haarlem 70 90 ct., Sanders 0.901.00, Krelago 1.10 1.20, English combe Yellow 0.901.10, Baron de la Tonnaye 0.901.20. Met korte stengel: Clara but 4555 ct., Le Notre 50—55 ct., Krelage 4050 ct., Elisa beth 4050 ct., Farncombe Sanders 40-— 45 ct., Anemonen 1.101.40, Trollium 0.600.80, Irissen 22.80, Pyrethrums 1.302.30, Asters 0.400.50, Margrie ten geel 0.1S0;24, Poëticus 0.400.45. ST0MPWIJK. Zitdag. Woensdag 16 Mei zal de Rijks ontvanger der directe belastingen in do R. K. Jongensschool van 10 tot 12 uur voor middags zitting houden. BIOSCOPEN. Casino. Indrukken van schoonheid, van waar heid, van vroomheid heeft ons do Berna- dette-film gegeven, die deze weck vertoond wordt in 't C'asino-theater aan de Hooge- woerd. Van schoonheid bij 't aanschouwen van de heerlijke natuur in en om Lourdes; van waarheid door de getrouwe geschiedkun dige uitbeelding van Bemadette's leven en de' psychologisch juiste ontwikkeling van 't bekeeringsproces van den godloochenaar Montbreuil; van vroomheid bij 't zien van de aandoening, die zich af teekend e op 't onschuldig gelaat van het eenvoudige na tuurkind Bernadette, telkens als de H. Maagd haar verscheen. Katholieke Agenda. LEIDEN. Zaterdag. Bijeenkomst van de deelnemers aan den fietstocht naar Noordwijk, Bondsgebouw, 8 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. De geneeskundige Zondagsdienst wordt waargenomen door de geneeskundigen: Dr. de Jager, Meijboom, Hovens Gróve en Simons. De Zondagsdienst der artsen te Oegst- geest wordt waargenomen door dr. Vare. kamp, telefoon 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Mei a.s. tot en met Zondag 13 Mei waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552, INGEZONDEN MEDEDEELING Het Speciale Huiskamer-Karpet thfatra Een film zonder thëatralen opsmuk, zon- der legendarisch bijkerk, dat dikwijls zoo veel verwarring sticht in het brein van niet Katholieken en hun een scheve voorstel, ling bijbrengt van ons zuiver-logisch Ka. tholiek geloof. Een film zóó sober van op zet en eenvoudig van handeling, dat ze ook geschikt is voor kinderen op wie ze zeker een blij venden indruk zal achterlaten. Als we daar nu nog aan toevoegen, dat de ziek geheel in overeenstemming is met de film, niet afleidt maar weldadig aandoet en verheft, dan meenen we genoeg ter aan beveling gezegd te hebben. Nu weten we wel, dat sommigen het met deze beoordeeling niet eens zullen zijn, om- dat volgens hen de film niet „kunstzinnig" genoeg is, technisch niet zeer hoog staal cn haar alle sensatie en romantiek vreemd is. Al moge dit gedeeltelijk waar zijn, toch zijn we er van overtuigd, dat ieder, in wiens boezem een vroom-geloovig hart klopt, zich niet zal beklagen, als hij dit eenvoudig, sfchoone filmwerk zal gaan zien. Ook het bijwerk is goed verzorgd. We wijzon op de film: kloosters en tuinen en op een paar kluchten, die voor de pauze gedraaid worden. Casino verdient deze week een ruim be zoek. Trianon. In het Trianontheater, dat men druk be zig is te polychromeeren en waarin aan c eene zijde reeds ntooie muurbeschilderis- gen zijn aangebracht, wordt deze week m uitgebreid programma gegevon. Het zijn twee groote films, die er draaien na 't ge wone journaal en het gebruikelijke voor. programma. „De Prins van Pilsen" is een kostelijke comedie in 7 acten, die een wonderlijke vergissing inhoudt. Men trekt er in een groote vorstelijke 6toet op uit om den Prins van Pilsen te brengen naar de Prinses van Tborwald, die beiden zullen huwen. Maar de lakeien vergissen zich en nemen niet den waren Prins van Pilsen maar een rijke, dikke, dronken Amerikaan mee, die dan als de toekomstige gemaal van de Prinses wordt beschouwd. De verwikkelingen die hieruit voortvloe ien en de komische scènes zijn zoo talrijk en zoo lachwekkend dat deze film zeker met vreugde zal worden gezien. De tweede hoofdfilm na de pauze is ge titeld: „Smarten van Satan". Het is de verfilming van een roman, maar toch een vrije verfilming. Het is de geschiedenis van twee jonge menschen, een schrijver en een schrijfster, beiden arm, maar gelukkig met elkaar en die met elkaar ook zullen gaan trouwen. Dan komt de Satan, in den persoon van Prins Lucio (Adolphe Mcnjou), die aan Geoffrey Tempest de tijding van een groo te erfenis komt brengen, maar hem tevens van zijn geliefde Mavis aftrekt. Hij brengt hem dan in den maalstroom der wereld en zorgt er voor dat hij huwt met Prinses Olga (Lya de Putti). Eerst na de huwe lijksreis komt Geoffrey tot bezinning, bij begrijpt zelf niet waarom hij Olga huwde en hij denkt aan Mavis, die hij alleen i in droefheid heeft achtergelaten. Maaf dan komt er een scène, als Olga aan Prins Lucio haar liefde betuigt. Deze wijst haar echter af en Olga beneemt zich het leven. Dan is Geoffrey vrij en alle rijkdommen vergetend snelt hij naar Maris die hem met beide armen ontvangt. Er is gepoogd aan deze film, bovendien nog een kunstzinnig tintje te gèven? doof Prins Luciano aan 't begin en aan 't einde uit te beelden als een Satan, in een schaduw op de muur, terwijl bij den aan vang der film een grotesk beeld gegeven wordt van hemelsche geesten als symboliek op hetgeen in de film zal worden ver toond. Om enkele beelden in deze film moeten wij dit programma voor onvolwassenen echter afraden. Het City-Theater aan de Haarlemmer straat is tot nadere aankondiging gesloten Naar wij vernemen zijn financieele omstan digheden daaraan niet vreemd. Het theater zal waarschijnlijk in andere handen over gaan. Aanbesteding „De Leidsche Courant" Commisarissen der N.V. „De Leidsch» Courant" hebben de uitbreiding en verbou wing der perceelen van de N.V. „De Leid sche Courant" aan de Papengracht gegund aan den laagsten inschrijver, den heer L Raaymakers te Wouw. *-ï

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2