20% ZWAARDER filWKHl ZWITSERSCH Uit de Rijnstreek H©cfcs PEEPEEN EISCHTdus ONZEIOcts reepen,want ze zijn 2cts per stuk meer waaril Mmitatjrs gegeven, met tot slot het „Wil helmus". Het slotwoord was aan den zeer- eerw. heer Pastoor. Spr. bracht den kape laan met zijn leerlingen hartelijk dank voor het spel, wat ten beste werd gegeven. Thans behoeven wij niet elders tooneel- spel bij te gaan wonen, dat kan ook hier. Dezen avond hebben wij gezien vervolgde spr, wat het gebed van den rechtvaardige vermag voor den troon van God. Christen geworden zijnde, heeft Adrianus ziin bloed gegeven. Spr. spoorde ten slotte allen veel te bidden tot bekeering der heidenen en diens machtige voorspraak bij moeilijk heden in te roepen. NOOTDORP. Aanbesteding Raadhuis. Bij de gisteren door het gemeente bestuur gehouden aanbesteding voor het bouwen van een nieuw raadhuis aan den Keen en Burgweg werd het laagst inge schreven door G. Ruvgt en Aengenend, Nootdorp, met 39.400. NIEUWEWETERING. Aanvaring. Gistermiddag is de brug over de Ringvaart alhier aangevaren door schipper G. de Leeuw uit Stavoren. De schade was ditmaal niet groot, daar slechts een paal der gording licht werd bescha digd. OUDEWETERING. Huldeblijk Koningin-Moeder. De col lecte voor het aan te bieden huldeblijk aan H. M. Koningin-Moeder heeft opgebracht de som van 33.81. Zeilen. De zeilvereenïgïng „Braasse- mermeer" opent a.s. Zondag het seizoen met een onderlinge wedstrijd op het Braas- semermeer. De wedstrijden vangen te 12 uur aan. ROELOFARENDSVEEN. De Veiling. De drukte op de veiling alhier neemt van dag tot dag toe, daar de aanvoer der producten steeds grooter af meting aanneemt. Toch komt het nog voor, dat de aanvraag de toevoeg overtreft. Zoo was er gistermiddag nog aanvraag voor een partij van 200 K.G. aardbeien, welke evenwel niet aanwezig waren. De aard beien worden grootendeéls naar Engeland vervoerd per vliegtuig of per boot; enke'e partijen gaan ook naar Duitschland. De aanvraag naar salade voor export was gis termiddag ook zeer groot. WARMOND. „Het Groene Kruis". In hotel „De Zon" werd Maandag j.l. de zestiende Al- gemeene Vergadering gehouden van de vereeniging „Het Groene Kruis" onder voorzitterschap van dr. H. J. Walenkamp. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging in bloeienden toestond verkeert. Door een milden gever werd het bestuur in staat gesteld een nieuwe lig- t-ent aan te schaffen, zoodat de vereeni ging thans in het bezit is van 3 ligtenten. Evenals vorig jaar werd ook in 1927 de opbrengst van de speldjes-collecte tijdens de Kaagweek gedeeld met de T.B.C.-ver- eeniging te dezer plaatse. Aan beide ver- eenigingen kon een bedrag uitgekeerd wor den van 72.64. De inkomsten bedroegen in 1927 735.96, de uitgaven 459.29, dus een batig saldo van 276.67. De reserve bedroeg 145,25 Door den heer H. J. de Groot werden de rekeningen en beschei den nagezien en in orde bevonden. De heer M. de Vries, die als bestuurslid af trad werd wederom als zoodanig herko zen en nam de benoeming aan. Op voor stel van het bestuur werd besloten tot in trekking van het besluit ter vorige Alge- meene Vergadering tot afscheiding van de Provinciale Vereeniging. Met een woord van dank aan de aanwezigen voor hun be langstelling werd de vergadering hierna door den voorz. gesloten. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Op Vrijdag 11 Mei a.s. des avonds 7 uur vergadert de Raad dezer gemeente ten Raadhuize. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Jaarwedde wethouders. 3. Vaststelling verordening maximum snelheid. 4. Verbad melkventen op Zondag. 5. Vaststelling vermenigvuldi- gingscijfer, belastingjaar 1923-1929. 6 Vaststelling vergoeding art. 101 L. O.-wet over 1928. 7. Wijziging statuten Stichting Drinkwaterleiding. 8. Verbetering Vlaming straat en Leidschewallenweg. 9. Vaststel ling kohier hondenbelasting 1928. 10. Wij ziging begrooting 1927 en 1Ö28. KOUDEKERK. gemeenteraad. Onzinnige eischen van de Kerk voogdij. De burgemeester dreigt met het heffen van recht op den kerktoren. Nogmaals het brug- recht. De raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Bur gemeester. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Aan de orde zijn een tweetal besluiten tot wi:ziging der begrooting voor 1927 en 1928. Deze worden ongewijzigd vastgesteld. De Voorz. brengt daarna ter tafel do balans van het waterbedrijf over 1926. Deze wordt opnieuw vastgesteld tot een bedrag van 34650.12'/s. Do winst, welke tot en met 1926 550.28 bedroeg, zal worden gereserveerd. De rekening over 1926 vermeldt in ba ten en lasten 628750 en in kapitaalin komsten en uitgaven 2243.931fi. Deze wordt ongewijzigd vastgesteld. De rekening van het waterbedrijf over 1927 werdt vastgesteld als volgt: totaal baten en lasten 6089.98, totaal kapitaal- inkomsten en uitgaven 2014.27 en de ba lans over 1927 wordt vastgesteld tot een totaal bedrag van 31874.92. De winst ad 2S6.12'/j zal in de gemeentekas worden gestort. Aan de orde is het voorstel van B. en W. tot aankoop van een strook grond van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk ten behoeve van de verbreeding van de Brug- gestraat voor een bedrag van 1500. De Voorz. doet voorlezing van de voorwaar den, welke door de Kerkvoogdij gesteld worden. B. en W. achten het bedrag buitenge woon hoog, doch men is wel gedwongen er in toe to stemmen, omdat onteigening te veel tijd vordert. De beer de Jong vTaagt of er voor de gemeente geen verdere kosten voor het hekwerk e. d. zullen bijkomen. Ook spr. vindt het geëischte bedrag zeer hoog. De Voorzitter zegt, dat het hekwerk opnieuw zal worden geplaatst door de Provincie. Verdere kosteu van bestrating, welke op 3000 zijn te ramen, komen voor reke ning van de gemeente. De heer Lieverse oordeelt dat er mis bruik gemaakt wordt van dit feit dat de gemeente het perceel noodig heeft. De heer Dorrepaal zegt, dat in deze ge meente ook reeds eenmaal 10 per M2. is betaald en vindt de eisch van 15 per M2. niets te hoog. De heer Oppelaar gelooft dat er niets anders op zit dan het aanbod accepteeren, ofschoon de prijs wel te hoog is. De heer van Egmond zegt, dat de pas torie zeer in waarde vermindert, vooral ook omdat de weg veel hooger komt te liggen. Onlangs werd in Hazerswoude ook een dergelijke prijs besteed door de ge meente. De wethouder van den Berg, deelt mede dat ook hij een bedrag van 15 por M2. zeer hoog vindt en noode zijn stem aan het voorstel gaf. De Voorzitter wil in de eerste plaats zijn verontwaardiging te kennen geven over het feit dat de Kerkvoogdij weigerde aan B. en W. een onderhoud toe te staan. Dit is buitengewoon onbeleefd en het is ook onjuist geweest omdat allerlei onzin nige eischen werden gesteld, die later na correspondentie met B. en W„ moesten worden terugggenomen. Spreker betreurt het dat een kerkelijk collego zóó optreedt als 't geroepen wordt om in het openbaar belang mee te helpen aan een wegverbrecding. B. en W. hebben intusschen besloten 'n onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid om voor het gebruik van den kerk toren der gemeente Koudekerk in het ver volg een jaarlijksch recht te heffen. De heer van Egmond: dit zullen we wel eens uitzoeken! De Voorzitter: U spreekt hier als kerk voogd, dit blijkt opnieuw, U hebt te be denken dat U hier als raadslid zit. De heer van Egmond zegt dat hij wei nig heil van conferenties verwacht. De Voorziter verwacht daarvan juist veel heil, dit bleek ook weer onlangs bij den brugaankoop. De heer Dorrepaal, eveneens kerkvoogd, INGEZONDEN MEDEDEELING. O HEBBENDE H LL AN D SCH - N.V.HOILANDSCM ZWITSERSCHE CHOCOLADE^ftSRIEK zegt dat men spoedkalve geen conferen ties toestond. De Voorzitter: Dit hadt U niet te be- oordeelen, dit gaat B. en W. aan en die hebben er om gevraagd. Ieder die de on beleefde behandeling niet gevoelt, wondt zich zelf. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met 6 stemmen tegen 1, die van den heer Lieverse. Het door B. en W. opgemaakte kohier der wegbelasting hierna ter tafel gebracht wordt vastgesteld tot een bedrag van 1577.56. Vervolgens wordt in het in de vorige vergadering genomen raadsbesluit tot on- derhandsche verhuring van een inrijstal een kleine wijziging gebracht, n.l. een termijn genoemd, waarvan de overeen komst geldt, zulks op verzoek van Ged. Staten. Deze termijn wordt gesteld op één jaar, met de mogelijkheid van tusschen- tijdsche opzegging van één week. De Voorzitter doet daarna voorlezing van een brief van Ged. Staten, waarin dit college o.a. bezwaar maakt tegen de vrij stelling van brugrecht voor ingezetenen van Hazerswoude en Koudekerk. De Voorzitter geeft een uitvoerige be schouwing over do geschiedenis van deze bepaling. Ze werd opgenomen in hoofdzaak om het tegenwoordig geslacht reeds eenigs- zins te doen genieten van vrij brugver- keer. Bij de conferenties met Hazerswoude is uitdrukkelijk van beide zijden gezegd, dat het hier niet ging over de Zondags heiliging, want de brugwachter of zijn ver vanger zou toch voor het scheepvaartver keer in dienst moe,ten zijn. Gaarne zouden B. en W. hen ook volle Zondagsrust gunnen, doch zij kunnen daar aan niets veranderen. Het was te verwachten, dat Ged. Staten bezwaar zouden maken tegen vrijstelling op Zondag, omdat dit lijnrecht in strijd is met hun principe, dat de aflossing van de schulden zoo spoedig doenlijk moet plaats hebben. B. en W. willen nu voorstellen om de vrijstelling ook te doen gelden voor niet- ingezetenen; zij zijn er zich van bewust dat dit eenigszins zonderling klinkt, doch het is de eenigste kans om de vrijstelling van ingezetenen te behouden. Want er is voor Ged. Staten meer reden om de vrij stelling toe te staan, indien deze ook geldt voor niet-ingezetenen. Van het oorspron kelijk idee om een hoogere bijdrage uit de gemeentekas te verleenen zijn B. en W. teruggekomen, omdat op die wijze de vrij stelling door belastingpenningen zou wor den gekocht. Uit den brief van Ged. Staten blijkt, dat het bestuur der school aan den Rijndijk aan Ged. St. medegedeeld heeft, dat voor de kinderen der O. L. School geen brug recht wordt betaald. Spr. zegt dat dit ab soluut onjuist is. Ten slotte merkt spr. nog op dat de vrij stelling niet bedoeld is voor het tijdvak dat tijdens den brugbouw van een of meer pontveeren gebruik zal worden gemaakt. Hiervoor zal don Raad nog een nader voorstel bewerken na gepleegd overleg met B. en W. van Hazerswoude. Verder blijkt ook, dat Ged. Staten door de adressen, welke zij nit Hazerswoude ontvingen, opmerkzaam zijn gemaakt op het feit dat door het verleenen van vrij stellingen de aflossing sterk zal worden ver hoogd, zoodat dientengevolge nu voor iedere vrijstelling goedkeuring van Ged. Staten noodig zal zijn. De heeren de Jong, van Egmond en Op pelaar meenen dat Ged. Staten algeheele vrijstelling niet zullen goedkeuren. De heer Van der Berg zegt dat het be ginsel van Zondagsheiliging hier niet is na te komen. De Voorz. zegt, dat hij zich verheven acht boven veel courantengeschrijf in de laatste maanden over het brugrecht, doch hij wil nu toch even opmerken dat Hars koop aannemer is van de bediening der brug en alle vrijheid heeft ter kerke te gaan, mits een vervanger stellonde. Dit is van den aanvang af de bedoeling geweest. Het voorstel van B. en W. wordt hierop z. h. st. aangenomen. Vervolgens komt aan de orde het voorstel van B. en W. om de rooilijn van den Hoogon- waardschendijk to bepalen op 4 Meter uit de as van den weg gemeten. De Voorzitter zegt dat de rooilijn door den Raad moet worden vastgesteld; tot nu toe bedroeg deze ook 4 Meter. Spr. wil dit voorstel uitbreiden tot alle wegen in de gemeente. Ter tafel komt hierna een voorstel van B. en W. over een crediet van 50 te ver leenen voor het doen ontworpen van een stratenplan. De Voorz. zegt, dat B. en W. hiertoe ge komen zijn omdat dezer dagen een ver zoek bij hem inkwam om vergunning voor den bouw van eenige woningen, waarbij bleek dat men eenige Meters vrij gehou den heeft voor een straat. Dit is op zichzelf wel sympathiek, doch de aanwijzing van straten dient door den Raad te geschieden. Do heer Lieverse wil liever den bouw bevorderen. Ook de heer van den Ent ziet tot zijn genoegen dat don bouw ondernomen wordt en acht het juister dat die niet tegengewerkt wordt. De lieer van Egmond merkt op dat op de bedoelde strook grond in de bestaande rooilijn bezwaarlijk vier woningen ge bouwd kunnen worden. Daarom wil men ze nu dwars zetten. De Voorzitter zegt dat willekeurige bouw niet kan worden toegestaan. Het lag in sprekers bedoeling dezen zomer do op richting van een bouwverecniging te be vorderen en te verkrijgen dat een 12-tal woningen werden gebouwd; er zou dan oen vast plan zijn gemaakt. B. en W. zijn met den aanvrager der vfer woningen in overleg getreden en spr. hoopt tot een oplossing te komen. Onaf hankelijk daarom is het echter noodzake lijk te overwegen of en waar in de toe komst straten, bijv. een verbindingsweg met den Lagenwaardschenweg kunnen worden gelegd. Het crediet wordt daarna verleend. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot wijziging van art. 49 der Politie verordening. Tot nu toe moeten hagen e. d. hinderlijk vijor het verkeer op eerste aanzegging van B. en W. worden opgeruimd, doch dit kan niet voor boomen worden geëischt. Spr. beveelt daarom een andere redactie aan waarvoor deze bevoegdheid zal geldon voor beplantingen. Verder wordt voorgesteld naast hot rooien van boomen ook te verbieden het afhakken of afzagen zonder toestemming van B. en W. De Voorzitter zegt dat eerst genoemde wijziging hoofdzakelijk in het loven wordt geroepen om den boom bij Van der Sterre, die het verkeer zeer be lemmert, te doen verdwijnen. De eigenaar vraagt hiervoor een bedra van 15, doch B. en W. durven met hi oog op de consequenties, hier niet op j l'e te gaande weg is ter plaatse sleci! K_f 3.75 M. breed. Het voorstel wordt z. h. et. aangenomt Bij de hierna volgende rondvraag mei) de heer Oppelaar op dat hem pas geb' ken is dat de boomstronk bij Van Sterre zeer hinderlijk voor het verkeer doch ook de lantaarnpaal. De Voorzit! zegt, dat zoodra de boom weg is, oven gen zal wordon op welke wijze de taampaal verplaatst zal kunnen wordt De heer Lieverse wijst er op, dat de ten, veroorzaakt door het rooien van bo men door W. Lek, niet voldoende did Bij zijn gemaakt. Ook zegt spr, dat de zijks ten van de straat door de straatjeu) word beschadigd. De Voorz. zal hien r q doen letten. De heer Van Egmond vraagt waarom nieuwe riolen van de kolken bij v. d. j e. a. nog niet zijn gelegd. De Voorzitter zegt dat dit dezer dog zal geschieden, ze zijn gereed. De heer van Egmond wijst er verder dat in de schoeiing bij de Lagenwaardsd brug gaten zijn ontstaan. De Voorzitter zal zijn aandacht hier» ,nf geven. Verder verzoekt de heer van 1 mond de begraafplaats regelmatig te lat maaien, in 't bijzonder de afloopende ki a ten. Spr. geeft in overweging iemand te zoeken, die dit regelmatig doefc. De Voorzitter zegt dat er moei) iemand te vinden is, doch zal ook hieri denken. Do Punt 8, vaststelling van de te verhal De bijdragen van particulieren in de verplei kosten van krankzinnigen zal een beil an ten vergadering worden behandeld. Brd Vervolgens wordt in besloten vergai nd ring overgegaan. dc ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door B. en VV. wed» gisteren ter gemeentesecretarie aaili steed de ouderhoudswerken der gemwfi over 1928. De inschrijvingen waren volgt: timmerwerken: W. v. Beuseko; irar 875, Gebrs. Vrisekoop ƒ731, Van Deert berg ƒ700, J. v. Wieringen 690. Met» werk J. Donker 1405, W. v. d. Helm ƒ13 A. J. v. Engelen 1170. Smidswerk J. Haan 43], F. Rozenstraten ƒ420. Lw^' en Zinkwerk K. Oostrum 530, Stoffet „i,, der werk C. Verruijt 175, S. Garree Schilderw erk W v. Diest 2222. Graf we a„ ken A. J. v. Engelen 375, J. Donker ƒ31 W. v. d. Helm 299. WOERDEN. Dr. Schaepmanfonds. Ook te Wot ia den is oen aanvang gemaakt om te tr« ilt ten gelden bijeen te zamelen voor de stic ig ting van het Dr. Schaepmanfonds. e Er heeft zich een comité gevormd, htjo[: welk per circulaire alle parochianen noodigde Zondagavond in het Patronaa! it gebouw te komen, waar Prof Dr. Alp jc St eger uit den Haag-deze aangelegenhei ei uitvoerig zou bespreken. ia De belangstelling in het Patronaat d< niet buitenmate groot. o: De vergadering werd met. een ko ui woord door den heer H. G. v. Kempen opend, waarna het woord werd verlee aan Prof. Steger. Waarom, aldus spr., een partijburea Men is al gauw geneigd de vraag te at len: Bestond vroeger toch ook niet en les ging toch goed 1 Zeker, dat is het val. Er is bloei en leven in de StaatspaR elke idsbi Dooi pa ibten rokei Spec vare) ide icht rtijbi plic bre: it o: De mummie, kerel 1 De mummie! hijg de Arnold. De priester is cr van door! Hij is er niet meer, versta je me niet? Laat me niet in de steek, dokter! O, God! Het is waar, ik bezweer het je, ik. Maar de kalme senore stem van den dokter viel hem in de rede. Mijn beste man, wat scheelt je? en hij pakte den ander bij den arm. Kom vriend, kalmeer eens wat. Je ziet zoo wit als een doek. Kom nou! en hij klopte hem op den schouder als een kind. -—Ga daar op die bank zitten en vertel het me dan eens kalm. De kalmte die van den dokter uitging miste zijn uitwerking niet en toen Arnold TrefusÏ8 wat bedaard was, deed hij zijn verhaal. Dr. Hobbs had zwijgend toegehoord, ter wijl hij zoo nu en dan zware rookwolken uitblies en knikte. Toen den ander uitge sproken was, zei hij: Nu dan zullen we samen eens gaan kijken of die mummie werkelijk verdwe nen is. Hij is er niet, ik weet het zoo zeker als twee maal tweo vier is. Dat wil ik dan zelf ook wel eens zien. Kom mee. Toen ze bij het museum kwamen zei de dokter: Kijk Trefusis, je hebt de deur openge laten en er gaat iemand naar binnen. Een groote. magere vent, datr bij de deur, zie je hem? Nu is hij erin, v>ie zou het zijn! Ik zie niets, je vergist je toch niet met de schaduw? Ik zou zeggen van niet, maar mijn oogen zijn niot meer wat zo waren, maar ik moende vast en zeker dat ik iemand zag bewegen. Maar we zullen gauw genoeg kunnen weten of 't een dief of een oppas ser is. Een oogenblik later waren ze in de mtun- miokamer. Alles was doodstil en ze hielden hun adem in om elk geluid goed te kunnen hooren. De maan scheen nog helder door de smalle glas-in-Iood vensters en teekon- de licht en schaduw scherp af op de voor werpen in de kamer. Het waren alle over blijfselen van het oude Egypte; een stee non kruik, oude bijlen, sierlijk pottebak- kerswerk en boven hun hoofd hing een ver vaarlijke krokodil. Een afzichtelijk af godsbeeld keek hun kwaadaardig aan en ten slotte viel hun oog op datgene, waar voor ze gekomen waren. In zijn nis zagen ze de vage omlijning van de sarcophaag, die het omhulsel van Antcf moest bevat ten en ze liepen er vlug heen. Dr. Hobbs was de eerste', die de stilte verbrak. Zie je nu wel, hier heb je onzen vriend den priester 1 Zonder een woord te zeggen staarden ze naar de vezelige, zwarte gedaante. De dokter keek met een bewondcrenden blik naar de gestalte; naar de prachtig gewelf- I de borst en de zware gewrichten van wat j oens een krachtig gebouwd man moest zijn geweest. Zelfs nu, na tweeduizend jaar kon men nog de agressieve kin, de vierkan- to schouders zien. Ja, dat moest een pracht kerel zijn geweest en een gevaarlijke vijand Mot de toppen van zijn vingers betastte de dokter voorzichtig de benedenarm van den priester en plotseling slaakte hij een kreet van verbazing. Ze hebben wat met hem uitgehaald! riep hij ademloos. Kijk, een van zijn vin gers is er af! Hij had gelijk, Trefusis zag dat de wijs vinger van de rechterhand er afgetrokken was, tot het tweede lid en het leok wel alsof een zwarte sigaar midden doorgebro ken was. Wat moet dat beteekenen? hijgde de dokter. Vanmiddag moet hij nog gaaf ge weest zijn, anders had Kolonel Palmer er wel wat van gezegd. Wie kan er aan zijn geweest? Ik weet niet, misschien die man, die jij naar binnen zag gaan. Héb ik eigenlijk wel iemand gezien? Me dunkt dan zouden we hem wel gehoord hebben. Wel als het een oppasser was, maar niet als het een dief was! Ze doorzochten het heele museum maar vonden niets. Ze wandelden naar huis; Trefusis' ge weten begon te knagen dat hij zijn vrouw alleen gelaten had nu het zoo laat gewor den was. De dokter gaf hem een kleine uitbrander dat hij een zenuwachtige vrouw onder zul ke omstandigheden zoo lang alleen gelaten had. Maar ze zal waarschijnlijk heel ge troost piano zitten spelen of in bed liggen, voegde hij er geruststellend aan toe. Toen ze bij Trefusis' huis kwamon, zagen zij dat in alle kamers en gangen licht branddo. Waarom heeft ze dat gedaan? rei Trefusis. Misschien was ze zoo bang dat ze overal licht gemaakt heeft, het avme kind. Ik vind het toch eigenlijk gemeen van mezelf, dokter. Ze is natuurlijk rog op; ga mee een sigaartje rooken en een ;his- koy-and-sodat drinken! Toen Trefusis het hekje open maakte, riep hij opgewekt: Mabel! Ma....bel! Maar er kwam geen antwoord. Nog eens liep hij haar naam, maar weer vergeefs. Toen kwam plotseling diezelfde waanzin nige angst, die hij in het museum gevoeld had. Hij duwde den dokter haast opzij en rende het huis binnen, steeds maar haar naam roepend. Plotseling klonk een gruwelijke kreet door den stillen zomeravond de kreet van een man die met ontzetting geslagen wordt. Arnold Trefusis stond in de hallo met glazig-starende oogen doodsbleek en banden die in wilde zenuwachtigheid om den arm van de dokter grepen- Zonder iets te zeggen trok hij zijn vriend mee in do zitkamer en toon zag de dokter. Half hangend in eon stool, half op den grond, lag het lichaam van een vrouw Trefusis' vrouw; aan het uiterlijk van doode zag de dokter onmiddellijk dat van schrik gestorven moest zijn! Hij deetë dit den man mee. Een oogenblik was het doodstil in kamer. En toen deed Trefusis iets lugubj»' vreemd. Hij zat op de sofa en stiet een schuwelijke lach uit terwijl hij met zijn vi ger naar de roerlooze gedaante wees. D Hobbs keek jn de richting waarin de vil ger wees en liep toen ijlirc s op het lichas toe. En wat hij vond wat dit. In haar hand geklemd zoo stevig dl hij het slechts met inspi iming kon verv; deren was iets droogs en donkers: vinger van een mummie! Mrs. Trefusis schudde baar man hefti bij de schouder heen en woer. Wat heb je Arnold, je kreunt en zuc! in de slaap dat je een doode zou opw ken! En in het eerste oogenblik dacht Arno Trefusis dat hij ook werkelijk geda' had Maar na een oogenblik kon hij zich W omgeving weer realiseeren. Naast stond zijn vrouw, in de deuropening, "i Hobbs, die een avondpraatje kwam niak< en in zijn eigen vingers zag hij ietsje en donkers geklemdzijn zware siga*l dit uitgegaan was. -;einde.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6