BINNENLAND. Uit de Omgeving tweede blad de leidsche courant woensdag 9 mei 1928 nederl. r. k. bond van brood, en banketbakkers-, cacao-, choco lade- en suikerbewerkers. Algemeeene Vergadering. Zaterdag 5 en Zondag 6 Mei werd in het gebouw „Amicitia" te 'sGravenhage de Aïgemeene Vergadering gehouden van b.g. n, bond. Vertegenwoordigd waren 29 van je 32 afdeelingen. m De Voorzitter van den bond, de heer H. J. Sprokop uit Rotterdam, opende de ver gadering met gebed, waarna hij herdacht iet verscheiden van Z. D. H. Mgr. Callier. Verder herdacht de Voorz. het ontvallen van het lid van den Bondsraad, den heer W. Copier uit Amsterdam, waarbij hij her- nnerde het vele goede door hem verricht lis lid van den bondsraad en bestuurder van de afdeeling Amsterdam. Zijn nage dachtenis blijve bij ons in dankbare her innering. Voor de zielerust der overleden jondsleden werd door de vergadering een ;ebed gestort. Vervolgens sprak hij een voord van welkom tot de afgevaardigden den Eerw. Adviseur, Pater W. v. d. ich uit Rotterdam, alsmede tot den heer Th. Nijkamp, van het R.K. Werklieden ver- land, waarna hij een overzicht gaf van de londsverrichtingen over de jaren 1926-1927 De notulen der voorgaande Alg. Vergade- ing werden na enkele bemerkingen goed- pkeurd. Het overzicht van den secretaris over de aren 19261927 werd eveneens goedge- ;eurd. Daaruit bleek dat het ledental 3e- ert de voorgaande Alg. Vergadering was «egenomen met 106 en thans bedraagt 236 leden. Het financieel verslag van den bonds- lenningmeester, dat een totaal bezit aan wees groot 82 066.22 werd goedgekeurd, üveneens werd goedgekeurd het financieel ferslag van de werkloozenkas waarvan het lezit is 36.987.06, waarna op voorstel van controle-commissie de penningmeester écharge werd verleend. De begrooting 19281928, welke aan in- »m»Wn en uits&ven aangaf ƒ78.800, werd loor de vergadering aanvaard. Tot be&httu rsledfin werden herkozen de rftfedende l®uen= H. J. Sprokop, .J. C. Evers P. van Tol. G. van Andel, F. Meijer, A. Noort en J. Rehm. In de vacatures van len bondsraad werden gekozen de heereo J. Gilhaus uit Helmond en J. Koster uit Jussum. Voor de controle-commissie werd laarlem aangewezen. Den tweeden dag kwamen de voorstellen an bestuur en afdeelingen in behandeling Bij heropening der vergadering werd al- ereerst het woord gevoerd door den Gees- elijken Adviseur, welke de afgevaardigden oorhield in de komende jaren vooral aan- iachfc te schenken aan de propaganda. •ffierna werd overgegaan tot behandeling van de voorstellen. Allereerst werd met aïgemeene stemmen het bestuursvoorstel aanvaard inzake aan sluiting bij het reserve-fonds van het R. K. Werkliedenverbond. Een voorstel van de afdeeling Bussnm. inhoudende, reeds vanaf den tweeden dag nitkeering bij ziekte te verleenen, werd "r met 48 tegen 5 stemmen verworpen. Aangenomen werd een voorstel Leiden om de nitkeering bij ziekte na drie dagen te verstrekken, onder voorwaarde, dat zulks coor den tijd van twee jaren als proef zal lelden. Eveneens werd een voorstel van de af- IJdeelingen 's Gravenhage, Leiden en Utrecht aanvaard, om de nitkeering bij ie bevalling van de echtgenoote der leden. goot 10 (moederschapszorg) voor den tijd fan twee jaren te doen bestendigen. Verworpen werd met 53 tegen 5 stemmen een voorstel Utrecht, om aan leden, die loor ouderdom geen lid meer kunnen blij- van den bond. recht te blijven verlee- op de overlijdensuitkeerïng. Eveneens rerwierp de vergadering een gelijkluidend foorstel Amsterdam, dat echter inhield een latige contributie-betaling voor deze over- ijdensnitkeering, met 39 tegen 18 stemmen. Aangenomen werd een voorstel Helmond, lardoor de uitkeering bij werkstaking en sluiting gebracht werd op vijftig procent jiïn het loon, plus 1 voor ieder kind, tot *en maximum van 80 procent. De voorstellen van de afdeelingen Zwolle en 's Gravenhage, inzake de arbeidswet en colectief arbeidscontract, maakten een punt van zeer ernstige en langdurige beraadsla ging uit. In verband met deze besprekingen sprak de vergadering zich uit door aanne ming van de volgende resoluties: Overtredingen Arbeidswet. De Nederlandsche Roomsch Katholieke Bond van Brood-, Koek-, Banketbakkers, Cacao-, Chocolade- en Suikerbewerkers op 6 Mei 1928 te 's Gravenhage in Aïgemeene Vergadering bijeen: dat de arbeidswet 1919 wat betreft de be palingen, welke betrekking hebben op den arbeid in broodbakkerijen, veelvuldig wordt overtreden; dat zulks geschiedt ondanks de sinds de inwerkingtreding der Wet toegestane ver ruiming van den wekelijkschen arbeids duur, de vervroeging van het aanvangsuur voor tal van ondernemingen en de mildere bepalingen omtrent de schaft- en rusttij den; dat ook de naleving van het bepaalde omtrent het uur van vervoer en verkoop van versch brood heel veel te wenschen overlaat; overwegende dat een en ander moet wor den toegeschreven aan a. den onwil van vele werkgevers en hun ne organisaties om in georganiseerd over leg maatregelen te treffen die o.m. óók een behoorlijker naleving der wetsbepalingen zouden kunnen waarborgen; b. een onvoldoende sociale gezindheid bij meerdere autoriteiten, die verantwoor delijkheid dragen voor de richtige naleving der arbeidswet; c. de geringe straffen, welke worden op gelegd als voor geconstateerde overtredin gen veroordeelingen volgen, en een veel te klein aantal met de controle op de nale ving dezer wetsbepalingen belaste ambte naren, waardoor vele werkgevers in de on derstelling leven, dat zij met een zeer klei ne kans op straf de wet overtreden, terwijl voorts de gezellen uit vrees voor ontslag of om andere redenen zich niet zoo krachtig tegen deze wetsovertredingen kunnen ver zetten als wel gewenscht is; betreurt zulks en spreekt daarover dan ook haar leedwezen uit, omdat een en an der zoo geheel in strijd is met de bedoelin gen, waarmede des tijds de wetgever deze voorschriften gaf, en draagt het bestuur op, die maatregelen te nemen of te onder steunen, welke de euvelen als genoemd zul len deen verdwijnen, althans zeer sterk zou den kunnen inperken. Collectief Arbeidscontract De Nederlandsche Roomsch Katholieke Bond van Brood-, Koek-, Banketbakkers, Cacao-, Chocolade- en Suikerbewerkers, op 6 Mei te 's Gravenhage in Aïgemeene Ver gadering bijeen: Gehoord de besprekingen over de collec tieve arbeidsovereenkomst, bekend als het „drie steden contract", waarbij vele klach ten en grieven tot uiting kwamen over de minder goede naleving van de bepalingen dezer overeenkomst in verschillende onder- iemingen; is van oordeel, dat uit een en ander moet worden afgeleid, dat: a. bij verschillende werkgevers of hunne gemachtigden het blijkbaar aan het inzicht ontbreekt, dat het niet eerlijk, en loyaal na komen van contractueel aangegane ver plichtingen, als zedelijk ongeoorloofd moei .worden beschouwd, en tevens als on-sociaal moet worden aangemerkt; b. dat vele ongeorganiseerden onder de gezellen, hetzij openlijk, hetzij bedekt, over tredingen dezer arbeidsregeling 'in de hand werken, waardoor het aan de organisaties uiterst moeilijk wordt gemaakt, zoo krach tig als noodig en gewenscht is voor een rich tige naleving op te komen. De vergadering spreekt de verwachting uit, dat het bondsbestuur met een en ander terdege rekening houdende, te gelegener tijd zal weten aan te sturen op zoodanige wijzigingen en aanvullingen van de over eenkomst, dat de in- en doorvoering, en een richtige naleving beter gewaarborgd is, dan thans het geval is. Verschillende voorstellen, verband hou dende met de interne aangelegenheden van den bond werden of wel teruggenomen, of ter afhandeling in handen gesteld van be stuur en bondsraad. Aan het einde der vergadering sprak de FEUILLETON. DE VINGER VAN DE MUMMIE. Naar het Engelsch. (Nadruk verboden). Dit is het verhaal van éen man die niet geloofde in geesten en andere bovennatuurlijke zaken; hij lachte er eenvoudig om! Als 'n ander er van griezelde; hij niet! Maar niemand heeft hem meer iets dergelijks hooren beweren na het evenement, dat in de volgen de regelen wordt geschilderd. Arnold Trefusis had zich uit zijn zaken eruggetrokken toen zijn tante hem een 'srdig fortuin had nagelaten. Het was op een stillen zomeravond dat hl! met zijn vrouw in het kleine kamertje dat hij den weidschen naam van „stu- eerkamer" had gegeven. Hij was den hee- middag uit geweest en moe en knorrig ttmis gekomen. r,Jk heb Palmer vanmiddag gesproken, *®i hij tusschen dikke rookwolken door. is gewoon verrukt over die nieuwe utnmie, die hij verleden week voor het Museum gekregen heeft. oionel Palmer was de directeur van het ®UseiiQi, dat de trots van het kleine stadje Een nieuwe mummie? vroeg zijn vrouw. Dat is de tweede dit jaar. Wat een gek idee toch dat die lichamen dui zenden jaren bewaard zijn gebleven. Ik vind het eigenlijk een beetje griezelig. Waarom griezelig? Deze is niet eens zoo erg oud, maar twee duizend jaar. Maar hij heeft een heel interessante geschiedenis Zal ik je die eens vertellen? Goed, als het maar niet zoo heel erg griezelig is. Och, welnee. Het is de mummie van Antef, priester van den heiligen stier Apis, in den tempel van Luxor in Egypte. In het eerste jaar van zijn priesterschap, ongeveer zeven-en-twintig jaar voor Christus ge boorte, was er een geweldige aardbeving en een van de dingen, die erg beschadigd werden, was ook het beeld van den stier Apis, dat aan zijn speciale hoede was toe vertrouwd. Hij moet zich dat erg aange trokken hebben, de arme kerel, Maar het was nog niets vergeleken bij wat later ge beurde. De tempel van Luxor stond vol met allerlei soort beelden, waaronder ook het beeld van Ramses II, cle Pharao der .Verdrukking. Vele jaren later, toen Antef afwezig was, kwam een groep Christenen in de tempel, die met bijlen de beelden en opschriften stuksloegen en Christelijke symbolen er voor in de plaats hingen. Toen Antef terug kwam was hij dol van woede en wraakzucht en ieder jaar dit is hot interessantste van het verhaal doodt hij nog steeds op geheimzinnige wijze een Christen, man of vrouw, om zijn god tevre- heer Nijkamj de vergadering toe. Bij de hierna volgende rondvraag werd vooral de aandacht gevraagd voor een waar te nemen drijven bij een aantal werk gevers, om tijdens de Olympiade nachtar beid in te voeren of althans het aanvangs uur te vervroegen. De vergadering sprak zich daartegen sterk uit. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank aan de afgevaardigden de verga dering met gebed. DE KOUDEKERKSCHE BRUG. Naar aanleiding van de ingekomen adres sen om verbetering van de brug die over den Ouden Rijn de gemeenten Koudekerk en Hazerswoude verbindt, deelen Ged. Sta ten mede, dat de gemeente Koudekerk zicü in overleg met de gemeente Hazerswoude en met Ged. Staten onlangs den eigendom heeft verzekerd van die brug, met het brug- reeht, het bijbehoorend koffiehuis en wo ning, voor een bedrag van ƒ45.500. De brug eischt echter dringend herstel, hetwelk bij de beestaande afmetingen een bedrag van ƒ7000 gevorderd zou hebben. Met het oog op de seheepvaartbelangen hebben Ged. Staten aan de verleende ver gunning tot vernieuwing van de brug ech ter eenige voorwaarden gesteld. Door die eischen komt het daardoor meerder benoo- digde bedrag van ongeveer 80.000 voor rekening van de provincie. Voorts hebben Ged. Staten gemeend met het oog op het landverkeer het tot stand komen van een regeling tot zoo spoedig mo gelijke beëindiging van den tol op de brug te moeten bevorderen. Te dien einde is door beide gemeenten en Ged. Staten een rege ling vastgesteld. Na verbetering van de brug kan het ten Westen van de Koudekerksche brug op zeer korten afstand daarvan gelegen pro vinciale veer, het Boerenschouw, worden opgeheven, wat dan op een door Ged. Sta ten te bepalen datum zou kunnen geschie den. Ged. Staten stellen aan de Staten voor aan het bovenstaande goedkeuring te hech ten. De Domtoren te Utrecht Nog dit jaar gereed. B. en W. van Utrecht vragen den ge meenteraad een aanvullend crediet van 71.200 voor de beëindiging van de res tauratie van den Domtoren. In totaal zal dan 211.200 verwerkt worden. De Com missie hoopt nog dit jaar met'de restau ratie gereed te komen. Dié zal dan onge veer 30 jaren geduurd hebben. De toeslag in D-treinen. Voor de derde klasse ver h,o o g d. De toeslag verschuldigd voor het reizen met een D-trein, zal met ingang van 15 Mei a.s. voor alle klassen dezelfde zijn, n.l. 1 bij den conducteur en 0.90 aan het sta tion. Voor de eerste en tweede klasse was dit thans reeds elders geregeld, van de derde klasse was het onderscheidelijk 0.50 en 0.40. In de Sigarenindustrie. De contract-actie. Thans is bij de samenwerkende sigaren makersorganisaties een brief ingekomen van de patroons, waarin deze meedeelcn, dat de studiecommissie, ingesteld naar aan leiding van de voorstellen der organisaties, haar werk heeft beëindigd. De R.K. pa troonsbond zal zich thans in verbinding stellen met het Noordelijk patroonsver- bond en men hoopt de arbeidersorganisa ties in het begin van Juni tot een conferen tie uit te noodigen. Het arbeidsconflict aan het hoogovenbedrijf. De havenarbeiders, die de vorige week Donderdag het werk aan de binnen- en buitenhaven hebben neergelegd, hebben Maandagavond met 82 tegen 32 stemmen besloten, de staking op te heffen. Wij hebben aan de directie van do hoog ovens gevraagd, welk standpunt zij in neemt, nn dit besluit is gevallen. Ons werd meegedeeld, dat de directie nog precies hetzelfde standpunt inneemt als Zaterdag, n.l. dat zij, die het werk hebben neerge legd, zich niet kunnen aanmelden. Deze meer dan 100 arbeiders vallen dus als slachtoffers. den te stellen. Nou, wat zeg je van die his torie? Eenvoudig gruwelijk, Arnold! Ik word er doodzenuwachtig van dat hij zoo dicht 1 in de buurt is. Ja, daar heb je ook alle reden voor, j zei haar man geruststellend, want ik heb je nog niet eens verteld, dat hij die grap j uithaalt op de verjaardag van de heilig- schennis en dat iB juist vandaag, 21 Juli, zooals de legende verder meedeelt. Mis schien komt hij vandaag wel uit zijn kist om zijn werk te doen. Ril je er niet van, Mabel? Arnold, ik wou dat je dat moois maar voor je gehouden had; je wet toch dat ik niet tegen zulke dingen kan. Stel je toch niet aan! Een mummie! Dacht je misschien dat hij ons een visite zou komen brengen? Ik denk dat ik hem vanavond maar eens ga opzoeken; het is een mooie avond voor een wandeling. Wat weet jij ervan, wat voor macht den dooden gegeven is? protesteerde zijn vrouw. Je hoort vaak genoeg van die on verklaarbare dingen; er kon best eens waarheid in zijn! Schei nou maar uit met je bijgeloovig gezanik! Jammer dat je niet een' paar eeuwen eerder geleefd hebt! Geesten en heksen! goed om kinderen naar bed te jagen! Het zou waarachtig goed voor je zijn, als je eens alleen een heelen nacht met die mummie opgesloten weivl, dan zou je al dien onzin wel afleeren. Wie dood is, is dood en daarmee afgeloopen. Het werk in de binnen en buitenha ven is hervat, en overal wordt in het be drijf gewerkt. De hoogovens kunnen ech ter eerst geleidelijk weer in werking wor den gesteld. Ontslag van inspecteurs van politie te 's-Gravenhage. Naar het Corr.Bureau verneemt zijn de inspecteurs van politie le klasse in Den Haag, de heeren Bont, Bosma en Spetters, wegens dienstaangelegenheden voor ont slag uit den politiedienst voorgedragen. In afwachting van een door den burge meester te nemen beslissing zijn genoem de inspecteurs reeds buiten dienst gesteld. Het Vaderland voegt hieraan toe: De burgemeester heeft een dezer dagen drie inspecteurs van politie le klasse, de heeren S., B. en B., in de gelegenheid gesteld den dienst eervol te verlaten. Zij zijn, naar verluidt, te kort geschoten in het vervullen van him plicht. De inspec teurs waren belast met de controle over brigadiers en agenten; zij verzuimden echter meermalen hun dienst. Bij reorganisatie van de recherche wa ren zij uit dat vak in de controle overge plaatst. Het controlewerk trok hen blijk baar niet aan. langeraar. Tooneeluitvoering. Een bijzonder schoone avond was het Zondag voor de pa rochianen. In grooten getale trok men te gen zeven uur, op naar het ruime patro naatsgebouw, wat binnen enkele oogen- blikken tot in de uiterste hoeken was ge vuld. En geen wonder. Want het „Spel van St. Adrianus", patroon der parochie Lan- geraar, zou dezen avond op het tooneel worden opgevoerd. Sedert enkele weken was door de goede zorgen van den direc teur van het patronaat, den weleerw. kap. Wortel, dit stuk met de jongens ingestu deerd. Het was zoo sprak in zijn openings woord de kapelaan, een groote vreugde, dat de uitgesproken wensch bij de opening van het schoone gebouw, thans in vervul ling zou gaan, n.L iets aan te bieden wat voor de parochie van belang zou zijn. Het was spr. gelukt een tooneelspel te vervaar digen, betrekking hebbend op St. Adria nus, die leefde gedurende de groote kerk vervolging en tijdens de regeering van Diocletianus. Deze kerkvervolging brak uit na den grooten brand in Nicodemië, welke aan de katholieken verweten werd. In deze vervolging vielen fcallooze marte laren. Na deze inleiding werd met het spel be gonnen. Eerst echter bracht het muziek corps van het patronaat enkele mooie nummers ten gehoore, die, naar uit het ap plaus viel op te maken, zeer in den smaak vielen. Dan verschenen de tooneelisten voor het voetlicht. Het tooneel zag er wel verzorgd uit, wat door het kunstlicht, wat aangebracht was, nog meer tot zijn recht kwam. Het le bedrijf toonde ons het offerfeest der heidenen ter eere van den keizer Dioc- letiaan. De kinderen van den afvalligen Vitellus, Gorgonius en Petrus, worden door zekeren Mauritius, Christenknaap, bij deze ontmoeting gewezen op de dwaas heid, van aan de goden te offeren en op het geluk van het ware geloof. Mauritius w.ördt echter tot afval bewogen. Het 2e bedrijf speelde in het paleis van Galerius, waar Adrianus als dienstknecht des keizers, wordt aangespoord de Chris tenen te vervolgen. In de Basiliek in Ni- comedië, waar de Bisschop Antimus de geloovigen tot standvastigheid maande, werden de kinderen van den afvalligen Vi tellus tot het ware geloof bekeerd. Hier worden de Christenen echter vervolgd, door Adrianus. De bekeerlingen Georgo- nius en Petrus bezweken ondor de marte lingen, onder de oogen van den afvalligen Vitellus, hun vader, die sluw verraad pleegde. Deze laatste echter, bewogen door den heldenmoed van zijn eigen kinderen, verklaarde zich voor het Christendom ge wonnen. In het 4e bedrijf heeft de bekee ring van Adrianus plaats, die getroffen was door den heldenmoed die de Christe nen bezielde om alles voor het ware ge loof te willen lijden. Hij verklaarde den keizer alles te willen lijden voor Christus, al was het onder bedreiging met den dood. In het 5e bedrijf werd op de offer- Hij ging naar de deur, maar zijn vrouw vloog op hem toe en klemde zich aan zijn arm vast. Arnold, Arnold! snikte ze, ga niet weg. Je weet niet wat je me aandoet. Ik weet wel dat het kinderachtig is, maar ik kan er niets aan doen, blijf alsjeblieft j thuis. De man probeerde zich los te maken. 1 Mabel, doe niet zoo tragisch. Je moet dien i angst maar eens en voor altijd afleeren. Half huilend liep Mrs. Trefusis de ka- j mer uit en liet haar man in zijn „Btudeer- kamer" achter. Grommig over wat hij de achterlijkheid van zijn cga noemde, zette hij zich weer in zijn stoel; hij wilde het j zichzelf niet bekennen, maar hij kon na haar wilde uitval het toch niet van zich verkrijgen om nu zóó maar de deur uit te loopen. Hij stad een groote Bigaar aan het half opgerookte fragment van de vori ge had hij in zijn ergernis weggesmeten en terwijl hij daar zoo in zijn gemakkelijken stoel zat weggedoken, lieten de gevolgen van den lange wandeling in den zomerzon neschijn en de vele toddy's die hij tot lafe nis had genomen daar na zich gelden. Zijn oogen sloten zich, hij gleed weg in de duis tere afgronden van een zomeravondtukje na een goed diner. Terwijl Arnold Trefusis door den geu renden zomernacht wandelde, kreeg hij een onweerstaanbare neiging om die oude mummie eens te gaan opzoeken. Hij ver- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 10 Mei. Hilversum, 1060 M. 12.30—2.00. Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 3.004.00. Uurtje voor wees- en zieken huizen o. 1. v. mevr. Ant. Dijk. 6.007.15. Dinermuziek door het trio Rentmeester. 7.157.45. De AVRO-reizen eïi Olympia de-lessen, door Fred. Fry. 8.05—8.35. Duo Paul Collin en Henk Stuurop in hun repertoire. 8.35. Operettefragmenten. Hélène Cals, sopraan. B. v. d. Bosch Schmidt, sopraan. Jules Móes, tenor. Ed. v. d. Ploeg, bari ton. Fragmenten uit „De Kleine Hertog", van Ch. Lecocq. Mej. v. Boven, declamatie. Daarna. „Hart en Hand" van, Lecocq. Fragmenten uit „Zigeunerliefde", Lehar. Huizen, 340,9 (N a 6 uur 1870 M.). 12.30—1.45. Concert. (N.C.R.V. uitsluitend). Daventry, 1600 M. 9.35. Kerkdienst. 10.20. Gramofoonmuziek. 11.20. Gershom Parkington-kwitet. 12.201.20. Gramofoonmuziek. I.50. Causerie. 2.20. Vesper in de Westminster Abbey. 3.05. Lezing. 3.20. Orkestconcerfc- 4.20. Concertorgelbespeling. 4.35. Kinderuurtje. 5.20. Landbouwpraatje. 5.35. Landbouwber. 5.40. Muziek. 5.50. Nieuwsber. 6.05. Plechtigheid in de Westminster Ab bey. 6.20. Muziekbsprekiug. 6.35. Pianomuziek van Chopra. 6.45. Lezing. 7.05. „Sex of one", of „Deceivers Ever", schets van Pollpck. „Followers", scène van Brighouse. 7.50. Pianoduetten. 8.20. Nieuwsber. 8.35. Lezing: The way of the world. 8.50. Nieuwsber. 8.55. Chariot's uurtje. Muziek en zang. 9.5511.20. Dansmuziek. „Kadio-Pa ris", 1750 M. 9.50—10.00. Muziek. II.501.10. Werken van Puccini en Gui» raud. 3.054.05. Kinderuurtje. 7.50—10.20. Galaconcert. Opera's en sym- phonieconcert, Langenberg, 469 M. 12.251.50. Orkestconcert. 5.206.15 Concert voor alt en pianobegel 7.309.00. Lichte muziek. 9.0510.25. Concert. Daarna tot 11.20. Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 11.204.20. Lezingen. 4.205.20. Orkestconcert. 5.207.05, Lezingen. 7.50 Concert. 9.5011.50. Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35. Gedichtenvoorlezing. 4.20 Orkestconcert. 7.20. „Mascottchen", operette in 3 aeten van Okowski. Daarna tot 11.20 Radio-ca baret. B r u s 8 e 1, 509 M. 4.20—5.20. Kinderuurtje. 7.35—9.35. Orkest- en solistenconcert blinden. plaats het martelvonnis voltrokken. Dit bedrijf werd besloten met de verheerlij king van den H. Adrianus in het eeuwige leven. Het geheele stuk werd goed vertolkt en onder ademlooze stilte gevolgd, de schoone zang der koorknapen in het laatste be drijf muntte bijzonder uit. Ook de klee ding droeg tot welslagen van dit schoone stuk bij. Dat er tusschen de bedrijven door een hartelijk applaus weerklonk, laat zich be grijpen. Onder leiding van den eerw. di recteur werden nog enkele mooie muziek- snelde zijn pas en het duurde niet lang of hij stond voor het museum. Hij zag tot zijn groote verbazing dat de deur niet alleen niet op slot was, maar zelfs iets aan stond Zeker een nalatigheid van de oppassers; daar zou hij morgen eens werk van maken! Hij stapte naar binnen. In het midden van het gebouw was een hall, waarop verschei dene zalen uitkwamen; in de eerste zaai aan de rechterhand bevonden zich de mummies. Wat was het overal stil! Als hij hier heel lang bleef, zou hij waarachtig ook een unheimisch gevoel krijgen, moest hij zich zelf bekennen. In het heldere maanlicht zag hij de kist van do „nieuwe mummie", maar toen hij naderbij kwam, ontdekte hij opeens dat het omhulsel ledig was! Het eerste oogenblik was hij verbijs terd en stond hij met starende oogen in de kist te kijken, terwijl hij zijn hart tegen zijn ribben voelde kloppen. Toen werd hij door een dollen angst aangegrepen. Hij rende, zooals hij in zijn leven nog nooit ge rond had. Hij had maar één verlangen: om zoover hier vandaan te komen als hij maar kon Hoe lang hij zoo voortholde, hij wist het niet; maar opeens hoorde hij voetstappen en de geur van een goede sigaar drong in zijn neusgaten en met een intense opluch ting zag hij de massieve gestalte en het vriendelijke gezicht van Dr. Hobbs, don goedhartigen reus, den vriend van ieder een in het dorp.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5