fetSSWS SPLINTER ONDERWIJS. Letteren en Kunst Faillissementen. SPORT. Land enTuinbouw Rechtzaken. LUCHTVAART. Uit de Omgeving. WILT! '"f19.51 STADSNIEUWS. PASTOOR STEKELENBURG. Naar wij nader vernemen zal Pastoor Stekelenburg, die Maandag in het St.-Ja- cobus-gesticht te Roelofarendsvecn is overleden, worden begraven bij het St.-An- tonius-patronaat te Bergen (N.-H.). De Metten zullen Woensdagavond te 7 uur worden gezongen in de Parochiekerk te ltóelofarendsvcon. De Lauden worden ge zongen Donderdagmorgen te kwart voor tien, terwij) de Plechtige Uitvaart zal wor den opgedragen te 10 uur. De lijkrede zal worden gehouden door den zeereerw. Heer J. Ruyter pastoor te Hazerswoude. ST.-JOSEPH-CONGREGATIE VAN MILL HILL. Bonifacius-Missiehuis te Hoorn. De Missie-Zusters van het Kostbaar Bloed (Aarle Rixtel) zullen de zorg op zich nemen van de huishouding in het Bo nifacius-Missiehuis te Hoorn. Mgr. Biermans. Z.D.H. "Mgr. Biermans, Algemeen Over ste zal aan het eind van deze maand visi teeren de Nederlandsche huizen ie Roo- zendaal, Tilburg, Arnhem, Hoorn. Een nieuw huis. Onlangs werd bericht, dat de Congrega tie een nieuw Missiehuis zou oprichten nabij Venlo. Naar wij vernemen, zijn er wel onderhandelingen loopende, maar is be treffende de plaats nog niets beslist. Vrije Universiteit. Een legaat van een ton. Naar de „Stand.* meldt, heeft de heer E. Sijtsma, vroeger wonende te Aalsum, gem. Oostdongeradeel, overleden te Dok- kum 30 April j.l., aan de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. Grondslag te Amsterdam 75.000 vermaakt, en aan de zelfde Vereeniging, ten behoeve van hare medische faculteit, 25.000. Het atelier van Jan Toorop onder den hamer. Op 15 Mei a.s., 's morgens om half elf, zal in de groote veilingzaal van de firma Mak aan het Rokin onder den hamer ko men de inventaris van het atelier van wij len Jan Toorop, met verschillende toevoe gingen uit-andere verzamelingen en nala tenschappen. Onder het hoofd „Atolier Jan Th. Toor op", vermeldt cl6 catalogus allereerst een aantal schilderijen -uit zijn bezit, waaron der we aantreffen werk van H. P. Brem- mer, Leo Gestel, Henri $c Croux, Isaac Is raels, Conrad Kickert, M.Wiegman, Th. van Hoytema, Toon Kelder, Lod. Schelf hout en portretten van Toérop door Geor ges Lemmen, A Roelofs, W. Sluiter en Fre- derik van Eeden.' Op dit laatste, geda teerd 23 Juli 1900, heeft Toorop aangetee kend: „Portret Jan Toorop dóór Frederik van Eeden geteekend, varende op een gar nalen bomschuit, Katwijk aan Zee". Van Toorop zolf zijn er werken uit alle perioden, maar de meeste zijn toch uit de laatste jaren. Er wordt verder een /collectie etsen en droge naalden vdn Toorop geveild. Ze zijn na den dood van den, meester afge drukt in een beperkt aantal genummerde exemplaren. De platen zijn geschonken aan het Rijks prentenkabinet te Amster dam, zoodat er geen verdere afdrukken van kunnen worden gemaakt. met een motorrijwiel door verb, straat rij den 5 of 3 d. P. C. Sassenheim, met een autó door verb, straat rijden 5 of 3 d. Diefstal van een rijwiel. Het Amsterdamsch Gerechtshof heeft gisteren arrest gewezen in de zaak van den 26-jarigen II. J. Kikkert, die in kooggj be roep had terecht gestaan wegens diefstal van een rijwiel op den openbaren weg. Het Hof legde verd. 6 maanden gevangenisstraf op. Verd. bevindt zich op 't oogenblik in bewaring onder verdenking een ouden banklooper op den Singel van zijn geld- tasch beroofd te hebben. Is een spiegel op een motorfiets verplicht? Do rechtbank te Middelburg heeft in hooger beroep een negental inwoners van Schouwen en Duiveland vrijgesproken van de hun ten laste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwielwet (het rijden met een motorijwiel, waaraan geen spiegel was bevestigd). Opgeheven: H. Link, te L e i d e VOETBAL. R.-K. SPORTDAG TE SASSENHEIM. Men schrijft ons: Het wordt voor Sassenheim bijna oen traditie ieder jaar een grootschen Sport dag te houden. Het is onze sympathieke voetbalvereeniging „Teylingen", die ook dit jaar de voetbal-enthousiasten uit den geheelen omtrek weer wil vergasten op een bij uitstek verzorgd program. Het is ook een gewoonte geworden, dat de opbrengst van deze wedstrijden aan een liefdadig doel wordt besteed. Zoo hebben b.v. „Her wonnen Levenskracht" en de Wijkverple ging al eens een mooi sommetje in ont vangst mogen nemen. Nu is aan de beurt de onderaf deeling van den R.-K. Vrouwenbond: de Kraam- verpleging. Deze instelling, nog jong in le vensdagen, bevordert niet minder een bij uitstek schoon doel en heeft krachtdadige' dag te doen slagen is ditmaal dat ook extra dag t doen slagen is ditmaal dan ook extra noodig. En wie zal niet helpen deze in stelling van echte Roomsche charitas i meer levenssappen bij te brengen? Zonder mede 'te deelen wat u voor uw geld zou zien, vertrouwen wij, dat gij hiervoor gaar- 1 ne offert. Doch het is reeds gezegd er is een welverzorgd program. Hemelvaarts dag is de uitgekozen dag, waarop dit sportfestijn zal plaats vinden. Het ijverig bestuur is er in geslaagd het neusje van den zalm aan te bieden. Do vercemgingen De Hollandsche Leeuw I uit Delft en De Meer I uit Amsterdam vormen, door el kander te bekampen, het gloriepunt van clezen dag. Deze wedstrijd wordt geleid door den heer Jansen uit Den Haag. De Amster dammers komen echter niet alleen naar Sassenheim, doch brengen nog een zuster- vereeniging mede. Dit is V.V.A. I, dat zal spelen tegen Teylingen I. Tot slot van de zen dag zullen de veteranen van Teylingen en Leiden elkaar ontmoeten. Ziedaar het program, dat ongetwijfeld zal bevredigen. Er dient nog bij vermeld, dat 'deze wed strijden worden gespeeld op het terrein aan de Teylingerlaan. Bij mooi weer valt er dus volop te genieten. Op een en ander komen wij volgende week nog terug. Nederlandsch fruit naar Engeland. Naar Reuter uit Londen meldt zijn daar de laatste dagen vier ton aardbeien met vliegtuigen uit Nederland aangevoerd. KANTONGERECHT TE LEIDEN. He kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: J. J. W. Wassenaar, overtr. der arb.-wet 4 X f 2 of 4 X 1 d. P. v. d. B. Noordw. bout. geen rijbewijs 5 of 3 d. J. v. d. G. Lisse varen zonder vergunning, geen straf H. J. H overtr. inv.wet 15 of 10 d. N. G. Katwijk, op verboden wijze mest vervoe ren 3 of 2 d. J. 2. Katwijk, openbare dron kenschap 5 of 3 d. Ch. v. D. zwervende id. id. f 5 of 3 d. B. J. v. d. D. zwervende id. id. f 5 of 3 d. C. B. P. Stompwijk, fietsen zonder licht 3 of 2 d. G L. W. Dirksland met een auto rijden zonder verlichting 2 X 3 of 2 X 2 d W Z. Rijnsburg, loopen op verboden grond; 2 of '2 d. W. H. Noord- wijkerliout, overtr. der veiligheidswet 10 of 5 d. D. St., Lekkerkerk, varen zonder vergunning 10 of 5 d. J. de V., Katwijk, geen rij- en nummerbewijs vertoonen 2 X 1 of 2 X 1 d. L. P. L. ovo-tr. melkbesluit 2 X 3 of 2 X 2 d. F. J H. Haarlem, fiet sen zonder licht f 3 of 2 d. D. v. d. H.. zwer vende, overtr. visseberijwet 2 X 3 °f 2 X 2 d. J. K. Amsterdam, openb. dronkensehan f 5 of 3 d. W. S. dronkenschap f 5 of 3 d. C. v. d. A. id id. 5 of 3 d. P. S. id. id. f 5 of 3 d A M. P. id. id 5 of 3 d. E. G. fiet sen zonder licht f3 of 2 d. G. C. M. v. V. id. id. (3 of 2 d H. v. A. met een auto rii- den zonder licht 2 X 1.of 2 X 1 d. C. dc N fietsen zonder bel 3 of 2 d. J. B. met een rijwiel het trottoir berijden f 2 of 1 d. J. H. met twee personen een rijwiel berij den f 1 of 1 d J. C. L dronke^s-''"-. f 5 of 3d. J W. id id. 5 of 3 d. J. S. id id. f 5 of 3 d. A. S. fietsen zonder bel 3 of 2 d F. R. ttp« eer handwagen in een verb^de^ riehtiuó .sc f9 «f 1 d G F B den Leidsche Politie Sport-Vereeniging. Het bestuur van bovengenoemde ver eeniging is als volgt samengesteld: J. Zwart, le Voorzitter; B. Impel'mans, 2de Voorzitter; F. Spangier, le Secretaris; N. Segaar, 2e Secretaris; B. van der Hoven, Penningmeester; J. Vleerbos en H. Kem- ner, commissarissen. Oponthoud der „Italia" te Kingsbay. Wegens herstellingswerk aan een der motoren. Naar verluidt, zal het luchtschip van No- bile, de „Italia", .ecnige dagen te Kingsbay op Spitsbergen bljiven voor het herstellen van een der motoren. De Noorsche premier Mohwinckel heeft Nobile gclukgewenscht met. den tot dusver volbrachten tocht en de hoop geuit, dat deze er in slagen zal, de Pool te bereiken. Van m'n Boekentafel. BOEKEN. De Volkenbond. Een handleiding, mede ten dienste v. h. onderwijs. Door mevr. dr. A. Fontein. De meeningen over do beteekenis van Woodrow Wilson's groote schepping loo pen zeer uiteen. Vrees voor verlies van on afhankelijkheid, voor vreemde inmenging, voor groei van militaire verplichtingen hier meewarig hoofdschudden over een kostbaar doch ijdel, immers machteloos, vertoon ginds, elders warme lof, niet zel den weder vermengd met teleurstelling, omdat de Volkenbond niet nog meer heeft gedaan, niet aanstonds alle kwalen heeft gezien, waaronder onze oude wereld de eeuwen door gebukt gaat. Onvergeeflijk is hot, als ontoereikende kennis der feiten het onjuiste oerdeel ingaf en den Volkenbond berooft van wat voor zijn groei onontbeer lijk is: de wil van de volken zelf om hem te maken tot een levende kracht, die sa menwerking tusschen de natiën zal stellen in de plaats van strijd. Aldus schrijft mr. Fontein in de voorrede «ijn werkje over den Volkenbond. INGEZONDEN MEDEDEELING. stijlen en houl- soorten. Tnma gestoffeerd "Absoluot solfede en krimpvrije afwerking. Inderdaadgrondslag voor alle beoordee ling van het- Volkenbondswerk moet aller eerst zijn, kennis van de inrichting en func- tiöneering van het instituut. De Volkenbond is nog slechts een jonge instelling, tot stand gekomen en gegroeid in den woeligen na- oorlógst ijd. Mcdedeelingen in de kranten omtrent het werk van den Volkenbond zijn legio, doch gaan teloor in den verbijsteren- den beriehten-wirwar. Een goed overzicht van het wezen en het werken van den Bond is op dio manier nauwelijks te krij gen. Daarom voorziet dit werkje van mr. Fontein, dat in een kort bestek zakelijk cle indeeling en functioneering van de Vol kenbondsorganisaties uiteenzet, m een wer kelijke behoefte. Ook onderwijzers, die hun leerlingen een uiteenzetting van den Vol kenbond willen geven, vinden in dit ge schrift kort. bijeen alle gegevens, welke hun bij het onderwijs van nut kunnen zijn'. TIJDSCHRIFTEN. Het Schild. Mei-aflevering. Uitgave Apol. Vereen: „Pe trus Canisius". De negende jaargang van „Het Schild-' nadert haar einde; het aantal bladzijden is reeds gestegen tot meer dan 500, en, wan neer de laatste aflevering is verschenen, zijn de abonné's is het bezit gekomen van een belangwekkend, waardevol boekdeel van grooten omvang en op zwaar papier gedrukt r voot den zoeten prijs van In de voorlaatste aflevering, die thans voor ons ligt, vervolgt en besluit prof. Verhaar zijn reeks artikelen over de theosophie, die den trouwen lezres een heldere kijk hebben gegeven op deze mode:bèweging. Prof. Ver haar komt aan het sl'A Vati zijn betoog tot de c'onclusie, dat da theoéophisqhe stel ling van Karma en reïncarnatie een louter fantastische bewering is zonder ecnig be wijs. Deze theorie leidt tot allerlei onhoud bare consequenties. Door prof. Visser wordt eveneens een in dezen tijd drukbesoroken kwestie, behan deld, n.l. de uitspraken van de Romeinsche Rota inzake de huwelijksreohls-vaak. Weerlegd wordt de unfaire beschuldiging, als zou voor de Kerkelijke Rechtbank de rijkste partij steeds aan het langste eind trekken. Het derde artikel is niet minder dan de twee voorgaande, een up-to-date onder werp: de Mexicaansche Kerkvervolging, een goed-gedocumenteerd betoog. „Op, den Uitkijk" is wederom uitstekend verzorgd en afwisselend. Treffend om te lezen zijn de „uitgeleezene gedagten van Paus Clemens XIV" over de godsdienstige onverdraagzaamheid „Welke gelukkige veranderingen zou men hebben zien gebeuren, indien men, inplaats van de ketters te plagen, met alle mogelijke teëdevheid hen bezworen had, zich niet van het middelpunt der eenheid te verwijderen Tndien men hun twijfelingen met goeder tierenheid opgelost, met geduld hun tegen werpingen gehoord hadindien men einde lijk tot hen gesproken had, gelijk dé gods dienst zelf spreekt, die geen aanneming des persoons, noch de bitterheid, noch de trotschheid kent. Een onstuimige ijver, die het vuur van den hemel wil doen nederdalen, verwekt niets anders dan haat. De Kerk heeft in cle oogen der ongeloovigen den naam van vervolgzuchtig te zijn, alléén omdat vele van haar Dienaars te gestreng geweest ziin. Een goede zaak verdedigt zichzelf, zoodat de godsdienst, zich s'echts behoeft te ver tonnen met zijn bewijzen, ziin overleverin gen, zijn werken, zijn zachtheid, om zich te doen hoogachten". Tot slot van de aflevering: Vragen bus, Boekbespreking en Correspondentie. JUBILEUM PASTOOR H. J. PH. THOMANX. Het 121/3-jarig jubileum van den zeer eerw heer H. J. Ph. Thomann als pastoor te Lisse is heden gevierd. Het feest was, wegens het overlijden van den Bisschop, een week uitgesteld. Vanmorgen vroeg gingen alle kinderen der parochieel© scholen ter H. Communie tot intentie van den pastoor. Om half elf werd aan het prachtig ver sierde hoogaltaar de Plechtige H. Mis van dankzegging door den jubilaris opgedra gen. Zijneerw. werd daarbij geassisteerd door den zeereerw. heer B. A. Lasancê, pastoor te Warmenliuizen als diaken, dca zeereerw. heer G. J. Blankenauw, pastoor te Schermerhorn als snb-diaken en der j weleerw. heer J. R. F. Versteeg, kapelaan te Heemstede als eeremoniarius. Voorts waren aanwezig de zeereerw. heer en P. Koelman, pastoor te Utrecht, A. E. C. Huf, rector St. Clemenshuis te Noord- wijkerhout, J. J. Kok, kapelaan te Amster dam, pater Plechelmus Croonen O. Carm. te Aalsmeer, pater S. Reijnenburg O.Carm., tijdelijk vorbonden aan het Piusgesticht, en de kapelaans der parochie. De kerk was geheel met geloovigen ge vuld. Na d-e H. Mis had in de Pastorie een druk bezochte receptie plaats. Van ver schillende zijden werden paBtoor Thomann geschenken aangeboden. KATWIJK. De rijwielbergplaats. Door B. en W. is de exploitatie van Rijwielbewaarplaats en closet aan de Bou'evard opgedragen aan den heer P. Gregoir. N00RDWIJK. i Jubileum C. Verweij. Op 1 Juni a.s. zal de heer C. Verweij, on derwijzer aan de R. K. Parochiale Jongens school, het feit herdenken, 25 jaren als on derwijzer aan deze school verbonden te zijn. Een lang niet alledaagsch feit, dat ze ker niet onopgemerkt zal voorbijgaan. Vooral als Jeugdopvoeder mogen wij den heer Verwij gedenken, daar hij deze taak niet beperkte tot de scholen, doch ook daarbuiten met grooten ijver werk zaam was, en een flinken stoot gaf tot de oprichting van hot bestaande patronaat. Ook de rijpere jeugd is dank aan dezen stoeren werker verschuldigd, inzonder de sportlievende, daar het mooie Sportpark voor een groot gedeelte te danken is aan zijn voortvarendheid. Naast meerdere sociale instellingen, was wel de R. K. St. Jeroensbibliotheek zijn troetelkindje, waar aan hij de meeste zorg besteedde, deze zoo nuttige en heilzame instelling op zeer hoog peil brengend. Ook op ander terrein ging veel invloed van hem uit, in zijn hoedanigheid van secretaris van de afd. van Bloembol lencultuur. Daarom zal het allen, die eeni- germate verplichting hebben tegenover de zen man, 'n welkome gelegenheid zijn, hun dankbaarheid te toonen. Voor een beschei den herdenking is een. Commissie gevormd bestaande uit de heeren W. de Ruiter, H. G. de Boer, W. J. Rodenrijs, P. Smit en H. J. v. d. Werf, welke nader van zich zal doen hooren. Orgelfonds. Het R. K. Parochiaal Zangkoor heeft reeds eenige jaren geleden een fonds gesticht voor een nieuw orgel in de nieuwe kerk. Door het aanwerven van donaties en het geven van uitvoeringen heeft bet koor getracht, voor dit schoone doel zooveel mogelijk bij elkander te krij gen, en, niettegenstaande ons schoone Gods gebouw een alleszins waardig orgel intus- schen heeft verkregen, is het Zangkoor op den ingeslagen weg voortgegaan, daar wel het orgel er is, doch de financieele lasten nog niet zijn verdwenen. Gaf vorige week het Zangkoor een uit voering voor zijn donateurs(trices), gister avond deed het dit nogmaals voor belang stellenden, waarbij de groote zaal van het Juvenaat goed bezet was. Het zangkoor bracht een zevental goed uitgevoerde num mers ten gehoore, waaronder „Gebed" van G. F. Handel en „Die Vesper" van L. van Beethoven het beste tot hun recht kwa men. Tusschen dit programma door bracht de heer Thijssen met begeleiding van Me vrouw Thijssen eenige solo's ten gehoore, welke op een onberispelijke wijze werden uitgevoerd, en het uitbundig applaus hier voor, was zeker verdiend. Na dit kunstvolle gedeelte volgde het komische gedeelte door het geven van 'n operette in één bedrijf „Als mijnheer van huis is". Naast mooie zang, kwamen hierin zeer leuke momenten voor. Dit stuk heeft allen ten hoogste voldaan. Moge het zangkoor, aangespoord door het succes dezer avonden, voortgaan met het organiseeren van dergelijke avonden ten bate van zulk een schoon doel. SASSENHEIM. Naaml. Vennootschap. De vennoot schap onder firma Van Zonneveld éi Co„ bloembollenkweekerij en exporthandel te Sassenheim is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam van N. V. Bloembollenkweekerij en -handel v./h. van Zonneveld Co., Directeuren zijn H. van Zonneveld en J. van Zonneveld; onderdi recteur W. van Zonneveld, allen alhier. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 250.000 dat geheel is geplaatst en volge stort. Een obligatieleeping van 420.000 tegen 6 pet. werd aangegaan. WARMOND. Rectificatie. In het verslag der Kiee- vereeniging zijn gisteravond eenige fouten geslopen (die niet de schuld zijn van on zen correspondent). De ergste, waarvoor wij ons moeten verontschuldigen, is ont staan door het verschuiven van een ver keerde correctie-regel. Hier volgt de ver minkte passage in de juiste lezing: „Een plaats was reeds ingenomen door het plaatsvervangend bestuurslid mej. L. J. Beugelsdijk, terwijl na stemming en her stemming gekozen werden de heeren O. J. Stijnman en G. W. Koppers. Tot voorzitter wordt, op voorstel van den heer Burcksen, bij acclamatie geko zen de heer H. C. A. M. Schölvinck". ZEGWAART. Geboren: Anna Albertha Maria d. v. C. A. van Steenderen en J. W. Vonk. Willemijntje dochter van H. Vermulm en A. de Knegt- Overleden: Hillegonda Maria Tette- roo d. van A. Tetteroo en G. Planken. Vraag Welke is de kortste weg van Woerden naar Heerlen per auto? Antwoord Woerden, Utrecht, Hou ten, Culemborg, Buurmalsen, Geldermalsea Meteren, Waardenburg, Zalt-Bommel, Hes Katholieke Agenda. LEIDEN. Woensdag. R. K. Kiesver., „Den Burcht' 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken wordt van Maandag 7 M a.s. tot en met Zondag 13 Mei waai. genomen door de apotheek van den heei M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. INGEZONDEN MEDEDEEUNG Het Speciale .'Huiskamer-Karpel 5» 2 Mtr. x 3 Mtl del, Den Bosch, Helmond, Stipdonk, Ne. derweert, Einde, Keiven, Wessem, Maas- bracht, Susteren, Sittard, Oirsbeek, Am- stenrade, Heerlerheide, Heerlen. Vraag: Welke is de beste weg vat Alpken a. d. Rijn naar Tilburg? Antwoord Alphen aan den Rijp Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Nieuw poort, Goudriaan, Schelluinen, Gorincheo Nieuwendijk, Muilkerk, Munsterkerl 5.2 's-Grevelsduin-Capelle, Vrijhoeve, Spranj Loon op Zand, Tilburg. Vraag: Welke is de kortste weg vai Nieuwkoop naar Opmeer? Hoeveel K. M. Antwoord: Nieuwkoop, Uithoorn Amstelveen, Amsterdam, Buiksloot Wa terang, Ilpendam, Purmerend, Oosthuizen rd Berkhout, Zuidenneer, Spanbroek, Op meer. Afstand 85 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg pei fiets van Lisse naar Wervershoof? Hoe veel K. M.? Antwoord: Lisse, Hillegom, Benne broek, Haarlem, Spaarndam, Zuidereinde, Krommenie, Spijkerboord, de Rijp, Scher jj merhorn, Avenkorn, Hoorn, Wester- enaj Ooster Blokken, Westwoud, Zwaagdijk,, Wervershoof. Afstand ongeveer 90 K.M. A. S. te Sassenheim. Vragen betreffen de de reizen per trein kunnen we onmo gelijk beantwoorden. In de spoorgids vind! .men daaromtrent allerlei gegevens. Vraag: Wat is het adres van de R. E Nederlandsche Reisvereeniging? Antwoord: De Reisvereeniging dei Katholieken heet: Roomsche Reisvereeni- ging. Het Centraal bureau is gevestigd^ Heerengracht 415, Amsterdam. ONGELUK MET OOODELIJKEN AFLOOP. Een oude vrouw aangereden. Gistermorgen om kwart over elf werd 73-jarige juffrouw M. N. geb. L. wonend ia de St. Ursulasteeg op de Haarlemmer straat, toen zij onverwacht den weg over stak, aangereden door een driewielige fiets, bestuurd door den broodbezorger J. C. De juffrouw kwam te vallen en liep een bloedende wonde aan het achterhoofd op. Na door dr. Jacobi van den E. H. D. verbonden te zijn, werd de vrouw per politiebrancard naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Men wist aanvanke lijk niet van welken aard de verwonding was. doch hedenmorgen is de oude vrouw aan de gevolgen overleden. Tramvertraging. Van een met stenen beladen sleeperswa- gen, toebehoorend aan de sleeperij v H., is gistermiddag omstreeks 5 uur op des Stationsweg nabij den overweg een as ge broken. Het tramverkeer naar Oegstgeesfc ondervond daardoor 40 minuten vertra ging- De Leidsche Winkelstand. Hedenmiddag heeft in perceel Nieuwe Rijn 25, tegenover de Korenbeurs de ope ning plaats gehad van de banketbakker! van den heer Joh. Winkelman. De banketbakkerij van desi heer Winkel man is voor zeer velen geen onbekendi Reeds 30 jaren was de zaak op de Aal markt gevestigd, eerst 10 jaar beheerd door den heer de Wijs en de laatste 20 jaar door den heer Winkelman. Nu door de firms Vroom en Dreesmann opnieuw enkele panden aan de Aalmarkt zijn aangekocht waaronder het perceel 23, heeft de heer Winkelman de zaak overgeplaatst naar het pand Nieuwe Rijn 25, dat hiervoor grondig gerestaureerd is en thans een keurigen indruk maakt. Het werk werd uitgevoerd onder leiding van den aannemer den heer C. W. Linden- hof, terwijl het timmerwerk in handen was van den heer O. H. v. d. Drift en het lood* gieterswerk in die van den heer L. P. Drift. Het. schilderwerk, een bijzonder be langrijk deel van een dergelijke zaak werd op uitnemende wijze verricht door den heer S. Hoope, het behangerswerk door den heer C. J. v. d. Wilk, terwijl de aanleg van de electriciteit geschiedde door de firma Gee- raerts Reuter. Allen tezamen hpbben den winkel een keurig aanzien gegeven. Daar bij komt nog, dat, heel veel fraai bewerkt glas en spiegelglas een bijzonder effect te weegbrengt. Wat de artikelen betreft: de dames en heeren kunnen gerust zijn. Bekwame vak banden zorgen ervoor, dat men hier werke lijk goede waar krijgt. Daaronder u we ook het nieuwe koekje „Koornbeursies rekenen. Dit koekje dankt zijn ontstaan aan het feit. dat de nieuwe zaak juist te genover de Koornbeurs is gelegen, we'ke beurs tevens voor den heer en mevr. keiman aanleiding was haar als etiket t< gebruiken. Den heer en mevr. Winkelman veel suc» pik

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2