GenQ. Berichten. Buitenl. Berichten Ned. Oost-lndië. Uit de Omgeving ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motor over den kop geslagen. De 25-jarige architect v. L. uit Den Haag reed Zondagavond kwart over 11 per motorrijwiel op den sioorwegoverweg op de Amsterdamsche Vaart onder de ge meente Haailem, toen er een band van zijn rijwiel sprong en hij daardoor over den kop sloeg. Met een schedelbreuk werd hij in le vensgevaarlijken toestand naar het Gast huis te Haarlem vervoerd. Gistermorgen was zijn toestand iets beter. Overreden en gedood. Gisternacht is nabij Kruisdonk (Meers- sen) zekeie S. uit Bunde door een auto gegrepen en gedood toen hij den weg over stak. De auto reed door. Een auto op het wandelpad. Zondagmiddag toerde de Uostenrijksche mejuffrouw E. W. te .Schiedam in de Bur gemeester Knappertlaan, toen zij vermoe delijk het beheer over den wagen kwijt raakte en dwars het wandelpad opreed. Mej. Ch. B., wonende Overschieschestraat, werd met haar 4-jarig dochtertje door den auto gegrepen en eenige meters meege sleurd alvorens zij onder den wagen te recht kwam, die inmiddels tot staan was gekomen. Onder den wagen vandaan gehaald, bleek zij een been te hebben gebroken, terwijl zij een hoofdwond en heel wat schrammen en builen had opgeloopen. Het kind had wonder boven wonder geen let sel In den wagen bevond zich ook mevrouw J. K. Beide dames waren te zeer ontdaan om den wagon verder te brengen, waarop de chauffeur P., die toevallig aanwezig was, het stuui overnam en de gewonde vrouw naar het ziekenhuis reed, waar zij is opgenomen. Proces verbaal werd opgemaakt. Twee kinderen te water. Een jongetje verdronken. Zondagavond te ongeveer kwart voor negen waren de l?-jarige Sophia Ketting en haar 7-jarig broelje Elias Ketting, te Rotterdam, aan het spelen op de Wijnha ven Z.Z. tegenover de Gedempte Bierha ven. De kinderen speelden tusschen goede ren, die op den wal stonden en werden nog door een schippersknecht gewaar schuwd, dat zij moesten oppassen, niet te dicht bij den waterkant te komen. Toen zij stoeiende elkaar met krijgertje spelen trachtten te pakken raakten beiden plotseling te water. Het meisje, dat spoedig weer boven kwam, kon met behulp van een vaarboom gered worden, doch de jongen verdronk jammerlijk. Men heeft tot ongeveer mid dernacht gedregd, echter zonder resultaat. Doodelijk ongeluk op de ^Kennemerland". De Antwerpsche correspondent van dc „Msb.'" meldt: Vrijdagvond is de 34-jarige Amsterdam mer B. Geelhuizen, lid der bemanning van het Ned. Stoomschip „Kennemerland" in do Schelde gevallen. Men wierp den man een reddingsboei toe, welke hij greep, doch, terwijl men den drenkeling naar bo ven trok liet hij los en stortte opnieuw in het water. Een ander lid der bemanning sprong daarop over boord en wist den on gelukkige te grijpen en op het schip te brengen. Daar werd geconstateerd, dat Geelhuizen bij zijn val tusschen schip en kaaimuur een schedelbreuk bekomen had, waaraan hij kort nadien overleed. Daodelijke val. Gistermiddag is de 15-jarige J. te Groe nendijk te Rotterdam bij het uithalen van vogelnestjes uit een boom gevallen en ge dood. Verdronken. De 5-jarige H. J. M., uit de Lijnbaan straat te Groningen is in de Oosterhaven geraakt en verdronken. Gisterenmiddag is de 24-jarige A. v. d. Velde, huisvrouw van G. Verburg, gedo micilieerd te Ouderkerk a. d. IJssel, van een in do binnenhaven liggend schip to wa ter geraakt en jammerlijk verdronken. Zij was de vrouw van den schippersknecht en laat een kindje van l1/? jaar achter. Gis teravond is het lijk opgehaald. Een tweejarig knaapje te Westwoud klom uit den kinderstoel en liep door een openstaande deur naar buiten. Het werd later drijvende gevonden in een sloot bij het huis. De levensgeesten waren geweken. Uit een raam gestort. Bij het uitschudden van een kleedje uit een openslaand raam van de eerste verdie ping, is mej. Joh. Woldberg, onderwijzeres te Wijhe, bi. haar moeder mevr. do wed. Johs. Woldberg te Steenwijk thuis zijnde, Zondagmorgen van eeu hoogte van onge veer 5 meter voorover op de keien van een langs het huis loopende steeg gevallen. Erg uit het hoofcl bloedend, werd zij in be- wusteloozen toestand de benedenwoning binnengedragen. Na voorloopig door een dokter te Steenwijk verbonden te zijn, is zij in hoogst zorgelijken toestand per auto naar een ziekenhui» te Zwoile vervoerd. Noodlottige slag. Tijdens hot spel te Vaalserquartier sloeg Zaterdagavond de 15-jarige H. Oh. den 13-jarigen S. Horbach met een vuist tegen het hoofd. De knaap viel bewusteloos neer en is overleden. De marechaussee uit Vaals stelde den 15-jangen jongen voorloopig in arrest. Hel parket uit Maastricht nam het lijk in beslag. BRANDEN. Brand tijdens een bruiloft. Toen Zaterdagvond te Batham ter gele genheid van eei. huwelijx ten huize van de ouders der jonge echtgenoote bruiloft werd gevierd, ontstond door onbekende oorzaak brand in de bovenverdieping van deze wo ning. 'ierwij) de brailofsgasten luisterden naar een vroolijke voordracht, werden ze de vlammen boven hun hoofd gewaar en stond het rieten dak reeds geheel in brand. Aan blusschen viel niel te denken, doch de dorpsbrandspuit bleek ook niet in orde en de slangen waren juist eonige meters te kort. De belendende perceelen konden echter nog worden beschermd. Het gelieele huis brandde af, terwijl een hond in de vlammen omkwam. Het vee werd gered. Het huis en de inboedel van de ouders der bruid waren verzekerd; de inboedel van het bruidspaar, waaronder vele huwe lijksgeschenken, echter niet. Vier huisjes afgebrand. Gistermiddag omstreeks 5 uur ontstond brand in een schuurtje gelegen in den tuin van No. 91 in de disonstraat te Woensel bij Eindhoven. Door den feilen wind aange wakkerd veiureidde het vuur zich zeer snel, zoodat spoedig de aangrenzende schuurtjes en perceel 1 in lichte laaie ston den. In allerijl sleepten de bewoners zoo veel mogelijk huisraad naar buiten. De brandweer kon aanvankelijk geen water geven, doordat er niet voldoende druk op de leiding stond. Dit was mede oorzaak, dat het vuur zich mededeelde aan de huis jes 38, 95, 97 en 99. Toen er eindelijk voldoende water was tastte de brandweer het vuur krachtig aan en het gelukte h r den brand na een uur te blusschen. Zij kon echter niet verhinde ren dat vier buisjes totaal zijn uitgebrand. Het vijfde kreeg slechts waterschade. Een varken kwam in de vlammen om. De meeste der bewoners bleken niet ver zekerd te zijn. De vier daklooze gezinnen zijn bij bu ren ondergebracht. De oorzaak is onbe kend. Drie boerderijen in asch gelegd. Zondagmiddag heeft in de gemeente Huissen bij Arnhem een hevige brand ge woed, waarbij d..e boerderijen in asch zijn gelegd. De brand ontstond in een schuur, grenzende aan de boerderij van den heer Schreven, en al spoedig sloegen de vlam men over naar het woonhuis, dat in kor ten tijd in lichtelaaie stond. Tengevolge van den sterken Oostenwind sloeg het vuur over naar de boerderij, op ongeveer veertien meter afstand, van den heer Mom, en ten slotte ging ook de kapitale boer derij van den heer Burgers in vlammen op. Alle drie boerderijen zijn tot den grond toe afgebrand. Het vee heeft men kun nen redden; alleen een hond kwam om. De motorspuit van Huisen kwam ter plaatse, doch kon vrijwel niets uitrichten, omdat in de omgeving geeu water, geen brandput, niets te vinden was. Ten slotte trachtte men water te krijgen uit een ouden waterput, maar het vuur g.'eep zoo snol om zich 1 een, dat op een gegeven oog^nblik ook de motorspuit gevaar dreigde. In allerijl moest de spuit worden wegge trokken, terwijl de zuigslangen moesten worden achtergelaten, welke totaal zijn verbrand. Bij het reddingswerk liep de vrouw van Schreven, die haar man op de brandende deel volgde, ernstige brand wonden op aan hals, hoofd en armen. Zij is bij familie ter verpleging opgenomen. Haar man liep lichte brandwonden op. Voor alle drie de boerderijen dekt ver zekering de sphade. Nog een boerderij afgebrand. Gistermiddag geraakte op den Lommer weg te Sneek de boerderij, bewoond door Tj. de Jong, in brand. Geheel het huis brandde in korten tijd geheel af Eenige var kens kwamen in de vlammen om. Bijna de geheele inboedel en 15.000 K.G. hooi, gingen verloren. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Rietopslagplaais verbrand. Zondagavond bemerkten eenige wande laars, dat een paar jongens van pl.m. acht jaar brandend stroo over een schutting op een terrein aan de Maashaven te Rotter dam wierpen. Achter deze schutting was de opslagplaats gelegen van den riethan delaar Jap Visser aan de Brielsche laan. üp deze plaats lag een groote hoeveelheid riet, waaruit weldra de vlammen opscho ten. Al gauw was de geheele opslagplaats één vuurzee geworden. Een houten stal, welke op d9 plaats stond, vatte vlam, twee paarden en een hond heeft men nog in vei ligheid welen te brengen. Behalve de stal heeft het vuur een houten schuur van de Graanelevatormaatschappij aangetast. Het vuur, dat in het droge riet zoo gretig voed sel vond, was uiters' moeilijk te bestrijden. Gelukkig kon men het geheele terrein in sluiten, zocdat van alle kanten in het ge heel met vijtien stralen, water kon worden gegeven. De houten stal is in vlammen op gegaan, evenals de schuur van dc Graan elevator maatschappij. De vlak aan het brandende tercin grenzende loonzagerij van de firma Zegers kon behouden blijven. Op de Brielschelaan waren duizenden belangstellenden saamgestroomd om de .'el woednde brand gade te slaan. Do beide jongens, door wier baldadigheid deze ern- ctige brand is ontslaan, zijn na een re- 1 rimande op het politebureau terugge stuurd naar de in de Maashaven liggende schepen, waar hun ouders wonen. Brand bij de Coop. Roer- mondsche Eiermijn. Omstreeks halféén ontstond Zondagmid- d g in een 30 meter lange ijzeren loods, b koorende bij de Coop. Roermondsche E ermijn, door tot nu toe onbekende oor zaag brand. Do loods was geheel met pak- m teriaal gevuld, zoodat met groote snel- he.d de vlammen om zich heengrepen. De mctorspuit uit Roermond en de brandweer van Kapel in 't Zand waren spoedig met materiaal ter plaatse en tastten het vuur INGEZONDEN MEDEDEELING. krachtig aan. De loods stortte geheel in elkaar. De brandweer had veel moeite om te voorkomen, dat de brand zich zou uit breiden tot het gebouw zelf. De schade is vrij aanzienlijk. BOMAANSLAG OP BANK TE SOFIA. In wezen tegen de regeering gericht? Samenhang met de aardbevingsramp. Een hevige ontploffing heeft Zondag morgen om drie uur plaats gehad in het groote gebouw van de Bulgaarsche Han dels te Sofia, waardoor de voorgevel van het bankgebouw vernield werd. De ruiten van de omliggende huizen, o.w. ook de Roemeensche legatie, werden nagenoeg ale verbrijzeld. Onmiddellijk werd een on derzoek ingesteld en men bemerkte, dat de ontploffing veroorzaakt was door een bom, die bij den ingang van het gebouw was geplaatst. Eenige personen werden gearesteerd, doch men gelooft niet, dat de daders reeds gevat zijn. Men is van meening, dat deze aanslag gericht was tegen de grootkapitalisten, door personen, die van oordeel zijn, dat de bijdragen der kapitalisten aan het onder steuningsfonds voor de slachtoffers dor aardbevingen niet groot genoeg zijn ge weest. Voorts wordt erop gewezen, dat do groote aandeelhouders der bank invloed rijke leden der Bulgaarsche regcerings- partij zijn. Uit nadere berichten blijkt, dat twee personen de daders van den aanslag zijn. Zij deponeerden de helsche machines voor het bankgebouw en maakten zich vervol gens uit de voeten. De directeur van do bank meent, dat het hier een wraakneming betreft. De wijze, waarop de aanslag werd gepleegd, duidt erop, dat hier uitsluitend een de monstratie werd bedoeld. Immers het was te voorzien, dat op dit oogenblik geen menschen als slachtoffers zouden vallen, terwijl ook de Roemeensche gezant en diens familie uit de stad waren- TRAGISCHE RIT DOOR DE WOESTIJN Twintig verdwaalde pelgrims omgekomen. Uit Jeruzalem wordt gemeld: Een auto met 20 pelgrims, die den woestijnweg volg de van Bagdad naar Beiroet, is naar uit Beiroet wordt gemeld, in de woestijn ver dwaald. Ten laatste slaagde een Britsch vliegtuig erin, den auto op te sporen, doch toen er eindelijk hulp kwam opdagen, wa ren alle inzittenden reeds overleden. Prins Kropotkin te Nice vermoord. Door drie personen aangevallen. Uit Nice wordt geseind: De Russische prins Kropotkin, is dood op een trottoir aangetroffen; hij was in het gezicht ge wond. Uit het onderzoek is gebleken, dat Kropotkin door drie personen was aange vallen. 0NCELUKKEN. Overstroomingen in Noorwegen. IJsschotsen vernielen alle s op haar weg. De overstroomingen in Noorwegen ne men den vorm van een ramp aan. Naar uit Elverum geseind wordt hebben de gewel dige ijsschotsen een houten stuwdam van een kilometer lengte uiteengeslagen. Met geweldige snelheid worden de houtmassa's stroomafwaarts gevoerd. Bruggen worden weggeslagen, een aantal gebouwen is ver woest. Het spoorwegverkeer is op verschei dene plaatsen onderbroken. Het water van de Glommen stijgt van uur tot uur. Bij Koppag heeft zich een ijs- barrière gevormd, die een groot gevaar vormt voor de hoeven in de omgeving. Tribune te Sydney ingestort. Twee honderd gewonden. Naar draadloos wordt gemeld is te Syd ney tijdens een paardenren een tribune in gestort. Toen hot plotseling begon te re- genen werd deze tribune door het publiek bestormd, en ken de overbelasting niet dragen. Niet minder dan tweehonderd per sonen werden gewond. Ernstige auto-ongevallen in Duitschland. Vier dooden, tal van gewonden. Zaterdag hebben in Duitschland eenige ernstige auto-ongelukken plaats gehad. Te Ulm reed een auto uit Stuttgart om een botsing te vermijden een zijstraat in en kwam op hett rottoir terecht. Daar over reed de auto de vrouw van een politie beambte en haar eenig kind. Beiden wer den gedood. Het dochtertje van een ande ren politiebeambte werd zwaar gewond. De moeder kreeg een zenuwtoeval. Eenige andere kinderen kregen lichte kwetsuren. Te Niemberg, in het district Merseburg, sloeg een auto door het springen van een band over den kon. Twee mannen, die zich :.n de auto bevonden, werden gedood, twee vrouwen zwaar gewond. De chauffeur ':wam er met een lichte verwonding af. Baggermolen gezonken bij Stateneiland. Negentien man vermist. Uit New York wordt gemeld: Nabij Sta- tsn-eiland is gistermorgen een baggermo len gezonken. Negentien man van het per soneel worden vermist. Hevige storm boven Parijs en omgeving. Groote schade aan fruit- en groenfcenoogst. Een hevige storm is Zaterdag boven de Fransche hoofdstad en omgeving losgebar sten, die grotoe schade heeft veroorzaakt Op het spoorwegtraject Parijs-Limours vond een grondverzakking plaats, ten ge- je daarvan een goederentrein ontspoor de; de toestand van den machinist is ho peloos. Ook het fruit en de groenten heb ben zeer geleden en in enkele minuten tijds werd een groot deel van den oogst vernield. Ook uit Savoye wordt noodweer ge meld. Ook bij Chamonix noodweer. Een hevige onweersbui, vergezeld door zwaren regenval, heeft Zaterdag veel scha de aangericht aan de fruitboomen bij Cha monix. Ook kwamen op vele plaatsen aardverschuivingen voor; de rivieren zijn zeer gezwollen. Het verkeer ondervond veel vertraging op de wegen, waarvan er veel onder water staan en andere onbe gaanbaar zijn door de modderpoelen. Dorpen in Anatolie verwoest. Berichten, die thans binnenkomen over de schade, die in Anatolië is aangericht door de aardbeving van Woensdagnacht, melden, dat verscheidene dorpen in do buurt van Koetahia en Broessa bijna ge heel vernield werden. Slechts weinig per sonen zijn omgekomen, maar velen liepen verwondingen op. Griep-epidemie en vlektyphus te Moskou. Te Moskou heerscht een gevaarlijke griepepidemie, die de laatste veertien da gen een grooten omvang heeft aangeno men. Het aantal gevallen is verdubbeld en bedraagt thans niet minder dan 18.000, Voorts hebben zich in de afgelóopen week elf gevallen van vlektyphus voorgedaan. Afgrijselijke vondst te Keulen. Gistermorgen haalde een schipper bij de Neue Mülheimer Brücke te Keulen een dichtgenaaiden zak uit het water, waarin zich de romp van een 30 k 40-jarige vrouw bevond, waarvan de armen, de beenen en het' hoofd waren afgesneden. In' den zak bevonden zich voorts een zwartzijden japon en een zwarte bontmantel Aanwijzingen voor de identiteit van de doode zijn niet gevonden. Vele erupties van den Krakatau. Zaterdag jl meer dan 2600. De „Krakatau" heeft Zaterdag 260i erupties te zien gegeven. Er werden voorts 111 opwellingen en 163 waterfonteinen ge constateerd. In de richting Noord-Zuid weiden 211 en in de richting Oost-West 51 bevingen geregistreerd. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. De nieuwe woningen. Het ver- menigvuldigingscijrer onveranderd. Zondagsmorgens winkelsluiting. De bepaling van de maximum snelheid. De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorz. leest de waarn. secretaris de notulen der vorige vergadering, dieo nveranderd worden vast gesteld. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Een adres van de heeren J. C. van der Poet en H. H. van der Ster, loodgieters al hier, verzoekende den Raad middelen te beramen, opdat het gemeentelijk gas- en waterleiding bedrijf geen werkzaamheden of leveranties bij of aan particulieren ver richt, waardoor de adressanten benadeeld worden in hun zaken. Een adres van dr. E. Schallenberg alhier, den raad verzoekende een verordening in het leven te roepen om te voorkomen dat het gebruik van de radio hinderlijk zal zijn voor de omwonenden. Deze a-dressen worden verzonden naar B. en W. om prae- advies. Een verzoek van de ambaehtsleeken- school alhier, om de verleende subsidie met 25 te verhoogen voor het dienstjaar 1927, waartoe de raad reeds besloten was in dien het ltijk zich niet bereid verklaarde haar subsidie met dit bedrag te verhoo gen. Wordt voor kennisgeving aangeno men, daar het Rijk haar subsidie voor 1927 heeft verhoogd met 25. De voorz. deelt den raad mede naar aanleiding van een vraag door één der le den gedaan in de vorige vergadering dat aan de polderbesturen stroom wordt gele verd a 0.06 per K.W.U., daar ook do ge meente belang heeft bij eene goede water- loozing en de stroom niet mag worden af genomen in de speruren. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten 50 pet. te betalen in de kosten van ziekenhuisver- pleging voor 2 personen die na een motor ongeluk verpleegd geworden zijn in hot Diaconessenhuis te Leiden. Besloten wordt tot verlenging ontrua- mingstermijn van twee onbewoonbaarver- klaarde woningen aan den Leidschenweg no.- 217 en 223 met 6 maanden en wel tot November 1928. B. en W. stellen den raad voor op het verzoek van het bestuur der R. K. Meisjesschool, om gelden toe te staan ingevolge art. 72 der Lageronder- wet voor het aankoopen van leermiddelen, gunstig te beschikken. Aldus besloteen. Door de Voorschotcnsche Bouwveieeni- ging is een verzoek gericht tot den Raad om een voorschot groot 78000 te verstrek ken voor den bouw van 28 woningen. B. en W. stellen den raad voor aan dit verzoek te voldoen en het gevraagde voorschot U verleenen onder de verschillende voor. waarden. De heer J. Braggaar juicht hei plan van den bouw natuurlijk toe, doch zou graag kennis maken met het plan der wi> ningen. Er wordt wel verzocht om geld or too te staan, doch de plannen zien wij niet De voorz. meent, dat er niet het minste be zwaar bij het bestuur der bouwverecnigin? bestaat aan dit verzoek te voldoen. Het i de bedoeling het voorschot in principe t« te staan. De plannen zal men voor do le den van den raad ter visie leggen en wan neer er bezwaren zijn, kan men deze dei voorzitter ter kennis brengen. De heer L J. van Leeuwen kan niet medegaan me het voorstel van B. en W„ voordat bestel en teekeningen aanwezig zijn. De voor» zegt, dat het niet de Gemeente is, die dt plannen vaststelt maar de bouwvereeni ging. Men wil de woningen voor den win ter onder de kap hebben en om de zaal te bespoedigen stellen daarom B. en \V thans reeds voor dit voorschot te verlee nen. Dan kan men, wanneer de vereischt goedkeuringen der verschillende collegej zijn binnengekomen, onmiddellijk met d< uitvoering beginnen. Vóór de aanbestediiij kunnen de leden van den raad kennis 1114 ken met het bestek en de teekening. Di teekening is klaar en op het raadhuis aan wezig. Echter is het bestek nog niet klajj De heer D. Limburg meent, dat dan he bezwaar van den heer L. van Leeuwen we ondervangen is. De heer Braggaar meeni dat de huurprijs vooral niet hooger mi zijn dan 4.40. Wethouder C. Eggink zej dat ook deze gedachte bij den archite voorzit eu de huurprijs dan ook niet hoog mag zijn, doch het is een raming en e aanbesteding kan medevallen. De heer I J. van Leeuwen ia er niet mede content e vraagt stemming. Tiet voorstel werd aai genomen met alleen de stem van den hee L. J. van Leeuwen tegen. Vervolgens wordt op voorstel van B. ei W. besloten een leenirg aan te gaan voc dit voorschot en voor den aankoop van de grond, groot te samen 83.000 ii 4 5/8 pc per jaar bij de Rijksverzekeringsbank voo den tijd van minstens 30 jaren. Met alg. s wordt hiertoe besloten. Daarna stellen I en W. den Raad voor van den heer A. Vei boon aldaar een stukje grond over te nt men, waardoor het aangekochte terrei voor de bouwvereeniging in rechte lij kan worden gebracht. De heer A. Vcrboo is bereid de grond kosteloos af te staai waarvoor door de Gemeente aan den cigi naar recht van uitpad zal worden verleen naar den nieuwen straatweg, zoodat beid partijen gebaat zijn. Aldus aamgenome zender discussie of hoofdelijke stemminj Vervolgens wordt besloten van de ha ren Molenaar en Speyer grond over te m men, welke reeds behoort tot den openb ren weg, doch nog niet ten name d6r Gi meente staat. Het over te nemen gedeell geschiedt kosteloos en ligt aan de Wij gaardenlaan alhier. B. en W. stellen de raad voor de aangekochte grond voor de bouw van 28 woningen aan de Voorschi tensche Bouwvereeniging af te staan i erfpacht, onder de voorwaarden gesieh door B. en W. Aldus goedgevonden. Het vermenigvuldigingscijfer voor A Gemeentelijke inkomstenbelasting wwfl vastgesteld op 1.3, zooals het vorige jas Door B. en W. is een verordening 01 worpen naar de formule, als model geg ven door de vereeniging van Ned. Gemee ten, tot het verbieden van het aannem van retourcommissies, steekpenningen ec enz. door Gemeenteambtenaren en B 1 W. stellen den raad voor de verordenii aldus aan te nemen. Wordt met alg. 1 aangenomen. Tevens wordt vastgesteld il instructies voor den chef en den boekhoi der-kassier van het Waterleidingbedrijf, Door den heer W. G. Duijnisveld is ee voorstel ingediend om te trachten de keui loonen van de in noodgeslachte dieren I verlagen, daar deze keurloonen voor dei gelijke beesten den voorsteller te hoo voorkomen. B. en W. adviseeren den raad naar aai leiding van een uitgebracht rapport va den directeur van dezen dienst, welk ra| port B. en W. juist voorkomt, niet aan b verzoek van den voorsteller te voldoe dara deze dienst toch reeds voor de G mc-ente een bijlegger is. Bovendien meeni B. en W. dat het systeem, voorgesteld do den voorsteller, onjuist is. De heer W. Duijnisveld zegt, dat B. en W. meenen d het door hem voorgestelde systeem n juist is. 't Kan best, zegt spr. Maar w het nu niet mogelijk de keurloonen p centsgewijze te verhoogen naar mate opbrengst van het beest? Spr. meent fl wel De Gemeente heeft wel eens meer e* bedrijf, wat een offer vraagt. Spr. had J hoopt, dat B. en W. de prijzen wel ee weinig zouden hebben verlaagd terwil van de landbouwers. De heer J. J. Diji man verklaart het eens te zijn met den 1 rigen spieker. In vergelijking met ande; Gemeenten is de rege'ing in onze G meente niet de laagste. Zoeterwoude lej zegt spr., heel wai meer toe op de» dienst, waarbij de voorzitter opmerkt d aldaar in den Raad meer landbouwers 1 ting hebben en spr. vindt het niet nood] kelijk, dat de Ge.neente nog meer op de» dienst toelegt. Het voorstel van B. en 1 wordt aangenomen met alg. at. Punt 15 vermeldt: Vi irzetting beha» ling Alg. Politeverorde. ing met voorst len van de heeren V< rboon en Bakkf Limburg. Het eerst kr at in behandcli voorstel Verboon oni r3n maximum-suf heid vast te stellen vo c automobilisten do bebouwde kom der Gemeente en snelheid te bepalen op 25 K.M. por uur. meerderheid van het college van B. en adviseeren den Raad deze maximum snf heid te bepalen vooi de volgende wegen: de kom der Gemeente n.l. Veursckeff' vanaf de Papelaan tot het dorp, Voorstra en de Leidscnweg vanaf do R. K Kerkt do Schoolstraat. De voorz. is het met praeadvies niet eens. Spr. meent dat der artikelen van de motor- en rijwiel*' waarin gesproken wordt dat al wie k verl eer in gevaar brengt (hetzij door ofwel zeer langzaam rijden) strafb» wordt gesteld van veel groote nut h 1 acht dus het bepalen van een maxim" snelheid overbodig. De wethouders acht het bepalen van een maximiun-snelb!

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6