j VOOR ONZE KINDEREN. TUI KOHSCHULTE's Bedden- en Tapijtmagazijnen Vragenbus. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Een goed karpet voor weinig geld Daar is iedere huisvronw op gesteld, „KOHSCHULTE" biedt een groote keus Goede kwaliteit was steeds zijn leus. !pia Beige Karpetten vanaff 5.90 minster Karpetten vanaff 14.90 VRAAGT ZICHTZENDING „DE TWEE WITTE ZWANEN'' - HAARL.STRAAT 70-72 - LEIDEN CORRESPONDENTIE. Lieve Neefjes en Nichtjes, „Hoe gaat het met den wedstrijd?" hoor ik jullie vragen. Het gaat prachtig; het loopt goed. Het regent brieven aan het Rapenburg 10. Er zijn al heel wat beken den en ook nieuwelingen bij. Bij voorbaat allen welkom 1 Ook voor C zijn al aardige stukjes en versjes ingekomen. De volgende week laat ik alvast «enige versjes plaatsen En dan zal ik zoo gauw mogelijk met het beantwoorden der brieven beginnen. De volgende week weet ik meer. Wie nog niet klaar is, schiete een beetje op. 8 Mei is de laatste dag van den gestelden termijn. Vooruit dan! .V*. Cadier, Leiden. Dank voor den toegezonden bundel „verzen". Daar zijn mooie dingetjes bij. Ik heb alles met klim mende belangstelling gelezen. „De heks van den molen" slaat in. Ik houd mij aan bevolen 1 Met hand en groet en bij voor baat dank. Tante Cor, Leiden.—» Flink zoo Tante! Als de volgende stukken zoo mooi zijn, zoo natuurlijk en zoo echt als Ma- ra, dan zijn ze de plaats dubbel waard. Ik zie uwe bijdragen verlangend tegemoet. Bij voorbaat mijn dank, Dag Tante Corl Mooie stukken als: Verrat; stukken van Lit.ta; van Cadier; van Theodora; van Tante Lous enz. enz. moeten tot de vol gende week of weken wachten. Hoe graag ik ook alles zou willen plaatsen, er is mo menteel ruimte tekort en copy te veel. Toch houd ik mij aanbevolen voor veel bij dragen. Hoe meer keuze ik heb, hoe mooier ik „Ons Hoekje" maken kan. En nu tot de volgende week! Jullie liefhebbende, Oom W i m. EEN SPROOKJE VOOR GROOT EN KLEIN, door Oom Wim. X. U bent niets in mijn schuld! De kruiden schenk ik U uit naam van de Vorstin, wier vriendschap ik stel op hoo- gen prijs. Ga, en zeg uwe beminden Vorst en Heer, dat ik mij gelukkig zal rekenen als hij volkomen herstelt door de weten schap van mij. En ga nu vlug naar uw land terug, waar men u met ongeduld verbeidt. Ik ga eerwaarde Heer en schenk u dan de liefde van ons volk en ter bezege ling van mijn woord, bied ik u uit naam van uw vriendin, dezen zegelring aan, die passen zal aan 't beeld van de Moeder al ler stammen. Dit te weigeren, ware de vriendschap schenden en daarvoor is mij uw stam en uw volk, en de stam der Nymphen en der Feeën veel te dierbaar. Dat Gods zegen uw deel zij en dat gij in üw land terug gekeerd tot aan uw laatsten dag zich mij ner moogt herinneren in liefde en ver trouwen. Dit zal ik, groote Heer en weldoe ner aller menschen. Uw naam worde ge zegend door allen, en vooral door onzen stam, dei dankbaarheid beschouwt, als de grootste deugd der vaderen. En nu ga ik heen: mijn zending loopt ten eind. Ga en wees gelukkig met uw Vorst en zijn volk! Voort gaat het weer, langs denzelfden weg, voort in dezelfde duizelingwekkende vaart; voort.tot daar, waar het kris tallen paleis opdoemt uit het groen der boomen. Hier wordt even halt gehouden; ééne der Feetjes gaat de vorstin bood schappen, dat de zending gelukt is; ver- sche paardjes worden ingespannen en toen weer voort, in de richting van den ingang der Kabouterstad, die wonderwel, door een der Feetjes bekend schijnt te zijn. Halt! De twee stappen uit. Het rij tuig keert weer terug en is dra uit het ge zicht verloren. Izo wipt weer in zijn nauwe schuilhoek je. Een zilveren fluitje stoot drie schelle tonen uit; het gouden deurtje gaat weer open; het licht der zonne stroomt weer voor een enkel oogenblik den ingang bin nen; dan sluit zich als op een wenk de deur weer toe en Tino gaat met vasten tred en opgerichten hoofde en niet iets in blik en houding die eerbied afdwingt de trap af naar beneden, waar de wach ters hem buigend laten passeeren. Eerst brengt hij Izo thuis. En vóór de twee dagen voluit verstre ken zijn, snelt Tino de vertrekken des Burgemeesters binnen en.... vindt zijn Heer en Meester in doffe neerslachtigheid neerliggen in dezelfde houding, als bij zijn vertrek. Enmijn Tino, mijn trouwe Vriend .en Dienaar, is de zending wel volbracht? Ja Heer, de zending is volbracht en tót een goed einde gebracht. Hebt gij dan de kruiden kunnen vin den? Ja Heer, de kruiden zijn gevonden: hier zijn ze. Geef hier het pakje, laat mijn bedien de dadelijk ze bereiden zooals de voor schriften luiden en danafwachten wat de kunst vermocht van de geleerden op de Bovenwereld. Die kruiden zijn uw behoud, o Heer, en eer twee maal de wijzers van deze klok, hun weg op dat gouden cijferblad hebben afgelegd, zijt u hersteld en is de blos van vroegere kracht en gezondheid wederom getooverd op uwe blceke wangen. En nu vertelt Tino, alles, wat wij reeds weten. En hoe verder hij komt, hoe meer het gelaat des Burgervaders opheldert en schittert in blijden glans. Nu ben ik genezen, ik voel het. Waar de Koningin van 't Woud, mijn voorspreek ster was, daar is bedrog en teleurstelling uitgesloten. Tk zal dadelijk het aftreksel drinken. Geef hier den drank, die mijn bediende straks binnenbracht en laat mij dadelijk de voorschriften lezen van den wonderdoener en kluizenaar, den vriend van de Boschfee en zoo ook een vriend van mij, den Burgervader aller Kabouters. En hij drinkt den zoeten drank, hem met een klein lepeltje slechts toelDediend en.... rust komt over den zieken vorst, rust en kalmte. Hij sluimert zachtkens in en slaapt. Tino gaat heen; de bedienden waken en zien nauwlettend toe, dat him dierba ren zieke in zijn diepen en voor 't eerst sedert dagen en weken gezonden slaap niet gestoord wordt. Tino is dra buiten het slot van den Bur gemeester en haast zich naar zijn zuster, waar Izo hem met moeder vol vreugde tegemoet snelt en waar nog eens in kleu ren en geuren alles oververteld en toege licht wordt, totde dag reeds nadert en de werkers zich reeds begeven naar de goud- en zilvermijnen, de bronnen van in komsten aller Kabouters. MARA door Tante Cor. IV. Ja, dat wou Mara o zoo graag, maar dan moet je heel erg lief bidden, zei tan te, en dat wil ik je nu leeren, als je be looft, goed op te zullen letten wat tante zegt. Ja, dat vond Mara erg prettig en toen tante haar voor zei: „O, Lieve Heer, zorg toch dat Mara braaf opgroeit en u nooit bedroeft, en laat ook vaderke en moederke later bij u komen." Toen zei Mara, dat al heel gauw netjes na. Den volgenden morgen begon tante haar het „Onze Vader" en het „Wees Gegroet" te leeren, en eer het 'n week verder was, kon ze het netjes bidden en deed stijf haar oogjes dicht als ze de gebedjes op zei. Nooit vergat ze *s avonds of 's mor gens het kleine gebedje op te zeggen wat tante haar het eerst geleerd had.. Ook leerde tante haar 'n aardig kinderversje en al heel gauw kon ze dat met tante mee zingen. Zoo gingen de dagen erg prettig om, en vlogen er zoo twee maanden om, het was haast ongelooflijk zoo gauw was de tijd voorbijgegaan. Tante had al dien tijd gevraagd of haar vadertje maar niet wilde komen kijken, want ze was erg bang, als Mara weer iemand van thuis zag, ze niet langer zou willen blijven, en haar vader vond dat ook den wijste weg. Maar op 'n middag, het was tegen etenstijd, ging de bel, en zag tante door de spion dat het haar zwager uit Den Haag was. Ze zei niets tot Mara, wie er wachtte en zei, zeg Mara doe jij eens even de deur open en kijk is of er nog visite komt. Vlug tippelde Mara de gang door en deed de deur open. Even keek ze vreemd op, toen er een heer bin nenstapte en haar opeens optilde en in zijn armen nam, maar daar zag ze dat het vadertje was, en ze schaterde van pret. Toen de eerste begroeting voorbij was, ,zei vadertje, nou, ga daar nou eens staan, dan moet ik je eens bekijken, óf je ge groeid bent en of je al dien tijd wel je bordje hebt leeggegeten. Trotsch ging Ma- ra een eindje van haar vader afstaan en toen zag ze, dat vadertje goedkeurend knikte, liep ze naar tante en zei, zeg U 't nou aan vadertje dat ik altijd mijn bord heb leeggegeten. Tante bracht toen ver slag uit en zei dat Mara heel eVg lief was geweest. Oom kwam even later thuis, en ze gin gen aan tafel opeens zag Mara dat haar vadertje niet bad, voor 't eten en toen riep ze o! vadertje bid niet, dan mag je later niet bij Onzen Lieven Heer komen, en ik wel, hè tante Mara, vader zei niets, maar keek toch vriendelijk toe toen hij hoorde hoe netjes Mara het „Onze Vader" bad. Na het eten ging Mara na nog even gespeeld te hebben naar haar bed, en vroeg haar vader of hij Mara dien eerst volgenden Zondag kon halen, want zijn vrouw verlangde weer erg naar het kind, en zo was weer goed aangesterkt, zoodat ze Mara nu wel zelf verzorgen kon. Oom en tante vonden het wel erg jammer, doch moesten wel toegeven en dus werd Mara 's Zondags gehaald. Tante had haar gevraagd, of ze nu thuis ook goed zou blijven bidden, dan kon ze het Vadertje en Moedertje ook lee ren. Ja dat beloofde ze vast, want ze was trotsch dat ze zoo netjes de gebedjes kon. Zondags tegen den avond ging ze met haar vader op den trein. Maar er was eerst afgesproken dat ze over eenige we ken als Moeedrtje heelemaal beter was, nog eens met moedertje naar tante en oom zou komen. Tante was heel verdrietig 's avonds, het was thuis zoo stil zonder de kleine meid, en tante was ook zoo bang dat Mara heel gauw het bidden verleerd zou zijn. Heel kort daarop kwam het einde van den oor log en is Mara weer met haar Ouders naar België gegaan. Ze beeft nu nog 'n zusje er bijgekregon en is daar o zoo blij mee, maar of Mara nu nog altijd trouw bid. nee dat geloof ik niet, want tot op heden zijn haar ouders nog niet tot den godsdienst terug gekeerd en Mara is niet op een Roomsche school, waar haar het bidden en de gods dienst verder geleerd zijn, daarom zou ik nu alle kleine lezeres.ies en lezers willen vragen iederen avond een „"Wees Ge- groetje" voor Mara te bidden, want dit was een heusche geschiedenis en Mara is een meisje wat echt bestaat. Onze Lieve Heer luistert zoo graag naar kinderen, dus zullen jullie eens alle mee bidden, dat Mara en haar ouders maar weer gauw vrienden van Onzen Lieven Heer mogen zijn. Tante Cor. H. Communie. Toen Jesus dezen morgen Kwam binnen in .uw woon, Toen heeft Hij daar gezeteld Als Koning op Zijn troon. Gij waart toen zoo gelukkig Want Jesus is uw Vrind j Gij prevelde toen zachtjes Hoe tceder gij Hem mint. En in uw hartje klonk toen Zijn stemme zacht en zoet Hij vroeg u Hem te minnen Te blijven braaf en goed. Gij hebt met zooveel liefde Uw hart Hem toevertrouwd En al uw vuur'ge wenschen Geheel voor Hem ontvouwd. En wil dan nu ook nimmer Ontrouw zij aan uw woord; Houd Jesus in uw harte, In reinheid ongestoord. Littta. Meimaand. Op den eersten dag der Meimaand, Is het voor de Roomsche jeugd, Die ter school gaan bij de zusters, Reeds van ouds een dag van vreugd. Dan toch gaan zij in processie Hulde brengen voor den troon, Van Maria, die hierboven, Zetelt naast Haar lieven Zoon. Kleinen in een smetloos kleedje, Strooien bloemen langs dè pa&n. Die geleiden naar het Gods huis, Waar devoot zij knielen gaan. Uit hun reine kindermonden, Klinkt het telkens wonderzoet, „Wees nu welkom schoone Meimaand Wees Maria, wees gegroet". Groote dragen fier een vaandel, Schitterend in den zonneschijn, Biddend, zingend, tot Maria, Van wien zij ook kinderen zijn. Allen offeren dan hun gaven, Waslicht, bloemen, o zoo schoon, Die in kinderlijken eenvoud, Zij dan brengen voor Haar troon. En Maria neemt die hulde, Van deez' gansche kinderschaar, Dankbaar aan, en allen schenkt Zij, Haren zegen van 5t Altaar. Cato Breedeveld. Ik zie U zoo gaarne. Ik zie U zoo gaarne Springende Zingende Kindertjes; Reine Kleine Vlindertjes 1 Ik hoor u zoo gaarne Snappen, Klappen Zoo vrij, zoo frank; Geluidjes Als fluitjes Met zilveren klank! Ik zie u zoo gaarne Engeltjes Bengeltjes Bidden met ma; Tieren Pleizieren Met pa! Ik mag u zoo gaarne Blommekens Zonnekens In de woon! Geurende Kleurende Alles zoo schoon. Willy Boon. Vraag: Hoe moet men croquetten kalfsvleesch bereiden? Antwoord Voor croquettten van kalfsvleesch is noodig: 250 gram rauw kalfsvleesch of 200 gram kalfsvleeschres- ten; 250 gram bloem; 25 gram boter; 1 ei; 2 d.L. bouillon (getrokken van vleesch of extract); 2 bladen gelatine; zout-, peper, noot, paneermeel, frituurvet peterselie, een uitje, stukje wortel. Zet het rauwe kalfsvleesch op met ko kend water, zout en kruiden (peterselie, ui, wortel) en kook het gaar. Hak het vleesch fijn. Verwarm, roerende, de boter met de bloem en roer dit tot een gladde massa, voeg daarbij, langzamerhand en steeds roerende, 2 dL. gezeefden bouillon. Laat het sausje 510 minuten doorkoken. Los er dan de geweekte en goed uitgekne pen gelatine in op. Boer het vleesch er door en maak de massa af met eidooier, peper, zout en geraspte noot. Strijk ze uit op een vooraf natgemaakte schotel. Laat ze koud worden. Maar er daarna met 2 eetlepels langwerpige rolletjes van, gelijk van grootte, zonder barstjes. Wentel de croquetten door paneermeel. Fatsoeneer ze met de hand na. Haal ze dan even door het losgeklopt eiwit, dat met een paar druppels slaolie verdund is (slaolie maakt het korstje croquant.), wentel ze tenslotte nog eens door zeer fijn paneermeel. Bak de croquetten éen paar minuten in fri tuurvet (dat zoo heet moet zijn, dat er een blauwen damp afkomt) tot zg bruin en knappend zijn geworden. Laat ze op grauw papier even uitdruipen, en stapel ze, in den vorm van een niet te hooge py- ramide, op een schotel, die met een gevou wen vingerdoekje bedekt is. Versier den schotel met takjes frissche peterselie. Personen te Leiden gevestigd. N. Aaldijk, dienstbode Zoeterwoudsche Singel 8b. N. Bakels, hulp in de huis houding Wasstraat 28. L. Blok, techni- ker Hugo de Grootstraat -14. M. J. G. Molenstraat. C. v. Bohemenv. Opij- nen, Voldersgracht 36 A. L. van den Born, verpleegster, Stationsplein 2 G. Candio, granietwerker, de Genestetstraat 70 A. Cats, drukker, Witte Rozenstraat 24 S. J. Fockema Andreae, Breestraat '35a A. J. Franken, Roodborststraat 17 Wed. A. Fnchsdu Burck, Oude Vest 117 H. M. L. en J. M. Groenewegen, Rapenburg 55 G. Gressie en familie, magazijnknecht, Oostdwarsgracht 27 B. Groot, dienstbode, Nieuwe Rijn 46a A. van der HeydenVan der Voort, Lelie straat 44 E. G. Hille, dienstbode, Waard 4 H. F. Hölsgens, Groenhovenstraat 21 K. Homscheid, dienstbode, Aloëlaan 1 M. Klompmaker, Geref. Minnehuis D Th. Laurentius, ingenieur, Maredijk 151 W. P. Luijben, dienstbode, Nieuwe Rijn 80 M. Lenting, hulp-monteur, Volmolen gracht 2a A. J. Mooij, Hoogewoerd 120 D. Mulder, Varensgezel, Klikstraat 12 H. J. Nijhof, onderwijzer, Maredijk 91 F. Raschke, verfmeester, Witte Rozenstr. 60 J. Rip, zendeling, alsvoor A. de Ron en familie, monteur, Langestraat 19 B. RoodenburgVermaat, Oegstgeester- laan 49 F. W. Scheen, winkeljuffrouw, Boerhaavestraat 29 S. Schwind, dienst bode, Breestraat 177 Wed. J. J. H. M. SeekHohmann, Fagelstraat 53 Wed. N. M. SommelingVan Berkel, Molen- steeg 16a J. Ver burg, verpleegster, Aca demisch Ziekenhuis G. Volpp, huishoud ster, Rijnsburgerweg 163 B. J. Wiencke, verpleegster, DiaConessenhuis I. en J. Zier, Lage Rijndijk 54. Personen uit Leiden vertrokken. Marisstraat 1 J. G. Waasdorp, Monster, Poeldijk Leuningsingel 13a J. van Zijlij- Haarlem, W. Pyrmontstraat 59 W. de CLlercq, Noordwijk, O. Zeeweg 94 L, W. Fr. Kculemans, Schiedam, van der Elststraat 1 S. Gengelaar—Bul, Schie dam, Mariastraat 109a A. van Leeuwen Oegstgeest, Mauritsstraat 6 S. A. J. M. van Voorthuijsen, Oegstgeest, alsvoor P„ M. en G. Gengelaar, Schiedam, Marian straat 109a M. van Luipen, Rotterdam, v. Heusdenstraat 23e P. A. Clerx, N. O. Indië, H. Bergman, Leerdam, Vliet- kant 46 P. M. van Rij, Nedcrhorst den Berg, Overmeerscheweg 394 S. Gaaster- landSnijder, Oegstgeest, de Kempenaer- straat 25a A. A. W. Clerx, Schoonho ven, Koestraat 8 'J. A. P. M. Hillengen» berg, Loosduinen, Oud Roosenburgh S, v. d. Heuvel, Zoeterwoude, Rijnegommer- straat F 101 D. Bal, Den Haag, v. Beije* renstraat 165 J. Monnikendam, Rijswijk. (Z.-H.), Bilderdijklaan 59 W. Pritz, Sche veningen, Kurhaus J. EL Schoonhoven, Utrecht, Riouwstraat bij ouders H. A. Blom, Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg la J. de Vries, idem idem J. P. O. M. Mazel, Den Haag, Koninginnegracht. 114 K. Halbmeijer, Boskoop, Rozenlaan 1 B. B. Reerink, Wassenaar, Zijdeweg 1 G. J. van Drimmelen, Den Haag, Co pernicusstraat 76 M. Klinkhamervan Stralen, Helder, Middenweg 2 Fr. H. de Keuning, Sassenheim, Bernardusge- sticht'J. P. J. v. d. Bijl, Den Haag, Ta marindestraat 32 G. A. Bots, Breda, Baronielaan 200 B. W. A. Goddijn, Sit> tard, Julianaplein 14 D. A. Spuyman, Rijswijk (Z.-H.), Penninglaan 31 G. J. v. d. Linden, idem idem A. KransVoort-, huijzen, Voorburg, Wateringenstraat 190 M. van Kralingen, Rijnsburg, Brouwer» straat 30 M. v. d. Eijkel, idem, Smid- steeg 11 G. Verberg, Schoten, Paul Krugerstraat 19 G. A. van Leeuwen, Rotterdame Gem. Ziekenhuis J. Lager» man, Den Haag, Keizerstraat 53 J. J. Raimond, Rijswijk (Z.-H.), Penninglaan 8 M. L. Dreef, Alphen aan den Rijn, Rijn kade 6 Adr. Maartense, Heemstede, Bronsteeweg 94. Stoomvaartberichten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. GROTIUS (uitr.) 2 Mei van Genua. KANGEAN (thuisr.) 2 Mei te Liverpool, RADJA (uitr.) 2 Mei van Hamborg naar Bremen. KON. NED. ST00MB. MIJ. VENEZUELA arr. 2 Mei van West In- dië te Amsterdam. ZEUS arr. 2 Mei van Messina te Catana HOLLAND—AMERIKA LIJN. BINNENDIJK arr. 2 Mei van Philadel phia te Baltimore. BURGERDIJK arr. 1 Mei van Botter, dam te Boston. MAASDAM van Rotterdam naar Ne*. Orleans arr. 2 Mei te Havana. VEENDAM van Rotterdam naar New- York arr. 2 Mei te Southampton. HOLLAND-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK vertr. 3 Mei van Rotter dam naar Hamburg. KLIPFONTEIN vertr. 2 Mei van Algoa- baai naar East Londen. RANDFONTEIN (uitr.) arr. 2 Mei te Port Said. RIETFONTEIN vertr. 2 Mei van Ham» burg naar Amsterdam. RIJPERKERK (thuisr.) vertr. 2 Mei van Genua naar Marseille. SPRINGFONTEIN vertr. 3 Mei vaU Rotterdam naar Hamburg. HOLLAND—BR ITS CH INDlë LIJN BILDERDIJK (thuisr.) pass. 2 Mei Pe» rim. ROT.TERDAMSCHE LL0YD. MERAUKE (uitr.) passeerde 2 Mei Pori» tellaria. TAMBORA (uitr.) arr. 3 Mei te Belawan STS0MVAART MIJ. OCEAAN. EURYBATES, Amst. naar Batavia pass, 2 Mei Gibraltar. NINGCHOW, van Japan naar Amstei» dam, passeerde 2 Mei Gibraltar. PHILOCTES arr. 3 Mei van Japan te Rotterdam. RHESUS, van Batavia naar Amsterdam vertr. 28 April van Port Said. MARKTBERICHTEN. DELFT, 3 Mei. Boter, 2—2.27.5 per kik Aanvoer 137/8, 4/16, wegende samen 278( kilo. Handel vlug. 3 Mei. Vee. Vette koeien le kw ƒ180125, Kalfkoeien ƒ200415, Vaar koeien 150—275, Schapen met lammere! ƒ5066, Magere Varkens ƒ1440, Biggel f 414. Nuchtere Kalveren 1018. Paar den f 100—300. Rundvleesch per kilo 1- 0.900.75. Aanvoer: 274 Runderen, 12 paai den 409 magere kalveren, 31 schapen o lam eren 496 varkens, 873 biggen, 6 geite; of bokken, 1448 lammeren. STOMPWIJK, 3 Mei. Eierenveiling. - Aanvoer 10542 eieren. Kipeieren 5.15- 6.15. Eendeieren 5.155.80. KOUDEKERK, 3 Mei. Eierenveilinj Aanvoer 5896. Kipeieren f 5.406.40. Eend eieren 4.80—5.20. TERAAR, 2 Mei „Tuindersbelang1 Veiling. Sla 2.50—7.90, Aardbeien 32- 41 ct. per doosje. Bloemkool I 21—31 id. II 1824, Spinazie 2.55 ct. per kil Wortelen 915 cfc. per bos. Rarijs 2.5 2.80 per 100 bos. NI EU W-VEN NEP, 2 Mei. Eierenvei ling. (Comb, de Groot). Aanvoer 130Q eierenkoppeneioren 5.206.e jndeï eieren 4.705.00 per 100 stuks, ganzer eieren 1012 ets, kievitseieren 37 ets. l stuk. Eierenveiling (Hotel Nijssen). Aai voer 11000 eieren; kippeneieren 5.35- 5.05, eendeneieren 4.505.05 per 10 stuks, ganzeneieren 11 ets p. stuk. Hand' vlug. Vraag: le. Hoeveel zijn de overzet- kosten per auto over het pont Zwijndrecht en hoeveel aan het pont Moerdijk? 2e. Zijn er nog kosten te betalen voor het berijden der prov. wegen in. Noord- Brabant met een auto? Is daar een kaart voor noodig en waar is die te bekomen? Antwoord: le. De overzetkosten (u bedoelt zeker voor een auto) bedragen voor de pont DordrechtZwijndrecht 1. voor de pont Moerdijk 2.zulks buiten het -tarief voor personenvervoer. 2e. Voor niet-ingezetenen van Noord- Brabant is geen weggeld in Noord-Brabant verschuldigd, indien met hetzelfde motor rijtuig op niet meer dan vijftien dagen van het belastingjaar van den weg gebruik ge maakt wordt en men in het bezit van een gratis rijkaart is. Aanvragen daartoe moe ten worden gedaan, hetzij ten Prov. Grif fie, hetzij bij een der Ontvangers voor de directe belastingen, onder overlegging van een verklaring, dat een zoodanige kaart gedurende het loopende belastingjaar nog niet elders werd aangevraagd of verkre gen. Vraag: Hoe kan men een wit vilten kinderhoedje reinigen? Antwoord Een wit vilten hoed wordt heel goed schoon van een niet te dik papje van letia (hij den drogist verkrijg baar) en meel. Het papje moet met een I zacht doekje telkens plaatselijk worden ingewreven, zoolang tot het meel droog te verwijderen is. W. Tolling, Münster (Did)., Wohlbecker- strasse 115 A. MeijerDries, Schiedam, Boterstrtaat 3 P. Kooreman, Haarlem, van 't Hofstraat 82 J. J.B. Hoogensteijn Amsterdam, Keizersgracht 150 J. P, Hendriks, Vinkeveen c.a., bij J. v. d. Wilk G. J. v. 298 G. N. M. P. Verstraaten, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 58 Abr Martijn, Den Haag, de Vricsstraat 26 R. Moes, Hoogeveen, bij Kolthof M. W. v. d. Klngt, Oegstgeest, Duivenvoordestraat 42 M. J. O. Vrensen, Schiedam, N. Maas straat 23a D. LambinonMulder, Den Haag, Da Costastraat 69 J. D. M. Lou- rens, Rijswijk (Z.H.), Heerenstraat 61 W G. Tegelaar, Koudekerk, Rusthuis G. H. A. van Bellen, Rotterdam, Korfmakerstr. 100 H. Hausen, Groningen, H. W. Mes dagstraat 18 J. ten Holten, Oegstgeest, Nassaulaan 23 J. H. Holten, Oegstgeest alsvoor Fr. Chr. Versteegh, Wassenaar, Oude Deijl H. E. v. Sillevoldt, Wasse naar, alsvoor K. A, G. Driemei, Aken, Hauptstr. 15 G. W. J. Driemei, Rotter dam, Goudschestraat 7la D. v. d. Henst, Bodegraven, Prinsenstraat 5 J. Riet kerk, Zoeterwoude, H. Rijndijk F86 A. Rietkerk, idem, idem J. Dierx, Putten (G.), Het Grijze Huis M. Ph. Daelman, Zoeterwoude, Vliet 20 Th. Kattewinkel, Amsterdam, Emmastraat 28 P. Koster, Boskoop, Dorpsstraat 14 O.Z. R. Tieboel Apeldoorn, Soerensche weg 86 N. van Egmond, Den Haag (Loosduinen), „Bloe- mendaal" L. J. M. Vlebke, Den Haag, Schenkkade 304 P. Meijer, Leiderdorp, L. Rijndijk bij Rhijnstroom O. O. M. Verbij, Amsterdam, Overtoom 305II P. Fr. Smit, Delft, Emmastraat 4 H. A. P. Kraijenhoff v. d. Leur, Rotterdam, Essen- la? n 6 H. E. v. d. Heide, Amsterdam, Singel 30hs. J. v. d. Meer, Zandvoort,

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6