BEEKMAN KOREVAARSTR. NIET DUUR! SPORT. LUCHrrVAART. Ned. Oost-Indië. Rechtzaken. OE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 4 MEI 1928 WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Het waterleidingbedrijf en dt le vering van sanitaire artikelen. Aansluiting aan de Haagsche rio- leering. Misbruikte rondvraag. De Raad dezer gemeente heeft Woens dagmorgen vergaderd. Terstond na ope ning deelt de voorzitter mede, dat hij in geheime zitting eene mededeeling wenscht te doen, zoodat op zijn voorstel de deuren worden gesloten. Na heropening geschiedt mededeeling van eenige goedgekeurde raadsbesluiten. De voorz. maakt, vervolgens den uitslag bekend van de publieke verhuring van een perceel weiland aan den Papeweg. Aan de hoogste bieders, Gebrs. Voorham is het perceel verhuurd tot 3 October van dit jaar voor 485. De voorz. deelt mede, dat het noodig gebleken is enkele lokalen te huren voor het onderzoek van leerlingen dooi de schoolartsen. Over een drietal lokalen kan de beschikking worden verkregen tegen eene vergoeding van 100 per jaar. Ver der is het noodzakelijk eenige hulpmidde len als weegschalen, maatstokken enz. san te schaffen. Voor een en ander vra gen B. en W. machtiging welke wordt verleend. Vervolgens komt ter tafel een adres van den R.-K. Bond van Loodgieterspatroons en van de beide Middenstandsvereenigin- gen ter plaatse, waarin wordt gevraagd dat het waterleidingbedrijf zich niet zal belasten met de levering van sanitaire ar tikelen enz. maar dit zal overlaten aan particulieren. De voorz. merkt op, dat dit adres eerst kortgeleden is ingekomen, zoodat hij voor stelt het in handen van B. en W. te stel len om advies. Hij kan de in dit adres ge uite bezorgdheid niet deelen en kan wel zeggen, dat het geenszins in de bedoe ling ligt den particulieren handel uit te sluiten, noch veel minder den menschen dwang op te leggen. De heer Prins onderschrijft dit laatste en wijst er op, dat indertijd bij de gasfa briekkwestie de Raad zich op het stand punt heeft gesteld, dat het particuliere bedrijf zoo weinig mogelijk concurrentie moet worden aangedaan. Hij is van mee ning, dat dit ook voor de waterleiding geldt. Evenwel dient er toch tegen moge lijke willekeur te worden gewaakt. De heer van Leeuwen is er niet erg gerust op, dat het bedrijf geen handel zal gaan drijven en zag gaarne dat de Raad hieromtrent uitspraak deed. In die mee ning is hij versterkt door de mededeeling van den voorz., dat hetgeen in het rap port van den deskundige fctaat, niet zal worden uitgevoerd. Hij ziet hierin een veranderde zienswijze en vindt, dat waar de tarieven gebaseerd zijn op de cijfers uit het rapport, de in de vorige vergade ring gegeven cijfers van geen waarde zijn. D voorz. zegt, dat deze zaak thans niet aan de orde is. De heer van Leeuwen 6telt dan voor eerst een principieele be slissing te nemen. De heer Prins wil het praeadvies af wachten en zich nu door een beslissing niet voor altijd laten binden. De voorz. zegt nogmaals, dat een oor deel over deze zaak thans niet kan wor den gegeven. De heer Prins vindt het voldoende, dat thans de zekerheid wordt gegeven, dat nog geen inkoopen zullen worden gedaan. Uit de verder discussie blijkt wel, dat de Raad het praeadvies wil afwachten. Met algemeene stemmen, uitgezonderd de heer van Leeuwen, wordt hiertoe besloten. Een verzoek van de Muziekvereeniging „Excelsior" om een subsidie van 200. wordt ingewilligd. Aan den heer P. C. van der Stoel wordt oen strook grond ter oppervlakte van 452 H2 aan de Havenstraat verkocht voor 10.per M2. De behandeling van enkele ingekomen reclames tegen den aanslag in het vérgufi- flfuigsrecht wordt aangehouden. Op een verzoek van M. E. van de Wall om bij een perceel van douairière Jhr. Mr. A. C. .J Melvill van Carnbee een dienst ruimte te mogen bijbrengen wordt gun stig beschikt. Een verzoek van H. Ligtvoet om op een perceel aan den Windlustweg twee win kelhuizen met bovenwoningen te mogen bouwen wordt afgewezen op grond dat de benedenwoningen voldoende ruimten be vatten. Hierna wordt de vergadering geschorst tot half drie. In de raiddagzitiing zijn be halve de heer Drop afwezig de heeren Ruijs en Vogels. De voorz. wijst er op, dat de rond vraag gebruikt wordt om verschillende za ken af te doen. Hij kan dit niet langer toelaten en geeft den leden in overweging oventueele voorstellen schriftelijk in te dienen, ook zal hij zich genoodzaakt zien het reglement van orde strenger te gaan toepassen. Besloten wordt aan de heeren Vrede soor en Dieben restitutie van leges voor bouwaanvragen te verleenen tot 75 pet. van het betaalde bedrag. Goedgevonden verschillende in de loop van 192/7 in de gemeentekas gestorte be dragen voor onderhoud van wegen bijdra gen voor verlichting, afkoop van grond renten en verkoop van grond tot een to taal bedrag van ƒ51404.02 te beleggen in eene inschrijving op het Grootboek der *21/2 pet. Nationale Schuld. Besloten wordt de begrooting van uit gaven voor 1927 voor den gewonen dienst te verhoogen met 38305.21 en te verlagen met 24390.40 en de inkomsten te ver hoogen met 13914.81, die van den kapi- taaldienst te verhoogen in uitgaaf met 564426.86 en in ontvangst met ƒ55631.86. De begrooting van uitgaven voor den ge wonen dienst over 1928 wordt verhoogd met 5930 en verlaagd met 4961, ter wijl die van inkomsten wordt verhoogd met 969l Zonder hoofdelijk» stemming wordt be sloten in eigendom over te nemen om niet van het R.-K. Parochiaal Armbestuur» een perceel weg, groot 350 M2. en van het R.-K. Kerkbestuur twee perceelen weg, groot 269 en 90 M2. In verband met eenige partieele wijzi gingen, aangebracht in het uitbreidings plan der gemeente wordt beslqten tot wij ziging van diverse grenslijnen van bebou wing. Goedgevonden wordt een gedeelte van den Groot Haesebroekschen weg eigen dom van Mevr. de wed. H. D. Mac Gilla- vry en den heer A. P. H. Mac Gillavry als bouwstraat aan te wijzen, ingaande op dag waarop een som van 12 per strek- kenden Meter zal zijn gestort voor bijdra ge in de kosten van aanleg en onderhoud van den weg. Zonder hoofdelijke stemming wordt gun stig beschikt op adressen van de N.V. Mij. tot Exploitatie van Onroerende Goederen Stadsuitbreiding Noorderkwartier te 's-Gra venhage, en van J. Th. Wouters alhier, tot het aanleggen van wegen resp. in Oud en Nieuw Wassenaar, onder de gebruike lijke voorwaarden. Ten slotte is aan de orde een voorstel van B. en W. tot het sluiten van een overeenkomst met de gemeente 's-Gra- venhage omtrent aansluiting van deze ge meente aan de Haagsche rioleering. De voorz. zegt, dat na lang onderhan delen, het gemeentebestuur van 's-Gra- venhage een ontwerp-overeenkomst heeft gezonden in den zin als door Wassenaar werd gewenscht. Spreker zal gaarne het oordeel van den Raad hieromtrent vernemen. De heer Versteeg meent, dat er alle re den is om de gemeente geluk te wenschen met dit resultaat. Hij heeft zich echter af gevraagd of dc buizen, welke gelegd zijn in de verwachting, dat een biologische rei niging zou komen, geen moeilijkheden zul len opleveren. De voorzitter zegt, dat er wel eenige bezwaren zullen opduiken, maar acht die niet van beteekenis, omdat de rioolstoffen zullen worden opgepompt. Verder informeert de heer Versteeg naar het kostencijfer. De voorz. «zegt, dat dit van veel om standigheden afhankelijk is, zoodat dit niet te geven is. De heer Prins is steeds van oordeel ge weest, dat deze maatregel alleen voor het Zuidelijk deel der gemeente zou worden genomen. De yporz. zet uiteen, dat op den duur al le afvalstoffen naar de Haagsche riolee ring zullen verhuizen. De heer Boender vraagt, waarom geen eigen installatie wordt gemaakt, waarop de voorz. zegt, dat afgezien van andere moeilijkheden, ver wacht wordt, dat aansluiting bij Den Haag goedkooper zal «blijken. De heer Wouters brengt hulde aan B. ën W. voor hetgeen zij hebben bereikt. Hij gelooft niet, dat, waar van deze zijde de zaak zoo nauwkeu rig is bekeken, in den toekomst den Raad ooit eenig verwijt zal kunnen treffen. De voorzitter zegt nog dat omtrent het te sluiten, contract ook rechtskundig ad vies is gevraagd. De heer Boender informeert naar de to tale kosten van uitvoering van het riolee- ringsplan. De voorz. zegt, dat de riolee ring van de geheele gemeente 6.000.000 zal kosten. De heer Boender A-raagt, hoe die uitgaven zullen moeten worden gedekt. De voorzitter zegt, dat bij gedeelten de uit voering zal plaats vinden en gezien de bloei der gemeente heeft hij hoop, dat niet tot het invoeren van een riool-straat of andere belasting zal behooren te wor den overgegaan. Een kleine verhooging van het getal opcenten zal in de toekomst mischien wel noodig zijn. Met algemeene stemmen wordt daarop het voorstel aan genomen. In verband met een verzoek tot het bouwen van 2 woningen aan den Pape weg en het oprichten van een loods daar bij van 40 Meter lengte vragen B. en W. het oordeel van den Raad daaromtrent. De Raad is van oordeel, dat, mits de weg op een behoorlijke breedte wordt gebracht, toestemming moet worden verleend. Verder wordt besloten, om de gas- straatverlichting welke tot dusverre bij lichte maan niet werd ontstoken en om elf uur in den avond voor een deel werd gedoofd, voortaan te doen branden tot 12 uur 's nachts. Hiermede is een meerdere uitgave gemoeid van 1344.60 per jaar. Goedgevonden wordt aan een zevental ingezetenen een strookje teelland te ver huren langs den Katwijkschen weg. Besloten wordt niet terug te komen op het besluit in de vorige veragdering geno men tot weigering van vergunning tot het oprichten van een zagerij maar medewer king te verleenen tot het oprichten van een dergelijke inrichting op een vrijstaand perceel aan den Oostdorperweg. Bij de rondvraag wijst de heer Prins op het vernielen van de wegen en geeft te kennen, dat hij gaarne middelen zou zien beraamd, om daaraan een einde te ma ken. Na eenige discussie zegt de voorzitter overweging toe. Hierna sluiting. TER AAR. Polderbestuur. Door het bestuur van den Bloklandschen en Korteraarschen pol der zijn voorgedragen als secretaris-pen ningmeester in de plaats van wijlen C. van Heyningen, de heeren A. Kammeraat en C. Lok. VOORHOUT. Waterschap „De Zandsloot". In de j.L gehouden vergadering van de ingelan den van het Waterschap „De Zandsloot", onder voorzitterschap van den heer E. J. Speelman, werd de rekening over het jaar 1927 goedgekeurd als volgt: Inkomsten 2.349.50®, uitgaven 1.375.01, zoodat er een batig saldo was van 974.49®. De be grooting over het jaar 1928 werd eveneens goedgekeurd met een bedrag aan ontvang sten en uitgaven van 2662.65. De omslag werd vastgesteld op 12.per H.A. Mededeeling werd gedaan van de door Ged. Staten goedgekeurde keur van het INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. HEEFT U EEN COSTUME NOODIG? GA NAAR LEIDEN U SLAAGT ZE-KER EN sur» Waterschap. Besloten werd de ondiepe plaateen in het vaarwater van het Water schap te verbeteren. ZOETERMEER-ZEGWAART. Emmabloem. De op woensdag gehou den Emmabloem-collecte bracht in deze gemeente een bedrag van ƒ230 op. Vorig jaar was de opbrengst 234. ZwitserlandNederland. De Zwitsersche sportpers geeft reeds tal van voorbeschouwingen over den wed strijd ZwitserlandNederland a.s. Zon dag te Bazel. In het algemeen beginnen ze natuurlijk met woorden van welkom, aan de Nederlandsche voetballers. „Sport" uit Zurich heeft een zeer hartelijk welkomst woord waarin in herinnering gebracht wordt dat de verrassende gelijkgezindheid in denken en gevoelen die de N cderland- sche en Zwitsersche staatslieden op politiek gebied bezielt, ook op sportief gebied van toepassing is. Het blad vertrouwt dat hoe de uitslagen van wedstrijden tusschen Nederland en Zwitserland mogen luiden, nimmer eenige wanklank in de Zwitsersch Nederlandsche vriendschap er het gevolg van moge zijn. Met betrekking tot den vermoedelijken uitslag van den wedstrijd toonen de mees te bladen zich nog zeer terughoudend. Zij brengen in herinnering dat weliswaar Zwitserland tot dusver steeds op eigen do- dem van Nederland gewonnen heeft, doch ineenen dat Nederj.) •d menigmaal een zeer middelmatige ploeg naar Zwitserland gezonden heeft, terwijl daarentegen het Nederlandsche elftal dat Zondag te Ba zel zal verschijnen veel sterker is. Vooral de overwinning van Nederland met 20 op Denemarken schijnt in Zwitserland grooten indruk te hebben gemaakt, en een blad zegt zelfs dat het Nederland sche elftal bijna nooit een zóó goeden wedstrijd nog gespeeld had als te Amster dam tegen Denemarken. De bladen herin neren dat het Nederlandsche elftal met het oog op de Olympische Spelen een zeer ernstige training heeft ondergaan en daarom op het oogenblik geacht moet worden op het toppunt van zijn vorm te zijn. Volgens de Zwitsersche pers is het Nederlandsche elftal een der ernstigste con currenten voor een der eerste plaatsen bij de Olympische Spelen. De Zwitsers bren gen in dit verband echter in herinnering, dat ook vier jaar geleden de laatste wed strijd van Zwitserland voor de Olympische Spelen begonnen tegen een zeer sterken tegenstander was, en juist de overwin ning toen op Hongarije behaald, den Zwit sers het zelfvertrouwen schonk, waarmede zij verder den strijd te Parijs hebben ge voerd. De bladen hopen dat een overwin ning Zondag op Nederland de zelfde uit werking moge hebben ten aanzien van het zelfvertrouwen waarmede de Zwitsersche sportwereld het Zwitsersche elftal naar Amsterdam geleidt. Het schijnt wel vast te staan, dat het Zwitsersche elftal Zojidag zal spelen in de samenstelling zooals die 14 dagen geleden is bepaald. Van eenige wijziging van het elftal, zooals bij de vorige landenwedstrij- den in dit seizoen geschiedde, schijnt dit maal geen sprake te zijn. KORFBAL. De wedstrijd HollandBelgië, welke Zondag op Houtrust zal worden gespeeld staat onder leiding van den scheidsrechter V. Vereecken. „JONGENS! WAT IS CRICKET?" door Tonny de Beus en Jan Feith. Uitgave: N.V. Drukkerij Jacob van Kampen te Amster dam. Jacob van Kampen heeft een cricket- boek van Tonny de Beus het licht doen zien. De captain van het Nederlandsch elftal heeft met dit boek zeker niet be doeld een handleiding voor cricket te schrijven maar ijverig propagandist voor „The King of Games" als De Beus is, heeft hij met z'n „Jongens! Wat is Cricket 1' ons mooie zomerspel meer bekend trachten te maken bij de jeugd, want terecht schrijft de bekende Haagsche speler, Kees Feith, of zooals hij officieel heet, jhr. mr. C. Feith, secretaris-generaal van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, in het voorwoord: „Onbekend maakt onbe mind en het cricketspel is onder onze jon gens helaas nog van te weinig algemeene bekendheid." Op een eenvoudige en duidelijke wijze vertelt De Beus, hoe cricket gespeeld wordt. Een aantal goede foto's verduide lijken de techniek van het fielden, wicket- keepen, bowlen en batten, waarbij de schrij ver niet te veel in bijzonderheden is getre den maar toch zoo diep op de techniek is ingegaan, dat jonge spelers gewaarschuwd worden voor fouten, die er op lateren leeftijd maar al te dikwijls heel moeilijk zijn uit te krijgen. En verder geeft De Beus tal van wenken over kleeding en mate riaal, over den geest vooral, die bij het cricketspel moet heerschen. Jan Feith, de bekende schrijver van jongensboeken, schreef een pittig cricket- verhaal: „De slag bij Waterloo". Het is an ders dan de Engelsche kostschoolverhalen, die wij allemaal wel eens gelezen hebben maar ookvoordat wij met sportbeoefe ning op onze scholen even ver zijn als in Engeland, moet er nog heel vel gebeuren. Als aanhangsel geeft het boek: de re gels van het cricketspel, een voorbeeld uit een scoringboek, uitspraak en verklaring van Engelsche cricketuitdrukkingen en een lijst van de secretarissen der bij den N. C. B. aangesloten vereenigingen. DE ZWEMREVUE. Officieel orgaan van den Ned. Zwembond. Verschenen is het eerste nummer van „De Zwemrevue", officieel orgaan van den Nederlandschen Zwembond. Men weet ongetwijfeld, hoe het bestuur van den N. Z. B. besloot het orgaan „De Zwemkroniek" te laten varen om een nieu wen uitgever op te zoeken ter behartiging der bondsbelangen. In het inleidend woord zegt het bestuur van den N. Z. B. o.m. „Het is ons niet onbekend, dat velen over het bestuursbesluit inzake de Zwemrevue verwonderd geweest zijn en wij betreuren ten zeerste, dat door de woorden, gespro ken door eenige bestuursleden (niet na mens het bestuur) op do laatste algemee ne vergadering een verkeerde indruk is gewekt. Wij beseffen ten volle de strekking en de gevolgen van het genomen besluit en zouden zeer zeker in dezelfde omstandig heden wéér eenzelfde besluit nemen. Het Bondsbestuur kent maar één belang: dat van den N.Z.B. en het heeft de overtuiging, het aannemen van De Zwemrevue als officieel orgaan, volkomen met dat belang in overeenstemming is. In het laatstverschenen nummer van „De Zwemkroniek" hebben wij de groote zake lijke voordeelen van deze nieuwe uitgave uiteengezet. Toch hebben niet deze alleen den doorslag gegeven. De verhouding tusschen den N. Z. B. en den uitgever van de Zwemkroniek berust te op geheel verkeerde gronden. Het bestuur vond het onverantwoordelijk om ieder jaar een belangrijk bedrag als subsi die te geven aan een orgaan, waarover en waarin het niets te zeggen had. De uitge ver weigerde deze verhouding te verande ren. Hij beschouwde het blad als zijn per soonlijk eigendom, waarmee hij kon doen en laten wat hem goeddacht. Met de basis van exploitatie had, volgens hem, het be stuur niets te maken en herhaalde malen heeft hij pertinent geweigerd, daarover te confereeren. De N. Z. B. bezat dus een of ficieel orgaan, waarvan het aantal abon- né's streng geheim en onbekend was en waarvan het bestuur zelfs niet bij ruwe schatting de winst kon benaderen. Het bestuur had voorts zeer sterk den indruk, dat 't den uitgever veel meer te doen was om een typografisch-mooi blad uit te geven dan een eenvoudiger weekblad, zoo als hem is voorgesteld en hoewel dit per soonlijke genoegen den uitgever van harte gegund zij, meenden wij toch, dat in de eerste plaats periodiciteit en kwaliteit van den inhoud gelden, daarna pas de kwali teit van de typografische verzorging. De uitgever heeft trouwens geweigerd op aesthetische gronden om een orgaan in het genre van „De Zwemrevue" uit te geven. Het was overigens een zeer ongewensch- te toestand dat door een onverklaarbaar verzuim (zoowel van vroegere Bondsbe- stuursleden als van den uitgever) een con tract-, dus een omschrijving van de verhou ding, nooit bestaan heeft. Het bestuur erkent onmiddellijk, dat daar nooit mis bruik van gemaakt is, maar principieel was dit toch zeer ongezond. Het bestuur heeft de verdiensten van den uitgever waardeerende verschillende pogingen gedaan om met hem tot een ver gelijk te komen en het bezit de overtui ging, gedaan te hebben wat gedaan moest worden. Men moet niet vergeten, dat zij die het bestuursbesluit be- of veroordeelen, niet op de hoogte zijn van de voorgeschiedenis en de details. Deze hebben met de grootere zakelijke voordeelen van de nieuwe over eenkomst grooten invloed op dat besluit uitgeoefend. Wij herhalen: het ontstaan en de bloei van „De Zwemrevue" zijn in het belang van den Nederlandschen Zwembond. Het be hoeft toch geen betoog, dat het bestuur een dergelijk belangrijk besluit niet genomen zou hebben als het daarvan niet overtuigd ware. Wij vertrouwen daarom, dat de leden van onzen Bond op alle manieren ons nieu we orgaan zullen steunen PER DRIEMOTORIGE FOKKER NAAR ZUID-AFRIKA. Vertrek van den heer v. Lear B'ack op 10 of 11 dezer. De heer v. Lear Black is van plan, zijn vlucht naar Zuid-Afrika per dnemotoiige Fokker 10 of 11 dezer aan te vangen. De eerste etappe is Venetië, de tweede Egyp te. Ook de bediende van den heer v. Laer Black zal de reis meemaken. Zooals bekend, zullen Geysendorffer erf Scholte als piloten fungeeren. TWEEDE DUITSCHE 0CEAANVLUCHT Onderhandelingen tot een goed einde gebracht Risticz zal piloteeren. Naar Wolff verneemt zijn de onderhan delingen over een tweeden Duitschen Oce aan-vliegtocht naar Amerika beëindigd. Het toestel zal door den piloot Risticz be stuurd worden en als tweede piloot zal waarschijnlijk de aviateur Bader meegaan, die den vliegdienst RudolstadtNeuren berg onderhoudt. Het initiatief tot dezen nieuwen Oce- aantocht gaat, zooals men weet, van de Weensche actrice Lilly Dillenz uit, die reeds vorig jaar den vliegtocht naar de Azoren heeft meegemaakt. Als plaats van vertrek is het vliegter rein RudolstadtSaalfeld (Schwarztal) gekozen. Het toestel wordt daar binnen eenige dagen verwacht. De tocht zal eerst naar Baldonnel gaan. Men is van plan te trachten, zoo mogelijk vandaar regelrecht New York te bereiken. Tot Baldonnel zal waarschijnlijk een journalist uit Rudol stadt meegaan. Te Berlijn is aan Wolff door den ver tegenwoordiger van mevrouw Dillenz be vestigd, dat de onderhandelingen inder daad tot een goed eind zijn gebracht. Al leen is omtrent het tijdstip voor de start nog niets te zeggen, daar dit natuurlijk van het weer en van de technische voor bereidingen afhankelijk is. Vliegongelukken. 2 d o o d e n. Bij Toroy (departement Öeine-et-Marne) is gistermorgen een militair bombarde mentsvliegtuig van 50 Meter hoogte neer gestort. Beide inzittenden, konden slechts als lijken geborgen worden. 2 dooden. Naar uit Maux gemeld wordt, is een Fransch Ford-vliegtuig van een hoogte van 50 Meter neergestort. Do beide in zittenden waren op slag dooi. 2 dooden. Uit Triest wordt gemeld: Tengevolge van een verkeerde manoeuvre is gisteren het vliegtuig F 16 op het vliegveld Augus ta neergestort. De beide inzittenden wa ren op slag dood. Hevige werking van den Krakatau. Geen reden voor ongerustheid. Het rapport voor den dag van 1 Mei luidde als volgt: Van 6 tot 18 uur werden 283 kleine bom-erupties tot een. hoogte van 1.80 M. geconstateerd, gedeeltelijk met waterbolvorming. Men telde 76 opwellin gen en 70 waterfonteinen. De acoustische waarnemingen waren in verband met don Oostenwind onzeker, 'a Nachts werden 34 erupties met gloeiende bommen geteld. Het rapport van 2 Mei luidt: Tot 1.49 wer den 122 erupties geteld, en daarna 5 erup ties van gloeiendee bommen tot 500 AL hoogte over een periode van 22.35. Het wa ter werd van beneden verlicht door lava uitvloeiingen. Tot 2.47 hadden geen ex plosie-verschijnselen plaats. Tot 6 uur hadden nog 66 kleine erupties plaats, de gassen boven het water gezien. In een interview verklaarde dr. Stehn, de leider van den vulcanologischen dienst, dat hij geen aanwijzingen zag tot onge rustheid. De buitenlandsche vulcanologen zijn er, evenals dr. Stehn, van overtuigd, dat eventueele groote erupties in ieder ge val niet den omvang zullen hebben van de Krakatau-ramp van 1883. De bevingen van de aardkost in andere werelddeelen, zoo als Griekenland, Bulgarije en Mexico, hou den geen verband met de verschijnselen van de Krakatau. Daarvoor is de afstand te groot. Wel zou een voortplanting van eruptie-verschijnselen kunnen optreden. De moord op een dienstbode uit het Maashotel te Rotterdam. De Rotterdamsche rechtbank heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak van H. P. N., 34 jaar, opperman, gedetineerd, die op 19 April heeft terecht gestaan ter zake van moord, subs, doodslag, meer subsidiair zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, op Frieda Hansen, gepleegd op 15 November. De vrouw is op 1 Februari aan de bekomen verwondingen in het zie kenhuis aldaar overleden. De rechtbank heeft den verdachte we gens zware mishandeling, gepleegd met voorbedachten rade, den dood ten gevolge hebbend, veroordeeld tot 12 jaar gevnage- nisstraf. Een aanrijding. De Haagsche rechtbank heeft gisteren den chauffeur v. d. B., die op den avond van 26 October van het vorige jaar op den Bezuidenhoutschen weg nabij het .Kleine Loo in Den Haag een 21-jarig dienstmeisje, dat daar op de tram wachtte, met zijn auto heeft aangereden, tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zooals men zich herinneren zal, werd het meisje zeer ernstig verwond en is zij in deeVniswekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat zij een schedelbreuk had gekregen, een bekkenbreuk, een dubbele beenbreuk en verscheidene zware vleeschwonden. Na langdurige verpleging heeft zij kor ten tijd geleden het ziekenhuis kunnen verlaten. Een der beonen is echter licht vergroeid en korter dan het andere.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5