ZATERDAG IN ONZE PORTIEK! VERKOOP ZOMERSTOFFEN s WAALS SPL}1VTER Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. WILT 119.50 KATHOLIEK WERELDNIEUWS. OEGSTGEEST. Maria Congregatie. Men verzocht ons mededeeling van het volgende: Het is ongeveer een jaar geleden, dat in onze parochie werd opgericht de Maria Congregatie afd. meisjes. Met een dank baar hart zien wij terug op het afgeloo- pen jaar. Ongeveer 70 meisjes uit alle standen zijn lid van de Maria Congregatie en nog steeds geven nieuwe leden zich op. .Vjele. meisjes waren bij voorkomende ge- legonhedon altijd bereid hulp te verschaf fen, waar het betrof werken van socialen of charitatieve» aard. Het dameskoortje maakte bij feestelijke gelegenheden de ver gaderingen aantrekkelijk. Kortom wij zijn dankbaar gestemd als wij den bloei dezer afdeeling bezien. Deze verjaardag onzer Congregatie vraagt om een feestelijke vie ring. Welnu wij willen dit op grootsche wijze doen. De kerkelijke viering heeft op 19, 20 en 21 Juni plaats. De bekende pater H. de Greeve S. J. zal dan een triduum houden, waarover bijzonderheden nog tij dig genoeg bekend "worden gemaakt. Wij hebben gemeend ook een feestavond te moeten geven, die plaats heeft op Zondag 6 Mei a.s. in St. Wilibrord. Dien avond zal Pastoor Kwakman met een dames- tooneel gezelschap een uitvoering geven van T dor hem zelf gewrochte geestelijk tooneelspel: „De kindermoord te Bethe- lcm". Pastoor Kwakman is in de Kath. Kunstenaarswereld geen onbekende. Het bovengenoemde stuk, is door hem zelf ge regisseerd. Do muziek (reizangen op gre- goriaansch rhytrae) is gecomponeerd door den heer Theo Bosman, die zelf op dezen avond de leiding zal hebben. Het belooft dus eèn avond te worden van kunst, schoonheid en vreugde. De verschillende toegezonden uitgenoodi- gingen voor deze uitvoering waren bij de parochianen zeer welkom. Wegens be perkte plaatsruimte kon geen algemoene toegang worden verleend. Om aan ver schillende herhaalde aanvragen te vol doen worden nog enkele rijen stoelen bij geplaatst, waardóór men nog een beperkt aantal plaatsen ter beschikking kan stel len. Personen die hiervan gebruik wen- schen te maken, moeten zich tijdig ver voegen bij kapelaan Raaffels of bij een der bestuursleden der Congregatie. NIEUWE WETERING. De nieuwe Kath. school. Dinsdag had zonder uiterlijke plechtigheid de inwijding plaats van de nieuwe Paroch. School, wel ke is ondergebracht in de vroegere Open bare school. Tot hoofd dor school is aan gesteld de heer L. P. M. van Akker en tot onderwijzeres mej. J. C. M. Verhaar. De school wordt thans door een zeventig-tal leerlingen bezocht. De enkele leerlingen van de vroegere Openbare School, gaan thans, daar do gemeente Alkamade geen openbare school bezit, onderwijs genieten in Leiden. KATWIJK. Schoolarts. Bij B. en W. is in voorbe reiding een voorstel aan den Raad om te geraken tot de aanstelling van een school arts voor een district van aan elkaar gren zende gemeenten. In verband hiermede zal op Dinsdag 8 Mei een vergadering gehouden worden in do gemeentezaal, waar dr. Joh. E. Feisser te Wassenaar, de juiste beteekenis en de voordeelen van het aanstellen van een schoolarts zal uiteenzetten. Voor deze ver gadering zijn uitgenodigd de leden van den Raad, do leden der Coramissiën van Toe zicht op het L. O., idem op die der Bewaar scholen, besturen der Bijzondere Scholen, het onderwijzend personeel, de Geneeskun digen, pastoor Spoorman en de predikan ten. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Verkoop van het oude raadhuis Geen betegeling, doch grint op de speelplaats. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen; tegenwoordig allo leden. Eén vacature. De Voorz., de burge meester. opent de vergadering, leest het ambtsgebed, waarna de notulen der laat ste vergadering worden gelezen en onver anderd vastgesteld. Medegedeeld wordt het rapport van den Keuringsdienst voor waren te Leiden over het le kwartaal 1928, alsmede mededeeling van Ged. Staten, dat het aandeel voor 1D28 in dezen dienst voor de gemeente is vast gesteld op 150. Op een verzoek van de Propaganda- Comraissie voor de Olympische Spelen om een subsidie van 1.10 wordt afwijzend beschikt. De Voorz. deelt mede, dat Ged. Staten het besluit tot verkoop van het oude raad huis hebben goedgekeurd. B. en W. stellen voor, hiertoe over te gaan, opdat .in de eerstvolgende raadsvergadering wordt be slist, of op de gedane inschrijvingen kan worden verkocht, zooals besloten wordt. .De Voorz. deelt mede, dat door Z. Exc. den Minister van Onderwijs. K. en W. ont- heffing is verleend voor de betrekking van hoofd der O. L. school een niet-wachtgel- der te benoemen, mits daartoe worde be noemd het tijdelijk hoofd, de heer J. Mons- houwer, waarom B. en W. en de inspecteur van het L. O. in de inspectie Delft, dezen dan ook als no. 1 aanbevelen. Na gehouden stemming blijken alle stemmen op den heer Monshouwer te zijn uitgebracht. Van het bestuur der R. K. school is inge komen een verzoek om gelden ex. art. 72 der L. O.-wct beschikbaar te stellen voor de betegeling van ongeveer 300 M2. der speelplaats bij die school. Het overleg, volgens de wet vereischt, heeft door B. e W. met het bestuur plaats gehad, on heb ben B. cn W. daarbij o.a. er weer op gewe zen, dat naar hun meening, de bestaande grint verharding voldoende is. Verder is me INGEZ0NDEN MEDEDEELING. degedeeld, dat in ieder geval publieke aan besteding zal worden vereischt, en toezicht van den gemeente-opzichter. Volgens opgaaf van het schoolbestuur komt de betegeling met basaltinetegels op 2.40 per vierk. meter met betonrand er omheen. Volgens begrooting van den op zichter op 2.45 per M2. De heer v. d. Weyden zegt-, dat het schoolbestuur dit tweede verzoek heeft ge daan, omdat het uitgaat van de meening, dat het gevraagde geen gunst, maar een recht is, door de wet toegekend. Na nog eenige discussie wordt het voor- stel-Breedijk aangenomen, om afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat de be staande verharding voldoende is, en, al werd het vak lichamelijke oefening gege ven, deze bestaande verharding ook vol doen zou aan normale eischen, aan het ge ven van dit onderwijs te stellen. Tegen stemde de heer v. d. Weijden. Aan den heer J. Veerman wordt wegens vertrek uit deze gemeente eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlij ken Stand en wordt na gehouden stem ming, tweede vrije stemming, herstemming en ijeslissing door het lot in diens plaats benoemd de heer Jac. Brunt, die verklaart de benoeming aan te nemen. De Voorz. deelt mede, dat op 2(5 dezer het eerste huwelijk in het nieuwe raadhuis is voltrokken, n.l. de Koning—Veerman, en dat hij namens deze den Raad dank brengt voor het aangeboden kunstvoorwerp; even eens is op 26 dezer de eerste geboorte op het nieuwe raadhuis aangegeven, n.l. Ger- ritje Romeyn. Besloten wordt de torenklok na te la ten zien, daaraan echter nog geen groote kosten te laste te leggen. Hierna sluiting. Gehuwd: L. S. Slingerland en A. Hendriks. Ondertrouwd: A. H. Walde 22 j. en G. A. M. Vink 22 j. van Noorden. B. v. Woudenberg 34 j. van Nieuwkoop en N. Verkade 35 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: P. Rodenburg van Voor schoten. G. J. de Bruin van Boskoop. J. K. F. Lafebre van 's Gravenhage. J. van Drenth van Lexmond. L. Breeveld van Zwammerdam. M. Speckenbach van Hilversum. W. Broke rvan Leimuiden. M. C. Janszen van Uithoorn. D. Piet van Aalsmeer. J. Verdouw van Göuda. J. Stuurman van Ammerstol. A. A. Kouwenberg van Gouda. Vertrokken: H. J. C. Enthoven naar Wateringen. C. M. Ketel en gezin naar Amsterdam. G. G. Pijnacker en gezin naar Bodegraven. H. J. M. Kuijpers naar Eindhoven. M. A. Hoogeveen naar Breda. M. Houtman naar Amsterdam. K. van Heemst naar Vlaardingen. H. v. d. Zalm naar Bodegraven. J. Knijff naar Leiden. F. E. Mol naar Bloemendaal. J. den Ouden naar Sche- vcningen. J. Zefat naar Emmen. Th. Pastoors en gezin naar Maastricht. G. A. van Ettinger naar Maastricht. T. Herngreen naar Dordrecht. J. Koele- wijn naar Koudekerk. Z. C. van Veen naar Koudekerk. J. J. O. Kraan naar li. en L. Zwaluwe. P. Hoogstraten en gezi no aar Bodegraven. A. D. la R i viere naar Rotterdam. S. W. Fluiter naar Ter Aar. BOSKOOP. Plotselinge dood. Gistermorgen is de alleenwonende bejaarde wed. v. K. dood in haar woning gevonden. Een buurvrouw, die als gewoonlijk de blinden voor de ra men opende, zag het vrouwtje levenloos op haar stoel zitten. De politie heeft zich daarop toegang tot de woning verschaft. HAZERSW0UDE. Geboren: Annie Johanna, d. van E. Bersma en G. Westerhoff. Hendrika Jo hanna. d. van C. Groen en T. Meirik. Cornelia, z. van C. Kruit en S. van Zanten. Gerardus Jacobus, z. van H. van Meur» en G. M. Vertegaal. Barbara, d. van J. Angenent en A. Los. Ondertrouwd: J. v. Veen 22 j. en M. v. d. Vlist 21 j. Notaris Markusse. De heer H. M. Markusse, die gelijk wij Woensdag meldden benoemd is tot notaris alhier, behoort tot de A. B. partij, en is lid der Geref. Kerk, en werd in 1884 te Kortgene (Noord-Beveland) geboren. Hij bezocht de H. B. S. te Goes en was na het bekomen van zijn cand.-Notaris-exa- men, werkzaam als zoodanig op het kan toor van Notaris van Nimwegen en Nota ris Hosang, beiden te Middelburg. In 1906 werd de heer Markusse benoemd tot notaris te Kortgene, zijn geboorte plaats waar hij gedurende 10 jaar werk zaam bleef. Te Kortgene nam notaris Markusse ook deel aan het publieke leven en was daar o.a. lid van den gemeenteraad en enkele jaren wethoudèr. In 1926 veranderde de heer Markusse van standplaats, door zijn benoeming tot notaris te Vlaardingen. Na een tweejarig verblijf aldaar, zal dus notaris Markusse, het in onze stad beken de notariskantoor van den heer C. Versluys binnenkort betrekken. Het motorongeluk op den Haagweg. De toestand van den motorrijder v. d. T., uit den Haag, die gistermiddag half drie op den Haagweg over den kop sloeg en met een zware hersenschudding naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd, was heden nog zeer zorgelijk. De 6-jarige Marietje v. d. B. hield zich gistermiddag vast aan een rijtuig, dat op de Steenstraat voor Blauwpoortsbrug stond te wachten. Juist toen het voertuig zich in beweging zette, zat het kind met een voet tusschen de spaken. Het ibeen brak en het meisje werd naar het Aoad. Ziekenhuis vervoerd. Morgenmiddag te 6.30 uur zullen de schietoefeningen met scherpe patronen no. 1 der Leidsche Burgerwacht aanvangen te Katwijk. Ook dit jaar zullen de Nederlandsche Spoorwegen in de zomermaanden weder goedkoope treinen van Leiden naar Arn hem en Nijmegen laten loopen via Woer den. Voor deze treinen zal een regenval- verzekering kunnen worden gesloten, waarvoor 10 proc. van het bedrag der plaatskaart moet worden gestort. Mocht het op den dag waarvoor de plaatskaart geldt tusschen 11 uur 's voorm. en 3 uur 5s namiddags te_ Arnhem of Nij megen regenen, in dien zin dat de regen val" er minsten 3 millimeter bedraagt, dan wordt hot geld van de plaatskaart terug betaald onverschillig of men er gebruik van gemaakt heeft of niet. MUZIEK. Concertgebouw-Orkest. Een gebeurtenis van belang is voor Lei den de komst van Mengelberg met zijn Keurbende en muziekminnend Leiden ziet met groote belangstelling het concert te gemoet. Is het te verwonderen, waar 't geldt 'n orkest met 'n wereld-vermaardheid aangevoerd door oen Directeur, wiens naam van een beroemdheid is, waarop vóór hom nog niemand kon bogen. De leiderstalenten toch van Dr. W. Mengel berg zijn van zulk superieur gehalte, van zoodanig hoogverheven muzikaliteit, dat men tevergeefs zijn weerga, zoekt. Na zulk een concert zou men er toe komen te mediteeren over de schoonheid in do kunst en de scheppende talenten, de uitvoerende macht den mensch in zoo ruime mate toebedeeld- En dan kan deze één conclusie slechts worden getrokken, dat de mildheid van Gods gaven, in de toonwerken, gisteravond uitgevoerd, den mensch tot een rijkdom van hooggestemd genot is geworden. Een rijkdom van har monie droeg de melodiën voort in onna volgbare klankenweeldede rytlunische en dynamische verzorging heeft den hoogsten graad van volkomenheid bereikt en de wondere schakeeringen van een levendig coloriet ons toegezongen. Weber's Oberon Ouverture heeft een poëtische ondergrond, waarin do wond er- hoorn een voorname rol speelt, elfen lokt en in zoete melodiën voortschrijdt tot een juichend slot. Beethoven's Pastorale is van zoo meesterlijke structuur verdeeld in fragmenten van zoo bedwelmende schoon heid, dat het vermetel zou zijn, van deze compositie een analyse te maken. De koninklijke macht over de tonen, Beet hoven toobedeeld, was alleen in staat zulk een van rijkdom zwanger toonwerk te scheppen, waarin zoo de wetten der muziek zijn beleefd. Landelijke vrede, na- turtafercelen maalt Beethoven ons met meesterlijke hand in een schitterende uit beelding, met climaxen en klankvolu men van verheven conceptie. Het voorspel zu Lohengrin was vol schittering en pra lende schoonheid, vol momenten van smart en liefde, spronkelende zonneglans cn lichtenden voornaamheid. Istar van d'Indy gaf aan het orkest vol op gelegenheid blijk te geven dat geen moeielijkheid zoo groot kan zijn, of zij kan volkomen worden overwonnen. Meer nog kwam dit tot uiting in Ravil's „la Valse", een opus van moderne structuur, vol wer velende rythmen, van sensueele onstuimig heid en extatische vervoering. Forto's van imposante kracht, vervloeien in teedere pianissimo's wat aan het opus een zooda nige hartstochtelijkheid geeft, dat men in niet geringe mate wordt geagiteerd. Zoo moderne muziek te hooren verklanken geeft respect voor den componist. Echter, niet minder voor de artisten die den ganschen avond hun groote muzikale gaven, hun virtuose vaardigheid, hun bree- de veld van diepgaande kennis hebben neergelegd in alle breedheid in dit zoo varieerend en hooge eischen stellend pro gramma. Daar zaten kunstenaars, daar wa ren strijkers, blazers en slaginstrumenta- ljsten, die in staat zijn met een meesterlij- /ke hand, een geniaal bespelen van hun in strumenten, 'n ensemble te vormen, waarop ons vaderland te recht trots kan zijn en waarvan de roep verre over de lands grenzen klinkt. Zij zijn tot alles in staat onder leiding van den zoo grooten Men gelberg, die in elke melodie leven weet te wekken, wat in de meest volkomen volheid tot ons spreekt en onze ziel weet te be roeren, door de gaafheid, de kostelijke klankenweelde, die uit elk opus tot ons spreekt. Hulde aan Mengelberg en zijn orkest; het heeft in Leiden nagelaten een indruk, die niet spoedig zal verloren gaan en die is geworden een oorzaak van spontane hulde Directeur en orkest gisterenavond in ruime mate toebedeeld. Met een sympathieke rede heeft onze Burgemeester .namens een huldigings comité Mengelberg gelukgewenscht met zijn verkregen Doctorstitel en deze woor den gingen vergezeld van een schitterende krans, door een jonge dame aangeboden. Was den ganschen avond het in groote getale aanwezige publiek enthousiast in toejuichingen, aan 't einde van 't concert heeft men den Directeur teruggeroepen, die zijn orkest in de gebracht hulde deed deelen. Sp. Gemeentelijke Aankondiging Doorvaart Oude Rijn te Leiden. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis v£n belanghebben den, dat de doorvfeartwijdte van de nauw ste brug over dfen Oudjb Rijn in de ge meente Leiden (Giepekte/ brug) thap*.op 1 Meter onder den j gemiddelden Waterstand 5.54 Mr. bedraagt! Jr A. VAN DTJ SANDE/BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRTXEN, Secretaris. Leiden, 4 Mei 1928. Katholieke Agenda, LEIDEN. Zondag. Feestavond St. Christoffel. Foyer. 8.30 uur. De avond- nacht- en Zondagdïenst der apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zondag6 Mei waar genomen door de apotheek van den heer G. du Croii Rapenburg 9, tele foon 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. Concertdirectie Dr. G. de Koos. Het seizoen 1928/1929. Door de Hol!. Concertdir. Dr. G. de Koos zullen in het seizoen 1928/1929 wederom vijf concerten in abonnement hier tor ste de worden gegeven. Voor deze concerten Het Speciale Hulskamer-Karpet 99 2 Mtr. x 3 zijn de vijf volgende artisten geëngageerd;, Vrijdag 19 October, Bronislaw Huberman de wereldberoemde violist. Vrijdag 23 November, Hans Kindier, de phenomenale Hollandsche cellist. Vrijdag 21 December, Budapest Trio, het beroemde Hongaarsche ensemble. Vrijdag 1 Februari, Birgit Engell, „De Deensche Nachtegaal". Vrijdag 1 Maart: Concertgebouw Orkest o. 1. van Willem Mengelberg. Met als so list: José Iturbi. De concerten worden wederom gegeven in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal en vangen om 8 uur aan. „Agentia Fides" meldt o.a.: Liefdewerk tot Voortplanting des Geloofs. De meerdere opbrengst der in komsten bereikt bijna 12 pet. Rome, 18 April. De zitting van den Op persten Raad van het Pauselijk Liefde werk tot voortplanting des Geloofs is op Dinsdag April geopend in het Paleis der Propaganda, Piazza di Spagna 48. De ont vangsten van 1927 hebben die van het vo rige jaar overtroffen met bijna 12 pet., pre cies genomen 11.80 pet. De berekening der koersen om de opbrengsten der verschil lende landen in lires om te zetten is nog niet geëindigd. Maar vanaf heden meldt men, dat het totaal cijfer der ontvangsten ongeveer 46.380.000 lires bereikt tegen 41.471.674 lires in 1926. De belangrijkste bijdrage is evenals het vorige jaar die van de Vereenigde Staten met een vermeordering met S pet. Italië volgt op de tweede plaats met een sprong vooruit van 59 pet. Frankrijk komt derde met 13 pet. vermeerdering. De beide Duit- sche kantoren Aken en München volgen op de vierde plaats on als vijfde de beide af- deelingen van Canada. De cijfers die de opbrengsten van deze vijf landen weergeven zijn de volgende: V erineer- 1926-1927 1927-1928 dering Lire Lire Vereen. Staten 19.291.179 22.409.333 8% Italië 3.003.367 5.006.536 59% Frankr. en kol. 4.350.778 4.936.511 13% Duitschland 1.871.789 2.475.395 32% Canada 1.434.102 2.171.041 51% Onder de andere landen geven we alleen die aan, waarvan, de opbrengst een mini mum van 500.000 lire bereikt: Engeland 927.174 (vooruitgang 15%), België 1.111.128 (vooruitgang 56%), Ierland 1.113.749 (ver mindering 11%), Spanje 1.334.707 (vooruit gang 12%), Holland 2.026.131 (vooruitgang 6%), Argentinië 1.162.224 (vooruitgang 5%). De rest vart het totaal bedrag komt voor van de 41 andere landen. Z.Em. Kardinaal W, van Ross urn, pré- fect van de Heilige Congregatie van de Propaganda, opende de eerste zitting van den Bijzonderen Raad. Z.Em. drukte zijn groote vreugde uit over de voortdurende ontwikkeling van het Liefdewerk wat den H. Stoel de mach tigste steun aanbrengt voor de katholieke Missies en haar in staat stelt het bewon derenswaardige werken krachtdadig te steunen van de Apostelen der kerk. Een brief uit Indië verschafte hem on langs een hernieuwd bewijs van de opoffe ringen die de missionarissen zich getroos ten. De algemeene vooruitgang van de ont vangsten is zeer bemoedigend, en toch zullen zij, die den omvang van do nooden der missies kennen begrijpen dat hij het evangeliewoord in herinnering brengt: „quid haec inter tantos „Wat is dat op een zoo groot aantal". Hij verlangt dus vurig dat het Liefdewerk niet zal ophou den tot een nieuwe uitbreiding te gei aken. Een andere brief uit Indo-China biedt aan Z.Em. de gelegenheid om de noodza kelijkheid naar voren te brengen ora met kracht te werken aan de vorming van een inlandsche geestelijkheid en uit deze gees telijkheid een keurcorps samen te stellen. De Koning van België zal op zijn reis door de Congo de katholieke Missies bezoeken. Leopoldville (Belgisch-Congo, Afrika). Hunne Majesteiten de koning en de konin gin van België zullen zich op verschclr plaatsen ophouden waar zich kal ho i' Zl'. siën bevinden, gedurende hun io„n. door de Congo. Het programma van hun rondreis geeft belangrijke plechtigheden aan te Leopoldville, Kasai, Elisabethville, Albertville en te Boma-Matadi. De eerste Juli zal Z. M. Koning Albert een monument onthullen dat opgericht wordt ter eere van Koning Leopold II. In deze stad wordt de katholieke missie bestuurd door de Paters van Scheut. Hun personeel bestaat uit 1249 personen, cate chisten en onderwijzers er bij inbegrepen. De grootste vlucht heeft de medische, werkzaamheid genomen en de missie bezit 19 hospitalen en 15 apotheken. Gedurende het ajar dat in Juni 1927 is geëindigd, ver pleegden de ziekenhuizen ongeveer 9.318 patiënten en de apotheken verzorgden er 332.096. De Zusters Franciscanessen van Maria hebben onder hun hoede bovendien twee inrichtingen voor melaatschen met 137 zieken. Meer naar het Oosten zullen de door luchtige reizigers de diamantmijnen van Kasai bezoeken op de 2de Juli. De mijnen van Belgisch Congo zijn buitenmate rijk. In 1923 brachten de mijnen 310.367 caraten diamant voort. Opper-Ivasai heeft een be volking van 2.500.000 inwoners, waarvan. 111.000 katholiek en 19.000 Protestant zijn. De 11de Juli zullen Hunne Majesteiten te Elisabethville, de hoofdstad van Ka- tang, doorbrengen, waar interessante plechtigheden zullen plaats vinden. Het is een stad die het middelpunt is van de ka tholieke prefectuur der missie; zij telt on geveer 10.272 zielen, d.w.z. 1/15 van de ge- heele bevolkingze bezit een luchtdienst en de verkeersmiddelen zijn uiterst mo dern. Hunne Majesteiten zullen 13 Augustus de Congo verlaten om zich weer naar Ant werpen te begeven. Romcinsche kroniek. Rome. De Zusters van Maria, wier moe derhuis zich te Uccles in Mechelen be vindt in België, hebben van de Heiligen Stoel machtiging verkregen om een missie te openen in het vicariaat van Urundi, een gewest in Centraal Afrika, dat afhan kelijk isvan België. Het vicariaat staat onder de leiding der Witte Paters. Rome. De Heilige Stoel heeft het Ge nootschap voor Vreemde Missiën van Ma~ ryknoll, Vereenigde Staten, gemachtigd om onder de Japanners te Mocoso-Montory Californië, te werken.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2