STADSNIEUWS. ^BOERENTROTS Uit de Omgeving TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 2 MEI 1928 UIT DE LEIDSCHE VROEDSCHAP. De S. D. A. P. en de Commissie van Fabricage De wethouder verdedigt de brandweer De burgemeester over de politie. )e Commissie van Fabricage bestond nu toe uit drei leden. Om aan de S.D. P. gelegenheid te geven, ook daarin zit- g te nemen, was er Maandag een voor- 1 aan de orde, om het ledental uit te V iden tot vijf. Daartegen verzette zich mand. Maar wel was er heftig verzet i de zijde der S. D. A. P. om een andere irgestelde wijziging. Waar tot nu toe in desbetreffende verordening een aantal en worden opgesomd, waaromtrent B. \V. de Commissie om advies vragen ir stelden B. en W. nu voor, om in het emeen te zeggen, dat B. en W. advies men vragen omtrent al die zaken, waar- ir zij zulks gewenscht achten, terwijl ook Commissie uit eigen beweging kan advi- ren aan B. en W. Dit is een vereen- ^udiging in de werkwijze; anders ts. Van de zijde der S. D. A. P. stelde n het echter voor als een bewijs van itrouwen ten opzichte van het lid van i partij, dat nu in de Commissie zal den gekozen. En als de Baad zich t het voorstel van B. en W. in deze zou eenigen, dan zouden zij zich daarbij niet irleggen, in oppositie gaan. De Baad eft zich er mede vereenigd. Dus..? tgoep wordt meestal zoo heet gegeten als vordt opgediend 7 fa- een langdurige discussie over dit ge- is de brandspuit in de Raadszaal ge nen. Niet in letterlijken zin, natuurlijk. i koud-waterstraal op deze debatten zou Iers geen kwaad hebben gedaan! Jaar aanleiding van de critick op de ndweer door liet lid der S. D. A. P., i heer Schüller, fulmineerde de antirev. ir Huurman heftig tegen de S. D. A. P. ir arrogantie hunner leden, hen verwij- d, dat zij, niet het gemeentebelang op oog hebbend, spreken voor de tribune; t name noemde hij in verband hiermede e aanwezige sociaal-democratische adsleden. )at prikkelde en men sommeerde den ir Huurman, dat hij bewijzen zou geven, ze zeide, zich niet te laten sommeeren.. hij zal zijn kruit waarschijnlijk bewaren ir een of andere geschikte gelegenheid de naaste toekomst. Intusschen is het ir verklaarbaar, dat er om bewijzen werd rraagd. Wij willen hier 'ns wijzen op de toon felheid, waarop zoo herhaaldelijk en der S. D. A. P. het standpunt van tegenstanders bestrijden, als het niet ïreeqkomt met wat zij als goed beschou- n en bepleiten. Zoo ook gisteren weer bij boven-gememoreerde discussies over de mmissie van Fabricage. Is dat nu wer- I V\Sk zóó noodig, zóó geëischt door het meentebelang De brandweer-interpellatie is niet be ll" edigend geweest voor den interpellant - or diens eigen schuld. Hij had indertijd rn el wat gegevens verzameld, maar hier- kon wethouder Splinter onmogelijk on- orbereid ingaan. Wat zijn gestelde vra- ig n betreft hierop heeft de wethouder j iar geantwoord. Hij verdedigde het op- iden van de brandweer in het algemeen s* alleen had hij critiek op het z. i. te laat bruiken van den brandladder bij den P'and op de Oegstgeesterlaan jl.. Een interpellatie over de politie wilde de orzitter aan ,den heer Sijtsma niet toe- lan, omdat z. i. de burgemeester hier- U er niet interpellabel is; en de Baad dacht t blijkbaar in meerderheid ook zoo over. is De burgemeester heeft echter wel op Co vragen van den heer Sijtsma geantwoord en geantwoord op een naar den vorm P urige wijze, den Raad daarbij een mo- 1 gevend c Met den inhoud van 't antwoord zijn wij t niet eens. II Volstrekt nemen wij niet alles wat er "r er de politie is geschreven yoor onze re- g] ning; óók niet wat er in ons blad is cru ergenomen. Wij gelooven bijv., dat de n tiek op den inspecteur Wijk in een der nj litie-vakbladen te scherp is geweest. De burgemeester besprak drie punten. 1 Eersten de z.g. verbalen-jagerij. In zijn >1 FEUILLETON. Iiar het Duitsch van Lulu van Strausz und Tarney, door Th. G. 'b Zondags zat Daniël nu altijd in de oeg. Als hij eens thuis wilde blijven, lie- n hem Stine's strijdlustige woorden geen st, tot hij eindelijk toch brommend de iur achter zich dichtsloeg en laat, en et meer heelemaal nuchter thuis kwam. Zijn gezicht droeg nu meestal een mis- oedige uitdrukking. Ook als hij in 't la- Oaai van de kroeg zat, bleef die. 't Was een ellendige winter. Een won der was dat trots dat alles de jongen oeide en zijn krachtige vaste armen en n roode wangen niet verloor. Hij maak- Stine's eenige vreugde uit. Met het ""ind kon ze lachen en spelen, terwijl ze 'j| >or haar man, niets anders dan kwade oorden overhad. 't Was weer Maart geworden, een ruwe 'aart met koude, winderige regendagen. Op de Rodthof was de bruiloft van Sti- e'8 jongere zuster gevierd, wegens de I' ouw nog niet zoo schitterend zooals an- era, maar toch, zooals het voor de groote oerderij betaamde. Daniël en Stine waren er ook geweest, hine had met biltere gedachten de voor- 'ame uitzet aangekeken en het welgedane ^vreden gezicht van de jonge vrouw, aan men duidelijk kon merken, dat ze verdediging van het optreden der superieu ren in deze scheen de burgemeester te vergeten, dat de toon de muziek maakt! Dat die toon niet altijd zoo héél zuiver ge stemd was, kan o. i. worden opgemaakt uit de resultaten van de aan de agenten gegeven instructies. Tweedens de omruiling van werkzaam heden tusschen twee inspecteurs. Met wat de burgemeester in deze opmerkte kunnen wij ons vereenigen. Maar o. i. is de w ij z e, waarop hier ook weer niet voorbeeldig geweest. Van overleg is uit het antwoord van den burgemeester niets gebleken. Op de derde plaats de commissaris-be noeming. Dezer dagen is deze te verwach ten. Nog begrijpen wij niet, waarom het zóó lang heeft moeten duren; een ge- schikten candidaat was heuseh toch niet moeilijk te vinden! Maar wij stappen nu voorloopig van het politie-onderwerp af! Nog een enkel woord over een tweetal andere onderwerpen: De heer Spendel heeft een verzoek van de bewoners van de Mare, om op de Lange Mare O.Z. het rijden van auto's aan één kant te veroorloven, op den goeden weg weten te brengen, 't Is nu aangeland bij de Commissie voor de strafverordeningen, die de inwilliging zal overwegen. Intusschen is een algeheele bekij- ken en bezien van de verordening op het rijden zeer gewenscht! Gememoreerd zij nog dat men 's Zon dags geen bier, limonade enz. meer bij fa»- brikant of winkelier za-1 mogen halen Deze bepaling is gemaakt, om de Zondags rust voor het personeel aan de fabrieken te verzekeren. Het doel is uitstekend; het middel is niet kwaad, maar men gaat o.i. wel wat ver door nu ook den verkoop in winkels te verbieden. De Baad besloot nog deze verordening spoedeischend af te kondigen. Er schijnt haast bij te zijn. LANGERAAR. Patronaatsuitvoering. Zondagavond 6 Mei a.s. zal in het Patronaatsgebouw een spel van vijf bedrijven uit het leven van de H. Adrianus worden gespeeld. Het fraaie tooneel ,dat voor de eerste maal in gebruik zal worden genomen, zal veel tot welslagen van dit mooie stuk bijdragen. Een bezoek aan deze voorstelling is over waard. LEI DSCHENDAM. St. Jozeph's-gezellen. Zondag, be- scherml'eest van St. Joseph, is het voe r de Joseph's-gezellen te Leidschendam een schitterend geslaagde feestdag geworden. Des morgens te 7 uur werd door den Viee-Fracses. kap. Pronk, de H. Mis op gedragen, waarna alle Joseph's-gezellen ter II. Tafel naderden. Hierna was het entbijt en gezellig samenzijn in het Pa tronaat, waar het inderdaad gezellig toe ging. Na het ontbijt werden door den Vice-Praeses met eenige hartelijke en kernachtige woorden 23 nieuwe leden ge ïnstalleerd. Des avonds te 8 uur begon de feestavond in het Patronaat. De Vice-Praeses opende dezen avond met den Gezellen-groet „God zegene het eerzame ho.ndwerk, waarna hij allen, in het bijzonder Pastoor, kap. Nij- man, burgemeester Kijzer, genoodigden en ouders hartelijk welkom heette. Door allen werd dan het Kolpingslied gezongen. Hierna kregen wij de vertooning van den film „Het stervende Land", een mooie film in 7 acten, die bij de aanwezi gen zeer in den smaak viel en door allen vol aandacht en spanning werd gevolgd. Gedurende de pauze had er nog een ver loting en een Amerik. verkoop plaats van eenige mooie prijzen, wat zeer vlot en op echt gezellige wijze geschiedde. Op het einde bracht de Pastoor hulde aan de Joseph's-gezellen voor dezen praeh- tigen avond, waaruit bleek, dat de Jo- seph's-gezellen-vereeniging onder leiding van hun Vice-Praeses zeer zeker allen lof verdient en overal gezien mag worden. Hij spoorde daarom allen aan mede te werken om deze zoo grootsche en nuttige vereeni- ging, waarin de jongelui over de moeilijke jaren worden heen geholpen, tot nog groo- ter groei en bloei te brengen. zich reeds als boerin op een groote boer derij bewust was. De bruidegom had de arme verwanten vriendelijk behandeld, maar toch uit de hoogte, hetgeen te kennen gaf, hoe hij over Stine's huwelijk dacht. Het lachende gezicht, waarmee de oude heer van de Rodthof zijn rijke schoonzoon op de schou der sloeg, ergerde Stine. Zij voelde zich verlaten en veracht. 't Was alsof de bruiloft haar nog bitter der en ontevredener had gemaakt dan vroeger. Daniël had daaronder te lijden. De dorpsklok had al lang avond geluid. Stine zat bij het raam met een groot ver stelwerk op haar knieën, haar lippen wa ren toegeknepen en een scherpe rimpel lag op haar voorhoofd. Ze had daar juist haar man weer met Frits Engert en Engel Voigt de straat van het werk af zien komen. Daniël wierp zich op een stoel, toen hij binnengekomen was. „Heb je wat voor me te eten, Stine? Ik ben echt moe vandaag." Stine stond op en kreeg het brood uit de kast. „Ik heb er anders niet veel van kunnen zien, dat jc moe bent, toen ik je de straat door zag komen," zei ze hard. Daniël schuifelde ongeduldig met zijn voet. „Heb je dan niets anders voor me dan schimpen en scheldwoorden", vroeg hij op zijn teenen getrapt, „als ik me de heele dag afgejakkerd heb, om een beetje te verdienen." „Ja, ja, je hebt 't zwaar!", zei Stine hoo- nend, „je altijd maar moeten afjakkeren voor je vrouwDan had je niet moeten Met genoegen kunnen de Gezellen op dezen dag terugzien daar alles een aan genaam en prettig verloop had en allen ten zeerste voldaan waren. LISSE. Geboren Johannes, zoon van W. v. Groen en van C. van Oosterom. Overleden Adriana Maria Haver- mans, wed. v. J. H. Schetz, oud 77 jaar Hannes Lands oud 73 jaar. Ondertrouwd: P. J. Bosch en E. G. Stamn. Gehuwd: J. P. Kremer en C. G. de Bruin. OEGSTGEEST. Geboren: z. van T. van Starkenburg en G. Imkema Engeline Maria Henriëtte d. van L. P. Krantz en F. C. Pijnacker Hor dijk Wilhelm:na Petronella d. van F. Bouwman en A. M. Bogaards. Gehuwd: J. Duivenvoorden te Noord- wijkerhout en M. M. de Rooy. Overleden: D. Robbertse 76 j. J. H. Roesten 16 j. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Vermenigvuldigingscijfer pl. inkomstenbelasting 1.7 (vo rig jaar 2). De Brand weer. De raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond te half acht. Afwezig met kennisgeving de heer N. Disseldorp. Voorz. de Burgemeester. De voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd geteekend Alvorens tot behandeling van de raads- agenda over te gaan, wijst de voorz. er op, dat deze vergadering juist valt op den dag, waarop Prinses Juliana haar 19en verjaardag viert. In verband met deze gebeurtenis spreekt hij den wensch uit, dat de Prinses tot blijdschap moge op groeien voor het Nederl. volk. Vervolgens wordt ter tafel gebracht het beredeneerd verslag van den toestand van het L. 0„ over het jaar 1927, opge maakt door de plaatselijke commissie van toezicht op het L. O. en het jaarverslag over 1927, uitgebracht door de Commissie tot wering van schoolverzuim. In verband hiermede zal de begrooting dienst 1927 en 1928 gewijzigd moeten wor den en ter goedkeuring moeten worden toegezonden aan Ged. Staten. De voorz. deelt mede, dat deze financieele regeling bij punt 6 van de agenda zal worden be handeld. Goedgekeurd wordt de rekening en ver antwoording van ontvangsten en uitgaven over 1927, ingediend door de gezondheids commissie gezeteld te Bodegraven. Vastgesteld wordt het kohier van de hondenbelasting voor het jaar 1928 tot een totaal bedrag van 75. Thans komt aan de orde het voornaamste punt der agenda en wel vaststelling van het vermenigvuldi gingscijfer der pla'atsfelijke inkomstenbe lasting, voor het dienstjaar 1928/'29. De voorz. deelt mede, dat om nu die druk eenigszins te verlichten de begróo- tingscommissie, die voor de belastingen in tact is gebleven, deze zaak bestudeerd heeft en thans met voorstellen bij den Raad komen en spreker geeft daarom het woord aan den heer Compeer, lid dier com missie. De heer Compeer spreekt daarna na mens die commisise en geeft na eene uit voerige toelichting den raad in overwe ging het vermenigvuldigingscijfer te bren gen van 2 op 1.7. Wanneer dit voorstel wordt aangenomen zou dat beteekenen een belastingverlaging van 15 pet. De voorz. vraagt of een der raadsleden nog toelichting wenscht of andere voor stellen heeft. Aangezien geen der raadsleden het woord verzoekt, besluit de raad daarna het vermenigvuldigingscijfer vast te stel len op 1.7. Aan de orde komt een schrijven van Ged. Staten, betreffende de aangeboden veror dening op de heffing van een plaatselijke inkomstenbelasting, met een nota van op merkingen. Na voorlezing dier opmerkin gen besluit de raad hieraan te voldoen. Aangezien niets meer aan de orde is gaat de voorz. tot de gebruikelijke rond vraag over. De heer van Tol het woord verzoekende trouwen! O Daniël, als ik dat toch eens gedacht had, dat 't nog zóó zou worden!" „Je hoeft me nou alleen nog maar te vertellen, dat je er spijt van hebt, dat je met me getrouwd bent", schreeuwde hij heftig. „Dat heb ik! Dat weet de goede God!" Stine sloeg de handen voor haar gezicht en snikte; „had ik maar gedaan, wat ons vader wilde! Had ik me maar niet laten bepratenMaar "jou schuld is 't, Daniël van jou alleen en de jouwe ook, als de jongen eens moet gaan bedelen jij hebt niet gewild, dat hij op een hof komt!" Daniël was opgestaan, hij sloeg nog eens met de vuist op tafel, dat de paar borden, die er op stonden rinkelden. „Ben ik de schuld? En wat is jou schuld? Niks nee heelemaal niks! Maar dat zeg ik je als 't je nog maar niet eens be rouwen zal, wat ik vandaag van je te hoo- ren heb gehad! Hij had zijn pet van de tafel getrokken en was weer de deur uit, vóór Stine kon antwoorden. Ze hoorde buiten in de dorps straat zijn haastige stappen, steeds verder, tot het heelemaal stil was. Stine sliep weinig die nacht. Ze lag on rustig, met open oogen, luisterde naar de langzame ademhaling van 't kind naast haar en naar het gejoel en gezang, dat de heele nacht van uit de kroeg overklonk. Wat zou daar voor bijzonders aan de gang zijn? Daniël zou daar toch wel tusschen zijn. Tegen de morgen sliep ze in en ontwaak te eerst weer in de eerste schemering door het joelend lawaai van een troep men- schen, die langs haar huis trok naar de zou gaarne eens willen informeeren naar den Brandraad. Spr. heeft vernomen, dat het vorig jaar beproeving van de brand spuit zou plaats hebben, maar niet is door gegaan. De voorz. merkt op over deze zaak niet in het openbaar te willen spreken. Spr. deelt alleen mede, dat hij zich met de sa mensteling van dien raad niet kan vereeni gen. Deze kwestie zal nader besproken worden in het College van B. en W. Ie zijner tijd zullen den Raad wel voorstel len bereiken. Hierna sluiting. TER-AAR. De groentenveiling. «Hoewel de prij zen voor sla besteed, zich de laatste week vrijwel handhaafden, waren zij Vrijdag jl. toch aan den zakkenden kant. De reden hiervan is, dat Vrijdag een minder ge schikte veilingdag is, met met oog op de verzending, om alles tijdig elders aan den man to brengen. Het warme weer draagt er intusschen alles toe bij, dat het hoofd product, sla, uit kassen en warenhuizen spoedig zal zijn verdwenen. Er is meer aan voer van bloemkool en peulen te verwach ten, welke onder glas een vrij goeden stand vertoonen. De prijzen voor bloemkool va rieerden Vrijdag nog pl.m. 30—40 cent per stuk, bij mooiere kwaliteit iets hooger, peu len van 50—60 cent per pond. Ook van aardbeien is meer aanvoer te verwachten. Van dit artikel kan thans nog weinig op de veiling worden aangeboden, doch naar mate de uitkomsten gunstig zijn, belooft ook dit artikel een volgend jaar in grootere aanvoeren op de veiling vertegenwoordigd te zullen zijn. Spinazie bracht van 10—15 cent per kilo op. Geboren: Marinus Antonius, zoon van M. Mank en J. Verleun Cornelia Christina, dochter van J. J. Valentijn en W. Bouwmeester Gerritje Geertruida Maria, dochter van J. Kalshoven en A. L. Machielse Johanna, dochter van P. Slof en M. Nieuwenhuijzen Cornelis Leonar- dus, zoon van C. J. Bosland en K. P. Bader Overleden KI. Geerkink 61 jaar wed. van G. Lenting. VOORSCHOTEN. St. Jozeph's-gezeüenvereeniging. Zondag vierde de St. Josephsgezellenvereeniging haar patroonsfeest. De feestdag werd inge zet des morgens met eene alg. H. Commu nie, waarna de leden zich vpreenigden in het R. K. Vereenigingsgebouw aan een ge meenschappelijk ontbijt. De Hoogmis waar in de leden tegenwoordig waren, werd op gedragen voor de leden en het bestuur van de Gezellen-Vereeniging. Des avonds had een feestavond plaats voor de leden en hun ouders in he vereenigingsgebouw. Pastoor P. Meijer, opende den feestavond met eqn woord van welkom tot de aanwezigen. Hierna werd een gebed gestort voor de zielerust van Z. D. H. A. J. Callier. Een zevental nieuwe leden werden geïnstalleerd en het aantal leden bedraagt thans 34. Door de tooneelvereeniging „Guido Gezel- Ie" werd opgevoerd: „Do onuitstaanbare" van Gerard Nielen. Alle rollen werden zeer goed vertolkt en de lachspieren der aanwe zigen werkten ten zeerste. Tevens werden nog eenige mooie voordrachten ten beste gegeven. De pauzen werden aangevuld met pianomuziek. Een collecte gehouden ten bate van het vaandelfonds bracht ruim 20.op. Een welverdiend dankwoord sprak kapelaan F. Lobman, tot allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Vrijdag a. s. des namiddags te 7.30 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken, 2. Mede- deeling, 3. Voorstel inzake subsidie Am- bachtsteekenschool, 4 .Idem inzake zieken huisverpleging, 5. Idem tot verlenging ont- ruimiugstermijn onbewoonbaar verklaarde woningen, 6. Idem tot het toestaan van gel den ingevolge art. 72 der Lager Onderwijs wet 1920 aan de R. K. Meisjesschool, 7. Idem inzake voorschot woningbouw en uit geven grond in erfpacht. 8. Idem tot aan gaan van een geldleening. 9. Idem tot overdracht van grond aan den Leidschen- weg. 10. Idem tot overdracht van grond aan de Wijngaardenlaan aan de gemeen te. 11. Vaststelling van het vermenigvuldi gingscijfer Ge.m. Inkomstenbelasting. 12. Verordening inzake het aannemen van re tour-commissies enz. door gemeenteambte naren. 13. Vaststelling instructies voor den stad toe. Onder het venster liet er een een luide, scherp juichende kreet hooren. Dan was alles w eer stil. 't Lag als een benauwde druk op haar, toen ze 's morgens opstond. Daniël was de heele nacht weggebleven, dat had hij nog nooit gedaan. Hij ging zeker meteen van de kroeg uit naar zijn werk. Ondanks dat maakte zij 's middags zoo als altijd zijn eten klaar, om 't naar de stokerij te brengen. Hij zou toch niet kun nen zeggen, dat ze een slechte vrouw was, al wilde hij ook niets van haar weten en al liep hij anderen achterna! Toen Stine met haar mand de huisdeur uitkwam, zag ze Engel Voigt, die juist haar huis voorbijging. De jonge vrouw werd donkerrood, een gevoel van haat steeg in haar op. Was dat meisje niet de schuld van haar heele ongeluk? Engel had haar ook gezien en bleef staan. „Ga je ook naar de stad? Dan moeten we dezelfde kant uit". Stine schudde haar hoofd. „Nee, ik ga de andere kant," zei ze kort, „ik moet naar de stokerij, naar mijn man." „Naar je man?" Het meisje sperde ver wonderd haar oogen wijd open. „Stine weet je dan niet?" Een heete schrik doorschokte Stine. „Wat is er met mijn man, meisje?" „Heeft hij je dat dan niet gezegd? Hij is toch vandaag al weg, met de Hollandgan- gers mee, naar 't Rijnland toe". Stine staarde haar een oogenblik aan, toen sprong ze op haar toe, pakte haar arm en schudde die. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 3 Mei. Hilversym 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.302.00 Limchmuziek door het Trio Groeneveld. 3.004.00 Uurtje voor wees- en zieken huizen door Mevr. Ant. van Dijk. 5.30—7.15 Concert door het Omroep-or- kest. Mevr. A. Simons, zangeres. Jo. van Praag a. d. vleugel. 7.15—7.45 Engelsche les voor gevorderden 7.45 Politieberichten. 8.05 Concert door de leden van het Re sidentie-orkest o. 1. v. Alb. v. Raalte. 8.35—8.45 Bespreking v. d. Opera „Or pheus", door W. Vogt. 8.45 „Orpheus", opera in 4 acten van Cluck. Orpheus, Liesbeth Poolman-Meiss- ner, Eurydice, zijn gade, A. Mak v. Waay- Dooremans. Amor, Sienna Masthoff, Resi dentie-orkest en koor v. d. Co-opera-tie o. 1. v. Alb. van Raalte. 10.30 Persberichten. Huizen, 340.9 M. (N a 6 u u r 1870 M.) (N. C. R. V.-uitzendingen uitsluitend). 12.301.45 Lunchconcert. 6.156.45 Causerie door W. Santema: Landbouwpraatje. Hoe kunnen wij de rentabiliteit van het veehoudersbedrijf ver- hoogen? 7.007.30 Cursus Boekhouden. 8.00 Concert in Groningen. Daventry, 1600 M. 9.35 Kerkdienst. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Lichte muziek. 12.201.20 Gramofoonmuziek. I.50 Lezing: The Cuckoo. 2.20 Vesper i. d. Westminster Abbey. 3.05 Lezing: Poultry keeping. 3.20 Orkestconcert. 4.20 Concert orgelbespeling. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Julian Rose Joodsche komiek. 5.35 Landbouw berichten. 5.40 Dansmuziek. 5.50 Nieuwsberichten. 66.05 Berichten. 6.20 Lezing. 6.35 De liederen van Hugo Wolf voor tenor. 6.45 Lezing. 7.05 Concert door de militeiio kapel. 8.20 Nieuwsberichten. 8.35 Lezing. 8.50 Nieuwsberichten. 8.55 Chariot's uurtje. Muziek en zang. 9.5511.20 Dansmuziek. „R a di o-P a ri s", 1750 M. 9.5010.00 Gramofoonmuziek. II.20 Relig. causerie. 11.501.10 Orkestconcert. 3.054.05 Liter, en muziek matinee. 7.5010.10 „Rigoletto, Opera van Verdi. Symphonieconcert. Langenberg, 469 M. 12.201.50 Orkestconcert. 5.206.15 Orkestconcert. 7.30—8.30 Ernst Heusedconcert. 8.30—9.35 Kamermuziek. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Z e e s e n). 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. Hamburg, 395 M. 3.35 Vocaal concert. 4.20 Orkestconcert. 7.20 „Stratenmusik", Plat. Dnitsche cr medie in 3 acten van Schurek. Daarna tc 11.10 Cabaret. Brussel, 509 M. 4.205.20 Kinderuurtje. 7.35 Symphonieconcert in Luik, tot 9.35. chef en den boekhouder kassier van het Waterleidingbedrijf. 14. Voorstel van den heer Duynisveld inzake keurloon. 15. Voortzetting behandeling Alg. Politie-ver- ordening met voorstellen van de heeren Verboon en Bakker-Limburg. 16. Besluiten Comptabiliteit. 17. Reclames Schoolgeld. „En jij hebt dat van te voren geweten? Tegen jou heeft hij dat gezegd en niet te gen mij, zijn vrouw. Het meisje maakte zich van de opge wonden vrouw los en trad terug. „Wat wou je dan? Ik 't van te voren geweten? Niets heb ik van te voren gewe ten, alleen heb ik 'm gezien, toen fle van daag in de kroeg mijn lieveling gedag ging zeggen die is ook meegegaan." „Je lieveling?" zei Stine langzaam, als of ze die woorden niet verstaan had, „jou lieveling?" Het meisje werd rood en streek verlegen haar groot blauw bedrukt schort glad. „Weet je dat nog niet? Ik dacht, dat je 't al lang gemerkt had. Frits Engert en ik dat is al een uitgemaakte zaak. Als hij terug komt, met St. Michael, gaan we trou wen." Toen Stine niet antwoordde, babbelde Engel verder. „Daniël is altijd zoo goed voor me ge weest. Als hij en Frits naar hun werk gin gen, toefde hij altijd en riep me. Ik had hem graag nog gedag gezegd, maar ik kon niet meer bij hem komen, er was te veel volk" Stine keek langs haar heen, alsof ze niets gehoord had. „Jij hebt een lieveling?" zei ze langzaam „en ik heb gedacht jij en Daniël dat DLaniël jou achterna liep". Engel lachte luid. „Da en naar een ander kijken! Dat heb je gedachtI (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5