BEEKMAN STADSNIEUWS. korevaarstr\ net duur' SPORT. LUCHTVAART. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. Propagandarede van Pater Borromaeus de Greeve 0. F. M. Hoewel voor dezen avond veel propagan da was gemaakt, hoewel als spreker van de zen avond stond vermeld Pater Borromaeus, was de zaal van de Graanbeurs niet der mate met belangstellenden overvuld, als het bestuur verwachtte en had mogen ver wachten. De voorzitter van de Leidsche Hanze- afdeeling, de heer Th. Bergers, verwelkom de de aanwezigen vele Middenstanders waren met hun dames gekomen en gaf daarna het woord aan Pater de Greeve tot het uitspreken van zijn rede. Spr. zeide, dezen avond eens kalm de kwestie van den Middenstand te willen be schouwen wijzen op de groote vijanden, die den Middenstand zoowel materieel als geestelijk bedreigen en daarbij aantoonen de noodzakelijkheid van tegenweer. Het aangewezen behoedmiddel is de midden standsorganisatie, die haar leden zal be schermen tegen de groote gevaren voor hun stoffelijk en geestelijk heil en zoo deze organisatie sterk gemaakt is een groo te macht zal blijken in de geheele maat schappij. Het socialisme is een van de machtige vijanden van den middenstand. De rechten van dezen stand worden door de socialisten miskend; met hun theorie van klassenstrijd en van de afschaffing der klassen. Het is niet bij theorie gebleven. Men tracht door coöperatie en staatsexploitatie vele bedrij ven onmogelijk te maken. In tegensteling met hen, houden wij, Katholieken, de nood zakelijkheid van klasseverschil. Wij willen geen afschaffing van de standen, maar wel moeten de afstanden tusschen de klassen kleiner worden. "Wat is eigenlijk een stand vormen? Ge roepen zijn tot een sociale of politieke func tie in de maatschappij. De middenstand nu heeft werkelijk een rol in de maatschap pij te vervullen: wisselbankier te zijn tus schen Kapitaal en Arbeid. Van een anderen kant dan het socialis me, dreigt eveneens een vijand: het kapi talisme, dat den middenstand dood koopt, dood concurreert, dat den kleinen midden stand overweldigt met lage prijzen en hoo- gere loonen. Daartegenover staat de eenling machteloos. Jaar na jaar heeft hij gehoopt, dat de zaken beter zullen gaan; zij lijden „fatsoenlijke armoede", voor zij zich ten slotte overwonnen moeten geven. Daar tegen is slechts één macht gewas sen: de macht van de vereeniging. Daarin kan men middelen beramen om economisch sterk te staan. De degelijke en flinke mid denstanders zullen, tenslotte zegevieren. Pessimistisch wordt wel 'ns opgemerkt: de middenstand heeft uitgediend, het leven der maatschappij kan wel over minder schij ven loopen. Alle sociologen zijn het er ech ter over eens, dat juist de middenstand een groote rol te spelen heeft. .Met zijn persoon lijke toewijding zal de middenstander verre voor zijn bij alle employé's van coöperaties enz. En bovendien kan hij steun zoeken bij standgenooten en vakkennis opdoen, en op deze wijze zijn stand omgeven met muren, cjie noch voor het geschreeuw der socialis ten, noch voor het klaroengeschal der libe ralen zullen omvallen. Is mijn spreken van hedenavond, vroeg spr. zich af, niet in strijd met het werken van de katholieke arbeiders. Heden spreek ik voor de middenstanders, morgen voor de arbeiders. Och neen! De rangen en stan den zullen blijven, omdat verscheidenheid van talent en verscheidenheid van arbeids- lust ook onderscheid in kennis en vermogen zullen mede-brengen. Maar het verschil en hoogte tusschen de bergen der standen zal wel veel geslecht moeten worden. De andere vijanden van den middenstand, het materialisme en het socialisme, kun nenzijnde van geestelijken aard alleen bestreden worden in een katholieke mid denstandsorganisatie. De wereld ploetert en zwoegt om het paleisje van aardsche welvaart alsof wij daar altijd in kunnen blijven wonen. Spr. keurt natuurlijk niet af zorg voor de voorziening der tijdelijke be hoeften. Mozes wierp de steenen tafelen niet stuk, omdat de Joden manna verzamel den, maar omdat zij dansten rondom het Gouden Kalf. Wat een rook uit fabriekspij pen en locomotieven gaat ook in onzen tijd op als wierookswolken, om dat Gouden Kalf Geld is een ontzettende macht in de we reld en bitter treurig is het, dat de hoo- gere gedachten moeten wijken voor lagere. Zoovelen geven aan den Caesar alles cn aan God niets. Vereenig u daarom, zei spr., op 'katholieken grondslag in een organisatie, die rekening houdt met uw hoogere belan gen. Met uw garen en sparen moet een zielecultuur gelijken tred houden. Want als gij uw rente hebt betaald en alle aflossin gen en hypotheken hebt afgeschreven, kunt gij al gaan inpakken voor de groote reis. Spr. wees op het overlijden van mgr. Cal- lier, bisschop van Haarlem en zooals hij in vol ornaat op zijn doodsbed ligt uitgestrekt.. Van al die heerlijkheid en praal blijft hem niets, niets bij, dan hetgeen hij arbeidde voor God. Het laatste gevaar voor den middenstand is het liberalisme. Zoovelen, zonder aldus te willen heeten, zou men liberaal-katho liek kunnen noemen. In het openbaar le ven moeten wij den godsdienst behouden; dan moeten wij onzen godsdienst ook schragen en steunen. Het liberalisme drijft ook de liefde uit de maatschappij. Do mid denstanders hebben te weinig liefde, te weinig sociaal gevoel; zij gunnen elkaar het licht in de oogen niet. De kath. midden- standsvereeniging heeft tot taak de onder linge waardcering en samenwerking aan te kweeken. De tijd van inzinking in het midden- standslcven is voorbij en de tijd van ople ving nadert. Waarom is die middenstand zoo moeilijk één te krijgen? Door het egoïsme. Gij leidt een mossel-leven, zeide spr., ieder in uw eigen schelp, maar gij ver geet, dat ons leven door de liefde moet wor den gestuwd. Zjn niet louter op het beha len van stoffelijk voordeel uit uw vereeni ging. Een mensch is toch geen mier in een mierenhoop. Laat ons dan aansluiten bij dien Katholieken Middenstand, besloot spr., omdat daarmede voordeel wordt be haald in het. belang van uw zaak, maar ook in het belang van uw ziel! De Voorz. dankte Pater Borromaeus de Greeve voor zijn schoone toespraak. Pater v. d. Donk sprak nog een kort woord van opwekking, om a.s. Zondag een Santos-bloempje te koopen, waarna de bij eenkomst werd gesloten. INGEZONDEN MEDEDEEL ING EN. Instituut Kern. In de onder voorzitterschap van prof. dr.J J. Ph. Vogel in het gebouw Graven steen te Leiden gehouden jaarvergadering van het instituut Kern heeft de voorzitter het jaarverslag over 19271928 uitgebracht waaraan het volgende is ontleend: Het vereenigingsjaar 1927'28 is voor het Instituut Kern in verscheidene opzich ten een tijd van vooruitgang geweest. Se dert het vorig jaarverslag is het aantal leden toegenomen met 6 donateurs en 69 gewone leden. De vereeniging bestaat thans uit 42 donateurs en 250 gewone le den. Het verslag maakt verder melding van de met succes bekroonde pogingen om de beschikking te krijgen over de beneden verdieping van den noordelijken vleugel van het gebouw Gravensteen, m. a. w. de oude Vierschaar, laatstelijk door de ge meente Leiden gebruikt als verenigings lokaal voor werkeloozen. In verband met de verschillende bestem mingen aan de oude Vierschaar gegeven, was de deftige zaal ontsierd door onooglij ke houden schotten en kasten en op hoogst smakelooze wijze besaust en beschilderd. De eerste zorg moest dus zijn niet alleen deze zaal in te richten tot collegezaal, maar tevens haar weder een aanzien te geven overeenkomend met haar historisch karakter. Groote dank wordt in dit ver band gebracht aan den heer dr. Jan Kalf, directeur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg. Op grond van een door hem uitgebracht rapport heeft het bestuur zich in een schrijven gedateerd 27 Decem ber 1927 gewend tot den Minister van On derwijs om hulp in den vorm van een sub sidie van 850.Bovendien hebben de beheerders van het Leidsche Universiteits fonds het Instituut zeer aan zich verplicht door wederom een bedrag van 500.be schikbaar te stellen. Nu het Instituut kan beschikken over een collegezaal, is het mogelijk geworden de bovenzaal meer uitsluitend in te rich ten tot en te benutten als lees- en studie zaal. In verband met de aanstelling van een assistent kan tevens de leeszaal dage lijks opengesteld worden. Dit had het reeds verwachte en zeer gewenschte resultaat, dat het aantal bezoekers onmiddellijk aanmerkelijk is gestegen. De boekerij breidt zich gestadig uit. Hoe wel de som van 1000.— uitgetrokken voor den aankoop van boeken verreweg de grootste post op het budget vormt, is dat bedrag nauwelijks voldoende tot aanschaf fing van de belangrijke en vaak kostbare boek- en plaatwerken, die ieder jaar ver schijnen op het gebied der Indische ar- chaeologie en kunstgeschiedenis, de aanwas der bibiotheek geeft noch tans reden tot tevredenheid. De portrettenverzameling is verrijkt met een portret van Sir Aurel Steyn en een van dr. H. N. van der Tuuk, aangeboden door prof. dr. Ph. S. van Ronkel. De verzameling fotografiën op het ge bied der archaoologie en kunstgeschiedenis van Voor-Indië is wederom belangrijk uit gebreid. Aan het plan tot het organiseeren van eenige leergangen voor de practischo ken nis van levende Oostersche talen, is in het afgeloopen jaar een begin van uitvoering gegeven. Op een onlangs in het Instituut Kern ge houden bespreking, waaraan nagenoeg alle leiders van cursussen deel namen, bleek men algemeen van meening te zijn, dat er op grond der bereikte resultaten reden be staat om ook in het volgend schooljaar zoowel te Leiden als elders de gelegenheid open te stellen voor practische beoefening van verschillende Oostersche talen. Dank zij de subsidie van 1000.— 's jaars van de regeering van Nederlandsch Indië is het mogelijk geworden een „Jaar- lijksche Bibliografie van Indische Archaeo- logie" uit te geven. Tot assistent werd aangesteld de heer K. L. Fabri, een Hongaarsch student, die zich te Leiden aan de studie van het Sans krit wijdt. Medewerking hebben vervolgens nog verleend de studenten in de Arische en Indische letteren de heeren A. J. Bernet Kempers, Th. P. Galestan, M. Kern en F. H. Maarssen. Ondanks de vooruitgang, zijn de inkom sten nog steeds ontoereikend om in een aantal zeer dringende behoeften te voor zien. Een poging om een regeeringssubsi- die van 2000.— 's jaars te krijgen ter be zoldiging van een assistent heeft niet het gewenschte resultaat gehad. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen in plaats van mr. J. H. Kramers, de heer H. T. Damsté uit Oegstgeest. Ten slotte werd besloten, dat het In stituut Kern zich zal aansluiten bij het Oostersch Instituut (een te Leiden geves- stigde stichting, die tot doel heeft samen werking tusschen instituten en genoot schappen te bevorderen). Hierna sloot de voorzitter de vergade- HEEFT U JONGENS- KLEEDING N00DIG? GA NAAR ".IDfcN LEI U SLAAGT ZEKER EN 2710 plaats is naast de andere vcrecnigingen. Hij staart zich echter niet blind op uiter lijk vertoon, doch hoopt dat de geest zoo moge blijven. Dan gaat het goed Mevr. Dieben-Konings gaf vervolgens met een zestal meisjes eenige gymnastiek- dmonstraties, afgewisseld door een tweetal schermdemonstraties op degen en sabel door eenige onderofficieren en daarmee was het officieele gedeelte afgeloopen. Een gezellig dansje besloot den avond. POSTDUIVEN. De Trekvogel (Leiden). Wedvlucht vanaf Vilvoorde (België); af stand 137.5 K.M. De duiven bereikten als volgt hun hokken: A. N. Eradus 1, 6, 8, 9, 15, 20, 28; W. de Romijn 2, 12, 16; A. v. Dorp 3, 14, 22, 25, 27; D. Klootwijk 4. 17, 19, 19, 21, 29, 30; K. Brandt 5, 7; J. Braxhoven J^IO. 23, 24, 31, 34; H. Moene 11, 13, 18; J. Le pelaar 26, 32; G. v. Dorp 33. Een eereprijs beschikbaar gesteld door Mej. M. Klootwijk, werd gewonnen door A. N. Eradus. De ereste duif werd geconstateerd te 10—42—59; de laatste 11—43—26. KORFBAL. HET NEDERLANDSCH TWAALFTAL. De keuzecommissie van den Nederland- sclien Korfbalbond heeft in haar vergade ring van Zondag jl. het Nederlandsch Twaalftal, dat op 6 Mei a.s. te 's-Graven- hage op „Houtrust" zal uitkomen tegen het Belgische, als volgt samengsteld: Aanval: H. Gerding, aanvoerder; H. Ve- nema (beiden D. D. V.); Mej. C. C'oben (Excelsior); Mej: T. Hendriksen (Olympia) Midden: C. de Mey (Dcetos); A. Madsen (D. T. V.); Mej. J. de Koning (Onder Ons); Mej. E. Voordenberg (Deetos). Verdediging: Ir. J. Mazure (Velox); B. Dorsman (Het Zuiden); Mej. A. Vaandra ger (Het Zuiden); Mej. A. Reys (D. O. S.). Invallers: J. v. d. Geest (N. I. C.) en L. Wedemeijers (Deetos). Invalsters: Mevr. D. van Dijk-Vijfwinkel en Mej. M. Trupp (H. S. V.). WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristen-vereen. „Swift". Zondag is de 500 M. sprintwedstrijd ge houden door de A-klassers. Hierin behaal de J. v. d. Wilk weer een mooie overwin ning. De uitslag der series is geworednf le serie: le. N. Kop; 2e. D. Wurzer. 2e le. J. v. d. Wilk ;2e. W. Severijnen 3e le. J. Wurzer2e. N. Kop. 4e le. J. v. d. Wilk;2e. W. Graafmans 5e le. D. Wurzer2e. W. Severijnen. 6e le. J. Wurzer2e. W. Graafmans 7e le. J. Wurzer; 2e. D. Wurzer. 8e le. N. Kop2e. W. Graafmans. 9e le. J. Wurzer; 2e W. Severijnen. 10e le. D. Wurzer2e. W. Graafmans lie le. J. v. d. Wilk; 2e. N. Kop. 12e leW. Graafmans ;2e W. Severijnen 13e le. J. v. d. Wilk2e. D. Wurzer. 14e le. N. Kop; 2e. W. Severijnen. 15e le. J. v. d. Wilk2e. J. Wurzer. Het aantal punten 'in totaal gewonnen is: le. J. v. d. Wilk 5 pt.; 2e. J. Wurzer, 6 pt,3e. N. Kop, 7 pt.4e. D. Wurzer, 8 pt.; 5e. W. Graafmans, 9 pt.6e. W. Severijnen, 10 pt. SCHIETEN. De wedstrijden van „Generaal Snijders". De schietwedstrijden, door de vereeni ging „Generaal Snijders" te Leiden van 24 Maart tot 7 April j.l. gehouden, mog-m in alle opzichten goed geslaagd heeten. Deze wedstrijden, waarvan wij den uit slag reeds eerder publiceerden, behoudens de enkele hieronder vermelde wijzigingen, vonden hun bekroning in den officieelen prijsuitreikingsavond, gisteren in de Oran jezalen van café restaurant „de Harmonie" gegeven. De bijeenkomst werd geopend door den voorz. van G. S., sergeant majoor Kuhne, die alle aanwezigen hartelijk welkom heet te, in het bijzonder den eere-voorzitter, luit. P. H. Steenhauer. Na medegedeeld te hebben, dat ter fees telijke opluistering een gymnastiek- en schermdemonstratie zou worden gegeven, herinnerde spr. eraan, dat het bij de orga nisatie der wedstrijden in de bedoeling had gelegen den Leidschen Schietbond nieuw leven in te blazen, doch daarvoor deed zich bij de wedstrijden geen gelegen heid voor. Daarom verzocht spr. de schut ters thans deze kwestie op de eerstvolgen de vergadering der diverse vereemgingen ter sprake te brengen en tevens zoo spoe dig mogelijk den uitslag van dit voorstel ter kennis van „Generaal Snijders" te brengen. Na allen schenkers van prijzen dank te hebben gebracht, verzocht spr. de muziek het Wilhelmus in te zetten, dat door allen staande werd gezongen. Hierna verkreeg luit. Steenhauer het woord. Deze zeide de uitnoodiging gaarne aanvaard te hebben, vooral omdat de ver eeniging dezen avond had vastgesteld op den verjaardag van Prinses Juliana, Spr. wees er voorts op, dat als gewoon lijk fel en eerlijk om de prijzen is gestre den en dat tijdens de wedstrijden geen en kele wanklank is vernomen. Uit het groot aantal deelnemers concludeerde spr. ten slotte, dat deze wedstrijden op hoogen prijs worden gesteld. Hierna reikte luit. Steenhauer met een toepasselijk woord de prijzen uit. Ter aanvulling van den reeds gcpubli- ceerden uitslag zij hier het volgende ver meld: In den korpswedstrijd bezette de Schiet- ver. „Juliana" te Wassenaar de 6e plaats met 196 pnt., „Allemansgeest." te Voorscho ten de 7e en „de Schietver. Lisse" te Lisse de 8e plaats. In den wedstrijd Personeele Baan werd J. Werkhoven, D.O.B. te Voorschoten, ze ventiende met 41 p. en steunserie 43. Na de uitreiking der prijzen constateer de luit, Steenhauer, dat de prijsuitreikings avonden er als gezellige avonden op voor uit gaan en uit de verleende medewerking van gymnasten, schermers en muzikanten blijkt, dat het crescendo gaat met de vereeniging. Spr. schrijft zulks toe aan het flinke bestuur van G. S., dat ervoor zorgt, dat alles gesmeerd loopt. Wat de positie van „Gen. Snijders" in Leiden betreft is spr. van oordeel, dat er yoor haar zeker DE OLYMPISCHE SPELEN. De plechtige opening. Naar wij vernemen, zal de plechtige ope ning van de Olympische Spelen op 28 Juli a.s., door zang en muziek worden op geluisterd. Hiertoe zullen de volgende zang vereenigingen haar medewerking verlee- nen: Koninklijke Mannenzangvereeniging „Apollo" te Amsterdam, de Maastrichter Staer te Maastricht, het Breda'sch Man nenkoor te Breda, de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" te Haarlem, hét „Rotte's Mannenkoor te Rotterdam en de Haagsche zangvereenigingen „Caecilia" en „Die Haghezangers". De Militaire Kapel uit Den Haag zal voor de muziek zorgen. Het geheel komt te staan onder leiding van den heer Fred. Roeske, directeur van de Koninklijke Mannenzangvereeniging „Apollo" te Amsterdam. Het voetbaltournooi. Trekt Bulgarije zich terug? Blijkens een correspondentie uit Sofia zullen de Bulgaarsche voetballers hun aan vankelijk voornamen, om naar Amsterdam te komen, niet ten uitvoer brengen. Het aantal deelnemende landen zou dan maar 19 zijn en het totaal aantal wedstrij den eveneens 19. Vliegongelukken. 3 d o o d e n. Uit Denver (Colorado) wordt gemeld: Bij Lowryfield stortte een vliegtuig om laag. Drie personen werden gedood. Eéndoode. Te Rossitten heeft zich bij het zeilvlie gen een ernstig ongeval voorgedaan. Een student van de academische vlieger-orga nisatie van Pruisen van de universiteit te Koningsbergen vloog n.l. met zijn zeilvlieg toestel tegen een berghelling en was on middellijk dood. Een nieuwe Oceaanvlucht. Volgens een bericht uit New-York zijn te Detroit de voorbereidingen geëindigd voor de organisatie van een vlucht over den Oceaan met het geheel uit metaal ver vaardigd, van 3 motoren voorzien Ford vliegtuig dat in den zomer van St.-Johns naar Londen za-1 vliegen. Het wachten is nog slechts op de toestemming van Henry Ford. Bij deze vlucht zal voor het eerst gebruik worden gemaakt van de meteoro logische ervaringen, bij de vlucht in het Poolgebied opgedaan. N00RDW1JK. St. Josephs Gezellen. Het jaarlijks te rugkomend beschermfeest van St. Joseph oor de Gezellenvereeniging mag zeker dezen keer welgeslaagd heeten. Nadat 's morgens allen ter H. Tafel wa ren genaderd, werd een gemeenschappelijk ontbijt gebruikt en kwam men in den avond weder bijeen in het Juvenaat om het ver volg dezer viering mede te maken, waarbij de Deken en beide kapelaans en vele ouders tegenwoordig waren. De groote zaal was geheel gevuld. De verschillende onderaf- deelingen hebben zeker tot aller genoegen dezen avond opgeluisterd door het geven van muziek, gymnastiek en tooneelspel. Het Fanfarecorps „Excelsior" onder de kundige leiding van haar directeur, den heer G. Ver- heij, gaf allereerst een viertal muzieknum mers ten gehoore, welke vlot en keurig wer den afgewerkt en bij ons den indruk achter liet, dat het bij het corps steeds excelsior ging- Na het eindigen van de schoone fantasie „Soiréo d'Automne aux Ardennes" van A. Govaert, viel hun een lang en dankbaar ap plaus ten deel. Het volgende gedeelte van het program ma was voor rekening, van de gymnastiek vereniging „Wilskracht", waarbij wij met verrassing constateerden, dat in deze on- onderafdeeling een kentering ten goede is gekomen door het toetreden van eenige Junioresleden, weyke reeds aardige proeven van bekwaamheid vertoonden. Na deze in leiding kwamen de seniores, die zoowel op de rekstok en brug, als in de vrije orde oefeningen op voortreffelijke wijze hun kunnen toonden, en wier prestaties, getuige de bijval der aanwezigen zeer in den smaak vielen. Na een korte pauze bracht de too- neelvereeniging het blijspel in twee bedrij ven ten tooneele „Het fortuintje van Schraalhans", waarbij vooral de koddige slotscène op uitblinkende wijze werd weer gegeven. De Gezellenvereeniging kan met genoe gen op dezen goed geslaagden avond terug- V00RH0UT. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te is in openbare, vergadering bijeengeroe pen op Woensdag, 2 Mei, a.s., des avonds om kwart voor 8 uur, ter behandeling van; de navolgenda punten: Notulen, Ingeko men stukken en mededeelingen, Voorstel tot aankoop van grond voor het doen van proefboringen en de stichting van een pompstation voor de gemeente waterleiding; Voorstel tot wijziging van de verordening op de gejmeente-inkomstenbelasting. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer H. van Wie- ringen vergunning verleend tot bet bouwen van een bloemenschuur in de Heerenlaan, alhier. Geboren:' Elisabeth Hillegonda d. v. M. Bax en H. van Kempen. Wille- brordus Petrus, z. v. L. de Groot en G. J. van der Meer. Ondertrouwd: W. N. Reeuwijk 25 j. en M. G. Turnhoet 26 j. S. J. Heems kerk 29 j. en S. H. Damen 24 j. Gehuwd: Th. H. Homan wonende t& Sassenheim en J. M. Caspers te Voor hout. P. J. van Kruijssen wonende te Warmond en M. M. Vlasveld te Voorhout. Overleden: L. Vester 79 j. wedn. v. P. Oomen. Gevestigd: A. H. van den Berg van Lichtenvoorde P. M. Zeistraten van Oeegstgeest. G. J. van der Poel van Noordwijk. Th. H. Hosman van Sassen heim. J. M. A. Borst van Amsterdam. C. M. Koek van Hillegom. N. L. van der Salm van Stompwijk. L. P. Tijs mans van Rotterdam. C. J. van Vliet van Boskoop. Vertrokken:1 J. Vinkesteijn naar Leiden. G. de Boer en gezin naar Scho- terland. II. J. Cortie naar Grootebroek. J. A. Z. van Impelen naar Wassenaar. Th. M. de Graaff en echtgen. naar Am sterdam. M. J. Franken naar Noord- wijk. M. M. Vlasveld naar Leiden. P. van der Grogt naar Stompwijk. A!. J. Vreeke naar Uithoorn. L. J. B. Claus huis naar Amsterdam. G. J. A. van Raay naar Haarlem. P. C. Hooervorst naar Antwerpen (België) G. W. S. van Gent naar Steinke (Duitschland Westfa- len); C. R. Tuinder naar Edam. ALKEMADE. Geboren: Geertruida Johanna, d. v. C. J. van Haastregt en G. M. Bouwmees ter. Petrus Josephus z. v. Th. M. Ob- deijn en C. J. J. de Jeu. Elizabeth Cor nelia d. v. J- P. van Es en J. A. van Dijk Marinus Johannes Marcus z. v. Kors en G. Albers. Petrus Gerardus z. v. P. Oomen en J. Th. Rietbroek. Ondertrouwd: G. W. van Goozen jm. 24 j. en A. C. Doeswijk jd .23 j. Getrouwd: L. Krijger wed. 40 j. en M. Turk jd. 38 j. A. Th. Straathof jm. 24 j. en J. Rotteveel jd. 25 j. Overleden: Th. Wagenaar oud 83 j. H. van der Velden 58 j. HILLEGOM. Bouwen op Treslong. Een gedeelte van het terrein van Treslong, groot 20 bij 80 M. op den hoek van Weeresteinstraat en Vosselaan is verkocht aan den heer A. Lelieveld. Het plan is aan de zijde der Weeresteinstraat twee Burgerwoonhuizen te doen verrijzen cn verder woningen te bouwen langs de Vosselaan met het front naar de Remise-woningen. De sloot daar wordt gedempt en de Vosselaan verbreed. Geboren: z. v. E. M. MansLaros. d. v. C. van der WielBroekhof. z. v. A. A. BeukersDe Wagt. z. v. F. CtteVan der Weyden. z. v. H. A. Kors Van Haaster. Ondertrouwd: J. C. Hagedoorn en S. van Houten. C. M. v. d. Aar en A. Hackfort. J. H. Th. Dorresteijn en M. A. Corbier. Getrouwd: B. Maas en C. J. Duwel. P. J. van Nobelen en M. G. H. Berbiers. J. van der Graaf en S. C. Hill. Overleden: J. C. v. d. Weijden m. 22 mnd. P. Oudshoorn m. 62 j. ALPHEN AAN DEN RUN. G e b o re n: Dirk z. van J. C. van Teij- lingen en T. Doeland Cornelis Petrus z. van J. Zevenhoven en H. C. de Heij— Margje d. van K. G. van der Voorst en M. de Groot Maria Sibijlla d. van L. Reu- merman en H. Langejans Maria Johan na d. van J. van Brummen en C. Littooij Marinus Hendrikus z. van W. Harmoen en G. van den Hoek Mattheus z. van J. v. den Akker en M. van Zwieten. Ondertrouwd: J. Went van Amster dam en A. E. A. v. d. Vring. Gehuwd: J. A. de Vries jm. 28 j. en M. A. Hoogervorst jd. 28 j. J. Nederhoff jm. 26 j. en A. Dongelmans jd. 27 j. W. L. van Leeuwen jm. 2 j. en M. Houtman jd. 20 j. M. v d Akker jm 24 j. en G. Ver- duijn jl. 26 j. Overleden: M. M. Kwakernaak wed van A. Rosenboom 75 j. H. Haverkamp echtg. van A. endriks 67 j. C. van Wijk jm. 55 j. BOSKOOP. Bloemenhandel. De bloemenhandel was cle vorige week tamelijk goed alhoewel de prijzen vooral wat betreft de rozen heel wat lager waren als voorgaande week. Het warmere weer is hiervan wel de oorzaak. Ophelia 5888 ct., Golden Ophelia 76S9 ct., Marcel Rouger 5968 ct., Hadley 1.20—1.30, Cl. Pernet 69—87 ct., Colum bia 1.101.20, Butterfly 6987 ct., Mac Keiler ƒ0.801.10, Wilhelm Kordes fü-99 1.10, Rosalandia 5772 ct. Diversen per bas: Lathyrus 1946 ct., violieren dubjoel 0.721.enkel 14 ct., Balrozen 29—34, cL, Rhododendron 2031 ct. 2—3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6