SPLINTER Land en Tuinbouw Gem. Berichten. Buitenl. Berichten KERKNIEUWS. SPOR" LUCHTVAART. 118.50 STADSNIEUWS. beantwoorden. In verband hiermede ver nemen wij, dat een wetsontwerp in voor bereiding is tot aanvulling van de invali diteitswet waardoor o.m. zal worden voor gesteld de mogelijkheid te verruimen tot het verkrijgen van ouderdomsrente. „Tel" Goetlkoope trein. Vanwege de Xederlandsche Spoorwegen zal een goedkoope trein 2e en 3e klasse loopen van Eindhoven Best, Boxtel, Oister- wijk, Tilburg, Gilze-Rijen, Breda en 's-Her- togenbosch naar Leiden, Lisse, Hillegom en Haarlem en terug op Zondag 6 Mei 1928. J. Bolijns. Te Amsterdam is overleden de oud- Zouaaf de heer J. Bolijns. Deze zoo verdienstelijke Katholiek heeft heel veel gewerkt voor de Broederschap der pauselijke zouaven en voor heb onder steuningsfonds. Vrees voor een embargo op tulpen ongegrond. Nu de Amerikaansche regeering heeft ingegrepen In een in de Herald Tribune verschenen hoofdartikel over de grenssluiting van Ame rika voor narcissen uit Europa, werd uiteen gezet hoe de Federal Horticultural Board, te Washington, als behoedster van de planten- en bloemencultuur, den verderen invoer van verschillende narcissoorten onge- wenscht achten, meer speciaal om de eigen cultuur van deze bloemen te bevorderen, en hoe nu haar directie daarom den invoer van alle narcisbollen voor goed zal verbie den. Thans reeds voor het meerendeel der belangrijkste soorten; het volgend jaar voor alle. Het verwondert ons geen oogenblik aldus de „Herald Tribune"' dat de door ons uitgeoefende bloembollen-quarantaine in Europa als een vergezocht voorwendsel wordt beschouwd, om de Amerikaansche kweekers te beschermen. Een eenvoudige bepaling, als die, waarbij voor het vervoer van staat tot staat in het land zelf de par tijen vrij van infectie moeten zijn, ook toe gepast voor den import uit het buitenland is den F. H. Board, gezien haar protectio nistische bedoelingen, natuurlijk niet vol doende. Hoe het ook zij, behalve voor narcissen, zou een dergelijk optreden tegenover den Europeesehen, meer speciaal den Xeder- landschen en Belgischen tulpen-export, kun nen plaats vinden. Gelukkig echter heeft thans, voordat de F. H. Board zijn invloed heeft kunnen doen gelden, het State Depar tement te Washington D. C. ingegrepen en is er een soort „gentlemen's agreement" tot stand gekomen tusschen het department van landbouw en dat van buitenlandsche zaken, waarbij werd bepaald, dat het Hor ticultural Bureau geen quarantaine meer op planten, bloembollen, e.d. uit het buiten land in te voeren, mag uitvaardigen. Daardoor is het nu zoo goed als zeker geworden, dat het embargo op narcissen niet uitgestrekt zal worden op tulpen. „Tel." ONGELUKKEN. HET NEDERL. S.S. „CALLISTO" VERGAAN. Op de Amerikaansche kust in dichte mist gestrand. Uit Sydney (Nieuw Schotland) seint Reuter, dat ten Z.O. van de kust bij Cape Breton is gezocht naar het Hollandsch stoomschip „Callisto", waarvan gemeld werd, dat het Zaterdagnacht schipbreuk leed. Men vreest, dat het schip met de ge- heele bemanning verloren is. Er werd geen spoor van gevonden. Een nader bewijs, dat het s.s. Callisto, dat van Nederland op weg was naar Neiuw Schotland, met man en muis is vergaan, werd geleverd door het vinden van een op Scattari-eiland aan gespoeld lijk van een der leden van de be manning. De „Calisto" is een schip, groot 4311 bruto register tons, toebehoorend aan de Mij. „Zeevaart" te Rotterdam. De beman ning bestaat uit 39 koppen. Door een vrachtauto overreden en gedood. Uit Drachten wordt aan de „Tel." ge meld: Toen een auto van den vrachtdienst De Bruin het dorp Hoetigehage passeerde, liep plotseling een vier-jarig kindje van den heer Van der Velde uit den berm van den weg voor den wagen, waardoor het werd overreden en op slag gedood. De aanrijding te Overschie. Omtrent den heer G., die Zaterdagnacht bij het auto-ongeluk te Overschie zijn bei de beenen brak en van wien aanvankelijk ten onrechte werd gemeld dat hij aan de gevolgen zou zijn overleden, vernemen wij thans, dat zijn toestand bevredigend is. De beenen behoeven blijkbaar niet té worden geamputeerd. Verdronken. Zondagmorgen werd in den Vaartschen Rijn te Jutfaas nabij de scheepswerf De Liesbosch een kinderlijk drijvende gevon den. Spoedig was de politie ter plaatse benevens de burgemeester en de gemeente dokter dr. Van der Lugt. Het lijk bleek naar schatting to zijn van een 14-jarigen jongen en had ten hoogste 1 a 2 uur in het water gelegen. Daar geen der vele om standers den jongen herkende werd het naar het lijkenhuisje te Jutfaas vervoerd. Later op den dag werd de jongen door zijn moeder herkend. Het was een 13-jari- ge zoon van den heer D. R., wonende op de Kanaal buurt in deze gemeente. De jon gen was 's morgens naar Jutfaas naar fa milie gegaan en waarschijnlijk bij het plukken van bloemen te water geraakt. Ringvinger afgerukt. Te Heemstede wilde een electricien va- een vensterkozijn van een halven Meto hoogte springen. Hij bleef echter met zijn trouwring aan een kraan haken, waardoor zijn ringvinger geheel werd afgerukt. Hij is in de Mariastichting te Haarlem opge nomen. De veenbranden. Opnieuw aangewakkerd. Omtrent de branden in de Drentsche veenen meldt men ons, dat deze te Era- niererfscheidenveen tengevolge van de he vige wind Zondag met groote hevigheid op nieuw zijn uitgebroken. Een aanzienlijke opeprvlakte staat in lichte-laaie, terwijl ook groote masa's turf door het vuur ver slonden worden. Men heeft de pogingen om het vuur te blusschen opgegeven. De spuiten uit Emmenerfscheidenveen, Em- men en. Nieuw-Amsterdam zijn aanwezig ter bescherming van gevaar loopende ge bouwen. Op de overige veengedeelten is de brand gebluschfc. Bosch- en heidebranden. Onvoorzichtige kampeerd e r s. Zondagmiddag is de politie te Ede ge waarschuwd dat er bij Panoramahoeve on geveer bij de Renkunsche beek boscb- en heidebrand was. De inspecteur van politie, die onmiddelijk een onderzoek ter plaatse instelde, kwam tot de ontdekking dat de brand was ontstaan door het onvoorzich tig omgaan met vuur door aldaar vertoe vende kampeerders. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Pl.m. 7 bunder bosch en heide is een prooi der vlammen geworden. Een socialisten-bijeenkomst door een fascist verstoord. Poging tot verhindering van een radi o-u itzending. In het gebouw van de Vrije Gemeente te Amsterdam vergaderden gisterenavond tot inzet van den 1 Mei-dag de religieus- socialisten. De rede, die ds. Banning daar zou uit spreken, zou per radio worden uitgezon den. Toen de voorzitter, de heer Duveen, aan den spreker van den avond het woord had gegeven, sprong een der aanwezigen op onder het geroep van „Oranje boven" en snelde naar de microfoon en riep luide „Lang leve prinses Juliana", om vervol gens de microfoon tegen den grond te gooien. De zaal was op het volgende oogenblik in vollen opstand. Men wierp zich op den man, den bekenden heer E. Wichman, voorstander van de fascistische gedachte. De voorzitter wist de orde eenigszins te herstellen. Intussclien had men de politie van het Leidsche Plein gewaarschuwd. De voorzitter en de ordeverstoorder bene vens eenige aanwezigen begaven zich naar het politiebureau. Dc zaak werd daar on derzocht. Tegen den heer W. werd proces verbaal opgemaakt, waarna hij kon ver trekken. Hij klaagde over pijn in den arm, die vermoedelijk ontwricht was. De vergadering werd daarna voortgezet. Ook kon de rede nog per radio worden uit gegeven, daar de microfoon niet al te zeer had geleden en hersteld kon worden. De bijeenkomst had verder een rustig verloop. Naar door het bestuur van het religieus- socialistisch verbond wordt meegedeeld, zal dezerzijds geen aanklacht worden in gediend tegen den heer Wichman. Inbraak in een kledingmagazijn. Gistermorgen werd ontdekt, dat gister nacht was ingebroken in pand 55 aan den Goudschen Singel, te Rotterdam, waarin gevestigd is het kleedingmagazijn der fir ma van Kielburger. De dieven liebben zich vermoedelijk toegang verschaft tot een steenhouwersbergplaats in de Oosterstraat Via een plaatsje en na over een schutting te zijn geklommen, kwamen zij in den tuin I ichter het kleedingmagazijn, en nadat een ruitje van de keuken was gebroken, kon tien de dieven gemakkelijk in de opslag plaats van stoffen komen. Vijf-en-vijftig j groote coupons stoffen, terwaarde van i 1500 zijn gestolen. INGEZONDEN MEdEDEELINSEN. De opiumsmokkelarij. Op aanwijzing van de Rollerdamsehe politie heeft de politie te Weenen ver scheidene groot-handelaren in chemicaliën aangehouden, die uit Rotterdam 400 K.G. opium hadden gesmokkeld ter waarde van 100.000 gulden, klaarblijkelijk met de be doeling, het gif door te zeilden naar het Oosten. Een winkeldief. De politie te Enschede heeft, in samen werking met die le Hengelo een handigen winkeldief zekeren H. J. E., wonende te Gronau, gearresteerd. Deze persoon, die een zeer gunstigen indruk maakte, ging verschillende juwelierswinkels binnen en vroeg daar gouden voorwerpen te zien, doch deed geen keuze. Intussclien zag hij, dan kans op een gunstig oogenblik gouden voorwerpen weg te moffelen. Volgens zijn bekentenis heeft hij op die manier te Hen gelo bij een en te Enschede bij 5 goudsme den ringen, horloges en kettingen wegge kaapt. Dc voorwerpen werden in Duitsch- land verkocht. Ze zijn thans opgespoord en in beslag genomen. De dader, die zich te Enschede in voorarrest bevindt, zal ter be schikking van den officier van justitie te Almelo gesteld worden. Een misplaatste grap. Een 110 leden tellend muziekkorps uit Antwerpen had ingeschreven voor den in ternationalen muzickwedstrijd te Terwin- selen, uitgeschreven door het muziekkorps van Staatsmijn „Wilhelmina". Toen het be stuur van dit korps op zijn brieven en tele grammen van den bcstuurderen geen ant woord kreeg, om op te geven het aantal ge- wenschte partijen voor het verplichte num mer, werd een der bestuursleden naar Ant werpen afgevaardigd voor een onderzoek in loco. Toen het bestuurslid zich aan het correspondentie-adres vervoegde, vèr bui ten Antwerpen, in een vrij onaanzienlijke woning, bleek hem, dat de gelieele vereeni- ging gefingeerd was en het hier een wraak neming gold van familieleden. Krukas van een vliegtuig opgevïscht. De Zondagmiddag te IJmuiden binnen gekomen stoomtreiler Polaris IJM. 6 heeft een krukas aangebracht, die tijdens de vissclierij in het net was opgehaald. Vermeld wordt, dat de krukas van een vliegtuig afkomstig is. Wanneer de num mers, die zich in den regel op dergelijke machinedeelen bevinden, nog goed zicht baar kunnen worden gemaakt, is het wel licht mogelijk te bepalen, van. welk vlieg tuig deze krukas afkomstig is. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Na het drama te Den Haag. In verband mei bet drama, dat zich 16 dezer in liet perceel aan de Oltmanstraat te Den Haag heeft afgespeeld en waarbij de 24-jarige juffrouw C. haar 1 1/2-jarig dochtertje waarschijnlijk in een vlaag van waanzin van het leven Jvipft beroofd, kan thans gemeld worden, dat do vrouw, die tot dusverre verpleegd is geworden in het Gem. Ziekenhuis aan den Zuidwal, ter psychiatrische observatie naar de Ramaer- kliniek is overgebracht- Ballon gedaald. Men seint uit Den Bosch: Onder het gehucht Tungelroy, gemeente Weert, daalde Zondagmorgen een met. 4 pasagiers bemande Duilsche ballon uit Gelsenkirchen. Door den sterken Oosten wind was de ballon over de grens gedre ven. De passagiers zijn naar Daitschland teruggekeerd en bobben de ballon per spoor verzonden. ONGELUKKEN. Vergiftiging door ratlïum. Vijf ten doode opgeschre ven vrouwen. Vijf jonge vrouwen, van wie de genees- heeren hebben verklaard dat zij niet meer te redden zijn van een langzamen en pijn lijken dood door radium-vergiftiging, heb ben de United States Radium Cy. elk tot een schadevergoeding van een kwart mil- lioen dollar aangesproken. Zij zijn vroegere employees van deze maatschappij, en waren geleidelijk vergif tigd door de stof waarvan zij partikels tt hanteeren hadden. Vrijdag j.l. zijn zij te New Ark (New Jersey) ge-X't, waarbij aan het licht kwam hoe haar beenderen en weefsels van lieverlede vernield werden. De vrouwen zijn vijf jaar geleden uit den dienst der maatschappij getreden, en of schoon de statuten zeggen dat dergelijke vorderingen binnen de twee jaar moeten worden ingediend, schijnt men geneigd toch de geldigheid van de ingestelde actie te erkennen, daar volgens geleerden de vergif tigende uitwerking van radium zich eerst na twee jaar vertoont. Het heet, dat de te werkgestelde vrouwen de aanwijzing kre gen, dat zij bij haar werk het beschilde ren van klok- en horlogewijzerplaten met radiumhoudende stof ten einde ze in don ker lichtgevend te maken het beste re sultaat zouden bereiken wanneer zij dc kwasten met tong en lippen bevochtigden. Daardoor echter was <le vergiftiging ont staan. Duitsch kotter haalt een mijn op. Bij de ontploffing één vaartuig gezonken en drie beschadigd. Bij het visschen in de nabijheid van Cux- haven haalde een kotter in een der netten een mijn op, die ontplofte, waarbij een ge weldige waterzuil omhoog spoot en de kot ter tot zinken werd gebracht. Drie andere visschersvaartuigen werden beschadigd, doch slaagden erin. de haven te bereiken. Klaarblijkelijk heeft men hier met een los geraakte mijn uit den oorlogstijd te doen. PROVINCIAAL PATERS DOMINICANEN. Pater Angelus Jurrius. In het heden te Zwolle gehouden provin ciaal kapittel der paters Dominicanen is gekozen, tot provinciaal der Nederlandsche Provincie de Hoogeerw. pater lector Ange lus Jurrius, thans prior van het Domini canerklooster te Huissen. ALGEMEEN OVERSTE. Tot algemeen overste der stichtingen Huize Padua te Boekei in Noordbrabant, Huize Assisië te Udenhout en St. Joseph- stichting te Apeldoorn der Broeders Peni tenten van den H. Franciscus is in de ka pittelvergadering herkozen de Z Eerw. Br. Gabriel, in de wereld A. C. v. Kempen uit Udenhout. VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De R. K. Sportdag te Haarlem. Tot 6 Mei a. s uitgesteld. Officieel vernemen wij, dat de R. K. Sportdag, die op Zondag 29 April 1.1. zou plaats vinden, nu wegens het overlijden van Z. D. H. Mgr. .Gallier, zal worden gehou den op Zondag 6 Mei a.s. op het H.B.C.- terrein te Heemstede. BILJARTEN. A.D.O. 1—0.N.A. I. Uitslag blijartewedstrijd tusschen A.D. O. I (Nootdorp) en O.N.A. I (Stompwijk) carb. h.s. brt. gem. C. Sluis (A.D.O. I) 57 12 27 2.01 M. Waaijer (O.N.A. I) 125 25 27 4.63 Th. v. d. Sanden Jac. v. Santen 115 125 53 J. Schilperoort J. v. d. Pijl C. de Vreede C. A. v. Swielen 2.17 2.31 2.30 2.4S 124 15 50 2.47 125 15 50 2.50 J. de Groot 125 15 58 2.15 W. v. Leeuwen 100 10 57 1.75 Aldus A.D.O. I 536 carb. en O.N.A. I 600 carb. De eindwedstrijd op 10 Mei te Stompwijk. POSTDUIVEN. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht vanaf Lier (België). Afstand 100 K.M. De uitslag luidt: 1. Gebr. Mens 2—3754; 2. H. Bauer 243 OS; 3. Gebrs. Mens 24444; 4. P. G. Boogcrs 2—45—1^; 5. Gebr. Mens 24613 0. Gebrs. Mens 248—26; 7. it. Bouer 2 5043; S. R. Munsterman 25503; 9. Hh. A .de Groot 25509; 10. P. G. Bor- gers 25639;* 11. Th. A. de Groot 256 43; 12. R. Munsterman 25715; 13. Gebr. v. Eijck 314. P. G..Borgers 30021; 15. R. Munsterman 30033. DE GROOTE DAG DER OCEAAN VLIEGERS. New-York in feeststemming. Ook de echtgenooten der aviateurs aanwezig. Nadat de storm, die de laatste dagen in het Oosten der Yereenigde Staten heeft ge woed, was gaan liggen, zijn de Oceaanvlie gers gisteren op hun eeredag door een stra lende zon en een zoel voorjaarswindje ge wekt. Geheel New-York was in feeststemming. De schoolkinderen hadden zich gisteroch tend bij het naar school gaan met Duitsche en Icrsche vlaggetjes cn vliegmedailles ge tooid; Broadway en Fifth Avenue vorm den één geweldige vlaggenzee. Politie en militairen in gala-uniform verdrongen zich in de ondergrondsche-stations op weg naai de hun aangewezen standplaatsen. Reeds vroegtijdig vertrok een stoomschip naar de „Dresden", ten einde de dames Kfihl en Fitzmaurice en het dochtertje van het echtpaar Fitzmaurice, Patricia, af te halen en naar de Battery te brengen. Aan de Battery aangekomen, spraken de vier dames eenige korte begroetingszinnen in dc microfoon, terwijl een kapel den „Tann- hliuser" in Jazz-tempo ten gehoore bracht. Om halfelf verlieten de vliegers na een stevig ontbijt genuttigd te hebben, hun hotel in verschillende auto's Zij werden ver gezeld door den voorzitter van het stedelijk ontvangst-comité, Wlialen, en geflankeerd door politie-agenten op motorrijwielen. Het gezelschap begaf zich naar pier 84 en ver volgens aan boord van het s.s. „Maccoom", dat hen naar de Battery zou brengen. Aan den wal had zich een geestdriftige menigte verzameld, terwijl tevens een kapel haar tonen liet weerklinken. Het gedrang aan de pier werd levensgevaarlijk, daar tevens tegelijkertijd de „Leviathan" cn de „Deutschland" aanlegden. Langzaam zette de „Maccoom" stroomaf waarts koers naar do Battery te midden der met vlaggen en wimpels getooide sche pen, terwijl alle sirenes loeiden. De „Mac coom" werd geflankeerd door een aantal schepen der havenbrandweer, die voortdu rend stralen water omhoog spoten. Eerst voer het schip eenige malen om het Vrij heidsbeeld heen, waarna aan de Battery werd aangelegd, waar een eeregarde, be staande uit honderd man bereden politie agenten, marinesoldaten, vertegenwoordi gers van het leger cn der nationale garde en talrijke afdeelingcn padvinders was op gesteld, in totaal meer dan 10.000 man. De dames Köhl en Fitzmaurice waren Katholieke Agenda. LEIDEN. Woensdag. R. K. Kiesvreeniging, „De Burcht", 8 uur. Woensdag. Arka. Leden^rvadering „Den Burcht", 8 uur. Woensdag. R. K. Volksbond, afd. Leiden Bondsgebouw, 8jur. Woensdag. R. K. Oerheidspersoneel, Bondsgebouw, 8uur. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zonlag 6 Mei waar genomen door de apotleek van den heer G. duCroix Rapeiburg 9, tele foon 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het Speciale Hiiskamer-Karpet inmiddels naar de City lall gereden, waar zij door mevrouw Walkir, de echtgenoote van den burgemeester vin New York, wer den begroet. Daarna begaven de dames zich terug naar de Battery, awaar zij nog juist bijtijds aankwamen om har mannen in de armen te sluiten. Begeleid door een militair escorte van 10.000 man begaven de Vliegers van. de „Bremen", hun dames er] het feestcomité zich daarna op weg naarjde City Hall. Het werd een ware triomftoclt.. In het stadhuis aangekomen, heette burjemeester Walker „de gasten der stad Nel' York en tevens haar jongste eereburgeii" van harte wel kom, terwijl generaal-mijoor Haskell hun naar gemeld de medaile van den staat New York op de borst speldde. Daarna trok de stoet door de stad. Ülereerst voerde de weg naar het eeuwigelicht op Madison- Square, waar de vliegers een krans neer legden voor de in der wereldoorlog ge sneuvelde soldaten. Dairna begaf men zich naar het Central Park. waar een groote parade werd gehouden. Een bezoek bij kirdinaal Hayes. Men seint ons nog lit New-York:' De vliegers bezochten den kardinaal aartsbisschop Hayes, cie hun hartelijk met hun succes gelukwenschte. OPENING VAN DE LUCHTLIJN PRAAG—ROTTERDAM. Een begeleidingsvljegtuig neergestort. Gisteren heeft de opening der luchtlijn PraagMarienbad X Kassei Rotterdam plaats gevonden. Daarbij had een ernstig ongeluk plaats. Twee vliegtuigen van het Praagsche vlieg- ftuigeskader, die het toestel, dat de eerste reis naar Rotterdam ondernam, hadden vergezeld, keerden van Marienbad naar Pilsen terug, waar zij landden. Na korten tijd stegen zij weer op, om hun vlucht naar Praag voort te zetten. Enkele minuten na de start stortte een der toestellen echter door tot dusver onbekende oorzaak omlaag. De piloot werd zwaar gewond onder de puinhoopen te voorschijn gehaald en onmid dellijk naar het ziekenhuis getransporteerd waar een operatie noodzakelijk bleek. Zijn. toestand is uiterst zorgwekkend. Aanbesteding „De Leidsche Courant". Hedenmorgen te 11 uur had in „In den Vergulden Turk" de aanbesteding plaats van de uitbreiding en verbouwing der per- ceelen van de N.V. „De Leidsche Courant" aan cle Papegracht Ingekomen waren 13 biljetten. Inge schreven was als volgt: C. J. v. Valderen, Leiden 79.861; C. J. Kuntz, Amersfoort 70.200: J. Verberne, Hoorn, 69.900: D. Middelkoop, Vleuten 68.900; J. J. Roodewijk, Zoeterwoude f 68.050; A. A. Vollenberg, Zoeterwoude 67.500; A. Voordouw, Zwammerdam f 67.500 J. Wittebrood, Beemster 66.7401 Bik cn Breedeveld, Leiden 65.750; J. J. Moll Mies, Breda 64.200: Gebrs. v. Beu kering, Leiden 62.945; P. H. Rossdorf, Leiden 62.945; L. Raaymakers, Wouyr 59.700. De gunning is aangehouden. Leidsche Ophaaldienst. Genoemde dienst heeft .in de afgeloopen maand aan den Rijksontvanger afgedr; gén een bedrag van f 23.379.51. Het aantal leden bedraagt thans 2765. De dezer dagen alhier tot semï-arts be vorderde student J. Th. Bots is bpstemd tot reserve-officier van gezondheid bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht. Bij ministerieelc beschikking is voor het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Juli de da- gelijksche vergoeding voor niet in nature verstrekte fourage voor Leiden vastge steld op 105. Volgens een opgave in de Staatscourant werd het Museum van Oudheden aan het Rapenburg over het lgte kwartaal 1928 be zocht door 1098 personen en het Rijks Eth- nographisch Museum door 261 personen. Staatscrt. no. 84 bevat de statuten va Je N.V. „Handel in Electriciteitsartikele Electro", alhier. Gistermiddag 1 uur is een begin van brand ontdekt ten huize van .T. R., Nieuv- steeg 12. Kinderen hadden daar met lu cifers gespeeld, waardoor de canapé in brand was geraakt. Door de vrouw van R- werd de brand met eenige emmers water gebluscht. 2—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2