Jitenl. Berichten Ned. Oost-lndië. LUCHTVAART. DE OCEAANVLIEGERS TE NEW-YORK SPORT. Gran'cfóM te voorkomen, wordt Eet veelal natgehouden. Bosch- en heidebranden. den Grimberg bij Rijpsen ontstond, schijnlijk door vuur uit den passee- en trein een bosch- en heidebrand in erreinen der heeren ter Horst. De 1 liet zich in den aanvang ernstig en; het mocht evenwel aan 50 man neel van de heeren ter Horst geluk- len brand tot eenige bunders te be- meldt uit Roermond aan de mrg.": In de groote bosschen na- et St. Ludwig-College en Wildenrath een vreeselijke boschbrand. De _n waren Zaterdagavond zelfs te aond goed zichtbaar. De mogelijk- van een overslaan op Nederlamlsrh gebied is niet uitgesloten. -oten. Boerderijen in de asch gelegd, meldt uit Waspik aan de „Mndmrg." [dagmorgen om halftien brak te ik, naar men vermoedt, doordat kin- in een schuur met vuur speelden, uit in de kapitale boerderij van den Thomas de Bont. De boerderij brand- it den grond toe af. Van deze, half net, half met pannen gedekte boeren- tede sloeg het vuur over op de in de ddellijke nabijheid liggende boerderij den heer H. Smits, ook half met riet ialf met pannen gedekt, die eveneens e] in de asch werd gelegd, inboedels gingen geheel verloren, i verbleef in de weide en alleen var en kalveren kwamen om. zekering dekt de schade. Boerderij afgebrand. jdagnacht is te Nuenen bij Eindho- en kapitale boerderij afgebrand, be door den landbouwer Digmans en hoorende aan den heer Eeks. De erij werd geheel in asch gelegd. Be den inboedel verbrandden 8 melk- n, 2 kalveren en een paard. Het tuis heeft men met groote moeite in redden. De brand werd eerst be toen de boerderij geheel in lichte stond. De schade die zeer groot is, gedeeltelijk door verzekering ge- De oorzaak is onbekend. Gistermiddag ongeveer halfeen ont- n voorbijkomende kerkgangers brand boerderij, bewoond door de twee ge il W. Blan en R. Hardeman, in de Ibuurt onder Veenendaal. De motor- was spoedig ter plaatse, hetgeen niet verhinderen kon, dat de boer- tot den grond toe afbrandde, gezin Hardeman kon zich nog met moeite in veiligheid brengen, grootste gdeelte van den inboedel verloren. De oorzaak is onbekend, en inboedel zijn verzekerd. ernationale oplichter gearresteerd. ijdagochtend vervoegde zich aan het itó van Costa Rica te R'dam eer. fekend gekleede vreemdeling, die voor uit Costa Rica te komen en voor za- irelaties in de stad te zijn. de consul echter juist te voren :ht had ontvangen van zijn ambtge- uit Hamburg, dat een vreemdeling, zich G. K. noemde, hem had opge- 400 Mark, hield hij den man aan raat en waarschuwde hij de politie aresteerde den vreemdeling. Bij aanhouding bleek dat deze man, die iet bezit was v^n een vermoedelijk sch paspoort vermeldende den naam ïïotimski, geboren te Oslo, 33 jaar laatst gewoond hebbende te San Sal- buitengewoon goed in zijn midde- it. Behalve van veel geld, was hij in bezit van eenige groote koffers in een uitstekende garderobe, en rde hij in een der beste hotels te irdam. man spreekt vloeiend Spaansch, Duitsch, Fransch en Engelsch. t hij een Noor zou zijn, moet ten ste worden betwijfeld, temeer daar een Noorsch verstaat, nrijl hij voorgaf in Rotterdam te zijn >m zaken te doen in koffie bleek sar geen enkele relatie te hebben, ïijn papieren en andere aanwijzingen (bleken, dat hij kort geleden uit New naar Hamburg moet zijn gereisd, s zijner groote koffers stond aan het station gereed, om te worden afge- 'n naar Frankfort a. d. Main. Hier- had hij zich de bemiddeling verze- van de American Express, terdagmorgen is de aangehoudene ge- onteerd met den consul van Costa uit Hamburg, die toevallig in Brus- ertoevende, per vliegtuig naar R'dam ekomen. De vreemdeling toonde zich ddellijk bereid de 400 mark terug te L rwijl er thans geen verdere aanwij- n zijn, welke tegen hem pleiten, ver- t> de politie, met een internationalen egor te doen te hebben. Veenhuizen gevlucht, doch gesnapt nge week ontsnapten twee gevange van de strafinrichting te Veenhuizen. aasporingen, welke werden verricht, tot dusver zonder resultaat, terdag heeft de rijksveldwachter hen issen aangehouden. Zij waren in het van een volledig stel inbrekerswerk- Re gesnapte vluchtelingen zijn op port naar Veenhuizen gesteld. fcwatker te Sofia en elders. Er wordt echter noch van schade, noch van slacht offers melding gemaakt- Een Italiaansche missie onder leiding van drie officieren en waarvan verscheide ne ziekenverplegers deel uitmaken, is te Sofia aangekomen en onmiddellijk naar het geteisterde gebied vertrokken. De missie is voorzien van tenten, dekens en verbandmiddelen. Zij zal haar hoofdkwar tier opslaan te Borissograd. Ook te Rome. Te Rome is gistermiddag om 3 uur 18 een aardschok gevoeld. In Bessarabië 2 dooden. Naar de Boekarester „Politica" meldt is ook te Kisjenef in Bessarabië in den af- geloopen nacht een hevige aardschok ge voeld. Tal van huizen werden vernield. Tot dusver zijn hier twee dooden en 33 gewon den te betreuren. Zelfs in Zweden. Vrijdagnacht werd een krachtige aard schok gevoeld te Bergslagen (Zweden), die gepaard ging met een luid gerommel. MASSA-VERGIFTIGING IN EEN FABRIEK. Arsenicum in de koffie. Vijftig arbeiders te Düren ernstig ziek. Op de gezamenlijke arbeiders der ijzer fabriek Gebr. Faber in de nabijheid van Düren is een laaghartige, tot dusverre nog wat de motieven betreft, niet opgehelderde aanslag gepleegd. In de koffie, die den werklieden wordt verstrekt, is namelijk ar senicum gedaan. Omstreks vijftig arbeiders zijn na het nuttigen der koffie door hevige krampen overvallen. De onmiddellijk ge waarschuwde geneeskundige dienst con stateerde, dat zich in den koffieketel ar senicum bevond. Verscheidene arbeiders verkeeren in levensgevaar. Storm en Tornado in de V. S. Groote scha de in het zuiden. Aan de kust der Vereenigde Staten van Atlantic City te Boston woedt op het oogenblik een krachtige Noord-Oostelijke storm, die in de omgeving van New York Vrijdagochtend zijn maximale kracht be reikte. Een storm, die het karakter van een tor nado had, heeft in de Zuidelijke Staten van Arkansas tot Florida groote schade aangericht. Sovjets-dollars verduisterd. Zij waren bestemd voor Par ij s. Naar de socialistische „Soir" weet te melden zond de communistische centrale te Moskou dezer dagen 20.000 dollar over Berlijn naar Parijs. De Sovjet-gezant te Berlijn weigerde evenwel de som met een diplomatiek koerier naar Parijs te zenden. De Fransche communistische partij, die van deze weigering kennis kreeg, zond daarop een „betrouwbaar persoon'', die zich met de overbrenging zou belasten. Deze koerier heeft evenwel het in hem ge stelde vertrouwen beschaamd; hij is spoor loos verdwenen. fwee wereldreizigers. Sinds de herdenking van Jules Verne's eeuwfeest is er speciaal onder de journalis ten een rage ontstaan om het record van Phileas Fogg, dien de beroemde roman schrijver in 80 dagen de wereld liet om reizen, te verbeteren. Men herinnert zich, dat het Deensche dagblad Politiken den jongen Palle Hold een dergelijke wereldreis liet maken. Ook hier te lande heeft de Haagsche Post ge meend, dat zij de nagedachtenis van Jules Verne niet beter kon eeren, dan door een paar mannetjes den aardbol te laten rond reizen. Zelfs in Japan blijkt men hetzelfde idee te hebben gekoesterd, want daar heeft het blad „Jiji Sjimpo" een wedstrijd uitge schreven, wie het snelst de aarde kan rondreizen. Een der deelnemers reist thans van Oost naar West, een ander van^Wcst naar Oost. Naar uit Berlijn gemeld wordt, is Donderdagmiddag Toisjiro Araki, de van West naar Oost reizende deelnemer aan den wedstrijd uit Londen met het ge wone vliegtuig van de Deutsche Lufthansa op het vliegterrein BerlijnTempelhof aan gekomen. Na een kort oponthoud begaf Araki zich per auto naar het Schlesische Bahnhof te Berlijn, waar hij zijn reis naar Warschau en verder via Moskou en Siberië naar Japan voortzet. Matsui, de tweede wereldreiziger, is vol gens een bericht uit Londen, te Croydon aangekomen. Hij zal zich op de „Aquitania" inschepen met bestemming naar de V. S. Erupties van don Krakatau. Tallooze bevingen geregistreerd. Aneta seint uit Batavia: Vrijdag heeft de Kraktau wederom gewerkt. Er werden elf erupties geconstateerd, waarbij gloeien de bollen werden uitgeslingerd. Een van deze erupties bereikte een hoogte van driehonderd meter. Voorts werden tien op wellingen gemeld en honderd een en twin tig knallen. Tallooze bevingen werden ge registreerd. Een Junker-vllegtuig gevallen. Tijdens een instructievlueht boven het vliegveld Boeblingen is de leider van de Es- sensche leerlingvluchten Knopp met zijn toestel omlaag gestort. Hij was op slag dood. WILD ENTHOUSIASME ZWAAR WERK VOOR DE POLITIE De Duitsche Oceaanvliegers zijn Zater dag j.l. te New-York aangekomen. De stad New-York heeft hun een en thousiaste. en hartelijke ontvangst bereid. Reeds een uur vóór de aankomst van den trein uit Washington drong een geestdrif tige menigte het Pennsylvania-station bin nen en vulde elk hoekje van de groote sta tionshal. Toen burgemeester Walker en de ont vangstcommissie het station binnenkwa men, was de menigte reeds tot meer dan 6000 personen aangegroeid. Op het perron hadden zich reeds dozijnen vertegenwoordi gers van Duitsche en Iersche organisaties en New Yorksche autoriteiten opgesteld. Ook Byrd en Chamberlin behoorden tot de aanwezigen. Op het station. Met eenige minuten vertraging kwam kort na zes uur de trein binnen. Burgemees ter Walker begaf zich naar den specialen wagon, die ter beschikking van de vliegers was gesteld, gevolgd door Byrd en Cham berlin. Na enkele seconden verschenen Walker en Fitzmaurice als eersten, Köhl en Von Hiinefeld na hen, weer op het perron, waar zij met een oorverdoovend gejuich werden ontvangen, dat zich over het. ge- heele station voortplantte. Het magnesium licht flitste onafgebroken op en dikke rook wolken vulden het station. Het was een wilde uitbarsting van spontaan enthousias me. In het gedrang. Daar de ontvangst aan het Pennsj'l van ia- station een onofficieel karakter droeg, ble ven alle ceremonieele formaliteiten achter wege. De vliegers werden in triomf naar den stationshal geleid, waar een cordon van 600 agenten de opdringende menigte tracht te tegen te houden. De afzettingsmaatrege len functionneerden vrij goed, doch niette min kregen de vliegers menigen vriend- schappelijken stoot, totdat zij onder oorver doovend gejuich der wachtende menigte bij de gereedstaande auto's aankwamen. Yan het Pennsylvania-station werden de vlie gers door afgezette straten in snelle vaart naar het Ritz Carlton-hotel gebracht. On middellijk begaven zij zich naar hun ver trekken, waar zij zich met een zucht van verlichting, vermoeid, doch stralend en diep geroerd over de hartelijke ontvangst, inde clubfauteuils lieten neervallen. Bezoeken bezoekingen. Veel tijd om te rusten liet men hun niet. De reporters verdrongen zich in de groote zaaldelegaties wilden bloemen overhandi gen en zorgvuldig voorbereide toespraken houden. Wie er kans toe zag zich in de lif ten te smokkelen, kwam den vliegers de hand drukken. Radio-personeel stelde mi crofoons op en de telefonische verbinding met Dublin en Berlijn werd tot stand ge bracht. Toen dat alles afgeloopen was, kwa men de kleermakers de maat nemen voor dozijnen cvostuums voor Köhl, Fitzmaurice en Von Hünefeld, die voor jarenlang in de kleeren gestoken zullen worden. Eerst laat in den avond werd het stiller. In het interview, dat de vliegers den jour nalisten toestonden, zeiden zij niet veel nieuws. Zij wilden zich niet met zekerheid er over uitlaten, of zij met de „Bremen" zou den terugvliegen of niet. Wel verklaarden zij stellig voornemens te zijn, nogmaals een Oceaanvlucht te ondernemen. Hun vliegtuig zal dan echter voorzien zijn van een radio- installatie en ook zullen sextanten worden medegenomen. Voorts gaven de vliegers te kennen, dat het hun plan is, met de „Bre men" naar Mitchell Field te vliegen, zoo dra de Junkers-mechaniciens op Greenly- eiland de noodige herstellingen aan het vliegtuig zullen hebben aangebracht. Eindelijk, doodmoede, begaven de vlie gers zich ter ruste. Doch lang nadien vulde nog een groote, feestelijk gestemde menigte het Ritz Carlton-hotel. De ontvangst van Zondag. Het ontvangstprogram begon reeds Zon dag om tien uur met het bijwonen van een godsdienstplechtigheid in de St. Patrick- kathedraal. Zondagavond waren de vliegers de gasten van burgemeester Walker op een feest in het Metropolitan Opera House. In de tusschengelegen uren konden zij uitrus ten en zich voorbereiden op de inspanning der komende dagen. De eigeniljke feestelijkheden der stad New-York beginnen eerst Maandag, en wel om halfnegen 's morgens, wanneer de stede lijke begroetingsboot de Riverside Battery verlaat om het stoomschip „Dresden" tege moet te varen en de echtgenooten van Köhl en Fitzmaurice naar de Battery te brengen De vliegers verlaten het Ritz Carlton-hotel om halfelf en begeven zich vandaar naar de Battery, waar de fesetelijke stoet zal worden gevormd. Receptie in Ritz Carlton gebroadcast. De ontvangst vaft de Oceaan-vliegers in het Ritz Carlton-hotel te New-York kon door vele Duitsche luisteraars per radio gehoord worden. De relayeering van de ont vangstplechtigheid, uitgezonden door Sche nectady, door Duitsche zenders slaagde vooral in Beieren zeer goed. Elk woord van burgemeester Walker en van de vliegers kon duidelijk verstaan worden. Burgemeester Walker gaf uiting aan zijn vreugde over de behouden aankomst der vliegers en zeide, dat hij, nu hij de vliegers voor zich zag, ook begreep, dat de vlucht moest slagen. Daarna trad Von Hünefeld voor de microfoon, die onder geestdriftige toejuichingen der menigte de groeten van Duitschland overbracht. De vliegers, zeide hij, zullen zich steeds degenen herinneren, die het initiatief namen voor de vlucht. Daarna hoorde men duidelijk, hoe Köhl het woord nam en hulde bracht aan den sportlievenden geest der Amerikanen en hun geestdrift over deze „kleine reis over den Oceaan". Als laatste hield Fitzmaurice een luimige rede over den tocht van het „Groene Eiland" (Ierland) naar het „Groen achtige Eiland" (Greenly-eiland). KORFBAL. Seriewedstrijden der L.K.C. Fluks. Fluks kan wederom op een uitmuntend geslaagden dag teruzien. Alles wa-s goed ge regeld, jammer, dat in de eerste afdeeling te laat werd begonnen en tenslotte bijna een uur te laat werd geëindigd. In de tweede afdeeling werd beter op tijd gespeeld. Wan neer we dezen dag vergelijken met een korfbaldag van eenige jaren terug, dan is er toch wel eenige verandering te bemer ken. Zoo ontbraken de vlaggen der spelen de vereenigingen, die vroeger aan het veld op zoo'n dag altijd een feestelijk aanzien gaven. Ook vonden we het publiek minder talrijk dan vroeger, doch dit kan zijn oor zaak hierin vinden, dat velen gisteren naar de bloemenvelden trokken. Er werd in beide afdeelingen een halve competitie gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt waren: EERSTE AFDEELING. VitesseH.S.V. 1—1 D.T.V.—Fluks 0—3 H.S.V.—D.T.V. 0—6 Fluks—H.S.V. 1—1 D.T.V.Vitesse 1—0 FluksVitesse 2—0 Prijswinnaars: Eerste prijs: zilveren lauwerkrans: Fluks Tweede prijs: medaille D.T.V. Tevens was voor deze afdeeling door een der Fluksdonateurs een zilveren beker, de „Van W.-beker" beschikbaar gesteld aR wisselprijs voor het mooiste spel. De com missie had bij de beoordeeling een moeilijke taak en oordeelde ook, dat eigenlijk geen der clubs beslist mooi spel had vertoond, dat boven dat van de andere mededingen de vereenigingen uitstak, doch daar de be ker nu eenmaal uitgereikt moest worden, werd deze toegekend aan Fluks. Over deze beslissing kunnen de meeningen verdeeld zijn: een dusdanige beoordeeliilg is altijd moeilijk. En ook ons oordeel verschilt mot dat der jury. De uitslagen in de tweede afdeeling wa ren: S.D.O.Fluks II 40 Ons ZwaluwennestS.D.O. 21 Fluks IISport Vereent 30 Sport VereentOns Zwaluwennest 04 Ons ZwaluwennestFluks II 13 Sport VereentS.D.O. 23 Prijswinnaars zijn: Eerste prijs: zilveren eiketak: S.D.O. Tweede prijs: medaille: Ons Zwaluwen nest. Verder werd, de traditie getrouw, een wedstrijd gespeeld tusschen de Fluks-junio- res en die van Vitesse, waarbij de Fluks- pniores met 10 een medaille verwierven. Ook de traditioneele veteranenwedstrijd was niet vergeten. De bedoeling was een wedstrijd te spelen tusschen Fluks-vetera- nen en H.S.V.-veteranen, doch daar deze laatsten niet waren opgekomen, stelde Fluks II zich beschikbaar om tegen de oud gedienden van Fluks te spelen, waarbij de zen een verdiende 1—-0-overwinning op de jonge Flukskrachten behaalden. De wedstrijden der eerste afdeeling. Vitesse—H.S.V. Beide ploegen begonnen onvoltallig, doch in den loop van den strijd werden de ploegen volledig, 't Spel speelde zich in den beginne meest op de Vitesse-helft af. De aanval van Vitesse is gevaarlijk, doch heeft geen succes. Tn de tweede helft heeft H.S. V. 't voordcel van den wind en neemt de leiding. Besuyen laat dat zoo niet en maakt gelijk (1—1). 't Was een mooi gespeelden strijd. D.T.V.—Fluks. In de eerste helft neemt Fluks de leiding door Van Weesel. In de tweede helft ver hoogt Louwrier den voorsprong en Meijlink volgt zijn voorbeeld. Jammer dat het twee de middenvak niet erg op dreef was. Ein de: 0—3. H.S.V.—D.T.V. Na vijf minuten reeds neemt D.T.V. de leiding en maakt aan 't einde van de eqr- ste helft het tweede punt. In de tweede helft worden nog vier punten gemaakt door deze club. Eindstand: 06. Fluks—H.S.V. Fluks neemt in dezen wedstrijd de lei ding. Na rust maakt H.S.V. echter gelijk, zoodat de vereenigingen de punten deelcn. D.T.V.—Vitesse. In dezen wedstrijd weet D.T.V. in de tweede helft te scoren en daar het bij dit eene punt blijft, zich aldus de overwinning te verzekeren. Fluks—Vitesse. Deze wedstrijd was de beste van den dag In e.en enthousiast gespeelden strijd werd van beide zijden uitmuntend partij gegeven VOETBAL'. R. K. FEDERATIE. i Lisse neemt door een 3—O-overwinning revanche op N.E.0. Lisse heeft gisteren den tweeden kam pioenswedstrijd gespeeld, zeer tegen aller verwachting in. Immers, deze wedstrijd was aanvanke lijk uitgesteld, omdat een vijftal Lisse-spe- lers in het Leidsch districtselftal zouden moeten uitkomen. Lisse gaf er echter de voorkeur aan den kampioenswedstrijd te spelen en liet het Leidsche district leelijk in den steek, want liet bericht, dat de spelers niet beschik baar waren kwam vrij laat. Intüsschen werd, wegens het overlijden van Z. D. H. Mgr. Gallier, de Haarlemsche voetbaldag afgelast, zoodat toevalligerwijs deze Zondag door Lisse goed benut is ge worden. Over den wedstrijd geeft „de Maandag morgen" volgend verslag. Om ruim 2 uur trapt Lisse tegen den schuin over hét veld staanden wind af. N. E.O. neemt het spel over en is voortdurend in den aanval, doch de wind doet veel af breuk aan het spel. Daarbij wordt de bal steeds veel te hoog gespeeld. De aanvallen van Lisse, meestal geleid door den buiten- vleugel, zijn uiterst gevaarlijk, zoodat Thijssen enkele malen handelend moet op treden, doch het is hem wel toevertrouwd. Vermelding verdient een goed schot van Grobben, dat de keeper van Lisse tot cor ner verwerkt. N.E.O. is voortdurend in den aanval, doch zij schieten steeds te hoog. Aan de andere zijde redt Thijssen enkele malen schitterend. Bij een N.E.O.-aanval maakt de links-back van Lisse hands. De strafschop wordt echter niet benut, daar de bal'tegcn de lat gekogeld wordt. Als de rust aanbreekt is de stand nog blank. Na de thee zijn de bordjes verhangen en is Lisse in heb offensief. Na zes minuten nemen zij met een onverwacht schot do leiding, welke stand even later door den rechtsbuiten van Lisse wordt vergroot tot 20. Dan komt N.E.O. weer in den aanval. Een vrije schop wordt naastgeschotcn. Tengevolge van een knieblessure wordt do linksbuiten van Lisse vervangen. De gas ten behouden het beste van het spel, ter wijl bij Neo vermoeidheid valt te consta- teeren. Bij een aanval van N.E.O. schiet Grobben rakelings langs. Heb spel golfb dan eenigen tijd op en neer. Een penalty voor N.E.O. wegens hands wordb na over name naasb geschoten. In de laatste oogenblikken geven de spelers bewijzen van vermoeidheid en heb spel is het aan zien niet meer waard. Vijf minuten voor het einde passeert de rechtsbuiten van Lisse de N.E.O.-verdediging cn scoort on houdbaar voor de derde maal. Even later is het einde daar en heeft Lisse verdiend, maar eenigszins geflatteerd gewonnen. Fortuna was niet aan de zijde van N.E.O. Moeilijk was to zeggen, wie van beide in de meerderheid was. In de tweede helft neemt Fluks de leiding door een keurig schot van Van Weesel, terwijl Louwrier met een mooi ver schot 20 maakt, met wel ken stand het einde komt, tevens het ein de van den goedgeslaagden dag. Onder toepasselijke bewoordingen reik te daarna de voorzitter van Fluks, de heer Poldervaart, do prijzen uit. LAWNTENNIS. 0m den Davis Cup. *Naar de „Tel." verneemt, zou besloten zijn, dat indien Noderland voor do eerste ronde om den Davis-beker wint van Ier land, de volgende wedstrijd, dus die voor de tweede ronde, zal plaats vinden te Noordwijk, vermoedelijk van 1619 Mei. ZWEMMEN. Wereldrecord verbeterd. Uit Ncw-Brunswick wordt gemeld, dat Martha Norclius het wereldrecord 300 m. vrije slag heeft verbeterd en wel in 4 min. erlee- 8.2 sec. (oude record 4.12.2). .^uen me mrampen. SCHERMEN. irde der bij De Leidsche Schermver. slaat Thor.'H1' 7?owe^ 'n niddolen en Zaterdagmiddag werd in de schermz:,c siellen der Doelenkazerne op degen en sabel 37. trokken tusschen de Leidsche Scherm werd ingeza- en de Rotterdamsche vereeniging Tho-(ler hulpactie Op degen won Leiden met 97 part?,76.41. ontv. en 23 geg. treffers. >t Comité be- De persoonlijke uitslagen voor Leic'7 f 182.227.98 waren: Schepers 1 gew. p., 7 ontv., 5 g£enigc bedra- tr.; Bruins 3 gew. part., 5 ontv. 7 geg. idragen. Scherpenh'iizen 2 gew. part. 4 ontv., 5 goop der hulp- tr., A E. W. de Jong 3 gew. part-, 4 ontv.pl-1 tot 1927, geg. tr. \en tijd zijn Met hetzelfde aantal gew. partijen won kinderen, Leiden op sabel, met 42 ontv. en 48 geg. 1573 Ne- treffers. 'd) en Hier luiden de persoonlijke resultaten? 'on to- Schepers 3 gew. part., 11 ontv. en 13 geg. tr., '1<3P- Bruins 2 gew. part., 11 ontv. en 10 geg. tr., Vv" Scherpenhuizen 1 gew. part. 13 ontv. en 10 geg. tr., de Jong 3 gew. part. 7 ontv. en 15 geg. tr. Als hoofdsecondant fungeerde kapt. J. L. Gude. SCHAKEN. EUWE—BOGOLJUBOW. De Rus wint de 7de partij. De zevende partij tusschen Euwe en Bogoljubow werd door laatstgenoemde ge wonnen, zoodat do stand hierna gelijk (31/,—3«/9) was. Het verloop was als volgt: Indische verdediging. Wit: Bogoljubow. Zwart: Euwe. 1. d2—d4, Pg8—f6. 2. Pglf3, g7g6. 3. c2c4, Lf8—87. 4. g2—33, c7—c6. 5. Lfl—g2, d7—d5. 6. 0—0, 0—0. 7. b2—b3, Pf6—e4. 8. Lelb2, d5xc4. 9. Ddl—c2, Peld6. 10. b3xc4, Left—f5. 11. Dc2—cl, Phft—a6. 12. Pbl—d2, DdS—c8. 13. Tfl—el, (tijd van Wit 41 min Pd6—04 (tijd van Zwart 1 u. 6 m.) 11. Pd2 1)3, Lf5—h3. 15. Lg2—hl, Dc8—e«.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7