BEEKMAN SPLINTER BINNENLAND. Uit de Omgeving KOREVAARSTR. STADSNIEUWS. WILTON'' van binnenlandsche zaken. Het parlement is voor drie dageD verdaagd. De regeerig hoopt ondertussehen vol doenden steun te verwerven om de motie verworpen te krijgen. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft Zaterdag haar liegrootingsarbeid beëindigd na hèèl lang praten. BLOEMENZONDAG. Een echte „Bollenzondag" heeft dit .voorjaar ons niet gebracht, en toch waren de velden zeldzaam mooi. .Met Paschen mislukte het festijn door regen en door het nauwelijks bloeien van narcissen en hyacinthen. Met Beloken Paschen werden wij getracteerd op hagel. Alle hoop was gevestigd op gisteren. Het weer was warm, maar de groote factor, die van een bloemendag een bloemenfeest maakt, de zon, ging schuil achter een aschgrauw .wolkendek. In den middag ter afwisseling een regenbuitje en den geheelen dag een stevige Noordenwind. Als gevolg daarvan bleef de gezellige woelige drukte van met gele narcissen om kranste fietsclubs ver beneden verleden jaar, toen de Bollenzondag zoo schitte rend is geslaagd. Er waren ook thans lange rijen auto's en verschillende wan delgezelschappen, maar over 't algemeen was er weinig uitbundigheid in kleurige japonnen, bloemenslingers en opgewekt gezang. Toch waren de bollenvelden mooier en uitge strekter nog dan een jaar geleden. Door het koude, grillige Aprilweer, plotseling gevolgd door zomersch-warme dagen, wa ren de vroege bloeiers Narcissen en Hyacinthen niet tot een vroegen, rijken bloei gekomen. In gewone omstandighe den moet men einde April in de Bollen streek naarstig zoeken om nog een enkel bedje gele narcissen of Hyacinthen te ont dekken. Maar gisteren lagen de harde pas- telkleurige hyacinth en in één bonte lap pendeken uitgespreid te samen met de warme, stralende kleuren van vroege tul pen en witte narcissen. En nog waren er ontgoochelden! Op reclame-platen wordt de bloemenpracht eenigszins geidealiseerd voorgesteld: een aaneenschakeling van rood, blauwe, gele en paarse strepen met op den achtergrond een vriendelijk mo lentje. Op enkele plaatsen vormen de bloe men inderdaad één aaneengesloten del: van fantastische kleuren, maar het uit zicht wordt altijd eenigszins gebroken door de rechte hagen, waarmede de tui nen in rechte hoeken zijn verdeeld. Zoo kon het gebeuren, dat een motorrijder uit Botterdam, nadat hij zeker een uur doo- het hart van de bollenstreek had getoerd, wilde inforraeeren: „waar nu toch eigen lijk de oorspronkelijke bloemenvelder waren?" Den eenigen raad, hem te geven, was: denzelfden weg terug. De stoomtram de oude stoof be leefde glorieuse dagen, al is de roemzuch tige tijd voorbij, toen zelfs veewagens met bloemenkijkers volgepropt werden. De bussen hadden eveneens druk vervoer. Er liepen verschillende extra-treinen uit Rot- terdam en Amsterdam. Iets nieuws waren de drie groote treinen uit Duitschland, die via Leiden honderden vreemdelingen aanvoerden. Door het steeds toenemende drukke snelverkeer tusschen Arasterdam en Den Haag heeft men in de tusschenliggende gemeenten reeds thans diverse leden van het politiekorps tot verkeersagenten klaar gemaakt. Deze kregen heden de gelegenheid zich bijzonder te onderscheiden en het dient gezegd, dat zij zich voortreffelijk van hun taak hebben gekweten. Op deze dagen vergt de functie ongeveer dezelfde capa citeiten als die van den man die in Am sterdam op de Munt of Stadhouderskade den gang er in houdt. Van ernstige verkeersongevallen hoor den wij althans niet waarover men zich slechts verwonderen kan wanneer men ziet wat er tijdens zoo'n dag op den weg is. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Vermenigvuldigingscijfer pl. in komstenbelasting 2 1/2 (v.j. 2 1/4). De subsidie aan het Nijverheids onderwijs op „Duinzicht". Een reeks van wenschen. Vrijdagavond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering. Aanwe zig alle leden. Voorzitter Burgemeester J. G. van Griethuizen. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onver anderd vastgesteld. Dankbetuiging der Vereen. Ziekenhuis- verpleging voor alle gezindten voor ver leende subsidie. Idem van den Toeristen bond in Nederland. Verslag van den di recteur van den keuringsdienst over de 3 eerste maanden van het jaar. Schrijven van Ged. Staten, dat het aandeel in den keu ringsdienst is bepaald op 749.98. De voorz. doet vervolgens voorlezing van het verslag van B. en W. over de Volkshuisvesting. Van eenige inwoners der Dorpstraat is verzoek ingekomen om doortrekking van het tegeltrottoir. Wordt gezonden naar B. en W. ter afdoening. Bij punt 2 der agenda: aanvulling Bouw verordening, deelt de voorz. mede, dat B. en W. voorstellen nu de Almondeweg en Rijsjes verbreed zijn, de rooilijn te bepalen op 10 M. uit het midden van den weg. Al dus besloten. Punt 3. Benoeming onderwijzeres O. L. school aan de Leidschebuurt. De voorz. •leelt mede, dat B. en W. na overleg met den Inspecteur aanbevelen de wachtgeld- ster mejuffr. M. H. M. J. de Moor uit Al kemade. Eenige leden vragen hierover het woord, hetwelk de voorz. slechts wil geven in geheime zitting. Na heropening stelt de voorz. voor, tot benoeming over te gaan. Met alg. st. wordt mej. de Moor benoemd. Door het hoofd der O. L. school aan de Morsch is verzocht om assistentie, in ver band met het groote aantal leerlingen. B. en W. stollen voor aan die aanvraag te voldoen, na advies ingewonnen te hebben van den Inspecteur van de Commissie van toezicht op het L. O. De heer Uitenboo- gaard dankt B. en W. voor de medewer- king.De heer v. Breda vraagt of mej. Dirk- se voor die benoeming soms in aanmerking kan komen. De voorz. antwoordt, dat de benoeming door het hoofd van de school geschiedt, in overleg met B. en W. Tot lid der commissie voor de werkloos heidverzekering wordt benoemd de heer Nachtegaal. Bij punt 6: aanvraag subsidie voor het Nijverheidsonderwijs op ..Duinzicht", deelt de voorz. med, dat voor bedoeld onderwijs door het rijk 70 pet. en door de Gemeente 30 pet wordt betaald. Omdat een aantal kinderen van „Duinzicht" zelf ook nijver heidsonderwijs ontvangen, kreeg „Duin zicht" slechts 15 pet. Het bestuur verzocht verhoogde subsidie in verband met het aantal niet inwonende leerlingen, die het onderwijs volgen. B. en W. stellen voor naar evenredigheid van het aantal niet inwonende kinderen subsidie "toe te kennen53 leerlingen be zoeken de school waarvan 42 niet inwo nend, zoodat „Duinzicht" pl.m. 24 pet. sub sidie zal ontvangen. Doordat verschillende kinderen uit naburige gemeenten de school bezoeken, zal een zeker bedrag van de verschillende gemeenten worden terugge vorderd. Conform het voorstel van B. en W. besloten. Vaststelling heffingspercentage Gem. Inkomstenbelasting. De voorz. deelt mede, dat- tengevolge der vermindering dei- Rijks inkomstenbelasting, de ontvangsten der Gemeente daalden, doordat de ge meente 50 opcenten heft op die belasting. B. en W. stellen daarom voor het heffings percentage te verhoogen met 1/4 pet., zoo dat dit thans wordt 2 1/2 pet. Met alg. st. goedgekeurd. Eenige besluiten comptabiliteit worden zonder commentaar genomen. Reclame schoolgeld wordt na de rond vraag behandelt in geheime zitting. Rondvraag. Dr. Varenkamp achtte het gewenscht, dat de raadsleden de gemaak te verordeningen gratis krijgen thuisge stuurd. Spr. heeft voor de bouwverordening 2.50 moeten betalen. Hij kan zich daar mee niet vereenigen. De voorz. antwoordt, dat geen enkel bepaling daaromtrent be staat, zoodat B. en W. door het niet gra tis geven der verordeningen aan de raads leden geheel wettelijk hebben gehandeld. Dr. Varenkamp zag gaarne, dat B. en W. dan een voorstel deden, dat de gemeen teverordeningen oen Raadsleden. gratis worden verstrekt. Mochten B. en W. hier toe niet overgaan, dan zal spreker zelf een desbetreffend voorstel indienen. De voorz. antwoordt, dat B. en W. e.a. zullen over wegen. De heer Bakker wijst op de groote snel heid der auto's op gevaarlijke punten der verschillende wegen, speciaal op den Rijks straatweg. "De voorz. zegt onderzoek toe. De heer v. d. Burg wijst op het voorbij rijden van een stilstaande tram, hetgeen spr. buitengewoon gevaarlijk voorkomt. De voorz. antwoordt dat een desbetreffende bepaling wordt voorbereid. De heer Paardekooper stelt de vraag, die op een vorige vergadering door den heer Nijssen is gedaan betreffende het „Groentje" bij Juffermans. Spr. heeft ver nomen, dat het Kerkbestuur dit stukje grond wil verkoopen, waarvan de koop som overeenkomstig kan zijn met de recog nitie, die jaarlijks door de gemeente wordt betaald. Spr. zag gaarne dat B. en W. nogmaals in onderhandeling met het kerk bestuur traden. De voorz. zegt, dat pl.m. anderhalf jaar geleden op verkoop is aan gedrongen, doch zonder resultaat. Men wil de het hoogstens in erfpacht afstaan. De heer Paardekooper dringt er op aan nogmaals onderhandelingen aan te knoo- pen, hetgeen door den voorz. wordt toege zegd. De heer v. Breda zag gaarne de trottoir banden voor verschillende perceelen ver laagd en wijst er op, dat dit in de Gevers straat ook is geschied. De voorz. zegt, dat zooveel mogelijk aan de bezwaren wordt tegemoet gekomen, doch doordat men in de Kempenaerstraat bijna uitsluitend winkels heeft, zou men de geheele trottoirband wel kunnen wegne men. De heer Uitenboogaard wijst op het kor te weggraven der kanten langs den Rijn hofweg, waarop de voorz. antwoordt, dat deze weg particulier eigendom is. De heer Uitijboogaard zou dan die weg door den gemeente overgenomen willen zien, waarvan de voorz. nog niets wilde weten. Hierna ging de Raad in geheime zitting. Burgerwacht. Vrijdagavond verga derde de Oegst. Burgerwacht in hotel het Witte Huis, hetwelk voor deze gelegen heid met bloemen versierd was door de Benjamin van de Burgerwacht, den heer Van der Meij. Verder zorgde een strijkje voor verhooging van de prettige stemming die er steeds onder de burgerwachtleden heerscht. Dr. Timmermans leidde de ver gadering, daar de voorz., de heer H. W. Rubenkamp, wegens de gemeenteraads vergadering verhinderd was. Hij sprak een woord van welkom, speciaal gericht aan den commandant en aan de muziek,'waar na lezing notulen en mededeeling ingeko men stukken. Vervolgens rapport com mandant over 1927 en verslag secr. pen ningmeester over 1927 wat onder dank werd gedeponeerd. Verder werden Dr. Timmermans en J. W. v. d. Post als be stuursleden herkozen terwijl in de plaats van H. v. d. Meij Nzn. gekozen werd A. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. VOOR MAATKLEEDING GA NAAiy L EIPEN U SLAAGT ZEKER ES 129#^ NIET DUUR! Gekomen aan de rondvraag, bracht de heer Beysens een woord van dank aan den scheidenden secretaris. Dc lieer C. v. d. Laan vroeg het woord aangaande het ge sprokene door den heer A. Bon inzake zijn aftreding. Spr. vindt het een duistere zaak. De heer A. Bon gaf opheldering en zeide, dat de candidaatstelling in de jaar vergadering een zeer duistere zaak tot nog toe gebleven is. De heer v. Werkhoven vroeg om meer deelname aan de St. Je- roensprocessie. De heer Mesman vroeg, of het op de Encycliekmeeting in de toe komst wat ordelijker kan gaan. De voorz. beantwoordde allen voldoende en sloot deze eenigszins onaangename vergadering gebed. J. Bakker. Alle heeLin namen hunne be noeming aan. Intus^chen was de vroed schap uiteengegaan en trad onze wethou der, voorzitter der burgerwacht, binnen met zijn gevolg van vier leden van den ge meenteraad, en nam hij de voorzittersha mer over. Bij de rondvraag sprak de commandant zijn blijdschap uit pver de steun van de zijde van het gemeentebestuur ontvangen en was dan ook verheugd over de aan wezigheid van de heeren en hoopte op „be langstelling in de duinen" wat door Joh. Uittenbogaard mede namens de anderen werd toegezegd. Waar verder niets meer aan de orde was dankte de voorz. alle aanwezigen voor de trouwe opkomst en sloot de vergade ring voor wat het officieele gedeelte be trof en werd meer huishoudelijk het ge zellige betracht. Geen concert van „Triumph". Men verzocht ons te willen mededeelen dat het aangekondigde concert der R. K. Harmo nie Ver. „Triumph" ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Ju liana niet wordt gehouden op heden avond. Die mededeeling berustte op een misverstand van „Het Witte Huis". Auto-ongelukken. Zaterdagmiddag te 4 uur kwam een auto bestuurd door den chauffeur A. V. uit Leiden op den hoek van de DeutzstraatRijksstraatweg in botsing met een auto bestuurd door den heer R. I. L. uit Brussel. Hoewel beide auto's flink beschadigd werden, hadden de inzittenden geen letsel bekomen. Even later omstreeks 6 uur tornde de vrachtauto van v. d. Luyt tegen een motor rijder op, genaamd H. N. N. uit Marken. Deze laatste werd gewond aan het rechter oog en het linkerbeen. Nadat de politie eerste hulp had verleend, werd de gewonde naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. 1 Zondagmorgen circa half 9 had in de Dorpsstraat een botsing plaats tusschen twee auto's, bestuurd door W. P. J. V. uit Voorburg en J. A. M. uit Amsterdam. De auto's werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ten slotte had Zondagmiddag op den Vinkeweg een gecompliceerd auto-ongeluk plaats. Vier a vijf auto's reden daar op el kaar. Er is één gewonde. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Tot kerkmeester is, in de plaats van den heer A. v. Paridon die be dankt had, benoemd de heer H. W. Grim bergen. Jubileum. Morgen, 1 Mei. viert de heer Joh. Kortekaas den dag, dat hij 50 jaren geleden in dienstbetrekking kwam aan het St. Willibrordus-College. Gedu rende dien langen tijd was hij werkzaam in het veebedrijf bij genoemd College, waarvan een groot aantal jaren als be drijfsleider. Botsing. Het was gisteren buitenge woon druk door h£±, autoverkeer op den weg Den HaagHfaarlem via Katwijk a. d. Rijn. Op den Noordwijkerweg kwamen 2 auto's met elkaar in aanraking. De eene be stuurder wilde den ander voorbij, terwijl de tweede niet voldoende uithaalde. Het liep af met materieel e schade. De wagens zijn verzekerd. Onderling heeft men een en ander geregeld, hetgeen ook maar het beste was. LISSE. Volksbond. Vrijdagavond vergaderde de R. K. Volksbond onder voorzitterschap van den heer H. v. Leeuwen. De voorz. deelde mede, dat binnenkort het 40-jarig bestaan wordt herdacht. Aan de orde was verkiezing van een secretaris wegens be danken van den heer A. Bon. Er waren twee .candidaatlijsten binnengekomen ten name van Alb. v. Zeist z.J en B. Pqlirlo. Na gehouden stemming werd de heer Alb. v. Zeist Jz. gekozen, die zijn benoeming aan-, nam. Tijdens de stemming werden 3 nieu we leden geïnstalleerd. Het jaarverslag van den secr., wat bij de j.l. jaarvergade ring wegens het late uur moest achterblij ven, werd thans voorgelezen, waarvoor de secr. een dankbaar applaus oogsttè. Een woord van afscheid werd gebracht aan den scheidenden secretaris voor zijn bijna 25-jarig werk. De heer Bon bracht tevens een woord van dank voor de gezel lige medewerkiug in dien 25-jarigen arbeid gehad en sprak den wensck uit, dat het werk steeds moge bloeien. Vervolgens ging men over tot verkiezing van een afgevaardigde voor den Centralen Raad, wegens aftreding van de hecren A. H. Schrama en A. TJi. van Resteren. Bei de heeren werden bij acclamatie herkozen en als plaatsvervangers eraan toegevoegd de heeren A. Bon en H. v. Leeuwen. Op Hemelvaartsdag zal de Encycliekmeeting gehouden worden in Noord wijk. Als spre kers zullen optreden de Weleerw. heer Nijssen, kap. te Noordwijk en do heer Brouwer uit Utrecht. Om half drie zal het Lof gehouden worden, waarna optocht in volgorde. Gemeentelijke Aankondiging NOORDWIJK. Fanfare. Het Fanfare-corps „Excel sior" zal hedenavond te 8 uur, ter gelegen heid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana een concert in de tent op het Lindenplein geven. R0EL0FARENDSVEEN. Ergerlijke baldadigheid. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men de voor tuin, behoorende. bij de woning van den heer van Raay, onderwijzer alhier, geheel ge schandaliseerd. Alle bloemen en planten zijn er beschadigd of geheel vernield. Het ware te wenschen, dat de daders hun ge rechte straf niet zouden ontloopen. VOORHOUT. Woningbouwvereeniging „Herman Boer- haave". Gisteravond vergaderde boven genoemde vereeniging in café „Bcerhaave" alhier. De voorz., de heer J. W. J. van Ste kelenburg,. betreurde de weinig talrijke op komst. Spr. heette den heer Burgemeester als vertegenwoordiger van het Gemeente bestuur welkom. De secretaris, de heer C. Paardekooper, las de notulen en bracht zijn jaarverslag uit, waarin hij kort maar zakelijk de feiten uit het afgeloopen jaar in herinnering bracht, daarbij er op wij zende, dat ook thans weer een uitloving van prijzen voor de best onderhouden voortuintjes goed succes opleverde. De voorz. deed mededeeling van de winst- en verliesrekening en van de balans over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat een saldo van 904.26 als reserve kon worden bijgeschreven. Met een opmerking dat nog een dividend van 4 pet. voor de aandeelen moet worden uitgekeerd, zal het bestuuf rekening houden. Tot leden der finan- cieele controle-commissie werden benoemd de heeren van Kampen, van der Meij en van der Borg. De aftredende bestuursleden J. H. van der Voet en C. Paardekooper, werden her benoemd. Aan de hand van ontwerp-teekeningen zette de vooi% plannen tot den bouw van 16 arbeiders- en 6 middenstandswoningen uiteen, waarvoor bereids de heer van der Hoek, architect te 's-Gravcnhage, als des kundig leider was benoemd. Besloten werd met alg. st. aan te koopen van de gemeen te een bouwterrein van ongeveer' 2700 M2. a 1.50 per M2., daarop bovengenoemd aantal woningen te stichten en tot dit doel onder garantie der gemeente een geldleening van hoogstens ƒ79000 aan te gaan. Bij de rondvraag werden eenige wen schen ten opzichte van goede bewoning, speciaal voor het goede onderhoud der terreinen achter de bestaande woningen, besproken. Met een woord van dank sloot de voorz. de vergadering. De waterleiding. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen, dat het gemeen tebestuur binnen enkele weken met proef boringen voor de waterleiding op een ter rein gelegen onder de gemeente Noordwij- kerhout zal beginnen. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Mej. S., komende uit de Vroegmis gistermorgen, sprong op de fiets, terwijl een auto vlak in hare nabijheid was De fiets slipte, waardoor de wielrijdster in aanraking kwam met de auto en viel. Het achterwiel van de fiets werd verwrongen en de auto liep een lekken band ^>p. De juf frouw zelf kon te voet huiswaarts. WARMOND. Over boord gevallen en verdronken. Zaterdagmidadg te 3 uur is van een schip, genaamd „Henneke", liggende aan de groote sloot bij de kalkovens, een 5-jarig meisje over boord gevallen en verdronken. Reeds na eenige minuten kon men met een dreg het kind op het. droge helpen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Dr. Walenkamp, spoedig ter plaatse, kon slechts den dood constateeren. De naam van den ongelukkigen schipper is A. Korporaal, gedomicilieerd te Oud-Beierland. Aangifte van leerlingen voor het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met 5-j. cursus en de Hoogere Burgerschool ivo<fr Meisjes. Burgemeester cn We/houders van Lei den brengen »er kenniyvan belanghebben den, dat aan/ bovengenoemde inrichtingen van onderwij/ tot en/net 30 Mei a.s gele genheid bcsfeat tot/het doen inschrijven van leerlingen bij Voorkeur des Dinsdags- van 34 uyr n.m. ^n Vrijdags van 11—12 uur v.m. A. VJN DE S|VNDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, "Secretaris. Leiden, 28 April 1928. Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien het verzoek van J. T. M. Winkelman, om vergunning tot het oprichten van een koek- en banket bakkerij in het perceel Nieuwe Rijn No. 25, gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet: ge ven kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlafjén op de Secretarie dezer gemeente ter jrisie i gelegd isals mede dat op Zaterd/g, dén. 12en Mei e.k. des voormiddags te/ half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zl\ \#>rden gegevejL^ om bezwaren tegen1 dit yerzbek in te bren gen, terwijl zij er jle aaqdapht op vestigen, dat niet tot berodp gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Katholieke Agenda. LEIDEN. Maandag. De Hanze. Rede pater Barr. de Greeve. Graanbeurs, 8.30 uur. Woensdag. Arka. Ledenvervadering „Den Burcht", 8 uur. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met ZondagöMei waar genomen door de apotheek van den heer G. duCroix Rape n.b urg 9, tele foon 807. .INGEZONDEN MEDEDEELING. Het Spec/ale Huiskamer-Karpet 2 Mtr. 3 Mtr. gelukwensch verzon- PRINSES JULIANA. Vandaag is H. K. H. Prinses Juliana 19 jaar geworden. Onze wenschen gaan uit naar haar toe komstEn deze wenschen kunnen wor den saamgevat in dezen ééne: moge haar karakter worden gevormd naar het voor beeld van haar Moeder, opdat zij ook een maal worde een vorstin, waarachtig hoog staand door gave van verstand en vooral door karakter! Meer dan andere jaren was heden onze stad^in feesttooi. Behalve van rijks- en ge meentegebouwen wapperden heden van talrijke huizen de nationale driekleur, 't Was daaraan, dat men kon zien, dat Prin ses Juliana door haar studente-zijn aan onze universiteit, met nauwere banden aan de Sleutelstad gebonden is. Door de Leidsche Christelijke Oranje- vereeniging is aan Prinses Juliana onder staand telogram den. Aan Hare Koninklijke Hoogheid, Prinses Juliana. 's Gravenhage. De Leidsche Christelijke Oranjevereeni- ging, gereed, om den rijken zegen van dezen dag dankbaar en geestdriftig te gedenken, biedt Uwe Koninklijke Hoogheid met het Koninklijk Huis de hartelijkste gelukwen- schen aan. Moge de God der vaderen die wenschen vervullen! Wij omringen het dierbare leven van Uwe Koninklijke Hoog heid met ons vurig gebed, en met onze on wankelbare trouw. H. THOMAS, Voorzitter. L. BOEKKOOI, Secretaris. Het Gemeentelijk Slachthuis. De feestelijke herdenking van het 25-jarig bestaan von het abattoir zal morgenochtend te 11 uur in een der groote lokalen van het Slachthuis plaats hebben. De directeur, dr. W. Stuurman, zal als dan ten overstaan van B. en W. en de Com missie van Beheer van het Openbaar Slachthuis, een korte herdenkingsrede hou den. Des middags van 331/: uur is er voor belangstellenden gelegenheid hun geluk- wenschen aan te bieden. Op dezen dag zijn tevens twee leden van $iet personeel, de heeren B. de Kier en P. 'Hop 25 jaar aan het slachthuis werkzaam. Zij zullen des morgens te 10 uur gehul digd worden. Des middags stellen zij vrien den en kennissen in de gelegenheid hen te complimenfteeren ten hunnen huize Rijnsburgersingel 19 en Bakkerkorffstr. 6a. Des avonds zal er voor het personeel een feest gegeven worden in Huize Nijdam. Het tramongeluk te Voorschoten. Het slachtoffer van het tramongeluk, Za terdagmorgen aan de Kniplaan te Voor schoten gebeurd, is gebleken te zijn de 70- jarige wed. B. geb. A., koopvrouw en Inci ter stede gewoond hebbend. Gevaarlijk speelgoed. Zaterdagmiddag waren eenige jongens aan het spelen aan het ëinde va-n de Was- straat, alwaar eenige huizen in aanbouw zijn. Daar vonden zij een bus, die met on- gebluschte kalk gevuld werd. Toen de jon gens hierbij water gedaan hadden en met een stok erin aan het roeren waren, sprong de bus eensklaps met een knal uit elkaar. De 12-jarige W. K. werd door de wegsprin gende scherven en den vloeistof in het ge laat getroffen. Ernstig gewond werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Het gevaar bestaat, dat hij beide oogen zal moeten missen. Tournee prof. Alb. Schweitzer. Zaterdagavond heeft prof. dr. Albert Schweitzer in de Hooglandsche Kerk, die geheel gevuld was, een lezing gehouden over zijn zendingsarbeid in Lambareno (Cen traal Afrika). Ds. Riemens leidde den spreker in en prof. Heering, die het ge» 2—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2