BEEKMAN LINOLEUM KROMMENIE WAALS MET O'JUR! SPORT. LUCHTVAART. rwat zij kunnen om de bevolking althans van voedsel, geneesmiddelen en voorloopig onderdak te voorzien. De metropoliet van Korinthe is op zijn post gebleven en gant rond onder de slachtoffers om hen op te beuren. Het Grieksche roode kruis heeft dadeliik 50.000 drachmen beschikbaar ge steld, het Amerikaansche roode kruis zond tenten en levensmiddelen, Engelsche oor logsschepen zijn reeds ter plaatse en Ita- liaansche zijn onderweg. De commandant van de Engelsche schepen heeft naar Lon den geseind, dat hij honderd tenten heeft laten opslaan en dat dit aantal zoonoodig uitgebreid kan worden. Voorts zijn er veld keukens opgericht en vandaag zal men 30.000 pond brood uitdeelen, aangebracht door het vliegtuigschip Eagle. De „Stuart" heeft haar zoeklichten op de stad laten schijnen, die sinds de noodlottige aardbe ving van Zondag zonder licht was geweest. En nieuwe aardbeving in Bulgarije. Gisternacht zijn Varna en de kust van de Zwarte Zee geteisterd door een hevige aardbeving. Door reusachtige vloedgolven werd groote schade aangericht. Men vreest dat Varna hetzelfde lot zal treffen als Phi- lippopel. Overstroomingen in Australië. Uit Rockhampton in Australië wordt ge meld dat bij een overstrooming in het Daw- eon-dal zeven menschen verdronken zijn. Er worden nog negen menschen vermist. De katoenplantages hebben geleden e.i ook zijn er veel melkkoeien, die daar i:i kudden weidden, omgekomen. Spaansche treller vergaan. Bemanning van 15 koppen omgekomen. Uit Coruna wordt gemeld: De treiler „Goise Goserra". waaromtrent men twee weken lang niets meer had vernomen, blijkt op 14 April j.l. te zijn vergaan. De 15 op varenden vonden hierbij den dood. Ontploffing. Vijf slachtoffers. Gistermorgen had in de ververij van dc zeildoek weverij Valentin Mehler te Fulda een ernstige ontploffing plaats. Door een tot dusverre nog niet vastgestelde ooi zaak sprong een stoomcylinder uit. elkaar en verbrijzelde de aangrenzende muren. Twee arbeiders werden gedood, één zwaar en twee licht gewond. Doordat de ontploffing ook het in de fabriek staande transfor matorhuis van de streekcentrale Fulda ern stig beschadigde, waren de belendende fa brieken tijdelijk van stroomtoevoer afge sloten. Instorting van een kerk. Zondagochtend tegen elf uur is een deel van het gewelf van de Sant' Angelo in Pe- echeria ingestort, de kerk, die een deel uit maakt van de oude Porticus van Octavia nabij het circus Flaminius te Rome, de kerk ook, waarin van 1584 tot Pius IX de Joden iederen Zaterdag een christelijke preek moesten aanhooren, de kerk ten slotte, vanwaar in 1347 Cola di Rienzo, do middeleeuWsche volkstribuun, met zijn samenzweerders optrok om het Kapitool te bezetten en de. baronnen uit Rome te verdrijven. Gelukkig waren er op het oogenblik van de instorting geen geloovigen in de kerk. De brandweer was dadelijk ter plaatse om de muren die staan gebleven waren, te stutten. Het gebouw dateerde van de 8e eeuw. Ernstig auto-ongeluk bij Hagen. Gisternacht is een van Hagen komende auto, waarin zich vier personen bevonden, tegen de afsluitboomen van een spoorweg overgang gereden. Drie der inzittenden werden ernstig gewond en een van hen is inmiddels overleden, terwijl de twee an deren in levensgevaar verkeeren. De chauf feur die slechts licht wèi'd gewond, is door do politie gearresteerd. Groote brand in een zagerij. Voor 150.000 Mark schade. In de zagerij te Hobrechtsfelde brak gisterennamiddag door tot nu toe onbeken de oorzaa* b^and uit, die met groote snel heid om zich heen greep. Met 6 motorspuiten en 12 groote slan genleidingen wierp de Berlijnsche brand weer eroote watermassa's op het branden de gebouw doch moest zich spoedig ertoe beperken, de aangrenzende gebouwen te gen de vlammen te beschermen. De zagerij brandde volkomen uit. Bij het blusschingswerk werd een arbeider ge wond. Do schade bedraagt ongeveer 150.000 Mark. Groote brand te Antwerpen. Sc ha de op millioenen gereamd. Gisteravond is in de Kloosterstraat te Antwerpen een groote brand uitgebroken in het expeditiepakhuis van den heer Si mon Smits. Een groote partij balen ka toen en jutezaken werd door de vlammen vernield. Ook een hoeveelheid van 80.000 K.G. cacao, opgeslagen op de eerste ver dieping van het pakhuis, werd een prooi der vlammen. De waarde dezer partij al leen beliep anderhalf millioen francs. Vrijwel de geheele Antwerpsche brand weer is bezig met het blusschen van den brand, die nog steeds vcortwoedt. De to tale schade wordt op millioenen geraamd. De brandweer .heeft last gegeven tot ont ruiming der belendende perceelen. Scheepsbrand in Zuid-Amerika. De postboot „Belfort", die de verbinding tusschen Pernambuco en Fcrnandi No- ronha onderhoudt, is ter hoogte van etn eiland plotseling gezonken. De beman ning kon op een machinst na gered wor den. Drie personen in brand. In de keuken van een nachtwakersgezin te Fuerth brak gistermorgen door de ont- INGEZONDEN MEDEDEELING. HEEFT U EEN COSTUME N00DIG? GA NAAR KOREVAARSTR. LESPEfS U SLAAGT ZEKER EN 10526 ploffing van een petroleumstel brand uit Een monteur en het echtpaar werden door de rondspattende petroleum, welke ter stond vlam vatte, getroffen. De .-nan liep brandend het erf op en kon gered worden. De vrouw en de monteur bleven brandend in de keuken liggen. De monteur overleed reéds aan zijn wonden. Do vrouw ligt in hopeloozen toestand in het ziekenhuis. Als autodieven verongelukken. Gisternacht is bij Arcueil een auto over den kop geslagen; de drie inzittenden kwa men onder den wagen terecht. Toen een voobijganger, di© de benarde positie der automobilisten zag, hun hulp wilde verlee- nen, werd hij op eenige revolverschoten onthaald. Intusschen is geconstateerd, dat de auto twee dagen geleden te Parijs werd gestolen en de politie heeft reeds twee der dieven kunnen arresteeren. GYMNASTIEK. Naar een turnkring „Leiden". Door den Dioc. Haarl. Gymnastiek Bond is onderstaand schrijven verzonden: De steeds toenemende sportbeoefening heeft onze bijzondere belangstelling. Niet alleen omdat de Dioc. Haarl. Gymnastiek Bond hierdoor tot grootoren bloei kan ko men, doch ook om de sportbeoefening zel ve en wel om onze Roomsche dames, hee- ren, meisjes en jongens in de Roomsche sche sportvereenigingen te brengen. Het is toch een uitdrukkelijk bevel van Z. D. H. Mgr. Callier, dat plaatselijke R. K. Sportvereenigingen worden opgericht om toch vooral te zorgen, dat de R. Iv. sportbeoefenaars zich R. K. kunnen orgo- niseereri. Om aan dézen wcnsch tegemoet te komen voelen wij ons verplicht te trachten een R. K. Turnkring Leiden op te richten, gelijk deze reeds bestaat in an dere plaatsen. In een der Bisseh. Communicanda's heeft Z. D. H. Mgr. Gallier reeds de ver plichting tot aansluiting bij den Dioc. Haarl. Gymn. Bond neergeschreven. Om nu een grootere samenwerking te bevor deren van vereenigingen, welke in een be paalde kring bestaan of nog worden opge richt, is een turnkring zeer noodzakelijk. Deze kring brengt geen kosten mede, doch wordt gefinancieerd door de D. H. Q- B.-contributie, welke in vergelijking met die van andere bonden zeer laag is. Reeds hebben verscheidene vereenigin gen hun toezegging gedaan om toe te tre den. Om allen in de gelegenheid te stellen nadere inlichtingen te verkrijgen, heeft de D. H. G. B. besloten een vergadering uit te schrijven op Woensdag 9 Mei a.s. in een der zalen van de Graanbeurs, Burgsterrc Leiden des avonds te 8 uur. Vriendelijk, doch dringend verzoekt het bestuur een der bestuursleden van alle vereenigingen op deze vereeniging op deze vergadering aanwezig te zijn, die namens de vereeni ging, al dan niet kan besluiten tot toetre ding. Het is niet de bedoeling, dat slechts één afgevaardigde komt, ook meerdere personen zijn welkom. Mocht onverhoopt niemand kunnen, zendt dan s. v. p. bericht van verhindering en instemming met het doel aan A. O. Te- leng, secretaris Alexanderstraat 46 Leiden VAN GREENLY-EILAND VERTROKKEN De „Bremen" achtergelaten. De ski's vergeten. De aviateurs van de „Bremen" zijn gis teren met het Ford-vliegtuig van Greenly- eiland vertrokken. Dat men niet met de „Bremen" heeft kunnen vertrekken is een gevolg van het feit, dat zich ten gevolge van een. abuis bij de meegebracht reparatiedeelen geen ski's bleken te bevinden, waardoor het vliegtuig niet kon opstijgen. Deze omstan digheid, benevens een motordefect en het intreden van dooiweer, deed de vliegers besluiten de „Bremen" op het eiland ach ter te laten. Het toestel zal na het smelten van het ijs bij het eiland per stoomschip worden overgebracht. Naar uit Lake St.-Agnes wordt gemeld, is het Ford-vliegtuig waarin zich de Duit- sche Oceaan-vliegers bevinden, aldaar om 2 uur middenEuropeeschen tijd aangeko- Do Duitsche vliegers hopen hedenmid dag te New -York aan te komen. De nieuwe Oceaanvlucht. Het frlan van Ristioz. Naar de Köln. Ztg. meldt, heeft de Oos- tenrijksche groep, die de voorgenomen vliegtocht van Risticz en Lilly Dillenz over den Oc-eaap zal financieren, van de Junkersfabriek de „Europa" gekocht, het toestel dat verleden jaar met de „Bremen" een vergeefsche poging heeft gedaan. Alles is echter nog niet in orde, want de verzekerings-mij. waarmede de groep in onderhandeling is voor de assurantie van het toestel en de vliegers stelt den eisch, dat behalve mej. Dillenz een andere vlieger zal meegaan om afwisselend met Risticz het toestel te besturen. Bovendien verlangt de Mij. voorziening van het toe stel met een draadloos apparaat. Het zal dus nog wel eenige dagen duren voor het vliegtuig den grooten tocht kan aanvaarden. Noodlanding. Gisteravond was het legervliegtuig 566, bestuurder sergeant Hartvelt wegens mo tordefect genoodzaakt achter de Zuidpier te IJmuiden op het strand te dalen. He denmorgen zullen uit Soesterberg monteurs arriveeren om de schade te heratellen. INGEZUNUEN MEUEUtfcLING. 183 cM. breed 200 cM. breed ■f 2.40 f 2.SO APARTE DESSINS. 1209 Haarlemmerstr. 130-936. Van m'n Boekentafel. NIEUWE UITGAVEN. BOEKEN. „De Missie-custoclie van het H. Land" door E. van Kroonenburg, O.F.M. Procure, Franciscaan- schen Missiebond, Minderbroe ders Weert Bovengenoemd boekje hebben wij niet ontvangen. Toch maken wij er hier gaarne melding van, omdat het boekje is een her druk van in onze courant geplaatste arti kelen, door den geleerden Franciscaan pa ter van Kroonenburg. De „Msbd." zegt er van: Dr. FidentiuB v. d Borne heeft er, na zijn geleerden ordebroeder, pater Lem- mens reeds vroeger op gewezen, dat voor zichtigheid en bescheidenheid gewer.scht is bij de bêoordeeling der Franciseaansche werkzaamheid in het Heilig Land. Het boekje van pater Kroonenburg heeft de verdienste om zonder bescheiden heid of, als men wil mét mannelijken difrf, de puntjes op de i's'té Zétten en scheève voorstellingen omtrent de Missie in het vaderland van Onzen Heer, te herstellen. In signum fidei, als teeken van geloof, staan de zonen van Vader Franciscus in het Heilige Land, dat het bloed van vier honderd der hunnen opeischt in den loop der eeuwen en dat zij, ondanks ontzaggelij ke moeilijkheden, bewaarden en met bij na voortdurend levensgevaar bewaakten voor de Katholieke wereld, die in tegen stelling van Anglicanen en Protestanten, haar heilige plaatsen bewaren bleef trots Turkschen tegenstand en Bchismatisck fa natisme. Pater Kroonenburg beschrijft taak en werk der Custodiehij maakt ons do zwaarte duidelijk van den Btrijd die gele verd en de offers die gebracht wordenhij behandelt de vraag der kolonisatie-moge lijkheid, de boteekeni3 en het doel van den charitatieve arbeid, de orde der Heilige Diensten op de gewijde plaatsen; het be staansrecht der Latijnsche hiërarchie zoo als die' er is, om te besluiten met een roe' rend-welsprelcend slot ter beantwoording van hen, die door snel komen en gaan, een niet-zeer stichtelijken indruk meenamen van de H.H. Plaatsen. Het gevoelen van den schrijver klopt met de meening twee priesters die beiden, als studenten op St. Etienne, eveneens in den loop van den tijd de ontroering hebben gevoeld die bij herhaaldelijk terugkeeren, van de Heilige Plaatsen uitgaat. Wij bevelen het boekje, samengesteld door een deskundig en zich-niet-in-vaaghe- den verlieznd schrijver warm aan. Bij een eventueelen herdruk moge do naam van den dikwijls aangehaalden gere formeerden schrijver-staatsman juist ge schreven, en zoo mogelijk een korte be schouwing, van Custodie-standpunt uit, aan de Zionistische pogingen in Palestina gewijd worden. Het boekje kost 0.30. TIJDSCHRIFTEN. Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders. No. 7. Het Nederlandsche Boekhuis, Til burg. 'n Bijzonderen rijken en practischen in houd brengt deze aflevering. Na de goed- vertaalde roman volgt een korte uiteenzet ting over aangename manieren, die vToeg moeten worden aangeleerd. Het aantal echt innemende menschen, die voorkomend en vriendelijk zijn, die door hun hulpvaar dige beleefdheid een aangename sfeer om zich scheppen, wordt werkelijk zeldzaam, Wil men dat herstellen, dat moeten vader en moeder daarmee beginnen, natuurlijk niet overdreven, niet gemaakt. Hoe dat kan, legt de schrijver uit. Het pas verschenen boek van Lutkie „De man 'n man" ontleedt daarop A. Naber. Lutkie is reactionair, anti-modem. Dat blijkt overal uit ziin af keer voor de democratie. Sterk wordt aan ouders aangeraden, dit boek te lezen om eigen geestesgesteldheid tegenover 't mo- derné leven eens eerlijk te doorzoeken. Gerh. Krekelberg heeft een bijzonder mooi artikel over de ontwikkeling van kunstzin bij onze kinderen. Hij legt uit, hoe 't practisch kan gebeuren en de groote voordeeleu voor 't leven. Naar aanleiding van 't nieuwe ontwerp over ploegouders en pleegkinderen, dat al de Memorie van Toelichting is versche nen, legt mr. P. Kleene de bet eekenis uit dier nieuwe bepalingen: veel misstanden van 't oogenblik kunnen verdwijnen, als dit ar tikel wet wordt. Het tweede artikel vail Dr. J. Deelen over 't Alcohol-vraagstuk, behandelt de moeilijke vraag, of alcohol de kiemcellen beschadigt. Hij meent, dat het niet bewezen is, dat alcoholgebruik der ouders direct een schadelijke inwerking geeft op bestand- deelen van de cel zelf, maar dat wel mag worden aangenomen, dat de kiemcol alB geheel schade lijdt, dat de aanlog van de vrucht zwakker wordt. Anny BerkvensHulsman geeft weer een pakkend verhaaltje om de kleintjes voor te lezen, 't paedagogiseh lesje in den vorm van 't verhaaltje. Nog 'n paar Filmojes, 'n beschrijving der vrouw in China, Boeken nieuws, Verscheidenheden vormen 't slot van deze aflevering. Een volle aflevering, die 't wevkolijke leven van ouders en kin deren voor de geest heeft. Ons dunkt, dat ons niets beters kunnen voorstellen, dan hetgeen hier voor hen geleverd wordt. v. L. Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders. No. 8. Het Nederlandsche Boekhuis, Til burg. Naast de gewone rubrieken, weer even goed verzorgd als in de vorige no's, zijn ooral de artikelen van Dr. Jac. van Dael, Mr. Paul Kleene en Dr. K. Fassbinder van 't hoogste belang. Het eerste behandelt „Voorlichting bij Beroepskeuze". Heel een voudig en heel duidelijk laat schrijver in voorbeelden zien, hoe nuttig, ja hoe nood zakelijk het bijna is, bij beroepskeuze zich te laten voorlichten om toch geen pijnlijke mislukking te veroorzaken aan kin doren, geen tegenslag aan ouders. Mr. P. Kleene behandelt rechtskundig een vraag omtrent dienstboden, die zich wel meer kan voor doen. 't Gaat over een dienstbode, die na verloop van eenigen tijd ziek wordt, na een week of drie in een sanatorium geweest te zijn voor den Raad van Arbeid gedurende paar maanden 'n gezondheidskuur moet doen. Mevrouw stuurt haar weg en betaalt 't loon tot na 't verblijf in 't sanatorium. Dr. Fasbinder behandeT" de fantasie van bet kind. ómdat die fantasie zoo'n ge wichtige rol speelt in 't leven van 't kind" en veel verschijnse'en daaruit verklaard kunnen worden, moet de moeder daar bij zonder op letten. De beelden der fantasie beïnvloeden dikwijls do zinnelijke waarne mingen, zoodat 't kind onder inwerking van zulke voorstellingen dingen meent te zien, die in 't geheel niet bestaan. Gerh. Krekelberg geeft zijn tweede opstel over de ontwikkeling van kunstzin bij onze kin deren. Hij beschouwt de kunst hier vooral als een weldadig tegengif voor onze heden- daagsche al te stoffelijke onvattin.g?n van 't leven, als ooheffing van 't zedelijk leven Pater von Luyk, S.J. onFeedt 't keurig geschreven leven van „André de Thaye" een heiligen jongen, op den leeftijd van 15 jaar gestorven. Vooral de laatste hoofd stukken zijn aangrijpend mooi. Daar wordt z'n ziekbed en zalig afsterven ge- teekend, dien ontroeronde bladzijden we gens den heldenmoed van dezen blijden Roomschen jongen. v. L. INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. SgJB*©eien komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Bij alle Drogisten. 10543 AUTOBUSSEN OVER LANGE AFSTANDEN. Het „P. C. "W." schrijft ons: Een nieuw soort verkeer is bezig zich op den grooten weg te ontwikkelen: het in- terlocale verkeer van bedrijfsauto's en in 't bijzonder van autobussen, dat- zich over lange afstanden beweegt. De belangrijke technische verbeteringen welke deze voer tuigen in de laatste jaren hebben onder gaan, hebben dit mogelijk gemaakt. In de dezer dagen te Amsterdam gehou den vergadering, waar het bouwen langs de groote verkeerswegen besproken werd en de nadeelen en gevaren der z,g. „lint bebouwing" in het licht werden gesteld, heeft- de voorzitter, de heer Edo J. Bergs- ma, op die toeneming van het interlocale verkeer gewezen en doen uitkomen, hoe zeer niet alleen het vrachtgoederenvervoer per auto toeneemt, maar dit ook het geval is met het personenvervoer per autobus, en hoe noodzakelijk het is, dat de Overheid met dit verschijnsel rekening houde bij den aanleg en de verbetering van wegen. Het betreft hier een zaak van zoo alge meen belang, en een probleem, dat reeds in de naaste toekomst tot oplossing ge bracht zal moeten worden, dat het wel nut tig is, daarop nog eens met nadruk te wij zen en de aandacht te vestigen op de bo- teekenis van goede en veilige wegen voor dezen nieuwen vorm van personenvervoer. In ons land, waar dit vervoer per auto bus weinig aanmoediging van overheids wege vindt, om niet te zeggen kunstmatig wordt belet, heeft deze manier van reizen be: erd« jat hee |0i) C< and nog niot die groote vlucht kunnen nemen als in het ouitenland het geval is, waar vooral in Amerika en Engeland, en meer en meer ook in Frankrijk en Duitschland leerzame voorbeelden zijn aan te wijzen van de richting welke het moderne verkeer uitgaat. In Nederland is het nog voornamelijk het goederenvervoer met vrachtauto's over lange afstanden dat zich uitbreidt; motor- vrachtwagens brengen geregeld goederen uit Holland tot in Friesland, Twente, Zee land en Limburg, uit het Westland tot op de Duitsche markten en de bestelauto'» der groote warenhuizen gaan reeds ver buiten het forensen-rayon onzer voornaam- ste steden. Het autobusverkeer hier te lande echter geschiedt nog hoofdzakelijk over kleinere afstanden, maar hoe zich dat ook in de toekomst zal uitbreiden, leort het buitenland. In Engeland, waar het verkeer per auto bus dat van andere middelen van vervöor gaat overtreffen gedurende de Paasch' dagen zijn er te Londen en omgeving 'vin de 22 millioen vervoerde passagiers ruim 17 millioen met autobussen vervoerd worden geregelde diensten onderhouden met motorbussen, die voor een groot aan tal passagiers zijn ingericht en die loopea over afstanden van meer dan 350 kilometer las Die moderne reiswagens zijn comfortabel ingericht, met een toilet, een buffet, ge- makkelijke clubstoelen, een rookafdeeling; ze zijn in den winter verwarmd en bieden de gemakkon, welke de moderne reiziger op een langen tocht verwacht. Tusschen Londen en Bristol loopen regelmatig der gelijke wagens, die 26 personen kunnen vervoeren. In Frankrijk zijn passagiers- diensten over aanzienlijke afstanden, langs de Route des Alpes, van het moer Genève tot aan de Middellandschó d wor innf me to rd me la-sen Ie# - 'eer ha [XÏ rs. Ou Ja Zee en van Parijs naar Nice. In Berlijn heeft men „Wochenend"-omnibussen, groo te zeswieligo motorbussen, voorzien van de gemakken van een Pullmanterin, waar? mee van Berlijn uit week-end reizen over groote afstanden gemaakt worden' In Duitschland bouwt men zelfs al autob|ussonj die plaats bieden aan 81 passagiers én wa gens met 30 zit- en 15 staanplaatsen; wel een bewijs hoe het autobusverkeer zich ook leent voor vervoer in 't groot. In Amerika is dit verkeer met verrassen de snelheid toegenomen en heeft het een uitbreiding gekregen, die de stóutste ver- je wachtingen overtreft, vooral nadat ook tal van spoorwegmaatschappijen, tdt voeding van hun spoorlijnen en om aan' de toene- mende concurrentie het hoofd te bieden, buslijnen zijn gaan exploiteeren. Allerwegen ziet men een toeneming vafl' het reizen per autobus over groote afstan-i'er den, dat hoe langer hóe gemaltkelijket en un aangenamer wordt gemaakt door doelitia-aeu tiger bouw van de steeds comfortabele! ingerichte wagens, die worden toogerusl met betere veering, waardoor het rijdei veraangenaamd wordt, met zandstrooiers, die het rijden op glibberige wegen veiliger maken, en zoo al meer. Wie zijn oogen niet sluit voor de werke- lijkheid, zal moeten begrijpen, dat het moderne verkeer zich ook ten onzent in diezelfde richting zal gaan ontwikkelen. Het zal verstandig zijn, tijdig maatregelen te nemen om dat verkeer te beheerschen en het is een economische noodzakelijk heid te zorgen, dat bij de verbetering van bestaande wegen en bij den aanleg nieuwe rekening gehouden wordt met de zen nieuwen vorm van personenvervoer en daarbij te bedenken dat de groote ver« keerswegen berekend moeten zijn op verkeer met groote motorrijtuigen, die zich veilig en onbelemmerd moeten kunnen be wegen, met een gelijkmatige, niet telkens door stoppen en inhouden onderbroken snelheid, die voor het bedrijf zoo econo misch mogelijk moet zijn. Dat daartoe aan de wegen hoogere eischen moeten worden gesteld is duidelijk Maar wanneer onze verkeerswegen worden ingericht voor het opnemen van zoodanig verkeer dat aan het groeien is en hel welk tegen te houden een kortzichtige po litiek zou zijn, dan zal dat verkeer veilige banen kunnen worden geleid dan zal worden voldaan aan een eisch van het gioote publiek, die onvermijdelijk bin nenkort met steeds sterker nadruk zal worden gesteld en dus aan een behoefte van algemeen belang. INGEZONDEN STUKKEN De werkloosheid. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van een berichtje ondef „Volksbond-nieuws", voorkomende in Uw geacht blad van Dinsdag 1.1. over het vraagstuk van de werkelposheid, verzoek ik U beleefd eenige plaatsruimte voor het onderstaande. Natuurlijk begrijpt een ieder wel, dat da werkeloosheid een kwestie raakt, die ons allen treft, een kwestie, die onze welvaart belemmert en tegenhoudt. Het komt mij echter voor, dat een één zijdige belichting van dit veelomvattende vraagstuk ons .nog verder van huis zal brengen. Beter ware het, wanneer de R. li- Volksbond het aanstuurde op het instellen van een commissie, waarin al onze staff' den dan vertegenwoordigd zijn. Zoo'n com' missie is dan in staat do kwestie van all® kanten te bekijken en evontueele mogelijk; heden voor werkverruiming in studie t® nemen. Zooals de Volksbond het nu aanpaH hebben wij groote kans, dat er een geijkt® opinie wordt gekweekt onder de arbeideüi voor wie straks andere inzichten tevorë® veroordeeld zullen zijn. Dit gevaar ma? 9-®

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6