Academiën ieuws. SPORT. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. LADDERLOOZE KlOffl 11.30, f 1.75, f2.25 FIL d'ECOSSE en MACCO KINDERKOUSEN alle met extra lanye beenen. 'ioKORTING Het Kousen- en Sokkenliuis MMECSCE BAROMETER. ELEGRAF1SCH WEERBERICHT waarnemingen verricht in den mor- van 27 April 1928, medegedeeld het Kon. Ned. Meteorologische Insiituut te De Bilt. jste barometerst.: 772.3 te Stockholm, ste barometerst.: 749.3 te Havre, irwachting tot den avond van 28 April: tige, tijdelijk wellicht toenemende jlijke tot Noordoosrelijke wind. Mees: tot half bewolkt. Waarschijnlijk drooc; Geleidelijk iets koeler. luchttemperatuur, gr. C. fCHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdagavond 7.47 uur tot Zaterdag kd 4.09 uur. begrafenis a. mulder. hmiddag om twee uur is op de be- plaats van het „Groene Kerkje" te igeest begraven het stoffelijk over- van den heer A. Mulder, oud-Raads- i oud-Wethouder der gemeente Leiden. Jrijk waren de belangstellenden uit kringen. Aanwezig was het voltallige go van Burgemeester en "Wethouders, emeentesecretaris, de leden van de n van Fabricage, eenige andere Raads de oud-wethouders Bots, Meijnen en ers, mr. Briët, directeur, vele ambtena- bii oud-directeur ir. Driessen van „Ge- tewerken", de chef ter Secretarie, de Rosier, vele leden van de Kamer van (handel, deputaties uit verschillende slijke en maatschappelijke organisaties Sereformeerden en Antirevolutionairen n de groeve sprak het eerst ds. Tho- die aan het graf van dezen geloovigen de familie en vrienden wilde troösten le gedachte, dat zij hun dierbare, heb- oevertrouwd in de zorgende liefde van in Wiën hij is ontslapen. ie spreker herinnerde er aan, dat de (den gearbeid heeft op alle terrein iet leven, en daarbij niet heeft uitge- ird zijn eigen persoonlijk leven, welk n te vaak wordt verwaarloosd, heeft met de talenten, hem door God tcnken, gearbeid op maatschappelijk, sutidig, huiselijk en kerkelijk terrein, 't hijzonder herinnert ds. Thomas hier len 20-jarigen diaconalen arbeid, waar- heel de Geref. Kerk den overledene ■baar is. eerw. spreker eindigde met den rblijvenden toe te wenschen, dat zij gaan tot Christus en mogen worden und door God en door de menschen. wie God vaak zijn steun schenkt. Met erinnering aan het blijmoedig sterfbed len overledene eindige spr. (rna voerden achtereenvolgens in 't iet woord ds. Rutgers namens het be- van de Chr. Kweekschool, de heer' amens het Christelijk Militair Tehuis, ter ten Cate Brouwer namens de Ka- tan Koophandel, de heer Hemmes als 1 van den overledene, slotte sprak de lieer Goslinga na- de Antirev. Kiesver. Deze snreker nerde er aan, dat de heer Mulder in ijd, dat er geen eer of roem of voor- mee te behalen was, de Antirev. be en heeft gekozen met besMstheid en trouw is gebleven. Deze beginselen hij 25 jaren lang in den gemeente- verdedigd. Zijn leven moge een voor zijn voor de jongeren, die een afkeer in voor de politiek, die er zelfs een re vroomheid in vinden om niet aan lek te doen. De overledene moge hen dat de politiek noodzakeliik hoort t andere maatschappelijk werk. dat een zoon van den overledene had )H werd deze stichtende plechtigheid 'en met het zingen van een Psalm. R.-K. H B. S. !_t ingang van 1 Mei is tot leeraar in liskunde aan de R.-K H. B. S. alhier smd de heer Vincent Hegenbarth, als «vervanger van den heer ir. G. Wies- !die benoemd is tot directeur van de izijdefabriek te Arnhem. eestviering zilveren priesterfeest Pater Frigge. (teren is de tweede huldigingsavond 'en ter gelegenheid van het 25-jarig terfeest van den weleerw. Pater P. 5e O.F.M., waarbij o.m. aanwezig wa le leden der R. K. Mil. Vereen, ze avond een herhaling van die van ag is ook een succes geweest, der de aanw cr/igen was de majoor- bezenier J. Noordman, die bij den ïng den jubileerenden directeur van K. Mil. Vereen, zijn gelukwcnschen ood,^ den militairen voorhoudend wat R. K. Mil. Vereen, voor hen is en wat Ble jaren lang pater Frigge voor de "iren is geweest. Een lector in zijn eigen vakken geëxamineerd, heer J J. L. Duyvendak, lector in hineesche taal- en letterkunde aan de sche Universiteit, heeft hedenmorgen etzelfde vak, dat hij doceert, met gun- gevolg het candidaatsexamen afge- INGEZONDENMEDEDEFLINGEN. KINDER «JURKEN óroofe sorteerinq in lieve en aardiqe modellen*. Hedenmiddag deed hij, eveneens met succes, het doctoraal-examen in de Chi- neesche taal- en letterkunde. Hongaarsche studenten naar ons land. Van 2 tot 15 Mei zullen een vijftiental Hongaarsche studenten een bezcek aan ons land brengen, waar zij de gas en zul len zijn van de Nederlandsche studenten. Het bezoek geschiedt op uitnood'ging van de Algemeene Senaten Vergadering A. S. V.j. Voor dit bezoek heeft de reiscommissie van de A. S. V. een programma ontwor pen. Den 2den Mei zullen de Hongaarsche studenten te Utrecht aankomen, waar zij de gasten zullen zijn van het U. S. C. Den volgenden dag zal de stad Utrecht en de omgeving worden bezichtigd. Den 5den Mei vertrekt het gezelschap naar Amsterdam, waar zij zullen worden ingekwartierd bij studenten van het A. S C. Te Amsterdam zullen zij tot 8 Mei ver blijven. Van daaruit worden uitstapjes gemaakt naar IJmuiden en Zandvöort. Den 7den Mei wordt een rondvaart go- maakt door de haven van Amsterdam en zullen tevens Marken en Volendam worden bezocht. Den 8sten Mei vermeldt het pro gramma o.a. een bezoek aan het Koloniaal Instituut en het Rijksmuseum^ te Amster dam. Des middags vertrekt het gezelschap naar Leiden. Aankomst te Leiden 15.22. Ontvangst door sludénten. Inkwartiering bij de gastheeren. Ontvangst door het Colle gium Civ. Acad. Lugd. Bat. Supr. —.Ge meenschappelijk.© maaltijd op Sociëteit Minerva. Woensdag 9 Mei: Bezichtiging der Stad. Universiteit Burcht Oudheidkun dig Museum Wandeling door de stad Bezoek aan een hofje. 's Avonds? Tocht in omtrekt, georgani seerd door Leidschq Studenten Motorclub. Donderdag 10 Mei brengen de Hongaar sche studenten een bezoek aan Den Haag, waar o.m. het Maurit'ShuiS, de Gevangen poort en het Vredespaleis worden bezocht. Des middags zal het bestuur van de Ver- eéiiiging Nederland—Hongarije de studen ten recipieeren. - Des avonds kceren zij naar Leiden te rug, vanwaar zij Vrijdag Delft zullen be zoeken, waar zij de gasten zullen zijn van het D.S.C. Te Delft zullen zij ook den vol genden dag verblijven. Den 13den Mei wordt een bezoek ge bracht aan Scheveningen, vanwaar zij des avonds naar Utrecht zullen vertrekken, om den 15den naar Boedapest terug to keeren. Stadsklokkenspel. Als voorspel „Heel Uurslag" van hc stadhuis zal het carillon vanaf Maandag 30 April a.s. des middags 12 uur laten hoo- ren: O, Heer die daer des hemels tento spreyt (Valerius). Voor Half Uurslag: Naastenliefde, Muz. L. F. Brandts Buys. Broodprijsverhooging. Met ingang van Maandag a.s. zal de broodprijs met een halve cent per 400 gram verhoogd worden. Zilveren jubileum. Heden herdacht de heer G. Starre den dag dat hij voor 25 jaar in dienst trad van de Lichtfabrieken. Per auto werd de jubilaris met zijn gezin van huis afgehaald en werd hij ten kantore in tegenwoordig heid van een groot aantal ambtenaren allereerst toegesproken door den Directeur den heer van Klinkenberg, die zeer prees de bekende groote hulpvaardigheid van den jubilaris, zijn oprechtheid en voorbeel- digen ijver en hem daarvoor dank bracht. De Directeur actytte het dan ook een ge noegen hem, met vrouw en kinderen hier te verwelkomen en geluk te wenschen, op merkend, dat de jubilaris wel ouder is ge worden, loch zijn ijver niet is verflauwd. Hierop nam de Hoofdboekhouder, de heer Wiggers, het woord, die den jubilaris eveneens dank bracht voor do wijze, waar op hij steeds zijn taak. heeft vervuld, plichtsgetrouw, en met ongerepte eerlijk heid. De heer. Wiggers achtte het een ge lukkige keuze, dat de jubilaris nu 10 jaar geleden aan de kasafdeeling.werd geplaatst en wijst ten slotte op zijn ongeschonden staat van dienst. De groote sympathie voor hom is ook wel gebleken uit do algemeene deelneming, zoowel van technische als administratieve ambtenaren, aan het huldeblijk, dat de heer Wiggers hem nu aanbiedt, een haard, vergezeld van een keurig album, bevatten de de namen der deelnemers. Spr. eindigt met de hoop uit te spreken, dat de jubila ris dikwijls aan dien haard zittend, met genoegen aan dezen dag zal terugdenken. De heer Starre antwoordde daarop met eenige woorden van groot en dank aan den Directeur en den Hoofdboekhouder voor de gesproken woorden, aan de Commissie van huldiging voor de vele moeite, die zij zich heeft gegeven en aan al de aanwezige collega's voor deze uiting van sympathie, terwijl hij den wensch uitdrukte nog vele jaren zijn krachten in dienst der fabrieken te mogen besteden. De heer H. J. Koets alhier, gediplomeer de van de afdeeling Electrotechniek der M. T. S. te Haarlem, is geplaatst als radio technicus bij de N.V. Philip's Gloeilampen fabrieken te Eindhoven. De heer P. O. Koets alhier, gediplomeerde der afdeeling Weg- 'en Waterbouwkunde, is benoemd tot opzichter bij het Hoogheemraadschap Rijn land. Het comité-Schweitser verzoekt ens, er op te wil!en wijzen, dat er voor gezorgd is, dat 1200 menschen allen de lichtbeelden kunnen zien en den spreker volgenen dat de collecte evenals het goheele batig sal do zal ten goede komeD aan het werk der medische zending van prof. Alb. Schweitzer in Centraal-Afriica. Stcrt. no. 82 bevat de Koninklijk goed gekeurde gewijzigde statuten van de Kon. Ned. .Grofsmederij, alhier. Gisterenmiddag stond de glazenwasscher B. in cle Stadhouderslaan, toen eenige spelende jongens aan zijn ladder trokken. Bevreesd zijnde te vallen greep de gla zenwasscher zich aan de dakgoot vast, doch liet een emmer, die hij in de hand hield vallen. Deze trof den 11-jarigen Ar. P. op het hoofd. Gelukkig had de jongen een pet op, zoodat hij er met een snrj- wond afkwam. In het Academisch L.^en- huis werd hij verbonden. Hedenmorgen om half negen werd op de markt vermist een bijna geheel zwarte koe met witten kop," medevaars, toebehooreiv;! aan den landbouwer K. te Uithoorn. Inlich tingen bij de politie. Bii de door het bestuur der Stedelijke -Werkinrichting gehouden aanbesteding van verschillende levensmiddelen enz., waren de volgende inschrijvingen ingeko men: B. Ouwerkork: bruine boonen 0 50, groen? erwten 0.34, capuc.ijners 0.40, Rijst f 0.20, Gort 0.24 per K.G. D. A. Kelder en Zn. Koffieboonen 1.00, Peekoffie 0.05 p.p., Rijst 0.21, Gort 0.20, Stroop 0.32 per K.G. Verkouw en StokhuizénfïtoffiebuoTien 1.70, f 1.50, 1.40. Th. Haan: Aardappelen 9.68 p. 100 K.G. W. den Heeten en Zn.: Aardappelen 9.75 per 100 K.G. „De Landbouw": Zoetemelk 0.118, Karnemelk 0.06 per Liter. M. Franke: Gesmolten mndvet 0.54 per K.G I. Zandvoort: Gesmolten rund vet f 0.585 per K.G. Z. v. d. MeijKropbrood 141/2 per K.G., L. Broodfabriek: Kropbrood 0.14 per K.G. De gunning zal nader door het bestuur worden bepaald. LEIDEN. Geslaagd: voor het car.didaats-examon genees kunde mej. C. H A. Hammers (Leiden); voor het arts-examen le gedeelte do heer J. G H. Bots (Leiden). Bevorderd tot arts de heer W. H. H. Krul (Den Haag). Geslaagd voor het candidaats-examen Chineesche taal- en letterkunde de heer J. L. Duvvendak (Oegstgeest) cum laude. Even later slaagde deze candidaat voor het doctoraal-éxamen in genoemd vak eveneens cum laude. Bevorderd is tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getit.„L'At- tribution de philomena chrétion de troyes" de heer F. Zaman geboreD te Clinge. Bevorderd is tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld „Kwan titatieve bepaling van het absorbeerend vermogen van do moederkoornalkaloïden in het ultraviolette gebied en een practi- sche toepassing daarvan", mej. A. Harmz ma, geboren te Lippenhuizen (Fr.). VOETBAL. Uruguay's Olympisch team. De Olympische voetballers van Uruguay, die reeds to Havre zijn aangekomen, zijn de volgende: Doelverdedigers: Marzalli en Batignani. Backs: Nasazzi, Arispe, Canavesi en Te j era. Half-backs: Andrade, Martinez, Piriz, Lorenzo, Gestido, Melogno en Bastibas. Voorhoe.despelcrs: Urdinarran, Arre- mond, Scarone, Petrone, Borjas, Cea, An- selmo. Castro, Campolo, Figuera. Zooals men ziet, ^ijn er tal van spelers bij die in 1921 te Parijs het Olympisch voetbaltournooi voor Uruguay wonnen. ROEIEN. De ploegen van Njord. De ploegen van de Leidsche Studenten Roeivereeniging Njord zijn voorloopig als volgt samengesteld: Oude Vier A.: Tromp (boeg), Kok, Gay mans, Redelé (slag) en Hora Siccamn (stuurman). Oude Vier B.: Zijlstra (boeg), Ten Sel- dam, Abendanon, Poortman (slag) en Hora Siccama (stuurman). Jonge Vier A.: Monod de Froideville (boeg), Scheltema Beduin, Blussé van Oud Alblas en De Kok (slag). Jonge Vier B.: Leuring (boeg), Van Hees, Rappard en Van Blom (slag). Skif: Van der Meer. Nader zal worden uitgemaakt welke vieren op de Varsity zullen roeien. Dc beide jonge vieren zullen samen de Acht vormen. HOCKEY. AmsterdamBritsch-lndië 2—15, Gisteren speelde de Amsterdamsclio Hockey-ploeg, aangevuld met enkele M. H. C.'ers een oefenwedstrijd tegen de Britsch-Indiërs. De bruine gasten ontplooi den een wonderlijk mooi spel en wonnen dan ook gemakkelijk met 15—2, nadat de rust met 111 was ingegaan. MGR. A. J. CALLIER. De toestand van Z. D, H. den Bisschop van Haarlem blijft zeer zorgelijk. Brand. Gisteravond te ongeveer half tien is to Uithuizen brand uitgebroken in de schuur, gelegen achter de woning van den heer B. R. De bewoners, die zich reeds ter ruste hacldep begeven, verlieten in nacht gewaad het huis, een groot deel van don inboedel kou in veiligheid gebracht wor den. Toen de motorspi'it verscheen, had 't vuur, aangewakkerd door den wind, zich reeds aan het huis medegedeeld. De brand weer slaagde er s'.echts in den brand te lo- caliseèren; beide gebouwen brandden uit. De oorzaak is onbekend. Motorwagen van de tram gederailleerd. Gisteravond omstreeks half tien is van de electrisclie tram KatwijkLeidenDen Haag bij de Postbrug le 's-Gravenhage de motrwagen gederailleerd, tengevolge waar van het tramverkeer tussehen Leiden en Den Haag nogal vertraging heeft onder vonden. Het heeft ongeveer anderhalf uur geduurd voor de motorwagen weer in het spoor was. Het toestel zal onmiddellijk doorgaan naar Washington. Groote brand te Cassel. BERLTJN, 27 April (V. D.). Gister avond heeft in dfc locomoticvenfabricfc van Henschel en Zn. te Cassel een groote brand gewoed. De fabriek stortte voor het groot ste deel in. De schade is zeer groot- Een arbeider werd ernstig gewond. Granaat ontploft. PARIJS, 27 April (V.D.). Te Verdun speelden kinderen met een granaat, welke zij in het veld gevonden hadden. Het pro jectiel ontplofte. Vier kindoren en twee vrouwen werden ernstig gewond. Mijnontplotting. GELSENKIRCHEN, 27 April. (V.D.V Hodonraorgen heeft in de mijn „Holland" een ontploffing plaats gehad. Drie arbei ders werden gedood en verschillende an doren, gewond. Typhus-epidemie in Mexico. LONDEN, 27 April. (V.D.). Volgens te legrammen uit Mexico City komen in do stad Imiquilpan in don staat Hidalgo do- gelijke 6 k 8 personen om het loven tenge volge van een typhus-opidemio, die aldaar hccrscht. Do autoriteiten hebben maatre gelen gonomen, ter bestrijding van de epi demie. DE DUITSCHE OCEAANVLIEGERS. Een Amerikaansche decoratie. WASHINGTON, 27 April (V. D.). Aan de Duitsche Oceaanvliegers zei even als aan de Fransehe vliegers Costes en le Brix en den Italinanschen vlieger de Pi- nedo het kruis voor dc luchtvaart worden verleend. Binnen 10 dagen vliegen zij terug. NEW-YORK, 27 April (V. D.). Vol gens een mededccling van litzmaurice in de New-York Times zijn de Oceaanvlie gers voornemens, binnen 10 dagen va Ier land naar Duitschland terug te vliegen. Direct door naar Washington. NEW YORK, 27 April. (V.D.). He^ Ford vliegtuig met de leden van de bemanning der „Bremen" zal waarschijnlijk op de vlucht van het St. Agnes-meer naar Was hington te New York een korte tusschen- landing maken, om benzine in te nemen. LEIDEN, 27 April. Vee. Aanvoer 1624 runderen, 3S2 kalveren, 905 schapen; 21 stieren 100—325, 397 kalf- en melkkoeien 230—400, 1003 varekocion 175—290, 203 vette ossen en koeien 235—440, (schoon a. d. haak) 0.G0—1.25 per K.G., 56 vette kalveren 50—115, f 0.95—1.35 p. K.G., 326 nuchtcie kalveren 712, 905 vette scha pen 25TG, 151 lammeren, 1020 magere varkens (voor fokkerij) 13—55, 80 (voor Londen) 0 44—0 48, 300 zouters 0.49— 0.53, 1059 biggen 411, 8 paarden 80 200, 11 bokken of geiten 5—14. Kaas. le soort Goudsche kaas 46 40, 2e srt. idem 42—45, le srt. Léidsche kaas f 4245, 2e srt. idem 3540. Han del gced. Aan dc Stadswaag gewogen 57 partijen, 2007 stuks, 16519 K.G. Na voorzien to zijn van de II.H. Sacramonten der Stervcndqn, overleed tot onze grooto droefheid, onze liovo Moeder en Grootmoeder MARIA GEERTRUIDA VAN WICHEN- n uyexs in den oudordom van G5 jaar, 10545 Weduwe van FRANCISCUS HUBERTUS VAN WICKEN, in loven Burgemeester van Alkcrando. Uit aller naam: L. W. A. VAN WICIIEN Leiden, 26 April 1928. Do H. Uitvaartdienst cn bografonis znl plaats hebben 80 April a.s., op do H. Landstichting to Nijmegen, to 10l/-> uur. zsjn onze VAN ONVERSLIJTBAAR IJZERSTERK Bij 3 paren Kousen of Sokken, prijzen en maten dooréén STATIONSWEG 4 - TELEFOON 1516 (tv i s#

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3