I 19.50 ZATERDAG ONZE PORTIEK VERKOOP COUPONS ZOMERSTOFFEN V SPLINTER STADSNIEUWS. WGLTON HILLEGOM. Herwonnen Levenskracht Zooals wij reeds eerder mededeelden, zal de reizende Tentoonstelling over Tuberculose en Volks gezondheid op 12, 13, 14 en 15 Mei worden gehouden in Flora. Een bespreking met een 30-tal dames en den Secretaris van H. L. heeft reeds plaats gehad, op deze vergadering werd ook bij zonder gewezen op het groote belang, dat de T. B. C.-bestrijding te FFillegom bij een goed gesJaagde Tentoonstelling zal bob ben. De Bloemenvelden. Schitterend ziet het hier er uit: behalve de Hyacinthen en Narcissen bloeien thans overal do Tulpen. Be beide laatste dagen komen zeer veel vreemdelingen, terwijl vertrouwd mag worden, dat Zondag 't buitengewoon druk zal zijn, indien het weer nu eens blijft me dewerken. KATWIJK AAN ZEE Winkelweek. Gisteren is officieel 12 „Casa- Cara" de winkelweek geopenc». Voor deze plechtigheid waren tegenwoordig bur gemeester J. Schokking, de be'de wet houders, de besturen der Oranjevereeni- gingen, de Christ. Middenstandsver., Ba ron Baud, meest allen met hun dames, zeer vele mededingende», de heer ten Cate Brouwer, voorz. van de Kamer van Koop handel voor Rijnland, de voorzitter van den Ned. Bond van Chr. Middenstandsver- eenigingen. Te 2 uur opende dr Eykelenboora met een lange rede de winkelweek Hierbij merkte spr. op dat H.K.H. Prinses Juliana een prijs geschonken had en persoonlijk de etalge's zou komen bezichtigen. Er zijn 7 mededingenden, verdeeld in 12 groepen. Vandaag, Vriidag, zal de keuring plaats hebben door de jury, een vijftal winke liers uit Den Haag. De prijzen worden la ter uitgereikt. Oan sprak de burgemeester dr. J. Schok- ïdng. Spr. wees o.m. op den concurrentie van den tegenwoordigen tijd en de eitchen van dezen tijd, die geheel anders zijn dan vrcegr. Om het publiek te bereiken noem de spr. op de eerste plaats de krant Dan voerde nog het woord de heer ten Cate Brouwer. Spr. wees er op dat het eigenbelang der Katwijkers is te koopen in eigen gemeente. Daarna sprak de heer Scheeres, voorzit ter van den Chr Middenstandsbond. Spr. sprak o.m den wen9ch uit, dat de Mid denstand Gods zegen in overvloed mogen ontvangen. De heer C. v. Tongeren, voorz. van de Chr. Middenstandsver. te Katwijk bracht dank voor de waardeerende woor den hier door velen gehoord, en wenschte de mededingenden veel succes. Hiermede was deze bijeenkomst beëndigd. Intusschen waren de gordijnen voor de etalages overal opgetrokken, waarna bleek wat een groot werk er van gemaakt was. H.K.H. Prinses Juliana heeft, rondgeleid door de heoren Dr. Eykelenboom en v. Tongeren de etalages bezichtigd. Mooi weer, overal de driekleur, groote drukte op straat; het was buitengewoon. De jury zal bestaan uit de heeren N. S. Stolk, K. v. d. Valk. J van Roos, B. de Vries en K. van Dijk, allen leden van den Haagschen 'Middenstandsbond. LEIOSCHENDAM. Volksbond. Woensdagavond te 7.30 uur hield de R.-K. Volksbond zijn maan- delkijsche .ledenvergadering in het Patro naat. De burgemeester woonde deze ver gadering bij. Na een openingswoord van den heer dc Lange, verkieeg de heer Jac. Steijn het woord, die in een schitterende uiteenzet ting, n.l. de Katholieke, de sociale en de politeke plicht. Aan het slot zijner rede had spreker een verdiend dankwoord van den voorz. en een dankbaar applaus der aanwezigen in ontvangst te nemen. De voorz. deelt mede, dat te Den Haag een adviesbureau iu opgericht, waar een ieder op vertoon zijner contributiekaart ïederen Vrijdag van 7—9 uur gratis rechts kundig advies kan bekomen. Verder deelt de voorz. mede, dar de Volksbondleden en hun vrouwen een flinke reductie zullen krijgen op de toegangsbewijzen bij het a.s. Muziekconcours enz. Vragen voor de vragenbus waren niet ingekomen. De geest. adv. hield daarna een gloedrijk betoog, hoe de Katholieke Kerk ondanks alle vervolgingen blijft bestaan. Wij allen moeten er trots op gaan lid te zijn van die Kerk. Wij moeten zorgen, al len op en top Katholiek te zijn en vooral ook de godsdienstige opvoeding der kin deren niet te verwaarloozen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De voorz. bracht dank voor alle medewerking in het afgeloopen seizoen. Hierna sluiting. Vermeld zij nog, dat de harmonie „St.-Cecilia" de vergadering met eenige mooie nummers opluisterde. St.-Josephsgezellen. Zondag 29 April a.s., beschermfecst van den H Jozef, zal het feest zijD voor de Jozef gez-ïllen te Leidschendam. Des morgens te 7 uur is er H. MiB met algemeene H. Communie voor 'alle leden, waarna ontbijt en gezellig sa menzijn in het Patronaat. Des avonds ,to 3 uur zal de feestavond een aanvang ne men. Vertoond zal worden de nieuwste film der K.S.A. „Het stervende land", een schitterende film. welke zeer zeker een ieder bevredigen zal. Deze avond zal uitsluitend gegeven wor den voor do Josephgezellen en hun ouders; er zullen daarom slechts een klein aantal kaarten verkocht wordende prijs hiervan is Biechts 0.30, terwijl de kaai ten ver krijgbaar zijn bij J. Coomans, Damlaan 37 en in het Sigarenmagazijn van den heer de Groot, Damlaan en bij enkele Jozefgc- zellen. VOORSCHOTEN. R. K. Coöp. Boerenleenbank. Woens dag hield bovengenoemde bank hare jaar- lijksche algemeene ledenvergadering in het R. K. vereenigingsgebouw. Directeur van TJffelen opende met den Chr. groet, heette <le aanwezigen hartelijk welkom en ver zocht den kassier de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Deze werden daarna onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag, en de rekening en balans 1927 stippen we aan: Het ledental steeg in 1927 van 31 tot 38. Op de spaarbank stond in het begin 1927 uit 88175.27. Gedurende 't jaar werd in gelegd 111780.77 (00858.39 1/2) en terugbe taald 91174.38 (50617.00). Op het eind 192" stond dus uit 105787.06. Aan rente werd uitbetaald of bijgeschreven 2842.34. 10 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Het laatste nummer was 170., De cijfers tusschen haakjes duiden de bedragen aan van 1926, ook bij de volgen de overzichten; de vergelijking doet zien, hoe de werking van de bank in 1927 is toe genomen. In loopende rekening had de bank in 't begin 1927 te vorderen: f 33991.46. Zij gaf in t jaar uit 117,434.24 (00433.49 1/2). Zij ontving terug 101.555.91 (73863.61). Op 't einde van 1927 was er te vorderen 50869.79. Aan rente werd voor de reke ninghouders betaald 2398.65. Aan provi sie f 24.90. Aan voorschotten stond tegen 1927 uit 53372.77 1/2. Uitgegeven werd f 20226.13 (30861.45). Terugbetaald 24503.89 (9747.40). Op het eind 1927 stond uit f 49035.01. Rento f 1920.99. Prov. 32.34 1/2. Na gehouden stemming werden de hee ren J. H. van Uffelen dir. en A. Docswijk, voorz. v. d. R. v. T., met alg. st. herkozen. Onder dankzegging aan de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen, ver klaarden de heeren zich bereid hun functie weer 3 jaren op zich te willen nemen. De rentestandaard werd niet gewijzigd en blijft dus voor 1928 3.5 pet. voor spaar gelden, 5 pet. voor voorschotten en loop. rek., 1/8 provisie. Bij de rondvraag besprak de heer C. Schipper de propaganda voor de bank. Hij bepleitte de jjenoeming van een commissie die tot taak zou krijgen, de Kath. Boeren en Tuinders in onze parochie, die zich nog niet bij onze bank aansloten, persoonlijk te bewerken. De voorz. wees er op, dat elk lid in z'n eigen kring nl veel reclame voor de bank kon maken. De heer de Groot was tegen al te veel propaganda, omdat de niet-aangeslotenen daaruit misschien zou den opmaken, dat de instellir^ noodlijdend was en versterking zoozeer noodig had. De heer v. d. Burg gaf als zijn mcening te ke\- nen, dat publiceering van de cijfers in de krant de beste reclame was. Hieruit toen kan iedereen zien, dat de bank gezond, groeiend en vooruitgaande is, en allerminst noodlijdend. Dat we dan toch propaganda willen ma ken is, omdat we rneenen, dat alle R. K. boeren en tuinders bij ons thuishooren, want dan kunnen ze door hun lidmaat schap hunne katholieke vakgenooten steunen. Nog een korte bespreking volgde over het houden van bestuursvergaderingen op 't zittingsuur, wat de heer A. Doeswijk be zwaarlijk vond, doch besloten werd, om het voorloopig niet te veranderen. Met een dankwoord aan de leden voor hun aanwezigheid, sloot de dir. dezo geani meerde vergadering met den Chr. groet. Aanrijding. De heer W. alhier, rij dende per fiets, wilde uitwijken voor een paard, waarvan hij vermoedde, dat het wilde bijten. Hij werd, doordat hij meer zijwaarts uitweek, aangereden door een auto komende van de tegenovergestelde richting. Zeer bloedende werd hij binnen gedragen bij dr. M. van der Stoel, waar hem de eerste geneeskundige hulp werd verleend. St. Josephsgezellenvereenlging. Zon dag, 29 April a.s, zal de St. Josepligezel- lenvereeniging alhier haar patroonsfeest vieren, 's Morgens te 9 uur zal de feestdag aanvangen met een alg. H. Communie, waaraan allen zonder uitzondering zul len deelnemen, waarna gemeenschappelijk ontbijt, 's Avondsna het lof zal een uit voering worden gegeven door de tooneel- club „Guido Gezelle" en uitgevoerd zal worden de klucht „De onuitstaanbare", 'n schitterende klucht in 3 bedrijven, en nog eenige vermakelijke voordrachten. WASSENAAR. Emrrabloempje. De collect# met het Emmabloempje heeft alhier 615.85 opge bracht. Opdrachten. Door het gemeentebe stuur is na gehouden inschrijving opgedra gen aan C. A. Voorham het verven van het jjolitiebureau voor 434.en J. van der Wel het verven van 2 woningen aan de Berkheistvaat voor 134.aan C. T. van den IJs.sc 1 het verven van 2 woningen aan de Raaphorstlaan voor 150.het bin- nenverfwerk van de school aan de Zijllaan voor 290. VRIENDENKRING TER EERE VAN. HET ALLERHEILIGSTE SACRAMENT. De jaarvergadering van den Vrienden kring werd gisterenavond gehouden in het gebouw der St. Josephsgezellen-Vereeni- Kin«- De voorzitter, de heer L. C. Schrijvers, opende de vergadering met een woord van welkom, waarbij hij herinnerde aan de viering van her jubileum van den geest, adviseur. Na lezing der notulen werd mededeeling gedaan van het bedanken als bestuursle den van de heeren J. J. Devilee en M. La ken (St. Joseph-par.). Een schrijven was in gekomen, dat mej. O. J. M. Pufkens aan den Vriendenkring een bedrag van 100 had gelegateerd, welke schenking onder applaus werd annvaard. De heer D. Bergsma, 2e secr., las het jaarverslag. eHt ledental bleef vrijwel sta- tionnair nl. 775, waarvan 406 mannen en 369 vrouwen. Het vereenigings'evcn droeg over het algemeen een opgewekt karakter. Uit het jaarverslag van den pen-.ihg- meester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen 807.91, de uitgaven 419.79, zoodat een batig saldo aanwezig is van 388.12 1/2. De rekening was door de kas- nazieners volkomen in orde bevonden. Bij de I- -ursverkiezing werden de af INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. tredende heeren L. C. Schrijvers, M. La ken (St. Petrus-par.) en C. W. Lindenhoff herkozen. In de vacatures J. J. Devilee, J. J. M. Bruschke werden gekozen de candi- daten van het bestuur de heeren Mol en J Vlasveld. De vacature M. Laken zal op de volgende vergadering worden aangevuld. De geest, adviseur Kap. Nieveen van Dijkum, sprak, bij de rondvraag, een woord van hartelijkon dank voor de sympathie en belangstelling bij zijn jubileum ondervon den en voor het mooie geschenk. Daarna verkreeg het woord de weledrw. heer A. J. I. Leesberg, kapelaan te Haar lem, die sprak over „Wat is en wat wil de Eucharistische Kruistocht". Het was spr.'s bedoeling niet dezen avond de Kruistocht te prediken, zooals Peter van Amiëns; hij wilde slechts een uiteenzetting geven van deze beweging, waarover men den la.atsten tijd veel hoort. In wezen is deze kruistocht niets nieuws; nieuw alleen de vorm. De Euch. Kruistocht werd gesticht in 1914 bij het Congres te Lourdes. Daar ontstond de groote gedach te van de kinderkruistocht, le croisade des enfants. Deze beweging groeide met den dag. Toch mocht de Eucharistische kruis tocht niet alleen een beweging van kinde deren blijven. Thans is de beweging tot een algemeene uitgegroeid ondor leiding van den Euch. Bond. Het woord kruistocht herinneit aan den strijd in de Middeleeuwen gevoerd om het bezit der H. Plaatsen^ Maar thans is noo dig een kruistocht om de plaats van Chris tus te veroveren in het gezins- en open bare leven. Het Koningschap van Christus in het Tabernakel wordt vergeten. De H. Eucharistie ,i? het schoonste, het bovennatuurlijkste wat wij bezitten. Onze tijd is de tijd van héidensche aanbidding van de natuur, van het stof. Wanneer wij willen ijveren voor Christus' en het H. Sacrament, moeten wij eerst onszelf heili gen, om daarna het geloofsvuur bij onze medemenschen aan te wakkeren. Alvorens de krijgstaktiek van de E. K. aan te geven, gaf spr. een overzicht van het leven van den weleerw. heer E. J. M. Poppe, kapelaan in België, de groote ijveraar voor de kruistocht. Ontzaglijk was zijn arbeid ondanks een voortdurende ziek te. Den lCen Juni 1924 overleed deze apos tel wiens naam steeds zal verbonden blij ven aan den Euch. Kruistocht. Spr. gaf daarna een dogmatische uiteen zetting van de H. Eucharistie en van de devotie tot de H. Maagd, welke onafschei delijk is verbonden met de vercering van het H. Sacrament. In het verlossingswerk van Christus zijn Jezus en Maria niet te scheiden. Wij behoeven niet in het minst te vreezen, dat onze devotie voor Maria ons Euch. leven zal verdringen. Hoe groo- ter de vercering van Maria, zooveel groo- ter is pnze liefde voor Christus in het H. Sacrament. Daarna kwam spr. terug op de E. K. Het groote werk der E. K. ligt in ons zelve; het bevorderen van de vruchtbare H. Commu nie. De Euch. Kruistocht staat onder leiding en maakt deel uit van den Euch. Bond in het Bisdom Haarlem. De E. K. zoekt zijn kracht niet in de massa, maar in de vor ming van het individu. Het behoeft geen afzonderlijke vereeniging te worden, maar de E. K. gedachte moet doordringen in alle geledingen van het geestelijk leven. Welke zijn de verplichtingen. Men on derscheidt drie klassen: de voorwachters, de kruistochters en de offerzielen. De geestelijke H. Communie en de versterving neemt in de beweging een groote plaats in. Spr. wekte op meer aandacht te schen ken aan deze twee punten. Dikwijls vraagt rnen: is de E. K. niet een jeugdbeweging? Neen, de beweging is voor iedereen, jong en oud, maar waar is, dat thans het meest gewerkt wordt onder de jeugd (groot siicces is reeds bereikt on der de fabrieksmeisjes te Breda). Spr. eindigde met een opwekking tot deelname aan den Kruistocht. Evenals in de Middeleeuwen Peter van Amiëns uit riep: „Dieu le veult" God wil het, mogen wij in onze tijd van zingenot en egoisme de stichting van den kruistocht toejuichen, om de rechten van Christus te herwinnen op het terrein van het politieke, sociale en familie-leven. De uiteenzetting van kapelaan Leesberg werd met groote belangstelling aange hoord. De voorzitter bracht den spreker dank voor zijn woorden, waarna hij de bij eenkomst sloot. ONTGINNING VAN WOESTE GRONDEN. Gisterenavond werd in den foyer der Stadsgehoorzaal de aangekondigde bijeen komst gehouden, uitgaande van het ge meentebestuur van Leimuiden en de direc tie der Mij. voor ontginning van woeste gronden door toepassing van stedelijke af valstoffen „Mijvo" te Amsterdam. De burgemeester dei gemeente Leimui den, de heer J. A. Bakhuizen opende de bijeenkomst met een welkomstwoord aan de aanwezigen. Onder hen merkten wc o. m. op wethou der Splinter uit Leiden en verschillende raadsleden, de heeren Klinkenberg en Fehmers, directeur en adjunct-directeur der Lichtfabrieken, den heer Koning, di recteur van den Reinigingsdienst, alle le den van den gemeenteraad van Leimuiden. Verder waren genoodigd de gemeentebe sturen van de omliggende gemeenten, waarvan er enkele vertegenwoordigd wa ren, de Hol. Mij. van Landbouw, afd. Lei den en Omstreken, de Mij. van Nijverheid, de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, enz. Spr. zette het doel van deze avond uit een en wees erop, dat men zich allicht zou afvragen, wat het gemeentebestuur van Leimuiden gemeen heeft met de Maat- schapij „Mijvo". De burgemeester zeide in verband hiermede, dat de gemeente Lei muiden zaken begonnen is met Mijvo, door aan haar 23 H.A. rietland in huur te geven ter cultiveering met stedelijke af valstoffen. Hierna bracht spr. den verschillenden personen, die voor dezen avond hun me dewerking hadden toegezegd, hartelijk dank, De heer M. v. d. Hout, uit Naaldwijk, tuinbouwkundig-adviseur der „Mijvo" hield hierna een causerie over dit onderwerp. In zijn inleiding wees spreker er op, dat het vraagstuk der vuilvorwijdering een kwestie van nr.tionale beteekenis is. De werkgelegenheid en werkverruiming wordt er door vergroot, door middel van de ka nalisatie en de cultiveering der ontgonnen gronden. Vooral dit laatste is een vraagstuk van groote beteekenis. Heel de geschiedenis door is men er op uit geweest om woeste gronden of plassen in cultuur te brengen. In dit verband wijst spr. op de droogleg ging der Haarlemmermeer. Er wordt vaak gepropageerd voor emi gratie naar Canada doch wanneer er in eigen land nog gelegenheid is tot werkver ruiming, dan moet men daaraan allereerst zijn aandacht schenken. Spr. noemt dan de indijking van den Bicsbosch en de gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee, uit welke belangrijke wer ken wel terdege blijkt, dat dit vraagstuk er een van nationale beteekenis is. Ook voor een stad als Leiden acht spr. deze kwestie van beteekenis en hij hoopte, dat men ook hier binnen niet te langen tijd komc tot oplossing van het verschil" van inzicht. Spr. wil dan de aandacht vestigen op het feit, dat de stedelijke overheid in vele plaatsen van ons land zich erop heeft toe gelegd de afvalstoffen door verbranding uit den weg te ruimen, met behoud van eenige producten, die daaruit verkregen kunnen worden. Naar spr.'s meening is er echter nog wel meer uit die afvalstoffen te halen dan er thans uitgehaald wordt. De cultiveering van woeste gronden kan in derdaad zeer goed door afvalstoffen be reikt worden. Ook de laag gelegen polder landen kunnen zeer rendabel gemaakt worden, omdat de waterstand in opgehoog de gronden veel lager is en daardoor kun nen genoemde gronden veel intensiever be bouwd worden. Dit ophoogingsvraagstuk is echter niet van zoo groot belang, omdat in <ie polders genoeg werk to vinden is. Maar dan is het ook zeker, dat de cultiveering van woes te gronden zeker van beteekenis geacht mag worden. Spr. ging dan over tot het vertoonen van een serie lichtbeelden over hetgeen Ant werpen met stedelijke afvalstoffen heeft be reikt in Brecht. De stichter van het ont- ginningsbedrijf in Brecht is de heer de Breukelaar. De lichtbeelden, die hierna vertoond werden, lieten ons zien hoe de eertijds woeste gronden in Brecht in vruchtbare akkers, tuinen en weiden waren herscha pen. Nadat een korte pauze was gehouden, waarin een heerlijk kopje koffie werd ge serveerd, zette de heer van den Hout in het tweede deel van zijn causerie uiteen, wat er op cultiveeringsgebied in ons land nog te deen valt. En zoo zagen we op het doek de rietlanden van Leimuiden en de heidegronden, die de Mijvo in Oostc'bcers (N.-Br.) heeft ter grootte van 1000 H.A. De heer van den Hout wees er hierna op, hoe uit de berichten der laatste weken gebleken is, hoe minister Kan overheids steun heeft toegezegd voor cultiveering van Drentsche veengronden. Spr. acht zulk3 overbodig, zoolang er nog paiticulic. Gemeentelijke Aankondiging Sluiting Openbaar Slachthuis. B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat, wegens het herdenken van het 25-jarig bestaan van die inrich ting, het Openbaar Slachthuis en het keu ringslokaal op Dinsdag 1 Mei a.s. den ge- heelen dag en op Woensdag 2 Mei d.a.v. van des voormiddags 7 tot 9 uur zullen zija gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeeste-, VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 April 1928. Drankwet B. en W. van Leiden brengen ter open bare kennis, dat C. P. de Groot, te Lei den, een verzoek heeft ingediend ter be koming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel Aalmarkt No. 22. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het Speciale Huiskamer-Karpet ji ELI itig el ij' 55 2 Mtr. x 3 Mtr. initiatief is om dergelijk werk ter hand' te Spr. wijst er tenslotte op, hoe hij uit eigen ondervinding kan spreken, dat afval stoffen zeer goed voor cultiveering zijn aan te wenden. In het Westland zijn daar van schitterende voorbeelden te noemen. De gemeente Naaldwijk is op het oogen- blik ook bezig in dien geest voor een vruchtbare ontginning te zorgen. Tenslotte komt spreker tot de conclusie, dat inderdaad deze kwestie de aandacht van ieder Nederlander mag en moet heb ben. De heer Schüller, lid van den gemeente raad, zeide niet bevredigd te zijn door het geen hier verteld v;as. Gaarne had spr. ge hoord op welke wijze het gemeentebelang beter gediend is, door verbranding, van de afvalstoffen of cfoor de verwijdering daarvan. De heer v. d. Hout antwoordde hierop, dat hij op deze zijde van het vraagstuk niet dieper ingegaan was. Echter stelde hij zich op het standpunt, dat al wat ver brand wordt kracht kost, doch verder kon hij er geen definitief antwoord op geven. Hierna sprak de heer G. J. Bosch, di recteur der Mijvo, een woord van dank voor hun belangstelling. DE MIDDENSTANDERS en hunne echtgenooten gaan Maandag a.! allen naar de Graanbeurs, waar pater de Borr. de Greeve hen wat heeft te zeggen. Bt De vergadering begint om 8.30 uur. Aan- |;b; sporing om er heen te gaan mag als over bodig worden beschouwd; alleen dez-3 her innering. St. Agnes-Patronaat Onder zeer groote belangstelling had gisteravond in de groote zaal van de Graanbeurs de jaarlijksche feestavond van het St. Agnes-patronaat plaats. De grocte zaal was tot de laatste plaats gevuld met leden, ouders, donateurs donatrices toen de directeur, de weleerw. heer Kapelaan A. J. M. Busch den avond opende met den Chr. groet. Tegenwoordig wavon o.a. de zeereerw. heer A. Leusen, Pastoor der St. Joseph- parochie en de weleerw. heeren Pater v. d. Donk en Kapelaan Blom: De weleerw. heer directeur heette de talrijke aanwezigen van harte welkom, vooral den zeereerw. heer Pastoor Leasen, die door zijn tegenwoordigheid blijk gaf belang te stellen in het patronaatswerk. Vervolgens verwelkomde spr. de ouders die thuis wel reeds veel over dezen avond zullen hebben vernomen. Zij hebben daar voor zelfs offers moeten brengen, maar behalve zulke offers zijn er ook noodig geldelijke offers, daar er voor de geeste lijke en godsdienstige opvoeding der school vrije jeugd geld noodig is. Daarom brengt spr. dank aan de donateurs en donatrices die het patronaat steeds hebben gesteund. Spr. zegt te hopen, dat hij met dezen avond weer meer donatóces en donateurs voor het patronaat zal winnen. Het kost slechts 1.aldus de eerw. spr. en deze wordt nog thuis opgehaald. Na een korte toelichting op het pro gramma wenschte spr. allen een prettigen avond. Na het zingen van het St. Agneslied traden dan voor het voetlicht de meisjes van het 3e en 4e leerjaar, die op alleraar digste wijze een bogenrei uitvoerden. Daarna werd door de meisjes opgevoerd een tooneelspel in twee bedrijven, genaamd „Gods wegen". Dit was de geschiedenis van een heks, die vol haat is tegen de kasteelbewoners, omdat vier jaar geleden haar man, een sti'ooper, door een ongelukkig toeval, werd gedood. Uit haar zucht naar wraak groeit een conflict, die haar hoogtenunt vindt in een moord. Het tooneelstuk Iaat dan ver der zien hoe de wegen der mensehen op wonderlijke wijze worden geleid on hoe al* alles verloren schijnt, er toch nog uitkomst komen kan. Door de meisjes werd dit stuk met veel toewijding vertolkt, en de regisseuze komt dan ook allen lof toe. Na de pauze werden nog enkele aardig* stukjes gegeven, die zeer in den smaak j vielen, waarna met een dankwoord den cerw. directeur deze goedgeslaagd* avond werd gesloten. 2—1 j

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2