Uit de Rijnstreek. Rechtzaken. KERKNIEUWS. eisch voor de vergunning gesteld, dat bij het werk arbeiders uit Haarlemmermeer, heeft deze gemeente als eisch voor de ver gunning gesield dat bij het we.k arbei ders uit Haarlemmermeer moesten geno men worden De voorz heeft met den cor respondent der arbeidsbemiddeling reeds verschillende malon aangedrongen op het nemen van eenige personen uit deze ge meente. Bij het opmaken van een nieuw contract voor de overige stukkeu zal deze zaak opnieuw onder de >->ogen w iden ge zien. Rondvraag. De heer Heemskerk vraagt, met het oog op den Zomertijd, wel ke aanstaande is, de vergaderingen te hou den op 2 uur Zomerfcnd. Hiei tegen bestaat geen enkel bezwaar. Verder vraagt hij een proef te maken met het bestraten van een gedeelte van de Rijpweienng va naf de brug tot ongeveer Oudshoorn met de uit gebroken straatklinkers. De voorz. zegt toe deze zaak te zullen bespreken met de wethouders. Alleen dient naar de meening van den voorz. ook de schoeiing ter plaat- 6e hersteld te worden. Hierna wordt de vergadering gesloten. HAARLEMMERMEER Ge b 01 en: Christiaan z. van J. de Cloe en A. den Ouden Gernt z. van S. van der Oord en B. Brugman Jan Cor nells z. van I. D Smits en J. C. Stassen Cornelia d. van D. Koolhaas en T. Els- houl Johanna Francisca d. van C. Jan sen en J. M. Nijs Corry d. van W. de Haan en C. Olivier Maria d. van S. Ooms en T. de Rijk Jan z. van W. van fimeer- dijk en J. Booregeest Theodorus Gerar- dus z: van Th G. Hoos en C. van Beek. Ondertrouwd: G. S. Schreurs 24 j. en J. O. Hartjes 24 j. W. Struik 23 j. en G. J. Buis 19 j. A. v. d. Meer 21 j. en C. den Boer 17 j. N. van Dasselaar 29 j. en W. Buis 28 j. P. M. Biesheuvel 30 j. en A. C. Bos 25 j. M. Jongejan 22 j. en W. M. do Leeuw 22 j. B. Koster 23 j. en M. de Regt 23 j. G. Oskam 44. j. en J. v. Dijk 30 j. Getrouwd: T. J. Schrama wedn. 32 j. en M. E. van Schie 28 j. J. Beemster- boer wedn. 42 j. en A. Th. Lamers wed. 33 j. A. Spaargaren wedn. 59 j. en B van Diest 51 j W. Trouwen 21 j. en L. M. Boelé 20 j. R. van Elderen 31 j. en J. Tos 24 j. J. de Regt 34 j. en B. Hagen 32 j. Overleden: Albert de Smeth 34 j. gehuwd met J. de Vries Jan Albert Vuijk 28 j. ongeh. Gerardus Anthonius van Wely 77 j. ongeh. Pieter Jan Pane- gaaij 66 j. wedn. van F. P. J. Sturm Dirk Molenaar 67 j. wedn. van A. Bakker. LEIDSCHENDAM. Emrrabloem. De collecte bier tc~ plaatse voor de Emmabloem, ter bestrij ding T. B. C., gehouden, heeft opgebracht 163.65 1/2. Een woord van hulde aan dc ijverige dames is hier wel op zijn plaats. RIJPWETERiNG. Ter waarschuwing. Door den Ambte- naar van het Openbaar Ministerie bij he' Kantongerecht Haarlemmermeer is tegen den veehouder T. J de G. alhier een boete geeischt van 150.subsidiar 30 dagen hechtenis, wegens het zonder toestemming vervoeren van vee uit een met mond- en klauwzeer besmette veestapel vanuit zijn stallen naar de weide. Het moge voor dc overige veehouders onder wier vee mond en klauwzeer voorkomt, een goede waar schuwing zijn, om zich stipt aan de gege ven voorschriften te houden. R0EL0FARENDSVEEN. Jubileum. Heden is het 25 jaar gela den dat de heer J. Re Jong a-hior zijn drukkerij begon, 't Was1 toen er is nog he den ten dage de eenige drukkerij van onze gemeente, du? vanzelf was dit oprichten van een dergelijke zaak een gebeurtenis. Aanvankelijk met behulp van een hand pers oefende de heer de Jong zijn bedrijf uit. Bidprentjes, gedachtenisplaatjes en kleine circulaires waren de eerste bestel lingen. Maar allengs werden de bestellin gen belangrijker en menigvuldiger Tijdens de mobilisatie verscheen in het dorp een distributiekrantje, dat 2 maal per week werd uitgegeven en natuurlijk was de uit gever de tegenwoordige jubilaris, de heer de Jong. Toen in 1922 een wekelijks ver schijnend godsdienstig weekblad het le venslicht aanschouwde bleek de handpers, hoewel reeds herzien en aangevuld, toch niet voldoende meer. En thans, dank zij de arbeidzaamheid en het taaie volhar dingsvermogen van den eigenaar, prijkt met het volste recht op de reclamekaart van den heer de Jong, electrische drukke rij. Ihans maakt de jubilaris reclame met het drukken van opschriften op circulaires enz. in verschillende kleuren. Een zeer keu rig reclamekaartje liet hij ons nog zien. Vermelden we nog even dat naast do drukkerij ook spoedig een boekhandel werd opgericht, dan rest ons alleen nog den jubilaris allen voorspoed te wenscheu in de komende jaren en met dien voor spoed ook een langdurige bloei der zaak. Van verschillende zijden mocht de jubila ris blijken van belangstelling ontvangen in den vorm van ol jeii-.cn, telegrammen enz. Op straat gezet. Donderdagmiddag had in doze anders zoo rustige gemeente een ongewone gebeurtenis plaats. De heer B. veohouder alhier, wiens boerderij eenigen tijd geledon was verkocht, weiger de deze vrijwillig te verlaten en nu werd Donderdagmiddag door den deurwaardei de geheele inventaris enz. op den openba ren weg gezet. Een en ander trok, zooals te begrijpen is. veel belangstelling. TER AAR. De eerste aardbeien. Bij de veiling „Tuindeisbelang" werden Woensdag de eer ste aardbeien aangevoerd, er waren drie inzenders tegelijk, en voor de veiling een nieuw product. De aanvoerders waren de tuinders A. Slof, M. van Tol en L. v. d. Berg. ZOETERMEER-ZEGWAART. Groene Kruis. Het Bestuur der Groeno Kruis-afdeeling hoopt d© welbekende jaarlijksche Emmabloemcollecte te doen plaats hebben op Woensdag 2 Mei a.s. Door den pasgehouden bazar was het nood zakelijk de collecte te verschuiven tot ge noemden datum. Het Bestuur twijfelt niet, of het zal, dank zij de activiteit der ver koopsters weer een mooi bedrag voor de tuberculosebestrijding kunnen boeken. De prachtige bruto-opbrengst van den bazar 35.26 zal wel geen afbreuk doen aan den vlotten verkoop der bloempjes, waar toch velen, die den bazar niet konden be zoeken n u hun belangstelling in het Groe- ne-Kruiswerk kunnen toonen door het bloempje voor zoo hoog mogelijken prijs zich te laten opspelden ZO ETER MEER. Personalia. Dezer dagen behaalde onze plaatsgenoot, de heer J. Pieterse, het di ploma, uitgegeven door de vakschool voor banketbakkers, en werd zijn ingezonden werk met een derden prijs bekroond. Op hol. Woensdagmorgen geraakte, twee paarden, gespannen voor een drie- wieliaen kar, op hol, doordat de bak van den kar viel, en holden vanuit de Dorps straat, via de Vlamingstraat naa-r het einde van den Voorweg, waar zij tot staan werden gebracht. Wonder boven wonder werd geen schade aangericht. Ook koet sier en paarden bekwamen geen letsel. ZEGWAART. Overleden: W. Noordam 81 j. wedr van T. van Staalduinen M. Hennikke, 64 j. wed. van H. Houtman. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad heeft besloten, dat een aanvang zal worden gemaakt met het bouwrijp maken van de landerijen, aange kocht van den heer W. Kors en mej. de Wed. A. Verstoep. Hiertoe zal worden overgegaan tot het maken van een vaste brug over d« AlpKenwatering, waarvoor een crediet van 7500 is verleend, en ook met de wegverharding zal worden begon nen en voortgegaan naar behoefte. De bouwverordennig werd aangevuld met enkele bepalingen, meer speciaal om te voorkomen dat de toegangsweg aan den Kanaaldijk te smal zal worden; verder om de mogelijkheid te scheppen om septic- tanks te plaatsen in plaats van beerputten en eindelijk om te voorkomen dat er wordt gebouwd op plaatsen, waar van rioleering of wegverharding nog geen sprake is. De rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1927 werd goedgekeurd in ont vangst op 11.118 en in uitgaaf op 11.094. De gemeentelijke subsidie, be groot op 10.800 behoefde slechts 10.600 te bedragen. Z0ETERW0UDE. Geboren: Apolonia Johanna d. v. J. v. d. Drift en G. A. Knijper. Getrouwd: A. de Wit en A. Parle- vliet. J. M. Kraan en B. Nicolai. N. Hoogeveen en A. C. van der Poel. J. J. van Meurs en M. Blom. P. J. van Benten en P. M. van der Hoeven. KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN. Onrechtvaardig beschuldigd. A. G. teHazerswoude stond berecht in overtreding der leerplichtwet voor zijn dochtertje, bet welk nog leerplichtig was. Bekl. was niet verschenen. Uit het verhoor bleek echter dat het kind inderdaad 7 klassen der school had doorloopen, waar op bekl. werd vrijgesproken. Vuil in een steeg. S. M. te A 1 p h e n wes geverbaliseerd, dat hij vuil had geworpen in een steeg, waarop derden overpad hebben en welke in verbinding stond met den openbaren weg. Bekl. ontkende dat het vuil van hem afkomstig was. Do verbalisant zeide ech ter, dat er een gedeelte van een briefkaart van bekl. bij was, benevens afval van het bedrijf hetwelk bekl. uitoefent. De ambte naar achtte het foit voldoende bewezen en verzocht een geldboete van 0.50 sub. 1 dag. Uitspraak 1 sub. 1 dag hechtenis. Dezelfde bekl. stond terecht dat hij in het bezit was van een revolver nadat de vergunning daarvoor was ingetrokken. Bekl. zeide, dat hij het wapen voor den vervaldatum uit elkaar had geschroefd en in den Rijn had geworpen. De verbalisant antwoordde op een desbetreffende vraag van den kantoni echter, dat hij geen revol ver had gezien, en een huiszoeking leverde evenmin resultaat op. Bekl. werd hierop vrijgesproken. Melkvervalschingen. O. van Sch. had op 14 Nov* melk afgele verd welke na scheikundig onderzoek toe gevoegd water bleek te bevatten tot een percentage van resp. 16 en 22 pet. terwijl andere genomen monsters geen afwijkingen vertoonden. De ambtenaar van het O. M. verzocht een geldboete van 400 subs. 50 dagen. Beklaagdes verdediger pleitte voor clementie op grond dat bekl. nooit was ge verbaliseerd en om het feit, dat de „Sier- kan" waaraan bekl. de melk aflevert, hem zelfs een premie heeft toegekend voor de goede kwaliteit en vetgehalte der melk. Bekl. werd vero >rdeeld tot 250 subs. 20 d. Voor eenzelfde feit was geverbaliseerd J. G. te A 1 p h e n. Het toegevoegde water was hier een percentage van 8. Bekl. ont- konde zijn schuld. De week tevoren was er een monster genomen „Nu, als ik er vanaf wist, dat het niet erg richtig was, zou ik toch een ezel zijn om er de volgende week weer water in te doen", aldus bekl. Hij werd echter veroordeeld tot 100 sub. 10 dg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. BLAUWE JEANS JONGENSBROEKEN, a Af leef tijd 9/10 jaar l.d.Q GESTREEPTE SHILLER ft ftE JONGENSOVERHEMDEN.. U.OO HEEREN-OVERHEMDEN, a q met piqué borst GESTREEPTE ZEPHIR i Qfl OVERHEMDEN m. BOORD l.öU JONGENS PADVINDERS KOUSEN, met moderne ft "7 ft Jacquard randen U./ö Maakt Uw hoeden zelf BOLLEN „RAFFIA" 20 grams alle kleuren, per bol U.£U PRIMA COCOS HAND- n qo STOFFERS U.OO GERUIT EN GESTREEPTE ZEPHIRS, zeer geschikt arti kel voor kinderjurken, 90 c.M. ty-j breed, per el U.v/ GEEL KEPER VROUWEN- ft Cft BROEKEN U.DU WITTE DAMESONDER- a -7/* JURKEN, m. br. borduursel l./U VLOERZEIL met roode rug, 183 c.M. breed Idem, 200 c.M. breed HUISKAMERGARNITUUR: 2 FAUTEUILS en 4 STOE LEN met kunstleder MASSIEF EIKEN HUIS KAMERTAFEL PRIMA BEUKEN KEUKEN STOELEN, met houten zitting AXMINSTER SALON KARPETTEN 190 X 280 Idem 250 X 350 ZWARE COCOSLOOPERS, 50 c.M. breed, per el LUSTER KOP EN SCHOTEL roomkleur EIKEN PARAPLUIE- STANDAARDS, m. zinken bak KAPOK VOOR BIJVULLING, pondszakken 0.79 1.40 34.75 5.50 2.45 25.75 44.00 0.72 0.23 2.90 0.59 StoLslr. 130-138 Onder de roode vlag. G. van D. was al bestuurder van een stoomboot door de Gouwebrug te Bos koop gevaren, terwijl de roode vlag uit stond, ten teeken dat hij er niet door kon. Bekl. zeide dat hij niet meer kon inhou den, daar er vuil tusschen de schroef zat. Zijn knecht had hii opgedragen het touw uit te werpen, doch dit was van de paal afgegleden, waardoor hij in aanvaring met de brug was gekomen. De brugwachter deed over het geval een andere lezing; bekl. had veel eerder kunnen inhouden. Als hij ingehouden had, toen hij de roode vlag zag, was er niets gebeurd, maar hij voer door tot het laatste oogenblik. Toen viel er niets meer aan te doen. Bekl. vaart altijd zoo wild. Een getuige k décharge verklaarde dat er veel vuil tusschen de schroef zat, waar door het zoo goed al niet mogelijk was om voldoerde te manoeuvreeren. De amb tenaar van het O. M. eischte een geldboe te van 8 subs. 4 dg. Uitspraak 6 subs. 3 dg. Botsing met een autobus. J. B. M. K. te Den Haag had als be stuurder van een vierwielig motorrijtuig niet spoedig enoeg naar den rechterkant bij het passeeren van een van de tegen overgestelde richting komende autobus een botsing niet kon verhinderen. Get. E. M. zeide, dat bekl. wellicht door de snelle vaart en de gladheid van den weg niet poedig genoeg naar den rechterkant van den weg kon komen, daar hij tevoren links moest rijden voor het passeeren van een groentenwagen Een tweede getuige deed eenzelfde verklaring en wees op het snelle rijden van bekl. Bekl. zeide echter het tegendeelhij stond geheel aan den rechterkant van den weg; de autobus reed verkeerd, waarop een der getuigen in het midden bracht dat een auto die later pas seerde, beter rechts dan links van bekl. auto kon passeeren. Het O. M. eischte een geldboete van 40 subs. 20 dg. De kanton rechter veroordeelde bekl. tot 30 subs. 10 dagen. G. M. te Boskoop, bestuurder "an een autobus wegens aanrijding 15 subs. 5 dg., met toewijzing van een civiele vordering van 40. C. H. R., P. O. P., en M. K. haddon in vereeniging een handkar voortgeduwd en doordat het er nogal eigenaardig van langs ging, werd een passeerende fietsrijder aan gereden. Bekl. werden veroordeeld, R. en K. tot 7 en P. tot 3 subs. 3 dg. G. R. te Boskoop 8 subs. 4 dg. J. J. G. voor het geven van een dansge legenheid op Zondag zonder toestemming van B. en W. 2 subs. 1 dag. RETOURCOMMISSIES. Te Sittard. Yoor de arrondissements-rechtbank te Maastricht stond terecht de hoofdcommies, leider der bedrijven te Sittard, ter zake, dat hij zich had schuldig gemaakt aan overtreding van art. 362 W. v. Str. Ver dachte wordt ten laste gelegd, dat hij drie maal een bedrag van geld had aangenomen, n.l. 3S0, 400 en 450 van den vertegen woordiger der fabriek W. Wilson, te 's-Hage, ten einde bestellingen bij die fir ma te doen. Verdachte bekende die sommen te heb ben ontvangen, naar de firma, volgens hem, beweerde, voor de aangename samen werking. De burgemeester van Sittard verklaar de, dat verdachte als een prima ambtenaar bekend staat. Hij verving den gasdirecteur en voor zijn veelomvattenden arbeid kreeg hij slechts ƒ3300 a ƒ3400. Uit niets is ge bleken, dat de gemeente benadeeld is ge worden. Het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen en al komen er nu nog zooveel verzachtende omstandigheden, het feit staat vast. Het O. M. eischte 1000 boete of een maand hechtenis. De verdediger, mr. Van Assendorp, pleitte een voorwaardelijke straf of een geldboete. Verdachte is in zijn betrekking geschorst. Te 's-Gravenhage. Voor de Haagsche Rechtbank heeft te recht gestaan een hoofdopzichter bij het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf te Den Haag, ter zake van het misdrijf, genoemd in art. 363 Wetboek van Strafrecht, n.l. het aannemen van giften als ambtenaar, we tende dat deze hem gedaan werden, ten einde hem te bewegen in Btrijd met zijn plicht te doen of na te laten. Een vertegenwoordiger van een Hilver- sumsche firma deelde als getuige mede, dat hij aan verdachte -eenige jaren geleden meermalen namens zijn firma geldelijke bedragen heeft gegeven. Getuige erkende, dat hij echter lang niet alles, wat zijn fir ma voor dat doel ter hand stelde, aan ver dachte heeft afgedragen. Hij heeft zelf ook een gedeelte daarvan behouden. Later heeft hij in verband hiermede aan zijn firma on geveer 5590 gerestitueerd. Volgens ge tuige zou verdachte in totaal ongeveer een gelijk bedrag hebben ontvangen. Voorden rechter-eommissaris heeft getuige indertijd verklaard, dat hij bij inschrijvingen voor le veringen, van verdachte mondeling inlich tingen had verkregen omtrent de prijzen van concurreerende firma's Thans kwam getuige aanvankelijk op deze verklaring terug. Namen van firma's heeft verdachte nooit genoemd; ook heeft hij geen beschei den laten zien. De directeur van het G.E.B. deelde mede, dat verdachte wel zóó op de hoogte van het bedrijf was om in staat te zijn, inlichtingen te verstrekken waarvan hier sprake is. De adjunct-directeur verklaarde nog, dat aan verdachte wel werd opgedragen om of fertes aan te vragen, wanneer er iets noodig was voor de afdeeling verlichting van het bedrijf. De directeur van de Hilversumsche firma verklaarde, dat hij aan zijn vertegenwoor diger meermalen geld heeft gegeven om aan verdachte af te dragen. Deze bedragen wer den als de gebruikelijke fooien gegeven en niet voor een bepaalden dienst of iets derge lijks. Later is getuige gebleken, dat dit geld voor een groot deel niet bij verdachte is te recht gekomen. Of deze er inderdaad wol iets van gekregen heeft, kan getuige niet nagaan. Verdachte ontkende ten stelligste, dat de vertegenwoordiger der Hilversumsche fir ma hem ooit fooien heeft ter hand gesteld. Ook heeft hij hem nooit inlichtingen ver strekt. Verdachte's gevolgtrekking is der halve, dat de vertegenwoordiger zelf al het geld in zijn zak moet hebben gestoken. Het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen. Spr. noemde de feiten van zeer ernstigen aard en oordeelde in verband de algemeen© preventi een ernstige straf noodzakelijk. Eisch zes maanden gevangenisstraf. Kindermoord. Do arrondissementsrechtbank te Breda verooi deelde een 24-jarigen man uit Prin- cenhage. die in November 1926 het pasge boren kind van zijn vrouw opzettelijk van het leven beroofde door het met een kussen te verstikken, wegens moord tot een gevan- genistraf van vijf jaar. De eisch was acht jaar. Poütie-agenten voor de Rechtbank. Gedurende eenigen tijd bemerkte dc heer J. Slijver, die nabij zijn woning in dc Emmastraat to Helpman, het Zuidelijke deel van de st-ad Groningen, een werk plaats heeft, waar hij sigaren fabriceert en tevens sigaretten opslaat, dat zoo nu en dan sigaren, zoowel als sigaretten op on verklaarbare wijze verdwenen. Hij stelde de recherche hiervan in ken nis, die een plan beraamde om de dieven te vangen, met het gevolg, dat in den nacht van 18 op 19 Maart j.l. twee mannen op heeterdaad betrapt werden. Groot was de verwondering, toen bleek, dat de beide dieven politie-agenten waren, die in Help man dienst hadden en dus voor de rust en veiligheid der bewoners hadden te zor gen. De beide agenten, de 30-jarige W. ter B. en de 31-jarige J. H. hebben zich kens met behulp van een valschen sleuLel toe gang tot de werkplaats verschaft en zoo als later bleek, hebben ze niet alleen werkplaats meermalen met een bezoek 1 eerd, doch zijn ze tovens, eveneens 1 een valschen sleutel meermalen het 1 de Pasage van den heer J. Bouwo eveneens in Helpman binnengedrou waar ze ook sigaren en sigaretten vreemden. A Bij nader onderzoek is gebleken, dat een andere politieagent bij deze zaak trokken was, de 30-jarige P. T., dit Scheemda, waar hij met vacantia vent< de, werd gearresteerd. Deze zaak heeft, zooals te begrijpen groot opzien gebaard, temeer waar de gearresteerden allen ongeveer 7 diet jaren achter den rug hadden. Onder het politiecorps heerschte groi verslagenheid omdat zooiets kon voor men. De recherche acht zich gelukkig 4 slechte elementen uit het corps te hebl kunnen verwijderen. De agenten zijn onmiddellijk in gesteld en voor ontslag voorgedragen. Heden kwam de zaak voor de rechtbj te Groningen. Het eerst verscheen voor de rechtbi W. ter B. 30 jaar, wonende te Groninj Hij wordt ervan verdacht: le. dat bij verschillende tijdstippen in de tweede h van 1927 en het eerste kwartaal van l te Groningen,tezamen en in vereenig l met een ander persoon althans afzoni lijk, eenige sigaren en sigaretten, to< j hoorend aan J. Slijver, althans aan ander dan verdachte en zijn eventue mededader heeft weggenomen, met oogmerk om zich die sigaren en sigarel wederrechtelijk toe te eigenen. 2e. op verschillende tijdstippen in omstreeks het eerste kwartaal van 1 te Groningen tezamen en in vereenig althans afzonderlijk, eenige sigaren en garetten, toebehoorend aan Jan Bouwm althans aan een ander dan aan verdad A en zijn eventueelen mededader heeft wi I genomen, met het oogmerk om zich die 1 garen en sigaretten wederrechtelijk toe eigenen. Verdediger is Mr. F. K. van Omn Kloeke. De tweede verdachte was J. H., 31 jj wonende te Groningen. Hij werd ervan verdacht: le. dat hij verschillende tijdstippen in of omstre het eerste kwartaal van 1928 te Gronini opzettelijk eenige sigaren en sigaret! door ter B. door diefstal verkregen, laatstgenoemde als geschenk heeft aan nomen. 2e. op een of meerdere tijdtipj in of omstreeks het eerste kwartaal 1 1928 te Groningen tezamen of in veret ging met een ander persoon, althans zondevlijk eenige sigaren en sigaret toebehoorend e aan Joh. Slijver althans 1 een ander dan aan verdachte en zijn ei tueelen mededader heeft weggenomen 1 het oogmerk zich die sigaren en sigal ten wederrechtelijk toe te eigenen. Verdediger is Mr. \V. J. M. Weersms Als laatste verdachte in deze opzienk rende zaak verscheen P. T. 30 jaar, tvonl de te Groningen. Hem is ten laste gelej le. dat hij op verschillende tijdstip in de tweede helft van 1927 of daaromt te Groningen tezamen en in vereenii met een ander persoon, althans afzoni lijk, eenige sigaren en sigaretten, te hoorend aan Jan Bouwman, althans een ander dan aan verdachte en zijn 1 tueelen merledader heeft weggenomen 1 het oogmerk om zich die sigaren en 1 retten wederrechtelijk toe te eigenen. 2e. op 'verschillende tijdstippen in omstreeks het eind van 1927 te Groninj tezamen of in vereeniging met persoon, althans afzonderlijk eenige si ren, toebehoorend aan Joh. Slijver, altb aan een ander dan aan verdachte en eventueelen mededader, met het oogmi om zich die sigaren wederrechtelijk toe eigenen. Verdediger van dezen verdachte is 1 D. N. Bre.i'V^laar. De zaak had buitengewoon groote 1 langstelling. De 3 zaken werden snel achter elfa afgphaudeld. In zijn requisitoir wees substituut officier van justitie erop, datl een ontstellend feit is, dat leden van I politie-corps zich op zoo ergerlijke wi gedragen, waar toch de geheele burgi de politie moet beschouwen als de schermster van hof en huis. De feiten 1 zoo ergerlijk, dat geen lichte straf worden opgelegd. Spr. eischte tegen I B. 2 jaar, tegen T. 2 jaar en tegen H. 1 j» en 6 maanden gevangenisstraf. De verdedigers pleitten clementie. Kanunnik Peeters. Tot kanunnik van het kapittel der 1 thedrale Kerk van Roermond is door Z. H. Mgr. L. Schrijnen benoemd de hcngei waarde heer J. W. Peeters oud-directe van het Bischoppelijk College te R# mond. Johannes Wilhelmus Peeters, den 17d Juli 1862 te Neer (L.) geboren, ontving d 6den April 1889 de H. Priestcrwijdii Reeds den len Januari van dat jaar 1 hij tot leeraar aan het. Bisschoppelijk C lege benoemd. Den 3den Sept. 1909 volg zijn benoeming tqt directeur van dat C lege, waar hij den tegenwoordigen bisscb van Roermond opvolgde. Dertien jar heeft directeur Peeters zijn functie *1 vuldi totdat hij den 12den Juli 1922 een ontslag kreeg. Sindsdien bleef hij als 1' raar aan het College verbonden. Pater Tarcitius. De hoogeerw. pater Taicitins, in de i reld Henri van Valenberg, geboren te ten, is benoemd tot regulier overste de paters en broeders Capucijnen op f

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10