INTERNATIONALE UNIE VAN R.K. VROUWENBONDEN te Vragenbus. Nu wordj heeft t Zomer nieuws noodig Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek. Gistermorgen is, zooals reeds gemeld, a 8 uur in de parochiekerk van den H. g aa acobus aan de Parkstraat te 's-Gfavon- age een pontificale H. Mis opgedragen denfcr gelegenheid van het R. K. Vrouwen- ongres, welke werd gecelebreerd door Z. xc. den Nuntius, Mgr. L. Schioppa, ge- )Rï ssisteerd door den Deken van 's-Graven- age, den Hoogeerw. Heer H. A. Th. van nlam, de beide kapelaans der parochie, en [gr. Jansen uit Utrecht, geestelijk advi- Het hoofdaltaar was versierd met een ohat van bloemen en brandde in een zee m kaarslicht. Bijna alle congressisten naderden tot dc [eilige Tafel. Na afloop reden de deelneemsters aan iet congres in 5 Am ova's naar de Witte Irug, waar het ontbijt werd gebruikt. l01" :esfc 1 p£ CONGRES TE 's-GRAVENHAGE Openingrede van Z.Ex. Mgr. L. Schioppa. Gisterochtend werd het congres van de dei nternationale Unie van R. K. Vrouwen- Ie ifonden in hotel „De Witte Brug" geopend it een rede van den Nuntius, mgr. L. 10 chioppa, die als volgt sprak. Met ontroering zag ik het algemeen on- erwcrp van uw congres: „de verheffing an het zedelijk peil van het gezin". Ik zag het met ontroering, want dit nderwerp is zoozeer in overeenstemming iet de meest ernstige, de meest urgente ooden van onzen tijd, dat het me voor- omt, dat het U door God moet zijn inge- >ven. De zedelijkheid en het gezin zijn niet te :lieiden begrippen. Het gezin zij Katho- ek of Heidensch, Joodsch of Islamietisch, f wel het is zedelijk, of wel het is niet et gezin zooals God het stichtte, zooals natuur het vormde. Ik spreek niet van «en bovennatuurlijken stempel, dien Je- as Christus op het gezin drukte, toen Hij et huwelijk tot een Sacrament verhief, v leen, slechts bezien van natuurlijk en matschappelijk standpunt, is de familie 00 iets heiligs, zoo iets moois, zoo ideaal, afc zij slechts zedelijk kan zijn of geen e imilie is. Is in het gezin niet de vader at hoog en heilig gezag, die menschelijke .jLhepper, die het werk van den Hemel- :hen Schepper voortzet. Is het niet de .oeder die eenige liefde, waaraan geen goisme ten grondslag ligt, die liefde, ie zich geheel geeft, die zich steeds geeft, [e zich steeds geeft tot in heldhaftige op- Ifering. Is het niet het kind, het wezen, at het ras, het vaderland, het menschdom onijn stand houdt? Vernietig of verminder de zedelijkheid e a die drie heilige wezens, die de familie t -ormen en zij is ontheiligd, verminkt, I's in onzen tijd de zedelijkheid van het ai) jezin in verval? Het is niet aan mij U dit - 11 lan te toonen. Welsprekende redenaars ,s sullen U op dit verval wijzen. Ik zeg. U iever wie de zedelijkheid weer op een ril looger peil moeten brengen. Het is uw aak, vrouwen, en speciaal van U, katlio- rJ" ieke vrouwen, want het verval spaart elfs niet het katholieke gezin of het zooge- f laamd katholieke gezin. Ja het zoo- [enaarnd, want de katholieke familie, wier edelijkheidsbegrip daalt, zij het slechts in iterlijkheden, als dé mode, het bioscoop- n theaterbezoek, verdient den naam ka st# holiek niet en, als zij dien draagt, is het n chijnheiligheid, is het een leugen. Het is uw taak, echtgenooten, moeders, usters, dochters, het zedelijk peil van het Q ;ezin te verhoogen; uw taak, omdat gij ijt de hoeksteen van het gezin, de be- 1 11 chermende engelen der zedelijkheid. Het is Uwe taak, want, al roept de on- eine liefde tot de vrouw de onzedelijkheid n het leven, de reine en zuivere liefde, lie de vrouw moet eischen, kweekt de ze- elijkheid in gezin en maatschappij. Welk :eI cn zware verantwoordelijkheid, dames, ust op Uw schouders! Met welke middelen moet het zedelijk n' ieil van het gezin worden verhoogd? Dat is, wat Uw congres in deze gezegende da gen zal bestudeeren in dit land, waar, over het algemeen, de geest in de familie «n hare zedelijkheid een goed, mooi voor- 0r >eeld zijn, zoodat de sfeer voor Uw werk funstig is. Evenwel, welke ook Uwe besprekingen tullen zijn, deze moeten verlicht worden loor twee toortsen: de eensgezindheid en le vrijheid; eensgezindheid in het nastr'e- jen van het goede en in het aanvaarden er richtsnoeren, gegeven door Kerk en az 'aus; vrijheid in het uiten van wat goed n waar is. Hoe ook Uwe, conclusie uitvallen, ze zul- in eerst waarde krijgen, wanneer ze in 0 ruchtbare daden worden omgezet. Deze .aden moeten echter worden beheerscht oor een zuiveren Katholieken geest, dien ae|e Stedehouder van Christus U voorstelt, aanbeveelt, U oplegt. Geachte toehoorsters, bij het Katholie- 1 sociale werk bestaat, evenmin als in let Katholiek geloof, een neutrale zone, lestaan geen neutrale schakeeringen. Wel- 'illendheid tegen over allen, liefde tegen- ver allen; van ons principe afwijken voor r iemand! Onverdraagzaamheid? Ja zeker, o ooals die van Jesus Christus, Die zich iet kruisigen ter liefde van allen en niet- jenstaande dat, zeide: „Wie niet met lij is, is tegen Mij En nu, mijne hoorsters, begint Uw werk, tiet die wijsheid, die toewijding en die postolische liefde, waarvan gij reeds meer ualen bewijzen hebt gegeven. Werkt aan erheffing van het zedelijk peil van iet gezin, onder het oog van God, de be- leherming van Maria, het heerlijk ideaal van maagd, eclitgenoote en moeder, onder den zegen van het geestelijk Opperhoofd op aarde. Geachte dames, alle Katholieke vrou wen der wereld en niet alleen de Katho lieke vrouwen houden het oog op u ge richt. Zij wachten op Uw woord, Uw raad, Uwe waarschuwing, maar vooral op Uw voorbeeld, dat terwijl het de familie van den ondergang redt, ook het vaderland en maatschappij hiervoor behoedt. Na dezé rede heette de algemeene voor zitster der Union mevr. F. Steenberghe Engeringh alle aanwezigen welkom. Protest. Spr. zeide, dat het bureau der Unie voorstelt het volgende protest aan te tee kenen De Internationale Unie van Katholieke Vrouwenbonden, in congres vereenigd in den Haag, is van meening, dat haar eerste daad moet zijn, haar stem eerbiedig te ver eenigen met de stem van den Paus en het geheele Episcopaat. Het protesteert luide tegen het complot van „stilzwijgen", 3at aan de wereld de onrechtvaardige vervol ging, die in Mexico al sedert maanden duurt, zou willen onttrekken. Deze vervol ging is een beleediging voor den gods dienst, voor het recht en voor de mensche lijke vrijheid. Daarom kondigt, de Interna tionale Unie van Katholieke Vrouwenbon den, in naam van 57 vereenigingen, welke 26 naties vertegenwoordigen, openlijk af, dat het belang der Katholieke Mexicanen ook haar belang is, dat in naam van de nauwe menschelijke saamhoorigheid en meer nog in naam van de Christelijke broe derschap, welke in eenzelfde lichaam de leden van den Christus nauw vereenigt, da Katholieke vrouwen zich in haar ziel getroffen voelen, door de afschuwelijke onrechtvaardigheid en de bloedige vervol ging, die haar Mexicaansehe zusters onder drukt. Zij verklaart, nog steeds in naam van dezelfde menschelijke saamhoorigheid en van de innige Christelijke broederschap, dat elke bij haar aangesloten vereeniging al haar invloed zal moeten aanwenden en alle middelen in het werk zal moeten stel len om de openbare meening ontroerd te stemmen en om in de gemoederen een rechtvaardige verontwaardiging te doen ontstaan door middel van pers, vlugschrif ten, film, lezingen. De algemeene campagne, welke nu aan vangt, zal niet. eindigen vóór de godsdienst vervolging zelf heeft opgehouden. De In ternationale Unie van Katholieke Vrou wenbonden, wetend welk een machtig hulpmiddel het gebed is, besluit: om haar 25 millioen aangesloten vrouwen op te roe pen op 9 Juni, het feest van het H. Hart, ijleel te nemen aan een algemeene H. Com munie tot intentie van Mexico. Spr. deelde voorts mede, dat het bureau der Unie een serie lichtbeelden ter be schikking stelt, welke dienst kunnen doen bij propagandalezingen en bijeenkomsten. Redevoeringen. Na de opening van het congres hield pater la Brière een rede over de noodzake lijkheid van internationale samenwerking. ^Vervolgens sprak gravin Zichy (Honga rije) over het communisme. Zij ving haar rede aan met woorden van dank voor hetgeen Nederland voor het Hongaarsche kind heeft gedaan en kwam daarna tot haar onderwerp. Zij schetste de gevaren van het communisme, die zij in haar vaderland gedurende een communistisch bewind van eenige weken met eigen oogen heeft gezien, zoodat zij weet, wat het wil zeggen, door communis ten te worden geregeerd. Vergaderingen. Om drie uur gisternamiddag kwamen in sectievergaderingen de commissies bij elkaar, op het vorige congres benoemd voor „de Propaganda en Verdediging van het Geloof' en ,,de Bescherming en Ver heffing van de Vrouw". Eerstgenoemde commissie werd voorge zeten door mevrouw de Vicomtesse de Vélard. Er werd een interessant rapport uitgebracht over de positie van de Katho lieke Kerk .in verschillende landen vol licht- en schaduwzijden. In het bijzonder werd de droeve toestand in Mexico geme moreerd, maar ook in sommige Staten van Europa bleken gevaren voor godsdienst, geloof en zeden zeer dreigend. In de tweede sectie-vergadering, gepre sideerd door mejuffrouw Thürler, moest met leedwezen gewag worden gemaakt van het bericht van verhindering, ingeko men van mevrouw de Barones de Monte- nach, die zooals men weet, de algemeene voorzitster is van de „Intern. Kath. ver eeniging der Jonge Meisjes Bescherming". Uit het rapport, dat over dit liefdewerk werd uitgebracht, bleek de groote waak zaamheid der dames, die zich met het moeilijke stationswerk belasten. Uitvoerige bijzonderheden werden meegedeeld over de vrouwen- en meisjeshuizen, de bescher ming der meisjes, die naar grocte steden trekken, enz. Een en ander gaf tot geani meerde besprekingen aanleiding. Gisteravond gaf het gemeentebestuur een receptie in het Bondsgcbouw, waar de burgemeester de deelneemsters verwel komde. Uit de Landbouwwereld. Het landbouw-huishoudonderwijs. In de laatste jaren is men meer en meer aandacht aan dit onderwijs gaan wijden, en is de belangstelling daarvoor bij de meisjes zelf ook zeer toegenomen. Op het platteland bestaat een vrouwenvraagstuk van gansch anderen aard dan in de stad. 't Gaat daar vooral om de vraag, hoe van de meisjes flinke boerinnen te maken, voor zoover zij nog in het bedrijf meewerken, èn degelijke huisvrouwen, terwijl bij haar, in de derde plaats, ook belangstelling moet worden gewekt voor allerle'i dingen, het maatschappelijk leven betreffende, zoodat haar blik wordt verruimd, haar inzicht ver heldert. Als huisvrouw heeft de boerin zoo lazen we laatst in de „N. C een vierledige taak1. Zij is arbeidster. Het werk in huis en hof moet door haar verricht worden met of zonder hulp. Zij moet dat leeren op de beste en vlugste wij ze, met zoo weinig mogelijk verlies van ma teriaal en arbeidskracht. Wij denken hier aan: koken, huishoudelijk werk, waschbe- handeling, warenkennis van materiaal en levensmiddelen, receptenleer (voor de keu ken). Zij is ook leidster der werkzaamheden en moet dus zorgen voor een goede werk- indeeling. 2. Zij is de verzorgster van de gezondheid van alle le den van het gezin. Hiervoor is een ruime kennis noodig. Zij behoeft geen zie ken te genezen, maar ze moet ziekten trachten te voorkomen, dus zorgen voor goede hygiëne. Daartoe moet haar eenige kennis worden bijgebracht van het men- schelijk lichaam, en daarmee in verband de voedingsleer. Verder van den juisten wo ningbouw en -inrichting, van watervoorzie ning, vuilafvoer, ventilatie (luchtverver- sching) verlichting, enz.: wat saamtjevoegd wordt onder: huishoudkunde, Wat de ver zorging van zieken betreft, moet zij leeren, waarom doctoron beter zijn dan kwakzal vers, terwijl zij het noodige inzicht moet hebben om de verpleging onder toezicht van den dokter op zich te kunnen nemen. Dit wordt onderwezen op de lessen in: ziekenvoeding, ziekenverpleging en ver bandleer. Verder zijn ook lessen in zuige- lingenverpleging van groot belang. 3. Zij schept de sfeer van het ge- z i n. Dit is misschien wel het belangrijkste deel, hoewel het niet in vakken te onder wijzen is. Toch kan de school of cursus hier grooten invloed 'op uitoefenen. 4. Als lid van de maatschappij heeft zij, ten slotte, nog een taak, waarop we hierboven in den aanhef reeds wezen. Sorteering en Verpakking van Fruit. Indien de teler voor zijn fruit een be hoorlijken prijs wil maken, dan moet hij het niet maar zoo afleveren als het van den boom komt, maar dan dient hij daaraan eénigo zorg te besteden: sorteering en verpakking kunnen liet aangebodene aan lokkelijker maken en bijgevolg ook den prijs verhoogen. Dit wordt ook door onze telers meer en meer ingezien, en men gaat zoetjes aan het voorbeeld, gegeven door den Amerikaanschen teler, navolgen. Zoo worden op de veiling te Geldermalsen aanvoerder en kooper in de gelegenheid ge steld, het fruit in de gewenschte kwaliteiten te sortceren. Ook te Kapelle heeft men het sorteeren reeds een paar jaren toegepast, terwijl op de veiling te Kesteren niet en kel wordt gesorteerd, maar ook verpakt in de standaardkist, Amerikaansch systeem. Men komt dus ook hier op den goeden weg. maar Ja er is een maar, evenals bij zoovele dingen. Want sorteering en ver pakking kunnen niet alleen de gewenschte prijsverhooging teweegbrengen. Zeker, men betaalt er meer voor, als het fruit, naar kwaliteit gesorteerd en behoorlijk verpakt wordt aangeboden. Maar de Vraag is, of daardoor de prijs voldoende wordt ver hoogd. En nu zegt deervaring, door den Amerikaanschen teler opgedaan, dat slechts din het sorteeren en het verpakken wor den beloond, indien minstens 50 dus minstens de helft, van zijn fruit, voldoet aan de eischen, welke aan kistappelen wor den gesteld. En dewijl dit van het Neder- landsche fruit over 't geheel nog lang niet gezegd kan worden, helaas, moet allereerst gestreefd worden naar goede, naar eerste kwaliteit fruit. Schiet men in dit streven tekort, dan zal het andere op teleurstelling uitloopende prijs van het product zal be neden de verwachting blijven. Men moet de paarden vóór, en niet achter den wagen spannen. Toch mag het o.i. niet afgekeurd worden, dat hier en daar verpakkingscur- sussen worden gehouden, en is het verblij dend, dfbt daarvoor een bevredigende be langstelling blijkt te bestaan. Als tegelijk maar wM bedacht wordt, dat de zorg voor een goede kwaliteit nommer één moet zijn. Men zal trouwens gauw genoeg inzien, dat de Amerikaan gelijk heeft, en dat een loonende teelt slechts mogelijk is, als een goed product ter veiling wordt gebracht en wordt geëxporteerd. Vooral in goede fruit- jaren blijkt de waarde daarvan: voor le kwaliteit heeft men dan nog gaarne een goeden prijs over. Ziektebestrijding bij onze ooftboomen kost geld, maar beloont zich. Wenken en mededeelingen. Het mond- en klauwzeer heerscht hier weer. Landbouwers, weest waakzaam! Doet direct aangifte als ge verdachte verschijn selen waarneemt, en neemt de gegeven voorschriften streng in acht. Bij voortgaan der ziekte lijdt ge. direct en indirect (door belemmering von den export) groote scha. Een genezend middel is nog steeds niet gevonden, al werden zeer vele als zoodanig aangeboden. In Frankriik -wordt den laat- sten tijd een nieuw middel door verschil lende dierenartsen, naar het heet, met suc ces toegepast, De heer Hupkes, dieren arts, te Gouda, is in Frankrijk geweest ora een onderzoek in te stellen. Thans neemt hij zelf proeven. De berichten lui den, dat de betrokken veehouders, tevrée zijn en de „vlugge en volledige genezing roemen. De heer Hupkes zelf is in zijn uit latingen voorzichtig, wetende, dat het moei lijk is goede proeven te nemen. Vergelij kende proefnemingen, b.v. met het ontsmet tingsmiddel sulfoliquid, en dan in groot aantal, kunnen hem straks wellicht een po sitief oordeel doen vellen. Afwachten dus! Weet gij? Weet gij, dat de verslagen van de boek houding van Ï^.C.B. (Noordbr. Chr. Boeren bond) hebben doen zien, dat ook in die pro vincie op vele boerderijen van vooruitgang geen sprake is; dat op de kleinere bedrij ven per Hectare iets grooter netto winst werd gemaakt dan op de grootcre? Weet gij, dat de verslagen ook wijzen op groote verschillen, deels te danken aan dc uiteen- loopende omstandigheden, maar ook deels hieraan toe te schrijven, dat vele boeren nog te weinig profiteeren van de nieuwe landbouwwetenschap? Weet gij, dat door den Nederl. landbouw jaarlijks wordt voort gebracht voor een waarde van circa 1500 millioen gulden; dat dit een cijfer is, waar op do landbouwers met recht trotsch mo gen zijn, indien zij althans door hun vlijt en kennis het hunne daartoe bijdrageh? Maar weet gij ook, dat door toepassing van wat de moderne landbouwetonschap ons leert, in velerlei richting, dat cijfer nog zéér be langrijk kan worden, waarvan gij allen dan uw aandeel kunt medekrijgen? Is Het U bekend? Is het u bekend, dat de bewijsjes, welke bij veeverkoop wel worden afgegeven om den verkooper te dekken voor de schade, welke uit verborgen gebreken kan voort spruiten, zegelplichtig zijn; dat de ontvan gers der registratie en domeinen van den Minister bericht ontvingen, om in het ver volg dat recht en eventueele boete in te vorderen? Is het u bekend, dat het zegel- 'recht als volgt bedra-agt: Voor verzekeringen voor onbepaalden tijd 15 cent voor 666.66 tot 1000.— 20 cent voor 1000.— tot 1333.33 25 cent voor 1333.33 tot 1666.66 50 cent voor 1666.66 tot 3333.33 75 cent voor 3333.33 tot 5000.— enz.? Eu voor verzekeringen van niet langer dan een maand: 10 cent tot 20.000 15 cent voor 20.000 tot f 30.000 20 cent voor 30.000 tot 40.000 25 cent voor 40.000 tot 50.000 5p cent voort 50.000 tot 100.000? B-r. INGEZONDEN STUKKEN Federatie-examens. Waarde Collega's, Zooals telken jare worden ook nu weer in de maand Juni de examens afgenomen ter verkrijging van de diploma's van be kwaamheid voor de praktijk in Boekhou den en Moderne Talen, georganiseerd door de Federatie, kortweg genoemd en be kend als „Federatie-examens". Voor deelname -aan- eon of meer exa mens moet men zich schriftelijk aanmel den bij het secretariaat, Anna Paulow- nastraat 17a te Den Haag en wel vóór 5 Mei a.s. Leden onzer vereeniging, die aan deze examens wenschen deel te nemen, kun nen zich hiervoor echter wenden tot 't be stuur hunner afdeeling, in dit geval tot ondergeteekende, die zich gaarne tot het geven van alle gewenschte inlichtingen be reid verklaart. Bedragen de examengelden voor niet- leden per examenvak 7.50, voor hen, die minstens één jaar lid onzer organisatie zijn, is dit slechts 4. De diploma-gelden bedragen voor niet leden 10.35, doch voor leden onder de zelfde voorwaarden slechts 5.35. Zooals men ziet derhalve een niet ge ringe reductie voor de leden. Bovendien bestaat voor de leden ook nog de kans tot gratis-deelname aan deze examens, waartoe eene loting wordt ge houden onder de aanvragers. Zij, die aan deze loting wenschen deel te nemen, moeten zich erhter u i t c r 1 ij k 25 A p r i 1, dus a.s. W o e n s d ag, bij ondergeteekende hebben aangemeld. Voor de ongeorganiseerde collega's mo ge kennisname van het bovenstaande er toe leiden, da,t zij tot de overtuiging ko men van het nut der organisatie, welke hen ook in deze niet onbelangrijke voor dcelen biedt. Namens het Bestuur van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor-, en Winkel bedienden „St. Franciscus van Assisië", Afdeeling Leiden, H. LOMBERT, Penningmeester. Stationsweg 8a (2 x bellen). INGEZONDEN MEOEOEELINGEN. Vraag: Mijn zoon is gestorven. Hij was meerderjarig en zonder vermogen. Zijn de ouders dan verplicht over zijn in komstenbelasting 1927192S te betalen. Antwoord: De ouders-erfgenamen zijn verplicht de belasting le betalen, ten zij zij de nalatenschap verwerpen. Zoolang u nog geen daad hebt gesteld, waaruit stil zwijgend blijkt, dat de nalatenschap is aanvaard, kunt u altijd nog verwerpen. U moet daartoe een verklaring afleggen bij de griffie van de Haagsche rechtbank. Stoomvaartberichten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KONINGIN DER NEDERLANDEN, vertr. 24 April v. Amst. n. Batavia. KON NED. STMB.-MAATSCHAPPIJ. HEBE vertr. 23 April v. Malaga n. Cadiz. NEREUS arr. 23 April v.'Amst. te Ko penhagen, Uwtr 5592 NOTOS vertr. 23 April v. Malaga n. Genua. STELLA vertr. 23 April v. Patras n. Malta. VENUS vertr. 23 April v. Tanger n. Malta. VULCANUS vertr. 23 April v. Bremen n. Amst. KON. H0LL. LL0YD. WATERLAND (thuisr.) vertr. 23 April v. Las Palmas; wordt 30 April 's morgens vroeg tc Londen venvacht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. EDAM, Rott n. New-Orleans arr. 22 April te Tampa. RIJNDAM, New York n. Rott. vertr. 24 April v. Boulogne. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. GEMMA (uitr.) vertr. 22 April v. Pe- nang. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. BOVENKERK (uitr.) arr. 22 April te Madras. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. DRECHTSTROOM arr. 24 April v. Amst. tc Hamburg. ROTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA uitr.) pass. 23 April Sa- gres. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LIJN. ALHENA (thuisr.) vertr. 22 April v. Bah ia. ZIJLDIJK (uitr.) arr. 22 April te B'Ayros. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. LYCAON arr. 21 April v. Japan en Sin gapore te Amst. LISSE. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 8 uur in het gemeentehuis. De agenda omvat: Voorstel tot verkoop van een perceel bouwlerrein langs de Kanaalstraat aan den heer N. B. Eijmcr te Koudekerk aan den Rijn. Voorstel tot verkoop van een strook grond langs de Julianastraat aan don heer T. de Haan, alhier. Verzoek van den heer C. van der Klugt te Hillegom voor do ves tiging van een bouwmatcrialenhandcl on geveer 1000 M2 grond te huren langs de Havensloot. Vaststelling van een verorde ning, houdende ontslag aan onderwijzend personeel bij het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd en aan gehuwde onderwijzeressen. Vaststelling- van do ta rieven en prijzen van het door het ge meentelijk waterleidingbedrijf geleverde water. Verzoek vari de afd. Lisse van de Alg. Ver. voor bloembollencultuur, om ver laging van den gasprijs voor het koken van bloembollen. Ingekomen stukken en mededeelingen. WAgMOND. Huldeblijk Koningin-Moeder. Voor de aanbieding van een huldeblijk aan H.M. de Koningin-Moeder heeft zich alhier een Comité samengesteld, bestaande uit de da mes mevr. M. SchölvinckKolfschoten, voorzitster, mevr. S. LangclaarLandsman en mcj. P. Heemskerk. In de eerste week van Mei zal een collecte worden gehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dr. Schaepman-fonds. Mogen wij nog even herinneren aan de zeer belangrijke vergadering welke hedenavond 8 uur wordt gehouden in de St.-Josephzaal. Ir. Febcr, zooals bekend, zal daai een belangwekken de rede houden, die voor alle Katholieken van groot belang is. Gaarne wekken wc allen op zooveel mogelijk tegenwoordig tc zijn. Autobus-ongeval. Gisteren had een vrij ernstige auto-botsing plaats. De auto bus NieuwkoopLeiden kwam in botsing niet een vrachtauto, die uit de van Boel selacrstraat kwam, met gevolg dat eerst genoemde auto aanzienlijk word -bescha digd. Dc passagiers in de autobus kwa men met den schrik vrij. 1 BOSKOOP. Bloemen. Rozen per bos van 10 stuks. Ophelia 6585 ct., Golden Ophelia 89—99 cl., Marcel Rouyer 88 ct., Hadley 1.32, Cl. Pernet ƒ1.121.31, Columbia 1.28, Butterfly 0.80—0.07, Mac Keiler 0.81, Wilhelm Kordes f 1.031.16. Diversen per bos: Lathyrus 2530 ct., violieren enkel 21 ct., idem dubbel 1.08, tulpen 20 22 cent, anemonen 1314 ct. WOERDEN. Van een steiger gevallen. Bij bet ver bouwen van een huis in de Havenstraat, kwam de metselaar J. Noordermeer (te vens agent der Leidsche Courant) van een steiger te vallen. Hij werd met een gebro ken enkel opgenomen en naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd. 3—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7