FRUIT-SODA SPORT. Rechtzaken. Gem. Berichten. Buitenl. Berichte. x; wel liet laatste land zijn, dat tot zijn vóór- oorlogsche pariteit terugkeert, daar in ge val Spanje tot stabilisatie overgaat, het zeer de vraag is, of de Peseta vcrdqr zal tworden gerevaloriseerd. Zooals in zoovele landen heeft de ques- iie van de stabilisatie in Noorwegen tot veel politieken strijd aanleiding gegeven. Tengevolge van de waardebestijging van de kroon, dio op sommige tijden in ver band met het optreden der speculatie zeer groote afmetingen aannam en over het al ge meen in veel te snel tempo is geschied, is er tijdelijk een zekere wanverhouding ontstaan tusschen de buitenlandsche waarde van de valuta en de binnenland- sche koopkracht of m. a. w. tusschen de prijzen en loonen in Noorwegen en die in het buitenland. Sommige klassen der be volking meenden, dat do ernstige stagna tie,, die ten deele als gevolg hiervan in het bedrijfsleven is ingetreden, het best kon worden bestreden door do valuta weder op een lager niveau te brengen, doch te gen zulk een politiek was de leiding der circulatiebank ten zeerste gekant. Ten slotte heeft de buitenlandsche financieclc steunverleening er toe geleid, dat de sta bilisatie, die in werkelijkheid reeds zoo goed als geheel was doorgevoerd, thans is bekrachtigd. Korten tijd geleden heeft eerst een Amerikaanscli consortium aan den Noorschen staat een leening ver strekt van 30 mill, dollar, waarvan de opbrengst zou dienen tot consolideering van vlottende schuld. Thans hebben En- gelsche banken tot steunverleening aan de Norske Creditbank eene leening ver strekt van kr. 30 mill. Daarbij moet echter de voorwaarde zijn gesteld, dat de circu latiebank spoedig de uitbetaling der bil jetten in goud zou hervatten. De crediet- gevers wilen zeer begrijpelijk niet het ri sico dragen, dat te eeniger tijd de kroon toch weder op lager niveau zou komen te staan. INGEZONDEN MEDEDEELING. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Uitslagen 22 April. Ie klasse. A Amsterdam: De Meer 2P. V. C. B. 3—3 2e klasse BA'dam: St. LouisWilskracht 3 13 G Santpoort: Santpoort 2H.B.C. 2 30 DLisse: LisseV.A.C. 71 3e klasse AHeemskerk: A.D.O. 2A.R.C. 2 5—2 Limmen: LimmenD.E.M. 2 32 C Hoorn: Forward 2De Meer 3 51 E Leiden: Leiden 2D.O.S. 51 GDen Haag: S.D.C. 2V.A.P. 32 4e klasse A Heemskerk: A.D.O. 3Vitesse 3 60 G'Sasaepheim: Teijlingen 3V.V.L. 2 16 J Den Haag: Geel Zwart—Westlandia 2 4—1 K Schiedam: Excelsior I—Duiven 3 11—0 Promotie-Competitie. Amsterdam: Wilskracht 2Z.P.C. 25 Extra-Competitie. D A'dam: Zwaluwen 3Vitesse 2 51 EBennebroek: B.S.MGeel Wit 2 32 F Zandvoort: T.Z.B. 2—Onze Gezellen 2 0—3 G Alkmaar: A.R.C. 3Vitesse 3 22 H Hoek v. Holland: H.V.C.S.G.V. 70 Kampioenschap van Nederland. Zondag a.s. worden de volgende wed strijden gespeeld: Amsterdam: Ajax Ve- locilas Zwolle: Z.A.O.—Feijenoord. De eindstrijd om den Engelschen beker. Officieel wordt thans medegedeeld, dat het aantal toeschouwers Zaterdag te Wem bley was 92.041 en dat de ontvangsten be droegen 266.S55. Dit bedrag werd alleen bij den eersten wedstrijd te Wembley over troffen. LAWNTENNIS. Mej. Wills in ons land. Het bestuur van de Noordwijksche sportvereeniging heeft het aanbod, om den wedstrijd van mej. Wills en mej. Anderson tegen een Nederlandsche damesploeg in Noordwijk te doen spelen op Donderdag 10 en Vrijdag 11 Mei, niet aanvaard. De wedstrijd zal nu op dezelfde data te Scheveningen op de baan van de M.E.T.S. worden gespeeld. SCHAKEN. De competitie. Na de beslissingen van den scheidsrech ter is de uitslag van den wedstrijd Lei derdorpVoorschoten 64 geworden. De einduitslag Rott. Schel. II—Voorschoten werd eveneens 64. Voorts speelden de H. Arb. Sch. I en H. Westerkw. een ge lijk spel (5—5), zoodat de stand der com petitie audus is: gesp.gew.gel.verl.v.t.pnt. H. Arb. Schel. I 5 4 1 WjrW/t 9 H. Westerkw. I 5 3 2 3119 S Leiderdorp 4 2 11 211/I-lS1/2 5 Rott. Schel. II 5 1 1 3 22—25 3 Voorschoten 5 1 4 2030 2 Mercurius II 4 13 13-27 1 De nog te spelen wedstrijd Leiderdorp Merc. II zal derhalve tevens de beslissing brengen, welke club degradatiewedstrijden zal moeten spelen, Merc. II of Voorscho ten. Vermoedelijk eerstgenoemde club, daar het niet waarschijnlijk is, dat Leiderdorp van Merc. II zal verliezen. De H. Arb. Schel. I is kampioen dezer groep en zal dus promotiewedstrijden spe len. POSTDUIVEN. „Steeds Sneller" (Noordwijk) Wedvlucht vanaf Vilvoor, afstand 145.603 K. M.. De vogels kwamen op de hokken als volgt: 1. J. Rakhorst 10—53—31; 2. J. y. d. Berg Het namaken van I IIVI I 'VUU/'t vindt overal plaats Alléén met R. H. W. op hel /etiket' ontvangt /tJ de echte 11147; 3. N. Benneman 11513; 4. N. Benneman 11213; 5. L. Steen voor den 11317; 6. L. Steenvoorden 116 28; 7. A. Ruigvok 1177; 8. Th. Steen- voorden 11926; 9. Th. Steenvoorden 11926. De voor dezen vlucht beschik baar gestelde prijs werd gewonnen door J. Rakhorst als no. 1. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Niet rood genoeg. J. Monnikendam van Edam had gereden met een auto waarvan het achterlicht niet rood was. althans niet rood genoeg. Verd. laat verstek gaan. Getuige L. v. Ouden aarde, Rijkspolitie te Hillegom had ge constateerd op den Rijksstraatweg aldaar, dat verd.'s licht achter uit was. Bij het nader beschouwen was verbalisant geble ken, dat verd. een reflector had met geel rood mika. Als de reflector niet verlicht was, leek de kleur roodachtig, maar hoe sterker het licht, des te witter werd het. Het O. M. eischt 10 of 10 dagen. Ook had verd. geen nummerbewijs kunnen too- nen waarvoor hem 5 of 5 dagen werd gevraagd. Uitspr. conform. Wie niet hooren wil.... J. v. G. B. te Nieu w-Vennep heeft op den Hoofdweg en op den Akerdijk te Haarl.meer^ niet uitgehaald voor een luxe auto, waarin gezeten waren Jacob Mijn- der Rodenburg en Jacob Slikker, beiden landbouwerszoons te Hoofddorp. Verd. zegt niets gehoord te hebben op zijn eere woord niet; hij wil er zelfs een eed op doen. Verd. had een auto met dichte ca bine. In de vrachtauto waren gezeten een aantal arbeiders in dienst bij verd.'s vader. Getuige Rodenburg heeft herhaaldelijk ge- claxond, om voorbij te willen. Hij heeft ge zien, dat een der personen in den wagen aan het ruitje tikte om verd. te waarschu wen, doch niets hielp. Getuige Slikker heeft gezien, dat men in den wagen de grootste pret had; hij vermoedt 4 dat het opzet was. Getuige Rodenburg was op de Akerdijk voorbij weten te komen, had door vlak voor de auto te zwenken gedwongen tot stoppen, daar het achternummer niet goed zichtbaar was. Hij heeft toen het nummer opgenomen cn aangifte gedaan. Het O. M. wil verd. leeren op tijd te hoo ren, want verd. is niet tijdig naar rechts uitgeweken. Eisch 8 of 8 dagen, uitspr. conform. Houd rechts aan. H. P. v. d. P., chauffeur te Oudewe- tering had niet behoorlijk naar rechte uitgeweken. Verd. bekende de overtre ding. Verd. was van meening dat get. Jan Buisman naar links wilde gaan. Getuige Jan Buisman, monteur te Aalsmeer, ver klaarde uitgeweken te zijn voor Mej. Tas, die voor hem uitrijdende was. Getuige wil de mej. Tas passeeren. Op hetzelfde oogen- blik schoof verd. er tusschen en reed mej. Tas aan. Had verd. rechts aangehouden, dan zou- er niets gebeurd zijn. De aanrij ding was goed afgeloopen. Eisch 10 of 5 dagen, uitspr. conform. De verkeerde jas. B. W„ stroorijder te Oudewetering heeft de motor- en rijwielwet overtreden. Verd. bekende het ten laste gelegde: het niet hebben van een geldig nummer en rij bewijs. Hij had de verkeerde jas aan. Eisch en uitspr. 3 of 3 dagen. Een zwaar vergrijp! L. C. B., carosseriebouwer en wagen maker te Oudewetering had een auto opgebouwd en daar hij geen volden- de berging heeft, ging hij dezen wagen wegbrengen. Verd. had geen rijbewijs enz. Eisch 10 of 10 dagen, uitspr. conform. Loonlijst-misère. J. J. v. d. B., melkrijder te De Kaag, heeft de loonlijst van Jan Tromp te de Kaag niet ingezonden. Verd. laat verstek gaan. Getuige Tromp verklaart in loon dienst te hebben gewerkt bij verd. Eiscfy 5 of 5 dagen, uitspr. conform. De herberg te lang geopend. Wed. B., caféhoudster te Roelof- arendsveen, heeft op 24 Maart haar café te laat opengehouden. Verd. bekende de ten laste gelegde overtreding. Zij stond te praten met een kennis, maar getapt werd er niet. Verd. meende thans in Roe- lofarendsvcen gezocht te worden wegens de andere overtredingsfeiten in Roelof- arendsveen. Het O. M. vraagt aan verd., of de politie nu niet meer waarschuwt. Getuige Moerenhond, verbalisant, heeft de overtreding geconstateerd, het was over tijd. Het O. M. eischt 3 of 3 dagen. Verd. vindt dit een zeer hooge eisch. Het O. M. en de kantonrechter gelooven dit niet en vinden de eisch zeer clement. De duistere auto. P. B., landbouwer te A b b e n e s, had een auto te Vijfhuizen onverlicht 's avonds op den weg laten staan. Verd. bekende. Hij had hem onder - een straatlantaarn neergezet en dacht dat dil voldoende was. Eisch 5 of 5 dagen, uitspr. conform. Het moet. P. T., scheepmaker-vrachtrijder te L i s- s e, is een straat ingereden zonder teeken te geven van richting te willen verande ren. Verd. bekende; het was hem niet mo gelijk. Met een met vracht beladen wagen had hij geen hand vrij. Het O. M. merkt op, dat het moet. Eisch 3 of 3 dagen, uitspr. conform. Zonder bewijs. P. W., landbouwer te A 1 k e m a d e, heeft gereden zonder rijbewijs. Verd. be kende; hij had het bewijs niet bij hem. Eisch 3 of 3 dagen; uitspr. conform. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door de tram aangereden. Zeventigjarige vrouw gedo o d. Gisterenavond te ongeveer 6 uur is de ongeveer 70-jarige mej. v. d. S. uit de Van Diemenstraat te 's-Gravenliage, op het Re- gentesseplein aldaar, bij het oversteken van den rijweg, door een motorwagen van lijn 5 aangereden. Met een zware hoofd wonde is zij door den G. G. D. naar het zie kenhuis aan den Zuidwal overgebracht, doch bij aankomst daar bleek zij reeds te zijn overleden. Een motorrijder in brand. Gisterenmorgen is in de Hinthamer straat te 's-Hertogenbosch een motorrijder in brand geraakt, die zelf zich niet van het gevaar bewust was. Een politie-agent deed hem fctoppen en met een grooteii em mer water van een dienstbode, die in de nabijheid aan het schrobben was, werd het vuur gebluscht. De jas van den motorrij der is zeer ernstig beschadigd. Hoe het vuur ontstaan is, is onverklaarbaar. Ver moedelijk heeft de berijder onderweg een vonk opgevangen, die door de zuiging van de lucht de jas aan het branden heeft ge bracht. Door het snelle ingrijpen van den agent is de motorrijder niet verwond. Te water gereden. Gisteren is tengevolge van een 6tuurde- fect een motorrijder even voorbij Schiphol in de Ringvaart van den Haarlemmermeer polder gereden. iftn wist den drenkeling, die onder het motorrijwiel was geraakt, met groote moeite weer op het droge te brengen. Hij bleek echter dusdanig letsel te hebben bekomen, dat overbrenging naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen noodzakelijk, werd geacht. Een wielrijder aangereden. Op den Rotterdamschen weg ter hoogte van de kabelfabriek is Maandagavond omstreeks 9 uur een zoon van den heer Knoester uit Delft, toen hij met zijn rij wiel op den weg reed, aangereden door een auto, bestuurd door den burgemeester van Overschie. Hij viel en werd vrij ern stig aan het been verwond. Per auto is hij naar het gasthuis te Delft vervoerd, waar hij werd verbonden. De fiets is geheel ver nield. Autobotsing. Maandagavond omstreeks half 3 zijn aan den Rotterdamschen weg te Delft ter hoogte van den Overslag drie auto's met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van een vrachtauto van de firma Hasen- kamp uit den Haag wilde een voor hem uitrijdenden wagen van de Purfina uit Rot terdam passeeren, toen op hetzelfde oogen- blik een luxe-auto van den heer Buurman uit Rotterdam naderde. Beide wagens lie pen met groote snelheid tegen elkaar en werden zwaar beschadigd. Persoonlijke on gelukken vielen niet voor. Doodelijke val. De oud-tolgaarder van der Laan te Hei- ligerlee is van een zolder gevallen en aan de gevolgen overleden. Van een kruiwagen gevallen. Aan de goederenloods op het stations emplacement te Roosendaal had Maandag- namiddag een ernstig ongeval plaats. De 15-jarige C. v. d. Zanden, in dienst van de bakkerij der firma Lemmens, zou een kist uit de loods halen en wilde, staande op een kruiwagen, de kist. van uit de loods op den wagen tillen. Plotseling sloeg de kruiwagen om, zoodat de jongen met het hoofd op de steenen terecht kwam, met het noodlottig gevolg, dat hij een schedel breuk bekwam. In zorgwekkend en toe stand is hij naar het ziekenhuis overge bracht. Een kwaadaardige hond. Maandagmiddag is in het Sterrenbosch te Schiedam een 2-jarig kind in een kin derwagen aangevallen door den herders hond van den heer v. d. H. De hond wilde ondanks alle pogingen het kind niet los laten. De heer S. wierp zich op den hond, kneep de strot dicht en werd daarop zelf in den arm gebeten, terwijl het kind uit den wagen werd gesleurd. Per auto, die daar juist passeerde, werd het kind met verschillende bijtwonden naar het zieken huis vervoerd. Het kindermeisje kwam met den schrik vrij. Brand in een drukkerij te Amsterdam. In het groote complex gebouwen van Hellingmans Bouwmaatschappij in de Gie terstraat te Amsterdam, waar tal van be drijven zijn ondergebracht, ontstond gister avond tegen half acht brand in de N.V. Drukkerij Sparo. De brand woedde in het kantoor en een bergplaats van deze druk kerij. Toen liet eerste voertuig van de brandweer kwam, sloegen de vlammen reeds fel uit de vensters van het kan toor. Met twee stralen werd het vuur be streden en bedwongen. Het kantoor en de bergplaats brandde uit. De omliggende vertrekken werden behouden. Toen de brand uitbrak, was niemand aanwezig. De laatsten van het personeel waren om half zes vertrokken. Men ver moedt, dat vonken uit een kachel op den vloer zijn gevallen en aldus den brand heb ben veroorzaakt. In deze dicht bevolkte buurt trok de brand veel belangstelling van het publiek. De politie zette over een groot gedeelte de straat af. Een geheimzinnige verdwijning. Sinds Zondag 15 April wordt te Strijp bij Eindhoven vermist de 21-jarige A. v. d. Mierten, ongehuwd, wonende aan de Hurk- schestraat. Hij was dien dag met den fa brieksarbeider J. den D. eveneens uit de Hurksckestraat, per fiets naar Arendonk (België) gereden, om daar, zooals zij dat meer deden, sigaretten te koopen. Den D. keerde terug, doch van v. d. Mierten heeft men sindsdien niets meer gehoord. In verband daarmede doen de vreemd ste geruchten de ronde. Bij een onderzoek ter plaatse werd.aan de „Tel." het volgen de medegedeeld: Zondagnamiddag om streeks vier uur zijn beiden in de beste stemming met elkaar per fiets weggere den. De vrouw van Den D. wilde liever, dat zij niet weggingen, doch zij gingen toch. Beiden plaatsten hun fietsen aan de Belgische grens, om te voet naar Aren- donk te gaan. Daar hebben zij verschillen de café's bezocht en zijn dronken gewor den. Volgens verklaringen van Den D. is •deze zijn kameraad kwijt geraakt. Hoe dat mogelijk was, kon hij niet nader ver klaren, daar hij dronken geweest was. Of zijn kameraad ook dronken was, wist hij niet zeker, maar hij vermoedt, van wel. Midden in den nacht is Den D. bij de her berg aan de grens, waar de fietsen gedepo neerd waren, aangekomen. Hij is toen per fiets huiswaarts gereden; het rijwiel van v. d. M. is. aan de grens blijven staan. De eigenaar is nog niet. komen opdagen. De grenskommiezen beweren angstkre ten gehoord te hebben in het middernach telijk uur even voor Den D. aan de grens kwam. Op grond hiervan vermoedt men, dat Den D. wel meer van de verdwijning weet, doch Den D. verklaart, dat de angst kreten door hem zijn geslaakt, aangezien hij eenïgen tijd als een verdwaalde in de bosschen bij het Kempisch konaal en het grenskantoor had rondgedoold. Hij moet daarbij nog in een greppel geraakt zijn. Zijn verklaringen zijn echter eenigszins vaag, daar hij zich wegens zijn dronken schap de situatie niet meer juist herinnert. In verband met een en ander werd Den D. gearresteerd, doch wegens gebrek aan be wijs is hij weer op vrije voeten gesteld. De Belgische politie is van het gebeurde in kennis gesteld. Deze heeft aan de grens naar den verdwenen v. d. M. gezocht, tot nog toe zonder esultaat. Den D. vermoed de, dat zijn kameraad bij een Belgische kennis zou vertoeven, doch dit vermoeden is niet bewaarheid. Men is dus omtrent het lot van dezen jongeman in het onzekere. De ouders verkeeren in groote onrust-, en vreezen, dat hem een ongeluk is overko men. Hij woonde den laatsten tijd bij zijn vader, die voor de tweede maal getrouwd is, doch hij was geruimen tijd in de kost geweest bij Den D., daar hij zijn moeder's erfdeel had opgeëischt. De inbraak bij „Purfina" te Rotterdam. Het onderzoek der politie in verband met de inbraak in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gepleegd bij de Petroleum Mij. „Purfina" aan de Wijnstraat te Rot terdam wordt nog steeds voortgezet. Ge bleken is, dat de buit der inbrekers niet zoo groot is geweest, als men aanvankelijk vermoedde. Bij het nader onderzoek is ge bleken, dat. niet 12.000, doch 5300 is ge stolen. De kwitanties die vermist werden, bleken niet in de branlcast te hebben ge zeten. Deze zijn later teruggevonden. Van de daders heeft men echter nog geen spoor ontdekt. Een kasteel in verval. Het kasteel Nemerlaan te Haaren (N.- B.) begint leelijk in verval te geraken, 't Is al heel oudin de 13e eeuw al meent men den oorsprong te vinden, toen de hertogen in deze. streken kwamen jagen en hun hon den hier achterlieten, vandaar dat het toen bekend was als „het hondenhok van Brabant", 't Kasteel is onbewoond en zal ook niet betrokken wordenimmers de laatste bewoner heeft bepaald, in 1890, dat het 80 jaar lang na zijn dood niet mocht bewoond worden. Toch is het een mooi plekje en menig een, die de bijbehoorende bosschen door kruist, komt het kasteel bezichtigen. Kraai als moeder van kipkuikens. Uit Purmerend wordt aan de „Tel." ge meld: Bij een pluimveehouder jn het na burige Purmerland zit een kraai te broe den op acht eieren van een krielkip. Utrechtsche gemeentelijke poëzie. B. en W. van Utrecht schrijven, naar het Utr. Dgbl. meldt, aan den gemeenteraad: In een op maat en rijm gesteld adres Verzoekt de heer des huizes Bankstraat zés Aan u den boom te laten vellen. Welks takken liem en zijn geburen kwellen Des klagers naam is W. van Campen, Hij schildert met gevoel de rampen Van rheuma, pijn en ander ongemak, Bezorgd door 't zon-weerhoudend bladerdak. Docli als hij schrijft: „De boom is ziek en rot, „Dus gaat hij stellig toch wel gauw kapot", Dan heeft de dichter 't daarbij werklijk mis „Plantsoenen" zegt: „Hij is gezond als visch". De chef van dienst verklaard' ons: rooien zond' En raadt dan ook: „Laat staan hem in den grond, „Want anders zal men u nog vragen, „De and're boomen mede af te zagen". „En gaan ook die, dan wordt de straat ontsierd, „Ja zelfs misvormd tot leelijk kale sliert! rMen moet met bijl en hakmes niets verknoeien, „Doch wel het overdadig loof doen snoeien." INGEZONDEN MEDEDEELING Wij sluiten ons bij dat advies graag aa ac< En'geven u derhalve het vermaan, aS' Den dichterlijken adressant te melden er Hetgeen wij in dit stuk vertelden. De burgemeester FOCKEMA ANDRI Ssi De secretaris J. DE LANGE, teekent a am [gr. age ONGELUKKEN. iet BULGARIJE'S NATIONALE RAMP Het aantal dooden reeds 500. Tien duizend woningen vernield. De zaakgelastigde der V. S. te S heeft bij het Amerikaansche minis! van Buitenlandsche Zaken telegrafisch steun voor Bulgarije verzocht. Hij de* nte mede, dat volgens de jongste officieele i om porten door de aardbevingen in Bulga et 500 personen zijn gedood, terwijl 10 chi huizen beschadigd of verwoest zijn. Nieuwe schokken te Philippopel. et Uit Sofia wordt gemeld, dat gisterm iet twee aardschokken van vrij groote he heid zijn gevoeld. De enkele huizen, we nog overeind waren blijven staan, stort nu iu; tot dusver kon worden vastgest dat acht personen werden gedood en er talrijke gewonden zijn. Dat er beti kelijk weinig slachtoffers zijn te betreu j is te danken aan de omstandigheid, de bevolking nog steeds in de buitenlu kampeert. De heer Peterson van de Internatïoi Roode Kruisliga en de heer Villa van e Italiaansche Roode Kruis zijn te S r, aangekomen. Uit het buitenland hulp toestroomen. De pers geeft uiting haar dankbaarheid voor de blijken sympathie, welke van alle beschaafde ken zijn ontvangen. DE AARDBEVING IN GRIEKENLAIft Corinthe heeft het aanzien van Pompt Tienduizend mensche dakloos. Een der ochtendbladen te Berlijn neemt met betrekking tot de eatastro at in Corinthe nog de volgende bijzoni i hedeu De stad heeft het aanzien van nieuw Pompeji. In de stad Corinthe en in de dorpen Lutrakion, Kalamaki andere is ongeveer tachtig procent var rez huizen in gestort met het gevolg, dat n iai dan tienduizend menschen dakloos geworden. Door de aardbeving werden te Corii )0o alle bakkerijen verwoest, zoodat op aa oogenblik hongersnood dreigt. In verb iel; hiermede zijn uit Athene twintigduizi kilogram brood ter voorziening in de ste' behoeften naar de geteisterde stad zonden. |_-_ De regeering heeft onverwijld hulpti ite nen en troepencontingenten er heen gi n rigeerd. Voorts zijn uit Athene twee ste bo! booten naar Corinthe vertrokken om noodlijdende bevolking naar de Grieks hoofdstad over te brengen. De uitwerl us van de aardbeving op het Kanaal van rinthe is van dien aard geweest, dat schepen het kanaal niet meer konden laten. Aardbeving in Italië. Geen slachtoffers. Uit Rome wordt aan de „Voss. Ztg." meld, dat gisteravond in Toscane eet tamelijk hevige aardschokken zijn waa; nomen. Ettelijke huizen zijn inges» menschenlevens zijn niet te betreuren. bevolking van vele dorpen bracht nacht in de open lucht door. gPi Overstroomingen in Arkansas. In vijf graafschappen in het nood®6' en zuiden van Arkansas staan verse! rui dene apres land onder water tengevti van de jongste zware regens, waardoor White River buiten haar oevers trad. Overstroomingen in Azerbeïdsjan. Uit Moskou wordt gemeld, dat in Ai beidsjan de rivier Kura buiten zijn^ oer is getreden. Door deze overstrooming 17 dorpen van do buitenwereld afges ,n den, waarbij 350 boerenbedrijven renvoi Scheepsramp. Uit Pontevedra, (Spanje) wordt gemf e Op de treiler „Amancia" is een ketel elkaar gesprongen. Drie personen wefi gedood de overige leden der bemann e gewond. Auto-ongeluk. Zes gewonden, In de Schönhauser Allee in het Noorj ie van Berlijn is gistermorgen een auto oo door een defect aan de stuurinricht ;et over het trottoir in een voortuintje g< cg den. Een man, die daar werkzaam was twee passagiers werden ernstig, drie dere passagiers licht gewond. Gasvergiftiging. Te Rijdultau in het district Rijbnik (^ej ten) is een gezin bestaande uit 5 persos het slachtoffer geworden van een ga5' giftiging door kooloxijd. Toen zij gevofl werden waren de vader en twee kinde- reeds overleden. De moeder en het de- kind gaven nog zwakke teekenen leven. et ffe uil elf

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6