WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD. SPORT. UIT DE PERS. BINNENLAND. Schoonmaaktragedie in twee bedrijven door Daniël. Eerste bedrijf. Mijn vrouw('s avonds in de buiskamer, terwijl ik de krant lees). Man, wil je van avond nog je boeken en papieren even op bergen, want morgen gaan wij schoonma ken. Ik: (bits. Ben ik anders nooit). Schoon maken? morgen? Zoo! Krijg je 't weer, dat jaarlijksche delirium. Dat zou ik nou eindelijk maar eens la ten. 'k Heb je niet getrouwd om schoon te maken, maar om te zorgen dat het niet yuil wordt hier! Zij: Ik heb je al zoo dikwijls gezegd, dat jullie, mannen, daarover niet kunnen oor-' deelen, Kr moet worden schoongemaakt, 't zou wat moois worden, die vuile boel hier; 'k zou me doodschamen. Ik: Zóó, is het hier een vuile boel, vuil zeg je, wie heeft het hier dan laten vervui len? Jij en niemand anders. Je had moeten zorgen, dat het niet vuil werd, als je je plicht als goed echtgenoote had begrepen. En als ik dan nog eens aanmerking er op maak, dat er stof op den schoorsteen ligt, dan is het niet vuil hé, dan heb ik weer .wat te vitten, dan heb je het te druk, dan heb je geen tijd om alles schoon te houden, dan kan je niet alles tegelijk doen, dan., dan., dan heb je altijd een of andere idiote reden bij de hand om je te rechtvaardi gen. En nou is het Lcele huis ineens vuil, nou moet er ineens worden schoongemaakt. Weet je wel wat dat wil zeggen. Zij: Dat het hoog tijd wordt, dat er hier eens wordt schoongemaakt. Ik: Nee, dat jij een vuilpoets bent. Als jij geen vuilpoets was, zou het hier niet yuil zijn. Zij: Dat heb ik nou al zoo dikwijls van je gehoord, daar zal ik me maar niks meer van aantrekken. Begrijp je nou niet, dat het geschiedt om jou bestwil. Ik: (verbaasd). Om mijn bestwil? Goeie morge! Het heele huis overhoop om mijn bestwil. Geen kapstok, geen paraplustan daard om mijn bestwil. Geen stoel, geen tafel om mijn bestwil. Invasie van witters, schoorsteenvegers, schilders en behangers om mijn bestwil. Geen warm eten drie dagen lang om mijn bestwil. Verjaagd van de eene hoek naar de andere om mijn best wil. Afgesnauwd worden als ik in de weg loop om mijn bestwil. Ik moest je voor jou bestwil een paar weken naar Endegeest sturen, totdat die 8choonmaak-koorts over is. Zij: Je zult eens zien, hoe heerlijk frisch het in huis is, en hoe fijn het hier ruikt. Ik: Dat noemt zij, fijn ruiken. Boenwas. Er is geen miserabeler lucht dan boenwas. Zij: Laten we er nu maar niet over rede twisten. Dat geeft toch niets. Er moet wor den schoongemaakt (Ik zwijg). Tweede b e d r ij f (Speelt derf volgenden morgen ten mij nen huize). Zij: (staat in schoonmaaksters-tenue op de slaapkamer). Man sta je op, we moeten schoonmaken. Ik: (geeuwend): Nou, maak voor mijn part schoon, ik blijf liggen. Zij: Ik kan toch de meid niet de slaap kamer laten schoonmaken, als jij op bed ligt. Ik: Gelukkig, dan blijf ik liggen. Zij: Man, doe nou niet zoo onredelijk. Help nu liever eens mee in plaats van zoo tegen te werken. Ik: Breng me scheerwater. Zij (af). Ik: (stap uit bed en wil de gewone och tendverrichtingen beginnen, maar geen en kel stuk vaatwerk is er te bekennen). Zij: (komt binnen met scheerwater). As jeblief man. Ik: Denk jij dat ik me alleen met water kan scheren? Waar zijn de toilet-benoo- digdheden? Zij: Die moeten toch Worden schoonge maakt. Ik: Ik boef me dus niet schoon te ma ken? Maak jij me schoon, toe, je bent zoo'n schoonmaakster. Zij: (zegt niets, gaat heen). Ik: (heb eindelijk de spullen bij elkaar en wil me gaan scheren. Ruk de deur open. Schreeuwend). Hé, hé, is dat scheerwater? 't Lijkt wel of je 't speciaal voor mij hebt laten be vriezen. Hé, hoor ik nog wat? De werkster: (zingt in de verte) Opoe liep verkeering Met een schele hééring As je me opoe zie-hie-iet Ken je me opoe nie-hie-iet. Ik: (kleed me verder aan, ren naar be neden). Mijn ontbijt, waar is mijn ontbijt? Zij: Ik kan niet alles tegeh'jk. Ik: Daar heb je hédr weer. Ik kan niet alles tegelijk. Je moet 'ns wat nieuws verzinnen. Krijg ik nou mijn boterham of niet. Zij: Als je even wil wachten. Ik: (wil naar binnen gaan) Hé, die deur wil niet open. Zij: (gillend). Denk er om, denk er om, daar kan je niet binnen, al het vaatwerk staat achter de deur. Ik: Ik mag niet op mijn slaapkamer blij ven, in de kamer mag ik niet, in de keuken niet. Ik zal wel in een hotel gaan eten, hoor! Waar is mijn hoed en jas. Zij: (begint te snikken). Wel ja, ga jij maar in een hotel eten, terwijl wij werken als een paard en dan nog gemopper op den koop toe krijgen. Ik: (haal mijn jas onder enkele tapijten te voorschijn en visch mijn hoed van onder de keukentafel op). Gezellige schoonmaak. Stuur je een telegram als je klaar bentl (Doek stofdoek). N.B. Dit stuk kan tot een ongelimiteerd aantal bedrijven in ontelbare variaties wor den uitgebreid. DANIEL. Gevestigd: T. Batelaan van Reeu- wijk. E. Blok van Ivamerik. N. Ranke van Voorhout. A. A. de Troije van Mid delburg. Vertrokken: M. G. de Jongh naar Winterswijk. H. Domburg (en gezin( naar 's-Gravenhage. W. van Dijk (en gezin) naar Veenendaal. J. H. Lampe naar Ermelo. J. A. Th. Gunter naar Eindhoven. P. Buitelaar naar Rotter dam. A. H. van der Veer naar Rotter dam. LEIDERDORP. Algemeen Ziekenfonds. Woensdag avond hield het algemeene ziekenfonds LeiderdorpHooge Rijndijk Zoetcrwoude een buitengewone ledenvergadering. Ir. het openingswoord, door den voorz., den heer G. van der Beek, gesproken, werd medege deeld, dat er een teruggang in den zieken kas was te bespeuren door de vele ziekten der leden. Het bestuur had het noodzake lijk geacht een bespreking daarover te houden met de leden, om maatregelen te treffen om te voorkomen, dat de kas uitge put raakte. Spr. gaf daarna het woord aan den pen- ningm. om een financieel overzicht te ge ven. Op 1 Januari 192 was een saldo van 2775.69 jn kas, hetgeen nu geslonken was tot ƒ2090.68; er is dus een flinke achter uitgang te bespeuren. Het bestuur stelde voor, de uitkeering te verminderen. Het voorstel luidde: alle drie dé klassen te wijzigen en wel de uitkeeringen voor de le klas te bepalen op 13 weken 18 en 13 weken 9, in plaats van 26 weken 18, 2e klasse 13 v eken ƒ12 en 13 weken f 6 en 3e klasse 13 weken 8 en 13 weken 4 en deze bepaling in werking te doen treden met terugwerkende kracht van 1 Januari 1928. Dit voorstel werd niet direct door de leden aanvaard. Velen kantten zich er tegen. De heer J. P. Vcrvark gaf te ken nen dat naar zijn oordeel de uitkeering van de hoogste klasse de veroorzaakte factor was van den financieelen achter uitgang, welke meening door anderen werd gedeeld. De voorz. verdedigde met kracht het voorstel van het bestuur en betoogde, dat, met het oog op de rijksziektewet, het noodzakelijk is een goede reserve te hou den, wil het fonds zelfstandig blijven wer ken. Een voorstel door een der loden ge daan om do hoogste klas uit te schakelen werd met groote meerderheid van stemmen verworpen. Na een lange discussie werd het voor stel van het bestuur aangenomen. Hierna sluiting. Emmabloem. De verkoop van da Em- mabloem ten bate voor de wijkverpleging alhier heeft opgebracht ƒ69.89. ZOETERWOUDE. Geboren: Willem ChriBtiaan z. va:: J. v. d. Mere en A. Spronk Maria Cor nelia Theres'a d. van W. A. de Jong en M, Belt Cornelis Johannes z. van N. Overdevest en C. Ammerlaan Cornelia Maria d. van J. Ammerlaan eD M. Overde vest Apclon'a Johanna d. van J. v. d. Drift en G. A. Kuijpers. O n d e r t ro u w dA. de Wit en A. Par- lovliet J. M. Kraan en B. Nicolai N. Hoogeveen en A. C. v. d. Poel J. J. v. Meu:s en C. A. Lieverse P. J. v. Ben ten en P. M. v .d. Hoeven. G. A. Vane man en M. II. Turk. Overleden: J. W. v. d. Poel, oud 1 j. A. H. J. Kesseboom 25 j. Lev. kind van J. G. Mulder en Th. Heemskerk. DORUS RIJKERS t Beste ouwe Opa Dorus, Op het hooge kerkhofstrand Is nu over levens zeeën Ook bij U de dood geland. Hoeveel malen hebt gij hem niet, Die op prooi te loeren zat, Juist nog op het laatst* momentje Netjes bij den neus gehad? Hoeveel malen is het U niet Met veel heldenmoed gelukt, Dat gij op het wilde water Al zijn buit hem hebt ontrukt? Hoeveel malen hebt g? Uw leven, Slechts uit liefde, ongevraagd, Op dat wijde graf der dooden, Op de wilde zee gewaagd? Hoeveel malen vreugdetranen Van geluk en dankbaarheid Zijn er, goeie, brave Opa, Door Uw toedoen niet geschreid? Hoeveel dank'bre menschenharteu Leefden er niet met U mee, Met een niet te peilen liefde. Als het water van de zee? Hoeveel malen, brave Opa, Hebt gij door Uw heldenkracht, Die op zee in nood verkeerden Vlug en veilig thuis gebracht? Hoeveel malen, beste Opa, Hebt gij dkt wel niet gedaan, Hoeveel malen kwaamt gij, Opa, Veilig in de haven aan? Eind'lijk zijt gij nu gevaren Naar de laatste haven heen, Vergezeld van vele beden, Ook d&ór kwaamt gij niet alléén. TROUBADOUR. VOETBAL. NEDERLAND—DENEMARKEN. De negende ontmoeting. Naar welken kant zal de balans over slaan? De laatste wedstrijd in het oude Stadion. 't Zal morgen do vijf en twintigste inter nationale wedstrijd zijn, die in het Amster- damsche Stadion aan den Amstelveen- schen weg gespeeld wordt. Nauwelijks 14 jaar geleden werd dit Stadion geopend en 't mocht een belangrijke aanwinst voor het Nederlandsche voetbal genoemd wor den, want voetbal heeft er al die jaren de grootste triomfen gevierd. Thans heeft het oude Stadion, althans zeker voor de voornaamste wedstrijden, afgedaan en toevallig is de laatste wed strijd, morgen tegen de Denen, de vijf en twintigste. De Denen komen morgen voor de vierde maal in Amsterdam tegen de Oranjeman nen in het veld, opnieuw om te verhezen? Men zou zulks gelooven, als men weet, dat de drie vorige wedstrijden in het Stadion te Amsterdam alle drie door Holland ge wonnen zijn, al was het krachtsverschil dikwijls miniem. Wat onze Oranjemannen morgen zulle:, presteeren weten we moeilijk te zeggen. Zij hebben een goede gelegenheid om zich te herstellen van de teleurstellingen, die zij door de 11 en 10 in Amsterdam en Antwerpen hebbn teweeg gebracht. De kans daartoe is er wel, want mèt de nieu we spelers in de ploeg zuilen de oude ge trouwen zich wel wat meer inspannen dan we de laatste wedstrijden van hen gewend waren. Daarmee heeft Holland tevens ge legenheid om den stand tusschen beide landen in zijn voordeel te wijzigen. We zijn dus benieuwd, hoe de Hollan ders zich morgen zullen houden. De opstelling der ploegen, zal, behou dens mogelijke nieuwe wijzigingen in de Deensche voorhoede, aldus zijn: Nederland. ELFRING VAN DER MEULEN. DENIS VAN KOL. VAN BOXTEL MA SST VERLEGH KOOLS TA P SMEETS Scheidsrechter 0" DR. BAUWENS. WEBER ULLDALL NILLSON HAVER p. JENSEN CRISTENSEN Denemarken. SVEND JENSEN. De wedstrijd vangt te half drie aan, we der voorafgegaan door samenzang. Het verloop van den wedstrijd zal draadloos door Hilversum worden uitgezonden. De resultaten der tot nu toe gespeelde wedstrijden spiegelen zich af in de onder staande cijfers: 1912 Stockholm: Den.Ned. (01. Sp). 41 1914 Kopenhagen: Den.Ned43 1920 Amsterdam: Ned.Den. 20 1921 Kopenhagen: Den.Ned11 1922 Amsterdam: Ned.Den20 1925 Amsterdam: Ned.Den.: 42 1926 Kopenhagen: Den.Ned41 1927 Kopenhagen: Den.Ned11 De stand is dus: HANSEN LAURSEN TARP. Denemarken 8 Nederland 8 3 8 16—15 1.- 3 8 1&—16 1.- Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Internationaal. A'dam: NederlandDenemarken. Kampioenschap van Nedrland. R'dam: FeyenoordZ.A.C. 'Promotie degradatie. Utrecht: Velox—V.S.V. Schiedam: Hermes D.V.S.Unifcas. Almelo: TubantiaN.E.C. Helmond: HelmondBleyerheide. Den Bosch: B.V.V.Bredania, De competitie. AFDEELING V. Eerste klasse. Leeuwarden: FrisiaFriesland. GroningenG.V.A.V.Leeuwarden. Groningen: G.V.V.Alcides. Bekerwedstrijden. Derde ronde. A'dam: VriendenschaarL.F.C. Wageningen: WageningenA.S.C. DIOC. HAARL. BOND. Tweedt klasse D. Lisse: Lisse IIV.A.O. L Derde klasse E. Den Haag: Edoh IIS.J.C. II. Leiden: Leiden IID.O.S. L Vierde klasse G. Sassenheim: Teylingen IIIV.V.L. IL KORFBAL. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag Kampioenschap West. 1e klasse. R'dam: Het ZuidenKoog Zaandijk. Westelijke le klasse Z. Leiden: Vitesse (L.)D.K.C. Promotie-degradaties West. 1e kl. N. Enschede: NaasEK.C.A. Noordelijke le klasse. Muntendam: VoorwaartsFrisio. Veenhuizen: Rood ZwartNic. Assen: KineaW.K. ZILVEREN JUBILEUM. „DE TELEGRAAF" EN CORRUPTIE. De Nieuwe Rott. Crt. neemt het bericht betreffende de steekpenningen, die „De Telegraaf" aan deurwaarders der di recte belastingen voor het adverteeren in maar blad geeft, over en voegt er het vol gende aan toe: „De hier bedoelde advertenties hebben vermoedelijk betrekking op executoriale verkoopingen. De „anderen", aan wie vol gens het uitdrukkelijk gemaakte voorbe houd de korting niet geheel of gedeeltelijk mocht worden afgestaan, zijn het rijk (dat de advertenties betaalt) of de belangheb benden (uit de opbrengst van wier inboe del die kosten door het rijk weer worden verhaald). De deurwaarders der directe belastingen zijn niet anders dan ambtena ren. Zij werken dus niet voor eigen reke ning en hebben ook eigenlijk een anderen titel, n.l. die van assistent of commies, be last met de functie van deurwaarder. Zij schijnen volgens vermelden eisch van „De Telegraaf" het blad, waarin lange stuk ken van en over de „kampioenen" tegen de gascorruptie van der Stel en Nothorn voor kwamen met hun portret erbij niet eens te hebben mogen handelen als diegenen onder de gasdirecteuren, die hun verleen de retourcommissies plichtmatig in de kas der gemeente stoiten, want deze assisten ten- of commieezen-deurwaarder mochten de kortingen van „De Telegraaf" niet aan het rijk, c.q. de belanghebbenden, af staan." SIR AUSTEN OPGETOGEN OVER ONS LAND. Persgesprek in de Amerikaansche legatie. De Britsche minister van Buitenland- scho Zaken, Sir Austen Chamberlain, had ons laten weten, dat hij de pers vóór zijn vertrek vanochtend om 12 uur met den Pullman-trein naar Brussel ten huize van den Amerikaanschen gezant gaarne nog even zou ontvangen. Maar natuurlijk al leen om een praatje te maken, niet om politieke zaken te bespreken. Sir Austen was opgettgen over onze mooie bollenvelden bij 1 isse en Hillegom en over de prachtige bloemententoonstel ling in Aalsmeer. Hets peet hem natuur lijk ook, dat hel zulk een koud weer was geweest. Maar di-t was bet ook in Enge land geweest, had Sir Austen gehoord, en daarom speet het hem te minder, dat zijn bezoek aan ons 'and was doorgegaan. Bo vendien had hij één dag, toen hij in de bollenvelden was. zonneschijn gehad. En toen had hij het Hollandsche landschap, zooals hij zeide, met zijn eigen Hol- landsch karakter kunnen genieten: zilve ren zonneschijn aan een bewolkte lucht. „Zooals uw scbildeis het landschap heb ben geschilderd, zoo heb ik het geno ten." Voor een bezoek aan Amsterdam had Sir Austen dit keer geen tijd gehad. Hij heeft zich bij aankomst in ons land ver gist, toen hij tegen ons zeide, dat hij maar tweemaal in ons land geweest was. Hij was er driemaal en bezocht vroeger Am sterdam, waar hij het Rijksmuseum een bezoek overwaard vond. Hij had er nu ook graag heen gewild, maar hij had het zoo druk gehad, „and people were so kind" zei Sir Austen lachend. Wel heeft hij het Mauritshuis opnieuw bezocht, waar hij eenige uren van groot kunstgenot heeft doorgebracht. Een van de collega's ver telde, dat hij van Engelschen wel eens den indruk had gekregen, dat zij ons land minder prettig vinden, om te bereizen. „Ik verbaas mij erover, dat van u te hooren", antwoordde Sir Austen, „ik kan me haast niet voorstellen dat Engelschen dat kunnen meenen. Ik vind uw land, in het bijzonder in het voorjaar, wanneer bloemen en heesters uitkomen, een genot te bereizen." Verdichtsels. „Een van de keinere bladen heeft u toe gedicht, dat u was overgekomen om een verloving voor te bereiden van prinses Ju liana met den derden zoon van den koning van Engeland", zei een ander. „Geen woorcl van waar" antwoordde Sir Austen lachend. „Een ander blad", zoo werd opgemerkt, „meent, dat u hier ook gekomen bent, om bemiddelend op te treden tusschen Neder- derland en België inzake het Verdrag. U zoudt minister Beelaerts daarover gespro ken hebben." „Not a word", antwoordde Sir Austen beslist. „Ik was hier zuiver voer mijn ge noegen en niet om politieke zaken te be handelen." Een vleugje politiek. Minister Beelaerts en ik hebbn het na tuurlijk wel over Genève gehad, maar meer als herinnering daaraan. Wij hebben in den Volkenbondsraad minister Beelaerts in den korten tijd van zijn lidmaatschap leeren waardeeren als een bekwaam man Hij heeft dan ook al een paar netelige kwestie op te knappen gekregen. „Wat denkt u van de voorstellen van uw Amerikaanschen ambtgenoot, minister Kel logg, aan Engeland en de andere mogend heden vroegen wij. „Ik heb er natuurlijk wel mijn gedach ten over maar wij kunnen op die voorstel len toch niet antwoorden, vóórdat wij overleg hebben gepleegd met de Domi nions." „Wat is uw oordeel over het werk van de Commissie-Simon in Britsch Indië?" „Ik vind het eerste hezoek van de com missie aan lndie, dat pas is afgeloopen, PATER P. C. FRIGGE O.F.M. Directeur der R.-K. Militairen-Veret te Leiden. Dat koord, die grove pij Is dwaasheid spotternij Voor een verdwaasde wereld, Die danst en springt, met schmink ei En nronkt. en rust'loos draaft en dn Om 't Gouden Kalf!.... O, Franciscaansche pij! Miskend! vertrapt zijt gij! En toch 1 w;e kan 't bevattenl Een koningskleed vaD hermelijn 1 Voor Christus' Kerk een stroom vat Bch En zonneschijn I Een bruine, donk're wolk Voor Pharaö en volk, Van deez' moderne tijden I Voor ons, als 't lichtend Zuideri De Poolster, die ©ns trouw zal lei Naar 't Vaderhuis! O, kleed van soberheid! Beschikt en voorbereid, Om 't goede zaad te strooien, Van heel-onthechting aan bet slijk! Wat steekt er wijsheid in uw pl Voor arm en rijk! Hoe predikt gij de schaar, Zoo duidelijk en klaar, Dat zin en doel van 't leven Niet ligt in eer en zingenot, En geld en goed, dai d'aard kan Maar wel m God. Een schoone bloemengaard Is Christus' Kerk op aard, Met velerhande orden 1 Daar bloeit en geurt het overal! Maar, die de armste is geworden, Het rijkst van al I O, Drager van dat kleed, Die van Franciscus eet En drinkt den geest van Vader O! trek ons aan Uw zachte hand Omhoog, en voer ons vei ig nader Tot 't Vaderland! Ons blij „Proficiat", In d'oude Sleutelstad, Bij 't Zilver van Uw wijding, Zij tolk van onze dank en vreugd, Voe- Uwe liefdevolle leiding, Op 't pad der deugd! O, Pater vaD de klok, Die in Uw staatsie-rok De wereld leert verachten Gij leert ons ook den kosib'ren tijd Benutten, en met zorg betrachten Voor d'eeuwigheid. Voor 't Militair Convent Zijt Gij het hecht cement, Dat alle mannen-broeders Met zorg en liefde houdt te gaar, Zoo ver van huis, uit 't oog van moe Ter Mare daar. O, trouw Francïscus-zoon! O, Parel aan de Kroon, 'Aan Leiden's drukke banen Gij draagt bet kruis op borst en ra Gedenk ons dan, parochianen Der Hartebrug! Als 't Zilver is vergrijsd, Sta Pater op de lijst Der Gouden Feestelingen Tot hooger eer en zielsgenot! Voorsmaak van dat der Hemelingen'! Dat geve God I Leiden, 21 April 1928. G. 1 bevredigend." „Achi u de non-cooperation-bew( gebroken 1" „I think so", was het korte antwoi Sir Austen zou over Brusel rechtsti naar Londen terugkeeren. Thans naar Belg „Gaat u in Brussel óók bloemen vroeg er één ondeugend. „Neen, ik ga de musea bezoeken en naar Gent, naar de groote bloemen toonstelling. D a a i ga ik dus wèl bloe kijken", zei Sir Austen lachend. Hij vertelde nog, hoe druk het li van den Britschen minister van Biii landsche Zaken is. Het werk van de parlementen en van de parlementen ontzaglijk toegenomen. Als minister bi Sir Austen in geen jaren kunnen uill ken, om de zaken van zich ai te zei Trouwens toen het lid van de arbeidi regeering Thomas als minister af" heeft hij zelf aan Sir Austen gezegd ben mijn heele leven hard werken gewi geweest, maar zóó hard als ik nu als nister moest aanpaken, heb ik toch m behoeven te doen. „HblA Hongaarsche Vacantiekindertrein. De Hongaarsche Kinderliga te Buda bericht, dat zij met A. M. L. Larsen 2de Secertaris van het Hong. Kindercoi te Amsterdam) een overeenkomst heeft sloten om een vacantietrein te organii ren. Met deze trein kunnen alle kinde komen die reeds in Holland geweest en bij hunne pleegouders hunne vacat mogen doorbrengen. De trein komt aan geveer half Juni en vertrekt weder September. De prijs bedraagt voor t en terug samen de som van 21.—, kinderen beneden do dertien jaar, van tot 15 jaar 27.—, en van 15 tot 16 j 36.Er zijn slechts 600 plaatsen in zon trein en wij raden U daarom aan, spoedig mogelijk te beslissen of uw pl* kind komen mag. Het reisgeld is te zeo per postwissel of anders aan A. M. Larf Secretaris-Penningmeester, 1ste Co' Huygenstraat 94, Amsterdam, alwaar ook nadere inlichtingen kan krijgen, i alleen schriftelijk.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6