HOLLANDSCHZWITSERSCHELOCARAreepe» BEREID VOLGENS iiüïüïiiiil ONZE NIEUWSTE METHODE Uit de Rijnstreek Gem. Berichten. INGEZONDEN MEDEDEELING. if|E ~l— commissie zal deze bescheiden t. z. t. con troleeren. De begrooting werd vastgesteld op 200, schoon de pralïtijk misschien an ders leert. Mej. M. F. Taat werd als be stuurslid bij vcclamatie herkozen, in de va cature L. Burggraaf, die zich niet meer her kiesbaar stelde, koos men den heer C. Kat. Voor de vaste commissies werden de des betreffende vacatures aangevuld. De voor- gestélde wijzigingen van Statuten en Huish. Reglement werden aangehouden, omdat het bestuur nog in correspondentie is met her, Bestuur van den Ned. Zwembond. Als laatste punt kwam aan de orde: zeer belangrijke mededeelingen. Deze bevatten: a. oefeningsavonden. Het bestuur deelde mede, de gevoerde besprekingen met B. en W., die er toe geleid hebben, dat vele onzer wenschen zijn ingewilligd. Twee avonden zijn onze Vereeniging toegewezen, n.l. op Maandagavond en Vrijdagavond, telkens van 8 uur tot sluiting, waarvoor we het Ge meentebestuur dankbaar mogen zijn; b. openbare wedstrijden. De koster daarvan zijn zeer groot, terwijl het Olympiade-jaar er voor ons ruet bijzonder voor geschikt is. Wo zijn echter wel voornemens een onder- lingen zwemwedstrijd te houden, waarvan de datum voorloopig is vastgesteld op 2S Juli, hiermede willen we vereenigen een de monstratie tot redding van drenkelingen, c. Vereenigings-insignes. Dit is het herken- ningstecken der vereeniging. De heer Kijne heeft uit de letters H.Z.V. gestylleerd wer kelijk iets zeer moois gemaakt, terwijl de prijs van 65 ct. per stuk geen bezwaar voor aanschaffing beteekent. Ieder lid tooie zich derhalve met dit teeken van saamhoorig- heid d Propaganda-avond. Het bestuur is er in geslaagd een schitterende propogan- da-vergadering te beleggen. Deze heeft plaats op Woensdag 25 dezer. De heer S. P. J. Borsten, bestuurslid van den Ned. Zwembond, zal dan in de groote zaal van Hotel Sistermans, een lezing houden over de techniek van het zwemmen, de diverse zwemslagen en de spelregels van het wa terpolo. Het bestuur vertrouwt, dat de zaal dan tjokvol zal zijn, de toegang is kosteloos Verschillende officieele personen zullen dien avond worden uitgenoodigd. e. Uitrei king diploma's als geoefend zwemmer. Het verstrekken van een dergelijk diploma is feitelijk geen bijzonderheid. De eischen, waaraan de candidaat moet voldoen, heeft het bestuur samengesteld in overleg met den heer Wiedijk. Vooral voor adspiranten is dit diploma een prachtig propaganda middel. f. Medische sportkeuring. Het be stuur heeft dr. Ten Hoepen bereid gevon den tegen liïterst gering honorarium deze keuring te verrichten; het bestuur heeft, deze keuring niet voor zijn leden verplich tend willen stellen, doch raadt haar ten zeerste aan. De Voorz. dankt in bizonder den heer Burggraaf voor alles wat deze voor de H. Z. V. heeft gedaan en vertrouwt, dat hij zijn steun zal blijven verlee*nen. Hij felici teert den nieuwen secretaris en gelooft, dat deze veel voor de vereeniging zal tot stand brengen Spr. wenscht mej. Taat met haar herbenoeming als bestuurslid geluk, dankt allen voor de belangstelling en sluit op de gebruikelijke wijze de vergadering. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt Vrijdagmiddag te half 4 in openbare vergadering bijeen. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Be noeming van een commissaris der Spaar bank voor Noordwijk en Omstreken, we gens periodieke aftreding van den heer A. W. van Eeden. 3. Aankoop van grond in het Langeveld van de gemeente Amster dam. 4. Definitieve vaststelling Bouwver- bod. Huldeblijk Koningin-Moeder. Alhier zullen er ten behoeve van het huldeblijk dat zal worden aangeboden aan H. M. de Koningin-Moeder door de Nederlandsche vrouwen in het begin van de volgende week gelden ingezameld worden en zullen er huis aan huis jonge meisjes rondgaan om giften in ontvangst te nemen. Alle vrouwen van Noordwijk worden verzocht haar gave, hoe klein ook, te offeren en haar naam te vermelden op de lijst, die de jonge da mes medebrengen. Onbestelbare brieven. Lijst van onbe- stelbaie brieven en briefkaarten van wel ke de afzenders onbekend zijn, teragont- vnagf-n in de lo helft der maand April. Brieven binnenland: Bestuur Ouderraad Haarlem. Briefkaarten buitenland: Jac. Berens Een briefkart zonder adres. TER AAR. Het vee. Het mooie weer de vorige week gaf vele landbouwers aanleiding, hun vee van de stal in de weide te doen, welke er reeds muoi uitziet. Thans zien vele land bouwers zich weer genoodzaakt hun vee weer op sta) te doen. De veilingen. Op onze veilingen wordt de aanvoer al van ee'nige beteekenis. Voor al vorige week Vrijdag was de aanvoer sla zeer groot, waardoor een flinke prijsdaling intrad. Maandag was het gelukkig weer wat gewilliger, vooral spinazie ging flink van de hand. Deze bracht van 1416 per 100 ki'o op. Bloemkool al naar kwaliteit; een mooio partij bracht het zelfs tot 51 per 100, 2de soort 32, 3e soort ƒ21; min dere kwaliteit 10 ct. per stuk. Door den tui nier C. Lek, werden de eerste peulen aan gevoerd. VOORSCHOTEN. Geboren: Cornelis Jacobus Antonie, z. v. J. Hakker en M. Pk. de Graeve. Margarotha ölisabeth d. v. K. W. v. Mey- gaarden en M. J. Noordermeer. Ondertrouwd: J. J. v. Leeuwen 25 en J. O. M. Groenendijk 25 j. A. G. J. Elskamp 32 j. en T. Verhorst 24 j. H. Elskamp 25 j. en C. v. d. Horst 24 j. Overleden: W. BouwmeesterVijf- tigschild 73 j. VOORHOUT. Mond- en Klauwzeer. Alhier iB in den Elstgeesterpolder onder de veestapel van den veerhouder D. Driebergen, te Rhijns- burg, mond- en klauwzeer uitgebroken. Personalia. Aan den heer J. de Graaff alhier is ontslag verleend als kaart- jesverkooper bij de halte Voorhout der H. IJ. S. M. In diens plaats is benoemd mej. C. Ouwehand. WARMOND. Een mooie avond voor Katholiek War mond. Op den voorvond van den grooten inleidingsdag der Schaepman-actie alhier wordt ons verzocht nog een laatste woord van oproep te plaatsen, dat toch alle R. K. Warmondsche ingezetenen dezen avond in de „Stad Rome" zullen komen. Allerwege zijn circulaires en programma's bezorgd; de groote voordeelen van en niet het minst de groote behoefte aan een Partij-bureau, zullen worden aangetoond. Doch niet alleen over het Partij-bureau als zoodanig, zal er worden gesproken, doch ook over het zoo rijke en werkzame leven van den man, „aan wien geheel Nederland zooveel te danken heeft". Dr Schaepman, den „grondlegger van onze R. K. Staats partij". Dit alleen moet voldoende zijn, om de groote zaal van de „Stad Rome" te klein te doen zijn. Niemand minder dan de bekende predi kant en redenaar, de weleerw. pater H. de Greeve, S. J., komt spreken; dit zegt ge noeg. Het parochiaal kerkkoor, onder leiding van den heer J. H v. Egmond, en bege leid door den heer A. Hekker, zal den avond ook op muzikaal gebied tot een ge notvollen maken. De toegang is vrij voor alle R. K. dames en hecren. Komt dus allen op! Vrijdag avond te half negen in de „Stad Rome". Dat deze avond er een moge zijn, die lang in het geheugen blijve van elk der aanwe zigen. Het Comité heeft veel werk verzet; het vraagt daarvoor geen dank, doch aller opkomst! W0UBRUGGE. Vleeschkeuring. Gedurende het '.ste kwart, werden ingevolge de vleesehkeu- ringswet aangegeven, gewone slachtin gen: 8 runderen, 2 nuchtere kalveren, 55 varkens. In noodgedoode dieren: 5 runde ren, 1 graskalf, 14 nuchtere kalveren, 6 schapen en 3 varkens. Gestorven dieren: 5 runderen, 13 nuchtere kalveren, 5 schapen en 2 varkens. Bij ds gewone slachtingen had een afkeuring plaats en bij de overige 7 runderen, 15 nuchtere kalveren, 6 schapen en 3 varkens. Herkeuringen werden niet aangevraagd. Drie processen-verbaal zijn opgemaakt. Kiezerslijst. De kiezerslijst dezer ge meente geldig voor het tijdvak 15 Mei 192815 Mei 1929 bevat 1092 namen voor de Tweede Kamer, 1085 Prov. Staten en 1057 voor de Gemeenteraad. Miltvuur. Door den Rijksveearls, den heer van den Berg van Oudewetering, is een geval van miltvuur geconstateerd on der het vee van den landbouwer J. B. al- bier. NIEUWVEEN. Personalia. Dominéé W. v. Doorn gaat de gemeente verlaten. Hij heeft een beroep naar Oostza-an aangenomen. Z0ETERW0UDE. Huldeblijk Koningin-Moeder. Alhier heeft zich een comité gevormd ten einde aan H. M. de Koningin-Moeder in het be gin van het volgend jaar, wanneer het 50 jaar geleden is. dat H. M. als Nederl. Vorstin den bodem van ons Vaderland heeft betreden, een huldeblijk van de Ne derl. vrouwen aan te bieden. In dit. comité hebben onder presidium van Mevr. L. WapVerwer zitting genomen de dames: Mevr. J. KoningMeurs, Mevr. M. van Leeuwenvan Buren, Mevr. J. LosLek- kerkerker, Mevr. A. PaardekooperMen- tink, Mevr. G. SchoutenKrom en Mevr. E. Stadhouder—Ho'man. Er zullen jonge dames werden aangezocht om in de maapd Mei gelden bijeen te zamelen voor dit na tionaal doel, terwijl de geefsters hunne namen zullen kunnen teekenen. Het is de uitdrukkelijke wensch van H. M. de Konin gin-Moeder, dat er slechts kleine giften zullen worden gegeven en dat de gegeven bedragen onbekend zullen blijven. De betrekking van assistente niet in trek. Aangezien zich voor de vacante betrek king van assistente aan de openbare lagere school geen liefhebbers' hebben aangemeld hebben B. en W. andermaal eene oproeping gedaan voor een assistent(e). Financiën en Oeconomie. N.V. De Katholieke Illustratie. Blijkens de voor aandeelhouders ter in zage liggende balans en .winst- en verlies rekening over het afgeloopen boekjaar, stelt het bestuur van de N.V. De Katholieke Illustratie voor, om, na zeer ruime afschrij vingen en reserveeringen het dividend te bepalen op 8 procent (vorig jaar 6 pet.). ONGELUKKEN. VISSCHERSSCHUIT GEZONKEN. De bemanning gered. Dinsdagnamiddag is de motoraak van den mosselvisscher A. van Hurck van Enk huizen tusschen Enkhuizen en Stavoren gezonken. De bemanning, uit 3 personen bestaande, wist zich in den mast en de „bokkepooten" tegen verdrinken te behoe den. Na ongeveer een uur in hun gevaar lijken toestand verkeerd te hebben, werden ze opgemerkt door den visscher van de Stavoren I, die ze redde en naar Enkhui zen bracht. De E. H. 26 zal men pogen te lichten. ")p de tram gesprongen. Een man gedood. Gisteravond omstreeks kwart voor tien wilde op de Martelaarsgracht te Amster dam een ongeveer 45-jarige bewoner van den Nieuwendijk springen op den motor wagen van lijn 3, welke juist van de halte richting Postkantoor was weggereden. Hot asphalt is daar ter plaatse opgebro ken; ter waarschuwing van het rijverkeer zijn lantaarn op paaltjes geplaatst. De conducteur waarschuwde den man niet te springen. Hij waagde het toch en sloeg met een been juist tegen een lantaam- paalte. Hij liet de tram los en viel voor over tusschen den motor- en bijwagen in. De bijwagen reed hem over het lichaam. Een poging om den bijwagen op te vijze len slaagde niet, daar de vijzels in het losse zand wegzakten. Met behulp van tal van omstanders heeft het trampersoneel den wagen uti de sporen gelicht, waarna het mogelijk was den ongelukkige te be vrijden. Hij bleek te zijn overleden. Ten gevolge van het droevig ongeluk had het tramverkeer in beide richtingen ongeveer een half uur vertraging. Door de stoomtram gegrepen. Overreden en gedood. De 75-jarige mej. W. Hendriks is Dins dagavond kwart voor negen te Gemert door de stoomtram gegrepen en onmiddel lijk gedood. Het ongeval is veroorzaakt doordat zij uitweek voor een auto en de onmiddellijk achter haar komende tram 'niet heeft gezien. Den besturder van de tram treft geen schuld. Doodelijke val. De 78-jarige T. JVte Heveskes (Gron.), die bij zijn doch! nr' inwoonde, is op het hoofd in den kelder gevallen en ten ge volge van een schedelbreuk overleden. Verdronken. De 47-jarige vrouw van den Rijnschip- per L. Wessel, die met zijn schip aan de Maaskade lag is gistermiddag over boord gevallen en verdronken. Na geruimen tijd dreggen werd het lichaam opgehaald. Het is naar Crooswijk vervoerd. Aan de gevolgen overleden. De 18-jarige dienstbode van den kan toorhouder der posterijen te Rijen, die de zer dagen bij het stoken van een wascb- fornuis in brand geraakt, is in het zieken huis te Breda aan de bekomen brandwon den overleden. ^roertje zou helpenI Toen het 1-jarig kindje van de familie L. v. d. W te Rotterdam door moeder werd gebaad en de kleine een oogenblikje alleen in de kuip gelaten werd, nam een zesjarig broertje een ketel heet water, die het over den rug van de kleine goot. Op het gegil van het kind kwam de moeder toesnellen, maar de kleine had toen reeds ernstige brandwonden opgeloopen. Het is door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht en daar in zorgwekkenden toestand opge nomen Jongen in brand geraakt De 20-jarige A. C. te 's-Gravenhage heeft Dinsdag bij het verrichten van werkzaam heden eenige brandwonden opgeloopen. Hij was bezig in een fabriek van hout bewerking krullen te stoken. Vermoedelijk hebben toen zijn kleeren vlam gevat ten gevolge waarvan hij zoodanige verwondin gen opliep, dat hij naar het ziekenhuis ovorgebracht moest worden. BRANDEN. De brand te Rotterdam. Gistermiddag is gelijk wij reeds meld den brand uitgebroken in den kelder gelegen onder den winkel van Hage- moyer's City Magazijnen aan den Noord Blaak te R'dam. De brand schijnt te zijn ontstaan in een voorraad emballage, waar door geweldige rook ontstond die weldra door het geheele gebouw trok en aan de zijde van den Blaak en den VisschersdijK naar buiten sloegen over alle drie verdie pingen. Met twee st-oombrandspuiten en een groot aantal handspuiten is met in to taal twaalf slagen water gegeven. De kel der is geheel en al onder water gezet. Het water kon echter niet tot aan de zoldering komen, doordat het blijkbaar werd afge voerd. Daarom zijn alle vitrines in den winkel terzijde geschoven, zoodat de vloor kon worden weggebroken. Aan de ver koolde planken en binten was duidelijk te zien dat het vuur fel heeft gewoed, al heeft men tijdens den brand zoo goed als geen vlammen te zien gekregen. De eigenlijke vuurhaard heeft men niet kunnen benade ren. De rook stond zoo dicht in het ge bouw, dat zelfs met rookmaskers niet door de dikke wolken kon worden heengedron- De veiligheid van het verkeer. V erkeersregels. Toen, in 1926, het bureau Verkeerswezen te Amsterdam zijn 100-jarig bestaan mocht vieren, vormden, naar aanleiding hiervan eenige Amsterdammers eene commissie, welke zich ten deel stelde eenige gelden te verzamelen, ten einde den Chef van het Bureau Verkeerswezen in de gelegenheid te stellen „iets" voor de verkeersveiligheid in het algemeen te kunnen doen. Bedeelde commissie was in staat den hoofdinspecteur Bakker later een fondsje ter hand te stellen en aangemoedigd door het succes van sluitzegelverkoop op ander gebied heeft de heer Bakker een serie sluitzegels doen vervaardigen, ontworpen gedeeltelijk door den heer S. Schlesinger, gedeeltelijk door den heer G. J. J. Ver beek, beiden grafisch kunstenaar te Am sterdam, terwijl de heer Clinge Doorenbos, zijne welwillende medewerking verleende, door grootendeels de dichterlijke opschrif ten saam te stellen; de druk werd ver zorgd door de drukkerij J. H. de Bussy, te Amsterdam. Het ligt in de bedoeling deze verkeers- veiligheidssluitzegels zoo goedkoop moge lijk aan den man te brengen, weshalve de detailprijs van een serie (een vel), groot 25 stuks, op 10 cent werd gesteld, terwijl 100 zegels slechts 35 cent zullen kosten. Van de opschriften noemen we er hier enkele: Neemt steeds voldoende tijd Voor eigen veiligheid. Houdt rechts, houdt rechts, De wijze rechter zegt: Er is één rechtspraak slechts: "Wie rechts rijdt is in 't recht. Wie moet het gelag betalen Als uw remmen mochten falen? Denk aan uw verlichtingsplichten: Altijd goed uw lichten richten. Want met slecht gerichte lichten Kan uw licht licht onheil stichten. Als gij niet wilt dat 't u geschiedt, Verblindt dan ook een ander niet! Neemt gij een and're richting? Toe, waarschuw even dan! Of dacht u, dab een ander Uw plannen ruiken kan? gen. Een der opzichters van de afdeeling brandbluschmiddelen is nog een oogon- blik door den rook bevangen geweest, maar reeds spoedig kon hij zijn werkzaamhed-m weer hervatten. Tijdens den brand is een groot gedeelte van den Noord Blaak afgezet, waardoor groote stagnatie is ontstaan in het tram verkeer. Brand te Amsterdam. In het pakhuispand Lauriergracht 118 te Amsterdam, waarin op de drie verdie pingen meubelmakerswerkplaatsen geves tigd zijn, is gisteravond tegen 9 uur brand ontdekt. De -vuurversehijnselen werden het eerst waargenomen op de eerste verdieping, en wel door politie-agenten van het bureau Lauriergracht, dat juist aan het pakhuis grenst. Aan den voor- en achterkant sloe gen de vlammen fel uit. De achterzijde van het pakhuis grenst aan de binnen plaats van het politiebureau. Van daaruit werd de brandweer gealarmeerd, die mot eenige motorspuiten spoedig ter plaatse was en de vlammen met een tweetal stra len aantastte. Na ongeveer een kwartier waren de vuurversehijnselen gewekm, maar binnenin bleek het gezien de zware rook die naar buiten drong, nog hevig te branden. Toch slaagde de brandweer er in, het vuur te stuiten, zoodat de werkplaat sen cp de tweede en derde verdieping geen schade oplienen. De meubelmakers werkplaats, waar de brand is ontstaan, cn die in gebruik is bij den heer J. Huff- schlag, is geheel uitgebrand. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Wel werd bekend, dat de gebruiker kort voor het uitbreken van den brand in de werk plaats is geweest en daar gerookt heeft, zoodat het vermoeden bestaat, dat een achteloos weggeworpen lucifer of eindje sigaret den brand heeft doen ontstaan. Dc meubelmaker is tegen brandschade verze kerd. Brandstichting. De 28-jarige arbeider S. Smit te Nieuwe Pekela is terzake van brandstichting ge arresteerd en te Winshoten in voorarrest gesteld. Opsporing verzocht Het eerste radio-telefonisc h e S. O. S. naar Indië uitgezonden. Gisteren is het eerste S.O.S.-sein ra- diotelefonisch naar Indië uitgezonden. De N. V. Philips radio had n.l. het ver zoek ontvangen van mej. Rackwitsz re 's-Gravenhage om met behulp van de radio het verblijf van haar broeder, die vijf jaar geleden naar Indië is vertrokken en van wien de familie sedert niets meer heeft vernomen, op te sporen. De N. V. Philips, die in verband met haar zendvergunning een dergelijk S.O.S. niet kan uitzenden, bracht het verzoek over aan het Rijksstation te Kootwijk, dat het volgende S.O.S. uitzond. ,Wil iemand, die bekend mocht -zijn met het adres van den heer Willem Frederik Rackwitz, 2e of le stuurman, aan dezen de volgende boodschap van zijn 71-ja moeder overbrengen: Reeds in 5 jaar tijd niets meer van! vernomen. Alle pogingen om hem per 1 ge te bereiken hebben gefaald. Zijn vade du inmiddels overleden. Zijn moeder, zich zeer ongerust maakt, verzoekt 1 dringend zoo spoedig mogelijk iets te ten weten". Oplichter aangehouden. de Aan de woning van den visscher A. K Kampen vervoegde zich een mansperei dr die voorgaf een vertegenwoordiger te van eene maatschappij te 's-Gravenh Hij wilde de schuit van K. koopen om om te bouwen tot een jacht. K. kon schipper op dat jacht worden tegen belooning van 38 per week. Daar K. op zee was, werden de onderhandelij gevoerd met mej. K. Een contract opgemaakt, dat geteekend moest te '8 Gravenhage. Voor de kosten van contract vroeg de man van mej. K. een drag van 80, hetwelk hem word ter gesteld. Toen de man weg was, kreeg K. achterdocht. Zij liep hem na en hem te bewegen het geld terug te geve Thans is gebleken, dat alles zwendel Do man, die blijkt te zijn de varensg J. D„ uit Den Haag, is thans aangehou en als verdacht van oplichting opgeslo Men gelooft, dat hij in meerdere plaa van ons land dergelijke praktijken h uitgevoerd. Vermist. Sedert de vorige week Dinsdag vermist de 24-jarige kleermakersleerl H. W., Den Bosch, werkzaam bij heer H. v. Rooy te St. Michiels Gestel, was per rijwiel uitgereden en sedert heeft men niets meer van hem vernoni Men vreeest een ongeluk. Een dreigbrief. Maandagavond is op zijn buitenj Doorn te Haerst, bij Zwolle, door de rechaussée gearresteerd en naar het van bewaring te Zwolle overgebracht A. baron v. H. t. d. D., wegens het sc 1 ven van een dreigbrief aan zijn broer, De aanklacht tegen van Burink. In het politiebureau aan de Gro Paauwensteeg te Rotterdam is het rai lid Van Burink een verhoor afgenoit in verband met de aanklacht welke f waarnemend burgemeester, mr. A. Jong, heeft ingediend bij den Officier Justitie, naar aanleiding van versta van de orde in gemeenteraadsvergadel gen. Volgens de „Tel." heeft Van Buring weigerd de politie inlichtingen te strekken. „Noch de politie, noch de ji tie, zoo verklaarde hij, hebben iets te ken met mijn handeling in den raad, ben alleen verantwoording schuldig mijn kiezers". Voorts verklaarde de 1 Van Buring nog, dat, indien do zaak i volgd wordt, hij den loco-burgemeee den gemeente-secretaris, en alle raadsled welke dien avond de zitting bijwoond als getuigen zal laten dagvaarden. In levende lijve Dezer dagen ontving een familie rook van Helmond uit het naburige Bi en Donk do korte maar droeve tijdi schrijft „Het Huisgezin" van het overliji eener moeder in de volgende bewc dingen: „Moeder dood, wordt Dinsdag halfl begraven". De familie vatte de tijding op, dat de moeder van het familielid te en D., die te Dinther woonachtig is, tijdige met het eeuwige verwisseld had dus toog men Dinsdag met de vroegti van halfzes naar de begrafenis. Ter plaatse gearriveerd stapte het ge schap, met het hart vol leedwezen o het droeve verscheiden naar het verme de sterfhuis. Edoch, wat gebeurde? Toen een hunner, ni. een man, die vele kruisjes achter den rug had, het zeischap wilde voorgaan de klink opdri de, werd de deur hem geopend door doodgewaande, die thans alhoewel di den ouderdom vergrijsd, in levende li voor hem stond. Geen pen is in staat beschrijven welke emoties den man ov vielen; vol ontzetting en verwarring hij over dit weerzien. En zoo zeide d< man, toen hij enkele uren daarna vil eenigszins zichzelve was: „Niemand kan begrijpen wat ik op oogenblik doorstond. Driedehande kleu: kreeg ik en ik verstinde zoo waar ik schrokken". Wie was er nu eigenlijk dood? Te Beek en Donk had men op mind duidelijke wijze het doodsbericht verzf den, dat door den zoon van het aldaar nende famileilid was opgesteld. Ten slot was dan toch „moeder" overleden, maar was de echtgenoote van hem, wiens rao der men bad doodgewaand. Stakende werkloozen. Gistermorgen waren, als gewoonli twee autobussen van Deventer vertrokk met dertig werkloozen, wien te Diepe heim werk is verschaft op een ontginnii van baron De Vos van Steenwijk De bt sen keerden daar evenwel in den loop den morgen terug met hun passagiers, hadden een aanmerking bekomen over laat op het werk komen. Daarom hadd'- zij het werk onmiddellijk neergelegd.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6