Uit de Rijnstreek. Uit de Omgeving. DERDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 14 APRIL 1928 Dr. v. Xes vindt het wel eigenaardig om zoo plotseling mot een voorstel tot salaris- verhooging te komen zonder praeadvies van B. en W. en do schoolcommissie. Spr. stelt voor de zaak aan te houden, hetgeen besloten wordt met 11—2 stemmen. liet voorstel van B. en W. wordt hierna ongewijzigd aangenomen. Besloten wordt tenslotte de door de Mij. „de Toekomst" aan te leggen nieuwe straat vanaf den Duinweg tot de verlengde Piet Hein straat te noemen Stynfcjes Duinstraat. Aldus besloten.' Hierna geschieden eenige wijzigingen van de begrooting 1928. Tenslotte wordt een stukje grond aan de v. Limburg Stirumstraat met de Gebrs. Verkaden geruild en eenige wijziging in dc bouwverordening gebracht. Hierna ging de raad in geheime zitting. HILLEGOM. Aanbesteding. Vrijdag werd ten ge meentehuize in het openbaar aanbesteed het leveren van 30.000 stuks trottoirtegels 30 X 30 X 5 e.M. en aan de bovenzijde voorzien van een veilingkant en van 10.000 idem franco voor den wal te Hillegom. Aantal inschrijvers 10. Uitslag als volgt: N.V. H. Ttoozen „de Meteoor" te De «Steeg 1.49 per M2.; N.V. Duinker en Bruits te Alphen aan den Rijn 130 p. m.F. P. Bosch te idem ƒ121 p. m.; J. J. Pijpers Hillegom 121 p. m.; C. G. v. d. Poll idem 123 p. m., aan de fabriek 115 p. m.; X. V. „De Hoop" te Ter Xeuzen 125.46 p. m. en 120 franco wal Ringvaart. N.V. Bcton- dak te Arkol 143.65 p. m.N.V. Basco- Tegelfabriek Geertruidenberg 108.64 p. m.Holl. Basaltfabriek Rotterdam, heelc 141.30, halve, 70.65 p. m.X.V. Bcton- maat schappij „Grotius" te Gorinchcm 123 p. m. Gunning volgt later. LISSE. Diploma behaald. De heer C. Kaas, bediende aan de R. K. Coöperatie, afd. Bakkerij alhier, behaalde op de te Leiden gehouden cursus van de R. K. Bakkersge- zellenbond een diploma in de afd. Luxc- broodbakkcrij. Vergadering. Maandagavond a.s. Ie 3 uur wordt alhier een vergadering gehou den, waarop Pater Borromaeus de Greeve zal spreken over lectuur. LANGERAAR. Nieuw schoolgebouw en Patronaat. Dinsdag 17 April a.s. zal de plechtige in wijding plaats hebbox van de nieuwe school en Patronaatsgebouw. De dag zal worden begonnen met een plechtig gezon gen H. Mis om negen uur op to dragen door den zcorcerw. beer pastoor. Daarna zal de inwijding der gebouwen plaats heb ben welke vervolgens door de Parochia nen te bezichtigen zijn. s Avonds om ze ven uur plechtige openig van her. Patro naatsgebouw waar de weleerw. pater Bor romaeus de Greeve de openingsrc le zal houden. Ongetwijfeld belooft dezen dag voor dc parochianen bij de opening van deze schoone gebouwen, niet zonder be langstelling voorbij to zullen gaan. LEIMUIDEN. Raadsbesluit niet goedgekeurd. Gcd. Staten van Zuid-Holland hebben bij hun besluit ad 3 April 1928 no. 46 het besluit, van den Raad der gemeente Leimuiden ad 22 Juli 1927 tot. verhuring der gemeente Rietlanden aan Mijvo, goedgekeurd. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het liep deze week erg achteruit. Dc aanvoer was groot doch dc vraag verminderde na de Paaschdagen met als gevolg lage prijzen. Betaald werd La Reine 1.402.10, Thomas Moore 1.80 1.90, Rose Gris de lin 1.802.Cale donia 1.802.10, Wapen van Leiden 2.10 2.40, Duehcsse de Parma 3.203.40, William Copland J 1.90—2.2Ó, Bartigon 1.301.50, Pride of Harlem 1.301.40, Elisabeth 1.702.—, Fame. Sanders f 2.102.10. Loveliness 1.601.80, Proff. Rauwenlxoff 2.302.50. Narcissen 0.20 0.60. oeticus ornatus 0.60. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag den lVen April a.s. des avonds te 6luur ter behandeling van dc navolgende punten: Notulen, Ingekomen stukken en voorstel lot wijziging van de heffingsverordening op de wegenbelasting. Bouwvergunning. B. en W. hebben aan het R. K. Kerkbestuur alhier, ver gunning verleend tot het verbouwen van dc voormalige pastorie. Gevonden. Alhier is als gevonden voorwerp aangegeven een gouden ring. In lichtingen zijn te bekomen bij den go- m een te-veldwaclx ter. WARMOND. Kiezers. De Kiezerslijst voor deze ge meente is voorloopig als volgt vastgesteld: voor de Tweede Kamer 1197 kiezers, voor Provinciale «Staten 1170 eix voor den Ge meenteraad 1139. koop 5754; 7. W. B. Kroon Alphen 56— 57. Personeel Buks: V A. C. Mijs Alphen 47. 2. H. Hiedbrink Bodegraven 4539. 3. R. van Mulligen Voorschoten 45 4. G. Bergshocff Alphen 44. 5. L. C. Jongenbur ger Alphen 4310. Vrije baan Marga: 1. L. C. Jongenbur ger Alphen 10735; 2. G. Berghoff Al phen 10734; 3. A. C. Mijs Alphen. 105 3434; A. Veelenturf Bodegraven 105—34 33; 5. X". C'. A. van der Linde Alphen 10533. 6. W. B. Kroon Alphen 104; 7. A. C. P. Spa Boskoop 103; 8. J. J. Hoogen- doorn Bodegraven 102; 9. A. .T. Turrion Voorschoten 10. B. 1. s. 33: 10 W. J. Bergs hocff Alphen 101 B. 1. s. 3132. Prijzen resp. 30, 20, 10, 8, 6, 6, 4, 4, en 4 pet van f 43.80. Vrije baan buks. 1. G. Bergshocff Al phen 86, 2. A. C. Mijs Alphen 85, BI. s. 25; 3. R. van Mulligen Voorschoten 85 23: 4. W. B. Kroon Alphen 83 b. 1. s. 26; 5. P. J. van der Krogt Wassenaar 83 b. 1. s. 25; 6. E. Stuivenwold Wassenaar 82 b. 1. s. 27: 7. L. van der Burg Lisse S2 b. 1. s. 26; S N. C. A. van der Linde 81 b. 1. s. 2726; 9. L. C. Jongenburger 81 b. 1. s. 26—26; 10. G. J. I perlaan Voorschoten 81 b. 1. s. 2625. Prijzen resp: 30, 20, 10, S, 8, 6, 6, 4, 4 en 4 pet van f 42.90. Geluksbaan: 1. C. Boogaard Alphen 300 2. C. A. Metselaar Boskoop 298; 3. G. Bergshoeff Alphen 295, 4. .T. Bader Xieuw- veen 294, 5. A. van Wijk Boskoop 292 b. 1. tr. 9895; 6. R. Duiker Alphen 292 b. 1. tr. 9795; 7. J. Noort Voorschoten 292 b. 1. tr. 93; 8. L. Verleun Alphen 291; 9. A. van Egmond Hzn. Voorschoten 288; 10. J. J. Hoogcndoorn Bodegraven 285; 11. A. C. Mijs Alphen SS2, 12. G. Wortnxaxx Alphen 280 b. 1. tr. 929; D. Vergunst Alphen 280 b. 1. tr. 82; K. Verweij Alphen 277 b. 1. tr. 87; 15 A. van Doom Alphen 277 b. 1. tr. 81; 16 A. Dek Wassenaar 277 b. 1. tr. 77. Kringwedstrijd Landstormafdeclingcn (staat buiten bovengenoemde wedstrijden). 1 Rijpwetering 238; Nieuwveen 231; Al phen 209. Hoogste korpsschutter A. van Veen Nieuwveen 56, 1110. Eventueole reclames uiterlijk in Ie zen den 20 April 1928. Na dien datum worden reclames niet meer aangenomen. Adres Res. le Luitenant L. Verleun Oranjestraat 9 Alphen aan den Rijn. Afhalen prijzen persoonlijk of tegen af gifte van een schriftelijk bewijs aan ge machtigden. Prijsuitreiking 5 Mei 192S nam. 1 uur Hotel Rutten. Dringend wor den H.H. schutters tot bijwoning uitge- noodigd. De uitreiking wordt door het wclbekendo strijkje van de heeren Snel en Coiivee opgeluisterd. Een Hollandsche molen naar het buiten land. De eerste Hollandsche watermo len zal weldra zijn intrede doen in de Fransehe «Soudan. Dezer dagen werd hij verzonden met bestemming naar Broeder Nörbert.us (in de wereld onze vroegere plaatsgenoot Cor Rozestraten), die aldaar als missionaris werkzaam is. De molen be staat geheel uit ijzer en heeft een opge bouwde waterpomp, dc hoogte bedraagt Meter, de voetwijdte 1.50 Meter. Hij zal in liet werk worden gesteld, om het land te besproeien, ten einde dit meer vrucht baar te maken. De molen word vervaar digd door Gebr. Rozestraten, smeden al hier en te Aarlanderveen, en doet den ont werpers om zijne practisohe samonstolling alle eer aan. Fietsongeval. Gisterenmiddag is langs de Steekterweg een bewoner uit het woon wagenkamp, doordat do bagagedrager van zijn fiets van de voorvork afschoot, geval len en vrij ernstig aan het hoofd gewond. HAZERSW0UDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 17 April des voor- middags te 10 uur. Onderwerpen tr behandeling: Vaststel ling vermenigvuldigingscijfer der plaatse* lijke inkomstenbelasting 19281929. Voor stel i.z. overdracht aan de Provincie iiï eigendom beheer en onderhoud, op nader vast fce stellen datura van de weg Hazers- woudeBoskoop en ZegwaartHazers- woutle Rijndijk, voor zoover Hazerswoude aangaat. Machtiging tot benoeming van een deskundig adviseur in verband mot voor stellen tot electrificatie dezer gemeente». Aankoop van een perceeltje grond bij de Gemeenewegsbrug. Besluit tot het aangaan eener geldleening groot 5000 (noodslacht- plaats). Verzoek om ontslag van den kcu- ringsveearts J. G. H. Holsheimer. Benoe ming lid van de Commissie tot wering van! schoolverzuim (dorp). Vaststelling voor schotten aan de bijzondere scholen. Reke ning der vereeniging „Werkverschaffing"* Wijziging der begrootingen van 1927 eri 1928. Geboren: Herman z. van H. Groeii en E. Brondgccsfc Johanna Thcresia Jacoba d. van M. J. Boting en J. jV. Groenewoud Gesbrui d. van J. van! Dorp en C. Stam Theodoras Wilhelmus z. van D. van Niekerk en H. E. Haartz. Ondertrouwd: H. W. «Sampimon 28 j. en C'. Kc-rsseboom 21 j. Gehuwd: G. A. Lourejus 19 j. en J, Wansinck 19 j. Overleden: E. de Brec, wéd. P. Jq Jong, 67 j. N00RDWIJK. GEMEENTERAAD. Benoeming keurings-veearts. De dienstregeling bij de politie. Hel vermenigvuldigingscijfer verlaagd van 31/- tot fr/t. Het verslag der commissie voor de strandverpachting. Dc Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag te 2 uur. Voorzitter burgemeester jhr. W. C. v. Panhuys. Alle leden zijn aanwezig. De notulen der twee laatste vergaderin gen worden, na een bemerking van dr. van Nes, goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken waren ver schillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten. Verder is ingekomen een adres van de hoofdbesturen van den Nederlandsehen Roomsch Katholieken Politiebond „Sint Michael" en den Bond van Christelijke Politieambtenaren in Nederland, waarin o.a. wordt verzocht nadere wijzigingen aan te biengen in de bij raadsbesluit van 10 Februari j.l. vastgestelde verordening, regelende de uitbetaling van loon bij ziek te en overlijden voor de agenten van po litie. Waar dit besluit eerst kort geleden, na grondige voorbereidingen door de Raads commissie voor Personeelsaangelegenhe den, door den Raad is aangenomen, meenen B. en W. te moeten voorstellen het adres voor kennisgeving aan te nemen. Den heer Meyer bevreemdt het te lezen in genoemd adres, dat de hoofdbesturen niet in de gelegenheid zijn gesteld, om ge hoord te worden. Spr. heeft zulks niet ge weten, anders zou hij een a7idere houding hebben aangenomen. Spr. zou er prijs op «tellen indien deze hoofdbesturen alsnog over deze kwestie werden gehoord. Ook de heer v. d. Niet spreekt zich in dien geest uit en zou deze zaak opnieuw in handen willen stellen van de commissie voor personeelsaangelegenheden. .Weth. v. d. Wiel begrijpt niet, hoe een commissie-lid zulk een voorstel kan doen, nu de zaak geheel afgedaan is. Had men de besturen willen hooren, dan had zulks door de commissieloden vroeger gevraagd moeten worden. Het voorstel-v. d. Niet wordt met 94 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren v. Nes, Liefferink, Balkenende en v. d. WieL Voor kennisgeving werden aangenomen de verslagen van de werkloosheidsverzeke ring en de vleeschkeuring over 1927. Goedgunstig wordt beschikt, op het adres van het bestuur der Wilhelmina-school, waarin gevraagd wordt een bedrag van 160 toe te staan voor het aanschaffen van banken. Hierna is de agenda aan de orde. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door heb verleenen van eervol ontslag aan den heer I. van Klaveren, als keurings veearts, hoofd van den gemeentelijken vleeschkeuringsdienst, stellen B. en W. in alphabetische volgorde voor de heeren C. de Graaf, te Dirksland, A. H. J. Pinkse te Uitgeest en Dr. R, V. Toman, te Utrecht. Bij eerste en tweede vrije stemming was de uitslag als volgt: Pinkse 6, de Graaf 5, en Toman 2. De herstemming tusschen de heeren Pinkse en de Graaf bracht den laatste 7, den eerste 6 stemmen, zoodat de heer C. de Graaf, keuringsveearts te Dirks land benoemd was. Naar aanleiding van het verzoek van de wed. C. van der Burg e.a., om restitutie van 25 of 980 van de kosten van ver harding van de Kraaierslaan, hebben B. en W. den Gemeente-architect rapport hierover laten opmaken, waarin deze den Raad in overweging geeft op het adres afwijzend te beschikken op grond van het volgende: 1. dat de Kraaierslaan geen openbare weg is; 2. het algemeen belang is niet door ver harding van deze laan gediend, daar op 2 plaatsen in deze laan borden zijn geplaatst met opschrift: „Verboden toegang, enz.". 3. dat niet alle onderteekenaars eigena ren langs de Kraaierslaan zijn en zelfs de huurder van het gemeente-eigendom al daar heeft mede-onderteekend: 4. dat de verhardingskosten hoog zijn te noemen, gezien bet werk dat voor dit be drag is tot stand gebracht: 5. dat tevoren daarvoor aan de gemeente medewerking had moeten worden ge vraagd; 6. dat de toezegging, dat de weg voort aan goed zal worden onderhouden, geen waarborg geeft, daar het niet is een last op de aangrenzende eigendommen; bij verandering van eigenaar is de plicht daartoe vervallen; 7. dat door te voldoen aan het. verzoek, aanleiding kan worden gevonden in de toe komst dezen weg als een openbare weg te beschouwen, waarmede de gemeente-finan- eiën onnoodig zouden worden belast. Dit. rapport, als voorstel den Raad aan geboden, wordt door den Raad z. h. st. aangenomen. B. en W. stellen verder voor afwijzend te beschikken op een beroep van de N.V. Erica (W P. de Vroede) inzake de bekende rioleeringskwestie. Aldus wordt besloten. Vervolgens was aan de orde het adres van de agenten van politie, beoogende verkrijging van positie-verbetering, is door B, en W. om advies in handen ge steld van de Commissie voor personeels aangelegenheden. Met het door deze Commissie uitge brachte advies, kunnen B. en W. zich op een kleine uitzondering na vereenigen, en zij geven den Raad in overweging: 1. den burgemeester, als hoofd der poli tie, int te nocdigea te willen bevorderen dat voor de agenten van politie overge gaan worde tot invoering van: I. een 9-urigen werkdag en 54-urige werkweek; 2. een vrijen dag per week en per drie weken een vrijen Zondg. II. bij overschrijding van den onder I genoemden arbeidstijd, voor verricht overwerk, bij wijze van proef, navolgende regeling voor de betaling daarvan vast te stellen: a. voor elk verricht overuur vallende tusschen 6 uur v.m. en 10 uur nam. wordt het gewone uurloon (weekloon gedeeld door 54) uitgekeerd, vermeerderd met 25 b. voor elk verricht overuur vallende tusschen 10 uur nam. en 6 uur vm. en zoo verre in afwijking van het bepaalde onder a. voor elk verricht overuur vallende tus schen des Zondags-voorniiddags G uur en des namiddags 10 uur, wordt het gewone uurion uitgekeerd vermeerderd met 50 c. op den agent van politie, die met het verrichten van rechercheurs-diensten is belast, de onder a. en b. genoemde regelen niet van toepassing te verklaren, doch aan dezen agent voor te verrichten overwerk een vast bedrag van 100 per jaar toe te kennen. III. B. en W. voor de uitvoering van het bepaalde onder II voorloopig een crediet toe te staan van ƒ600. Dr. van Nes is van oordeel, dat het hier niet zoozeer gaat om een korteren ar beidstijd maar om nxeer loon. Wanneer het voorstel echter wordt aangenomen, als voorgesteld, danzal zulks de gemeente opbreken, want dan wordt er eiken dag overwerk verricht en dit zou een ƒ3800 per jaar kosten. Spr. stelt daarom voor het voorstel terug te zenden naar de des betreffende commissie en eerst het oordeel van den commissaris te vragen, of men er met den 9-urigen arbeidsdag niet kan ko men. De heer Krau meent, dat het niet nood zakelijk is, dat er langer gewerkt wordt dan 9 uur, maar wanneer men zulks wil doen is er voor 40 agenten wel 10 a ,12 uur werk te vinden, als men zoodanige rege ling treft. De heer Balkenende, lid der commissie, zegt, dat. men er met een 9-urigen werkdag wel zou kunnen komen. 4 De heer v. d. Meer begrijpt niet hetgeen de heer Balkenende zegt. Dat strijdt ge heel met het voorstel. Wethouder v. Eeden, voorz. der comm., zegt, dat deze regeling voorgesteld wordt bij wijze van proef. Daarvoor is het ge vraagde crediet van 600. Is dat op, dan kan men altijd zien. De heer Alkemade zou een maximum- credict van 800 toe willen staan. Door den heer Krau wordt gezegd, dat men den commissaris moet zeggen, dat de agenten 9uur moeten werken en daar naar moet de zaak geregeld worden en als men er maar op staat komt men er wel. Dc Voorz. wijst er na langdurige discus sie op, dat men heel gemakkelijk den dienst in kan korten op verschillendo pun ten, doch hij vraagt zich af, of zulks in het belang vanx do gemeente. De heer Liefferink zegt, dat de Raad zich maar niet zonder meer voor een derge lijk voorstel mag uitspreken. Als men zich uitspreekt voor het overuren-systeem is de 600 spoedig op, maar als B. en W. dan komen om meer geld, kan de Raad niet meer terug. Het beteekent een doorloo pend, een blanco crediet. Nadat weth. v. Eeden nogmaals het voorstel verdedigd had, werd het voorstel- v. Nes verworpen met 76 stemmen. Vóór stemden de heeren v. Xes, v. d. Meer, Liefferink, v. Went, v. d. Wiel en Krau, waarna het voorstel van B. en W. niet de zelfde stemmenverhouding werd aangeno men. B. en W. stellen hierna voor over te gaan tot wijziging van de overeenkomst in zake de wterleiding aan Noordw ijkerhout. De heer v. Xes vraagt, hoe het staat met de plannen voor de waterleiding te Noord- wijkerhout, waarop dc Voorz. antwoordt, dat het gebleken is dat Xoordwijkerlxout inderdaad plannen heeft overwogen om buiten Xoordwijk om water te betrekken, doch B. en W. hebben de overtuiging, dat zulks niet zal geschieden. Het xroorstel werd hierna aangenomen. B. en W. stellen vervolgens voor in ruil aan te nemen van de X.V. pension „Hol lander" een gedeelte Noord Boulevard ter grootte van pl.m. 610 M2„ tegen 1 per M2., en van de X.V. Hotel-pension „Noord zee" een gedeelte boulevard van pl.m. 340 M2., en daarvoor in ruil af te staan een strook van 336 M2. Aldus besloten. Voorgesteld wordt voorts aan de X.V. Handel-Mïj. „Mercator" te 's Gravenhage onx niet voor den duur van 15 jaar in ge- bruik te geven een door B. en W. nader aan te wijzen stukje grond ter grootte van ongeveer l*/a M. op liet plein, waar de Niejiwc Zeeweg, dc Schoolstraat en de Hoofdstraat samen komen, onder bepaalde voorwaarden. Dc heer Liefferink is tegen dergelijke re clame, omdat al dergelijke reclame de om geving ontsiert, terwijl de heer Krau zich er eveneens tegen verklaart, doch wanneer de raad zich ervoor uit spreekt, hoopt lxij, dat de zuil dan op het drukste verkeerspunt geplaatst wordt'. De Voorz. antwoordt hierop, dat de plaats nader nog pverwo- gen kan worden. Het voorstel wordt aangenomen met 8 5 stemmen. Tegen stemden de heeren v. Went, Admiraal, Krau, Caspers en Lieffe rink. B. en W. vragen vervolgens den raad een crediet van 7200 voor een gedeelte nieuwe sehoeiing aan de Sclxie. Laagste van de drie inschrijvers is de heer G. J. Vogelaar voor een bedrag van 6390. De heer Krau vraagt, waarom dit werk niet openbaar is aanbesteed.' De Voorz. zegt, dat zulks niet altijd gewenscht is. Daarom, wil hij in openbare vergadering liever niets zeggen, doch de heer Krau antwoord; hierop, dat de Voorz. zulks gerust iu het openbaar kan zeggen. Echter, wat B. en AV. denken te voorkomen door ondershandsche inschrijving, werken zij dikwijls in de hand, want dan is de ge legenheid onder de enkelingen veel grooter dan wanneer er, als bij een openbare aan besteding, meer gegadigden zijn. Het voorstel wordt hierna aangenomen met 121 stem, die van den heer Krau. Vervolgens stellen B. en W. voor eenige vervallen gedeelten aan den voormaligen Heeren- en Gooweg aan den openbaren dienst te onttrekken. Langdurige discussies ontsponnen zich naar aanleiding van dit punt, waarbij ver schillende wenschelijkheden werden geuit. Het voorstel werd tenslotte z. h. st. aan genomen. Voor het belastingjaar 1927/1928 kan ge rekend worden op een bruto opbrengst van rond 143.000 aan gemeentelijke in komstenbelasting, berekend naar een bru to belastbaar inkomen van rond 4.0S0.000 Hierbij is de opbrengst der Woonforen- senbclasting buiten beschouwing gelaten. Op den dienst 1927/128 zal bovendien naar raming aan opbrengst van woonforensen- belasting ontvangen worde rond ƒ47.000, waaronder 17.000 als verschuldigd over het belastingjaar 1926/1927, welk bedrag niet meer in dat dienstjaar kon worden verantwoord. In totaal zal het belasting jaar 1927/1928 derhalve opbrengen: 190.000. Het bruto belastbaar inkomen voor het belastingjaar 192S/1929 kan iets lager ge raamd worden dan dat voor het belasting jaar 1927/1928. Aangenomen kan worden 3.700.000, welk bedrag ook bij liet opma ken der begrooting voor 1928 is aangehou den. Bij het opmaken der begrooting voor dat jaar stelden B. en W. voor, voorloopig rekening te houden met een verlaging van het belasting-percentage met 1/4 zoo dat het percentage voor het belastingjaar 1928/1929 3*/t zou bedragen. Thans mee nen zij den raad een definitief voorstel te mogen doen tot verlaging met 1}4 het geen neerkomt op een belastingverlaging van ongeveer 7 Rekening houdende met deze verlaging zal het belastingjaar 1928/1929 naar raming opbrengen rond 120.000, welk bedrag nog verhoogd dient te worden met de opbrengst wegens woon- forensenbelasting. Z. h. st. goedgekeurd. Hierna kwam in bespreking liet verslag van dc commissie vor de strandverpach ting. De heer Krau zegt, dat hij B. en W. niet begrijpt. Hij had een verdediging van hen verwacht tegen de aanvallen, die door de commissie op hen zijn gedaan, waarop de voorz. antwoordt, dat twee der cgm- missieleden in het college van B. en W. zitting hebben. De heer v. d. Meer zegt, dat de commis sie eigenlijk om den tuin is geleid, gedeel telijk door eigen belang De voorz. vraagt den lieer v. d. Meer, zulks te bewijzen of zijn beschuldiging in te trekken. De heer v. d. Meer zegt, op het oogen- blik geen onmiddei!.!ik, antwoord daarop te kunnen geven omdat hij daarvoor ccr&t toestemming moet hebben. Dr. v.;Xes vraagt of het juist is, dat dc beide wethouders als leden der com missie den voorzitter de gelegenheid heb ben ontnomen om het college van B. en W. te verdedigen. De voorz. antwoordt hierop, dat er een beslissing in deze kwestie is genomen bui ten B. en, W. óm en de zaak is vorder niets te veranderen. Wat de vraag, tot hem zelf gericht, betreft antwoordt de voorz., dat hij niet verplicht is te antwoor den. Dr. v. Xes persisteert daarop, of den voorz. door de wethouders belet is zijn meening te verdedigen, waarop de voorz. met. een hoofdschudding ontkennend ant woordt. De heer Alkemade stelt voor het rap- oprt der commissie op te nemen in de no tulen, waartoe wordt besloten niet 103 stemmen, die van de heeren v. Nis, Lieffe rink en v. d. Wiel. De kwestie wordt daarmee als afgedaan beschouwd. Op een verzoek van L. v. Dun Ozn. wordt voorgesteld ten behoeve va>n diens zoontjes een bedrag van f 80 per jaar be schikbaar te stellen vor hun vervoer naar school aldus wordt besloten. Bij de behandeling der gemeente-be- groctingscommissie gedane voorstel om over te gaan tot aanstelling voor rekening der gemeente van een leerkracht aan de O. L. «School te Xoordwijk Binnen, beslo ten B. en W. uit te noodigen eerst nog een conferentie terzake met de commissie van toezicht op het L. O. te houden, wel ke conferentie intusschen heeft plaats ge vonden. Zooals bekend is door de Tweede Kamer der Staten Generaal intusschen een initiatief voorstel van het Kamerlid Zijlstra aangenomen om dc schaal, vol gens welke de vergoeding van het aantal leerkrachten door het Rijk wordt vergoed, in gunstigen zin te herzien. Wordt dit voorstel ook door de Eerste Kamer aan genomen en door de Kroon bekrachtigd,- dan wordt de situatie voor de O. L. school te Xoordwijk binnen geheel anders. Volgens het voorstel Zijlstra zullen n.l. 3 leerkrachten van genoemde school voor rijksvergoeding in aanmerking komen. Hangende dat voorstel kunnen B. en W. bezwaarlijk hun standpunt terzake bepa len. De heer Meyer maakt er opmerkzaam op, dat het voorstel Ziilstra intusschen door de Tweede Kamer is aanvaard, doch de voorz. zegt, dat men aan een school van 80 leerlingen toch geen vier leer krachten kan hebben. De derde leer kracht en derhalve verandert de situatie ten opzichte van de anderen niet. De heer Meyer bepleit dan voorts nog het salaris van de assistente van 700 te verhoogen tot 1000, waarop de voorz. betoogt, dat ook de assistente aan de Wil- helminaschool salarisverhooging moet heb ben. Het voorstel-Meyor wordt o.m. gesteund door den heer Gaap ere. ALPHEN AAN DEN RIJN. Prov. schietwedstrijd 22—31 Maart. Korps Marga: 1 Nederland en Oranje Alphen 281, 2 Burgerwacht II Boskoop 263, 3. Burgerwacht Alphen 257. Hoogste korpsschutter H. A. Hiedbrink Bodegra ven 59. Korps buks: 1 Nederland en Oranje Al phen 210; 2 Politie Schietv. Wassenaar 196, 3. «Schietv. Lisse 189. Hoogste korpe- schutter R. van Milligen Voorschoten 47. Personeel Marga: 1 B. Lemkes Alphen 60. 2 W. van Tilburg Boskoop 5956, 3. L. C. Jongenburger Alphen 59—544. D. IXieuwesteeg Boskoop 59—54; 5. W. F>. v. Eijk Boskoop 57—54 6. Tli. de Jong Boa HAZERSWOUDE (H. R.) Uitvoering. De R. K. Tooneclve;*- eeniging «Sint Michael ajhier geeft haie uitvoering op 17, 18 en 19 April, precier half acht in café A. J. Boers. WOERDEN. Excelsior. Het fanfarecorps Excelsior alhie<r viert doze maand zijn 25-jarig b>> staan. In verband hiermede zullen o.m. eenige muzikale ommegangen door «te stad plaats hebben, waarvan de eerste zij plaats hebben a.s. Maandagavond.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9