SPORT. LUCHTVAART. Uit de Omgeving. een keurslijf de stad omsluiten en een breeder uitzetten van de grenzen belem meren. 't Gaat echter niet zoo gemakkelijk om tot annexatie to komen. Daarvoor moeten verschillende stadia doorloopen wordep en tal van autoriteiten moeten er zich het hoefd mee breken. Want er is een wet die tal van bepalingen bevat, die in acht moe ten worden genomen, vooraleer het vraag stuk tot oplossing kan worden voorgedra gen. En al is de Gemeente, die tot een aanhechting van de begrenzende dorpsge deelten het initiatief neemt op velerlei gronden een voorstandster van annexatie, dan gaat men anderzijds daarmede zoo in eens maar niet accoord. Uit den trcure worden dan de voordeelen en bezwaren tegen elkaar afgewogen en veelal wordt een politiek binncngeloodsd, die't geheele vraagstuk vertroebelt en buiten den kring van de werkelijkheid plaatst. Het ligt voor de hand dat er in het te annexeeren ge deelte steeds veel tegenstanders worden gevonden, want men zal niet nalaten in leidende kringen hen voor te honden, dat er een heele duit meer belasting zal moe ten worden betaald, doordat do landelijke huishouding plotseling zal wovden ver plaatst in den sfeer van het groote stads leven, dat duur is en van do "r^erii veel geldelijke offers vraagt. Redelijk is dit in zicht niet, want men ziet voorbij, dat de voordeelen ook groot zijn, en dan denken wij aan^ de openbare diensten, die in veler lei opzicht de plattelandsverzorging voor bij streven en den bewoners veel onschat bare diensten bewijzen, die nooit zullen te verdisconteeren. zijn in een eenvoudig re kensommetje over wat meer belasting, immers, wanneer men de zaak eens meer bezag uit het gezichtspunt van het alge meen belang en zich los kon maken van wat bij velen niets anders is dan persoon lijke voordeelen of te wel de zucht van a tout prix een goede zaak tegen te streven, dan zou men al heel spoedig een compro mis hebben gevonden, waarop een voor al len aanneembare oplossing zou kunnen worden verkregen. Een krachtige ontplooiing van do uit breiding van de stadsgedeelten zal het eerste en meest productieve gevolg zijn yan de samenvoeging van stads- en lands grenzen. Rooilijnen, welke nu afgestompt liggen tegen den dorpsgrens, kunnen wor den doorgetrokken, waardoor den uitleg van het uitbreidingsplan een ander aan zien kan worden gegeven. Wanneer de banden van het keurslijf worden losgebon den, dan zal een gezonde groei kunnen in treden, een prachtige gelegenheid worden geschapen om grooter rendement te bren gen voor den bouwer, den middenstander, die in het nieuwe stadsdeel een nieuw em plooi kunnen vinden, waardoor het gemak van den bewoner zal worden gediend en den zakenman een tikje beteren welstand zal brengen. En vooral is djt vraagstuk urgent voor Leiden, dat in een al te gekke positie ver keert. Hoeveel kanten zitten er niet aan dit vraagstuk dat voor Leiden zoo lang zamerhand een levensbelang gaat worden. En in verband daarmede kunnen nog an dere vraagstukken worden .bezien, die een oplossing vragen; b.v. Valkenburg met pl.m. 500 zielen en een gemeentebestuur met al den aankleve van dien en een bud get van beteekenis. Oegstgeest aan Lei den, zij de leusDe grens niet te eng ge trokken opdat de gelegenheid worde inge perkt, opnieuw buiten de grenzen van het vergroot Leiden z'n toevlucht te nemen. Wat overblijft, met Valkenburg bij Rijns burg of wel bij Sassenheim. Zien wij den anderen kant uit, dan is er naar Wassenaar en Voorschoten ook te gelijk wat te doen. De grens kan daar ver worden uitgezet, opdat daar de noodige Hectaren gronds beschikbaar komen voor de expansie, die Leiden zoo broodnoodig Heeft. Leiderdorp en Zoeterwoude zullen dan ook moeten worden betrokken in het plan, opdat ook daar rijkelijk worden toege voegd de noodige ruimten, die een gezon de stadsontwikkeling behoeft. De autoriteiten hebben dat vraagstuk in zijn geheel met bekwamen spo?d onder de oogen te zien, in de respectieve instantion te brengen en een zoo spoedig mogelijke beslissing uit te lokken. Hier geldt geen enkele overweging van bekrompenheid, want daar, over de grenzen, ligt do toe komst van onze stad, schuilt een object tot meerdere finantieele versteviging en roept een toestand om dringende oplos sing. De wijsheid om het vraagstuk tot goede oplossing te brengen wordt van alle overeenkwam met het brommen van den sterken motor van een auto, die tegen een steile helling optornt. Marguerite maakte zich los uit zijn armen, terwijl ze blozend weer iets van haar zelfbeheersching terug vond, waardoor ze er buitengewoon lief en aantrekkelijk uitzag. Bob, zei ze, terwijl ze zich bukte om haar hoed en mantel op te rapen, die ge vallen waren, de wonderen zijn do we reld nog niet uit. Hier staan jij en ik en vergeten alles, alle vreeselijke dingen en daar is een auto, die dwars over het moer van Elmdale rijdt, wat nog nooit eerder is vertoond. 't Zou me zelfs niet verwonderen, als die auto een vliegmachine zou blijken te zijn, lachte hij. Het gebrom van den motor werd steeds luider en spoedig kwam een lange lage open auto in het gezicht, die over de laat ste glooiing kwam rijden. Er scheen alleen een chauffeur in te zitten en toen de wa gen langzamer begon te rijden en stil stond toen hij hen genaderd was, had Ar- mathwaite zich weer voldoende aan het aardsche bestaan aangepast om zich te herinneren wat het fenomeen van deze plotseling-verschijnende auto beteekende. Bent u mijnheer Armathwaite, mijn heer? Ja. De man nam zijn pet af. Dit is de wagen, die u gisteren in York besteld hebt, mijnheer. Heel attent van je, me achterop te rijdenprees Armathwaite, uiterst ver heugd over dit buitenkansje. Hij had de zijden aangedragen; echter, zoo heel een voudig is de zaak niet. Heeft men in vroe ger jaren zich op het standpunt gesteld dat met minder genoegen kon worden ge nomen, thans wreekt clat enge standpunt zich al jaren en het is nu toch wel zaak om krachtige pogingen aan te wenden, om een regeling te bemachtigen die voor Lei den alleszins bevredigend is, voor nu cn voor later. Wandelaar. Niet- alle lezers zullen het ditmaal met Wandelaar eens zijn! Wij kunnen ons dat levendig indenken. Maar verschil van meening in deze zakelijke kwestie is, als zoodanig, niet onaangenaam en zou ook vruchtbaar kunnen werken Red. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Om het landskampioenschap. De strijd om het landskampioenschap wordt interessanter nu Z. A. O., welke club met Feijenoord de leiding heeft, het Ara- sterdamsche Ajax op bezoek krijgt. Moge lijkheden zijn er natuurlijk ook nu nog weer vele, maar we zullen ons die maar niet alle voor den geest balen en laten aan de liefhebbers over om uit te rekenen hoe het mogelijk is, dat Feijenoord en Z. A. O. ieder zes, Ajax en N. O. A. D. ieder vijf punten zullen behalen. Ajax zal zich morgen Van heel wat betere zijde dienen te toonen dan met de Paaschdagen tegen Feijenoord het geval was. Z. A. C. zal evenwel kunnen onder vinden, dat het Amsterdamsche spel an ders is dan dat der Groningers. Ajax heeft voor morgen haar voorhoede gewij zigd. Of zulks goed gezien is, meenen we vooralsnog te moeten betwijfelen. Feijenoord krijgt in N. O. A. D. een flinke tegenpartij, doch gezien de verrich tingen van de Overmaaschen togen Ajax behoeven zij ook nu niet te verliezen. De promotie en degradatie. 't Is thans vrijwel zeker, dat V. O. C. als eerste klasser afgedaan heeft. De vraag blijft nu maar, wie de plaats der Rotter dammers zal innemen. V. S. V. zoowel als Velox hebben V. O. C. geslagen en morgen komen beide clubs tegen elkaar uit. We houden het voorloopig op V. S. V., dat op eigen terrein niet gemakkelijk te verslaan is. In Afdeeling II heeft Hennes D. V. S. de beste kansen en zeker wanneer morgen Unitas erin zou slagen van de Spartaan te winnen. In het Oosten valt zeer waarschijnlijk de beslissing, of Tubantia zou op eigen terrein al heel erg teleur moeten stellen. Wanneer de Almeloërs evenwel van N. E. C. winnen zijn zij eerste klasser en hebben de twee laatste nog te spelen wedstrijden absoluut geen waarde meer. In het Zuiden kan Bleijerheïde een goede stap naar het eerste klasseschap ,doen, indien de Zuid-Limburgers opnieuw van Bredania winnen. De competitie. Wat er voor de competitie te spelen overblijft is van weinig belang meer, be halve in het Noorden. In Afdeeling V (och moet de beslissing over de laatste plaats nog vallen. De strijd moet hier worden uit gevochten tusschen G. Y. A. V., Frisia en G. Y. Y. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om het landskampioenschap. Tilburg: N. O. A. D.Feijenoord Zwolle: Z. A. C.Ajax Promotie-degradatie 1e —2e klasse. AFDEELING I. Yelsen: V. S. V.Velox AFDEELING II. Gorinchem: Unitasde Spartaan AFDEELING IIL Almelo: TubantiaN. E. O. AFDEELING IV. BleijerheideBleijerheideBredania, Helmond: HelmondB. V. V. Promotie-degradatie 3e—4e klasse. Alphen: AlphiaSche veilingen. auto op zijn vroegst tegen den middag verwacht. Uw dienstmeisjes dachten, dat u me misschien noodig zou hebben, mijnheer, legde de man uit, daarom kwam ik achter u aan; 't eerste gedeelte van den weg was vreeselijk, maar de rest is niet zoo slecht. Ik hoop maar dat het zoo blijft. Je bent een brave kerel, prees Ar mathwaite opnieuw; en een goede chauffeur ook, anders had je het begin van den weg er niet zonder ongelukken afgebracht! En zich tot het meisje wendend, ging hij voort: Nu kunnen we ontbijten en praten: de goden hebben ons een wagen gezonden! HOOFDSTUK XIV. Terwijl het tweetal at. dronk, praatte en gelukkig was, dat de chauffeur zijn wa gen aan een grondige inspectie onderwot> pen en nadat hij alles in orde had bevon den, wendde hij zich tot zijn tijdelijke werkgever en vroeg beleefd of hij oeti si garet moch opsteken. Zijn woorden hop innerden Armathwaite plotseling aan het motief van Marguerite's vlucht en hij be greep, dat hij het een of ander besluit moest nemen en spoedig zon moeten uit voeren. Ga gerust je gang, zei hij en met één blik had hij den man gequalificeerd als een openhartige, eerlijke kerel, als men goed met hem wist om te springen. Hce lang had je noodig van York naai' Elmdale? De competitie. 'AFDEELING II. Derde klasse A. Leiden: L. F. O.Lugdunum Leiden: U. V. S.-Alphen Vierde klasse 'A. Noordwijk: NorvicusVogel AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: YelocitasFriesland LeeuwardenLeeuwardenAchilles Veendam: VeendamG. V. V. DIOC. HAARL. BOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Tweede klasse D. Lisse: Lisse IIV. A. C. I Derde klasse Eè Leiden: Leiden IIS. J. O. H Vierde klasse G. Noordwijk: S. J. C. IllV. V. L. II 12.30 u. Junioren-Competitie District Leiden. Sassenheim: Teijlingen IILisse II Leiden: Leiden IITeijlingen I Stompwijk: S. N. A.Lisse I Alle wedstrijden vangen te half cén aan. De wedstrijd Nederland—Denemarken. De vijfde voorhoede-speler, zijnde de linksbuiten, die nog ontbrak aan het reeds gisteren door ons gepubliceerde Deensche elftal, dat 22 dezer in het Stadion te Am sterdam den landenwedstrijd tegen Ne land zal spelen, is E. Larsen. De wedstrijd per radio uitgezonden. Naar wij in de Radio-Bode lezen, zal de wedstrijd NederlandDenemarken op 22 dezer te Amsterdam te houden, weer door Hilversum worden uitgezonden, op dezelf de manier als het geval is geweest met den wedstrijd Nederland—België. KORFBAL. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap West. Ie klasse. Koog a. d. Zaan: K. ZaandijkHet Zuiden Promotie-degradatie West. Ie klasse. N Amsterdam: D. E. V.—Olympia Westelijke le klasse. Z Delft: D. K. C—Veloi Kampioenschap O o s t e 1 ij k e l e klasse. Arnhem: E. K. C. A.—Naiis. Oostelijke Ie klasse. B Almelo: Achilles-D. O. 8. Westelijke 2e klasec. E Leiden: S. D. O.Emma Leiden: Fluks II—Vitesse (H.) Voor een vliegdienst over den Oceaan. Gisteren zou een maatschap p'ij worden opgerioht- Te New York zijn de onderhandelingen ten einde gevoerd over de oprichting van een syndicaat, dat met 2.500.000 dollar ka pitaal de stichting van acht eilanden als vlieghavens in den Atlantisc-hen Oceaan wil ondernemen. Het denkbeeld van deze vlieghavens gaat uit van den hoofd-inge- nieur van de Dupontfabrieken te Delawa re, Armstrong, die een tot dusver nog niet bekend New Yorksch kapitalist voor zijn plan heeft gewonnen. De maatschappij zou Vrijdag worden opgericht en de eerste vlieghaven, waarvan de plannen reeds ge reed zijn, zou binnen tien maanden op eeu afstand van 800 K.M. van New York wor den ingericht. Ruim twee uur, mijnheer. Ik ging om half acht weg. In een telegram stond dat ik hier tegen den middag moest zijn, maar de baas dacht, dat je bij een nieuwen klant beter te vroeg dan te laat kon zjju. Hij vond het niet noodig te telegrafeertn, omdat de auto er zoowat even vlug zou zijn als dat telegram. Kun je in twee uur van Leyburn naar York rijden Met gemak, mijnheer. Prachtig. Misschien wil je even door rijden, dan kunnen miss Ogilvey en Tk nog even praten. De chauffeur gehoorzaamde en Armath waite vertelde Marguerite, die aandachtig luisterde, wat hij van plan was. Allereerst, zei hij, hier is telegram van je moeder. Ik heb het opengemaakt, omdat ik dacht Natuurlijk liefste, waarom niet. Liefste! Het was een wonder om dat van Marguerite's lippen te hooren, maar het maakte zijn plan dubbel moeilijk, want hij moest het meisje zeggen, dat ze voorloopig moesten scheiden I Mnar er zat niets anders op, Marguerite moest gaan. Niet heelemaal naar Cornwall, maar hem toch veel te ver naar zijn zin. En bij moest terug naar de Grange, omdat l ij voelde dat zijn aanwezigheid daar wel eens dringend noodig kon zijn. O, ze is al vertrokken, riep het meisje verschrikt; terwijl ik op weg naar Warleggan ging, reisde zij af. Wc zullen elkaar onderweg net passeeren. Neen, zei hij, dat gebeurt niet. Jij gaat in die mooie, gemakkelijke auto naar York en daar vraag je aan den staAions- INGEZONDEN MEDEDEELING. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Lage belasting. Wegverbete- ring. Voorzitter de burgomeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de verga dering met gebed. De notulen worden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken waren de goedkeu ring van Ged. Staten, gem. rekening en begrooting. Rooilijn weg te Hoogmade verdaagd. Omtrent de schoonmaakster openb. school Woubrugge had de raad van beroep het gemeentebestuur in het gelijk gesteld. B. en W. stellen voor het ontbre kende voor zegels plakken le voldoen. Al gemeen goedgekeurd. De heer Tondu vraagt of de Raad van Beroep zijn besluit ook gemotiveerd heeft. De voorzitter ant woordt ontkennend.. Verzoek bestuur eierenveiling om het gemeentelokaal te mogen gebruiken. Voor waardelijk goedgekeurd. Vaststelling ko hier hondenbelasting op ƒ.399.. Goedge keurd. Benoeming leden van de commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs. De heer Tondu vraagt of die commissie nog iets praesteert. De voorz. zegt, dat d.e wet haar voorschrijft, doch dat zij te plat- telande overbodig is. Benoemd worden bij periodieke aftreding de heeren Frankhui zen en Kaptein en in de vacature de heer L. Donker. De leden der Comm. tot We ring van schoolverzuim worden alle her benoemd. Toekenning van voorschotten aan de Bijzondere Scholen art. 101 L.O.-wet. B. en W. stellen voor wat de school te Hoog made betreft, vanwege het verschil al daar betreffende het 7e leerjaar te wach ten op de beslissirg van den Minister van Onderwijs en te Woubrugge ƒ1200 in voorschot te verleenen. Dit laatste besluit was iii de vergadering van B. eaW. geno men vóór dat Gecl, Staten bepaald had- dqn, dat de kosten per kind berekend moesten worden. Daardoor zou dag een hooger bedrag moe.en worden uitgekeerd, dat na drie jaar wel weer verrekend wordt doch de gemeente verliest de rente van dit kapitaal. Aldus besloten. Reclame schoolgeld wordt afgewezen. De heer Tondu wil wel afschrijving doch al leen bij onvermogen. Voorstel tot belastingverlaging. Door de Regeering was aangedrongen om de Rijks inkomstenbelasting met 20 et. te verhoo- gen door opeenten. B. en W. stellen voor, dit niet te doen met het oog op de mi sère in den landbouw, waardoor alzoo de belasting een-vijfde verminderd wordt. De heeren van Ruiten en Tondu juichen dit voorstel toe. De voorzitter merkt op dat dit reeds de derde verlaging is en haalt een statistiek aan, die bewijst, dat in Woubrugge de belasting niet boog is. Dit wordt bepaald op 2.5 pet. Voorstellen inzake het onderhoud van den Smolenaarsweg bij de Kalksteenfa- briek van de firma Bos en Zn. Het verzoek van genoemde firma is, om den weg voor de fabriek afhellend met basalt te verli-r- den. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. De voorziter leest de daar omtrent genomen besluiten uit vorige ver gaderingen voor. B. en W. stellen voor, de in die vergaderingen genomen besluit dat die firma 100 per jaar moet vergoeden voor het onderhoud voor dat gedeelte en chef, hoe laat je moeder uit Warleggan kan aankomen. Ik veronderstel dat ze te, gen 6 uur in York kan zijn. Jij gaat met haar naar het hotel tegenover het sta tion en zorgt dat zo wat te eten krijgt. Dan bepraat je do heele zaak kalm met haar en dan kunnen jullie met deze auto weer terugkomen naar Elmdale. Maar loopt vader dan geen gevaar? Daar wou ik het juist over hebben. Ik geloof vast, dat je moeder je op de een of andere manier hieromtrent zal kunnen geruststellen. Ik ben overtuigd dat je vader van het begin af alles in overleg met haar heeft gedaan en dan kan zij be slissen of jij met haar naar Elmdale terug moet gaan of doorreizen naar Warleggan. Maar Bob, vroeg het meieje angstig, wat moeten we toch beginnen, als Per cy zijn bedreiging ten uitvoer brengt? Percy zal zich vandaag wel koest houden, dat verzeker ik je! Hij heeft den schrik nog beet van het onderhoud met mij en ik ben vast van plan om te belet ten, dat hij kwaad kan doen, voordat ik bericht krijg van je moeder of van jou, of dat ik jullie weer zie. Misschien wil je, om mij gerust te stellen een telegram stu ren uit York wat jullie doen zult. Ja, dat beloof ik. Dus jij vindt dat ik bèslist moeder moet gaan opwachten? Het lijkt mij heusch het allerbeste. Ik zal doen, zooals jij wilt. En je hoeft niet bang te zijy, dat ik me onder weg zal bedenken. Bob, je gelooft toch, dat ik vanmorgen alleen ben weggegaan omdat ik jou niet iu mijn vertrouwen durfde nemen. Ik kon die vreeselijke din- 50 voor verlies aan gras geheel in te trekken. De bouwcommissie stelt voor 50 voor verlies aan gras te behouden. Het. voorstel van B. en W. wordt verworpen; alleen de weth. er voor. Voorstel Bouw commissie aangenomen. De rondvraag leverde weinig belangrijks op, waarna de voorzitter de vergadering sloot. HILLEGOM. Oprichtingsvergadering Coöp. Bloembollenveiling. Donderdagavond werd in hotel Sister mans bovenaangeduidc vergadering ge houden. De opkomst was schitterend. Op het podium had bet vorloopig comité plaats genomen alsmede de heer D. Bod deus, notaris van Hillegom. De leiding berustte bij den heer C. Carlier. Deze hield de openingsrede Het comité dat zich met de voorberei dende werkzaamheden belastte, is thans fcoover gereed, aldus spr., dat het een al- gemeeno vergadering kon uitschrijven, teneinde de plannen uiteen te zetten, en het verheugt ons, dat een zoo groote op komst ons doet blijken van het groote be lang, dat men in.de zaak stelt. Als vanzelfsprekend heeft het comité de zaak van alle kanten grondig beke ken, en, al geven we gaarne toe, dat hier én daar nog wel een enkel vraagteeken moet worden geplaatst, toch acht bet de niet alleen, maar bovenal mogelijk, mits verwezenlijking van het plan gcwenscht op aller medewerking gerekend mag wor den. Natuurlijk zullen er hier aanwezig zijn, die in principe niet voor het veiling wezen als zoodanig gekant is, en wij zou den veel liever willen, dat er geen veilin gen waren en dat men, evenals vroeger zijn in- en verkoop kon regelen in onder ling overleg, maar wij aanvaarden de wer kelijkheid, dat er veilingen zijn, dat het veilingwezen pas in een begin stadium verkeert en ten slotte, dat de veilingen nooit meer zullen verdwijnen, doch zich voorloopig zelfs zullen uitbreiden. Deze werkelijkheid constateorende, acht het comité het thans ten hoogste tijd, dat Hillegom als groote centrumplaats in het bollenland zijn eigen veilinggebouw krijgt, opdat het niet in de toekomst behoeft te loopen aan den leiband der veilingen rondom ons, die wel eens besluiten zou den kunnen uitvaardigen, waaraan wij ons dan zonder veiling eenvoudig zouden hebben te onderwerpen. Wanneer men, geachte vergadering, zou kunnen nagaan het aantal vrachten bloembollen, die vanuit Hillegom en weer terug naar hier worden vervoerd naar en van de veilingen te Lisse, Haarlem, Be verwijk enz. dan gelooven we, dat men verbaasd zou staan over dat cijfer. Maar wanneer men voorts het bedrag in gul dens eens bij benadering kon vaststellen, dat door inwoners onzer gemeente wordt gekocht en verkocht op de naburige vei lingen, waarbij we dan niet eens op heb oog hebbende Westfriesche en Westland- sche veilingen, die mi eenmaal een bizon der karakter dragen dan gelooven yni, ,dab niemand uwer in ernst zai ktuïfjett volhouden, dat dé idee van eén eigen vei ling te Hillegom een herschenschim is van' een paar Hillegommers. Ik voor mij geloof, dat een goed georga niseerde veiling te Hillegom met een drachtige medewerking in zeer korten tijd hare zusterveilingen zal kunnen in halen. Hillegom is met Lisse een cultuur- en handelscentrum en men mag niet uit het oog verliezen, dat de conjunctuur, ook van het bloeipbollenbedrijf, aan regelmatige wijzigingen onderhevig is. Wie zal b.v. durven voorspellen, dat van nu af aan de hyacinthen uit de hand groen te veld koo- pers blijven vinden en wie zal de profetie durven lanceeren, dat de vroege tulpen hebben afgedaan en plaats zullen moeten maken voor de Mendels? Er is eenvoudig niemand, die met eenige zekerheid kan. zoggen, welke banen het bedrijf in de toe komst zal inslaan. Waarom zou de tijd niet weer kunnen komen, dat de groene veilingen weder in zwang komen? Zou 't dan niet een voorrecht zijn, indien Hil legom met zijn eigen veilingdirectie ook deze soort veilingen zou kunnen bewer ken en op deze wijze enorme sommeri binnen onze gemeente blijven, die er an ders zouden worden uitgehaald? Spr. wijst op het veilingsgebouw te Aalsmeer en vervolgt dan: En nu wil ik daaraan nog toevoegen, dat ik mij nog bi zonder goed herinner, dat ik jaren gele gen toch niet vertellen, die Percy insinu* eerde? Denk nu maar niet langer aan 'Percy. Laat die maar aan mij over! Maar zul je niet al te hard tegen hem zijn? Ik weet wel, 't is minderwaar dig, dat hij misbruik maakt van zijn hul- peloozen toestand, maar al was hij ge zond, dan kon hij nog niet tegen jou op. Hij lachte. Het idee, dat Percy Whitta- ker en hij hun krachten zouden meten, leek hem geweldig amusant. Als jij bedoelt, dat ik hem niet moet afranselen, dan beloof ik je dat eerlijk, zei hij. Ik heb hem een beetje hardhan dig aangepakt een uur geleden dat geef ik toe, maar toen was ik ook woedend. Nu heb ik het gevoel, dat ik zijn schuldenaar ben, omdat hij de oorzaak is geweest van iets, dat ik nauwelijks heb durven droo- men. Als Percy riet zoo smerig tegenover jou had gehandeld, zou ik je niet „liefste" noemen en wenschen, dat die scherpziende chauffeur niet zoo dicht bij ons was. Maar nu moeten we niet langer praten, maar handelen. Dus jij gauw naar York. Hoe veel geld heb je bij je? O, meer dan genoeg. Vader gaf me 15 pond mee en ik heb cr nog geen 5 van gebruikt. Dat is genoeg! En nu liefste vatf mij, tot vanavond! De chauffeur nam met een gezicht, waarop geen spier vertrok, zijn orders in ontvangst. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6