Gem. Berichten. EEN GROOT LICHT IS OPGEGAAN IN CAPHARNAÜM. Buitenl. Berichten. ONGELUKKEN. Doodelijk mijnongeluk. In de mijn Anna II te Alsdorf, bij Kerk- rade, had een instorting van het gesteen te plaats. De mijnwerker G. werd terstond gedoodzijn kameraad werd levensgevaar lijk gewond naar het hospitaal gebracht. Dit is het vijfde ongeval met doodelijken afloop in een week tijds in mijnen van het kolendistrict Aken. Plotselinge dood. Op het smederij-schip van de Zuiderzee werken te Medemblik zakte Donderdag middag de magazijnmeester A. v. d. Zwaan, afkomstig uit Sliedrecht, plotse ling ineen. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Daar een ernstige hoofdwonde werd ontdekt, is de mogelijk heid van een ongeluk niet buitengesloten. De 70-jarige O. is gistermiddag op den Parkweg nabij het tramstation te Voorburg, plotseling dood gebleven. Jongetje door een vrachtauto jverreden. In de Waldorpstraat te VGravenhage is de elfjarige jongen W. G. E. wonendo aan den Rijswijkscheweg, die daar met eenige vriendjes speelde, onder een vrachtauto geraakt en zoodanig gewond, dat hij korten tijd daarna in het zieken huis aan de gevolgen overleed. Voor zoo- door G r. ver uit het politie-onderzoek blijkt, treft den chauffeur van dea vrachtauto geen schuld. Door een koe aangevallen. Landarbeider ernstig gewond. Bij het voederen van vee in de weide werd de 36-jarige V. K., in dienst bij den veehouder R. aan den Amsteldijk te Nieuwer-Amstel, onverhoeds aangevallen door een koe, die hem op de horens nam en hem een paar meter verder neerwierp, waarna het dier wederom op hem toe vloog, en hem met de horens nog eenige stootentoebracht. Een op eenigen afstand arbeidende knecht mocht het gelukken K. te bevrijden. De man had intusschen zijn bewustzijn verloren. Per auto werd hij naar het gasthuis te Amsterdam ge bracht, waar een hersenschudding werd geconstateerd alsmede eenige gebroken ribben. Zijn toestand is zorgwekkend. Botsing. Te Haarlem kwam een bloemistknecht, die met zijn rijwiel op de Leidschevaart reed, in botsing met de electrische tram. Hij kwam te vallen en kreeg een hersen schudding, tengevolge waarvan hij opgeno men moest worden in het St.-Ehsaboth- Gasthuis. Vermist Te Kampen wordt vermist het 7-jarig zoontje van den heer H. Doorten, aldaar. Men vreest, dat het knaapje een ongeluk is overkomen. Het drama te Venlo. Op het te Venlo, in de Genooier bos- schen gevonden lijk van een 63-jarigen ar beider werd een briefje gevonden van den volgenden inhoud: „Ik wordt gearesteert en dat kon mijn niet bevallen ik heb geen schuld." De man heeft ongetwijfeld gehandeld uit angst, omdat hij door de politie werd gezocht. De duo-passagierster verloren! Nu de dames op de duo-zitting van de motorfietsen meer vertrouwd zijn geraakt, ziet men er, zelfs bij krommingen van den wegweg, zich niet krampachtig aan don motorrijder vast klemmen: 't gaat alles patent, behoudens dan de uitzonderingen. Dat bleek weer op een weg bij Delft, waar een motorrijder zijn duo-vrachtje verloor, zonder het te bemerken. Toen hij wat ver der een gesprek wilde voortzetten en geen antwoord kreeg, kwam hij tot de ontdek king, dat zijn dame spoorloos was verdwe nen. Na lang zoeken vond hij zijn dulcinea in een woning, waar zij na de tuimeling van de motorfiets was opgenomen. Opzichter met een revolver bedreigd. De politie te 's-Hertogenbosch heeft aangehouden den arbeider Do R., die op zijn werk aan den Graafschen Weg ©en opzichter van de Ned. Heidemaatschappij met een revolver had bedreigd. Hij werd door de politie in a-rrest. gesteld. De re cherche stelt een nader ondrzoek in. Meer op hun kerfstok. De inbrekers R. B. en A. v. L., die dezer dagen hebben ingebroken bij de firma Ilartogh te Eindhoven, hebben thans be kend op 14 Dec. de inbraak in het post kantoor Best te hebben gepleegd en op 12 Februari de inbraak bij de firma Pessers te Geldrop. Inbraak in 't Spaansche consulaat te A'dam. Gistermorgen heeft het personeel van •het Spaansche consulaat, gevestigd in een kantoorgebouw aan de Vondclstraat 33 te Amsterdam, ontdekt, dat de brandkast ge forceerd was. Dit zal vermoedelijk gebeurd zijn Donderdagmiddag, toen de werkzaam heden waren afgeloopen, en wel tusschen kwart voor 5 en 6 uur. In het kantoorgebouw kostte het weinig moeite om binnen te komen. In een der lokalen staat een oud model brandkast, met een z.g. pompslot. Deze werd zonder veel moeite geopend, waarna een bedrag van 5.50 gestolen werd. Wie het gedaan heeft, kon men niet ontdekken. Smokkelaarsbende ingerekend. Daar het de Papenburgsche marechaus- eée tor oore was gekomen, dat zich in de nabijheid van de Duitsche grens een ben- do smokkelaars ophield, die er werk van .naakte op slinksche wijze groote '"oorra- den koffie en tabak te smokkelen, word den laat*ten tijd buitengewoon nauwlettend toegezien. De genomen maatregelen heb ben ten slotte 't resultaat gehad, dat Don derdag vijf leden dier bende aangehouden zijn. Zij werden in het bezit gevonden van groote hoeveelheden tabak en ongebrande koffie. Het vijftal werd naar Papenburg overgebracht. Het bleek, dat men hier niot met onbekenden te doen had. De aange houdenen werden vroeger ernstig verdacht van het smokkelen van vee. Malversaties. Ter gemeentesecretaris van Meppel waar onlangs reeds eenige gevallen van verduistering zijn ontdekt, is men thans een nieuw geval op het spoor gekomen; meldt de „Zwolsche Crt." Het betreft thans een bedrag van ruim 12.000. In 1920 besloot do gemeenteraad 12.000 uit het levensmiddelcnbedrijf in de kas van de gasfabriek te storen, als toeslag op den kolenprijs, teneinde daardoor verhoo ging van den gasprijs e voorkomen. Toen in 1921 bleek, dat de gasfabriek over 1920 toch nog een winst van 38.000 had gemaakt, werd besloten deze 12.000 weer in de kas van het levensmiddelenbedrijf terug te storten. Voorloopig zou het echter op de gasfabriek blijven, aangezien het le vensmiddelenbedrijf inmiddels was opge heven. In twee termijnen is in den loop van 1921 het geld terugbetaald op kwitan ties alleen geteekend door den onlancs overleden gemeente-secretaris, namens 3. en W. Beide kwitanties zijn in het archief van de gasfabriek teruggevonden, doch het bedrag is niet verantwoord in de ge- meente-rekeninc. Door den Officier van Justitie te Assen, die terzake van de vroe gere gevallen reeds een groot aantal bue- ken en bescheiden liet in beslag nemen, is ook in deze zaak een onderzoek gelast. Twee politieagenten geschorst. Deze dagen constateerde te Hilversum een ingezetene, dat een hem onbekende man zich op verdachte wijze bij zijn ter rein ophield. Aan twee per rijwiel surveilleerendo agenten werd assistentie verzocht, althans werd gevraagd, eenonderzoek naar den verdachten persoon in te stellen, zulks met het oog op de vele inbraken. Beide agenten weigerden echter, naar „de Gooi- en Eeml." meldt, hieraan te vol doen, zeggende, dat zij hun voorgeschre ven ronde hadden te volbrengen. Bedoelde ingezetene begaf zich hierna naar het hoofdbureau van politie, waar hij aangifte deed en tevens het optreden der beide agenten ter sprake bracht. Ten einde te ontdekken welke agenten dit waren, liet de commissaris het geheele corps eene verklaring teekenen, waarin ieder met zijn handteekening bevestigde, dat hij de gevraagde assistentie niet ge weigerd had. Dit stuk werd door allen, zonder uitzon dering of voorbehoud, gcreekend. Om de nalatige beambten toch te ont dekken, verzocht de commissaris den he- wusten ingezetene ie beide agenten uit het corps aan te wijzen, waaraan deze vol deed. Met het oog op het einstige dezer han delingen zijn beide agenten door den com missaris in hun functie geschorst. Thans moet door den burgemeester wor den beslist of deze beambten kunnen wor den gehandhaafd. Dorus Rijkers. Naar wij vernemen, gaat de toestand van den 81-jarigen „Opa Rijkers", die al langen tijd sukkelend is, hard achteruit. Lonneker 25.000 inwoners. In de gemeente Lonneker deed Donder dag de handelsreiziger G. Verwev aangif te van de geboorte van zijn zoon Jacob. Het bleek, dat het inwonertal dezer ge meente hiermede de 25.000 had bereikt. Namens het gemeentebestuur werd door den ambtenaar van den burgerlijken stand den gelukkigen vader een spaarbankbeekje met 50 op naam van zijn zoon ter hand gesteld. Nog steeds hondenterreur in Haarlem. De bloedige terreur in de omgeving van het slachthuis te Haarlem duurt nog steeds voort.. Het lijkt wel of de honden nog brutaler worden in hun optreden. Zij heb ben nu niet minder dan drie koeien tegelijk aangevallen. Twee dezef dieren werden deerlijk gekwetst, een zelfs zoodanig, dat het onmiddellijk moest worden afgemaakt. De derde koe werd in een sloot gedreven, maar kon daaruit gelukkig tijdig worden gered. Gisteren op klaarlichten dag zwier den de konden zelfs in den Romolenpolder en vielen een varken aan, dat echter tijdig kon worden omzet. Er wordt thans flink de wacht gehouden. Zoowel de politie als de recherche patrouilleeren in den omtrek. De commissaris van politie laat thans bekend maken, dat alle honden, die zonder pen ning rondloopen, zullen worden opgepakt. Indien de eigenaars zich niet tijdig aan melden, zullen de dieren binnen drie da gen worden afgemaakt. »Tel." Onveilg strand. Het strand te Scheveningcn is onveilig tot den Wassenaarschen Slag Vrij lag 20 dezer, van 8.30 uur voorm. tot 12 uur des middas, wegens het schieten niet mitrail leurs. De aandacht, van her. publick wordt er op gevestigd, dat het strand eels'-, dan weer veilig is, wanneer de vluggen, waar mede de onveiligheid wordt aangeduid, zijn ingehaald. ONGELUKKEN. Onverantwoordelijk spel. Goed afgeloopen. Te Schwerin in Mecklenburg hebben kindeken bij het spelen een kleinen jongen gekneveld en in een lekke visschersboot vastgebonden. Daarop duwden de kinderen de boot liet Schwerinneraeer in, waar de INGEZONDEN MEDEDEELIMG. De Trots van Iedere Buisvroun I \\JAT schenkt de gaitvrouw meer geooegen dan haar gaa- teo naast de borden een sierlijke lepel, mes en vork voor te leggen \7ERLANGTg9 Uw gasten een volgende keer aan tafel? Laat hen dan niet met smerig gerei als alpacca e.d. het maal nuttigen. Dubé Tafelzilver kunt U bekomen op QemaüKelij Kc Condities (ook yoor Indië) Waarborg 25 Jaar Garantie. Vraagt: Prijscourant, Betalings- coodities, Zichtzen&ng, N.U. Diibé Tafelzilirerfabrietten SchieKade 190 Botterdam Overal Vertegenwoordigd L COUPON Zend mij geheel onverplicht uw prijscourant ofzichtzending Naam Woonpl. wind haar steeds verder vaji den oever dreef, terwijl hij langzaam vol water liep. Den jc-ngen was een prop in den mond gestopt zoodat hij niet om hulp kon roe pen. Zijn speelgenootjes deden niets om hem te redden. Door een toeval merkten roeiers de zin kende boot op en konden op het laatste oogenblik het kind van den dood door verdrinking redden. Branden. Gisternacht is op het grondgebied van den koopman Suhr, te Schwerin een stal ge bouw en een hooimijt met houtvoorraden afgebrand. Te Giabow brak gistermorgen vroeg in het gebouw van den meester slager Bor- chert brand uit, waardoor het huis binnen I korten tijd in asch.jjélegd was. Een belen dend logement heeft ernstige schade op- geloopen. Te Gross-Tesain bij Neu-Kloster werden gistermorgen vroeg twee groote gebouwen met landbouwmachines en voorraden vee voeder- een prooi der vlammen. Het vee kon voor het grootste deel gered worden. Liefdesdrama. In een woning te Oberschöneweide vond men gistermorgen de lijken van een 20-ja- rigen jongeman en van diens 22-jarige ver loofde badend in bloed liggen. Vermoede- lijk'heeft de jongeman uit jalouzie zijn ver loofde met dolksteken om het leven ge bracht en daarna de hand aan zich zelf geslagen. Twee Berlijnsche jongens vermist. Sedert Pasehen worden de resp. 13 en 15 jaar oude zoontjes van den Berlijnschen advocaat Bolze vermist. Zij hadden de Paaschvacantie bij een oom in Hamburg doorgebracht en werden Dinsdagochtend om 8.25 te Altona in den Berlijnschen trein gezet. Sedert dien heeft men niets meer van de jongens gehoord. Napier wordt gemeld: De beide ais vermist gemelde zoons van den Berlijnschen advocaat zijn weer te recht. Zij hadden in pleats van terstond van Hamburg te vertrekken, met een mo torrijwiel nog een rit door Altona gemaakt en zijn daardoor te laat thuis gekomen. Een pseudo-priester. In de gevangenis te Innsbruck is opge sloten een persoon, die zich voor priester uitgeeft, doch gebleken is geen priester te zijn, ofschoon hij in geestelijk gewaad ge kleed ging. De politie onderzocht een spoor in de richting, of de gearresteerde niet is een zekere Jentsch, een kellner uit Silezië. Van een pastoor in een dorp in het bo- ven-Inndal zou hij het volle vertrouwen gewonnen hebben en in diens kerk mis hebben gelezen, biecht hebben gehoord, enz. tijdens afwezigheid van den pastoor. Toen deze van zijn korte vacantie te rugkeerde werd de vreemdeling in een naburig klooster ondergebracht. Daar merkten de misdienaars voor het eerst dat dat vreemde heer de mis niet las, zooals het behoorde. Daar er ook in andere richting verden king tegen hem rees, werd de politie ge waarschuwd, die den man arresteerde. Nieuw onderzoek in zake de Glozel- kwestie. De werkzaamheden begonnen. De nieuwe commissie van onderzoek in zake de Glozelkwestie is gistermiddag haar werkzaamheden begonnen. In de commissie heeft een groot aantal vooraan staande archeologen zitting. Dr. Morlet uit Vichy was bij de eerste opgravingen tegenwoordig. Na drie uur vond met een stuk steen van ongeveer 15 c.M. lengte, waarop een teekening voorkwam van een hardloopend rendier en negen alfabetische teekens. „In den eersten tijd is goring goacht het land Zabulon en het land Nephtali aldus begint de profeet Isaias zijn negende hoofdstuk, en in den laatsten is geëerd geworden de weg aan zee over den Jor- daan van het Galilea der heidenen. Het volk, dat in de duisternis wandelde zag een groot licht; hun, die woonden in de landstreek van de schaduw des doods, een licht is him opgegaan." Zoo sprak de profeet, en in Christus zien we zijn woord in vervulling gaan, als Hij zijn woonplaats kiest in Capharnaüm, dat juist gelegen was in het land van Za bulon en Nephtali. Na hetgeen voorgevallen was te Naza reth, waar Jesus eerst met vreugde was ontvangen in de synagoge, maar al spoe dig was weggeleid op den berg, om naar beneden gestort en gedood te worden, kan het ons niet verwo- deren, dat Hij daar, te midden der zijnen niet bleef wonen. Men zou er Hem niet verdragen, en maar heel moeilijk erkennen als den Messias, omdat zij Hem te veel beschouwden als den zoon van Joseph, hetgen Hij toch in werkelijkheid niet was. Daar te wonen was niet bevorderlijk ge noeg voor Zijne heerlijke zending. Zoo trok Hij heen, uit zijn eigen vader stad, een plaats, wij zouden zeggen, mid den in de wereld, Capharnaüm. Er was daar een druk verkeer, een druk wereldsch levener woonden, om wille van de nabij- zijnde grenzen vreemde soldaten, heide nen van allerlei soort, en ook de veraf schuwde klasse der tollenaars, aangezien Capharnaüm een tolstad was. Het Jood- sche godsdienstige leven bloeide er alzoo niet, want te midden van veel wereldsch gedoe kan de godsdienst niet gedijen. Het is op heden niet anders. Capharnaüm lag in een heerlijken land streek, die bijzonder vruchtbaar schijnt geweest te zijn, en die om zijn heerlijk kli maat de meest verschillende soorten van vruchtboomen bloeien deed. Het werd door de geschiedschrijvers genoemd, een „klein Paradij^". Bovendien was het gelegen aan het meer van Genezareth, ook wel zee van Ti berias genaamd, en kon Christus van uit deze plaats gemakkelijk andere streken en plaatsen bereiken dan vanuit Nazareth. Zoo ging Jesus van daaruit zijn evange lische tochten ondernemen, om dan daar weer onder het veilige dak van Zijn Apos tel terug te keeren, die er niet weinig grootsch op gegaan zal zijn Zijn Meester te mogen herbergen. Wie zou ook niet graag met Jesus wo nen in één huis voor Hem zorgen en Hem goed doen Ach wat stonden we gaarne onze fijnste kamer voor Hem af, en wat zouden we ons een beperkingen opleggen, om maar te maken, dat ons niet de schande zou worden aangedaan, dat Hij niet meer bij ons wilde wonen. Gelukkig zijn er nog wel zulke gezin nen. Of Jesus echterybij eenieder zou willen zijn? Komt, laten we niet afdwalen. Wat heeft Christus van daaruit niet me nigmaal gearbeid aan het smalle strand, als de scharen zich om Hem verdrongen en als Hij dan, om beter te kunnen spre ken, plaats nam in het scheepje van Pe trus. Dan was Hij weer in de bergen, en het volk om Hem heendan was Hij weer op het water met Zijne Apostelen, van wie er velen ook in cue omgeving woonden, om hen te onderwijzen door het verrich ten zijner wonderen, door den zeestorm te bedaren, door te wandelen op het water, door den wonderbaren vischvangsfc. Wat zouden wij onze stad een nog veel voornamer plaats vinden, als Jesus in ons midden woonde, en wij Hem zagen wan delen door onze straten. Ik zie Hem daar al gaan, omringd van heele stoeten van kinderen, gevolgd door moeders met de kleinen, die neg niet loo- pen kunnenik hoor Zijn lieflijke stem, die prijzend vei maant, en lachend straft; en Hij zegent allen en doet wel. Wie zou Hem kwaad doen Wie zou Hem voorbij gaan zonder groet? Wie zou niet zijn dag gezegend vinden, als Hij Je sus was tegengekomen langs de straat En wat, als Hij ons een hand gegeven en ge dag gezegd had 1 mensch 1 wat een gedachten Jesvi woont immers in ons midden! Ga maar kijken naar de groote ontel bare menigte, die zich eiken dag verdringt om Zijn woonplaats in de kerk Het lijkt wel of velen gaarne gelijken willen op <'o inwoners van Nazareth, en Hem maar het liefst voorbij loopen Zeker was Capharnaüm benijdenswaard, maar onze steden en dorpen zijn het ook, Gift van een millioen voor een klooster. De vice-president van de General Mo tor Company te Detroit heeft aan do Con gregatie van de Kleine Zusters van het arme kind Jesus, een millioen dollar ten geschenke gegeven, voor den bouw van een nieuw klooster. Een koudegolf in Polen. Momenteel heerscht boven Polen een koudegolf. Te Warschau en hi Zuid-Poletn is 35 centimeter sneeuw gevallen. Te War schau heerschte, hedenmorgen een koude van 8 graden ander nul. Auto-hulp in Duitschland. Niet langer zal de automobilist-, die door Duitschland reist, in geval van panne, hul peloos staan. Door de „Aha-Autohilfe", een nieuwe or ganisatie, die op de jongste Messe van Leip zig het publiek reeds over de wijze, waarop zij zal functionceren heeft ingelicht, zal wel dra over het geheele Rijk een hulpdienst worden ingericht, waardoor het mogelijk zal zijn aan automobolisten in een mini- I mum van tijd hulp te verieenen. Bij niet j en de heiden, die het hoort in de Missie* landen, staat verbaasd, dat niet eiken dag de kerken overvol van menschen zijn. Jesus vervulde de profetie van Isaias door als „licht in de duisternis" te ver schijnen in het land van ZabulonHij stond als het ware licht te midden van de donkerte der wereldgedachten, die in waanwijsheid Hem niet kenden, en Hij zou hen tot Zich trekken door Zijn predi king en Zijne wonderen. Soldaten en tollenaars, handelslui en voornamen konden allen luisteren naar Zijn woord en in verwondering staan over Zijne daden, Zijne ziekengenezingen en andere mirakelen. Ook de vreemdelingen gekomen omwille van de paradijselijke schoonheid der streek, vernamen alzoo van het bestaan van een groot wonderdoe ner, dien men den Messias noemde, en deels uit belangstellir deels uit nieuws gierigheid zochten zij Hem op, om Hem te zien en te hooren. Het Evangelie werd aldus onder allen bekend, en aan meerderen kon Jesus gees- telijke of tijdelijke weldaden bewijzen, die anders misschien nimmer Hem zouden ge kend hebben. Waarlijk was hier voor den Messias een schoone en aangename gelegenheid geheel in het volk in te leven; zijn gewoonte gade te slaan, zijn fouten te leeren kennen, evenals zijn goede hoedanigheden, en dam met des te roeer succes onder ben te ar beiden aan de uitbreiding van het Rijk Gods op aarde. Zoo weet de Voorzienigheid Gods alles ten beste te leiden, want al had Nazareth dan eigenlijk wel verdiend de eer te genie ten om Jesus te herbergen, nu het deze eer verwierp, kwam het ten goede aan zoovele anderen, die nu gemakkelijker in aanraking kwamen met don Wereldver losser. In deze omgeving nu gaat Hij optreden, dat wil zeggen, prediken en wonderen doen, vooral zieken genezen. De trots der Joden deed hen gelooven, dat het voldoende was voor de zaligheid, als ze maar zonen waren van Abraham, en daartegenover stelde de Leeraar der waarheid, dat zij boetvaardigheid moesten doen, om vergiffenis van zonder te verwer ven. Zoo predikte Hij evenals Joannes de Dooper het begin van elke bekeering:| doet boetvaardigheid, want het Rijk Gods wordt gestichten als ge geen boete doet; zult gij er geen deel aan hebben. Hij leerde dan ook, dat de tijden ver vuld waren en c-L l et rijk van den Mes sias op komst was, ja aanwezig was, het rijk, dat voorspelu was door de profetetii dat vurig verlangd werd door de goeden, en afgesmeekt was door de offers van het Oud Verbond: een Rijk, dat niet van ueze aarde is. Het was de tegenstelling tegen de leeq van do Jordsë-h voorgangers, die i»—prot serige praal gedachten een rijk meenden te moeten verwachten, dat het Joodsehe volk zou stellen aan het hoofd der wereld en hen were'dbeheerschers zou maken, onder wie dan, zeker de Oversten en Opperpries-^ ters een eerste plaats zouden innemen, en een riike positie zouden bezitten. Verblind waren ze door do schittering van wereld macht c.i van rijkdommen, en daarom za gen ze niet de waa-^eid, dat het eigenlijk voorspel "Ruk van den Messias een bo vennatuurlijk rijk moest zijndaarom ge loofden ze ook niet in Jesus. In eenvoudige en schoone taal, en over eenkomstig de beeldrijke voorstelling heb volk eigen, sprak Jesus met gezag en zon der dispuut. Hij leerde de waarheid zoo als ze was, zonder omwegen, met de kracht van een wetgever en positief en absoluut. Dat kon Hij doen, en Hij alleenterwijl de gewone leeraren van het Joodsehe volk zich gewoonlijk verlieten in allerlei spits vondigheden en haarkloverijen, in klein zieligheden en opzettelijk verkeerden uit- •leg der wetten in hun e: -en voordeel. Daarom luisterde het volk zoo graag naar Hem, omdat ze wel wisten en begre pen, wat ze aan Hem hadden, een man uit één stuk, die de wetten kende en dege lijk uitlegde, en die bet volk geen zwaar dere lasten oplegde, dan Hij zelf droeg, j Bovendien won Hij het volk door uit eigen macht, vele hunner krankheden en ziekten weg te nemen, en aldus overal waar Hij kwam de menigte met weldaden te overladen. Hij won ze dus niet met geld of stoffe lijke gaven, maar door geestelijken spijs van het woord en den geestelijken aalmoes van het wonder. Zoo ging in Canharnaüm de profetie van Isaias in vervulling: een groot licht is opgegaan. minder dan 3000 rijwielherstellers zullen hulpstations worden ondergebracht. Boven dien zullen eiken dag ongeveer 1500 auto's en motorfietsen, voorzien van de insignes! der „Aha-autohulp" langs de wegen pa- trouiilceren. Te allen tijde zal het nabijge legen hulpstation telefonisch kunnen wor den gewaarschuwd, en dit ook op de uren, waarop het telefonisch verkeer voor het gewone publiek gesloten is en tot nu toe al leen brandweer en geneesheeren konden worden ontboden. Indien op de landwegen de afsta ud tuS' schen twee op elkaar volgende gemeenten grooter dan vijf kilometer is, zullen door do zorgen van de „Aha" eigen telefoontoestel len worden geinstallcerd. Hierdoor zal men rechtstreeks, dus zonder tusschenkomst var een postkantoor, met den hulpdienst kun nen worden verbonden. Deze telefoons zul len voorloopig worden geinstallcerd op da wegen BerlijnMünchen—Garminsch, Mun ch en—Stuttgart, Berlijn—Hamburg—Keu lenFrankfortBazel, ErfurtWeimar-- Kassei en BerlijnMaagdenburg—Hann overDuisburg. a-i

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10