WIET DUUR! Rechtzaken. Men doet verkeerd, met Ju dezen aan- sluitingsdwang voor nieuw perceolen een begin te zien van een aansluitingsdwang voor alle perceelen. Sinds de waterleiding er ligt hebben de eigenaars van alle nieuw gebouwde perceelen zich eigener bewe ging daarbij aangesloten. Hier wordt slechte wettelijk gesanctionneerd, wat reeds practijk is. Als er een enkele per soon is, die gaat bouwen en uoer-con- servatieve overwegingen niet bij de water leiding wil aansluiten ofschoon zijn be lang dit medebrengt, dan dient hij tegen zichzelve te worden beschermd. De heer Langeveld zegt dat men moet aansluiten als men bouwt op 40 meter of minder afstand van de waterleiding. Spre ker zou dit willen zien gebracht op 20 M. De voorzitter antwoordt dat men vol gens de bouwverordening op geen verde ren afstand dan 20 Meter van een straat mag bouwen, tenzij met vergunning van B. en W. B. en W. zullen deze vergunning niet geven, als dit oorzaak wordt, dat men niet bij de waterleiding aansluit. De wijziging die de heer Langeveld voorstelt, heeft dus practisch geen zin. De heer van der Klauw zegt, dat hij zich na de toelichting van den voorzitter met de voorgestelde bepaling kan ver eenigen. De voorgedragen wijziging wordt daarna aangenomen met acht tegen één 6tcm. Te gen stemde de heer van Parera. Een bepaling wordt opgenomen in de bouwverordening, krachtens welke men een nieuw gebouwd huis niet mag betrek ken, vooraleer men een schriftelijke ver klaring heeft van B. en W. dat het perceel overeenkomstig de gegeven vergunning is gebouwd. Het komt meermalen voor, dat tijdens den bouw zonder voorkennis van B. en i\V. allerlei veranderingen worden aan gebracht of dat men nalaat voorzienin gen te treffen, die vereischt zijn. De con trole daarop is veel intensiever als het gebouw in "1 zijne onderdeelen door B. en W. moet worden goedgekeurd vooraleer het betrokken wordt. Ten slotte wordt bepaald, dat eene bouwvergunning vervalt, indien binnen 6 maanden, nadat de vergunnig is verleend met de werkzaamheden geen aanvang is gemaakt en indien de werkzaamheden binnen 18 maanden, nadat de vergunning is verleend, niet zijn voltooid. Deze termijnen kunnen door B. en W. worden verlengd. De wijziging dor bouwverordening wordt daarna bij acclamatie aangenomen. Door B. en W. wordt een wijziging der legesverordening voorgedragen. Voor een vergunning of verlof krachtens de Drank wet zal voortaan zijn verschuldigd 2.50. Eveneens voor een vergunning krachtens de Hinderwet. De kosten van een bouw vergunning zullen voortaan bedragen, in dien de bouwkosten zijn: van 1 tot ƒ1000 ƒ0.50, van ƒ1000 tot ƒ2500 ƒ1.—, van ƒ2500 tot ƒ5000 ƒ2.50; van ƒ5000 tot 10.000 6.van 10.000 en daarboven 7.50. De heer van Parera vindt deze kosten te hoog. Spreker meent dat zij met 50 pet. moeten worden verminderd. De voorzitter is van oordeel, dat deze kosten eer aan den lagen dan aan den hoogen kant zijn. Spreker heeft do Noord- wijksche verordening als model genomen, doch het tarief van Noordwijk eerst met 50 pet. verminderd. In Noordwijk zijn de kosten dus dubbel zoo hoog dan volgens dit tarief. De wijziging wordt aangenomen met de stem van den heer van Parera tegen. B. en W. stellen voor om van vergun ningen van den Burgemeester krachtens de plaatselijke politieverordening voortaan 1.leges te heffen. De hoer Geerlings zegt, dat hij zelf vroeger kastelein is geweest en hij den 1.dus wel wat te bezwarend vindt. Het komt soms voor dat men nu enkele menschen te gerieven vraagt om wat lan ger open te mogen blijven, terwijl er geen gulden extra aan verdiend wordt. Spreker zou hier 0.50 bepaald willen zien. Ook bij den heer van der Klouw ont moet de voorgedragen bepaling bezwaar. Er zijn soms vergaderingen van den Volks bond, waarbij het wenschelijk is dat een café wat langer open is. De localiteit wordt dan door den kastelein gratis ter beschikking gesteld. Het kost dikwijls nu al moeite om een kastelein te bewegen om verlenging van sluitingsuur te vragen en dit zal er niet beter op worden, als de kastelein voor verlenging van sluitingsuur 1.moeten betalen. Het betoog van den heer van der Klouw wordt door den heer A. H. van Noort on dersteund. De voorzitter zegt, dat hij uitzonde ringen daargelaten vergunning tot. la tere sluiting der café's op een desbetref fend verzoek steeds geeft. B. en W. wa ren van oordeel, dat als het belang van den caféhouder zoo klein is, dat hij voor verlenging geen gulden over heeft, hij be ter weg kan blijven. Intusschen zijn B. en W. wel bereid met de bezwaren uit den Raad rekening te houden en nemen daar om het voorstel van den heer Geerlings over, zoodat een vergunning tot verlen ging van sluitingsuur voortaan ƒ0.50 zal kosten. Ook de huwelijksrechten worden gewij zigd. B. en W. stellen voor dat voortaan de volgende huwelijksrechten zullen worden geheven: a. op Zaterdag ƒ5.b. op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag ƒ10.c. op Woensdag ƒ20. De voorzitter zegt, dat volgens deze re geling, vergeleken bij de vorige regeling, liet recht op Maandag met 5.wordt verhoogd, doch dat wat de overige dagen betreft liet recht belangrijk is verminderd. Op Dinsdag is het recht verminderd met 10.op Woensdag met 10.en op Donderdag en Vrijdag met 5.Over _'t algemeen zal er dus vrij wat minder worden betaald, doch de bedoeling is om de menschen in de gelegenheid te stellen zonder extra kosten op denzelfden dag op het raadhuis te trouwen als in de kerk. De voorgedragen wijzigingen worden bij acclamatie aangenomen. B. en .W. stellen voor; a, de opconten van de Rijksinkomstenbelasting te bren gen van 65 op 70b. het percentage van den hoofdelijken omslag te breneen van 1.5 op 1.7. De oorzaak dezer voorstellen is gelegen in de vermindering der Rijksinkomstenbe- lasting met 20 pet. Doordat tengevolge van de verlaging der Rijksbelasting de hoofd som dier bel ing lager wordt, wordt van zelf de opbrengst der opcenten lager. Dit boteekent voor Noordwijkerhout een der ving van inkomsten van 4800. Wilde men deze 4S00 op de opcenten der Rijksin komstenbelasting vinden, dan zouden deze gebracht moeten worden op 80. Men zou dan praktisch niet meer aan opcenten voor de rijksinkomstenbelasting betalen dan vroeger. B. en W. meenen echter niet hooger te moeten gaan dan 70 opcenten en het restant van het tekort te moeten vinden door verhooging van den hoofde lijken omslag van 1.5 op 1.7. B. en W. meenen met dit voorstel te kunnen komen, omdat ten aanzien der ge meentelijke inkomstenbelasting een kin deraftrek bestaat met dubbele progressie, die beter is geregeld, dan de kinderaftrek van de rijksinkomstenbelasting. Spreker wijst hier ook op Voorhout, waar slechts 30 opcenten op de rijksin komstenbelasting worden geheven, doch waar desniettegenstaande voorgesteld wordt het tekort, dat ontstaat door verla ging der Rijksinkomstenbelasting, te dek ken door het brengen van den Hoofdelij ken omslag van 3 pet. op 3.2 pet. De voorstellen van B. en W. worden z. h. st. aangenomen. Aan Gebrs; van Graven wordt 480 M2. grond langs den Heerenweg verkocht voor ƒ3.50 per M2. B. en W. stellen voor aan de N.V. Maat schappij tot exploitatie van gronden „V eenenburg—Elsbroek" gevestigd Lisse eene vergoeding te verleenen van 660 voor 1320 M2. grond, die tengevolge van de reconstructie van de Westzijde zijn gekomen aan de Oostzijde van den Hee renweg. De voorzitter merkt op, dat dit inder tijd met Baron van Hardenbroek is over eengekomen. Men had deze grond eerst kunnen koopen van de N.V. Veenenburg- Elsbroek en dan weer kunnen verkoopen aan de N.V. Kunstzandsteenfabriek „Ar- noud" doch dan had men dubbele trans portkosten gehad. I n is de grond recht streeks van de eene maatschappij aan de andere overgegaan. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Alvorens de openbare vergadering te sluiten, vraagt de voorzitter of nog iemand het woord verlangt» De heer van Parera bespreekt de wen- schelijkheid van het aanbrengen van een sceptitank aan Schippersloot, door hem reeds vroeger ten berde gebracht. B. en W. zullen dit ernstig overwegen. De heer Geerlings verzocht het vuilnis te doen opruimen en verbranden aan den Ruigenhoek, de heer van Parera beeft de zelfde wenschen ten aanzien van den Mo lenweg, en de heer Langeveld ten aanzien van de Kerkstraat. De voorzitter zal e«en en ander nagaan. De heer van Parera klaagt over het vuurtje stoken in de vuilnisbelt aan Schip persloot. De voorzitter zal de polite waarschu wen. Daarna wordt de openbare zitting ge sloten. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. De Schoonheids-commissie. Een langdurige geschiedenis. De sportterreinen. De Raad dezer gemeente vergaderde gisteravond te 7 uur. Voorzitter de bur gemeester. Aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering, waar na de notulen worden aangehouden. De ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Medegedeeld werd, dat in de Schoon heidscommissie zijn benoemd de heeren Biss< hops, Veiboog en Mudde. Van de Gebr. Esseveld was een request ingekomen n^ar aanleiding van de ver- breedmg van den Menneweg. Zij zijn bereid de halve sloot, welke gedeelte hun eigen dom is, en een strook grond gratis af te staan, mits de gemeente een hekwerk langs hun eigendom plaatst en ook de sloot aan de overzijde van den Menneweg dempt. B. en W. adviseerden afwijzend; de Menneweg zal voorloopig niet verder verbreed worden. De zaak werd geren- voyeerd naar B. en W. ter verdere afdoe ning; met de adressanten zal nader wor den onderhandeld. Van de Brockway-bus was een adres in gekomen, in verband met de behandeling der concessie-verlenging in den Raad van Staten. B. en W. oordeelden geen aanleiding aanwezig, om zich in deze kwestie te men gen. De beer v. Zonneveld was het niet eens met de houding van B. en W. De tram is em groot verkeersgevaar en een nieuw adres was gewenscht geweest. Het is thans te laat, de uitspraak heeft heden plaats. Over dit punt ontspon zich een gezellige" discussie. De heer v. Zonneveld wilde nog maals een klacht over de stoomtram in dienen bij Ged. Staten. Er kwam niets van Ter sprake kwam daarna de boerenbe- huizing van v. d. Geest; de huur loopt 1 Mei af. De Raad heeft indertijd een be sluit genomen de huur niet meer te ver lengen. De bewoner heeft echter nog geen andere woning gevonden. B. en W. stel den daarom thans voor de woning-huur to verlengen voor 5.per week tot 'n huis je zal zijn gebouwd. Weth. Wamaar gaf in overweging den bewoner $en huis in „Amerika" te laten betrekken; dan kan het bouwvallig pand aan de Kerklaan ont ruimd worden. De zaak werd tenslotte in honden gegeven van B. en W. om de noo- dige maatregelen te treffen, dat achter deze historie eindelijk een punt komt. De leverantie van het hekwerk langs het park Rustkoff aan de zijde van den Menneweg is onderhands gegund aan Ph. Bakker. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Costumes - Demi- saiso/is - Regenjassen^ in diverse kleuren,, en modellen EN 7853 KOREVAARSTR. De huurvergoeding voor de speelterrei nen Sporthoff en De Kooi werd bepaald op resp. 450 en 250 per jaar. Op een vraag van den heer v. d. Geest, antwoord de de Voorz. dat de billijkheid tegenover de vereenigingen zal worden betracht, wan neer het terrein voor andere doeleinden gebruikt wordt. De heer Schrama meende, dat de huur te hoog was; spr. wilde ook vastleggen, dat er geen Oranjefeest op dit terrein zal worden gehouden. De Voorz. zeide, dat dit het algemeen gevoelen van den Raad is De verpachting van het grasgewas van het speelterrein was een punt, waarover de Raad het niet eens kon worden. De heer v. d. Geest zal zich belasten met het toe zicht op het rollen en maaien van het gras. Aan den heer J. G. J. v. d. Plas te Noordwijk werd naast het speelterrein de Kooi een stuk grond, plm. 1800 M2. groot, verkocht tegen den prijs van 1 per M2. Bij de rondvraag vroeg de heer Speel man of de wijze van snoeien van boomen, zooals thans op de Teylingerlaan ge schiedt, wel de juiste is. Spr. wijst op de boomen langs de Julianalaan, die vrij zijn uitgeroeid. De Voorz. zeide, dat het noo- dig was. De heer Speelman was echter niet bevredigd. De heer Verkley vroeg, waarom niet het adres van de Heidemaat schappij was gevraagd. De Raad gevoelde daar veel voor cn de Voorz. zal daarmede rekening houden. De heer v. Breda maakte aanmerking, dat voor de onderhandsche aanbesteding van het leggen van een riool twee firma's buiten de gemeente waren uitgenoodigd. Verder vroeg spr. over beperkingen in de vuilnis-verwijdering naar de vuilnis belt. De Voorz. zeide, dat met schuiten en karren bedrijfsvuil van de bollenbedrijven wordt aangevoerd; de opzichter van de vuilnisbelt is daartegen opgekomen. De bedrijven moeten hun bedrijfsvuil niet op de vuilnisbelt brengen, maar zelf afvoeren Het beste is, dat de schuiten lossen op een eilandje in het Kagermeer, dat voor vuil- nisophooging beschikbaar is. B. en W. zullen informeeren. De heer Verkley wilde aandrang uit oefenen op het Rijk, dat de vergoeding zal worden uitbetaald aan de bewoners van het zuidelijk einde van het dorp, die grond voor de wegverbreeding afstonden. De Voorz. zeide, dat dit eigenlijk een zaak van particulieren aard is. De Voorz. beloofde echter aandrang te zullen uit oefenen. De heer Verkley informeerde tenslotte naar de waterleiding in hetzelfde deel der gemeente. De Voorz. zeide, dat gewacht werd tot de wegverbreeding is tot stand gekomen. Hierna ging de Raad in geheime zitting ter bespreking van de Raadhuisplannen. AALSMEER. Een jong scholiertje gedood. Maandagmiddag zou het zesjarig zoon tje van den heer den Hertog te Aalsmeer voor het eerst naar school gaan. Het ven tje wilde den Oosteinderweg^ nabij den Kerkweg oversteken toen hij door een bloemenauto werd gegrepen. Hoewel de chauffeur de heer K., nog met alle kracht remde, kon een ongeluk niet worden voor komen. Vreeselijk verwond werd het knaapje opgenomen en bij een inwoner binnengedragen. Op medisch advies is de jongen naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij overleed. Den chauffeur treft geen schuld. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Melkbus. S. v. d. M. te K a t w ij k a a n Zee zou melk hebben afgeleverd uit een bus die niet was voorzien van het opschrift „melk". Verdachte ontkende, maar het O. M waargenomen door mr. v. d. Eist, hield zich aan het verbaal en eischte 12 of 6 dg. waarna de kantonrechter, mr. F. Lichtenberg verd. onmiddjllijk tot 8 of 4 dg. veroordeelde. De militaire orde verstoord. W. v. d. N. te Lei de n, was verbali- seerd wegens het feit, dat hij met een auto op het Noordeinde rijdende door een geregelde troep soldaten zou zijn heenge reden. Enkele soldaten die in de troep hadden geloopen werden gehoord, die ver klaarden, dat verd. onverwachts door de troep was heengereden. Verd. zelf ontkende zulks, hij zei dat er gapingen in de troep waren en hij daar in gebruik had gemaakt om er door- jen te rijden. De ambtenaar van het O.M. hield zich aun het verbaal .en getuigenverhooringen en eïsehte tegen verd. 10 of 10 dg., waar op de kantonrechter verd. conform den eisch veroordeelde. Een vlugge student. J. R., student te Den Haag, zou te Noordwijk bij 't oversteken van den Nieu we Zeeweg te snel en onvoorzichtig hebben gereden met een tweewielig motorrijtuig, waardoor een botsing werd veroorzaakt met een auto die uit de tegenovergestelde richting kwam, langzaam reed en voldoen- -'de signalen gaf. Verd. verdedigde zich met te zeggen, dat het kruispunt niet zichtbaar was van den kant, vanwaar hij kwam. De ambtenaar eischte 10 of 5 dg., waarop de kantonrechter verd. volgens den eisch veroordeelde. Vervolgens werden door den kanton rechter veroordeeld: J. B. Ezn., Noordwijkerhout lopoen op verboden grond ƒ2 1 d.j P. R. Stompwijk geen inlichtingen verschaffen aan den Raacl van Arb. ƒ10 of 5 d.; O. v. D. vr. J. H. Katwijk overtreding Leerplichtwet 3 of 1 d.L. v. D. vr. P. S. id., id. alsv. Ja P. wed. v. d. P. id., id., alsv.; A. v. V. vr. H. R. id., id., al v.W. V. vr. J. d. V. id., idr., alv.W. de R., Leiderdorp, dron kenschap ƒ5 of 3 d.j H. K. Voorschoten, met een rijwiel rijden zonder bel 3 of 1 d.; J. v. R. te Katwijk, met een voertuig rijden zonder licht 2 of 1 d.; A. A. H., Noordwijk, met een auto rijden zonder rood achterlicht 4 of 2 d.dezelfde met een auto rijden zonder nummer met let ter verlicht te hebben 4 of 2 d.C. M. G. te Leiden met een rijwiel over een ver boden brug rijden ƒ2 of 1 d.H. v. I. Valkenburg id. alsv.; J. d. R. met een rij wiel jover een voetpad rijden ƒ2 of 1 d. J. J. H., zwervende, overtreding politie- veord. 1 of 1 d.J. J. H., id., muziek ma ken op den openbaren weg 1 of 1 d.; A. V. Amsterdam, id., alsv.; I. T. Het bezi gen van den openbaren weg als werkplaats 2 of 1 d.F. C. P. overtreding der ver- ordenig v. Leiden op het rijden 2 of 1 d.C. B. met een auto rijden zonder rij en nummerbewijs 1 of 1 d.J. C. Noord wijkerhout: met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht 3 of ld.; O. v. d. B. Noordwijk met een rijwiel rijden zonder licht 2 of 1 d.G. A. v. G. de groote Ha- venbrug met een rijwiel berijden 2 of 1 d.P. A. V. Rijnsburg, overtreding der Arbeidswet 4 of 2 d. HAAGSCHE RECHTBANK. Gezellige buren. Het gebeurde voor den politie-rechter te 's-Gravenhage, vertelt het „Vad.": Wilhelmina H., werkster uit Leiden, met een gezicht van: „Nu zal ik het jul lie wel eens even vertellen", kwam, terzake van mishandeling voor jhr. mr. Feifch staan. Ze zou een buurvrouw geslagen en geschopt hebben. De echtgenoote van het slachtoffer L. kwam getuigen. „Kende u verdachte, vóór het feit?" „Neen", sprak de getuige. „Oriep verdachte met een uithaal, „hij heeft al dien tijd naast me gewoond." „Ssstfluisterde de veldwachter. „Owat staat die man te liegenriep Wilhelmina, zooals Louisette in Hallo Pa- rijs En „die man" vertelde dat juffr. H. erg was komen schelden op een Zondagmid dag. Zijn vrouw was naar beneden ge gaan en verdachte had haar geslagen en geschopt. Waarom get. niet ging helpen bleef een onopgelost raadsel. Huisvrouw v. L., de mishandelde, was tweemaal getuige. „Heeft ze u geslagen?" vroeg de rech ter. „Geslagen?? Geslagen? Gestompt heeft ze meneer „En waar?" „Ze is zoo allemachtig met me bezig geweest, dat ik zelf niet meer weet, waar ze me raakteWe stonden netjes aan gekleed om uit te gaan. xk had niks in 't „Leugens", veroordeelde Wilhelmina 't relaas. Een getuige a décharge, een juffrouw, die niet naar woorden hoefde te zoeken, ratelde een gansch ander verhaal af. Juffrouw L. had den eersten klap gege ven en nog wel met een rosen vilten hoed „Maar juffrouw L. heeft toch op den grond gelegen En verdachte heeft haar toch raar toegetakeld?" „Op den grond gelegen? Toegetakeld? Maar wie heeft den eersten klap gegeven? Dat deed juffrouw L." „Ja, sprak verdachte, het ging om haar jongen. Die viel me al een maand lang lastig en ze wou hem maar niet verbie den. Ze heeft der hoed van der hoofd ge trokken en de haren van 't mijne. Ik kon ineens niks meer zien. Zoo zijn we an 't vechten gerankt „Nou, nou, die menschen gingen rustig op visite." „Zoo, maar ik zat te eten aan tafel." De Officier van Justitie vroeg glimlachend ontslag van rechtsvervolging voor ver dachte. En Wilhelmina werd vrijgesproken. Het nijdige trekje om haar mond waarmee ze kwam, was omgetooverd in een lachje. En nu keek het echtpaar L. boos. Hun buurman bijna doodgeknuppeld. In den avond van 11 Februari besloten de „bandieten" van Dalerveen, de 20-ja- rige veenarbeiders R. B.-en J. D., hun buur man, den 55-jarigen J. Bakhuis, eens een flink pak slaag te geven. Van achter een heg werd Bakhuis besprongen, en met een hard voorwerp, dat later een touw- knuppel bleek te zijn, op het achterhoofd geslagen. De man viel op den grond, maar zijn twee aanvallers lieten niet af, tot ein delijk iemand op het gekerm afkwam, en de daders het hazenpad kozen. Half be wusteloos werd Bakhuis ergens binnenge dragen een geneesheer constateerde een diepe zes c.M. lange wond op het achter hoofd, alsmede een kneuzing van den lin kerschouder, van een der onderste rib ben, en van den rug ter hoogte van het stuitbeen. Gisteren hadden R. B. en J. D. ziel voor de rechtbank te Almelo ter zake mi» handeling te verantwoorden. „Het valt mij nog mede, dat ik er le vend ben afgekomen", merkte getuig Bakhuis op. „Inderdaad", antwoordde de president „het verwonderde mij, dat je na zoo'n toe takeling nog leeft". In zijn requisitoir noemde de Officier van Justitie deze mishandeling een dei ergste, die hij den laatsten tijd had mee gemaakthij eischte tegen elk der ver dachten een gevangenisstraf van 3 jaar. De verdediger, mr. Van Rhijn uit Hen gelo, pleitte clementie. Personen te Leiden gevestigd. J. Al Vreewijkstraat 16. M. W. Bak ker, Dienstbode Steenstraat 1. C. Bave laar en fam. Fabrieksarbeider, Voorstraat 31. W. J. Biegstraten, Kijfgracht li A. E. den Boestert, Winkeljuffrouw Trompstraat 30. F. J. Bonnet Smid, Cla rasteeg 6. W. C. Brassem, Onderwijzei Nic. Beetsstraat 20a. W. A. v. Bronk horst, R. en Schiekade 42. A. M. Jd. Cappers, Directrice Cortona Stichting Haagweg 47. J. Colpa Pasteurstraat 8 H. Derr, Constructiewerkplaats, Pioen straat 35a. B. Devilee, Rijndijkstraat 21 Wed. C. Doesburg Lannooyvan dei Berge Henegouwen, Roodenburgerstraa! 7. C. J. Draaisma en fam., Sergeatf Kok, v. Spijckstraat 47. C. A. v. Dijk Dienstbode, Rijn- en Schiekade 47. II. Eling en fam., Filiaalhouder, Utr. Jaag pad 51. E. van Essen, Kapper, Oude Vest 171. E. Fahrbach, Hulp in de Huis houding, Roodborststraat 15. J. Florijn, Kellner, Gortestraat 37. M. Gelens, Dienstbode, Wagenstr. 12. H. M. Gut teling, Rijnsburgersingel 9. J. J. Kagen, zieker, Vreewijkstraat 16. M. C. Har- tendorp Ivinderjuffr., Middelweg 33. H. den Hertog, Morschweg 96a. J. Hoe- qué, W. Pyrmontstr. 1. T. Th. Hoogen boom, Directrice Leidsche Buitenschool Witte Singel 93. J. Huy, Haagweg 9. D. de Jager, Morschweg 87a. H. Jenne, Verpleegster, Zoetcrw. singel 83. G. de Jong en fam., Machinist, Gasstraat 17. H. de Jong, Dienstbode, Haagweg 48. J. J. W. Koekenbier, Slager, Hoogewoerd 155. L. Kooien, Timmerman, Lange- straat 65. M. M. Kouw, Rijn- en Schie kade 4a. A. J. Leenhouts en gezin Techn. Ambt. R. W. Roodborststr. 36. - F. Ligtènberg, Kantonrechter, Plantage 1 F. Limke, monteur, Roodborststraat 15. J. v. d. Meer, Winkeljuffrouw, Lange- gracht 91a. B. J. Muller, Groene veld- stichting 8. R. Magermans, Depothou der, Steenschuur 1. H. J. Pasak, Noord- eindsplein 2b. M. J. H. Roldanus, Hoofdverpleegster, Acad. Ziekenhuis. A. P. Schmidt, Bloemist, Marnixstr. 21a. Wed. J. C. SchroderWijnberge. Wittel Rozenstraat 5. R. Schurink, Verpleeg-i ster, P. Frederikstraat 21a. P. J. van Staveren, Bakker, Witte Rozenstraat 30. Dr. I. M. van der Vlerk, Conservator Geol. Museum, Garenmarkt lc. S. van de Water, Goudsmit, L. de Colign.vstraat 10. P. A. Weyers en fam., Los arbeider, Woonschip Morschsingel. Personen uit Leiden vertrokken. E. Pieper, Coswig Dl. L. Hasper, Wassenaar, Narcissenlaan 15. Jhr. A. C. von Weiier, idem idem. M. Jansen, Voorburg, N. Burglaan 15. J. E .Vis, Wassenaar, Wittenburgerweg 2. A. Dailly, Den Haag, Ieplaan 107. L. v. d. MeelDe Bolster, Veur, Willebrordplein 6. fr. fr. Duijverman, Den Haag, Haze- laarstraat 82. M. Cornelisse, Rotterdam Bloklandsehestraat 117. J. fr. Annokkee Katwijk a. d. Rijn, Kalkzandsteenfabriek. J. L. AponWerter, Rotterdam, Al- brechtskade 9b. A. Spierenburg, Den Haag, Newtonstraat 46. J. S. C. v. d. Wijngaard, Katwijk, Zcehospitium. J. C. A. fr. Kuijpers, Dordrecht, Bleekersdijk 10. A. Böse, Laren (N.-H.), Velthuijzer- laan 10. E. J. W. Holleman, Den Haag, Segbroekstraat 1. J. Zirkzee, Amster dam, Maasstr. 15. R. G. van Meulen- kampff, Rijswijk (Z.H.), Geeckbrugweg 30. A. te Velde, Den Haag, Fred. Hendrik laan 84. J. S. J. v. der Werff, Den Haag Archimedesstr. 10. Th. J. M. Conray, Den Haag, L. Henriettestr. 8a. J. Mo lenaar, Den Haag, Jacob Catsstr. 90. Th. J. H. Boekenoogen, Groningen, Maes- str. 8. J. Seholten, Hamburg, Gellarkstr, 6. J. E. Kalker, Den Haag, Amalia v. Solmstraat 91. J. v. Dorp Woubrugge, B. 24. fr. W. A. v. Alebeek, Gorinchem, Verl. Torenstraat C 97. J. G. Huysen, id. id. L. H. Wittenrood, Katwijk, Zee- hospitium. A. J. Kiefk, Amsterdam, Nassaukade 16. A. M. v. Diemen Voor schoten, Voorstr. 83. H. E. Kranels, Den Haag J. Mosselstr. 61. H. H. fr. de Mol Eindhoven, Hemelrijk 143. H. Chr. Stal- ler, Velsen, Driehuis Lijsterlaan 30. M. G. H. H. de Wit Beukers, Doorn, Huizo Doornveld. M. Ivnotter, Oegstgeest, Em- malaan 51. M. Lolkema, Enschedé, Cu- ragaostr. 14. G. de Graaf, Rotterdam, Boschpolderplein 35. Cl. J. G. Berg, Amsterdam Kinkerstr. 297. J. E. Wie link, idem, Insuplindestr. 210 III. H. TeppoGoetze, Leipzig, Friedrichstr. IS. C. J. Hagt, Oegstgeest, Leidschestr. weg 10. C. Versluijs, id. id. J. J. Ver- sluijs id. id. J. Pijnacker, Roelofarends- vecn J. Penseel, Oegstgeest, Regen- tesselaan 10. J. Bakels, id., v. Duiven- voordestr. 69. E. v. d. Burgh, Wilha. str. 12. J. Ph. Taal, Voorschoten, Wijn gaardenlaan 25. A. J. v. d. Linden, j Noordwijk, Douzastr. 63. D. Bosman Bauermann, Oegstgeest, Fred. Hendrik-1 laan 5. H. de Boer, Apeldoorn, Berg- huizerweg 1. fr. P. Tregeres, Biggeker- ke (Z.), bij Jansen. G. Bronmeijer, Haar lem, De Witstr. 37. H. v. d. Meulen, f3., Thomsonlaan 86. 2-2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6