UIT DE PERS. KERKNIEUWS. Land enTuinbouw SPORT LUCHTVAART. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 30 MAART 1928 DURE PLICHT. De Limb. Koer. schrijft: „Van voetballen weet ik te weinig. Dat is vast. En ik word oud. Gisterenavond voelde ik het ineens. Toen ik een krant opsloeg en daarin een geweldig artikel vond, ontembaar als een raspaard, en vu rig, vurig Gesmeekt wordt er in en op 't eergevoel gewerkt. Er werd alles in gedaan, wat een handig smeeker kan verzinnen, om tot zijn doel te komen. En tot slot: „Nu niet meer wie gaat er mee, omdat wie niet mee gaat aan zijn plicht te kort schiet...." Wat gebeurt er toch? Is er iemand van plan, de Sint Jan te jatten. Is de jolige koffiekelder, waar de burge meester luistervinken tracteert, in ge- gevaar? Debatten over 't Carnaval? Iets veel ergersDat moet ik u kalm vertellen. B. V. V., dat is de Bossche Voet- balvereeniging, moet Zondag naar Eind hoven om daar tegen Roermond te kam pen. Verliest ze, dan vliegt ze de eerste klasse uit. Wat zou dat nou! Is dat ook al een kant teekening waard? Stil, mijnheer, u begrijpt dat niet. Laat u me uitspreken. Voetballen, meneer, is niet alleen elf tegen elf trappen naar het bruine monster. Dat is maar half voetbal. De andere helft staat buiten de lijnen. En die andere helft schreeuwt, brult, loeit, zwaait. Dat wil zeggen, moedigt aan. En die andere helft voetbal is onmisbaar. Geen gebrul, geen voetbal. Luistert u maar mijnheer, hoe de en thousiasteling de Bosschenaren o.a. be werkt: Wanneer dan gewonnen wordt, hebt gij als supporters daarin uw aandeel. Door thuis te blijven hebt gij eveneens uw aan deel in 'n mogelijke nederlaag.... Zondag moet 't op< 't Eindhoventerrein gevuld zijn, met duizenden Bossche sup porters die allen luide onafgebroken de B. V. V.-spelers aanmoedigen. Nu niet meer wie gaat er mee, omdat wie niet meegaat aan zijn plicht te kort schiet. En dat wil niemand. Hup B. V. V. Nu hoort u 't zelf meneer, 't Is een echte krant die dat schrijft. En nu moeten duizenden Bosschenaren met hun elf lievelingen naar Eindho'ven op een collectief reisbiljet, dat maar 1.05 i kost of per fiets. Goed weer, kwaad weer, tijd of geen tijd, Zondag of geen Zondag, gezin of geen gezin, huiselijkheid, of geen huiselijkheid, naar Eindhoven! Anders schieten zij aan hun plicht te kort. En zij zouden het zich nooit in der eeuwigheid kunnen vergeven 't zou Jrukkon als een last der vervloeking op den Bosch als B. V. V. eens degradeer de, en men had niet staan brullen langs de lijnen Wordt u ook niet oud?" HET INTERNATIONAAL EUCHARIS TISCH CONGRES TE CHICAGO. De gezindheid van andersdenkenden. „The Catholic Press", het belangrijkste katholieke orgaan van Australië, publiceert de verschillende officieele en particuliere adhaesiebetuigingen met het aanstaande Eucharistnsche Congres te Sydney, waaruit we weer eens te weten komen, dat, evenals in Amerika, ook in Australië het niet-ka- tholieke gedeelte der bevolking heel wat ruimer van inzicht is, dan in sommige lan den van het Westen bij vorige gelegenheden het geval bleek te zijn. Zoo noemde de President der volksver tegenwoordiging van Nieuw Zuid Wales het houden van genoemd Eucharistisch Con gres „een evenement van de grootste gees telijke beteekenis voor Australië". Voor mij, schreef de president voorts, houdt dit in de herleving der geestelijke collectiviteit, waar in ik het levendigst belang stel, wijl ik tot FEUILLETON. HET HUIS OM DENHOEK Uit het Engelsch van: Louis Tracy. (Nadruk verboden). Tenminste voor een of twee dagen, kwam het diplomatieke antwoord, zoo gauw als ik een voorloopig verband heb aangelegd zal ik den dokter laten halen en die zal zijn meening dan wel zeggen. Whittaker zuchtte en sloot vermoeid zijn oogen. O, dat vervloekte huis! mompel de hij. 't Is betooverdWaarom voor den duivel ben ik hier gekomen? Armathwaite verbond den gekwetsten en kel stevig en overtuigde Whittaker van de noodzakelijkheid, doodstil te blijven liggen totdat de dokter kwam. Daar boefde hij niet bijzonder ,op aan te dringen, want de ongelukkige Percy leed al genoeg pijn, dan dat hij die nog zou verergeren door zich te bewegen. Armathwaite drong aan dat hij wat melk zou drinken, maar zelfs het opheffen van zijn hoofd om het glas aan zijn lippen te brengen, was een foltering voor hem. Toen ging Armathwaite heen om naar boer Burt te gaan en verdere hulp te requireeren. Er moest eerst een boodschap aan Dr. Scaife in Beller by gestuurd worden voor aan het diner gedacht kon worden. Marguerite en vrouw Jackson bleven bij Whittaker. Toen Armathwaite de trap af ding, lette hij speciaal op de schaduw van het raam op den muur. Hij was flauw zicht diegenen behoor, die vast gelooven, dat de mensch niet van brood alleen leeft". Ook de kanselier der Universiteit van Sydney en voormalig minister van Justitie in Nieuw Zuid Wales sprak over het aan staande congres als een „tegenhanger te genover het brute materialisme". Maar niet alleen officieele Regeeringsdignitarissen, doch ook hoogwaardigheidsbekleeders van andere kerkgenootschappen zonden geest driftige adhoesiebetuigingen. Zoo zonden de President-generaal der Methodisten en de Israëlitische opperrabbijn Francis L. Cohen hun gelukwenschen en sympathiebetuigin gen, waarin elk voor zich het groote belang van dit congres betoogde „ook voor de aan hangers van andere godsdiensten, die de geestelijke factoren voor het persoonlijke cn nationale leven er gelijkelijk van eerbie digen". R. K. DIOC. BOERENBOND. Vakbond van den L. T. B. Onder leiding van den heer .A. J. Ver- kley, hield de R. K. Dioc. Boerenbond te Haarlem, zijn eerste algemeene vergade ring na de re-organisatie. De Voorzitter opende deze vergadering met een korte inleiding, waarin hij bijzon der den nadruk legde op de noodzakelijk heid van het bestaan van een krachtige organisatie. De afleeling Honselersdijk stelt voor ac tie te voeren tegen het heffen van accijns op binnenlandsch vleesch, waardoor het de concurrentie van het buitenlandsch vleesch zou kunnen doorstaan, terwijl door meer gebruik van binnenlandsch vleesch de veeprijzen zouden stijgen. Het bestuur is zeer gaarne bereid aan deze actie, waarvoor de R. K. Nederl. Boe ren- en Tuindersbond steeds zoo ijverig heeft gewerkt, adhaesie te betuigen en aan te dringen, onvermoeid voort te werken, om tenslotte afschaffing van accijns op bin- nenladsch vleesch te verkrijgen. Wellicht, dat dan ook het Ministerie van Oorlog bereid is aan de troepen, in plaats van argentijnsch vleesch, binnenlandsch vleesch te verstrekken. Besloten wordt de zaak nader'te onder zoeken en maatregelen hiertegen te nemen. De afdeeling Wormer wijst op de voor den veehouder nadeelige wijze van uitvoe ring van den keuringsdienst in het District Zaandam. Uit hét schrijven blijkt, dat de veehou ders met een behoorlijk ingerichte nood- slachtplaats met vrijbank, te Wormerveer, genoegen zouden kunnen nemen. Er bestaat nu bij den keuringsdienst een streven om alle noodslachtingen naar Zaandam te trek- ke. Hieruit zullen voor de veehouders groo te nadeelen ontstaan en begrijpelijk is daar om het verzet der boeren tegen dezen maat regel. Het bestuur zal deze zaak nader laten onderzoeken en eventueel de Regeering wij zen op deze handéüng. Bij de behandeling van punt 5 der agen da, dringt de heer de Jong aan op stichting van een kring Uithoorn. De voorzitter zegt, hiertoe gaarne zijn medewerking te zullen verleenen. De heer van Schie doet een beroep op de algemeene vergadering, om niet alleen als lid van den L. T. B. toe te treden, doch zich tevens aan te sluiten bij den Kring, waaronder men ressorteert. Juist de krin gen kunnen, wat melkprijsregelingen be treft, zeer intensief Averken. De Kringen zijn de wei-kzaamste lede maten van de organisatie. Van andere zijde Avordt gewezen hoe noodzakelijk het is om een tegenmacht te vormen tegen den goed- georganiseerden melkhandel. De heer de Goede zou wensehen, dat we wat meer op den steun van de boeren zou- -- den kunnen rekenen. De Geestelijk AdA'iseur, Rector J. P. J. Kok, zegt, alvorens de vergadei'ing to verla ten, dat het hem genoegen doet, dat de Boe renbond weer onder de leiding van den heer Verkley tot groote activiteit komt. Wij moeten als Katholieken onze beginselen uit- ragen en zoo handelen, dat- wij iedereen naar de oogen kunnen blijven blijven zien baar, maar het leek ongelooflijk, dat iemand die maar even zijn verstand gebruikte, het voor cle materialisatie van een geest kon aanzien. Plotseling kAvam hij op een idee en riep Betty Jackson. Zou je even naar de voordeur willen loopen en daar zóó blijven staan, dat je 't licht onderschept dat door het bovenste ge deelte binnenkomt? vroeg hij. Ofschoon ze er niets van begreep, deed ze wat haar gevraagd was. Toen kAvam de natuurlijke oorzaak van Whittaker's doodschrik aan het licht. Het daglicht, dat viel door het witte glas van de deur, absorbeerde de zwakkere stralen, die door het gekleurde raam vielen, maar zoodra iemand voor de deur stond en het licht, dat er door viel, onderschepte, werd plotseling de gestalte van den Zwarten Prins in het raam zoo geweldig scherp, dat zij zelfs iemand, die er op verdacht was, deed schrikken. De kunstenaar had het raam gemaakt in middeleeuwschen kerk- bouAvstijl. De ridder in Avapenrusting, wiens gelaat bleek schemerde door een terugge slagen vizier, stond ten voeten uit, tei*wijl een richel van het in lood gevatte raam precies boven zijn hoofd uitstak. Dit gaf aan den schaduw op den muur een lugubere overeenkomst met eei^ man, die leek te hangen aan deu haak van de plank in de hall, terwijl de onheilspellende schaduw merkbaar verdiept werd, wanneer het bui tenlicht op de een of andere manier ver broken werd. De ontdekking van dit een voudige feit gaf niet alleen een verklaring \ran de geestverschijning, die Percy Whit taker van de trap had doen tuimelen, maa'- maakte ook duidelijk, waarom de naar bin nen gapende dorpsbewoners naar karte- Hij wijst, in verband hiermede, op het verslag in de „Maasbode", van de vergade ring van Bloembollencultuur, waarin de heer Krelage een advies moest geven, dat zeker elk Geestelijk Adviseur in zijn plaats zou hebben gedaan over de ernstige klach ten van de misbruiken bij den uitvoer van bollen naar het buitenland. Hij leest de desbetreffende passage voor, waaruit blijkt, dat vele kweekers het met de verzending niet jjoo nauw nemen. Verder dringt hij aan om toch meer pro paganda te maken A-oor het prachtige vak blad „De R. K. Boerenstand". Hij beantwoordt eenige vragen, die hem worden gedaan omtrent de stichting van neutrale Lagere Landbouwscholen. Besloten wordt om op 2 April een bijeen komst samen te roepen van die af deelingen welke bij de oprichting A«an een lager Land bouwschool te Delft, betrokken zijn. De heer Klaver adviseert voorzichtigheid omtrent samenwerking met de neutralen. Uit de practijk blijkt nog steeds, dat men van den anderen kant alleen op samenwer king gesteld is, indien men verwacht, dat deze samenwerking voor hen een voordeo- lige zijde heeft, ofAvel, dat een of andere in stelling daardoor tot bloei kan worden ge bracht. Indien wij de overtuiging hadden, dat de neutrale organisaties een loyale samenwer king op prijs stelden, dan zijn wij gaarne bereid, doch hieraan hapert het dikwijls. Hij acht de meest volkomen wijze van samenwerking deze, dat beide 'organisaties trachten te bereiken wat zij kunnen. Blijkt dat zonder samenAverking geen resultaten kunnen worden bereikt, welnu dan komen ze bij elkaar als gelijk berechtigden. De geestelijke adviseur wijst vervolgens nogmaals op de prachtige resultaten, die do Onderwijsvereeniging heeft te boeken. Hij deelt voorts mede, dat de afdeelingen binnenkort een circulaire zal bereiken, waarin wordt aangedrongen om lid te wor den van deze vereeniging, tegen een con tributie van 3.per jaar. Als alle afdee lingen zich hiervoor opgaven, dan was dit alvast een mooi begin. Tenslotte* spoort hij aan op krachtige ac tie in de afdeelingen en aldus het werk van den voorzitter te verlichten. (Applaus). De voorzitter stelt den heer Ir. Dekker voor als nieuwbenoemd ambtenaar van den L. T. B-, die pas van de Hoogoschool te Wageniu^en zijn loopbaan hier zal begin nen. Daarna hield Ir. Dekker een inleiding, waarin behandeld Averd het wezen der run dertube reu! os e, de herkenning, de bestrij dingsmiddelen en de wijzen van bestrjding. De voorzitter dankt den heer Dekker voor diens interessante lezing. De vergadering besluit een Commissie te benoemen, die nagaan, op welke wijze men de bestrijding van rundertuberculose ter hand kan nemen, om de grootst mogelijke resultaten te verkrijgen. Algemeen is men I van oordeel, dat het bij* vrije deelname moet blijven. De begrooting wordt met algemeene st. goedgekeurd. Betreffende het heffen van hoorngeld, ter bestrijding Aran mond- en klauwzeer, wordt het volgende advies van het bestuur over genomen. Het feil, dat bijna alle afdeelingen het idee, over het heffen van hoorngeld, hebben verworpen, heeft het bestur doen besluiten hierover een afAvachtpnde houding aan te nemen, temeer daar 'er nog geen vaste plan nen bestaan over de bestrijding van het mondij en klauwzeer. Ook de regeering heeft zich nog niet uit gesproken ten opzichte van een event, op te richten instituut tot bestrijding van het mond- en klauwzeer. Daar het doel nog te A'aag en de belangstelling der leden nog te gering is, wil het bestuur in deze geen uitspraak doen. Ondertusschen heet aan het Departement een bespreking plaats gehad met belang hebbende organisaties. Het volle vertrouwen werd uitgesproken over de maatregelen door den Veeartsenij- kundigen. Dienst genomen en die deze nog zal nemen. Het voorstel om propaganda te maken voor het organiseeren van cursussen en kaasdagen werd zeer toegejuicht. Tenslotte werd als laatste agendapunt lust konden griezelen. Hoe meer ze tuur den, hoe meer ze dus het licht door de deur onderschepten, hoe „duidelijker" de geest werd. Zelfs Betty begreep wat mijnheer Whittaker zoo had doen schrikken, ofschoon ze niet eens wist dat op hetzelfde moment dat hij het „spook" gezien had, Marguerite haar raam had dichtgedaan, waarvan het stroeve, gillende knarsen Whittaker als „afgrijselijk zuchten" in de ooren had ge klonken. Goeie Genade, fluisterde ze verschrikt Wie zou dat ooit gedacht hebben, u moet net binnengekomen zijn, mijnheer, op I het oogenblik, dat die arme jongen den draai van de trap nam en hij dat Arreese- lijke ding zag. Wij hebben in ieder geval samen den geest bezworen,- Betty, zei Armathwaite. Als mijnheer Whittaker misschien mocht klagen over erger worden van de pijn, terwijl ik uit ben, vraag dan aan je moeder of miss Meg of ze koud water op het verband willen doen. Dat verlicht di rect. Misschien moeten er later wel heete compressen op, maar hij kan wel zoo blij ven liggen tot de dokter komt. En voor de tweede keer wandelde hij naar de boerderij van Burt. Zijn geest hield zich bezig met den vreemden samenloop van omstandigheden, dat de schaduw ^op den muur opnieuw -was waargenomen, nu ongeveer op denzelfden dag als waarop de zelfmoord of moord twee jaar geleden had plaats gehad. Maar voor iemand als hij, die de lange nachtwaken aan het Indische front verkort had door I het lezen van allerlei nat-uur-wetenschap- I pclijke werken, was het niet moeilijk het UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 31 Maart. Hilversum, 1060 M. 12.00. Politieber. 12.302.00. Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 3.50. Italiaansche les. 4.30—5.15. Fransche les. 5.15—6.00. Duitsche les. 6.00. Uurslag. 6.00—7.15. Concert door het Omroep-or- kest. 7.157.45. Tuinbouwhalfuurtje door dr. J. D. Ruys: Gebruik en onderhoud van \-aste planten. 7.45. Politieber. 8.10, lo Zwolsche VAR A-Avond. Huizen 340.9 M. (n a 6 uur 1950 M.). 12.30. Tijdsopgave. 12.30—1.30. Lunchconcert door het Trio van eRst. Winkels te Amsterdam. 3.00—4.00. Kinderuurtje door de dames Ria Mulder en Janny Leeflang en den heer Jac. Suerink. 5.006.00. Dinermuziek. (5.00—6.30. Literair-halfuurtje door Willem NieuAvenhuis. Boekbespreking. VerA'olg Dinermuziek. 7.007.30. Cursus Hollandsch door den heer D. G. G. van Ringelestein. 7.308.00 Spreker: Mr. F. Vorstman uit Haarlem. Onderwerp: Do rijksfinanciën (lo gedeelte). 8.00. Concert-avond met- medewerking van Wester's Harm.korps, dir. P. J. Kiveron; R. K. Mandolineclub .„Santa Lucia", dir. A. J. P. Hakkenberg van Gaasbeek en mevr. J. F. Else Th Tole. Spreker de Eerw. Pater W. Duynst-ee uit Zenderen. Onderwerp: Het sexueele vraagstuk. Daventry, 1600 M. 9.5510.30 De Inter-varsity roeiAvedstrij- den. 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Orkestconcert. 4.00 Engeland tegen Schotland. Voetbal wedstrijd in Wembley. 5.05 Balladenconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Balladenconcert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.10 Het Welsh Miners' kwartel. 7.20 Omroepcauserie. 7.35 Bach's Sonaten voor viola da Gam ba en cembalo. 7.45 Boks-causerie. 8.05 Operaprogramma. Koor en orkest. 9.20 Nieuwsberichten. 9:35 Lezing: Road manners. 9.50 Nieuwsberichten. behandeld de vraag, of bij verlaagde pre- miën, meerdere deelname in de Onderlinge Vee- en Paarden\rerzekeriftg mogelijk zou zijn. De directeur, de heer Woeling, zou liever de vraag onderstellen en zeggen: bij meer dere deelname zal de premie worden ver laagd. Hij zet een en ander uit en beant woordt de verschillende vragen, waarna ten slotte besloten wordt, dat getracht zal wor den contact te zoeken met de plaatselijke verzekeringen, teneinde een regeling met deze te treffen. De Voorzitter dankt hierna de vergade ring voor de aangename wijze, Avaarop van gedachten is gcAvisseld en öfciit met den Christelijken groet. SCHIETEN. Leidsche Burgerwacht. De wedstrijden in prijsscliieten met Buks Avorden gehouden in de Schietzaal Morschpoort-kazerne op Vrijdag 20 April 1928 te 8.uur nam. Er zal geschoten worden in 3 Afdeelin gen: Afd A. Leden van de Leidsche B. W., die op buks in 't jaar '27 en '28 een prijs hebben behHald. Afd. B. Leden van de Leidsche B. W., die op 1 Jan. 1928 den 60-jarigen leeftijd mysterie van de Grange redelijk te verkla ren. Deze „verschijning" avbs alleen mogelijk gedurende enkele avonden A'óór en na mid zomer, wanneer de zon ver in het Noord- Westen onderging, en dan nog \-oor slechts enkele minuten, omdat de zon dicht bij de horizon vlug zinkt; verder kon het.„spook" nog gehandicapt worden door eventueele wolken, daar sterk zonlicht en een heldere lucht noodzakelijke voorwaarden waren voor zijn materialisatie. Zonder een autori teit op het gebied van glas in lood te zijn, was ArmathAvaite overtuigd dat het raam, dat de onschuldige oorzaak was van dit angst-aanjagende mysterie, onmogelijk mo dern kon zijn. De oude Walker had OA*cr de Grange gesproken als een 17de eeuwsch huis en het was heel waarschijnlijk dat het gokleurde beeld van den held van Grecy daar geplaatst Avas door den oorspronke- lijken eigenaar, die zich misschien als een afstammeling van den dapperen Edward en de schoone Maagd van Kent beschouwd had. In dat geval moest het spook niet twéé jaren, maar bijna driehonderd hier hebben gehuist en tallooze keeren zijn ge zien! Het was heel A'reemd dat Marguerite Ogilvcy daar heelemaal niet over ge sproken had en het was nog \reemder dat men juist op dezelfde jilaats een man had zien hangen! Nog diep in gedachten bereikte hij Burt's boerderij. Hij moest wel onder een geluk- dig gesternte geboren zijn, want het een of andere toeval had do boer thuis doen j blijven en ofschoon hij geen tweede paard l en jongen kon missen voor een tweede boodschap naar Bellerby, stuurde hij I io nand naar een arbeider in het dorp, die 9.55 „A piccadilly Dally", revue ran G. Mc. Connel. 10.50—12.20 Dansmuz'ek. „R a d i o-P a r i s", 17 5 0 M. 10.50—11.00 Concert- 12.50—2.10 Klassieke kwartetfeu. 4.055.05 Dansmuziek. 8.50—11.20 De re\'ue „Ma.... Galène, Ma Bien Aimée". Orkest, koor en solisten. Langenberg, 469 M. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.20—6.20 Orkest concert. 7.20 „Stimmen der Zcit", ,»Dic Neue Frau", samenspraak. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot. 12.20 Dansmuziek. (Tusschen 11.20 en 11.50 wie lerwedstrijden Dortmund). Königswusterhausen, 1250 M. (Z e e s e n). 1.50—7.05 Lezingen en lessen. 7.30 „Tragaldabas", opera van Eugen d'Albert in 4 acten. 9.50 Dansles. Daarna tot 11.50 Dansmu ziek. Hamburg, 395 M. 3.35 Noorsche volksliederen. 4.20 Kinder-orkestconcert. 5.20 Vroolijk concert. .7.20 „Das verAvunschene Schloss", ope rette van K. Millücker. 10.5011.50 Dansmuziek. 4 B r u s s e 1, 5 0 9 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.20 „Die Walküre", le en 3e acte van de opera van Rich. Wagner. Opgevoerd in het Conservatorium te Luik. Geheim van radio-berichten verzekerd? Uit Hongkong wordt gemeld, dat een methode is gevonden, waardoor het ge heim van de radiotelegrafie en telefonie absoluut verzekerd is en waardoor men minstens tien gesproken mededeelingen tegelijk kan verzenden. Een jonge Nederlander, Van Druten ge naamd, die pas uit Batavia terug is ge keerd, verklaarde, dat het toestel aan ge- Avone radiotoestellen kan worden vastge maakt. Het is in Ned. Oost-Indië rèods gedemonstreerd, Avaar de rogeering een groote som heeft geboden voor het patent- De uitvinder is er echter over in onder handeling getreden met het Amerikaan- sche marine-station Cavite op do Philip- pijnen. De marine-autoriteiten zouden een half millioen dollar veor het patentrecht Avillen betalen, als de proefnemingen be vredigend uitvallen. Voorloopig zijn wij zoo vrij, een vraag- teeken achter dit bericht te zetten. nog niet bereikt hebben en niet vallen on der Afd. A. Afd. C. Leden van de Leidsche B. W., die op 1 Jan. 1928 den 60-jarigen of hoogc- ren leeftijd bereikt hebben. In allo afd. schieten de schutters 10 pa tronen (desgewenscht 1 proefschot). Hou ding knielend. De 10 patronen moeten ach ter elkaar geschoten worden. Er wordt ge schoten op Buksschijf (5 visuels, telling 12 —20). Vrijdag 27 April 1928 schieten om den kampioensprijs. Er wordt dan geschoten op dezelfde schijf als hierboven aangegeven, zelfde houding; elke schutter schiet 15 pa tronen achter elkaar (desgewenscht 1 proefschot). OLYMPISCHE SPELEN 1928. De deelneming van Chili. Het Chileensch Olympisch" Comité be richtte, dat Chili zal deelnemen aan de voetbal-, athletiek-, zwem-, boks- en wie lerwedstrijden. Een kruis voor de Noordpool. Overeenkomstig den wensch van den H. Vader Avordt in de Vaticaansche kunst ateliers thans een ebbenhouten kruis ver vaardigd, dat Nobile zal meekrijgen op zijn Poolvlucht en zal neerwerpen op een punt zoo dicht mogelijk bij de Noordpool. in het bezit was van een fiets en die altijd graag de zes mijlen naar Bellerby voor een paar shilling aflegde. Armathwaite had Burt natuurlijk ver teld van het ongeluk en de boer schudde Avijs het hoofd. Zoo, zei hij. Als het huis van mij Aras, dan zou ik dat raam er morgen aan den dag laten uitnemen. Het heeft heel Avat kwaad op zijn geweten. Neem dat maar van mij aan! Bedoelt u dat er andere ongelukken door gebeurd zijn?, vroeg Armathwaite. Ja, mijnheer, in mijn tijd al drie keer en ik ben nog geen zestig. Wat waren dat dan voor ongelukken? Ik herinner bij de eerste maal niet omdat ik toen nog maar een kleine jongen was, maar ik heb er mijn vader wel eens over hooren spreken. Er woonden daar toen menschen, die Faulkner heetten en oen van de meisjes, die met een zekeren Ogilvey getrouAvd Avas, kwam voor de ge boorte van haar eerste kind naar de Gran ge, omdat haar moeder haar dan verzor gen kon. Die mevrouw Ogilvey moet het huis door cn door gekend hebben, maar eens op een avond zag ze het spook cn schrok zoo, dat het kindje te vroeg geboren Averd en zijzelf bracht er op bet kantje het leven af. Ben je er zeker van dat die naam Ogilvey was? vroeg Armathwaite. Dat weet ik heel secuur, omdat ik een woordenboek in huis heb. t door iemand, die net zoo heet. (Wo:J V).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5