Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek. SPORT. Telegrammen. Marktberichten. Advertentiön. BAROMETER. gekomen met een auto, bestuurd door den ïeer J. alhier. Een treeplank van de tram werd vernield, terwijl de auto beschadigd werd. Fusie der Groentenveilingen. Gisteravond vergaderden de tuinders om (e trachten te komen tot één veilingver eniging. Direct na het openingswoord verklaarden io aanwezigen op één na zich voor één or- ;anisatie. De toen behandelde statuten werden in ijn geheel na eenige bespreking aangeno- nen, zoodat op den 23en Maart 1923 is op- :ericht de Leidsche Groentenveiling „Do Eendracht", welke op 2 April a.s. hare eerste veiling wenscht te houden in de vei- ingloods aan de Boommarkt Vervolgens werd overgegaan tot eene be stuursverkiezing, met den uitslag als volgt: 0. van Vliet, voorz., J. Laman, secr.-pen- tiingm., B. Berk, D. van Galen, P. Kolder- nan, B. Mechelse, A. Paridon, bestuurs leden; W. Slootweg, J. v. d. Zeeuw. Het bestuur verkreeg de opdracht der ■xgadering te trachten zoo Bpoedig mo gelijk de Kon. Goedkeuring op statuten ito verkregen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Van den zolder gevallen. De heer Fr. de J. trof het ongeval dat hij van den zol der viel. Daar hij met het hoofd naar bene den terecht kwam, liet het zich aanvanke lijk, doordat de J. het bewustzijn kwijt was, ernstig aanzien. Dr. H. verleende genees kundige hulp. De J. zal er nog lang de na delige gevolgen van ondervinden. Tuinbouwcursus. Gisteravond zou de laatste les van den Tuinbouwcursus plaats hebben, waarna de officieele sluiting. Met de leeraren, de heeren C. A. Allers, W. Hartman en A. de Vos, benevens een 25-tal leerlingen was aanwezig de commissie van Toezicht, do heeren Nic. Bos en J. v. d. Perk en het hoofd der R. K. School, waarin do cursus gegeven was, de heer Castenmiller De heer Allers sprak een woord van wel kom tot de aanwezigen en sprak er zijn blydschap over uit dat ook aanwezig- was do heer Castenmiller, omdat hem hierdoor zoo'n goede gelegenheid gegeven was zijn dank te betuigen voor het gebruik van zulk een mooi gebouw, hetgeen er ongetwijfeld toe had meegewerkt om dezen cursus zoo goed te doen slagen. We zullen thans, zegt spr, iets laten zien «at we dezen winter alzoo gedaan hebben, opdat de commissie een globalen indruk kan krijgen wat er alzoo aan de orde is ge veest. Hierin zullen we ons moeten beper ken, omdat het veld veel te groot is voor den afgepasten tijd. De heer Allers gaf dan een algemeene les in scheikunde, de heer de Vos in plant kunde, en de heer Hartman in bollen- en ggoententeelt, waarbij de leerlingen gele genheid hadden te kunnen toonen wat hun hi dezen cursus reeds was bijgebracht aan föttige kennis. Dan nam de heer Allers weer het woord n zijn voldoening uit te spreken voor de aangename werkkring, die de leeraren had den gehad in de eerste helft van dezen cur sus, die den volgenden winter zal worden voortgozet. Wel zijn er in den loop van cur sus enkele om gogroncle, misschien ook wel niet-gegronde redenen heengegaan, doch het aantal dat den geheelen cursus heeft ge volgd stemt tot tevredenheid. Er is thans door de zure appel heengebeten, het was vrij vreemd om zich er in te werken, doch langzamerhand is men wel tot de overtui ging gekomen dat een dergelijke cursus on ontbeerlijk is voor iemand die iets verder vil komen. Besloten is in den loop der maand Mei eens een kijkje te gaan nemen ln bet Westland. Spr. brengt nog naar vo ren het feit dat de heer De Vos van woon plaats gaat veranderen en de Vordensche jeugd zijn kennis gaat bijbrengen. Spr. uit "en wensch, dat het de heer De Vos in zijn hieuwe woonplaats moge goed gaan. De heer J. Heemsberk Az. spreekt na mens de leerlingen een woord van dank en bied den heer De Vos namens de leerlin- telegrafisch weerbericht jnaar waarnemingen verricht in den mor- Igen van 24 Maart 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt, Hoogste Barometerst.: 764.4 te MemeL Laagste Barometerst.: 7442.1 te Malinhead Verwachting tot den avond van 25 Maart: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind. Betrokken of zwaar be wolkt,, met tijdelijke opklaringen. Waar schijnlijk regenbuien. Mogelijk onweer. Aanvankelijk weinig verandering in tem peratuur, later wellicht iets kouder. luchttemperatuur. 10 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Van ZaterJdagnamiddag 6.49 uur tot Zondagmorgen 5.25 uur. gen een boekwerk aan, waarvoor de heer De Vos woorden van hartelijken dank uit spreekt. De heer Nic. Bos dankt namens de com missie van Toezicht de leeraren voor hun toewijding bij hun taak. Als de leerlingen het hun geleerde inprenten zijn ze onge twijfeld vèr voor bij anderen. Spr. zegt ook nog woorden van dank aan het R. K. School bestuur en spreekt de hoop uit, dat ook een volgende maal op dezelfde medewerking ge rekend mag worden. Met Gods beste zegen toe te wenschen, een woord van dank en een „tot weerziens" verklaarde de heer Bos de cursus officieel gesloten, LISSE. De winkelbeurs. In de Veilingzaal van het II. B. G.-gebouw werd door het Comité Winkelbeurs „Lisse Vooruit" 1928 met do standhouders de slotvergadering gehouden van de tweede winkelbeurs on der voorzitterschap van den heer F. G. J. van der Eerden. Na allen welkom to heb ben geheeten deed de voorzitter uitkomen, dat ondanks de grootere uitgaven wegens de meerdere plaatsruimte voor dezo Beurs in vergelijking met do Beurs 1927, toch nog aan de georganiseerde standhouders een restitutie kon worden gegeven van 90 cent de M2. In het geheel werd deze beurs bezocht door 10556 betalende bezoekers. Het restant der winst werd gestort in de kassen der Middens'tandsvereeniging „Lis- se en Omstreken" en in die der afdeeling van de „Hanze". Voor elk der vereenigin- gen bedroeg dit nog de mooie som van 362.50. De secr. bracht verslag uit van de ge houden Beurs. De voorz. deelde mede, dat de financieele bescheiden van. den pen- ningm. door een commissie van drie perso nen waren nagezien en in orde verklaard, weshalve hij voorstelde den penningm. van alle verdere verantwoording te ontheffen, hetgeen de vergadering onder applaus goedkeurde. De heer H. van der Eerden bracht na mens de standhouders een woord van dank aan het Comité „Lisse Vooruit" voor de vele moeiten en zorgen welke zij voor het wels'agen dezer Beurs hadden be steedt, èn 't belang van de standhouders in Jt bijzonder èn in 't belang van den Middenstand in 't algemeen. Onder dank zegging voor aller medewreking voor bet welslagen der gehouden Winkelbeurs, sloot de voorzitter onder de bekende spreuk „Lisse Vooruit" deze welgeslaagde vergadering. NOORDWIJK. Personalia. Met ingang van 1 Juni a.s. is tot concierge van het Juvenaatsgebouw benoemd de heer W. v. Groot, alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Volksbond. Maandag 26 Maart te 8 uur zal de laatste ontwikkelingsavond van dit seizoen gehouden worden van den R. K. Volksbond. Niemand verzuime in het Pa tronaat tegenwoordig to zijn. Groentenveiling. De groentonveilingen worden vanaf Maandag weer tweemaal per week gehouden en wel op Maandag en Vrijdag. Trage belastingbetalers. Gisteren werd weer controle gehouden over de rijwielbe- lastingplaatjes en weer werden eenige personen do dupe van hun onachtzaamheid. Dolle koe. Toen de veehandelaar v. d. L. uit de Ridderbuurt een koe nar de markt wilde brengen, begon het dier langs den Heerenweg teekenen van dolheid te vertoonen. De man slaagde er in het dier vast. te binden en om erger te voorkomen, heeft men de woedende viervoeter ter plaatse afgemaakt. „Eerbied in Gods huis". Zondag 25 Maart: Vroegmis 1012, Hoogmis 34, Vespers 5, Lof 6. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering is besloten tot toelating van den heer A. Iveijzer (a.r.) Het verme- nigvuldigingscijfer van cle plaatselijke in komstenbelasting voor heb belastingjaar 1928/1929 werd bepaald op 6.75, en blijft gelijk aan dat van het vorig belastingjaar. Voorts werd besloten tot een belangrij ke vergrooting van de Rijkstuinbouw school. Aan B. en W. werd machtiging verleend om te adviseeren tot plaatsing van de ge meente in de 6e klasse van de tabel voor de Personeele Belasting. Eveneens werd besloten tot aanvaarding van vier geschilderde glazen voor het nieuwe raadhuis, tw. drie van den Bond van plantenhandelaren en een van de fa. Goedewaagen, bankier. (Uitvoerig verslag volgt). Goed afgeloopen. Eenige werklieden van de fa. v. N. vonden bij hunne werkzaam heden een patroon van een buks. Toen men deze wilde openen kwam het tot een kleine ontploffing, waardoor de arbeider B. in zijn oogen weTd getroffen, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Het geval had echter geen ernstige gevolgen. LEIDERDORP. Loop maar om! Opdat de veerman van het overzetveer, de zoogenaamde „Ooijevaar" bij do Doesbrug, alhier, van eenige Zondagrust genieten kan, is beslo ten voortaan des Zondags van n.m. 1 uur lot n.m. C uur niet meer over te zetten. HAZERSW0UDE. Geboren: Cornelis z. ran A'. van Diggele en M. Oppelaar Antonius Jozef z. van A. de Vogel en A. v. d. Star. Ondertrouwd: G. A. Lourens 19 j. en J. Wansinck 18 j. Overleden: J. van Gent 6 mnd.,'z. van G. van Gent J. de Bruin 1*1 j. KOUDEKERK Geboren: Jan IVillem Nicolaas z. v. J. C. Fetel en C. van Dorp. Angenieta d. v. J. F. Wiegman en A. van Eijk. Mond- en klauwzeer. Evenals in om- ingezonden mededeelingen. LEIDSCHE VOETBALBOND. Proefwedstrijd. Ter samenstelling van het L.V.B.-elftal dab zal uitkomen in de wedstrijden om den uOuds-beker, zullen morgen twee elftallen Mijnhardfs Laxeertabletten van den L.V.B. een proetwedstrijd spelen Voor Aïïeki die Sukkelen met Yersfoppinof moeilijken, tragen en onrcgelmqfigen Stoolgang zijn 14068 onmisbaar. Weiden vlug zonder kramPepijn °P A.S.G. terrein aan de Kempenaer- Bij Apothekerf en Drogisten. Doos 60 ct. cfraat n<» TO'"Ufr"'1 vant* fA 19 ,,,,r nnn liggende gemeenten ia ook alhier do ge vreesde ziekte van mond- en klauwzeer on der het vee uitgebroken. Do ziekte be paalt zich nog tot het vee van één land bouwer en naar het schijnt gelukkig nog niet van ernstigen aard. Militie. De keuring voor de dienst plicht van de lichting 1928, zal voor deze gemeente plaats hebben op 28 April a.s. des voormiddags te kwart voor 10 uur iu het raadhuis Baadhuisstraat 102 te Alphen a. d. Rijn. De post. Met ingang van 10 Maart j.l. is een wijziging in den .dienst van het be stellend personeel gebracht De bestellin gen van de brief en pakketpost vangen nu aan te 7.05 uur en 17.15 uur, terwijl nog een bestelling van couranten en tijdschrif ten plaats vindt te 19.30 uur. Kiezers. De op 22 Maart j.l. vastge stelde kiezerslijst voor deze gemeente voor hot jaar 1928/'29 bevat de namon van 794 kiezers voor de Tweede Kamer, 780 voor de Pr. Staten en 747 voor de gemeente raad. WOERDEN. Overreden. Gistermorgen werd de petroleum venter M., terwijl hij de straat overstak, door de autobus AlphenWoerden overreden. Hij werd met een gebroken been opge nomen en naar het Sb. Francïscus-zieken- huis vervoerd. Den autobestuurder treft geen schuld. Z0ETERW0UDE. St. Joseph-gezellen. De centraal-prae- ses der Sb. Joseph-gozellen-vcreeniging rector v. Adrichein, schrijft in het „Kol- pingsblad"; Zondag 11 Maart had plaats de aan sluiting der jonge Ge zeilen verccmging te Zoeterwoude bij het Centraal Verband. 't Weer was dien dag nu juist niet erg geschikt voor zoo'n reis naar buiten, maar als je dan ter plaatse aangekomon, hoort, dat enkele gezellen dien morgen al te 3 uur waren opgestaan, om na de noodza^ kelijke werkzaamheden op de boerderij, aanwezig te kunnen zijn bij de H. Mis met algemeene II. Communie, dan voel je zoo iets als schaamte over jo vrees voor een kouden neus, en dan weet je nietecn dat dio Zoeterwoudsche gezellen iets beloven voor do toekomst. De feestdag begon dus met algemeene H. Communie, waarbij allen present wa ren en met gemeenschappelijk ontbijt, waaraan er natuurlijk minstens even zoo veel aanzaten. Des avonds te 7 uur kwa men de gezellen met ouders en genoodig- den to zamen in d© moösc en ruime zaal van het Patronaats- en Gezellenhuis. Do vice-praeses, kapelaan J. J. Boon, opende do bijeenkomst, niet een woord van welkom en van dank: de lang verwachte dag was eindelijk gekomenNa een vlot en opgewekt gezongen Kolpingslied, be steeg de Centr. Praeses den katheder om voor een zeer aandachtig gehoor een rede te houden over Kolping en zijne Vereeni- ging, welke nu ook te Zoeterwoude haar nut en haar vruchtbaarheid zou gaan too nen. Na een dankwoord van den vice-prae- sos en de installatie van 23 gezellen, die het definitieve diploma ontvingen, weer klonken alweer verschillende liederen uit onzen bundel. Is dat geen kostelijk middel om de noodzakelijke pauze prettig te kor ten? Dan ging het gordijn open en de eerste aanblik was al een verrassing. Ja, men behoeft niet altijd naar de stad te gaan om een flink, ruim tooneel en een goed décor te zien! Dat bleek ook hier. Opgevoerd werd: „Als de Avondklokken luiden", een spel tot den arbeid in 3 be drijven, bewerkt door G. Nielen. Dit «pel illustreert op een voor het publiek pak kende wijze het oude gezegde van Kol ping: „Wie een ambacht heeft geleerd, krijgt den kost waar hij verkeert", en ook het tegenovergestelde: „Wie zijn leertijd verknoeit gaat zijn verderf tegemoet". Jammer genoeg konden wij het stuk niet geheel bijwonen, maar de inzet was goed en het deed ons vooral genoegen, dat dc gezellen hun installatie-feest vierden met een stuk van goede bedoeling en ernstige strekking. Onze laatste indruk was een bevesti ging van de eerste: De Gezellen van Zoeterwoude beloven iets voor de toe komst De ooievaar. Onder groot gejuich van kinderen der „Leidsche wallen" is gister morgen 5 minuten vóór elf één ooievaar neergestreken op het nest in den t-uin van de R. K. Pastorie te Zoetermecr. De vol gende week verwachten we de 2e lente bode en in den loop van den zomer weer een nieuw geslacht. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Olympisch Elftal—Zuid Hoil. Comb. W ij z i g i n g e n. Het Olympisch elftal, dat Zondag a.s. op Houtrust tegen een Zuid-Hollandsche com binatie zal uitkomen, heeft nog een wijzi ging ondergaan. Van der Broek uit Xerxes is vervangen door B. C. v. Dolden uit het Gooi. Wegens verhindering van verschillende spelers is de Zuid-Hollandsche combinatie aanmerkelijk veranderd. Ze ziet er nu als volgt uit: K. Ma-rang (H.V.V.) doel: H. De- nis en Vermetten (H.B.S.) achter; Heiligers (Quick), Engelchor (Sparta) on de Jong (Sparta), midden; Knape (Sparta), Vierge ver (Sparta), Dill V.U.C., Hendriks V. U.O.), J. Hendriks (V.U.C.), J. v. Nello (D.H.C.). straat. De wedstrijd vangt te 12 uur aan. DIOC. HAARL. BOND. S.J.C.—Lenig en Snel. Morgen speelt S.J.C. op het Sportpark oen vricndschappelijken wedstrijd tegen L. en Sn. I uit den Haag. Waar deze club als nog kans heeft op het kampioenschap in de 2de klasse R. K. F., belooft dit wel een pittige wedstrijd le worden cn we verwach ten daarom wel belangstelling. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Morgen zullen wederom drie der A.V.V.- elftallen in actie zijn voor de Competitie. Het le elftal ontvangt te 2.30 uur op haar terrein aan de Willibrordusstraat Wilhelmus 2. Wij durven ons in deze aan geen voorspelling wagen, daar de sterkte van Wilhelmus ons momenteel niet bekend is. De eerste wedstrijd werd indertijd door A.V.V. met groot© cijfers gewonnen en wij gelooven wel, dat, indien allen present zijn en hun best doen, thans toch wel een ge lijk spel kan behaald worden. Wanneer A.V.V. slechts gelijk speelt, zal het kam pioenschap binnen zijn en zal voor het lo elftal voor de le maal de kampioensvlag geheschen kunnen worden. Het 2e elftal trekt naar Kijkduin te Den Haag om daar te 2.30 uur L. en S. 3 te bekampen. Ofschoon het 2o elftal met een 3-tal invallers moet uitkomen, gelooven wij wel, dat een gelijk spel kan behaald worden. Vertrek per fiets te 1 uur van het Pa tronaat. Het 4e elftal moet naar Delft om daar te 12.30 uur te spelen tegen D.H.L. 4. Dit wordt een zware wedstrijd voor het 4e elftal, doch wij weten, dat het 4e steeds taai volhoudt en wanneer allen wederom spelen als Zondag tegen het 3e elftal, dan kan wel een gelijk spel bereikt worden. Vertrek per fiets te 11.15 uur van hot Patronaat. LEIDEN. AGENDA'S. INTERPAR0CHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van dc Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven. R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederon Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is dc zaal geopend van 12.30 tot 2.30, e" van 6.30 tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het lof prijsbiljarten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joscph-spaar- kas in de bestuurskamer, van 1 tot half 2 uur bibliotheek. Do bijeenkomst in onze verconiging, en zeker de bijeenkomsten des Zondags avonds moeten de uitvoering zijn van ons program, welk program ons leert, dat de Gezellen Vereeniging bevordert een pas send samengaan van muziek cn zangvoor drachtkunst en volksleven. Een ieder werke voor dit doel zooveel mogelijk mee. Na het lof alsnog inschrijving van nieuwe leden. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. K.R.O. voor toehoorders in de bestuurskamer. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastiaan Schaffor. 8.30 uur repetitie too- neclclub Adolf Kolping. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen, tevens om 8.30 uur leden vergadering Symphonic Frans Schweitzer belangrijke mcdedeelingen. Vrijdag 8.30 uur precies repetitie Sym phonic. Om 8.30 uur gewone vergadering commissarissen afd. ongehuwde Gezellen. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1—2 uur St.-Joscph's Spaarkas in cle bestuurskamer. Verdere mededeelingen: Gezellen door u aan te sluiten bij een onderafd, maakt ge sterker uw vereeniging. ST. ANT0NIUS-PATR0NAAT, (Hartebrug). Zondag, onder cle H. Mis van half acht Alg. H. Communie voor het bestuur on dc leden. Te 5 uur vergadering voor de jeugd- afcl. der Derde Ordo. Maandag, 8—10 uur bijeenkomst Ge zellen. Woensdag S uur tooneclrepctilie. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 6—7 uur bibliotheek, betaling contributie. Gelegenheid tot sparen en rctrailefonds. ST. PETRUS-PATRONAAT.. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leer lingen van de St. Joseph's-Gezellcn-Vereen. Augustus 18S7September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 0 u. Zondag 4 uur Conferentie, 4.45 ontspan ning, 5.30 contributie betalen spaarkas cn re traite fonds. Ieder goed patronaatslid woont do vastenmeditatie bij. Dinsdag 7 uur repetitie. Woensdag 8.15 maandvergadering patro naats commissie St. Petrus. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat Fagelstraat 30. Donderdag van 8 tet 9 uur R. K. Arbeids- BI0SC0PEN. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd. beurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen-Vereeni- ging Rapeuburg 52, Tcleph. 450. In iedere parochie dient te bestaan een. patronaatscommissie, die zich verantwoor delijk voelt voor de geheele mannelijke schoolvrije jeugd aldus dc circulaire van het R. K. Juvenaat in het Bisdom Haarlem van Januari 1926. R. K. JONGEVROUWENBOND Groep B Woensdag 8 uur, Mare, Godsdienstcur sus (leden bonedon IS jaar). Vrijdag 6 en 7 uur, Turnclub, Piotcrs» kerkhof. i De ontwapeningskwestie. PARIJS, 24 Maart. (V. D.). Volgen» den correspondent van de „Petib ParD sien" to Genève rokenon do voorzitter van de voorbereidende ontwaponingscomi missie jhr. Loudon en do leider der Fran* sche delegatie graaf Olauzel op 'n nieuw© bijeenkomst der voorbereidende ontwape ningscommissie in den loop van den zomer waarschijnlijk in Juli, in welke zitting dc 2e lezing van da ontwerp-conventie en do nieuwe Russische voorstellen in behande ling zullen komen. Ook de Duiteche voor. stollen zullen dan op de agenda worden geplaatste Nog een groote boschbrand. NEURSTETTIN, 24 Mrt. (V.D.). In de bosschen Zuid-oostelijk van Ratzebuhr is Vrijdag een boschbrand ontstaan, dio zich zeer heeft uitgebroid. Vele reddings brigades uit do omliggende dorpen, be nevens 50 rijksweersoldaten nemen deel aan het blusschingswcrk. Volgens voorloo- pigo schattingen zijn meer dan 1000 H.A. bosch eon prooi der vlammen geworden. LEIDEN, 24 Maart. Boter. De prijzen van boter op de lieden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter con trole 2.25, cn prima boerenboter 1.95— 2.15 per Kg. Aangevoerd 82/8 en 20/16 ra ten, wegende 1885 Kg. Handel goed. Eierenveiling. Totale aanvoer 11570 stuks. Do prijzen waren: Kippeneieren 5.256.10 en Eendeneieren 5.005.65 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 19 tot en met 2-1 Maart Lange turf geen aanvoer, prijs 1011 per 1000 stuks, korte turf geen aanvoer en geen noteoring. ALPHEN a. d. RIJN, 23 Maart. Groen- tenveiling. Por 100 Kg.: Spinazie 16—26, Dunsel 5961; Per 100 bos: Radijs 2.50 5.00, Raapstelen 4.204.490, Uien 10.Por 100 stuks: Kropsla I 14, id. II 8.—. Eierenveiling. Aanvoer 12350 stuks. Kippeneieren 5.205.80 en Eendeneieren 5.00—5.70 per 100 stuks. LEI MUI DEN, 23 Maart. Vrije veiling. Aanvoer: 5281 Kippeneieren 5.306.10, 649 Eendeneieren 5.105.55, 7 Ganzen eieeren 10.50 per 100 stuks; 11 Kriel 1.—.. Boter 1.65—1.75 per kilo; Krop sla 6 cent per stuk. BOSKOOP, 23 Maart. Bloemenveiling. Rozen per stuk: Ophelia 23 et., Goldert Ophelia 17 ct., Hadley 27 oh. Diversen per, bos: Tulpen 45 ct, Jlalrozen 1014 ct., Cerasus Hisakura 3034 ct., idem II 20— 24 ct., Primis Triloba 2034 ct., Rhododen dron 14 ct., per kop Azalea's 84—77 ct, per tak, Azalea Indiea 0.75—1.00 per stuk. Algemeene Konnisgevi: Heden is in vrede ont slapen, mijn lieve Man, JOHANNES DU PON Eerdjr W'ednf. van GRIEVE ffi Ef It I T.S EN /de tries in /en /ouWcrd'/i vau^ 7 >''7- W.p cfoor hijjpjéfreurd. Leiden, 23 Maart 1928. Oude Rijn 134. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag a.s. te 11.40 nor op Rhijnbof. Geen bloemen. 3-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3