WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD, SPORT. A.—L.F.C. wel van het meeste belang. Of de geelzwarte Leidenaars ook morgen zulk een vorm zullen vertoonen als Zondag j.L tegen U.V.S.? Dan is O.N.A. nog niet ze ker van de overwinning. Maar we geloo- ven, dat L.F.C. zulk een tweede toer niet uithaalt. Lugdunum ontvangt R.Y.C., U.V.S. de Hillegommers. Beide ontvangende clubs kunnen winnen. In het Oosten zijn de ontmoetingen tus- schen EnschedeHeracles en Z.A.C.Wa- geningen van het grootste belang. Er zijn nog verschillende mogelijkheden inzake het resultaat, wie ten slotte kam pioen zal worden, 't Is nog niet zeker, dat morgen de beslissing al valt, want indien Enschede en Z.A.C. beide winnen dan moet er een beslissingswedstrijd gespeeld worden. Verliezen zij beide, dan zou ook A.G.O.V.V. aan de beslissingswedstrijden mogen deelnemen. Bovendien loopt er van A.G.O.V.V. nog een protest in hooger be roepZ.A.C. heeft echter de beste kan sen om morgen te winnen. Enschede heeft in Heracles een heel wat moeilijker te genpartij. In het Noorden blijft de beslissing om trent de laagste plaats nog wel even uit. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om het landskampioenschap. Tilburg: N.O.A.D.Ajax. R'dam: FeijenoordVelocitas. De competitie. AFDEELING I. HaarlemE.D.O.Excelsior. R'dam: V.O.C.—U.V.V. AFDEELING II. Promotie—degradatie. Schiedam: H.D.V.S,De Spartaan. Eerste klasse. A'dam: Blauw WitA.D.O. Tweede klasse A'. R'dam: Steeds HoogerA.S.C. Derde klasse A. Gouda: O.N.A.—L.F.C. LeidenLugdunumRV.C. Leiden: U.V.S.Hillinen. Derde klasse C. SchoonhovenSchoonhovenD.C.L. R'dam: U.D.I.Bodegraven. Res. tweede klasse A. Den Haag: Quick IIA.SèC. II. Den Haag: A.D.O. II—H.V.V. III Den Haag: B.M.T. II—H.B.S. III. Re 8, derde klasse A. Leiden: L.F.C. II—Lugdunum IL IN DE KRANT. Verleden week Zaterdag zat ik me te vervelen in den trein. Eerst had ik de rei zigers aandachtig opgenomen en stuk voor stuk op niet-mee-te-converseeren ge taxeerd. Zij die reizigers dachten er schijnbaar ook zoo over en bewaarden eveneens een hardnekkig stilzwijgen, zoo dat mijn droomende geest niet ruwelijk werd geschud uit den toestand van slapen de wake of wakende slaap, door een plot selinge verhandeling over het weer, de be lasting, het gewas der knolrapen of de le venswijze der rolknapen. Het was dus stil in onze coupé, terwijl in de coupé naast ons, zooals dat steeds het geval is, let maar eens op met luider stemmen gesprekken werden ge voerd, discussies werden gehouden, de diepzinnigste onderwerpen, even gemakke lijk als ontbijtkoek werden aangesneden. Zoo nu en dan keek er een van de coupé naast ons, half opstaande, even over de af scheiding om zich ervan te gewissen of die absolute stilte naast hem soms een diepere oorzaak kon hebben. Maar alle aanwezigen in de coupé naast hem in den besten wel stand aanschouwend, dook hij vlug woer omlaag om met verdubbelde ijver aan de gevoerde gesprekken deel te nemen. Een schok, van den trein deed mij knip- oogen en klaar wakker worden en wedor- om bemerkte ik, dat ik mij verveelde. Deswege tuurde ik gedurende enkele oogenblikken zeer strak, naar de kunst zinnige plaat een fragment van Rem brandt's Staalmeesters om mijn kunst zin gedurende de reis iets te verrijken, maar zelfs deze kunstlievende geste van het bestuur der Nederlandsche Spoorwe gen vermocht niet mijn dwalende aan dacht vast te houden. Ik zag naar buiten door het stef-grijze coupé-raam en ontwaarde het steeds weer voorbijdraaiende landschap met de sim pele variaties die een voorbijvliegende trein den reizigers biedt. Maar eigenlijk doet dit niets ter zake, het is maar het scheppen van een sfeer, het construeeren van eenige spanning, het uitlokken van de vraag: Waar moet dat nou heen? Is u zoovert Dan gaan we door. Naast mij was een leege plaats en op die leege plaats lag een krant, achteloos op. gevouwen en achteloos neergeworpen door een uitgelezen reiziger. Want zóó lag die krant daar. Die krant leek mij de redding voor mijn verveling, dus strekte zich mijn hand, ter- wijl ik geen der reizigers aankeek en even later las ik. Toen viel mij op, wat mij misschien reeds duizendmaal had kunnen opvallen, dat er geen bericht in die krant stond o[ daarbij werden een of meer personen mei naam en toenaam genoemd, soms ook met een bijgeplaatste min of meer gelijkend; afdruk van hun conterfeitsel. En ik vroeg mijzelf af: Zouden er in ot land wel menschen zijn, wier namen nimmer in een of andere courant werdq vermeld. Afgezien natuurlijk van de burgerlijk stand-afkondiging van je geboorte, als bijvoorbeeld in de krant staat onder de lijst van geborenen: Franciscus Ignatius Max, z. v. C. H. g, en M. H. S. v. O. Dat is niks, dat telt niet mee. Maar écht in de krant, al is 't maar co de simpelste wijze, een bekendmaking, di je geslaagd bent voor het examen leerling-boomsnoeier of stratenmaker-hal Ik geloof het niet, want leest de krat en u zult de groote verscheidenheid onl waren van redenen, die iemand de eer g ven of het recht zijn naam of conterfcitsi in een krant te zien afgedrukt. Je verheugt je in het jubileum van j< vijftig-jarige vechtvereeniging, je bent vijf. en-twintig jaar bij één patroon in dienst, je gaat dood, de vereeniging tot bevordfr ring van het gebruik van dakpannen, waar van je voorzitter bent, heeft vergaderd, js hebt last van politiek, je bent in botsing geweest met een auto, je bent benoemd tot eerelid van de philantropische vereen, tot afschaffing van trekhonden, je rolt in ton door Nederland, je wordt veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf, je pleegt een uitvinding, een inbraak of een moord, je geeft een concert of wordt betrokken in een drama, je spreekt voor een of andere radio-vereeniging, in al deze en duizend andere gevallen kom je in de krant. En wij zelf, die anderen in de krant zetten, nooit Is dat niet gek? Of zijn wij soms te netjes om in de krant te staan? DANIËL. NIEUWE MODES. KALENDER DER WEEK. N.B. Als niet anders wordt aangegeven heeft in deze week iedere H. Mis Gloria en Credo. De Prefatie v. h. H. Kruis. In de H. Mis v. d. dag wordt na den Introitus en de Lavabo (gebed bij de han- denwassching) het Gloria Patri niet ge beden. Bij de voetgebeden valt de Psalm „Judica" uit. Geen Gloria en geen Credo. Kleur Paars. Alle dagen, behalve Mandag wordt het gebed voor den Bisschop gebeden en wel, behalve Zaterdag, op de laatste plaats. ZONDAG 25 Maart. Passiezondag. Mis: Judfca. 2e gebed voor Kerk of Paus. Van daag begint do eigenlijke Lijdenstijd. Ten teeken van rouw zijn de kruisbeelden en de beelden van den Zaligmaker overal in de kerk en de beelden der Heiligen op het altaar bedekt met een paarse doek. Christus ter dood veroordeeld vraagt aan God Zijn zaak te bepleiten en de waarheid zijner onschuld te laten uitstra len (Introitus). Hoewel onschuldig, moet Christus toch lijden; 't Is de wil des Va ders, dat Hij als Middelaar van het Nieuwe Verbond, als Hoogepriester, zijn Goddelijk Bloed aanbiedt tot zuivering en verlossing der menschheid. (Epistel). Mensch zooals wij, huivert Christus Voor het lijden. God moge Hem daarom verlossen van zijne vijanden. Maar toch: de H. wil des Vaders geschiedde. Heer loer mij uwen wil volbrengen (Graduale en Tractus). In het Evangelie doet Christus zich dui delijk kennen als de Zoon van God en laat., daardoor nog meer uitkomen de waarde zijner smarten. Hoe billijk is het toch, dat wij God voor de levenbrengende weldaad der verlossing, voor het gedachtenisteeken van Christus' lijden, het Allerheiligst Sa crament des altaars, loven uit geheel ons hart en zijne heilige geboden onderhouden. (Offertorium en Communio). MAANDAG 26 Maart. Feestdag van Maria Boodschap. Mis: Vultum tuum (25 Maart). 2e gebed en laatste Evangelie v. d. dag. Prefatie der Allerh. Maagd (invul len: En U om de boodschap). Kleur: Wit. Op dezen dag herdenkt de H. Kerk Maria's uitverkiezing tot Moeder van Gods mensch geworden Zoon. DINSDAG 27 Maart. Mis v. d. H. Joan nes Damascenus, Belijder en Kerkleeraar: Tenuisti. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. dag. Geen Credo. Kleur: Wit. De H. Joannes is vooral bekend om zijn krachtige verdediging van de vereering dei Heiligenbeelden tegen den beeldstor mer uit het Oosten: keizer Leo III de Isau- riër (8e eeuw). De H. Mis v. d. DINSDAG: Exspecta Dominum. 2e gebed v. d. H. Joannes. WOENSDAG 28 Maart. Mis v. d. H. Jo annes van Capistrano, Belijder: Ego autem. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Woensdag. Geen Credo. Kleur: Wit. De heilige Franciscaan Joannes van Ca pistrano volgde zijn leermeester den H. Bernardinus van Siëna in het verspreiden der vereering van den Zoeten Naam en van de Maria-vereering. DONDERDAG 29 Maart. Mis v. d. Don derdag: Omnia. 2e gebed voor Kerk of Paus. VRIJDAG 30 Maart. Feestdag van de Zeven Smarten van Maria. Mis: Stabant. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vrij dag. Prefatie v. d. Allerheiligste Maagd (invullen: En U om de doorboring). Kleur: Wit. De H. Mis v. d. dag: Miserere. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. Zeven Smarten. ZATERDAG 31 Maart. Mis v. d. Zater dag: Miserere. 2e gebed voor de Kerk; 3e voor den Bisschop; 4e voor den Paus. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. 'Alles als in bovenstaande kalender, be halve: MAANDAG, (alleen in stille H.H. Mis sen) 3e gebed v. d. Z. Didacus Jozef van Cadix. DONDERDAG. Mis v. d. Z. Joanna Ma ria van Maillé, Weduwe: Cognovi. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. Donder dag. Geen Credo. Kleur: Wit. De H. Mis v. d. dag 2e gebed v. d. Z. Joanqa Maria. Amsterdam. 'ALB. M. KOK, pr. Juist in het duister bloeien liet felst de gedachtenissen op. In de reflexie ziet men het leven duidelijker dan in het di recte licht van den dag. Daarom voelt de dichter zich meer thuis io het dalen der schemering, die de heugenissen van 't verleden verlevendigt, dan in de realiteit van het daglicht. De dag met haar goud licht moge overstelpen met - vreugde, de lach der herinnering neemt het smartelij ke weg dat aan het praktische leven ver bonden was. Zoo stelt zoo'n eenvoudig maar fijn vers ons direct op hooger plan het is ten slotte de fijne symboliek voor een algemeen menschelijke levenserva ring. Ten slotte nog dit:' Alle schoone dingen, die ik heb lief gehad, Staat sterke muren om mijn zielestad, Ligt dammen breed om mijn levens- landen Rijst om me heen tot vreugdewanden. Blank koren zal spruiten uit donkre aarde, Bloemen licht uit schaduwgaarde; Uit nachtehoorn zal vloeien zonne schijn, Uit druiven donker kille wijn.... Een zijn Begin en Einde, Dood en leven Zijn dezelfde Die den jongen levensmost Perst in teere hartekelken, Drinkt den ouden, lang gegisten Levenszwaren liartewijn. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. Om het landskampioenschap. De wedstrijden om het landskampioen schap worden op den tweeden Zondag al dadelijk de returnwedstrijden gespeeld van de ontmoetingen, die vorige week plaats hadden. Van de toen verliezende clubs, Velocitas en N.O.A.D. heeft alleen N.O.A.D. kans, om, theoretisch gesproken, revanche te ne men. Van Velocitas toch, dat reeds op eigen terrein verloor van Feyenoord, kun nen we niet aannemen, dat zij de sterke Overmaasche club in eigen hol zou over winnen. Anders staat het met N.O.A.D. De Zui derlingen, die weliswaar mot 40 van Ajax verloren, waren in het veld niet zoo heel veel minder dan de Amsterdammers en als het spel der Ajacieden him leering heeft gegeven, zullen zij er ook wel voor deel uit weten te trekken. We gelooven, dat Ajax thans niet zoo'n éclatante over winning zal boeken. Promotie- en degradatie. De eerste dag der promotie- en degra- datie-competitie der eerste en tweede klasse brengt wedstrijden te Schiedam en Arnhem. Zooals gewoonlijk valt er van de eerste promotie- en degradatie-wedstrijden al heel weinig fce zeggen. De Spartaan heeft een zwakke competitie achter den rug en is nog betrekkelijk onverwacht onder aan de ranglijst gekomen. Met geestdrift een kenmerk van de Amsterdammers, zullén zij zich in den strijd werpen tot behoud van het eerste klasse-schap. Of Hermes stand zal kunnen houden? Voor v. d. Griendt ondertusschen nog een goede ge legenheid om zich in het schieten te oefe nen. In het Oosten gaat de strijd tusschen N.E.C. en Tubantia. Gezien de resultaten van de Nijmeegsche club er werd geen enkel punt in de competitie verloren gelooven we aan een overwinning van de gastheeren. De competitie. De eerste klassers in het Westen moe ten nog vier wedstrijden spelen. Morgen vinden er drie plaats, welke natuurlijk van geen belang meer zijn. A.S.C. trekt naar Rotterdam om Steeds Hooger te ontmoeten. De wedstrijd te Leiden eindigde in een gelijk spel (11), zoodat een nederlaag der Leidenaars wel het meest waarschijnlijk is. In de derde klasse is de wedstrijd O.N. AFDEELING IIL Promotie-degradatie. Nijmegen; N.E.C.—Tubantiai Eerste klasse. Enschede: EnschedeHeracles. Zwolle: Z..A.C.Wageningen. Deventer: D.O.T.O.Go Aheach AFDEELING IV. Eerste klasse. Beslissingswedstrijd. Eindhoven: B.V.V.Roermond (terrein Enschede). AFDEELING V. Eerste klasse. Gronigen: G.V.A.V.—G.V.V. Leeuwarden: LeeuwardenAchilles. Leeuwarden: FrisiaVeendam. R.-K. FEDERATIE. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. Beek: CaesarKimbria. Heerlen: V.V.H.Valkenburg. Eerste klasse B. HeesHeesMulo. Helmond: KolpingNoviomabug. Venlo: VenloGennep. Overgangklasse C. Schiedam: ExcelsiorD.H.L. Den Haag: Graaf Willem G.D.A. DIOC. HAARL. BOND. Den Haag: Gr. Floris IExcelsior II Den Haag: S.D.C. I—Celer I R'dam: Spartaan IBlauw Zwart I. In kleeren, sjoveltjes en kaal, Tot op den draad versleten, Waren zij op de bovenzaal Van het café „De houten paal", Te zamen neergezeten. Men hoorde het geroep om bier Met 't praten zich vermengen, Want menigeen, zeer spraakzaam hier, Had thuis niets in te brengen. De zaal was boordevol gevuld, Met vaders, zwaar van zorgen, Die in sigarendamp gehuld, Nu rookten, wat met veel geduld Voor vrouwlief was verborgen, 't Gesprek ging over 't nieuw seizoen, Want men zou gaan bespreken, Wat zij als vaders moesten doen Tegen die modestreken. Toen nam de president het woord En hij sprak tot de schare, Die daar gezellig, ongestoord, Zooals het mannen toch behoort Bijeengekomen waren: Dat men zou protesteeren gaan Tegen de nieuwe mode, Die volgens hem eens stil moest staan, Want zóó was 't geen methode. Hij wees met theatraal gebaar Op kasten vol met kleeren, Genoeg voor vijf-en-twintig jaar. ,,'k Bezweer, het is waarachtig waar, Geen leugen mijne heeren. Maar 't nieuw seizoen brengt weer veel meer, Verslag van een vergadering van den bond van getrouwde mannen bij bel begin van een nieuw mode-seizoen. Heel prachtige japonnen, Waarmee op onze brandkast weer De aanval wordt begonnen". Toen stond er een huisvader op, Die luid begon te kermen. Thuis kreeg hij altijd op z'n kop, „De mode is een reuzestrop Wij moeten ons beschermen. Slechts met een mooi nieuw kleeding- stuk Krijg ik nog maar mijn vrouw mak, En twintig jaar, o ongeluk, Loop ik reeds in mijn trouwpak". Toen stelde er een vader voor Iets anders te verzinnen. Hij liep op straat maar steeds recht door; Zei zijn vrouw: „Even kijken hoor!" Dan ging hij nooit naar binnen. Hij sprak: „De kunst is 't enkel maar De klippen te vermijden, En wordt zij tóch iets moois gewaar, Haar aandacht af te leiden. Zoo had men lieel den avond toen Breedvoerig zitten spreken, Over de vraag wat men moest doen Bij d' aanvang van het nieuw seizoen: Hoe men zijn kracht moest breken. En toen men ging, was het reeds laat, Lang had men zitten plakken. Hun keel was droog van het gepraat, En leeg waren hun zakken. TROUBADOUR. FEUILLETON. HET HUIS OM DEN HOEK Uit het Engelsch van: Louis Traoy. (Nadruk verboden). 22) Klaarblijkelijk was de verhouding tus schen den lijkschouwer en den dokter vrij gespannen geweest en het verslag vestigde den indruk dat Dr. Scaife's „spijkers-op- laag-water-zoeken" hiervan de oorzaak was geweest. De uitspraak van de jury om trent de doodsoorzaak was: zelfmoord ten gevolge van gekrenkte geestvermogens. Daarop volgde een beschrijving van de teraardebestelling op het kerkhof te Bellerby van het stoffelijk overschot van Stephen Garth. Het bericht gewaagde zonder verder commentaar van de „voortdurende afwe zigheid van de echtgenoote en dochter van den heer Stephen Garth." Toen Armathwaite het blad terzijde leg de, heerschte er een lange stilte. Percy Whittaker scheen zijn volle aan dacht bij een vlieg te hebben, die op een klontje suiker zat; Marguerite staarde met van ontzetting wijd open oogen voor zich uit en Armathwaite zelf scheen het verbijsterende probleem in zichzelf te overdenken "Ten laatste bewoog Whittaker zich on rustig. Hoe laat gaat do post hier weg, Meg? vroeg hij. Ik moet Edie schrijven. Ze H zou zich geen raad weten als ze morgen van geen van ons tweeën iets hoort. HOOFDSTUK VIII. Percy's vraag deed het meisje uit haar droevige gedachten opeshrikken. Zij keek naar Whittaker, alsof ze zijn tegenwoordigheid totaal vergoten was. De post, herhaalde ze Daar gaat van avond geen post meer uit Elmdale. Mig- gles is al uren geleden langs het dorp ge komen. Miggles? Dat is de postbode. Wij wachtten hem altijd op, of brachten de brieven vóór vier uur naar Thompson, den kruidenier. Kan ik dus vanavond geen brief of telegram meer weg krijgen? Jawel. Als je bodenloon naar Beller by wift, betalen en wanneer liet telegram voor achten afgegeven is, stuurt Thomp son een jongen met de depêche. Wittaker keek op zijn horloge, 't Was half zeven. Hoe ver is Bellerby hier vandaan? vroeg hij. Vertel het mij in uren, niet in mijlen asjeblieft, zooals ze hier in Yorks hire doen! Een jongen kan er in een half uur heen fietsen. Dan zal ik zoo gauw mogelijk naar Thompson gaan met mijn pijnlijke voeten. Waarom schrijf je je telegram niet hier? Dan kan Bett.v het wegbrengen. Neen, dankje. Ik doe 't liever zelf. Als Edie het vanavond niet meer krijgt, is mijn geweten tenminste gerust, want dan heb ik gedaan wat ik kon. Je denkt er toch wel aan, dat ik haar vanmiddag al geschreven heb? Maar begrijp je dan niet dat een brief van jou de zaak nog ingewikkelder maakt? Wanneer ze jouw brief krijgt en er staat geen woord in over mij, zal ze zich ongerust maken en denken, dat mij iets overkomen is. Ik hoop hoop dat Thomson hier een klein eindje vandaan woont? Hij woont tegenover „De Vos en de Honden". Je bent er in twee minuten. Armathwaite, die was opgestaan en tij dens dit gesprek uit het raam had geke ken, werd getroffen door den rustige, vol hardenden klank in Whittaker's stem. Hij wachtte tot de jonge man weg was en moeilijk over het tuinpad liep. De helling af moest een kwelling voor zijn pijnlijke voeten zijn, toch scheen hij vast besloten on) persoonlijk dat onnoodige telegram af te geven onnoodig, met het oog op het feit. dat hij evengoed den volgenden mor gen een bericht had kunnen sturen. Waar om? Armathwaite vond dat het leven vol raadselen was. Toen hij zich omdraaide en Marguerite aankeek, zei hij: Je vriend schijnt niet bepaald van mij te houden. Ze deed geen poging om een uitvlucht te zoeken. Percy beroemt er zich op, dat hij al tijd den weg van den geringsten weer stand kiest, maar in werkelijkheid is hij een oppervlakkig mensch, dien men gauw dóór heeft, antwoordde ze. Er zijn soms van die oppervlakkige naturen, waar soms heel wat achter zit wat je niet zou denkeu. O! Hij meent het niet kwaad! Zijn zuster, Mevrouw Suarez, die weduwe is, fa-. houdt zich altijd hardnekkig aan iedere af spraak en ze heeft hem met haar ideeën besmet. Zij is die „Edie" waar liij het voortdurend over heeft. Mijn vriendin is een jongere zuster, Christabel. Suarez? Een ongewone naam in En geland. Zij trouwde met een zakenman uit Calta. Do Whittakers zijn Engelsch-In- diërs. Armathwaite glimlachte. Hij wist nu, waar die sissende klank vandaan kwam, die hem in de stem van den jongen man getroffen had. Whittaker was een blonde halfbloed, iets wat maar heel zelden voor komt; zoodat 't niet te verwonderen was, dat zelfs een zoo scherpe waarnemer als Armathwaite het tikje negerbloed niet be speurd had. Van dat oogenblik af bekeek Armathwaite hem met heel andere oogen. De Brit, die vele jaren in het Oosten heeft geleefd houdt onwrikbaar vast aan het dogma dat de Eurasiër, zoowel do deug den als de ondeugden van beide rassen in zich heeft. Meer dan ooit speet het hem, dat de nauwgezetheid van mevrouw Sua rez, Whittaker naar Elmdale had ge bracht. 't Spijt mij dat hij het niet raadzaam vindt om mij te vertrouwen, ging hij door. Hoe lang ken je de familie alt Ja. Hoe zou dat anders kunnen? Inderdaad een domme vraag. Maar het komt, doordat niemand hier in Elm dale er iets van af wist, anders zou het wel bij dat onderzoek gebleken zijn. De dokter die als getuige gehoord werd, was dat jullie gewone huisdokter? Hij was meer een intieme vriend dan dokter. Hij kent vader zoo goed, dat hij eenvoudig niet aan zelfmoord kon geloo ven. Dat verklaart misschien zijn aarzelen- de getuigenis aan den lijkschouwer. 0, mijnheer Armathwaite, wat heeft dit toch allemaal te beteekenen; zou er ooit een meisje in zulke vreeseiijke verwikkelingen betrokken zijn geweest.? Wat moet ik toch doen. Zou liet niet 't beste zijn om je m'oc- der hier te laten komen? Als die hier nu was, zou ze alleen kunnen zeggen wat ik ook zeg, dat mijnl vader gezond en wel thuis is. Neem me niet kwalijk als het lijkt alf-fl of ik je een kruisverhoor afneem; ik zoeB naar een theorie, die twee volkomen oifl vereenigbare mogelijkheden moet verkliH ren. Je moeder en jij gingen uit Elmdw weg, terwijl je vader hier bleef. HerinüB je je nog precies de reden, die er werd gegeven voor jullie vertrek? Vader vroeg me op een keer om stusï over Baskisehe liederen te lezen. Ze pi vol technische uitdrukkingen en ik hl heel wat moeite met de vertaling. Tf I vond Vader dat het treurig gesteld met mijn Fransch en dat Moeder en^ maar eens een paar weken naar Psïls moesten gaan, vooral om schouwburgen bezoeken. Ik was natuurlijk in de wolken- welk meisje zou dat niet geweest zijn' (Wordt vervolgd)- a-3l

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10