3 <§en bezit voor Ulo leven Uit de Rijnstreek. Rechtzaken. door den teer J, v. Duyn. zegt dc Voorz., dat door een misverstand de Hoofdopzich ter prijsopgaaf gevraagd had voor het zand rijden tc Katwijk aan Zee. B. en W. ineen den als vergoeding tegenover den laag- sten inschrijver deze 100 te moeten gc- von, waarmeede deze met de voorwaar de, dat hij ook aan het werk arbeiden zou kunnen, gonoegen nam. De heer v. Duvn vraagt en verkrijgt als uitzondering hét woord om in verband hiermede nog een vraag te doen en zegt dat dit de tweede maal is dat met den Hoofdopzich ter een dergelijk misverstand heeft plaats gehad, wat nu do gemoente weer 100 kost. Spr. vraagt of B. en W. voornemens zijn in het vervolg de Hoofdopzichter hier voor aansprakelijk to stollen. Antwoord in volgend© vergadering. De heer Meerburg vraagt B. en W. bij de regeering stappen te doen om gedaan te krijgen, dat de on houdbare toestand voor de scheepvaart, n.l. dat de Vinkebrug het grootste deel van den dan gesloten is, verbeterd wordt. Ook om de Kwakelbrug te Katwijk a. d. Bijn op zulk - een doorvaartwijdte te brengen dat haringschepen, om klaar te worden gemaakt voor de vaart, naar Katwijk kunnen komen. De heer v. Duivenbode zegt, dat er een regeling is, dat werkloo- zon van de arbeidsbeurs elkaar om de 3 weken verbeurten. Thans is er een 0 weken aan een stuk aan 't werk. B. en W. blij ken hiervan niet bekend. Op andere vra gen zal volgende raadszitting geantwoord worden. Hierna sluiting met gebed. RIJNSBURG. OPENING VEILINGGEBOUW FLORA. Woensdagmiddag had onder groote be langstelling de officieele opening plaats van het nieuwe gedeelte van het veiling gebouw der vereeniging „Flora". Op den aangegeven tijd, te 4 uur, gaf de Voorz. de heer T. Kralt het woord aan den 'Architect van het. gebouw den heer Kraan te Oggstgeest, die zeide, op de eerste plaats dank te willen betuigen aan het Bestuur van Flora voor de opdracht tot den bouw. Spr. sprak den wensch uit dat het Flora onder Gods Zegen in dit gebouw moge wolgaan en Gods Zegen ondor dit huidig bestuur blijvend moge zijn. Vervolgens kreeg het woord de Burge meester van Rijnsburg, de heer Bossohie- ter. Spr. wees er op dat men al meerdere malen hier bijeen geweest is voor eenzelf de doel. Eerst werd een gebouw gesticht op bescheiden schaal, daarna had een uit breiding plaats en thans is een tweede groote uitbreiding tot stand gebracht. „Flo ra" is uitgedijd, heeft enorme afiyetingen aangenomen, heeft een gebouw dat aan alle eischen des tijds thans voldoet. Men vraagt zich wel eens af hoe het terecht kan komen, hoe kan het een bestaan ople veren. Het moet niet zoo slecht gaan als soms door enkelen wprdt beweerd. Doch aan de activiteit van een bestuur is veel gelegen ook als de zaken meeloopen, als men gezegend wordt. Men zou enkele ja ren geleden nooit gedacht hebben zoo iets tot stand te kunnen brengen. Spr. brengt dank voor de uitnoodiging. Ik sta hier, zegt spr., in een eigenaardige positie. Al staat, het gebouw onder Oegst- geest, we zijn toch geheel verbonden aan Flora, we voelen ons met Flora Rijnsbur gers. Spr. wenscht het bestuur en do ver eeniging geluk met dit gebouw. Het moge thans goed gaan. Laten we dit voor oogen stellen dat. op alle terrein den zegen van boven op de eerste plaats noodig is. Dan verkreeg het woord wethouder S. Schone- yold. Spr. brengt allereerst een woord van dank voor de uitnoodiging namens het bestuur der Groentenveiling en feliciteert Flora bij de ingebruikneming van dit ge bouw. Ik wordt, zegt spr„ wel eens ja- loersch bij het passeeren van Flora. Bij de groentenveiling was het altijd een cenigs- zins tobben. Dit moet zitten in het be staan van tweeërlei soort menschen, de vooruitstrevenden en de meer conservatie- yen, Een vooruitstrevend man weet offers to brongen om een goede gelegenheid te scM/ppen. Ziet in de veiling de goede rich ting, ziet daar de publieke markt. Aan de groentenveiling, waar men meer conserva tief is, was het veelal een lijdensgeschiede nis. Daar blijft men meer in engeren kring, daar is men van de wenschelijkhoid van de veiling niet ten volle overtuigd. Flora daar entegen geeft een ander beeld. Heeft al tweemaal tot uitbreiding moeten over gaan. Maakt gelegenheid om het afzetge bied te vergrooten. Spr. wil allerminst Flora hierin benijden. Hoopt dat anderen een voorbeeld aan Flora zullen nemen. Met den wensch uit te spreken dat deze gele genheid zal zijn in het belang der ge meente en in dat der leden in het bijzon der, do vereeniging hartelijk feliciteerend met. dit gebouw, eindigde spr. zijn rede, Dan nam de voorzitter de heer T. Kralt het woord die zeide allereerst zich te; wenden tot de leden om deze van gan- schcr harte te feliciteeron. Nog s'echts oen jaar geleden werden deze plannon voor het eerst besproken, waarbij het denkbeeld naar voren kwam te verbouwen tot een bedrag van 30.000.—. .Toon de te ?kening gemaakt was, bleek de begrooting te zijn pl.m. 44.000.—. Andere plannen werden ontworpen waarna bleek dat de kosten vol gens die plannen 75.000.zouden be dragen. Ondanks die belangrijke som be sloot men tot het laatste plan over tc gaan Het bestuur dacht er niet licht over. Soms kwam do vrees naar voren of men te ver gegaan was. Al denkt men te handelen in het belang der leden, kan zulk een besluit zijn tot een zegen of tot een ondergang. Het was een kloek beslui.t Echter de om zet aan de veiling, al is dit nu niet indivi dueel voor de leden het geval, is reeds van dien aard dat het bestuur heusch niet meer bij het slapen gaan wakker hoeft, te leggen vanwege de groote zorgen, Spr. brengt e i woord van dank aan den A ehitect den heer Kraan te Oegstgeest. Zcl-er er waren tegenvallers. Zoo had men bijv. gedacht het gebouw een maand eerder gereed tr zien. De ingevaPen vorst was hiervan d«- oorzaak. Dank zij de tegenwerking du inen toch altijd nog van sommige mei. schen ontmoet is het gebouw nog niet van electricitcit kunnen worden voorzien. Do afwerking van het geheel heeft voor het bestuur de verwachting overtroffen. Dan brengt spr. een woord van dank aan do Burgemeester voor do hartelijke woorden gesproken en voor do voljo medewerking die het bestuur altijd van hem mocht on dervinden. Zeker, zegt spr., het gebouw staat onder de gemeente Oegstgeest maar wc voelen cms in Flora toch allen Kijnsbur- gers en zelfs de vele leden uit ongeveer 25 plaatsen in den omtrek weten zich gehedl aan Rijnsburg aan te passen en allen voe len zich hier wel bij. Ook aan wethouder Schonevcld brengt spr. dank. Hij hocipt ook den heer Schone vcld als Voorz. der Groentenveiling eens te mogen felieiteeren met een mooi veilingge bouw. Ook wordt dank gebracht aan do vele genoodigden, vertegenwoordigers van andere corporaties, aan de Directie van de N. Z. H. T. voor de medewerking die Ook hier altijd werd ondervonden. Ten slotte 'n felicitatie aan zijn medebestuur,sleden. Soms komt de gedachte wol eens boven of door de toewijding die men aan Flora geeft eigen positie daaronder niet zal lij den. Zeker ook in kloine zaken heeft men zijn zorgen doch de verantwoording wordt ook in Flora steeds grooter. Onder de goe de, bedoeling kan men behalve tot heil, ook in tegenovergestelde richting beslniten ne men. Ook dit werk, dat menschenwerk is, heeft Gods zegen noodig. Spr. hoopt dat God veel zegen moge geven op dit werk en de vereeniging tot nog grooter bloei moge worden gebracht Spr. Leeft nog een plicht De afslager, de heer W. v. Egmond. steeds aan Flora verbonden geweest, als afslager, eerst men den mond, later met een primi tief toestel met 50 koortjes, later met een modern afmijntoestel, zal ook dit nieuwe toestel te bedienen krijgen. In het vertrou wen dat hij zijn werk met evenveel ijver zal blijven vervullen, draagt de voorzitter hem de sleutel van het toestel over. De heer W. van Egmond dankt voor de woorden tot hem gericht en zegt zich met evenveel, zoo mogelijk nog meer ijver, voor zijn werk te zullen geven. De voorz. verzocht de vele aanwezigen op hun plaats te willen blijven om de foto graaf gelegenheid to geven deze gebeurte nis op de gevoelige plaat te vereeuwigen waarna allen onthaald zouden worden op de thee met gebakjes. Verschillende foto's werden gemaakt als van het bestuur, het personeel, de vele belangstellenden, waarna de plechtigheid was geëindigd. Vermolden we nog dat het nieuwe ge deelte een oppervlakte beslaat van 30 bij 30 M. Het gebouw werd. gebouwd door de fir ma Haasnoot en v. d. Bent te Katwijk, Ar chitect was do heer Kraan te Oegstgeest. Voor Centrale verwarming en verder ijzer werk zorgde de heer II. J. Grimbergen te Rijnsburg. Voor het schilderwerk zorgde de firma Corsel v. Duyn te Oegstgeest terwijl het Granietwerlc werd opgeleverd door de firma Douvo Groenewegen te Leiden. Het eleetriseh afmijntoestel is van de firma v. d. Hoorn Wouda te Utrecl.t. Er is boven de banken der koopers goe de gelegenheid om te telefoneeren evenalB zulks in het administratiegebouw moge lijk is. Een hiervoor bestemd toestel maakt het mogelijk tot 5 toestellen onder hetzelf de nummer te plaatsen. De tribune geoft plaats voor 104 koopers terswijl op het afmijntoestel 200 nummers ingeschakeld kunnen worden. Een mooie bestuursk raer sluit aan aan de administratiegebouwen, terwijl er door middel van een flinke can- tine gezorgd is dat de inwendige rnensch voldoende versterkt kan worden. Heden, Vrijdag, wordt het gebouw in gebruik ge nomen. USSE. St. Barbara-vereen. Woensdagavond hield de St. Barbara-vereeniging haar jaar vergadering in het Bondsgebouw. Het jaar verslag van de secr. en het jaarverslag van den penningm. werden voorgelezen. Uit het laatste verslag bleek, dat bij een ontvangst van 1874.12, een uitgave viel te boeken van 955.27,5 alzoo een voordegjig saldo van 918,85,5. Aan de orde is bestuursver kiezing, wegens periodieke aftreding van den len voorzitter, penningmeester 2e se cretaris en eerste commissaris van toezicht. De aftredende leden werden herkozen. Me degedeeld werd, dat de draagpenning voor 'de dragers wederom voor het jaar 1928 op 2 is vastgesteld. Een voorstel werd ge daan door den Geestel. Adviseur om boek jes aan to schaffen, waarin vermeld wor den de gebeden der stervenden, uitvaart en begrafenis. Deze zullen worden uitge reikt in het sterfhuis vóór de begrafenis. Bij een aanvrage van 1000 boekjes, is de prijs per stuk 15 et. Deze kunnen dan wor den aangekocht door de familieleden voor do prijs van 25 ets. per stuk. Het oordeel der vergadering werd gevraagd over dit punt. De heer do Koning vraagt of de hoekjes niet eerder uitgereikt kunnen wor den, daar de kerklijke plechtigheden zoo leerzaam zijn. De voorz. zegt toe, dat de boekjes zoo spoedig mogelijk gedrukt en in iden handel gebracht zullen worden. Hierna .hield de Geestelijke Adviseur oen causerie over „Dood en Begrafenis bij joden in de dagen van Christus". De voorz. bracht een woord van dank aan den spreker voor de interessante le zing. Na de rondvraag werd daarop de verga dering gesloten. TER AAR Veilingvereeniging Tuindersbelang. Onder voorzitterschap van den heer Joh. Rekelhof hield do R. K. Veilingvereeniging „Tuindersbelang" haar voorjaars-vergade- ring in het café van den heer G. D. Verhoef. De voorz., zegt dat in een gohou- den bijeenkomst met het bestuur van „St. Phocas", en „Hoop geleid ons", is bespro ken eenmalig fust in 'omloop te brengen, en de gewone zakken te vervangen door minderwaardige, welke slechts eenmaal zullen worden gebruikt. Er is ook getracht, ve.goeding van de kooplieden te verkrijgen we'be per zak 2 ct. zullen bijdragen. Het bestuur werd gemachtigd, mits de kosten niet te hoog zullen zijn, nadere stappen te doem INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Bedenk bij de aanschaffing van Uw lepelden vorken, dat deze een bezit voor Uw leven behoor^n te zijn. Stel daarom iJw/ eischen zoo hoog mogelijk. Verlanh een goed h$Dllandsch zi ver model yan onverslijt oaar door eij door wit mi taal, dat bij oormaal onder ïoud zijn fraêien zilverglans be houdt yn waarvan de sa menstelling, de chepiische zuiverheid en de volkomen houdbaarheid LLgegaran- deerd worden door een bekende fabriek, kortom verlangGero-Alpacca! De prijs valt binnen ieders be^ reik Gero-Alpacca lepels en vorken zijn in alle goede zaken verkrijgbaar tegen door de fabriek vastgestel de prijzen vanaf t 4.20 per dozijn. Medegedeeld werd, dat a.s. zomer weer voor 4 pet. zal worden geveild; de gast- veilers 5 pet. Van de conservenfabrieken is mededeeling gedaan, dat de princessenboo- nen vaak te zwaar worden geplukt; het be stuur verzoekt hiermee rekening te houden. Nog deelde de voorz. mede, dat Vrijdag (heden) de eerste veiling zal worden ge houden. De eerste groente, welke werd aangevoerd, is naar Amsterdam verzonden. Overwogen wordt, in samenwerking met ■andere veilingen, minderwaardigo produo- ten te vernielingen en minimumprijzen vast te stellen. Het voorstel is; stippel op te houden 1 ct. per kilo, snijboonen 1 ct., sla 20 ct. per 100, bloemkool 1 ct. per stuk, tuinboonen 1 ct. per kilo, om zoodoende overpocluctie tegen te gaan. De vergade ring ging hiermee accoord, mits andere veilingen zulks steunen. De heer L. P. Uyfc- tewaal stelt voor, stippel en knorrels te sorteeren in 2 soorten, wijl stippel in 't al gemeen niet meer in den handel to gebrui ken is. Vedvolgens deelde de Voorz. mede, dat een onderhoud hoeft gehad met den bur gemeester, de heeren Lempkes uit Al phen a. d. Rijn. Jonker, tuinbouwleeraar, en Koemans, Rijkstuinbouwconsulent, te Aabmeer en ook met andere veilingbestu- ren, om te komen tot aanleg van eon proef tuin in deze gemeente. Velen hebben -reeds het groote belang hiervan ingezien, mits .een geschikt hoekje grond is te ver krijgen. Door het Rijk, Provincie en Ge meente zou een dergelijk plan met sub sidie worden gesteund. Op den grond zou een kas worden gebouwd, met trekkac'je voor het kweeken van tomaten. De voorz. verzoekt de medewerking der leden aan de totstandkoming van dit plan. De ver gadering ging ermee accoord. Ook ligt in do bedoeling, dat een amb- tenaar van den plantenzrektekundigon dienst eens per week één uur zitting zal houden op het kantoor, ter behandeVug van voorkomende ziektegevallen in de groente. Vervolgens doet de directeur financieel verslag, waaruit bleek, dat, na behoorlijke afschrijving op gebouwen en terrein en emballage, hpt saldo 101 bedroeg. Van den accountant is uitvoerig rappoTt inge komen. De voorz., gehoord het rapport, stelt voor den directeur te dechargeeren, wat geschiedde met alg. st. Wijl het saldo niet te verdeelen is, zul zulks op do reke ning 128 worden geboekt. De voorz. stelde voor een rekening-courant aan te gaan van ƒ30.000, waarmee de vergadering ac coord ging. Daarna stelde de voorz. voor, dat in het bestuur plannen zijn beraamd tot vorming van een bouwfonds. De bedoe ling is van dc to veilen bedragen 1/2 tot 1 in dit fonds te storten, per j iar: met inbegrip van de 4 veiling-skor4 Door den directeur wordt nader toege licht, dat door de vorming van het fonds, als de aandeelen van de gebouwen bij de tuinders zijn geplaatst, het bestuur van groote zorgen gespaard wordt, daar toch bij de invoering van het nieuwe systeem, het fustvraagstuk ook meer vraagt Jaar lijks zal hiervan rente worden vergoed. Nog werd voorgesteld, dat bij overlijden van een lid het aandeel zou worden uitge keerd, terwijl ue aflossing van het le jaar zal plaats hebben als het fonds de gebou wen zal dekken. Bij de bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding, werd de vjnz. roet alg st. herkozen, evan> .'ns de hhe'-en G. Hnl- 8cher en Am. van .'wieten als bestuuis- leden, en de heer J. Egberts als lid van den Raad van Toezicht De Yoorz. 6telt voor, wegens uitbreiding van controle-werkzaamheden door den Raad van Toezicht, het presentiegeld met f 25 te verhoogen, wat werd aangenomen. De andere salarissen werden op voorstel van het bestuur >nveranderd vastgesteiJ. Nog werd meegedeeld, dat de erwten- rijzen per bos 42 cent kosten. Rondvraag. De heer L. P. Uijttcwaal wijst op verbetering van sorteering van augurken voor export. De directeur stel de betero wijzigingen voor, in het belang van den handel, voor het monstertrekken ,yan het aangevoerde product. Ook wijst hij erop 1ste soort uitsluitend in kisten te verpakken, op verlangen der kooplieden. Vele zaken werden bchand°'d van onder geschikt belang, waarna de voorz. dc bij eenkomst sloot, ZEGWAART. G e b o r e n: Elisabeth, d. v. M. Vermeu len en C. van Veen. HAZERSWOUDE (Dorp). Wijkverpleging. Woensdagavond om 9 uur hield de vereeniging voor wijkverple ging haar jaarvergadering in café Natzijl. De voorz. opent de vergadering en ver welkomde de leden, die niet talrijk waren opgekomen. Ds. W. K. Gispen las de zeer uitgebreide notulen, welke behandelden de wijziging van het reglement in de daarop gemaakte amendementen. Hierop volgde het jaarver slag, dat beknopt den toestand der ver eeniging schetste. Het voornaamste hier uit was, dat de zuster 2720 bezoeken in het afgeloopen jaar had afgelegd. Dr. Dooreubos deed verantwoording van zijn finantieel beheer. Saldo vorig jaar 291, contributie 1579.20, 6 gift, te sa men in ontvangsten 1876.20, uitgaven 1833.90, batig saldo 42.30. F. Wezelen burg werden met volstrekte meerderheid herkozen. In de commissie van financieele controle werden aangewezen de heeren A. P. Heij- ker, Joh. Kassefras eu A. Keesterman. Na de rond-vraag .sprak de voorz. een woord van warmen cïank aan het aftreden bestuurslid, pastoor J. van Veen, en deelt de vergadering mee, dat zijn opvolger pas toor J. Ruijter bereid gevonden is in be- stuurszitting te nemen. Hierna sluiting, KOUDEKERK. Geboren; Janni z. van H. Bloos en D. Rodenburg Albert Friedrich Jan en Bernhardine Marie Elise z. en d. van A. de Groot cn E. Hesso. ZEVENHOVEN. Getrouwd J. Wassenaar en M. Schaart. Geboren: Lamberfcus x. y. f3. d. Meer en J. Hassing. De zaak tegen de Indonesische studenten. De Haagsche Rechtbank heeft, zooals gemeld, gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen de Indonesische studenten. Uitspraak doende, heeft de Rechtbank, overwegende, dat zij niet uit wettige be wijsmiddelen de overtuiging heeft gekre gen, dat verdachten opruiing tot geweld dadig optreden hebben gepleegd, alle vier verdachten vrijgesproken. De Rechtbank overwoog verder in haar vonnis, dat opruiing tot gewelddadig op treden toch bestaat in het spreken en schrijven op zoodanige wijze, dat zij, die het hooren of lezen redelijkerwijze bewo gen kunnen worden tot gewelddadig op treden. In casu was heb geschrevene het tot uiting brengen van denkbeelden en gedachten met het oogmerk om die aan derden mede te deelen. Het plaatsen van opstellen in het tijdschrift was, naar het oordeel der Rechtbank, op zich zelf niet geëigend geweld te veroorzaken. Ook de bewoordingen der opstellen hadden daar toe in dit geval niet de uitgedrukte strek king. Daartegenover waren de opstellen ech ter ook niet van zoodanig beschouwen den aard, dat zij het vermogen tot het veroorzaken van geweld redelijkerwijze zouden moeten missen; het oogmerk tot het aansporen tot geweld zou wel kunnen worden vermoed. Dit oogmerk moet dan echter op andere wijze komen vast te staan. Dit is echter, meende de Recht bank, hier niet het geval geweest. De Rechtbank achtte dit buitendien ook niet zeer aannemelijk, nadat zoo kort ge leden onlusten op groote schaal waren mislukt. Ten slotte overwoog de Rechtbank nog, dat art. 131 van het Wetboek van Straf recht alleen geldt voor handhavingge zag binnenslands en dat de koloniën hier gelijk gesteld moeten worden met het bui tenland. De geschiedenis van genoemd artikel.wijst geheel in die richting. Op al deze overwegingen sprak de Rechtbank de verdachten vrij. D© belangstelling voor de uitapraa1 was zeer groot. LENTE Eensklaps werd het zoo maar lente, Zóó dat het niet milder kon, Door de ruiten vonkten glinst'rend Gouden stralen van de zon. Eensklaps was het ler.iev-eder, Winterjas ging op de vlucht. In een lekker dun demietje Hapte je naar lentelucht. Maar het duurde slecht* heel even, Lentezon deed niet naar wensch, En als altijd bleek de lente Even grillig als een mensch. 't Was de oude, altijd nieuwe Windendraai-geschiedenis Kijk, daar even scheen de zon nog En nu is 't warempel mis. Eerst een glimlach, blij en stralend, Vlak daarna betrekt de lucht, En dan gaat de zonnestraling Van dien glimlach op de vlucht. Dan een pruillip; het gaat waaien, Waarbij soms ook onweer bromt, Tot tenslotte, als bekroning Er een huilbui, regen, komt. Zóó de mensch en zóó de lente Er is bijna geen verschil; Geen van beide weet toch somtijds Wat hij eigenlijk wel wil. INGEZONDEN MEDEDEELING. Effen Filet 22V2 ct. Mo'.hrn gewerkte Filets25 Kleurechte geruite Nadat de president, mr. Oost Buddc», het vonnis had uitgesproken en de vrij spraak bekend was geworden, werden de verdachten en hun verdedigers in de ge» tuigenkamer van vele zijden gelukge» wenscht. Een stuurman-oplichter. Hij bracht een kus overt Voor de Rotterdamsche rechtbank sclieon Woensdag de 57-jarige zeeman h D., thans gedetineerd in de Hoornschfl Rijkswerkinrichting. In November 1927 bezocht hij den ondoft wijzer G. D. W. en stelde zich daar vooi als „Master Butcher, chef en engineer o board City of Bristol". Hij was uit Indi gekomen met de bqpdschap, zijn zuster d hand namens haar man te komen kussei Hij vertelde nog een heeeleboel famili» nieuwtjes en besprak ook zijn goede voo uitzichten, wanneer hij op pensioen zo gaan. Hij zou in hotel Coomans logeerei en moest den volgenden dag naar d< Twentsche Bank om er een chéque te wiw selen. Hij vroeg even 15 te leen en W, die meende een goede kennis zijner familie een dien6t te bewijzen, gaf hem een bank biljet yan 25, omdat hij momenteel do gevraagde 15 niet had. „Master Butcher" vertrok en bleef zoek totdat de politie hem opvischte. Dl beklaagde had het stuurmansdiplomsi spreekt vloeiend vreemde talen, doch is aan lager wal geraakt en werd al eerder veroordeeld. Hij bekende. Het O.M. eisclite één jaaf gevangenistraf. De rechtbank veroordeel de hem tot drie maanden. Flesschentrekkers. De Amsterdamsche rechtbank heeft uite spraak gedaan in de zaak tegen een 4^ jarigen koopman on een 38-jarigen siga renmaker, die terecht hadden gestaan zake van diefstal in vereeniging. Op dt 19on October van het vorige jaar, haddel verdachten bij een sigarenhandelaar 2O0J sigaren besteld, waarmede deze zich moi vervoegen in een café aan de Vrolikstri Terwijl toen de sigarenmaker over d< koop stond tc onderhandelen, maakte andere koopman zich met de pakken de voeten. Het O.M., mr. Reilingh had tegen d< koopman, die zich jaren langs aan fli schcntrekkorij had schuldig gemaakt, z< der dat hij vervolgd kon worden, 2 j; en zes maanden gevangenisstraf geëis< en tegen den sigarenmaker vijf maand: Dc Rechtbank veroordeelde hen hedt resp. tot twee jaar en zes maanden, ovi eenkomstig den eisch, en tot acht maand' gevangenisstraf. Gaslucht. Voor de Rechtbank te Zutphon zulle"1 op 30 Maart a.s. terechtstaan G. A. S. en J. II. A. A., directeur der gasfabriek reep te Winterswijk en Zutphen, wegens het aannemen van giften von enkele firma'si in verband met door die firma'* ton behoe- ve van genoemde fasfabrieken gedan* 1 \l-i an ties.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6