HOCKEY. NEDERLANIV-BELGIë 2—0. (Van een specialen verslaggever). Gistermiddag had in het Stadion aan den 'Amstelveenschenweg te Amsterdam de In ternationale Hockeywedstrijd Nederland België plaats. Het weer was buitengewoon mooi en het Stadion bood met zijn talrijke vlaggen een vroolijk schouwspel aan. Na de laatste schitterende overwinning van ons Hockey-elftal tegen do Engelschen ■waren we benieuwd hoe onze spelers het er thans tegen de Belgen zouden afbrengen. Tot dusver werden de punten eerlijk ge deeld,één overwinning en één nederlaag der Nederlanders, de derde wedstrijd eindigde met een verdeeling der punten. De wed strijd van heden zou bovendien een vuur proef blijken te zijn voor de Oranjemannen met betrekking tot het a.s. Olympisch Hockey-tournooi. Wanneer tegen half drie de Belgen in rood shirt en zwarte broek in het veld komen worden zij door een voor hockey vrij talrijk publiek hartelijk ver welkomd. Even later verschijnen de Hollanders, in Oranje-shirt, en witte broek, eveneens har telijk toegejuicht. Aanvoerder Katte wint den toss en kiest de niet sterke wind tegen. De volgende ploegen stellen zich als volgt op: Holland: Katte (M.H.C.); de Waal (Amsterdam) en Tresling (H. O. C.); Ankerman (H. D. M.), Duson (Amster dam) en Brand (M. H. C-); Kop (Bloemendaal), Jannink (Amster dam), v. d. Rovaert (H. D. M.), v. d. Veen (Amsterdam) en v. Tienhoven (Hilversum). Scheidsrechter Schiff. België Koning (Leopold). van der Straeten (Leopold) en Wellems (Rasante); Dedeken (Beerschot), Bandoue (Rasante) en Adelot (Daring); Seeldryers (Racing), Dcvos (Racing), Go- ditiabois (Racing), Diercsens (Beerschot en Grojean (Daring). Scheidsrechter Liégeois. Onmiddellijk vallen de Hollanders en thousiast aan. Uit een voorzet van Kop denken we Holland te zien doelpunten, doch Koning redt. Een goede aanval volgt doch vele kansen gaan verloren door het voortdurend off-side staan der Hollandsche voorhoede. Een off-side goal voor Holland wordt geannuleerd. Bij een volgende aanval van Holland kan v. d. Veen er juist niet bij. Dan werken de Belgen zich wat los, doch verder dan de beide backs brengen zij het vooreerst niet. Holland neemt dan de eerste strafcorner. Deze, goed door van Tienhoven genomen, levert niets op. Holland is dan ver in de meerderheid. De rechtshalf, An kerman voedt zijn vleugel buitengewoon goed, en telkens kunnen do Hollanders weer aanvallen. Uit een strafcorner weet v. d. Veen de bal in doel te wippen, doch één der Belgische spelers weet weg te werken. Wanneer Goditiabois keurig doorbreekt en schieten wil redt Brand op het laatste oogenblik. Het spel gaat thans meer gelijk op. Een vinnige aanval van België loopt uit op een corner, gevolgd door een straf corner, doch deze levert niets op. Na mooi aangeven van v. d. Roovaert aan van Tien hoven zet de laatste keurig voor. Van der Veen schiet in doch Koning redt. Het spel golft op en neer. De voorhoeden worden steeds aan het werk gezet. Mooi open spel, voortdurend geven de vleugel spelers goede voorzetten. Verscheidene schoten gaan aan weerszijden langs doel. Vermelding verdient een prachtig scherp schot van v. d. Veen, dat juist naast gaat. De rust treedt in met blanken stand. Beide partijen pakken na halftime onmid- l'jk flink aan, met Holland iets in de meer derheid, vele kansen gaan teloor, voorna melijk door het buitenspelstaan der linker vleugel. Ook de Belgen zitten niet stil doch tot doelpunten komen zij niet. De Oranje mannen begrijpen, dat zij nog enthousiaster moeter. spelen, willen zij door de sterke Belgische verdediging heenkomen. Vinnig doch strikt eerlijk, wordt er gestreden. Ein- wee' van der Veen uit een strafcorner te doelpunten 10 voor Holland. Door deze voorsprong aangemoedigd komen de Hol landers telkens weer terug, een prachtaan- val van Holland vogt. Jannink passeert naar Kop, deze zet uitstekend voor, Jan nink paatst voor doel en als een wonder ontkomt het Belgische doel aan een door boring. Even later moet van der Straeten het vela wegens een blessure verlaten. België speelt met 10 man verder. Evenals voor de rust gaan ook thans weer verscheidene kan sen der Hollanders door buitenspel verloren Een keihard schot van Duson wordt door Koning tot corner verwerkt. Dan komt v. J. Straeten weer in het veld en de strijd gaat weer gelijk op! De Belgische aanval len stranden op het uitnemend spelende back stel: De Waal, Tresling. Katte in het Hrllandsch doel krengt dan ook weinig moeilijk werk. Bij een snelle aanval van Kop schiet van der Veen rakelings over. Jannink breekt door, zet goed voor, van der Rovaert en van der Veen missen jam- mm lijk, doch van Tienhoven vangt op, en met een mooi laag schot verdwijnt de bal in het Belgisch doel. Met Holland in de meerderheid komt dan het einde tenslotte met een verdiende 2—0 overwinning vo:r Heiland van tlezen uiterst fair gespeeldcn v edstrijd. De Hollandsche middenlinie was, wat haar lerdediamide taak betreft, even sterk als de Belgische middenlinie, doch in het voeden eter voorhoede stak zij ver uit boven die onzer Zuiderburen. De Hollandsche voorhoede-spelers zon digden voorts voortdurend tegen den bui tel, spelregel, waardoor vele kansen te niet gingen. rust was 't al 31 en daarna werd de stand tot 52 opgevoerd, een resultaat dat hoopvol stemt. Toch moeten verschil lende spelers wat meer hun hoofd gebrui ken dan wordt het spel aantrekkelijker, ook voor de kijkers. Het eerste aspiranten elftal maakte ook een goed figuur door van Lisse II met 41 te winnen, waardoor ze in de running ble ven voor den kampioenstitel. Met de rust was het al 20 en geleidelijk werd de score opgevoerd. Nog even vasthouden jongens De jongste junioren verrasten ons al len door een gelijk spel tegen S. J. C. Wel namen de Jeroenen de leiding maar na de terreinwisseling zorgden onze jeugdige spelers voor den gelijkmaker, waarbij het bleef. Zoo werd het een geslaagde voetbaldag voor rood-zwart. Leiden I—Graaf Wilem II 5—0. Om twee uur stellen beide elftallen zich onder leiding van den heer Paardekooper op. Leiden verschijnt met één invaller, waarvoor v. Bruggen meespeelt, terwijl Belt onder de lat en Lek linksbinnen staat. Met den wind in den rug blijkt al dade lijk eenige meerderheid van Leiden, maar voorloopig bezweert do achterhoede der gasten het gevaar. Ook Graaf Willem trekt eens ten aanval, maar deze wordt reeds in den kiem gesmoord. Allengs winnen de rood-zwarten terrein en als v. d. Bruggen dan een verre kans krijgt, lost hij een goede treffer en de lei ding is veroverd 0). We staan eenigszins stroef tegenover dit eerste succes en eer we goed en wel de heilzame werking hebben ondervonden heeft een goede aanval van rechts ander maal resultaat als v. Bruggen zijn debuut bekrachtigt met z'n hoofd er onder te zet ten en 't is 2—0. Nu komt er wat meer strijd bij de Gra felijken en zc naderen dicht bij Beits hei ligdom, maar deze toont zich als nieuw bakken verdediger voorloopig safe. Een angstig stukje kopwerb vlak voor de goal eindigt in een corner en in een hernieuwde corner, maar Meershoek c.s. brengen op luchting. Dan volgt weer een geregeld overwicht van Leiden en als Toon de bal in 't mid den der G. W. helft krijgt toegespeeld ziet hij eindelijk zijn kans en na een snellen rush wordt hot keurig 30. Weer volgen eenige G. W. aanvallen, maar ze stranden op de hechte Leiden- defensie, terwijl de Leidsche voorhoede steeds beter er inkomt. Dc druk wordt weer heviger op het G. W. doel en de Keu- ning maakt uit een scrimmage 40. 't Wordt hopeloos voor de gasten, te meer als een aanvaller een kansje krijgt, die ver naast wordt gtrapt. Een ander struikelblok is onze midhalf Brakel, die een sublieme partij speelt en letterlijk overal is, terwijl hij goed de voor hoede voedt. Als hij weer eens onberispe lijk een bal van Bernard Bekkering krijgt doorgegeven, handig om eenige tegenstan ders heendraait cn een through pass aan Toon Goddijn geeft scoort deze een inder daad uitmuntend doelpunt (50). Zoo komt de rust en we zijn nieuwsgie rig of de tweede helft een dergelijk gevolg zal brengen, maar eigenaardig genoeg bleek achteraf de ruststand ook eindstand te zijn. 't Werd nu een gelijk opgaanden strijd, maar het befita van het spel hield Leiden, die niet keurige open aanvallen aller bewondering afdwong. Maar goals kwamen er niet meer. Aan de andere zijde werd het verlangen steeds grooter naar een doelpunt, maar de aanvallen werden eenerzijds te slordig af gewerkt, anderzijds stond Belt wonderen te doen onder do lat en die verwachting doet koesteren dat we weinig tegenpunten in de komende wedstrijden zullen krijgen. In een hernieuwden Gr. Willem-aanval kwam het einde met een eclatante over winning voor de thuisclub. D.O.N.K. I—Duiven I 3—2. Het was gisteren voor de Rotterdam- sehe Duiven een zeer gewichtige dag. Met goeden moed waren zij naar de Goudsche Pijpe^tad getrokken om daar den strijd aan te binden tegen D.O.N.K. Doch zooals het meer gaat in dergelijke gevallen, de laatste loodjes wegen het zwaarst. Dat ondervonden de Rotterdammers gisteren ook aan den lijve, want met een nederlaag konden zij huiswaarts keeren, waardoor zeer waarschijnlijk de kans op het kam pioenschap van de 2e klasse H. van de R. K. F. voor hen verkeken is. De wedstrijd EdohL. cn Snel moet nu de beslissing brengen. Wordt deze door laatstgenoem de gewonnen, dan is L. cn Sn. kampioen. Een geduchte tegenvaller voor de Duiven, welke de beslissing in eigen hand hebben gehad. Te half drie komen beide ploegen volle dig in het veld, en als scheidsrechter Ha- verkorn beginnen blaast, trappen de Dui ven tegen wind in af. Onmiddellijk een vlug spel met de Duiven een tikje in de meerderheid, waarvan zij weten gebruik te maken door dicht de Goudsche veste te naderen, waar zij het dc vordediging ta melijk lastig maken. Er is tien minuten ge speeld als de linksbinnen van de Duiven succes heeft en de leiding voor zijn club weet te veroveren (01). Donk is niet ont moedigt, doch komt er nu ook veel beter in, zoodat de partijen goed tegen elkaar opwegen, wat echter niet wegneemt dat de Duiven voor doel gevaarlijker zijn, want nog geen vijf minuten later is de stand door den linksbinnen der Rotterdammers op 02 gebracht. De Gouwenaars komen geweldig opzetten, en ook de Duiven-kee per moet. nu herhaaldelijk optreden wat hem uitstekend afgaat. De Duiven-voor hoede kan het net echter niet meer vin den, en er raken zelfs twee geblesseerd, waarvoor twee anderen invielen. Het ver band der voorhoede is voorloopig dan ook zoek, waardoor de Rotterdamsche achter hoede het zwaar te verantwoorden krijgt en ten slotte voor een schot van Hoeidijk moet zwichten (12). Hoe beide partijen ook zwoegen, voor de rust komt er geen verandering meer. Na de thee is Donk onmiddellijk weer in den aanval cn als een kwartier verloo- pen is ligt de gelijkmaker in rle touwen (22). Het tempo wordt nog sneller en de Duiven komen nu weer in de meerderheid, doch voor het doel is het mis, de kansen worden niet benut. Bij een snelle door braak heeft Donk meer succes, want zij weet zelfs de leiding te nemen (32). Er is dan nog twintig minuten te spelen en de Duiven zetten er alles op, doch Vrouwe Fortuna is niet met- hen, want hoewel zij het Goudsche doel bekogelen, geen enkel schot treft doel. De Donk-keeper heeft daarbij niet over geluk te klagen en een zeker doelpunt wordt door de paal ge keerd. Als dan ook einde, wordt aange kondigd, hebben de Duiven onverdiend verloren en tevens hun uitstekende kans op het kampioenschap om hals gebracht. Vooral in de tweede helft was het een aan trekkelijke wedstrijd met goede momen ten. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Eerste klasse C. Den Haag: S.D.C. I—SJ.O. I 2-4 D er d e klasse E. Noordwijk: S.J.C. II—D.O.S. I 2—1 Leiden: Leiden IIS.N.A. I 52 Sassenheim: Teyl. IIV.V.L. I 23 Junioren-Competitie. District Leiden. Noordwijk: S.J.C.Leiden II 11 Lisse: Lisse IILeiden I 14 Sassenheim: Teyl. ITeyl. II 6—0 KORFBAL. De uitslagen. Westelijke le klasse Noord. Koog a. d. Zaan: K. ZaandiD.E.V. 2—0 \Y e s t e 1 ij k e le klasse Zuid. Rotterdam: Het Zuiden—H.S.V. 42 Leiden: Vitesse (L.)Fluks 53 Dordrecht: DeetosD.K.C. 72 Oostelijke le klasse A. Nijmegen: Be QuickE.K.C.A. 02 Deventer: HellasRapiditas 70 Oostelijke le klasse B. Almelo: A.K.C.—H.K.C. 6—2 Noordel ij ke le klasse. Groningen: Nic.Rood Zwart 2—2 Proefwedstrijden Zuid-Hollandsch Twaalftal. De twaalftallen, welke Zondag a.s. (2 uur) op Houtrust een selectiewedstrijd zul len spelen ter vaststelling van het Zuid- Hollandsch twaalftal zijn als volgt samen gesteld: Rotter da m—D ordt-combinatie. Aanval: G. de Mey, mej. M. 't Hart, L. Wedemyer, mej. G. Voordenberg; (Dee tos). Midden: B. Dorsman, mej. A. Vaandra ger, G. v. Blankevoort, mej. D. Richel; ('t Zuiden). Verdediging: J. Mazure, mevr. v. Dijk- Vijfwinkel, G. v. Eek ('t Zuiden), mevr. Ot- tolander-Jurgens(Velox). H a a gL e i d e n-c ombïnatïe. Aanval: J. v. Bemmel, (Fluks); mej. C. Trupp (H.S.V.)P. Ressenaar, (Fluks); mej. J. Develing (H.K.V.). Midden: C. Bezuyen, (Vitesse); mej. B. H. Vermast (H.S.V.); P. Kaiser, (Vitesse); mevr. Mazure-Visscher (H.S.V.). Verdc-ig'ng: J. Storm (H.S.V.): mej. J. Visscher, (H.S.V.)J. Menke, (H.B.S.) mej. J. v. Rhijn (H.S.V.). Invalsters: mej. De Vries (H.K.V.)mej. Van Noordt (H.S.V.). Inval1 ers: H. Nell (H.K.V.); J. Hebers (H.S.V.). GYMNASTIEK. Leidsche gymnastiek- en athletiek- vereeniging „D.O.N.A.R." In de groote zaal van de Stadsgehoor zaal gaf de Leidsche gymnastiek- en athle- tiekvereeniging „Donar" Zaterdagavond een groote uitvoering. De belangstelling bij deze grootendeels gymnastische demonstraties was niet zoo groot als andere jaren, nu vele plaatsen ir de groote zaal onbezet bleven. Om ongeveer kwart 11a acht sprak de heer Herweyer, de voorzitter van „Donar" het openingswoord, waarbij hij welkom heette, de talrijke afgevaardigden van de verschillende sportvereenigingen in en buiten de stad, soeciaal den heer Baak, in specteur bij het L. O. Spr. memoreerde" het afgeloopen jaar als een goed jaar, waarin vele prijzen zijn be haald o.a. den wisselbeker van den Z.-H. Athletiekbond en de L. D.-beker, van den wedloop, dwars door Leiden. Ook het le dental steeg in het afgeloopen jaar tot een getal van bijna honderd, waarbij spr. bij de viering van het 25-jarig bestaan der /■ereeniging in 1930 nog een flinke vooi uit gang verwacht. Spr. brengt dank aan de dames van Nieuw-Brunhilde voor de bereidwilligheid het programma met eenige nummers op te louteren en aan den lieer Koopmans, den leider, voor zijn vele werk in dienst der ver eeniging. Daarna begon de afwerking van het pro gramma dat met prettige viool- en piano muziek werd begeleid. Eerst de opmarsch van alle leden, gevolgd door algemeene vrije oefeningen, die vrij goed en vlot wer den aitgevoerd. Het nummer brug en paard, dat daarna werd uitgevoerd toon de bij verschillende leden goede kwalitei- en, waarbij echter ook wel eenige min- dergoede uitzonderingen vielen waar t-e ^emen. De dames van Nieuw-Brunhilde gaven na het zingen van haar Vereenigingslïed eenige vrije oelenïngen volgens systeem Dr. Bode, die gelijkmatig en los werden uitgevoerd. Deze oefeningen, die aan de jude Grioksche reidansen doen denken, bestaan uit losse bewegingen, die, uiterst beschaafd, eerst in staande en vervolgens in knielende houding werden uitgevoerd. Iedere oefening gelijkt daarbij op het uit beelden van' een bepaalde afgeronde han deling, die deze gymnastiek tot een soort uitdrukkingsgymnastiek maakt Dc oefe ningen Trempiin-brug toonden al aan stonds dat hier de le groep der vereeni ging aan het werk was. Beter dan de eer ste oefeningen op brug en paard werden deze oefeningen uitgevoerd, de bewegingen waren meer beheerscht. Door de aspiran ten werd daarna aan verschillende toestel len tegelijk gewerkt, waarbij natuurlijk wel geen verbazingwekkende praestaties werden vertoond, maar die dan toch door de jeugdige gymnasten met lust en animo vlug werden afgewerkt. Ook de knots-oefeningen door een 10-tal dames van Nieuw-Brunhilde, die bevallig en gelijkmatig werden uitgevoerd, oogst ten veel succes. Natuurlijk waren de beste oefeningen tot het laatst bewaard zooals h*ogrek en vrije oefeningen systeem Niels Bukh. Bij het hoogspringen trad de voorzitter, de heer Herweyer, als leider op en gaf eenige langzame krachtoefeningen te zien, die bewondering wekten. Ook de andere leden gaven hierin goede prestaties te zien. De vrije oefeningen Niels Bukh be staande uit armoefeningen, gevolgd door rek-oefeningen, vormden een goed slot van deze uitvoering. De. leiding van liet geheel was bij den heer S. Koopmans in uitstekende handen, wien niet alleen hulde toekomt voor de talrijke goede praestaties der leden, maar ook voor de vlotte en deskundige leiding van dezen avond. Met een bal in de foyer werd de uitvoe ring besloten. SCHERMEN. Leidsch Schermv.Utrechtsche Schermv. Utrecht wint op degen en sabel In de schermzaal van de Doelenkazerne te Leiden trok de Leidsche Scherniver- eeniging Zaterdagmiddag van de eerste competitie van den Iv. N. A. S. B. op degen en sabel tegen de Utrechtsche Scherm- vereeniging. Aangezien de aangewezen hoofdsecondant niet was verschenen wer den de partijen beurtelings geleid door de beeren A. E. W. de Jong, Desta en Bruins. Op degen bleken de Utrechtenaren van af den aanvang sterker te zijn. Slechts eens ging het gelijk op maar daarna liepen zij spoedig uit om ten slotte onbedreigd te winnen. Na de eerste ronde was de stand 2—2; na de tweede 3—5; na de derde 3—9, waarna Utrecht won met 106 gewonnen partijen en met 18 ontvangen tegen 22 ge geven treffers. De persoonlijke resultaten waren voor de Leidenaars: N. N., 0 gew. Bruins, 1 gew.; Schepers, 2 gew. en De Jong 3 gew. part. En voor dc Utrechtena ren: Van Hunnik, 2 gew.; v. Doilderen, 3 gew.Desta, 2 gew. en Gerritsen 3 gew. partijen. Op sabel was de stand na de eerste ronde 22; na de tweede 4—4; na de der de 66, waarna de Utrechtenaren door twee overwinningen in de twee laatste partijen de match wonhen met 97 gewon nen partijen en met 47 ontvangen tegen 48 gegeven treffers. De resultaten waren voor Leiden: Ab- binga, 2 gew.; Bruins, 1 gew.; Schepers, gew. en De Jong. 1 gew. partij. En voor Utrecht: Van Hunnik, 2e gew.; Van Dol- deren, 2 gew.; Desta, 4 gew. en Gerritsen, 1 gew. partij. Thor II—A.E.W. niet doorgegaan. De wedstrijd Thor II—Leidsche Scherm- vereeniging A.E.W., die Zaterdagmiddag te Rotterdam moest worden gehouden, is niet doorgegaan. WIELRENNEN. Animositeit tegen Van Kempen. Vrijwel alle Berlijnsche bladen zijn van meening, dat Donderdag, kort voor het ein de van de zesdaagsclie, een onrechtvaar digheid is geschied, die aan Van Kempen kost. Aan het hoofd van een blad stond gister zelfs in vette letters dc volgende vraag gedrukt. „Waarom mocht Van Kempen niet winnen?" De meeste bladen schrijven, dat de scheidsrechters onpartijdig moeten zijn. Kunnen zij dat niet, dan zijn zij onge schikt voor him functie. Tijdens deze zesdaagsche, schrijft de sportredacteur van het Acht Uhr Abend- blatt, heeft zich een animositeit tegen Van Kempen merkbaar gemaakt Eiken avond kon men tijdens de spurt bemerken, dat verschillende renners het koppel Van Kem penRigli poogden to hinderen, zonder dat echter de scheidsrechters iets onder namen om dit koppel te beschermen. In het ergste geval kwam het tot een waar schuwing. Do scheidsrechter waren niet onpartijdig tegen de beste renners. Men duldde alles van anderen, maar men was streng tegenover Van Kempen en Rigli. Nader wordt nog gemeld, dat de Berlijn sche Zesdaagsche nog wel een naspel zal hebben. Eerst thans is bekend geworden, dat de leiders van den wedstrijd in den laatsten namiddag van den Zesdaagschen Blekemolen, den menager van Van Kem pen, hadden gefouilleerd. Hij bleek in 't be zit te zijn van een onderteekend contract, waarin verschillende renners, zooals Emir Kroschel en Tietz Rieger, de verplichting op zich namen Van Kempen te steunen. Van Kempen, Richli, Emir Krochel, Tietz, Rieger, De Wolf, Brunier en Blekemolen zullen door het bestuur van het Verbond Deutseher Radrennfahrer worden ver hoord. Interacademiale wedstrijden. De Interacademiale scherm-, turn- en bokswedstrijden te Delft zijn gisteren ge ëindigd. De uitslag luidt: Turnen: 1. Utrecht, 2. Leiden, 3. Delft. Sabel, equipe: 1. Utreoht met 3 gewonnen ■NGEZONDEN MEPEnEEMNG. Schrijnende Handen ■na de wasch verzacht en genees men spoedig met PUROri equipes; 2. DSlft, twee gewonnen equipe 3. Leiden, 1 gewonnen equipe. Voor Utrecht schermden de heeren: Nieuwenhuijzen, L. G. van der Plaats 1 J. Greve; voor Delft: J. J. Sils, L. L. van Loenen en G. A. Ament; voor AmsU dam: T. R. Scholten, L. H. Levi en H. Vigeveno; en voor Leiden: M. van D01 sen, W. Blits en C. Massee. Sabel, (personeel): 1. G. F. Eilbracl Delft, met 7 gewonnen partijen en 18 01 vangen treffers; 2. J. Greeve, Utrecht 6 19; 3. A. Nieuwenhuijzen, Utrecht, 51 4. M. van Dorssen, Leiden 421; 5. L. van Loenen, Delft 425; 6. J. J. Sils, De' 323; 7. L. Levi, Amsterdam, 3—25; 8. C. Zeeven, Delft, 326; 9. W. Blits, L den, 130. MARKTBERICHTEN. Veiling Hobaho, 14 Maart. Plantgo gladiolen. De belangstelling voor de plai goedveiling was buitengewoon groot, cir 150 koopers waren tegenwoordig. De koo lust was dientengevolge wel goed, do had niet tot gevolg dat de prijzen erg 0 liepen. De prijzen bleven constant, als zekere grens bereikt was voor een sooi dan hield men op met bieden, onderst-aai de prijzen geven dus wel weer de handel waarde van de daarin genoemde soorten e maten. Enkele partijtjes werden iets lagi verkocht als in de noteering voorkom doch dan waren dit partijen van afwijkei de kwaliteit, die niet in de noteering zij opgenomen. Atkalia 8—10 f 0.40, 6—S f 0.2 46 f 0.08; Amerika 24 f 0.1S; Citronel 4—6 f 0.22; Corry 4—6 f 0.28; Bar. Jos H lot 6—8 f 0.50; Francis King 810 f 0.35, 8 f 0.2S0.30, 46 f 0.22; Flaming Swoi 4—6 f 0.36; Faust 8—10 f 0.55, 6—8 f 0.5 46 f 0.24, 24 f 0.05; Duch of York 4- f 0.550.36; Frank Pendleton 810 f 0.35 0.50, 6—8 f 0.30, 4—6 f 0.22, 21 f 0.06—0.1 Empress of India 8—10 f 0.45, 6—S f 0.35, —6 f 0.12—0.18, 2—4 f 0.04; Halley 3— f 0.60—0.50, 6—8 f 0.35, 4—6 f 0.22—0.24, 2 4 f 0.12—006; Hilda 4—6 0.20, 24 f 0.0 Jac. van Beieren 8—10 f 1.90; Hercules —10 f 1.50, 6—8 f 1.20, 4—6 f 0.90; Isis 6- f 60.5, 46 f 0.45; L'Immaculee 24 0.6 Licbesfeuer 810 f 1.80, 46 f 0 45; Meilu 6—8 f 0.35 4—6 f 0.1S, 2—1 f 0.06; Majest 46 f 0.40; Master Wietse f 0.75, 6- f 0.55: Mar. Foch 8—18 f 0.15—0.50; Niol 8—10 f 0.35, 6—8 f 0.26, 4—6 f 0.10; Od 6—8 f 0.30—0.50, 4—6 f 0.18, 2—4 f 0.G Oranje Brillant 6S f 0.22, 46 f 0.120, 21 f 0.06; Pink Perfection 46 f 0.45, 2- f 0.06; Prince of Wales 6S f 0.35—0.38, 4 6 f 0.26, 2—4 f 0.14Peace 8—10 f 0.90—0, 68 f 0.55; Red Canna 6S f 0.70, 4- f 0.45, 24 f 0.08; Roem van Kennemerla 4—6 f 0.14, 2—4 f 0.05; Rose Pearl S- f 0.35, 68 f 0.22, 46 f 0.05; Red Empe 8—10 f 1.10, 24, f o.ai; Salmonea 6 f 0.18—0.22; Souvenir 8—10 f 0.45, d f 0.35, 4—6 f 0.24, 2—4 f 0.08; Scarletta 10 0.70, 668 0.35; Red Star S1 0.45; Schwaben S—10 0.50, 68 0.4 '4—6 0.26, 2—4 f 0.10—0.06; Panama 8- 10 1.—., 6—8 Ó.55; Niagara 8—10 1.1 Maidenblush 68 f 0.30; Venus 810 ƒ0.6 6—8 0.60, 4—6 'f 0.26; Vesuvius 8-1 0.55, 6—8 f 0.28; Wilbrink 8—10 0.3; —0.40, 6—8 0.2S—0.34, 4—6 0.25—0.1 24 0.06, White Giant 68 2.Wj 24 0.14; Yellow Hammer 810 0.( 68 0.45; Yellow Standard 24 O.tt Flawing Sword 0.300.35 per Liter; Wi 0.22 per Liter; Catharina f 2.90 per ter; Souvenir 0.55 per Liter; Rose P cose 5.003.40 per Liter; Golden W< 0.75 per Liter. Leverbare. America 12 op 3.20, li 12 1.S0—1.60, A thai an t a 8—10 0.35; I riot 12 op 2.20 1012 f 1.S0; Citrone 12 op f 2.10; Bar. Jos. Hulot 1012 f 1.7 Brillant 12 op f 2.30: Brenehleynsis 14 f 4.1012 f 0.95; Brimstone 12 op f 2.6 Catharina 1012 f 1.50; Duch. of York op f 3.20; Corry 1012 f 1.40; Empresi of India 12 op f 2.30, 1012 f 1.Ele tra 13 op f 4.Flaming Sword 10— f 1.10; Francis King 12 op f 2.40; Frai Pendeeton 12 op f 2.50, 10—12 f 1.50—1.3 810 f 0.75; Early Sunrise 12 op f 2.11 Flora 12 op f 3.40; Halley 12 op f 2.70 2.10, 10—12 f 1.—0.85, 8—10 f 0.45; Herm one 12 op 12 f 2.—., 10—12 f 0.S5, 8— f 0.400.50; Hesperia 1012 f 1.10, 8— 0.30; Jac. v. Beieren 14 op f 4.90, 12 c f 3.30; Isis 12 op f 2.50; Liebesfeuer 12 c f 3.70, 10—12 f .190—2.20; Master Wietf 10—12 f 1.70, 8—lOf 0.75; Mr. C. P. Alk made, 12 op f 3.904.60; Maiden blush op f 2.10 1012 f 1.Mar. Foch 12 f 2.60; Orange Brillant 1012 f 1.S 10 f 0.40; Odin 10—12 f 1.30, 8—10 0,1 Panama 12 op 6 f 4.90, 1212 f 4.10 12 f 2.10; Prince of Wales 12 op f 3.50, 12 f 1.30; Pink Perfection 12 op f 2.5( Princepine 1012 f 0.95; Pink Beauty op f 2.40, 1012 f 1.10; Red Canna 12 f 2.10, 10—12 f 1.40; Rubini 12 op f 2.! 1012 f 1.10; Red Emperor 1012 f 1.9 Rose Precosc 12 op f 2.20; Roem v. Kt nemerland 1012 f 1.30; Red Star 14 f 3.Red Empress 1012 f 2—.; Rj Mary 12 op f 2.50; Schwaben 14 op f S 12 op f 2.30, 10—12 f 1.S0; Scarletta 12 f 2.30; Souvenir 12 op f 2.10, 1012 f 1 8—10 f 0.40—0.60; Salmonea 8—10 f 0 Vanessa 1012 f 1.Venus 12 op f 1 1012 f 2.10; Vesuvius 1012 f 1.501 War 14 op f 2.90, 10—12 f 1.80, 8—10 f 0 Wilbrink 12 op f 2.1012 f 0.85; V Wigman 12 op f 2.40, 12—12 f 2.30, 10 f 1.70; White Giant 10—12f 3.50—3.20/ 10 f 2.—. De leverbare veiling ondervond eèK zins de terugslag van den ingevf^ vorst. De koopers hebben geen haast het weer naar vriezen staat omdat dan1- verzending niet zonder gevaar is. Groote bollen in de maten van 12 cJ en op waren zeer willig, het blijkt dat< steeds nog koopers voor zijn. Diverse bijgoed-artikelen werden aan? boden, die ook hun respectieve koop?' vonden. 4-

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8