Gem, Berichten. ScStr&iSe Huid Buitenl. Berichten. schildert de rust, die de hefrige bewogen heid vooronderstelt. En dan treft ons in eens daarlusschen een heel ander genre. De eigenaardige tonaliteit kenschetst ge heel derelfde persoonlijkcid, maar het onderwerp is geheel anders. Ik denk aan ..Begrafenis te Brouwershaven". Op den voorgrond het water met een paar vis- schcrsschuiten. Aan de overzijde de straat, waarover zich de stoet beweegt, de kist, gevolgd door een aantal mannetjes met hoogen hoed gedekt, wier loopen zoo karakteristiek is weergegeven. We dachten aan de boerenbegrafenissen zooals we die zoo herhaaldelijk in Friesland zagen. En in blanken zilvermist wazen de oude huisjes langs de straat. Mankes had zooiets kun nen schilderen. Het aandoenlijk gevalletje is niet ontbloot van zekeren humor en ook al weer meer dan een geval. We hebben bij deze schilderij even ge mediteerd: De schilder is een zoon van den kunsthandelaar Hidde Nijland van Dordrecht. Hidde is een echt Friesche voornaam. En Nijland ecu niet minder Friesche achternaam. Een ras-Hollander zou Nielard of Nieuwland heeten. Maar 't „Nijland" is in Friesland de oude bed ding van do Middelzee. En zoo vermoed ik dat de wieg van zijn voorvaderen ergens in Friesland heeft gestaan of in Gronin gen. Dit verklaart mij ook den zin voor strakke, verre lijnen en de nuchtere zin voor realiteit, die daarom nog niet van poëzie ontbloot hoeft te zijn en van fan tasie. De kunstenaar heeft trouwens ook Zuidelijke invloeden ondergaan. 't Zijn maar supposities Mooie stillevens hangen er ook. Eén i3 bizonder frappant. Op eeri tafel een paar oude roode boeken, heel oud, met aange vreten en verweerde ruggeneen paar Vlauwe portefeuilles er boven op en daar op een scheepje. Achter de tafel hangen oen landkaart en een kaart met seintee- kens. Men zie naar de groene reflexen over de tafel. Prachtig van coloriet is dit, een beetje nuchter, maar volkomen eer lijk. Van het mooie graphisch werk noemen wij in 't bizonder de houtsneden uit de oorlogsjaren, duikbooten, duikboot en mijn, waarbij de phantasie van den tee kenaar zich uit in grillig-demonische lij nen, we denken ook aan „loopgraven". Wat Nijland hierin met weinig weet te bereiken spreekt uit de houtsnede „fluit speler", ook uit „Smokkelaars" en „Paar tje". Dan vindt men er nog eenige aqua rellen en -verder een groote massa teeke- ningen in zwart krijt. Vele van deze tee- kerjingen zijn voorstudies van zijn schil derijen en geven dus een idee, hoe de kunstenaar zijn werk op zet. Zonder twijfel is Nijland doordat hij bij voorkeur ziju onderwerpen zoekt op tech nisch mechanisch gebied, evenals de jonge Bremmer oen figuur van groote beteekenis voor dezen tijd. Want ten slotte is de kunst er niet zflleen om beelden uit het verle den of uit de natuur te geven en daaraan het levensgevoel der menschen te vertol ken, maar haar roeping is tevens op een reflex van den tijd te zijn. En door middel van de oogen van den kunstenaar leert men zien dat de schoonheid overal te vin den is; zoowel in de strakke lijnen van de moderne scheepvaartswerken als in een zeegezicht van Mesdag of een tafreel van Van der Velde. De tijden wisselen en evenzoo de aspira- tiën der menschenmaar wie met verwon derde oogen 6taat voor een Egyptische piramide, moet ook gevoelig zijn voor de giganteskc en bijna demonisch aandoende lijnen van de machtige hefwerktuigen, om maar iets te noemen van de Rotterdam- sche haven. Is Nijland dan toch in zijn diepste we zen Romanticus, zooals zoovele nuchtere Friezen in wezen Romanticus zijn? N. J. SWIERSTRA. ONGELUKKEN. Doodelijk mijnongeluk. In de mijn Voccart, in de onmiddelijke nabijheid over de grens bij Kerkrade ge legen, geraakte de gehuwde mijnwerker F. L. onder vallend gesteente. Het duurde uren voor het slachtoffer bevrijd was. De levensgeesten waren reeds geweken. In de zelfde mijn had voor enkelo weken een gasontploffing plaats, waardoor zeven mijn werkers zware brandwonden opliepen. Doodelijk-? val. Op de mijn Carolus Magnus, even over de grens bij Rimburg gelegen, viel de 20- jarige mijnwerker Hemen van de kolen- wasscherij 12 M. hoog. De ongelukkigo kreeg een schedel-, arm en beenbreuk, en is aan de gevolgen overleden. Enke'e jaren her verloor zijn oudere broer in dezelfde mijn het leven. Verdronken. Te 's Gravenzande is de vrouw van schip per de Z. in den nacht van haar schuit ia het water gevallen en verdronken. Van de trap gevallen. Te Winschoten Ï6 gisteren de 63-jarige Jasper Folkringa, die jl. Zaterdag van een trap is gevallen, tengevolge van opgeloo- pen verwondingen overleden. Zijn gebit ingeslikt. Te Grevenbicht heeft de 30-jarige S. 's nachts zijn kunstgobiet ingeslikt. Hij werd ïn het ziekenhuis te Sittard opgenomen. Men vreest voor zijn leven. Hand verbrijzeld. De 3-jarige J. G. van de Bree was in de H"er Danse'straat te Rotterdam onder 'n sti'staanden wagen gekropen. De voerman wist dit niet en reed weg. Het kind is toen met de linkerhand onder een van de wie len terecht gekomen. Het handje is ver brijzeld. Het kind is in het ziekenhuis aan den Coolsingel tor verpleging opgenomen. Auto te water gereden. Bij Plesse, een dorpje onder den rook van Leeuwarden, is de auto van de heer B. S. uit Oosterbierum geslipt bij het ne men van een scherpe bocht en van den hoogen wal in de vaart gereden. De drie inzittenden, twee hoeren en een dame, konden met moeite gered worden. Zij kre gen geen noemenswaardige verwondingen. De auto werd vrij ernstig beschadigd. Kalveren door zwavelzuur verbrand. Toen jl. Zaterdag de tram van Balkbrug te Meppel arriveerde, bleek volgens de „Zw. Crt." dat oen groote flesch, inhouden de pl.m. 75 Kg. zwavelzuur, was omgeval len en dientengevolge leeggeloopen. Een elftal kalveren, die gebonden vervoerd werden, kregen daardoor zulke hevige brandwonden, dat ze in het keurlokaal on middellijk moesten worden afgemaakt. Het vleeseh werd voor de consumptie afge keurd. Het telefoontje van de politie. Zichzelf aangemeld. Verleden week maakten wij melding van de brutale oplichting van een financieels instelling te Rotterdam door een man, die namens de politie had opgebeld en „voor onderzoek" een bankbiljet van 100 gulden had afgedaald. Hij zeide, te komen namens een inspec teur van politie en werd geloofd, daar men door het telefoongesprek in de meening was komen te verkeeren, dat de politie w erkelijk had opgebeld. Maandag heeft zich bij de Amsterdam- sche politie de bedrijver van deze oplich ting gemeld. Hij motiveerde zijn vrijwillige aanmelding, door te zeggen, dat hij uit de kranten gelezen had. dat ziin signalement vc-Bpreid was, zoodat men hém als hij nn niet uit eigen beweging was gekomen, toch eer dozer dagen gearresteerd zou hebben. Hij is de 25-jarige chauffeur B. J. G., thans zonder vaste woonplaats. Het merkwaardige is, dat deze man zeer goed in politiekringen bekend blijkt te zijn. Hij woonde nagenoeg alle strafzittingen bij en kende de meeste inspecteurs van politie bij naam. Toert nu bekend was geworden dat er een politioneel onderzoek was bij een finanneele instelling, en hij wist, welke in specteur dit onderzoek verrichtte, kostte bet hem weinig moeite deze instelling op te bellen en den indruk te wekken, als bei- do de politie op daar zijn beweringen blijk gaven van goed op de hoogte te zijn met do zaak. Veelbelovend jongrr.en—h. Toen hij op het punt stond Busaum per trein te verlaten, heeft de politie aldaar een 15-jarigen jonren -■>. r'ie met 1700, ontvreemd uit de brandkast van zijn vader, de wereld wilde ingaan. Goede vangst Door de politie te 's-Hertogenbosch is aangehouden een fietsendief, die op 29 Februari aldaar een rijwiel ontvreemd had. De door hem opgegoven naam bleek valsch te zijn en vrij spoedig ontdekte men, dat men te doen had met een zeke ren A. J. de B., oud 32 jaar, chauffeur van beroep en wonende te Haar'em, die door tal van autoriteiten in den lande gezocht wordt, o. m. wegens diefstal, gepleegd te Bodegraven en Haarlem, verduisteri- pleegd te Woudrichem en velo soortgel ij he delicten in andere plaatsen. Hij zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Inbraak in esn gemeentehuis. Gisternacht is ingebroken in het gemeen tehuis te Heerlen. De dieven zijn binnen gekomen door het inslaan van een der rui ten. Aan verscliillendo afdeelingen is een bezoek gebracht, de daders vonden echter' niets van hun gading. De scheepsbrand te Rotterdam. Gelijk wij reeds in een gedeelte onzer vorige oplage meldden, is gisteren brand uitgebroken in het in de Maashaven te Rotterdam liggende Grieksche stoomschip Roces Vergottis. In den loop van den avond is men opge houden met spuiten en is men begonnen ook de lading uit ruim 5 verder te lessen. Met twee stralen op de waterleiding heeft personeel van de afd. brandbluschmiddelon wacht in het ruim gehouden. De haven dienst 2 is voorts den geheelen nacht langs zij van het Grieksche stoomschip blijven liggen om zoo noodig in te grijpen. Een ponlpboot zal worden gerequireerd, om het bluschwater, dat al vrij hoog in ruim 3 staat, weer weg te pompen. Aanvaring. Maandag is het stoomschip Sund bij het passeeren van do Koninginnehulpbrug te Rotterdam tegen het draaibare gedeelte van de brug gevaren. Een balk en wat ras terwerk zijn beschadigd. Het verkeer heeft geen stagnatie ondervonden. MAART IJSMAAND. Sneeuw en ijs in Friesland. Hier en daar wordt schaafcsengereden. In Friesland woedden gistermorgen sneeuwbuien uit het Oosten. Het zag er naar uit, dat er een flink pak zou komen. Ook heeft het in de vorige nachten flink ge vroren. Op slooten en ondergeloopen land ziet men de jeugd hier en daar weer schaatsenrijden. Schoepvaart gestremd. In de binnenwateren komt. reeds veel voor. Ook in het Tjeukcmeer is veel d f zoodat de vaart voor zeilschepen gestremd is. Vorstschade. In den omtrek van Breda hebben de vroege spinazie en de doperwtjes veel gele den door de koude der laatste dagen. Ijsdagen in Maart Het filiaal van het K. N. M. I. te Amster dam meldt ons: Zondag 11 Maart bereikte de thermome- DE 0CEAANT0CHT VAN DE SCHUTTEVAER. Toch met zijn vieren! De heer Schuttevaer bericht uit Londen: Als vierde lid van de bemanning van de reddingboot „Schuttevaer" is thans aange monsterd de heer Kruithof uit Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELING. 5102 verzacht en geneest men met^, Doos 30, Tube 80 ct. ter te Amsterdam 2.2 gr. C. is 23 gr. F. aU hoogste stand; het was dus een ijsdag. Als gewoonlijk duiken daarna berichten op, dat zelfs de oudsten van dagen zich zoo iets niet herinneren en als men dan do ge schreven statistiek te hulp roept om de on- gcschrevene te controleeren blijkt geheel iets anders. Te Amsterdam waren 18, 19, 20 en -21 Maart 18S8 ijsdagen met maximum-tempe raturen 1.4, 4.6, 1.6 en 1.0 gr. en minima 5.0, 6.0, 5.5 en" 2.5 gr. C.; ook 1 tot 4 Maart 1889 en 34 Maart 1S90 wa ren ijsdagen, terwijl in andere deelen van ons land 21 en 24 Maart 1899 bijzonder koul zijn geweest. Te de Bilt daalde 24 Maart 1899 de temperatuur tot 11.9 C. is 11 gr. F„ maar toch was die dag geen ijsdag. Er zijn menschen, die sommige dieren als goede weervoors:?ellers beschouwen. Het viel ons op dat de kieviten het ditmaal mis hadden; de vorige week waren zij in groe ten getale in de polders benoorden het Naardermeer neergestreken, maar te vroeg; Zondag 11 de:er zag men ze bij massa'd naar het Zuid-Westen een beter heenkomen zoeken. Een kranig staaltje van ambtelijke nauwgezetheid. Als historisch wordt ons verhaald, dat een rijksambtenaar (bij welk bureau zullen wij kieschheidshalve weglaten) van Rotter dam overgeplaatst werd naar Schiedam. Bij overplaatsing naar een andere gemeen te worden de verhuizingskosteu steeds ver goed. De betrokken persoon echter, die nog bij zijn ouders inwoonde, had niet anders dsn een tweetal keffers mede te nemen, we'ke heel zijn hebben en houden bevatten. Hiermede stapte hij dus welge moed te Rotterdam op lijn 8, welke hem voor 15 cent naar zijn nieuwe standplaats voerde. Eenigen tijd later bereikte hem van departementswege het. verzoek om zijn de claratie betreffende de verhnizingskostan in te dienen. Nauwgezet, als het een rijks ambtenaar past, declareerde de gelukkige aan het Rijk de solmma van 15 cent, zegge de reiskosten van Rotterdam naar Schie dam. Hij.had echter buiten den waard gere kend, want kort daarop ontving hij op nieuw een der bekende staatsfolianten. waarin hem nadrukkelijk werd medege deeld, dat zijn declaratie bezijden de waar heid was en niet met dc juiste berekening der verhuiskosten overeenkwam, doch 50 pet te hoog genoteerd was. Immers het Rijk vergoedt geen kosten „binnen" de gemeen te, en had de betrokken ambtenaar di'S niet mogen declareeren 'n trambiljet van Rotter dam stad naar Schiedam, dat 15 cent kost, doch s'echts van Rotte-dam-Hooge Boo- men naar Schiedam, welke rit voor één dubbeltje zegge 10 cent kon worden afge legd. Alzoo we-d den fraudeteuzen ambte naar a'snog in de gelegenheid gesteld, een gerectificeerde declaratie in te zenden. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van boekhouder-ad ministrateur aan de gemeente-lichtbedrij- ven te Breda hebben zich ver over de 100 sollicitanten aangemeld. ONGELUKKEN. SPOORWEGONGELUK IN SPANJE. 185 gewonden. Volgens een bericht uit Madrid aan het „Petit Journal" heeft bij Valencia een spoorwegongeluk plaats gehad, waarbij 185 personen gewond moeten zijn. Echter is niemand om het leven gokomen. Nadere bijzonderheden ontbreken. Auto-ongeluk, ldoode, 1 zwaar gewonde. Op den straatweg van Pinneberg naar Kummerfeld is een auto, die een anderen auto wilde passeeren, tegen een boom op gereden en geheel vernield. Van de twee inzittenden werd de eene, een 23-jarige koopman uit Hamburg op slag gedood, ter wijl ziju begeleider ernstig gewond is. Auto verbrand. 2 personen omgekomen Bij Lyon is een auto tegen een boom gebotst en in brand geraakt. Van de 4 in zittenden zijn er 2 verbrand, terwijl de 2 andere ernstige brandwonden bekwamen. Doodgevroren in de bergen. In de Hooge Tatra, nabij het Poolsche wintel-herstellingsoord Zakopane, doch op Tsjechoslowaksch gebied, zijn vier toeris ten omgekomen. Een van het viertal was in een sneeuwstorm bevroren, de drie an doren, die zelf nog met moeite vooruit kwa men, konden het lijk niet mee dahvaarts nemen. Zij mankte echter onderweg in een schuilhut melding van het ongeluk, waar op zij him weg vervolgden. Zij zijn echter niet in het dal aangekomen en zullen dus vermoedelijk evenens onderweg bevro ren zijn. ONTZETTENDE RAMPEN. INGEZONnEN MEDEnrg'lNG. DAM IN CALIF0RNIE DOORGEBROKEN. HONDERDEN DOODEN. Zeven plaatsen geheel verwoest. Uit Los Angeles wordt gemeld: Waar schijnlijk ten gevolge van een aardbeving is gistermorgen om 1 uur de dam bij St.- Francis van de Santa-CJara-rivier bezwo- kaen. Een geweldige waterval van ca. S M. hoogte en 3 K.M. breedte, stortte zich met groote kracht in de richting van de San Fernar.do-vallei, alles onderweg mee sleurende. Het plaatsje Fillmore cn veie andere plaatsen worden bedreigd. De te lefonische en telegrafische verbindingen zijn verbroken. Hoewel volgens de eerste berichten honderd dooden werden gemeld, is tot nu toe geen bevestiging hiervan, of een nader" bericht omtrent liet aantal slachtoffers ontvangen. De doorbraak heeft op 65 K.M*. ien Noorden van Los Angeles plaats gehad. Nader wordt uit Los Angeles geiheld: Niet-officieele berichten schatten het aan tal slac'htoffers der dijkbreuk op eenige honderden, terwijl sommige bladen het ge tal 500 noemen. De autoriteiten verklaren, dat de dijkdoorbraak moet worden toege schreven aan een wolkbreuk. De se'smo- grafen hebben geen aardschok geregis treerd. Naar schatting zijn dertig miiiioen kubieke meter water over hei land ge stroomd. Uit New Hall Wordt gemeld, dat tot dusver 63 lijken van slachtoffers van den watersnood gevonden zijn. Zeven plaatsen, ide zich bevonden op den 100 K.M. hree- den weg, waarlangs de geweldige s?ro<'m die zich bevonden op den 100 K.M. bree- vaagd. Te Kemp, waar een ploeg arbeiders door het water werd overvallen, zouden 150 dooden te betreuren zijn. Uit een nader ingesteld onderzoek blijkt, dat het aantal dooden in de Santa L'lara- vallei minstens tweehonderd bedraagt Naar gemeld wordt, zijn in het district Santa Paula de lijken van honderl slacht offers gevonden. Een later bericht schat het aantal doo den op vierhonderd. Duizend gendarmes handhaven de orde, terwijl duizend vrij willigers bezig zijn met het reddingswerk. DE RAMP TE SANTOS. Steeds breeder scheuren in den Monte Serrat. Het Casino op den berg in ernstig gevaar. De scheuren in den Mor.te Serrat blij ven geleidelijk breeder en diepr worden. Het Casino, dat op den top van den berg staat, een zwaar gebouw van gewapend beton gesteund door massieve pilaren, is nu geheel omring door scheuren, waarvan er een iets meer dan 'n meter van de mu ren van het gebouw verwijderd is. De in genieurs zijn ervan overtuigd, dat het ge bouw binnen de 24 uur moet ineenstor ten en men zal daarom, ten einde erger te voorkomen, waarschijnlijk de meest be dreigde deelen van liet Casino met dyna miet laten springen. De lijken, welke gisteren uit de puin- Iioopen zijn opgegraven, verkeeren in ver- regaanden staat van ontbinding en bedrei gen de stad Santos met een gevaarlijke epidemie. De haven van Santos. Zooals men weet, is Santos de grootste exporthaven voor koffie ter wereld. Het is ook de grootste haven van Bra zilië on één der voornaamste plaatsen in den staat Sao Paulo. De stad ligt onge veer 8 K.M. het binnenland in aan een bochtige rivier, op wier westelijken oever de havenwerken, met ongeveer 6 K.M. kade, zijn ingericht, waarachter 40 groote entrepots zijn gebouwd. Meer dan 30 stoombooten 4mnnen gelijk tijdig aan'eggen en dikwijls liggen er dan nog evenveel voor anker op de rivier. Éene spoorbaan verbindt de entrepots met het eindstation van den Sao Paulo- spoorweg. In het jaar 1925 zijn 2338 schepen de haven van Santos binnengeloopen en do in- en uitvarende tonnenmaat beliep in toaal 13 millioen ton. In dit jaar werden 9.100.000 zaken koffie tor waarde van 52 millioen p.st. uit de haven van Santos verzonden, daarvan gingen er 6 millioen zaken naar de Ver. Staten. De bevolking bedraagt 150.000 zielen en is in 15 jaren tijds met 100 pet. toegeno men. In den zomer komt een groot deel der bevolking van Sao Paulo het seizoen door brengen aan het gedeelte der stad, dat aan de zee grenst. De eigenlijke stad ligt onmiddellijk ach-" ter de handelsloodsen, zich zuidwaarts uit strekkend naar de open zee en Oost- en Westwaarts golvend tot aan den voet der heuvelen, die den achtergrond vormen van het panorama. Het is een van die heuvelen, die is ingestort* Wij geven op de vierde pagina een photo van dezen bekenden haven, AARDBEVING IN PERZIë. Het grootste deel der Perzische stad Nc- banden is door een, aardbeving ve,woest. Het aantal dooden is onbekend, doch men gelooft, dat het tamelijk groot is. 55-4Q-5Qct.p./£porid. 5fli—MM— "h'VDOÜVVE E<3BÈPTS VABAKS-FAL 3IEKEM Een olifant in de keuken. H ij houdt opruiming onder het vaatwerk. Een zekere mijnheer Way te Peckhai vond een dezer nachten, toen hij door g< ruisch in zijn keuken gewekt werd, ee vreemdsooi tigen indringer in dit huiselij "Tiei'igdom. Voor zijn verbaasde blikken vertoond zich n.l. een viervoetige bezoeker van meter hoog en, naar later uitlekte, va anderhalve ton gewicht. Do man die eerst dacht te droomen kieeg weldra zijn volle bezinning teru| toen het groote gevaarte met het slang vormigc verlengstuk van zijn neus hem hel gelaat bekittelde. Alsdan realiseerde- de heer Way zich dat de zonderlinge gast de we'bekende oli fant „Bébé" was, die dicht in de buurt vai het huis gestald stond. Het geval had zich als volgt toegdragen: „Bébé" was gelogeerd in een naburigei stal, zooals gezegd, zijn voeten waren ge kelend aan ijzeren ringen in den grond zoodat het onmogelijk scheen, dat hjet kost bare beestje (het is 12.000 gulden waard) ongemerkt de vlucht zou kunnen nemen. Niettemin sliep toch gewoonlijk de op passer van den olifant bij zijn bescherme ling om eventucele uitbrekingspogingeE te voorkomen. Ditmaal echter was de oppasser toeval lig door een telegram aan het ziekbed van een bloedverwant geroepen, van welke gelegenheid „Bébé" gebruik maakte om a! zijn ketenen te verbreken en de staldeul met- een fikseh duwtje te openen. Eenmaal in vrijheid, begaf 't dier ziel naar het erf van den heer Way en brak d< keukendeur open. In de keuken zag „Bébé' dat alle toebereidselen getroffen warei voor een gezelig ontbijt. Hij vrat dus on te beginnen de helft van het tafelkleed d en trok koppen en schotel» undeie kt,, kengerei op den grond waarna hij de schei ven nog eens terdege fijnstampte. Daarna begon hij zijn aandacht te wij- den aan een cake, toen de heer des huizes binnentrad. Met veel moeite slaagde deze tenslotte erin, den olifant naar zijn stal terug te brengen. De keizerschepen in het Neir.i-meer. De pompen reeds opgesteld. Men schrijft uit Rome aan de „Msbd. 'l De voorbereidende werken voor het lick ten der veel besproken oud-Romeinsch schepen van keizer Tiberius, die op den b( dem van het meer van Nemi liggen, vorde ren snel. De plaatsing der kolossale machi nes, bestemd om binnenkort het meet leej te pompen en het water langs den aloudei Romeinschen afvoerweg te verwijderen, ii bijna gereed. Vier groote pompen met motoren zijn gi plaatst op zware ijzeren constructies bj het bassin, waarin het uitgepompte wate zal vloeien. De zware buizen, die he meerwater in het bassin moeten voeren zijn aangebracht. Binnen enkele dagen zul len ook de buizen, die tot in het meerwate. reiken en het eerst het water opnemen, aangebracht zijn. De oude Romeinsehe water-afvoerlei ding waarlangs het opgepompte water ook nu wordt verder gebracht, blijkt op eenige plaatsen een restauratie noodig te hebben .Stoutmoedige onderzoekingen van mannen die er zich in gewaagd hebben, t-oonden dit aan: bier en daar was de opening ver. kleind door verzanding. Een en ander zal spoedig in orde gebracht .worden, zoodat binnenkort niet de uitpomping begonnen zal kunnen worden. Levendige belangstelling lieerscht voor het werk, niet aleen in de plaatsjes rond' om het Nemi-meer zelf, maar ook in Rome, Massa's nieuwsgierigen begeven zich dage* lijks per tram of auto naar Genzano, een plaatsje ock aan het meer gelegen, om de voorbereiding der pompwerken in oogen- schouw te nemen. De wijnkoopers in al de Casselli Romani, beroemd om hun voortref felijke wijn, varen er wel bij. Het Nemi- water is mooi om te zien, maar de wijn- drinkers hebben toch nog meer oog el smaak voor het heerlijk druivennat! Mussolini zelf zal bij het in werkinj stellen der pompen tegenwoordig zijn. Hi zelf zal den datum bepalen, welko zeke vallen zal vóór 1 April, naar men zegt. D Romeinen zijn bang voor „pescidi aprile (Aprilgrappen) en het Nemi-meer moes eens in plaats van schepen slechte pes( (vissehen) bevatten! Kisten goud te water gevallen. Uit New York wordt gemeld, dat Maan dag bij het lossen van goud uit het lts- liaansche stoomschip „Roma" twee kisten, elk met 255 pond goud, te water zijn ge raakt. Het gelukte een der kisten r't defl modder op te die. en. Hoewel de duiker» een geheelen dag werkten, kon de anders kist evenwel niet worden gevonden. D* waarde bedraagt 11.500.—.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6