Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein gegrepen. De chauffeur zwaar gewond. Zaterdagmorgen heeft een zandtrein, ko mende van Leeuwarden, bij den overweg Metslawier een vrachtauto aangererle i, die toebehoorde aan Gebr. van der Ley van Oosternijkerk. De auto werd totaal versplinterd. De chauffeur, de 36-jarige D. B„ gehuwd en vader van 3 kinderen, werd in zorgwekkenden toestand opge nomen en is naar Leeuwarden overgebracht De oorzaak van het ongeval is onbekend. Auto door een tram gegrepen. De chauffeur het slachtoffer. Nabij Roden is bij den tramoverweg een auto van de Coöp. fabriek v. melkproduc ten te Roden Vrijdagmiddag in aanrijding geweest met de tram Drachten—Groningen.' De auto werd geheel verbrijzeld. De chauffeur G. Baring kreeg ernstige inwen dige kneuzingen. Paard en wagen in botsing met een tram. De voerman stelt zich in veiligheid. Vrijdagavond kwam te Druten, bij het café G., waar de tramlijn van achter een schuur, dwars over de itraat loopt, de Maas- en Waalsche stoomtram in botsing met den fruit wagen van v. d. Bosch uit Dreumel. De voerman wist bijtijds van den wagen te springen, van de twee paarden werd er een den poot afgereden; het an dere dier werd nog eenige meters door de locomotief meegesleept en ernstig gewond. De beide dieren werden afgemaakt. EEN DOODELIJKE SPRONG. Door een glazen dak gevallen. Te Zaandam is Zaterdag aan de artil lerie-inrichtingen aan de Hembrug een ernstig ongeluk gebeurd. Op het dvak van de ijzergieterij was een tweetal arbeiders bezig ijzeren platen aan te brengen. De 19-jarige R. de Rooij sprong, om de ijze ren platen makkelijker naar boven te krij gen, op een lager gelegen dak, waardoor hij het ongeluk had op een glazen lucht koker terecht te komen, ten gevolge waar van hij van een hoogte van 15 meter naar beneden viel. De jongeman was op slag dood. ONDER VALLEND ZAND BEDOLVEN. Een arbeider gedood. Zaterdagmorgen is den daggelder D. Roelofsen uit Ederveen een ernstig onge val overkomen. Nabij de boerderij van Langelaar aan den Munnikenweg onder Renswoude was R. met een tweetal per sonen bezig zand en leem uit te graven. R. was op een diepte van eenige meters, toen plotseling ->or tot nog toe onbeken de oorzaak een *der kanten inviel. R., die dit zag aankomen, trachtte nog te vluch ten, maar het mocht niet meer baten. Hij werd onder de massa vallend zand bedol ven. De in de nabijheid werkende personen schoten toe en probeerden R. uit te graven. Na langen tijd gelukte dit, doch de ont boden geneesheer kon slechts den dood constateeren. R. was gehuwd en ruim zes tig jaar oud. ERNSTIG VERGIFTIGINGSGEVAL'. Twee kinderen overleden. In het gezin van G. N. te Bemmel heb ben zich vergiftigingsverschijnselen na het gebruik van worst voorgedaan. Twee kinderen van 3 en 6 jaar zijn na het eten van de worst plotseling overle den. De vader werd ernstig ongesteld, terwijl een 1-jarig kind na gebruik van de worst hevig begon te braken, hetgeen zijn behoud was. De worst is naar den Keuringsdienst te Arnhem opgezonden. Slachtoffers van het verkeer. Een doktersauto te water. Op den Rotterdamschen weg te Delft nabij de Zweth is gistermiddag een auto, bestuurd door een Rotterdamsch genees heer tengevolge van de gladheid van de straat in den langs den weg loopenden sloot gereden en over den kop geslagen. De bestuurder kwam met een nat pak en den schrik vrij, doch zijn echtgenoot e sloeg met het hoofd door de voorruit en kreeg diepe snijwonden aan het gelaat. Met een passeerenden auto is de ge wonde, die hevig bloedde, naar Rotterdam vervoerd. Tusschen de buffers gedood. Te Hoensbroek is de 18-jarige C., wo nende aldaar, bij het laden van kolen tus schen de buffers van twee wagons geraakt en doodgedrukt. Ernstig ongeval. Te Middelburg is in het ziekenhuis op genomen, de 17-jarige landarbeider M. uit Ouwerkerk, waar door een drijfriem van een motor een oog werd uitgeslagen, terwijl het andere ernstig werd gekwetst. Vrouw in brand. Mej. C. Poortenga te Middelstem is bü het aanmaken der kachel in brand geraakt, llaar toestand is zorgelijk. DE DISCONTOBANK VOOR CREDIET- INSTELLINGEN TE 's-GRAVENHAGE. De directeur gearéesteerd. Verdacht van bedriegelijke bankbreuk. Eenigen tijd geleden is de Disconto- Bank voor Credietinstellingen in de Anna Paulownastraat te 's-Gravenliage, waarvan de bekende heer Liebermann directeur is geweest, in staat van faillissement ver klaard. De rechtbank had toen aangeno men, dat de Veendammer-Hynotheekbank nog een vordering had op de Disconto-Bank van ongeveer 3 millioen gulden. Onder de activa van de Disconto-Bank was echter een vordering van ruim 2 millioen op den heer LiebeTmann, den vroegeren directeur dier bank. Zooals bekend, is na den heer Lieber mann als directeur bij de Disconto-Bank opgetreden, de Haagsche advocaat mr. L. P. D. Gebleken is, dat mr. D. in die kwaliteit de vordering op den heer Liebermann dezen heeft, kwijtgescholden. De Officier van Jus titie heeft dit beschouwd als bedriegelijke bankbreuk, waarvoor mr. D. verantwoor delijk moet worden gesteld. Op vordering van den Officier heeft de rechtbank een bevel tot bewaring uitge vaardigd tengevolge waarvan mr. D. Vrij- dagvond in zijn woning is gearresteerd. Hij is in het Huis van Bewaring opgeslo ten. Zooals men zich herinnert is mr. D. ook in verband met bankaangelegenheden on langs te Amsterdam in bewaring gehouden, doch later weer op vrije voeten gesteld. BANKEN OPGELICHT VOOR ƒ73.000.— Met een vervalschten credietbrief. Een drietal bankinstellingen in Amster dam, Utrecht en Den Haag is het slachtof fer geworden van een bedrieger, wien het door het toonen van een vervalschten cre dietbrief gelukt is, zich meester te maken van een bedrag van ruim 73.000, aldus meldt „de Crt.". Deze oplichten is in het bezit van een credietbrief ten bedrage van 3000 dollar van -de National City Bank of New-York, hem afgegeven door het bij kantoor te Genua van deze bank. Door nu het bedrag van drieduizend dollar te ver- valschen in vijftigduizend dollar is de man er in geslaagd een bankinstelling te 's-Gra venhage voor 11.500 dollar, een bankinstel ling te Amsterdam voor 8000 dollar, en een te Utrecht voor 23.700 gulden, waaronder zich 17 biljetten van 1000 bevonden, op te lichten. In laatstgenoemde stad werd de politie het eerst door de betrokken bank ge waarschuwd, en werd tevens het hier vol gende signalement van dezen oplichter op gegeven. Het luidt: Duitsch sprekend als heer gekleed persoon, naar schatting 35 jaar oud, lengte pl.m. 1.70 M., bleek gelaat met donkere uitdrukking, zonder baard of knevel, met goed verzorgde handen en lange nagels aan een der handen eenige ringen, gekleed in donkere overjas met di to gleufhoed, sterk geparfumeerd. INGEZONDEN MEDEOEELING. FEUILLETON. HET HUIS OM DEN HOEK Uit het Engelsch van: Louis Tracy. (Nadruk verboden). H) Je bent heel eerlijk geweest, Betty Jackson, zei Armathwaite, terwijl hij kalm in de verwonderde oogen van het meisje keek, en ik geloof, dat ik nu niets meer te vragen heb. Er zijn enkele dingen, die ik niet begrijp, maar ik kan er ook niet naar informeeren, want niet alleen, dat miss Garth niets van een sterfgeval in haar fa milie afweet, maar ze is er vast van over tuigd, dat haar vader gezond en wél is. Daar moet ergens iets niet in den haak zijn, maar 't is mijn zaak niet, noch de jouwe, om dat zwakke punt op te sporen. Nu ben ik er voor, dat de jonge dame Elm- dale zal verlaten met hetzelfde blijmoedige geloof, of met dezelfde onwetendheid, waar mede ze hier kwam. Met andere woorden, ik vind, dat èn jij, én ik, èn je moeder geen woord over den zelfmoord van mr. Stephen Garth moeten spreken. Als zijn dochter ge looft. dat hij leeft, dan zou het wreed van ons ziin haar te vertellen, dat hij dood is. Maar hij is dood, mijnheer. Ik heb hem zelf in zijn doodkist zien liggen, zei Betty ernstig. Dat wil ik niet tegenspreken. Mijn eenige wensch op dit oogenblik is, dat we 't meisje, dat nu boven slaapt, niet ongeluk kig maken. O neen, mijnheer! Ik denk er niet aan om op die manier tegen haar te spreken. Prachtig. Maar als je dan niet uit je rol wil vallen, moet je beginnen met je zelf nu dadelijk in te prenten, dat je maar gedroomd hebt. dat je iemand in een dood kist hebt zien liggen. Maar dat heb ik niet gedroomd, hield Betty aan. Want-, mijnheer, 't heele dorp wist Daar twijfel ik hoegenaamd niet aan. Maar de zaak is deze: is 't je plan, miss Meg's argwaan op te wekken en haar ver driet aan te doen, door haar te vertellen, dat haar vader zich twee jaar geleden heeft opgehangen in de hall van dit huis. Of wil je haar in haar geloof laten, dat hij leeft? Ja, mijnheer, dat beloof ik U. Ik bpn blij, dat je er net zoo over denkt als ik. Miss Garth zal vandaag of morgen weer weggaan. Tot zoolang moet je op je tong passen. Ga nu naar je moeder en vertol haar, wat ik gezegd heb. Als ze jou en mij helpen wil, dan moet ze hier ko men, en voor de huishouding zorgen. Ilc zal haar en jou goed betalen. Maar mijn in structies moeten letterlijk worden opge volgd. Wanneer ze weigert, of zich niet in staat voelt, om met mijn wenschen reke ning te houden, dan komt ze hier niet over den drempel, begrijp je dat goed? Toen de beide vrouwen na een paar mi nuten terugkwamen, wist hij, dat. hij de ern stigste hinderpalen uit den weg geruimd had. Vrouw Jackson was een schrandere Yorkshire-vrouw, en ze had niet veel woor den noodig, om te begrijpen, waar haar be lang lag. Goeden morgen, mijnheer, zei ze opge- Branüen. Zaterdagnacht ontstond door onbeken de oorzaak brand in het perceel Zeestraat. 56 te Beverwijk, waarin o.a. gevestigd is de schoenmakerij van „de Roode Laars' van den heer K. Het vuur bleek te woeden op de bovenverdieping, bewoond door het gezin van den heer M. De bewoners wer den omstreeks 1 uur gewekt door het knet teren der vlammen. Aanvankelijk meenden ze dit geluid te moeten toeschrijven aan een hagelbui. Toen zij de hun bijna nood lottig geworden positie ontdekten, konden zij zieh slechts in nachtgewaad in veilig heid stellen. De brandweer, die met 3 slangen op de waterleiding werkte, was te half vier het vuur meester. Ze weTd zeer in haar werk belemmerd doordat tengevolge van de vrij strenge vorst de straat in een spiegelglad de ijsbaan was herschapen. De bovenver dieping brandde geheel uit, terwijl de schoenmakerij zware brand- en water schade bekwam. Verzekering, dekt de schade. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in de garage van den expediteur W. P. Klein te Hilversum, waarin twee hem toe- behoorende vrachtauto s stonden. De gara ge was het eigendom van de N.V. Openbare Leeszaal en Bib'iotbeek. Eén der vracht auto s was door onbekende oorzaak in brand geraakt. F.r bestond geen gevaar voor de naastliggende leeszaal, maar de brand weer, die spoedig ter plaatse was, wist het vuur tot de garage te beperken. Deze en de daarin aanwezige vracht auto s zijn verbrand. Inbraak. Te Herpen hebben verschillende inbra ken plaats gehad. Bij den molenaar v. Rus- sum is alles overhoop gehaald en 10 ont- vremd. Rij J. Liefkens werd een kast open gebroken en een bedrag van f 100 alsmede een horloge gestolen. Tn de Bijz. Jongens school werden postzegels en een kistje sigaren ontvreemd, bij den slager J. v. d. Berg ham en vlcesch. Tn de St. Annakapel werden de offerblokken geopend en ge licht. Van de daders geen spoor. Diefstal en verduistering. Men meldt, uit Bathmcn: Zekere P. die sedert Maandag verdwenen was, werd Za terdag door de rijkspolitie gearresteerd. De man afkomstig int Colmschate^ wordt verdacht van diefstal en verduistering. Kostbare steur. De stoomtreiler Lt. Gen. den Beer Poor- tugael heeft te IJmuiden een steur aan gebracht welke niet minder dan 127 kilo gram woog en bij verkoop ruim twee hon derd gulden opbracht. DE 0CEAANT0CHT VAN DE SCHUTTEVAER. Het eerste gedeelte van de reis. Van alle kanten medewerking. Omtrent het oponthoud, dat de „Schut- tevaer" ondervindt, verluidt, dat heden de laatste herstollingen zouden gedaan wor den. Nu de radio-installatie weggebroken is, kan de bemanning zich veel makkelijker bewegen en vol ongeduld ziet de heer Schuttevaer dan ook reeds uit naar het oogenblik waarop hij de reis naar Ame rika zal kunnen voortzetten. De bemanning zal uit drie leden bestaan. De tweede-stuurman Gelissen heeft plech tig moeten beloven geen last meer van zeeziekte te zullen krijgen! De zoon van den heer Schuttevaer, die momenteel ook in Engeland vertoeft, zal dus niet meegaan. De oude heer blijft bij zijn weigering; zijn parool is: „Alleen ervaren zeelui aan boord". Nu de radio-installatie uit het bootje verwijderd is, verwacht kapitein Smit ook, dat de kompassen beter zullen werken. Ge durende den overtocht van Hoek van Hol land uaar Engeland heeft men deze na melijk niet. kunnen gebruiken, doordat zij beïnvloed werden door het radio-toestel. Reeds spoedig na het vertrek van Hoek van Holland op den fraaien Zondagmor gen van 26 Februari bleek, dat het onmo gelijk was op kompas te varen. Nadat het vuurschip „Maas" gepasseerd was, heeft men toen het vuurschip „Schouwenbank" opgezocht, dat de „Schuttevaer" 's nachts op een afstand van een paar mijl voorbij voer. De wind wakkerde toen tot een koelte en er werd verder gezeild in de peiling van het vuurschip „Noordhinder". Van daar stak kapitein Smit over naar Enge^nd, maar doordat de kompassen on bruikbaar waren, bereikte de „Schutte vaer" de Engelsche kust te Noordelijk, zoodat men nog een dag moest varen eer het vuurschip „Galloper" gepasseerd werd. Te Londen ontvangen de krasse heeren Schuttevaer en zijn mannen van alle kan ten hartelijke belangstelling en medewer king, vooral ook van de bemanning der Batavierbooten. Speciaal wortd vermeld de hulp van kapitein Swart van de „Bata vier IV". Batavierbooten. Speciaal wordt vermeM dezer dagen de „Schuttevaer"-opvarenden niet minder dan tien pond tabak ONGELUKKEN. BERGINSTORTING IN BRAZILIë. ER ZOUDEN 300 PERSONEN GEDOOD ZIJN. Uit Santos wordt gemeld, dat een ge deelte van een berg is verzakt, waardoor talrijke huizen door de aardmassa's be dolven werden. Er zouden hierbij driehon derd personen om het leven gekomen zijn. Nader wordt uit Rio de Janeiro gemeld: Te Santos heeft een ramp plaats gehad door een gedeeltelijke verschuiving van don berg Montesarat. De ramp te Santos moet Zaterdag om 5 uur 20 hebben plaats gehad. Hoewel er reeds te voren teekens waren waargeno men, die er op wezen, dat de bergwand zou kunnen verschuiven, bleek toch uit niets, dat onmiddellijk gevaar dreigde. Plet lijdt geen twijfel dat vele inwoners der geteisterde wijk in bed lagen te slapen toen de ramp zich voordeed. Onder de bij na verwoeste gebouwen moet ook het Santarosa ziekenhuis zijn, en naar men meent bevinden zich velen der daar ver pleegden onder de dood en. Hoewel Santos op meer dan 309 mijl afstand van Rio is gelegen, heeft, de catastrophe de grootste verslagenheid in de hoofdstad teweegge bracht. De berg Monserrat is ongeveer in het midden van Santos, de grootste uitvoer- haven van koffie der wereld, gelegen. net aantal slachtofers loopt in de hon derden. JAPANSCHE SCHEPEN VERGAAN. 164 n*an verdronken? E^e n A m er ika ansche boot vermist. Een orkaan, die gepaard ging met he- vïgen regenval, heeft Zondag aan de Oceaankust van Japan gewoed. Gemeld UIT DE RADIOWERELD. Programma's voor Dinsdag 13 Maart. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Groeneveld. 3.004.00 Knipcursus door Mevr. Leeuw van Rees. 5.307.15 Concert door het Omro orkest. Rich. v. Helvoirt-Pel, bariton. 7.15—7.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politieberichten. 8.15 Kamermuziek door de Kamermiu vereeniging. Het Concertgebouw-Sex Kamer-orkest. Mevr. A. Reddingius, z; Het Concertgebouw-sextet bestaat uit Spaanderman, piano. N. Klasen, fluit, Blanchard, hobo. W. Broken, clarinet, Tak. Waldhoorn; J. S. de Gwen, fagot- sterkt tot kamer-orkest met: F. Helmi viool; Mevr. E. Lysen, harp; M. Lovenss cello; M. Noorderwier, fluit; W. Pei moor, hobo: P. Elders, fagot; R. Sell, w hoorn; D. Uleman, clarient. 10.10 Persberichten. Huizen, 341 M. (n a 6 uur 1950 M.) 12.30 Tijdsein. 12.301.30 Lunchmuziek door het „Winkels" (K.R.O.). 5.30—6.30 Dinermuziek. 6.307.00 Esperantoles. 7.00—7.30 Engelsche les voor beginne 7.35—8.00 Cursus Kerklatijn door Speet. 8.00—9.25 K.R.O. Uitzending uit de Dominicuskerk te Amsterdam. Koor o. G. H. Kimmvzer, Evert Haak, organist. R. O.-kwartet. Vastenmeditatie door I toor Th. J. van Noort te Langendijk. 9.30 Concert i. d. St. Dominicusk* Wijngaarden, le viool, H. Tibbe, 2e viool Wagcmnker, cello. Frouwe Boomgaard, no. (L. Wijngaarden, alt). Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Het Violet Pasey Trio. I.202.20 Dansmuziek. 2.50 Muziekles. 3.35 Concert. 3.40 Fransche les. 4.10 Muziek. 4.20 Orkest-concert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkestconcert. 5.20 Boekbespreking. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing. 7.35 Piano-concert. 7.45 Lezing: Sophocles. 8.05 Licht orkestprogramma. R. Clay tenor. 8.20—8.50 Lezing: Problems of heredi 8.50 Vervolg concert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Muziekcauserie. 9.55 Nieuwsberichten. 10.00 „The land of hearts desire", sc van Yeats. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o - P a r i s, 1750 M. 10.5011.00 Concert. 12.502.10 Orkesttconcertt. 4.05—5.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Concert. Een werk van Mirbeau en „Festival" van Audran. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.20—6.20 Orkestconcert. 6.507.50 Kamermuziek Capel-lcwarte 8.209.20 Kamermuziek van Engels componisten. Londener kamer-orkest Londen). 9.40 Sluiten. Konigswusterhausen, 1250 (Zeese n). II.20—7.05 Lezingen en lessen. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Sluiten. Hamburg, 395 M. 3.35 Voorlezing. 5.20 Walsmuziek door orkest. 7.20 Vroolijke liederenavond. 9.20 „Reklame", schets. 10.50—11.50 Dansmuziek. B r u 8 s e 1, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.20 Kamermuziek (van Londen). 9.2510.35 Concert, Mile. Brunien, z Kwartet van Luik. Accordeonsolo. wekt. Betty heeft me verteld, wat u ge zegd hebt, en ik geloof, dat u 't bij het rechte eind hebt. Op welken tijd wenscht u 't ontbijt, en wat moet ik voor u klaarma ken? Armathwnit knikte goedkeurend. We zullen.prachtig opschieten met ons drieën, lachte hij. Nu, Betty, breng wat water in een van de slaapkamers, en wanneer je miss Garth roept, haal dan met een even mijn reisneeessaire, die op de tafel staat. Zij zal je moeders vragen over het ontbijt wel beantwoorden. De tijd, die haar schikt, is mij*ook goed. En laten we alle maal zoo vroolijk kijken, alsof er binnen de 1000 mijlen geen spook bestond. Deze zinswending bracht hem de woor den van clen oudsten Walker in de gedach te: Elmdale ligt op acht mijl afstand van Nuttonby en duizenden van iedere an dere plaats. F.ii in dat afgelegen gehucht aan don rand van het meer had zich een afschuwelijke tragedie afgespeeld. Een spook bij daglicht had het spook vervangen dat bijgeloovige dorpsbewoners op zomer avonden plachten te zien. Lag 't op zijn weg, vond Avmathwaite, om dezen nieuwen boozen geest uit te bannen? Hij wist het niet. In ieder geval moest Marguerite Garth eerst gced en wel weg zijn. Dan zou hij zoo voorzichtig mogelijk onderzoek doen naar <'e geschiedenis van den man, die vrouw Jml.son eens naast de klok had zien hangen. Toen de gong voor het ontbijt ging, en hij de eetkamer binnentrad, schrok hij even. Hij had zijn ongenoode gast verwacht in mannenkleeren, zooals hij haar den vo- rigen avond gezien had. Nu werd hij be groet door een glimlachend en alleraan trekkelijkst jong meisje, die een mousseli nen japon scheen genomen te hebben uit den voorraad in de kleerkast, en wier pi kant gezichtje omlijst was door een weelde van bruine lokken, die haar buitengewone schoonheid nog verhoogden. Vijftien jaren van harden arbeid in het Oosten had Ar mathwaite maar weinig gelegenheid gege ven, zich voor vrouwen te interesseeren. Hij had in dien tijd maar weinig vrouwen uit zijn eigen land gezien, en hij persoonlijk z^u een vrouw bepaald als een bclommering voor zijn werk hebben beschouwd. Daarom was het wel heel vreemd, dat zijn eerste ge dachte was, dat een zekere Percy Whitta- ker ,dien hij waarschijnlijk nooit in zijn le ven ontmoeten zou, een benijdenswaardige kerel was. Hij fronste de wenkbrauwen over de ongerijmdheid van deze gedachte, en 't meisje dat, hem de hand toestak, zag deze gezichtnitdrukking. Vindt u 't niet prettig om me te zien? riep ze uit. Ik dacht, dat u met smart op me zat te wachten. Betty vertelde me, dat u al op was, voordat zij kwam, en ik heb een onmenschelijken tijd noodig gehad, om me te kleeden. U zult wel gepopeld heb ben van verlangen naar 't ontbijt. Ik grijp deze gelegenheid graag aan, om u te vertellen, dat ik blij ben u te zien. Maar is 't geen verschrikkelijke ont dekking, dat er zoo maar een meisje bij u is komen binnen vallen? Arme man, U huurt een huis ergens buiten, om naar har telust te kunnen visschen, en 't noodlot dwingt u, om voor gastheer te spelen. Ver geet de herbergzaamheid niet, want hier door hebben sommigen onwetend engelen geherbergd. Is dat niet een citaat uit de „Spreuken"? Neen, 't staat in een van de brie aan de Hebreeen. Zij trok haar wenkbrauwen samen. Ik dacht ook al, zei ze, ik ken boek „Spreuken" heel goed, en dit he nerde ik mij niet. Als 't uw plan was, 'n hatelijkheid te zeggen, was 't beter, te herinneren aan „het is beter te wo op eenen hoek van het dak, dan met t kijfachtige huisvrouw, en dat in een van gezelschap". Houdt a van koffii van thee? Van allebei. Door elkaar? Vrouw Jackson kende smaak niet, daarom zei ik haar, dal maar eens verkwistend moest zijn. Dan zal ik de koffie probeeren, al u belieft. 't Was een ongekende sensatie voor 1 zulk opgewekt en bekoorlijk gezelst aan tafel. Margurite Garth had klaarblijkelijk nachtelijke ervaringen verbannen naa eeuwige vergetelheid. Ze lachte zoo lijk, en scheen zoo op haar gemak, ze bij een ouden vrind te gast had. Betty en ik hebben samen over praat, vertelde ze. Wij war en t' over dat u niet half zoo streng bent, als i uit ziet. Maar ik kan niet zoo goed rf als u; wilt u me daarom eens vertel hoe ik u moet noemen? Bob. Mijnheer Bob? Neen. Zooals u weet is Bob een kleinwoord van Robert. Maar Robert wat? AUecn maar Bob. (Wordt vervol!

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6