Even Dim? Uit de Rijnstreek naar I VITRAGlj wanaftfets. KARPETTEN vanaf f4.95 Burgerlijke Stand. lig mogelijk helpen der leden. Voor ge meenschappelijke rekening zijn ook eene belangrijke partij tc veld gekeurde poot- aardappelen Eerstelingen aangekocht ge worden. De ervaring heeft ons echter ge leerd, dat, willen wij hiermede voortgaan, liet eiscli zal zijn, hiermede veel vroeger te beginnen, om niet de kans te loopen dat de hoogste cijfers zijn uitverkocht. Het omzetcijfer heeft bedragen 278538.53 te gen 240728.25 in het jaar 1926, een hoo- ger veilingbedrag dus van 37812.28. Hier toe hebben do aardappelen belangrijk bij gedragen. Moest jaren aaneen geklaagd worden dat deze teelt geen loonend be staan opleverde, hierop maakte dit jaar zeker een uitzondering. De prijzen zetten bij den aanvang goed in, zoowel van Due of York Eerstelingen als eigenheimers en bleven tot het einde gehandhaafd. Het ge was der vroege aardappelen was slechts matig, dat der eigenheimers goed. Van vroege aardappelen werd totaal aange voerd 502400 K.O. van eigenheimers 268750 K.G. Vroege aardappelen gaven eene vermindering van het aantal K.G., eigenheimers werden nog nooit tevoren zooveel aangevoerd. Het is dan ook thans wel gebleken dat ook in de maand Sep tember voldoende koopors voor dit artikel aanwezig zijn. Het is dan ook de ervaring die het bestuur er toe heeft gebracht u in deze vergadering voor te stellen, het veilen van aardappelen verplichtend to stellen tot 1 October van ieder jaar. Van bospeen was de aanvoer aanmerke'ijk hooger dan in 1926 en klom tot 460835 bos, het ver handelde voor de conservenfobrieken was lager dan vorig jaar. De handel van peen was voortdurend flauw, voor exoort werd weinig gevraagd zoodat de binncnland- eche markten als Amsterdam en den Haag meerdere malen overladen werden. Het voornaamste product der veiling, namelijk bloemkool stelde ieteur, zoowel in het gewas als in kwaliteit en prijs. Hoewel er meer was geplant dan vorig jaar, kwamen ruim 200.000 minder ter vei ling en de kwaliteit was over het alge- jneen lang niet gelijk aan die van vórige jaren. De voornaamste reden die hier voor kan worden opgegeven is de voort durende natte zomer en nazomer geweest, vooral de nakool heeft hiervan veel gele den. Ook in deze streek komt hoe langer hoe meer, vooral in de vroege bloemkool, de draaihartigheid voor; een ziekte, Xvaarvoor de juiste bestrijdingsmiddelen nog niet zijn gevonden. De prijzen zijn niet hoog geweesttoch behoeven dege nen, die niet al te veel met tegenspoe den hebben tc kampen gehad, niet van verliesgevend te spreken. Van Roode kool kwam ter veiling 68557 stuks en 368S3KG., deze was evenals het artikel uien waar van 129190 KG. werd aangevoerd, zeer ge vraagd me' voortdurend oploopende prij zen. Ook Gele en Groene kool waren beter gevraagd dan wij gewoon zijn, cu de aan voeren bedroegen hiervan 76350 en 19456 stuks. Hieruit blijkt dus dat voor en te genspoed elkander ook in 1927 hebben af gewisseld. Voor de vereeniging is het een zeer gunstig jaar geweest. De Balans- en Exploitatierekening geven ti een behaalde winst te zien van bijna ƒ3400 en daaren boven is dan gerekend op een aflossing van f 1500 op de Obligatieleening. In deze vergadering vraagt 'nog een belangrijk punt uwe aandacht, het is de invoering van uniformfust. Ik wil de besprekingen ïiiet vooruitloopen, maar wel zeggen, dat ik hoop dat dit voorstel zal worden aan genomen. (Wor3t vervolgd). DE KWAKEL. Kiesvereeniging. Zondag jl. werd al hier een groote propaganda-vergadering gehouden ten bate van 't Dr. Schaepman fonds. Nadat de Yoorz., de heer Th. Voorn, de belangrijkheid van deze bijeenkomst uit een gezet had, werd het woord gegeven aan den Pastoor J. J. G. Hafkenscheidt, die den vergaderden herinnerde aan den her inneringsdag van het herstel van de Bis schoppelijke Hiërarchie. Het is de beste dag tot het slichten van een grootsch werk een Partijbureau. Om tot dat doel te ko men, zal de heer Chr. Jansen uiteenzetten jvat het Dr. Schaepmanfonds beteekent. De heer Chr. Jansen schetste allereerst het tijdperk van 1853 tot 1883, waarin wij Katholieken aan den leiband gingen van 't Liberalisme. Dan bracht hij naar voren het optreden van een Dr. Schaepman, die het katholieke politieke huis begon te metse len. Maar dat huis is niet af; het sluitstuk ontbreekt, d. i. het Partij-bureau. Hij be schrijft Dr. Schaepman als doctor van we tenschappen en kennis en als dokter van den zieken, politieken tijd van de Katholie ken. Tenslotte zet de geachte spreker het korte, kernachtige devies van Dr. Schaep man uiteon: „Credo, pugno". „Ik geloof, ik strijd". Niet alleen het eerste, maar ook het laatste. Strijden kost offers. Spr. wekt nu de vergadering op, wanneer de offer vaardigheid gevraagd wordt door het Be stuur der R. K. Kiesvereeniging, dat mild gegeven mag worden, opdat de sluitsteen er hecht en sterk ingebouwd moge worden. De Pastoor dankte den spreker voor zijn opwekkend woord. De Voorz. sloot daarna deze belangrijke vergadering. - R0EL0FARENDSVEEN. Vergadering arbeidersbonden. Dins dagavond had in de Pancratiuszaal alhier een gecombineerde ledenvergadering plaats van den R. K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph en den R. K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit. De Voorz. van St. Joseph, de heer Gortzak, opende do bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en richtte een woord van welkom tot de aanwezigen. Spreker betuigde zijn spijt over de matige opkomst der leden, daar hij stellig op een stamp volle zaal had gerekend. In het bijzonder heette spr. de beide afgevaardigden van het Hoofdbestuur welkom en gaf daarna het woord aan den heer Kuipers, lid van het Hoofdbestuur van de R. K. Landarbei- -dersverceniging .die een propagandarede zou houden, met als onderwerp: „Hoe moeten de arbeiders staan tegenover het It. K. Organisatieleven 1' Spreker begon met er op te wijzen, dat de arbeiders in onzen hedendaagsclien tijd er naar moeten streven, hun Katholieke beginselen te be leven. Zij moeten zijn, Katholiek en in den waren zin des woords „arbeider". Daarom is het zoo noodzakelijk, dat de arbeiders zich aaneensluiten in een katholieke orga nisatie. Wanneer een arbeider geen lid is van zijn organisatie, dan mist hij een stuk van zijn Katholiek zijn, en zoo iemand verdient afkeuring, niet alleen .als katholiek maar ook als arbeider. Spr. gaat vervol gens na, hoe het groot-kapitaal denkt over het eigendomsrecht, welk recht beheerscht wordt door het oer-liberale Romeinsche Rechtswezen. De rechtspositie der arbei ders kan alleen dan sterk zijn, als alle ar beiders zich organiseeren. Spr wijst nog op de kernachtige woorden door Mgr. Poels op den jongsten landdag te Nijme gen gesproken, waarbij hij zegt, dat alleen door macht de belangen der arbeiders wor den gediend. Is de organisatie niet mach tig, dan zullen de belangen der arbeiders te pletter slaan tegen de rotsen van het groot-kapitaal. Spr. wijst er den arbeiders op, dat zij naast vakkennis zich in de vrije uren behooren tc ontwikkelen, door zich zooveel mogelijk sociale kennis eigen te maken, opdat, wanneer noodig zij behoor lijk hunne principes kunnen verdedigen. Vooral de jongeren wekt spr. op, zich als lid hunner organisatie op te geven, om zoo doende hun vereeniging zoo machtig moge lijk te maken. Een dankbaar applaus beloonde spreker voor zijn mooie rede. Hierna trad als spreker op de heer Gorn- mers, lid van het Hoofdbestuur van den Bouwvakarbeidersbond St. Joseph. Spr. wees op de bekende encycliek „Rerum No varum" van Paus Leo XIII z.g. Dat dit noodig was zal wel niemand ontkennen, die weet, dat voor 1890 kinderen van nauwe lijks 7 en 8 jaar, reeds in fabrieken wer den geëxploiteerd. Met de bemoeiing des Pausen is toen het organisatieleven be gonnen ,en de eerste plaatselijke organisa ties hebben veel tot stand gebracht. Wel bedreigde ieder patroon zijn arbeider, die lid van zijn organisatie werd, met onmid dellijk ontslag, maar ondanks tegenwer king en feilen haat is het vereenigingsle- ven opgebloeid 'en kan op rijke vruchten bogen. En nu, na 37 jaar, kan ieder open lijk lid zijn van zijn vereeniging, cn is ieder arbeider die niet georganiseerd is, zelfs een onding. De plaatselijke organisa ties vereenigden zich tot de nationale or ganisatie en deze zorgt nog immer voor verbetering der rechtspositie van den ar beider. In dit verband wijst spreker met een op het nut van de oprichting van een R. K. Volksbond hier in de Veen. En dan vertelt spr. een en ander van wat door de vereeniging reeds is tot stand gebracht. Hij wijst op de bescherming van het kind, dat nu 14 jaar oud moet zijn, om in de werk plaats te mogen komen, op de bescher ming der vrouw in fabriek en werkplaats, op de Ongevallenwet, het Collectief Ar beidscontract, ziekteverzekering, werkloos heidsverzekering, de Arbeidswet, die den duur van den arbeid in de verschillende bedrijven regelt, op de bedrijfsrechtspraak, waardoor geschillen behandeld en beslecht worden door oordeelkundige personen, op de Invaliditeitswet, enz. enz. Alleen door de Invaliditeitswet is in het afgeloopen jaar 16.000.000.uitgekeerd geworden. Ook het nieuwe ingerichte zielkundig bu reau werkt heilzaam op de arbeidersstand, doordat hierdoor jongelui worden voorge licht en geleid bij. de keus van een vak of beroep. En vergeet spr. niet het eigen.Sa natorium te noemen, de verblijfplaats voor herstel van diegenen, onder de arbeiders klasse, die zijn aangetast door de zoo ge vreesde „Witte Pest". Zelfs een eigen orgaan is wezenlijkheid geworden, op eigen drukkerij geregeld uit gegeven. De Volksspaarbank geeft ook alle teeke nen van groot levensvatbaarheid. In het afgeloopen jaar was de som der ingelegde gelden 1.520.048.52. Verder deelt spr. mede. dat de beide organisaties op heden 120.000 leden tellen en dan wekt spr. allen op, ijverig propagandist en vurig lid te zijn van hun organisatie, opdat deze steeds groeien en bloeien moge. Ook deze spreker oogstste een warm applaus. Hierna werd een Theresiabecld verloot, dat gewonnen werd door G. van Amster dam. Een collecte ten einde in 1929 een eigen vaandel te hebben, bracht dc som van 4.90 op. Een kort, maar welgemeend woord van den geest, adv., kap. Weber herinnerde de arbeiders er nogmaals aan, dat zij slechts door eenheid en eensgezindheid kracht kunnen vinden, en daarna werd na de gebruikelijke rondvraag deze zoo opge wekte en leerrijke vergadering gesloten. VEUR. Inenting. B en W. van Veur maken be kend, dat op Woensdag 14 Maart a.s., des nam. te 2 uur, de gelegenheid zal zijn open-, gesteld tot kostelooze inenting of herinen ting van hen, die zich daartoe in de O. L. School aan den Veurschen Straatweg aan melden. NOORDEN. Personalia. Aan den heer H. J. Woel- ders is wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd met ingang van 15 Juli a.s. eervol ontslag verleend als postbode. EEN PRAATJE MET DE VROUW „MAGERE" SOEPEN. (Recepten verstrekt door „Maggi") Behoeven de soepen, die we in den vas- ten-tijd gebruiken, werkelijk wel in voe dingswaarde en in smakelijkheid achter te staan bij den van vleesch getrokken bouil lon, die in gewone tijden zoo de algemee- ne voorkeur blijkt te bezitten' INGEZONDEN MEDEDEELING. Keuze uit 151 versckllenjfB patronen 7oöU Geenszins. Als we de bcteekenis van onze soep zoe ken in opwekking, die er van uitgaat, dan hopen wij U te bewijzen, dat een „mager" soepje ons op dit punt heel goed tevreden kan stellen. Immers, het is een bekend verschijnsel, dat tot de verschillende stof fen, die een prikkelende werking op ons smaakorgaan uitoefenen, even goed gere kend mogen worden de aromatische be- standdeelen uit groenten en kruiden als de geurige stoffen uit het vleesch-aftreksel; en het komt er dus in hoofdzaak maar op aan, dat we onze magere soep smakelijk weten te maken en een juiste keus weten te doen uit de beschikbare, pittige toe voegsels, die ons bij de bereiding ten dien ste staan. Daaronder zijn bijv. te noemen: geurige greenten en tuinkruiden, enkele specerijen, Maggi's Aroma, boter. Hechten we daarentegen meer bcteeke nis aan de soep als een gerecht, dat mee helpt om de voedingswaarde van den maal tijd te vergrooten, ook dan is het niet noo dig, dat de magere soepen bij de vleeseh- soepen achterstaan. Voedende bestanddee- len, die ons anders door bet vleesch zou den worden geleverd, vinden we voor de magere soepen te kust en te keur in ande re toevoegseels; eieren, peulvruchten, graanproducten, enz. Waar dus tenslotte de waarde van het gerecht in zijn twee verschillende vormen gelijk kan staan, mits de bereiding goed is, daar komt het er slechts op aan om met de noodige zorgvuldigheid onze magere soepen klaar te maken en er op die wijze iets van te vormen dat èn aan onze ge zondheid èn aan onzen smaak, èn aan onze beurs ten goede zal komen. Onze collega's, de huisvrouwen in België en Frankrijk, hebben geleerd de magere soepen tot ware délicatessen te maken; waarom zouden wij er ons ook niet op toe leggen 1 Wat we daarmee zouden winnen? De mogelijkheid om zonder noemens waardige onkosten ons middagmaal aan trekkelijkheid méér te geven; het gevoel, dat we dezen of genen uit ons gp/.in, die wel een eetlust-opi\'ekkend middeltje noo dig heeft, dit kunnen verschaffen op een wijze, die zoo goed als niets kost; de vol doening, dat het probeeren van een nieu- wigheidje ons heeft, gebracht tol een blij vende verbetering in de voeding van ons gezin. Magere Groentesoep. I kleine winterwortel (ongeveer 100 gr.) 10 spruitjes 1 kleine selderijknol 1 prei plukje selderij-groen, plukje peteiselie 40 Gr. (2 afgestreken eetlepels) boter 11/4 L. water 10 Gr. (1 afgestreken eetlepel) zout 50_Gr. (1/2 ons) vermicelli of rijst 2 theelepels Maggi's Aroma Maak de verschillende groenten schoon, hak alles met elkaar fijn (behalve do pe terselie) en laat het mengsel met de boter in een gesloten pan zachtjes smoren (on geveer een kwartier), zonder dat er van bruin-kleuren sprake is. Giet dan het water met zout erbij, breng de soep aan de kook en strooi er vermicelli of de rijst in. Laat de soep zachtjes, in de goed g.'sleten pan een uurtje koken, tot n.l. de riist of de vermicelli het vocht eenigszins gebonden hebben. Breng de soep over in de soepter rine en roer er dan de fijngehakte peterse lie en de Maggi's Aroma door. Vlaamsche Aardappelsoep. 500 Gr. 1/2 Kg. aardappelen 2 middelmatig groote uien 2 preitjes 1 kleine selderijknol 50 Gr. (1/2 ons) boter 10 Gr. (1 afgestreken eetlepel) ■zout 11/4 L. water 1/4 L. melk 2 theelepels Maggi's Aroma 1 ei Laat in de pan, waarin de soep zal wor den bereid, de boter smelten en fruit daar in de fijngesnipperde uien lichtbruin; voeg er de geschilde, in blokjes gesneden aard appelen bij, de gesnipperde prei en de in kleine stukjes verdeelde selderij knol. Giet er het water met het zout bij, breng het mengsel aan do kook en laat het doorko ken (tot de aardappelen door en door gaar zijn). Giet de soep door 'n zeef, vang de uitlekkende vloeistof in een kom op; wrijf boven de thans leege pan al do vaste be- standdeelen door de zeef, af en toe wat van de vloeistof toevoegende, tot alles zoo veel mogelijk is doorgezeefd en het meng sel in de pan geheel zonder klontjes is. Verdun het mengsel met de melk, laat de soep opnieuw flink heet worden en giet ze dan onder voortdurend roeren bij het in de soepterrine geklopte ei. Voeg cr ten slotte de Maggi's Aroma bij. Bruine soep 250 Gr. (1/2 pond) bruine boonen 2 L. water 30 Gr. (2 eetlepels) parelgort 2 niet te groote uien 3 kruidnagelen 3 pimentkorrels 1 niet te groote winterwortel plukje selder-groen, plukje peterselie 40 Gr. (2 afgestreken eetlepels) boter 10 Gr. (1 afgestreken eetlepel) zout wat peper 2 theelepels Maggi's Aroma. Zet de gewasschen boonen den avond te voren in de aangegeven hocvee'heid wa'ei te wceken. Begin den volgerijen dag met de fijngesnipperde uien in de bo^or licht bruin te fruiten (in de pan waarin de s«.ep ■.al worden bereid); voeg» er de gesnipper de wortelen en selderij bij, de geweekte boonen met het weekwater, de kruiden en het zout. Laat alles samen zachtjes 3 uur doorkoken, giet dan het mengsel door een zeef en wrijf alle bcstanddcclen er zooveel mogelijk door, zoodat de soep mooi gebon den worut, Ereng de soep aan de kcok. maak ze af met wat pej.or (aangemengd met een lepel van de soep), stv. oi er da pe terselie in cn roer tenslotte de Maggi's Aroma er door. Presenteer bij de soep {dobbelsteentjes oud brood, die in wat boter goudbruin zijn gebakken. Wetenschappel. Berichten. Hoorcn met de vingers. Men neemt aan, dat vele lagere dier soorten geluid niet hooien, zooals de mensch, doch de geluidstrillingen gevoe len. Ook bij den mensch kan het gevoel tot op zekere hoogte dc. rol van het gehoor vervullen. Zoo „hoort" de doofstomme en blinde Helen Keiler de tonen van een pia no door de hand op het instrument te leggen; het trillen van hel houten omhul sel gevoelt zij en uit de soi t trillingen •leidt zij de klanken ai. Dit heeft een Amerikaan, dr. Robert H. Gault van de Northwestern Univorsity er toe gebracht, dit middel van klank waarneming te gebruiken oui een doove bet geluid te doen gevoelen en onder scheiden, en met medewerking van de Bell Telephone Company vervaardigde hij een instrument, dat hij „Telctaktor" doopte. Het bestaat in hoofdzaak uit een telefonisch opnecmtccstel met geluidsver sterker en een filter, waarin dc cloor hel toestel opgevangen trillingen in vijf groe pen verdeeld worden. Elke dier groepen wordt door een geleiddraad naar e n der vingers gebracht. Zoo ontvangt de duim enkel geluidstrillingen van een snelheid van 250 in de seconde, de andere vingers onderscheidenlijk 250—500, van 500—1000, van 10002000 en de pink van meer clan 2000 trillingen per seconde. Proefpersonen met slechts gemiddelde fijngevoeligheid konden nog trillingen van 2600 per seconde waarnemen. Dat is ruim voldoende om de trillingen tc onderschei den, welke de menschelijke stem doet ont staan. Bovendien is het gevoel zeer goed in staat de intensiteit van trillingen, wel ke het oor waarneemt als „luid" of „min der luid" te onderscheiden. Na korte oefening kunnen de vingers reeds klinkers onderscheidon, weldra ook woorden en de „vingerhoorder" gevoelt duidelijk klemtoon, rhythme en tempo van het gesprokene. Gedurende een tijdperk van vier jaar heeft dr. Gault, daarbij O^erst gesteund door den National Research Counsil, later door de Ca.rnegie Institution te Washing ton, proeven genomen met doove jonge lieden en ten slotte heeft hij een soort van openbare les gegeven met een paar doove knapen. Er werd een voor deze gelegen heid speciaal opgesteld verhaal, dat hun dus volkomen onbekend was, van ongeveer 250 woorden verteld. Zij vingen dit op met den duim van de linkerhand en schreven het onmiddellijk met de rechterhand op. Om het zoo ver brengen, haden zij gedurende twee jaar ongeveer 280 a 290 uren les gehad in liet klankvoeten. Bij deze les was de verha- ler zelf voor de jongelui onzichtbaar, zoo dat er van liplezen geen sprake was. Maar natuurlijk kan in het dagebjksch leven de duimlezer profijt van het liniezen hebben. Voor wie beide methodes van „hooren" gebruikt, is een cursus van 60 uur reeds voldoende om nut te hebben van den „Te- letaktor". LEIDEN. Gebore-n: Joseph Gerard Marie z. v. J. J. H. van Alphen en W. G. H. Pieck. Stani d. v. J. D. Mulder en S. Witezak. Franciscus z. v. F. Redel en C. P. de Vink. Johanna d. v. H. A. Vissers en J. Schreuder. Harry z. v. J. Huisman en P. W. v. d. Wel. Willem Johannes z. v. C. v. d. Steen en C. Eradus. Cornells Adriaan z. v. A. van Mook en J. A. Zopfi. Jan z. v. C. van Horzen en A. Kloot. Dirk z. v. J. Verkerk en M. F. Duinkerker. Philippus Adrianus z. v. P. A. Kuyven- hoven en C. J. v. cl. Maat Catlia. Josplia. Maria d. v. H. W. v. d. Steen cn M. E. v. d. Meel. Adriana d. v. M. B. M. Vos en A. Vermeulen. Joseph Jacs. Maria d. v. J. J. A. Soupart en B. M. A. Baijer. Leendert Christe. Hendrik z. v. J. J. Mc- lcel en E .H. Kouw. Jacobus z. v. J. Me- let en C. IT. Kluivers. Willem Johannes z. v. C. Steenhuizen en P. M. Ivriest. Jacobus z. v. W. v. d. Steen en C. Crama. Gextrudis Adra. Christa. d. v. A. F. J. Beisterveld en A. G. Ruiten. Jacoba d. v. M. Jansen en A. van Polanen. Jo hanna d. v. A. Holverda en J. Muldera Catharina d. v. H. Devilee en S. E. Ver- plancke'. Hendrik z. v. II. Pot en P. J. v. d. Born. Abraham z. v. W. F. van Soest en G. Walraven. Jozef Maria Thera. d. v. H. J. T. Staats ij M. A. G.. Kohlbeek. Jozef z. v. W. J. Slnotbeek en A. M. Reulen. Cornells z. v. H. J. Verstraaten en »M. v. d. Blom. Chris tina Maria d. v. Mè Sonimeling en C. Boon Anna Maria d. v. J. de Vos en C. v. Leeuwen. Geertruida Margvietha d. v. G. den Heeten en C. M. F. Erkcns. Reindert Jozcf z. v. J. A. M. Pollman cn J. C. Paulides. Pieter Jonas z. v. P. van Hooidonk en M. Dreef. Hendrika Cor nelia d. v. F. H. de Groen en IT. M. W. Goemans Joanna Maria Elizth. jospha. d. v. J. J. C. B. Hoogeveen en M. Langen- dijk. Henriette Maria Thera. d. v. W. H. J. Zwetsloot en C. C. v. Adiichem, Anna Elisabeth d. v. S. G. van Looy e; R. Groen. Johannes Hendricus z. v, J. Schouten en A. v. d. Heemst. B riette Rozina d. v. J. Meijer en W. E. terling. Gehuwd: J. van Es jjn. en G. B; laan jd. C. v. d. Leek jm. en J. W. ice jd. H. v. Gent. jm. en C'. Sinteur Overleden: H. Teunissen wedr. j. M. J. G. Smit dr 23 j. M. Schip wede. 52 j. F. Zoetendaal zn. 1 week J. H. Montagne man 80 j. C. de Gn v. Ees vr. 66 j. A. J. de Ligny zn. S J. leske dr. S9 j. G. J. C. Schoon gangCoenen wede. 83 j. J. J. E WijkNollen ,wede„68 j. E. Spek—Z berg wede. 81 j. J. M. v. d. Lelie- Graaf vr. 27 j. L. Mink zn. 4 mnd, H. de Wit zn. 64 j. H. Guldemond i 66 j. D. van TongerenSluimers vr, j. M. de Cler dr. 75 j. A. M. v Meer dr. 5 j. P. Schlagwein dr. 10 m C. v. d. Vlugt zn. 1 j. J. E. v. Ri wouHenschen vr. 39 j. W. Doornka man 33 j. Personen te Leiden gevestigd. E. C. Admiraal, Haagweg 47 G. Aiiimerlaan, Heerenstraat la9 M. v Ante!Heen, Sophiastraab 24 J. Ba; en fam., vermsstoker, Amaiiastraat 32 G. A. van den Berg en fam., assistent T., Kemperstraat 5 M. C. van d Berg, tiienstboue, Morschweg 121 Boe.ee—v. d. Gugten, Zijlsingel 77 Bontckoe, verpleegster, Boerhaavestra 33 E. D. Bosscher, Rapenburg 131 P. Burgers, onderwijzeres, Hoogewoerd G. Dozri, granietwerker, De Genest straat 70 C. J. van den Eng, tuind Haagweg 51 G. F. Gortzak en fam., i beider, Pakhuisstraat 9 W. S. H. 1 Grootendorst, verpleegster, Bocrhaai straat 33 E. J. van der Heyden, buff juffrouw, Stationsplein 4 P. J. Idenbu secretaris der curatoren, Plantage 5 Wed. II. J. Jenneran der Heijden, H< rensingel 6 M. Kapteyn en fam., me slijter, Langegracht 232 V. Keszi, Hoi markt 13 J. M. van Poelgeest cn fai Sophiastraat 24 T. Komepjan—Rijks en fam., Fagelstraat 15 J. van Lit fam., boekhouder, Groenoordstraat 23 J. Noteboom en fam., los werkman, 3e B nenvestgracht 2 M. M. Picavet, dien bode, Haagweg 47 J. Remijnse en fai verpleger, Merelstraat 52 J. Schaj dienstbode, Meidoornstraat 8 A. Schalks, dienstbode, Maredijk 2A. van Schuppen, typograaf, Ileerenstra 149 K. Simons, dienstbode, Breestra 15a H. Spitters, schoenmaker. Haarle merstraat 2(?3 M. Szabo, Leuvenstra 19 Th. A. M. Testen, bedrijfsleid Steenstraat 12 J. van Velzen en fai emballeur, Hoogewoerd 166 M. Verbo en fam., landarbeider, Groenesteeg 19 C. "VergeerTrossel en fam., Hoogewoe 104 G. J. Vonk, dienstbode, Oegstgei terlaan 7 G. van der -Waal, Beeste markt 34 J. C. Waasdorp dienstbol Kooihof 1 G. Weile-r, dienstbode, Hfl rengracht 17 J. E. van Wingen, IToofJ woerd 121 M. C. C. Wijting, verpleel ster, Morschweg PI L. Kolk, id. Boe haavestraat 33 t»>AZiekenhuis) S. l Bruijn id. id. E. Sliggers, id. id. H. Fakkert, id. id. C. Metzon, id. id. D. E. Oussoren, id. id. A. Kers, id. id. E. C. Admiraal, id. id. Uit Leiden vertrokken. A. Grasmeijer, Amsterdam, Tidores 2 III M. Verhoeven, Oegstgeest, v. D venvoordestraat 32 B. J. B. Groenevi Ede (Gld.) Bennekom „Emmaoord" Smitsv. d. Wees, Delft, Voldersgr. 16 Fr. Koberer, den Haag, v. Stuyvesants 87 S. Linschooten, Eindhoven, ITofs 25 St. G. Heidema, Amsterdam, Jae Obrechtstr. 76 J. Dijkman, Noordi bij de ouders J. H. v. d. Hoeven, Ka pen, Oudestr. 126 W. H. de Sonnevil Helmond, Hotel Kuster-Bodemaker M. Rozendaal, Deventer, Barkken Brin geverweg J. G. Overdijk, Rotter la Grasstr. 13a Fr. Massaar, den Ha; Camera Obscurastr. 114 P. Th. H. E werz, Utrecht, Burg. Reijgerstr. 32 Ji C'ornelissen, Oegstgeest, Wijttenbachw 20 C. M. Middelkoop, Heemstede, dorastr. 8 G. Duthler, Aalten, Hoog: 142 G. v. d. Deure, Enschede, Henge sche dwarsstr. 66 C. A. A. Marcelis, d ITaag, Westeinde 27 M. J. ITalewi den Haag, Emmastr. 46 C. J. Kalf, Vo< schoten, Rijndijk 6a K. Schniirpel, C-al (Dl.), Poststrasse 21 A. J. G. Onlan Amsterdam, Haarl.dijk 141 I J. Pe Voorburg, a. b. motorschip „Dina" Fiigerl, den Haag, Boekhorststr. 49 Funk, idem T, Loeve, Boskoop, La; Boskoop 69 A. M. Reuther v. Keke Alphen aan den Rün, St. Josephgest. A. N. Riebeek, den Haag, Juffr. Idastr. li A. A. Schroder, Middelburg, Station straat 44 D H. v. d. Berg, Hogenl Haarlem, Florisstr. 44 G. G. Pot, df ITaag, Eschdoornstr. 76a H. J. Evers Veekman, Voorschoten, Papenlaan 86b Ni. Koerswagen, Amsterdam, Archimede straat 61 IT. B." A. Alberts, Yeessen (G bij de ouders Fr. Gudat, Wiesbade Stad Ems J. Chr. Gans, Rotterdam, B bensstr. 74a J. IT. Feitkamp, Amsterda Utrechtscliestr. 83 II Z. v. Ditzhuijzc Amsterdam, Binnengasthuis B. J. 1 Vrocm, Rotterdam Jonker Fransstr. 1 Jkvr. W. E. Ph. Sandberg, den Ha! Surinamestr. 44 M. Ringsmuth, d Haag, Bazarlaan 76a W. j. v. Eijk, d Haag, Waa! lorperlaan 32 M. M. Ph. <1. Tas, Ocsterbeek, Annastr. 4 C. J. Marlijn, Harst recht, Juvenaat St. C briël J. Siera, Zoeterwóude, H. Rij dijk H 30 D. C. Koekkoek, Amsterdai Commelinstr. 30a Wever—Lucksingf don Haag, Obrecatstr. 363 C. J. v. Lans. Wassenaar, Amonslaan 15 I. P. I M. Ktep, Soest, Parklaan 2 H. C'hr. 1 Tcljeur, Wassenaar, SantV.r F -an G4 J. Vis, Voorburg, Heeswijkstr. 95 J. v. Vliet, Voorschoten, Veurschewog 18 H. Hollebeek, den Haag, Naalclwijkscbf straat 47.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8