IU Gem. Berichten. :uli TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" MAANDAG 5 MAART 1928 ONGELUKKEN. ZICH AAN DE TRAM VAST GEHOUDEN. Een jongen overreden en gedood. Zaterdagmiddag had op den Kinswer- osci esweg tusschen Harlingen en Kinswerd 'pt en droevig ongeval plaats. De 14-ajrige A. Veidema, leerling van de Ambachtschool e Harlingen, wonende te Kinswerd, hield >hil jch op zijn fiets rijdende vast aan de ram op weg naar Kinswerd. Toen de tram te Kinswerd arriveerde lont emerkte men, dat achter aan de traan fiets zat. Men ging het tramspoor mgs terug en vnnd den jongen dood lig- Ve-moedelijk is de ojngen van de ets gevallen en onder de tram geraakt. NOODLOTTIG MOTORONGEVAL. De 35-jarige berijder overleden. Gistermiddag om ongeveer halfzcs reed e ongeveer 35-jarige van E., op zijn mo- op den Tilburgscren weg te Ooster- Dut; op de duo zat mej. G. Door tot nu te onbekende oorzaak reed v. E. plotse- ng tegen een stilstaande motorfiets aan. e botsing was zoo hevig, dat beiden op straat werden geslingerd. Van E. werd raar gewond een boerenwoning binncn- I; edragen en overleed kort daarna. Mej. bekwam lichte verwondingen en kon sr auto naar huis worden vervoerd. Beiden zijn woonachtig te Oosterhout. Over boord ges'agen en verdronken. De ongehuwde 21-arige schipper K. de !aan uit Groningen is in het Damster- ep over boord geslagen verdronken. Aan brandwonden overleden. Mej. J. Beekema te Bolsward, die een eek geleden ernstige brandwonden op- sp, is thans aan de gevolgen daarvan erleden. Door een vallende boom getroffen. Te Staphorst passeerde de heer A. Boks, n„(irecteur der coop, stoomzuivelfabriek )ns Belang" per rijwiel den gemeente- Woeg, toen juist een boom, die gekapt werd, el en B. er onder kwam. Bewusteloos hij, na- ^e „Zw. Crt." me'dt in het café Ipoorzicht" binnengedragen, alwaar dr, eiboer, die direct aanwezig was, de eer- e geneeskundige huln verleende en met jn uit Meppel ontboden ziekenauto den stroffeoe naar het ziekenhuis te Zwolle srvoerde. Aldaar bleek, dat het eene ien gebroken en het andere uit het lid is. Bovendien had de lieer B. een ern- ige hoofdwonde opgeloopen. Vrachtauto over den kop geslagen. braUit Uithoorn wordt gemeld: Op den - msteldijfe nabij de Nes sloeg een vracht- «Ito, ten gevolge van het niet-dempen der I fbplichten door een van den tegenoverge- J|eden kant komenden auto. op den weg- jerm over den kop en geraakte daarna een sloot. Wonder boven wonder kwam e bestuurder er, behoudens eenige lichte wetsuren en ontvellingen, goed af. De uto werd echter zwaar beschadigd. De wagen, welke dit ongeluk veroor zaakte, reed snel door. De politie stelt in onderzoek in. RAUDE BIJ DE INCASSOBANK TÈ ROTTERDAM. lp een bijkantoor 150.000 verduisterd. Drie betrokkenen gearresteerd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j in ten huize van den directeur van de pcasso-B"-': te Botterdam, jhr. de Beau- irt, aan de Prinses Julianalaan aldaar, |l( i aangifte van de directie van de bank, I" sarresteerd de directeur van het bijkan- Goudse1-e Si" pek zekere A., de eer- b"nlcbe.«mhte M.. p-n "rratiehou- ia er B., verdacht van fraude Een bedrag, at waarschijnlijk de 150.000 te boven lat, moet met deze fraude gemoeid zijn. Sedert een jaar of zeven speculeerde A., ie de voornaamste rol in deze verduiste heeft gespeeld, in marken en jancs, zeer ongelukkig. De verliezen wer- DE OECAANTOCHT VAN „DE SCHUTTEVAER". De radia-installatie van boord verv/ijderd. Over enkele dagen naar Amerika. De Londensche correspondent van de „Tel."' meldt: Ook de Londenaars, die niet iederen dag over Westminster Bridge komen, ken nen de „Schuttevaer" en de bemanning nu uit de foto's, welke alle bladen Zater- dagvond en gistermorgen publiceerden. De lage kajuit heeft in deze paar dagen al heel wat belangstellende bezoekers ge herbergd. De Nëderlandsclie consul-generaal, de heer De Meester, en de consul, de heer Van Oven, behoorden tot de eersten, die iiet nu wijd en zijd bekende notedopje kwamen bezichtigen. Met levendige be langstelling hebben zij het bootje geïn specteerd. Gezeten op de banken, die aan weerszijden boven de watertanks zijn aan gebracht, hoorden zij schipper Smit ver tellen hoe hij kalm, met de pijp in den mond, de „Schuttevaer" dwars door de zware branding heeft heengebracht.. Het is Schultcvaer's gerechtvaardigde trots, die zelf in een der open achterluiken zat, dat geen druppel water over het dek is geslagen. Intusschen ziet de „Schuttevaer' er nu een beetje anders uit, dan toen zij Rotter dam verliet. De antenne is van den mast verwijderd en de radiotoestellen zijn uit de kajuit weggenomen. Hoewel de zee ziekte van den marconist niet bevorderlijk is geweest voor de zoo goed mogelijke be handeling van de radio-installatie, was een behoorlijke verbinding verkregen met den Noord-IIinder. De driedaagsche reis heeft bewezen, meent Schuttevaer, dat het doenlijk is een effectieve radio-inrichting op de boot mee te voeren. Nu uitgaande voor de enorme reis naar New York, meent men, dat wel een beetje meer op het ge mak van de opvarenden gelet mag worden. Daarom heeft de heer Schuttevaer de ra dio-installatie laten weghalen. Het wordt dus nu een reis van „Three men in a boat", die niet al te ongeviefc- lijlc behoeft te zijn. De „Schuttevaer" blijft nog een dag of vijf in Londen, waarna de groote tocht, zal beginnen, eerst, zooals ge meld, naar Plymouth en dan over den den gemaskeerd door valsche boekingen, gefingeerde rekeningen e. d. B. heeft door het leenen van zijn hand tekening getoond van de oneerlijke han delingen te hebben afgeweten. M. schijnt minder schuldig en eer meegesleept te zijn in het geval en heeft althans hij moet gefortuneerd zijn een ge deelte van zijn vermogen bij de fraude in geschoten. Door een toevallige omstandigheid is Vrijdag door een accountant van de bank de knoeierij ontdekt. Deze sliet bij het nazien der boeken op een kleinigheid en A. daarop opmerkzaam gemaakt viel plot seling door de mand en deelde de heele fraude mee. Waarschijnlijk had de man al geruimen tijd het gevoel gehad voor ont dekking. Onmiddellijk is door den accountant het geval aan de Rotterdamsche directie gerapporteerd, die zich weer met de hoofd directie in verbinding stelde, welk lichaam last gaf de justitie met de verduistering in kennis te stellen. De drie betrokkenen zijn vrijwillig naar het huis van den directeur gekomen om zich te laten aanhouden door de politie. A. heeft beweerd, dat hij zijn tekorten zoo lang heeft kunnen verbergen, omdat dé accountants, met de controle belast, wel de boeken en alles wat op papier stond nagingen, maar zijn kas niet con troleerden. De directie meent echter, dat deze bewering uit den duim is gezogen en A. door allerlei listige handelingen zijn controleurs zoo lang om den tuin heeft kunnen leiden. Het onderzoek van de politie is nog in vollen gang, er is huiszoeking verricht bij A., die te Scheveningen woont., evenals de medeplichtigen. A. en B. zijn gehoord, al leen M. is vrijgezel en woont te Rotter dam op kamers. De schade wordt door verzekering ge dekt. BRUTALE INBRAAK IN EEN FABRIEK EEN BRANDKAST MEEGENOMEN. Vier personen gearresteerd. Een gedeelte van de buit teruggevonden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontdekte een Amsterdamsch nachtwaker, die in den Kuiperstraat liep, dat een ruit- je verbrijzeld was van de Chemische en Mechanische Stofbestrijdingsonderneming „Cemsto". De waker vond dit verdacht en daarom waarschuwde hij den directeur. Deze kwam dadelijk en sloot de fabriek open. Ontdekt werd, dat de brandkast van de zaak, welke op het kantoor stond, ver dwenen was. Do politie van het bureau Pieters Aertsz- straat werd gealarmeerd en een recher cheur, die een onderzoek instelde, zag langs welken weg de brandkast het ge bouw was uitgedragen. Hieruit viel ter stond de conclusie te trekken, dat op zijn minst drie personen aan het gebeurde de bet waren. De directeur verklaarde, dat de kast de hoogte van een tafel had- en zeer zwaar was. Het verdere onderzoek wees uit, dat ook een handkar uit het gebouw vermist werd. Voor de hand lag, dat het gestolen voor werp met de kar was weggereden. Later in den nacht werd de handkar onbeheerd aangetroffen aan de Oostenburgergracht.. De brandkast lag er niet inwel eenige dekkleeden eveneens van de fabriek af komstig waarmede het gestolene be dekt was geweest.. Dat later toch de daders werden gear resteerd, is te danken aan het feit, dat eenige rechercheurs van de Centrale Re cherche op het pad waren en een paar mannen volgden, die verdacht werden da den te bedrijven, die het daglicht niet konden zien. Ongemerkt liepen de recher cheurs hen achterna en toen bemerkten zij eensklaps, dat deze mannen zich in ver binding stelden met een ander clubje, dat ook de stad had rondgezwalkt. Daar een en ander verdacht was en daar deze re chercheurs ook ter oore was gekomen, dat een brandkast was weggenomen, werd tot arrestatie van een paar lieden overge gaan. Deze hadden juist een garage in het Haarlemmerpoortkwartier verlaten. La ter werden nog twee andere personen in hun woning aangehouden Nadat de verdachten veilig in een der politiebureaus onderdak waren gebracht, werd omstreeks halfdrie een bezoek ge bracht aan de garage. Hier deed do re cherche een verrassende ontdekking. In een auto werd de bewuste brandkast aan getroffen. Deze was aan den achterkant opengescheurd en geheel leeg. Volgens verklaringen van den directeur van de benadeelde fabriek was in de kast geweest een bedrag ran 5000.een geldkistje met 200.benevens twee boe ken. Bij fouilleering werd op twee der ar restanten tezamen een bedrag van onge veer 3600.aangetroffen. Hieruit wordt afgeleid, dat de buit in drieën is ge deeld en dat nog iemand met 1800. zoek is. Of een der beide verdachten, die géén geld bij zich had, zijn aandeel in de winst tijdig in veiligheid heeft gebracht, kan nog niet met zekerheid gezegd wor den. De vier arrestanten zijn naar het hoofd bureau van politie overgebracht. De auto, de kast, en het geld zijn in beslag geno men. Blijkbaar vonden de inbrekers het wel wat gevaarlijk hun tocht met de handkar voort te zettenvandaar, dat zij de kast hebben overgeladen op den auto. Het onderzoek zal vermoedelijk wel een grooten omvang aannemen; er wordt ver moed, dat de arrestanten zich ook aan andere feiten hebben schuldig gemaakt. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. tien 62-jarige veedrijver gedood. De dader gearresteerd. Gisternacht om kwart voor een heeft op den hoek van de Heerenstraat en den Goudsche Ringel te Rotterdam een nood lottige vechtpartij plaats gehad. Daar stond op dat oogenblik de 62-jarige vee drijver Izak Ardon uit den Haag met een paard en wagen, die toebehoorden aan G. B. uit Berkel. Yan den Goudsclien Singel kwam een troepje luidruchtige jongelui, dio bij het paard stil bleven staan en en kele onviiendelijke' opmerkingen over het magere beestje maakten. Ardon bemoeide zich er mede en zeide: „wat moeten jelui met dien knol". De 22-jarige expeditieknecht G. S. maakte zich daarop zoo driftig, dat hij den ouden man zonder eenige aanleiding e enstemp in het gelaat gaf, ten gevolge waarvan deze met het achterhoofd op de straat viel. In bewusteloozen toestand werd de ongelukkige naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoord, waar men schedelbreuk constateerde. Gistermiddag is hij daar zonder bij kennis te zijn gekomen aan de gevolgen overleden. De dader, die onmiddellijk was aangehouden, heeft bekend den slag te hébben toegebracht. Hij had den veedrij ver nog nooit tevoren gezien. „De Crt." Een inbreker gearresteerd. Op vier plaatsen ingebroken. Uit Roermond wordt aan de „Crt" ge meld Gisternacht is in het naburige Neer een inbreker aan het werk geweest, die ge tracht heeft op een viertal plaatsen zijn slag te slaan. Tegen middernacht bemerkte de land bouwer G. in zijn stal onraad. Toen hij daarop naar beneden ging, zag bij een on bekende, met wien hij een kort gesprek voerde. De dief wist echter het hazenpad te kiezen, om vervolgens te probeeren el ders zijn slag te slaan. Bij een zekeren Van R. probeerde hij met een valschen sleutel zich toegang te verschaffen. Ook hier bemerkte men ech ter onraad. De veldwachter, die inmiddels was gewaarschuwd zocht, hierbij geassis teerd door eenige inwoners, den omtrek af en hield in den vroegen morgen den ver- moedelijken dader aan, die in het bezit was van verschillende gouden sieraden. Spoedig bleek, dat nog op een tweetal plaatsen was ingebroken en dat deze sie raden van diefstal bij den postbeambte T. waar het geheele huis was doorzocht, af komstig waren De gearresteerde, die di rect door de mand viel, b! ek een goede bekende van de justitie te zijn. Het is een zekere R. uit Roermond, die reeds meer dere malen voor dergelijke feiten is ver oordeeld en eerst sedert kort uit de ge vangenis was ontslagen. Inbrekers aangehouden. Vrijdagavond werd de politie te Deven ter gewaarschuwd, dat een drietal perso nen het pakhuis der sigarenfabriek „De Arend" van de firma Veldhoen aldaar was binnengeslopen en dit even daarna ook weer had verlaten. Een politieagent stelde zich verdekt op en zag al spoedig twee personen terug komen, die aan een deur van de fabriek morreMen. Op hetzelfde oogenblik ontdekten zij den agent, waar op zij in een café vluchtten,waar zij wer den gearresteerd. Later, werd ook de der de man in arrest genomen. Het waren ze kere H., K. en T. allen te Deventer woon achtig. Een hunner was in het bezit van inbrekerswerktuigen, welke hij in het café in een W.C. had geworpen. Ook wer den in het portiek van een woning in de buurt der sigarenfabriek valsche sleutels gevonden, welke daar door de inbrekers waren neergelegd. Het drietal zal ter be schikking van de justitie te Zutphen wor den gesteld. Brand in een schip. Zaterdagmorgen circa half 4 uur ont stond brand in een voor de scheepssloope- rij der firma Frank Rijsdijk te Hendrik- Ido-Ambacht liggend zeeschip genaamd „Chavour". De brand was vermoedelijk ontstaan doordat men den vorigen dag meteen snij-apparaat eenige platen van het schip had gebrand, waardoor gloeien de stukjes ijzer in het schip zijn gevallen en daar met het pek en touw, waarmee de naden zijn gestopt, in aanraking waren ge komen. Aan boord van het schip bevonden zich vier personen, die daar sliepen en niet dan na veel moeite konden worden gewekt, zonder letsel hebben zij het bran dende schip kunnen verlaten. Door de brandweer, eenige in de nabijheid liggen- FEUILLETON. IET HUIS OM DENHOEK Uit het Engelsch van: Louis Tracy. (Nadruk verboden). kunnen krijgen. Toen hij de achterdeur opendeed, zag hij de put en haalde hij er een emmer water uit, dat heel helder was ofschoon de punt in zoolang niet gebruikt was; later merkte hij dat de Jacksons en ander dorpsbewoners er heel dikwijs hun water uit betrokken. Nadat hij den tuin en boomgaard doorgewandeld had en den overvloed van kruisbessen en aalbessen in den eenen, en de vele soorten apels, peren, pruimen en kersen in den anderen zag, ging hij het huis weer binnen. Toen ging hij naar boven, nam de „beste" slaapka mer in beslag en deponeerde den inhoud van de tasch in verschillende laden en op de toillettafel. In een diepe kleerkast hin gen wat dameskleeren, oud maar van goede kwaliteit en hij liet ze stil hangen. Toen hij het bed inspecteerde, bleek dat frisch en voorzien van hagelwitte lakens. Blijkbaar waren ze er juist dien dag opge legd en hij vermoedde dat de Jacksons het plan hadden gehad den een of anderen kennis dien nacht in de Grange onderdak te brengen, welke voor-de-hand-liggende veronderstelling meteen de angst van Bet ty Jackson zou verklaren, dat 't plan zou uitkomen. Wat mij betreft, mompelde hij, kun nen ze een andere kamer krijgen, ik zal liet ze zéggen als ik een van beiden nog :ie vanavond. Niettemin deed hij de voor- en achter deur op slot toen hij een wandeling over het moerland ging maken. Hij had er niets tegen zich neer te leggen bij de gastvrije bedoelingen van z'n huisbewaarsters, maar dat moest dan in overleg met hem gebeu- n en hij wilde niet, dat er iemand tijdens >-gn afwezigheid in het huis zou rondsnuf felen. Hij volgde eenige mijlen het heide pad zonder een levend wezen te ontmoeten dan een honderdtal zwartkoppige schapen. Zelfs geen korhoen fladderde over de heide want in Juni komen de jonge vogels uit en dan blijven de ouden dicht bij het nest. Bij de waterscheiding vond hij den oorsprong van de beek, die door Emdale bruist en volgde deze terug tot het dorp. 't Wemelde er van forellen en vlagzalm en zijn vingers jeukten om te gaan vissollen, 't Speet hem nu dat hij niet naar de namen van eenige aangrenzende landeigenaars had gevraagd bij Walker, maar hij bedacht, dat de dorps herberg alle inlichtingen, die hij noodig mocht hebben, zou kunnen verstrekken en dat hij waarschijnlijk dien avond nog wel de boeren in persoon zou ontmoeten. Hij bereikte zijn nieuwe woning wat la ter dan hij verwacht had van den Oos telijken kant, wat hem in staat stelde vrouw Jackson te betrappen en Betty, die dingen deden, die, gezien in het licht van hun vroegere houding bepaald geheimzin nig waren. Toen hij uit de diepte van 't met boomen omgeven dal te voorschijn kwam en 't huis in het gezicht kreeg, had den moeder en dochter zich klaarblijkelijk juist van ue voordeur afgewend. Ze hadden waarschijnlijk geklopt, zonder antwoord te krijgen. Betty liep op een drafje den weg op en tuurde over het moerland. Ze scheen voldaan over haar onderzoek over de kale /lakte en rende nu naar 't achterste ge deelte van het erf; toen ze terugkwam lroeg ze een tuinladder, die ze tegen den .nuur zette. Vluchtig in de richting van het dorp kijkend, klom ze op de ladder. Deze v.as tamelijk kort en ze liep gevaar te val len, maar door zich aan een klimplant vast te houden speelde ze 't klaar, hoog genoeg te klimmmen om in de slaapkamer te kij ken, waar Armathwaite zijn bagage had neergezet. Ze klauterde vlug weer naar beneden, bracht de ladder weg en keerde terug naar haar moeder. Beide vrouwen keken angstig naar de bovenste ramen en, na nog even gepraat te hebben, ging Betty naar het hek en keek voor de tweede keer langs de steile helling van 't moerland. Ze schudde haar hoofd. Haar moeder kwam bij haar en samen gingen ze naar huis. Armathwaite glimlachte en besloot te doen of hij niets gemerkt had. Hij wilde geen conflict met de vrouwen, die hem in heel veel dingen van dienst zouden kun nen zijn. Wanneer hij met een paar dagen hun vertrouwen gewonnen zou hebben, zouden ze ongetwijfeld hun zonderling ge drag wel verklaren, misschien zou de op lossing wel heel eenvoudig blijken. Toen hij zijn pijp gestopt had, liep hij het dorp in langs het smalle pad, dat naar t huisje van vrouw Jackson leidde. Betty kwam bij de deur. Ze scheen een beetje verschrikt, maar toch ook blij over zijn be zoek. Kunnen we iets voor U doen, mijn heer'? vroeg ze. Moeder en ik zijn een poosje geleden bij U geweest, maar U was ïr niet. Vrouw Jackson kwam ook buiten en ,'ing naast haar dochter staan; ze dood vergeefsche pogingen om liaar onrust en ingst te verbergen. Ik wou kennis met U komen maken n vragen of ik melk, boter en cierer. kan krijgen, zei hij vriendelijk. Mijnheer Walker zei, dat U misschien wat hui?hwt- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 6 Maart. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Groenevelt. 3.00—4.00 Knipcursus door Mevr. de Leeuw v. Rees. 5.30—7.15 Concert door het omroep-or- kest. Jacques Kinsbergen: viool. 7.157.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politieber. 8.058.25 Bockenkwartiertje. Mevr. W. A. Boldingh-Goemans spreekt over: An- gelino en de Lente, van Arthur v. Schen- del. 8.3010.30. Derde concert van duo's voor twee violen. Sam Swaap en Adolphe Poth, afgewisseld door liederen voor sopraan door Mej. Janne Brandsma. J. R. Grave- lotte: pianobegel. 10.30—12.00 Jazz- en andere populaire muziek door de Ko-Mi-Ka band, be staande uit leden v. d. Kon. Milit. kapel. 10.30 Persber. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30 Tijdsein. 12.301.30 K.R.O. Lunchmuziek door het trio van restaurant „Winkels". 5.306.30 Dinermuziek. 6.307.00 Esperantoles. 7.007.35 Engelsche les voor beginners. 7.358.00 K.R.O. Cursus Kerklatijn door Leo Speet uit Alkmaar. 8.009.30 K.R.O. Uitzending u. d. St. Dominicuskerk te Amsterdam. Gem. koor der St. Antoniuskerk (Paters Capucijnen), o. 1. v. Jos. H. Picckers. E. Haak: orga nist. W. Laghuwitz: viool. A. v. 't Linden- hout: fluit. Jo v. Aijmenam: sopraan. Vasten-meditatie van Pastoor Th. J. v. Noord, pastoor te Langendijk. Tot c.a. 10 uur is de uitzending uitsluitend Gods dienstig. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Het Gershom Parkingten kwintet en solisten. I.202.20 Dansmuziek. 2.50 Muziekles. 3.35 Concert. 3.40 Fransche les. 4.10 Muziek. 4.20 Orkestconcerfc. 4.35 Moderne gedichten. 4.50 Concert. 5.20 Réis-causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Gramofoonmuz. 7.20 Maanoverzicht. 7.35 Pianoduetten van Beethoven. 7.45 Lezing over Grieksch tooneel. 8.05 Het Harold Moss Octet. 8.20 Lezing: How heredity is studied. 8.50 Orgelconcert. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsber. 10.00 La Serva padrona", libretto van Federico. Orkest. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s",1750 M. 10.50—11.00 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert» 4.055.05 Orkestconcert. 8.20 Causerie over d'Annunzio. 8.50—11.20 Concert voor harp, fluit, cla rinet. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.20 Concert. Het kamer-harp- terzet. 7.35 „Spuk", fant. hoorspel uit Westfalen van Castelle en Wahd. Muziek van Stier- lin. Het Westfaalsche kamer-orkest. W. Wah, Fl. Castelle cn A. Imkamp. Königswusterhausen, 1250 M. (Z e e s e d). II.20—7.05 Lezingen en lessen. 7.20 „Das Rheingold", opera van Richard Wagner. In d. Stedelijke Opera Charlot- tenburg. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35 Concert door het radio-orkest. 10.35 Sluiten. delijke dingen zou willen doen en dat zou me een pak van mijn hart zijn. Dat zullen we heel graag doen, mijn heer en billijk ook, zei vrouw Jackson da delijk. Prachtig. Komt U dan morgen vroeg. Kunt U mij ondertusschen een halve liter melk, een pond boter en een stuk of vijf eieren sturen, liefst dadelijk? O, zeker mijnheer, zeiden ze allebei gretig. Kunnen wij misschien wat eten voor U koken, mijnheer? vroeg de oude vrouw dadelijk met een veel vroolijker ge zicht en Armathwaite begreep direct dat de vrouw dacht nu een schoone gelegen heid te hebben om 't huis binnen te ko- Hij besloot het raadsel op te lossen, nu zijn theorie over een logeergast blijkbaar onjuist was. Neen, zei hij onverschillig. Ik wil vanavond liever alleen blijven. Maar U kunt morgenvroeg komen. Is er geen re serve-sleutel? Ja, mijnheer, viel het meisje in. Die zit aan den sleutelring bij do anderen. Hij haalde zijn sleutels uit de zak en zag dat er twee gelijke aan waren. Een van deze? vroeg hij en keek het meisje kalm in de oogen. Toen was hij ze ker van zijn zaak. Zij was zóó opgewonden, lat zij nauwelijks antwoord kon geven. Hij gaf haar de sleutel en na haar nog eens goed op het hart gedrukt te hebben de melk en het verdere dadelijk te brengen, ging hij heen. (Wordt vervolgd^

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5