LIÜDLEU ALS/. SPLINTER KROMMENIE e Jesssks Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek linoleunj Krommenie/ Beverdam (6—1) en Verhoef (7—1) brengen de thuisclub nog meer in het voordeel. Dan komt Vitesse weer opzetten. Enzink maakt Vitesse's tweede doelpunt (72), maar eer de gasten verder kunnen komen, schiet v. d. Blankcnvoort in (82). Kort voor het einde maakt Dorsman nog een doelpunt (92), en dan komt het einde van deze ontmoeting, die den Rotterdam mers met wel wat erg geflatteerde cijfers doet winnen. SCHAKEN. De competitie. Morgenavond zal het derde tiental van do Residentieschaakclub alhier spelen to gen het tweede tiental van het Lcidsch Schaakgenootschap. Voorts staan in deze maand nog de volgende wedstrijden op het programma: Dinsdag 13 Maart te Lei den: Merc. I—L. S. G. Maandag 26 Maart te Rotterdam: N. Rott» Schv. II—L. S. G. I. Dinsdag 13 Maart te Voorschoten tus schen Rott. Schel. II en Voorschoten. Don derdag 16 Maart, to Leiderdorp: Mere. Leiderdorp en Vrijdag 16 Maart, in Den Haag tusschen Wassenaur en Disc. Disc IV. Do laatste wedstrijd wordt te Voor schoten gespeeld op Dinsdag 3 April tus schen Merc. II en Voorschoten, waarmede de competitiewedstrijden in dit seizoen af- gcloopen zijn. LICHAMELIJKE OPVOEDING. Internationale vierdaagsche afstand- marschen. Jhr. mr. J. W. Schorer, de leider der in ternationale vierdaagsche afstandmar schen, verzoekt ons het volgende mede te deelen De Nederl. Bond v. Lich. Opvoeding heeft door het klimmend succes, waarin de vier daagsche afstandmarschen zich elk jaar mochten verheugen, besloten de marschen in het Olympische jaar 1028 internationaal te doen zijn. Dank zij de grouie welwillendheid van het Departement van Koloniën, dat we derom de mooie kazerne te Nijmegen be schikbaar heeft gesteld voor de huisvesting der deelnemers cn dank zij ook de zeer gewaardeerde medewerking van den com mandant, officieren en het lagere perso neel aldaar, heeft de regelingscommissie besloten ook dit jaar de omstreken van Nijmegen als ten-ein voor de marschen uit te kiezen. Het bepleiten van de groote moreele waarde van deze marschen, waaraan personen uit aile standen deelnemen, die in goede kameraadschap vier dagen lang streven naai hetzelfde doel. dat zij slecht3 door onderlinge hulpvaardigheid en door het nakomen van saamhoorigheid kunnen bereiken evenals het resumeeren van den gunstigen physieken invloed op eiken deelnemer, die zich tevoren aan een medi sche keuring en aan een doelmatige trai ning heeft onderworpen, valt buiten het kader van dit bericht De Ncderlandsche Bond voor Lichame lijke opvoeding heeft gemeend, dat het jaar 1928 bijzonder geschikt is om de mar schen internationaal te maken en, bedrie gen de voorteekenen niet, dan zal de bui- tenlandsche deelneming zeer bevredigend zijn; o.a. deed de Rogd Walking Associa tion toezegging om met vier ploegen van tien man deel te nemen en ook onder de talrijke hier te lande verblijvende vreem delingen zullen er zijn, die deze gelegen heid dankbaar zullen gebruiken om zich met onze landgenooten te meten. Het laat zich aanzien, dat ook de deelneming van Nederlanclsche zijde grooter nog zal zijn dan andere jaren, dank zij de belangstel ling van do ministers van Onderwijs en Oorlog. Een eere-comité, met Z. K. H. de Prins cler Nederlanden als voorzitter, heeft zich gevormd, uit welks samenstelling wel blijkt, dat men allerwege met de plannen van den bond sympathiseert. De volledige samenstelling van het co mité is als volgt: Voorzitter: Z. K. H. de Prins der Ne derlanden leden: de heeren Mr. M. A. M. "Waszink, Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, J. M. J. H. Lambooy, Minister van Oorlog, Minister van Mari ne a.i., Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, Minister van Buitenlandschc Zaken, mr. Minister van Buitenlandscho Zaken, mr. J. O. Koningsbergen, Minister van Koloniën, Luitenant-Ge neraal P. J. II. van der Palm, Chef van den Generalen Staf, Luitenant- Generaal T. F. J. Muller Massis, Comman dant van het Veldleger, Mr. J. C. Jager, Chef van den Marinestaf, de gezanten van Argentinië, Zweden, Zwitserland. Frank rijk, Roemenië, Oostenrijk, Brazilië, Tsje- cho-Slowakije, Spanje, Finland, Engeland, Joegoslavië, Polen, België, en Duitschland, de zaakgelastigde van Hongarije, Mr. S. baron van Heemstra, Commissaris der Ko ningin in Gelderland, F. M. A. van Schaeck Mathon, burgemeester van Nijmegen, Mr. A. baron fSchimmclpenninck van der Oye van Hoevelaken, voorzitter van het Neder- landscb Olympisch Comité, cn P. W. fScharroo, voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Athletick Unie. De marschen worden gehouden op 17, 18 19 en 20-Juli en de inschrijving zal sluiten op 16 Juni 12 uur 's middags Aan de marschen kunnen deelnemen: a. burgers, zoowel mannelijke als vrou welijke; b. leden van de vrijwillige burgerwachten a. officieren van land- en zeemacht of van den vrij willigen .landstorm; d. militairen beneden den rang van offi cier en detachementen van 20 man onder leiding van een officier of een onder-officier Er zal gemarcheerd worden over drie af standen 40 K.M., 50 K.M. en 55 K M1., een en ander uiteengezet, en uitgewerkt in her reglement, hetwelk dezer dagen verschenen is cn dat de secretaris gaarne aan belang stellenden zal doen ge-n. In dat regle ment zal men tevens kunnen aantreffen een populair-wetenschanrelijke uiteenzetting .over het nut en de beteekenis van de mar schen cn een zeer duidelijke handleiding voor de training, van de hand van Dr. W. P. Hubert van Blijcnburgh. Do Commissie voor de afstandmarschen, bestaande'uit de heeren W. F. Pop, oud-mi nister van Oorlog, eerevoorzitter; Jhr. Mr. J. W. Schorere leider; P. H. A. de Ridder, kolonel van den Generalen Staf; Th. J. C. A Boole, Majoor der Infanterie: A. M. de Veer H. L. de Wijs, Majoor der Infanterie b. d. cn J. N. Breunessz, Eerste Luitenant dor Gre nadiers, secretaris, Tamarindcstr. 3, Den Haag, vertrouwt dat de liefhebbers van het wandelen en de bel'?n^steUendcn in de li chamelijke opvoeding niet zullen achterblij ven om zorg te dragen, dat Nederland, juist nu er internationale deelneming zal zijn, goed voor den dag zal komen. INGEZONDEN MEDFDEELINPEN. reei) f 2.40 reetj f 2.60 LISSE. Ontwikkclingsavond. De Vrijdagavond gehouden eerste verplichte Qptwikkelings- avond voor bestuursleden van vereenigin- gen door den Geestelijken Adviseur kape laan Q. M. Versteege, was goed bezocht. Naast een zeer groot aantal bestuurderen, waren ook vele niet-bestuursleden aanwe zig. Zijnecrw. zette allereerst uiteen, wat we hebben te verstaan onder de Socialis tische Katholieke Kerk en wat- de Socia listen er mee voor hebben, om ook „Kerks" te worden. Zij willen daardoor het Bisschoppelijk communiqué ontgaan en al dus argelooze Katholieken vangen. Ver volgens behandelde spr. de nieuwe bepa lingen van de Ongevallenwet, waaruit bleek dr-t ook in 't vervolg beroepsziekten ouder de wet vallen, terwijl het begrip arbeiuer «.at. sce^e.er is gemaakt en ook zij, die aangenomen of stukwerk verrich ten, volgens de wet arbeider zijn. Hierna behandelde spr. de sociale wer ken van Ut. Jaenry Poe s en deed in een mooi betoog uitkomen, wat deze voor de arbeiders inzonderheid voor de Limburg- scho 11. K. mijnwerkers heeft gedaan. Ook in dc dagen der spoorwegstaking 3903 maakt Dr. Poels zich dermate verdienste lijk, dat hem hiervoor een Koninklijke on derscheiding gewerd. Dr. Poels was èn een man van 't woord èn een man van de daad. De mijnstreek is daar het beste bewijs van. Spr. schetste de groote geleerdheid van Dr. Poels en zette uiteen, dab bij vooral uitmuntte in Bijbelwetenschap. Voorts Jbprak zijueerw. over de Heem- vaartbeweging onder do R. K. Studenten en maakte, dc vergadering duidelijk wat deze beweging wil, waaruit bleek dat deze rechtstreeks ingaat tegen de dwaze Stu- dentenuilspattingen en ook tegen do mo derne danswoede. Vervolgens sprak zijn- eerw. over de Kerkvervolging in Mexi co cn deed uitkomen, dat ook hier de Loge in 't spel was, welke geheime socte er op uit is de Katholieke Kerk omver to wer pen. Doch het gaat in Mexico als in de tijden der Christenvervolging onder Nero, het bloed der martelaren is het zaad der Christenen. Als slot sprak kapelaan Ver steege over de kunst en wel over de kunstwerken van prof Broere en meer in 't bijzonder over diens dichtkunst. Spr. las voor Prof. Broore's lofgedicht op het H. Sacrament, 't Was voorzeker een nuttige, doch ook aangename avond Geboren: Catharina Maria, d. van B. F. Pietersman en A Zuiddam. Jo hanna, d. van P. J. Ruigrck en Th. M. v. d. Star. Cornelus Rupertus, z. van J. Kops en A. Trouwen. Overleden: C. Belt, wede. van M. v. d. Veld 77 j. P. v. Kesteren, echt se. van A. Hoogedoorn 62 j. J. Tolk wedn. van E. Sluiterman 79 j. NOORDWIJK. Schippers zonder roer. Een drietal visschers, thuis gekomen van de viseh- vangst, hadden ter viering van dit heuge lijk feit te veel aan Bacchus geofferd. Hun kortstondige vreugde werd echter door de politie verstoord, die voorloopig twee ervan in het politiebureau insloot. Hierbij verzette een zich hevig, waarvan de gevolgen zeer zeker wel niet uit zullen blijven. Blijkbaar uit solidariteitsgeval ging de overgeblevene naar huis en sloeg daar uit louter baloorigheid de boel stuk Ten einde raad hoeft do vrouw de hulp der politie ingeroepen, waarna ook deze wildeman naar het politiebureau werd overgebracht-. Tegen een autobus aangebotst. Op den hoek Molenstraat had een aanrijding plaats tusschen een autobus en een motor rijwiel. Oorzaak hiervan was dat de auto bus, die de tram zag aankomen, plotse ling stopte, zocdat een daarachler rijden de motorijder legen de bus reed. De mo tor kreeg nogal ernstige materieele schade j De politie onderzocht in hoeverre hier een verkeersovertreding heeft plaats gehad. Ontrouwe dienstbode. Als verdacht van diefstal van verschillende goederen in haar dienstbetrekking heeft de politie al hier oen dienstbode aangehouden. Nadat het onderzoek zal zijn geëindigd, zal het meisje, teneinde in haar verdere opvoe ding te voorzien, ter beschikking van do justitie worden gesteld en naar 'o Hago worden overgebracht» De post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn, terugontvangen in de ?o helft der maand Februari' 1928. Brieven Binnenland: telegraafbureau to Amsterdam. Van den Berg, Jan. Geen plaats van bestemming. Briefkaarten Binnenland: Waals mej. v. d. 's Graven ha ge. Brieven Buitenland: Nadeiman mej. Anny Dusseldorf. INGEZONDEN MEDEDEELING. Sproeten komen vroeg In het voorjaar, koos tijdig een Sprwt©3. Bijllle Drogjtr 976 N00RDWIJKERH0UT. Tuindersvereeniging „Dc Eendracht". In café „Gooi" aan Piot-Gijzcnbrug hielden afgevaardigden van de groote tuinders- vereenigng „De Eendracht" eene bespre king over de teelt van erwten, groote boe nen en capucijners. Leden, zoowel uit Lis- se als uit Noordwijkerhout waren tegen woordig. Met alg. st. werd besloten in het a.s. seizoen geen doperwten te teelen op contract met heeren fabrikanten. De Noord wijksche doperwten, wier kwaliteit alge meen geroemd wordt, zullen alleen ver kocht worden in den vrijen handel. Bij het bestuur der vereeniging kwam ■'reeds een bestelling in van honderdduizend kilo tuinboonen. Aan deze opdracht zol voldaan worden. De tuinboonen zullen ge leverd worden op contract tegen tien cents per kilo. Ook zullen bruine capucijners op contract geleverd worden tegen 20 ets. per kilo. Van alle zijden komen van de fabrikan ten al aanvragen in en wel uit alle deelen des lands. Het bestuurslid, de heer P. Rey- neveld, een der steunpilaren van „Do Een dracht" stelt zich beschikbaar voor het geven van alle inlichtingen. OEGSTGEEST. Stille Omgang. Vrijdagavond werd in „St. Willibrord'" de jaarlijksche bijeenkomst gehouden van het Genootschap van den Stillen Omgang. De opkomst was bevredi gend. De vice-voorzitter, de heer W. P. de ïiooy, verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder den nieuwen geestelijken leider, Kap. Raaffels. Spr. memoreert-, dat de vo rige bedetocht goed is geslaagd en ver trouwt, dat van de aanstaanden hetzelfde zal kunnen gezegd worden. Spr. doet ver volgens de mededeeling, dat de heer Re tries se om gezondheidsredenen heeft be dankt als voorzitter. Onder de ingekomen stukken was oen schrijven van het hoofdbestuur, dat deze afdeeling aan den omgang zal meedoen in den nacat van 10 op 11 Maart. Bij de Eerw. Broeders van St. Joan de Deo, zal de H. Mis wederom kunnen worden bijgewoond. Zaterdag 10 Maart zal om half twaalf in de parochie het Lof worden gohouden, waarna alle deelnemers gezamenlijk per tram naar Leiden gaan. Het periodiek-aftredend bestuurslid, de heer W. F. de Rooy, wordt herbenoemd en in de vacature-Reiniersc wordt dc heer Schenk gekozen, waarna do heer W. F. de Rooy als voorzitter door de vergadering wordt aangewezen. De secr. bracht vérslag uit der bedevaart van het vorige jaar, terwijl de heer G. Koel man als penningmeester verantwoording deed der financiën., functionarissen werd dank gebracht. Kap. Raafiels hield een korte toespraak waarin hij zeide, te vertrouwen, dat de om gang wederom de grootsche hulde moge zijn aan het E. Sacrament en zij rij.ee vruchten moge brengen voor eigen volma king en heiliging. De heer A. Dofferhof stelde de vraag, of wederom, gelijk vorig jaar, een gedeelto per trein doorgaat naar Amsterdam en een gedeelto vanaf Halfweg naar Amsterdam gaat loopen. Spr. ontraadt ten sterkste die splitsing op verschillende gronden en meen de dat voor de goede orde het beste is dat wij allen doortreinen naar Amsterdam. De heer C. P. Paardekooper ontraadde ook het loopen vanaf Halfweg. De heer W. Koelman heeft vele jaren achtereen ge- loopen, doch verleden getreind tot Amster dam. Spr. vond dat de devotie bij den om gang zelf dan veel grooter is. De heer W. do Boer spreekt zich ook uit voor treinen tot Amsterdam. De heer O. P. Paardekoo per stelde daarom voor, allen met den trein te gaan, welk voorstel werd verworpen mëfc 16—18 stemmen. Naar aanleiding van den uitslag der stemming meende de voorz. toch te moeten adviseeren, ofschoon zelf voorstander van loopen, dat nu allen met den trein moeten gaan, waartoe wordt be sloten. Een getal van 3S aanwezigen gaven zich dadelijk op, waarna de voorz. do ver gadering sloot. Men verzocht ons nog te willen mededee- len, dat oensdag- en Donderdagavond van 7 tot 9 uur avonds, gelegenheid be staat om zich op to geven bij den heer G. Koelman, Deutzstraat» Ook de kaarttes moeten op bovenvermelde dagen en uren worden afgehaald". Na Donderdagavond kan, men zich niet meer opgeven. 45 jaar gemeenteontvanger. Den 27sten April zal "het 45 jaar geledon zijn, dat do heer G. Lubbe tot ontvanger dezer gemeen te werd benoemd. SASSENHEIM. Aanbesteding. Zaterdagavond had door den bouwkundige Jac. P. Lagerberg do aanbesteding plaats van een woonhuis aan do Rusthoflaan alhier, voor rekening van den heer A. J. v. d. Voorn, waarvan do uitslag is als volgt: J. E. Dijkstra cn Zoon C'. Meiman ƒ4243; A. v. Nieuwkoop ƒ1199. Dc gunning is aangehouden. TER AAR.* Glascultuur. Onder voorzitterschap van den heer Joh. Rekelhof vergaderde dc glastuinders, van de R. K. eiliugyer. „Tuindcrsbelang", om te zien hoe de teelt zich ontwikkelt, cn wat het a.s. veilingsei- zoen beloofde. Uit dc opgaven bleek, dat voor de eerste maal de proef is genomen met de teelt van aardbeien onder glas, waarvan 2969 cenruiters. Vervolgens bleek dat onder platglas zijn uitgeplant 40.000 kropsla, 5900 bloemkool, 91! ramen peen, 499 ramen spinazie. In de kassen staan uitgeplant 950000 kropsla, met 15000 bloem kool. Do aardbeiendocsjes worden bij de j veiling verkrijgbaar gesteld a 1,50 per 100. Door het bestuur za! ©en machine hiervoor worden aangeschaft. Vervolgens „werden de contracten onderteekend voor het door bemiddeling van het bestuur ver strekte glas. De voorz. bespreekt daarna, hoe de tuinders de vruchten wenschen te doen ophalen. Zij die gezamelijk cle vruch ten wenschen op te lia.en, en bomiddeling enschen kunnen zich bij den directeur der veiling opgevon. Op tie ledenvergadering welke in deze maand zal worden gehouden, zal een nade re regeling worden getroffen. Met een woord van dank voor de samenwerking, sloot de voorz. de bijeenkomst» Geboren: Ephrim, z. van G. Slof en Th. J. Zwanenburg. Aaltje, d. van C. van Leeuwen en A. den Braver. VOORHOUT. Stille Omgang. Vrijdagavond verga derde in het Patronaatsgebouw alhier de afdeeling „Voorhout" van het Genootschap van den Stillen Omgang. De voorz., cle heer G. M. Prins, opende deze vergadering en sprak de talrijk aan wezige leden, alsmede den kapelaan Grei- toinann, geestelijk adviseur een woord van welkom toe. Spreker zag terug op het nf- geloopen jaar en memoreerde daarbij het verlies, hetwelk het Genootschap door het overlijden van Pastoor Crombag geleden heeft. Na de voorlezing en goedkeuring der notulen nam de Geestelijk Adviseur het woord. Spreker zette nogmaals in korte trekken het doel van den Stille Omgang uiteen. Voorts verzoekt spreker den bede vaartgangers zich te houden aan de regels en de bepalingen door het bestuur gege ven. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten en uitgaven heb ben bedragen 252.50. Hierna had er bestuursverkiezing plaat? voor de vacante plaats van secretaris cn penningmeester. Het bestuur stelde do heeren P. L. van tier Hulst en C. Boere voor. Uit een gehouden stemming blijkt, dat zijn uitgebracht 49 stemmen op den heer van dor Hulst; 23 op den heer Boere, 6 op den heer B. Augustinus en 7 op den hoer L. van Werkhoven, zoodat waren ge kozen de heeren P. L. van der Hulst en C. Boere. Medegedeeld werd, dat op Zaterdag avond, 10 Maart a.s. om kwart over tien het Lef zal worden gehouden, waarna men in alle stilte naar het station gaat. De troin vertrekt van Voorhout 10.57 uur. Het vertrek uit Amsterdam is bepaald op 6 uur precies. Men wordt verzocht liet in signe te dragen en niet te rooken bij het naar den trein gaan. De rondvraag leverde niets op, waar na de voorz. deze vergadering sloot» VOORSCHOTEN. Tusschen twee vuren. Zaterdagmiddag omstreeks 3.30 uur stond J. P. v. d. M. voor „Berbice" met zijn zwager, welke laat ste in een auto was gezeten, te praten, toen vanuit de richting Voorschoten de^ groen- tenhandclaar M. met paard en wagen cn van de richting Leiden de bierhandelaar P. per auto kwam aangereden. Laatstge noemde kon niet spoedig genoeg remmen, en stuurde de auto tusschen van der M. en M. door met het gevolg, dat het rijwiel van v. d M. geheel en de wagen van den groentenhanclelaar gedeeltelijk werd ver nield. Procesverbaal is opgemaakt. WARMOND. Stal ingestort. Gisteravond te half acht is een gedeelte van een stal, welke toebehoorde aan de gebroeders Heems kerk alhier ingestort Het in de stal aan wezige vee is or goed afgekomen. Bij ver schillende landbouwers in den omtrek is het ondergebracht Gemeentelijke Aankondiging Koepokinenting. Burgemeester en ^cthou^ters van Lei. den brengen ter alge inrichting voor koepia sabethshof aan de Oj/de V«t na Woensdag 7 Maart e.k. tot nidcre Imnkondiging gesloten. A. VAN DE IfANDJ BAKHI^YZEN, M Burgemeestej* VAN STRIJEp, Secretaris. Leiden, 5 Maart' 1928. Hinderwet. B. en W. van T eiden, Gezien het verzoek van Seesink en Co/a. Meubelfabrieken om vergunning tot het oprichten van een meubelfabriek in het per ceel Vliet 21-23, kad.v bekend gemeente Leiden, Sectie F, no. 1139 95G Geven kennis aan hot publi^fc d^t ge noemd verzoek met tarie dezer gemeente alsmede dat op Zaterdag, f'de n 17den Maart e.k. des voormiddags toJhalf f lf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal f worden gegeven om bezwaren tegen qjt van-zoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot' beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun ne bezwaren mondeling toe te lichten. Katholieke Agenda. LEIDEN. Dinsdag. Radioavond Bondsgebouw, uit»» zending vastenmeditatie, 8 uur. Dinsdag. R. K. Wcrkmeestersbond. Bonds-' gebouw, 8 uur. Woensdag. R. K. Volksbond afd. Leiden, Bondsgebouw 8 uur. Donderdag. Wetenschappelijke Voordracht over het Katholicisme door prof. Verhaar, Universiteitsgebouw, Ra penburg, 8 uur. Z0ETERW0UDE (Dorp). Dinsdag. Lezing prof. Niekel: „Onze vruchten in Christus", Patronaat, 7.30 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. Dinsdag. Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelogenheden, Bondsgebouw, 89 uur. Woensdag. Lezing Kolonel P. J. van Mun- nekrede,. over eenzijdige ontwape ning. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 5 Maart a.s. tot en met Zondag 11 Maart waargenomen door de apotheek van den heer W. Peil©, Kort Rapenburg 12 telf. 594. INGEZONDEN MEDEDEELING. t Heden.' geëtaleerd: 2 Meter breed £f 2.60. ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto-slachtoffers. In de Emmalaan ge raakte gisteren een herdershond onder een auto. Hen der inzittenden wilde het dier bevrijden, doch deze beet den man zooda nig in de hand, dat hij zich op het politie bureau heelt laten verbinden. De hond was dermate verwond, dat hij moest worden af gemaakt. NIEUWKOOP. Ziekenfonds. Vrijdag hield het zio- kenfonos Helpt Elkander jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De vergadering werd geopend door den voorz., clen heer Mol, cue m zijn inleiding de komende ziek- tenwet schetste. Het jaarverslag werd voorgelezen on goedgekeurd. Hierna bleek uit het iinantieel verslag van den pon- ningm., dat de inkomsten waren 2638.16, cle uitgaven 1676.60, batig saldo 961.56, en dat de vereeniging bij het einde van het boekjaar 549.67 aan bezittingen had. Aan 50 zieken was dit jaar uitkeering ge daan. Bij de bestuursverkiezing werden de af- tredenue heeren P. Boer en G. Stadsvoort herkozen. Do hoer Stam stelde zich niet meer herkiesbaar; in diens plaats werd gekozen de heer D. Yerweij. Hierna werd door den heer Kuijer uit eengezet doel en werken van het Sanato riumfonds, en medegedeeld dat dit jaar bloempjes zullen worden verkocht. Vervol gens werden clo prijzen verloot van het boetegold over het vorige jaar. Bij do rondvraag volgden nog eenigo besprekin gen, waarna de vergadering werd gesloten. Ongeval met electrische lamp. Vrij dag wilde de heer v. K. in de smederij van H. alhier een electrische lamp oprapen, welke stukgevallen was. v. K. kwam bij de aanraking plotseling onder volle stroom. Hij kon de lamp niet meer loslaten en zakte in elkander, doch door tegenwoor digheid van geest van H., die het snoer wist los te rukken, werd hij spoedig van de stroom bevrijd. Hongaarsch meisj® vermist. De politie dezer stede (verzocht namens het Comité voor Hongaarsche kinderen alhier opsporing van het 5-jarig Hon gaarsch meisje Emma NoszaL Dit meisje was bij pleegouders te Delft onderge bracht en is don 27sten Februari, met den laatsten Hong, kindertrein, via R'dam, Gouda, Utrecht naar Zevenaar en Buda pest vertrokken. Hier is het kind even- wel niet aangekomen. Hot meisje had bij haar vertrek gezegd terug te zullen ko men. De politie alhier heeft zich met de politie-autoriteiten in binnen- en buiten» land in verbinding gesteld om te trachten het kind op te sporen. Auto in brand. Gistermiddag om 2 uur is in do auto- garage van de wed. D. aan de Binne'n- vestgracht een auto bij het aanslaan in brand gevlogen. De wagen werd naar bui ten gereden en met zand gebluscht. De motor liep veel schade op. Volksbondnieuws. Evenals verleden jaar zal ook dit jaar wederom de meditatie-uitzending in het Bondsgebouw te volgen zijn. Dc leden kunnen cleze gratis bijwonen. De alhier tot semi-arts bevorderde hee ren J. D. Lebrefc en J. J. M. van Winkel zijn bestemd lot reserve-officieren van gezondheid bij het leger hier te lande. H. K. H. Prinses Juliana zal morgen» avond het concert van „Scmpre Crescen do" in de Stadsgehoorzaal bijwonen. Zaterdagavond omstreeks half negen werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje in perceel Haarlem merstraat 13, bewoond door den slager V. De brand had weinig te beteekoncn en was spoedig gebluscht. Mej. L. alhier heeft gisteravond in een driftigon bui haar schoonzuster V in de Parkstraat zoodanig geslagen, dat zij bloedend werd verwond en door den h. EL D. moest worden verbonden. Oorzaak familiekwestie. 2-r

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2