LUCHTVAART. Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. SPLINTER Linoleum^ krommenie Vliegongeluk. Twee dooien.: Gisteren stortte nabij Serajewo een mi litair. vliegtuig omlaag en geraakte daar bij in brand. Do piloot en de waarnemer verbrandden. Angstig avontuur in de lucht. Meisje door vliegtuigvleugel meegesleurd. TTit St. Petersburg (Florida) wordt ge seind: De vlieger K. L. Ellis uit Minnea polis bemerkte op 6000 M. hoogte, dat in de draden van een der vleugels van zijn vliegtuig een meisje verward was geraakt. Zij was door het vliegtuig mee omhoog ge voerd en hield zich thans krampachtig vast. De vlieger behield evenwel zijn te genwoordigheid van geest. Alvorens te landen, maakte hij een bocht, zoodat de vleugel, waaraan het meisje zich vast klampte, vlak boven den grond zwerfde. Het meisje, de 18-jarige Jeanne Durpend kon toen loslaten. Zij kwam er af met een verstuikten pols en een paar schrammen. Alan Cobham's vlucht. Uit Fort Johnston (Nyassalard) wordt gemeld: Alan Cobham seint, dat hij de Zuidpunt van het Nyassameer bereikt heeft na over de geheele lengte van het Victoria-Nyanzaméer te zijn gevlogen. Vervolgens ging zijn vlucht over nog niet geëxploreerd land naar het Tangaujika- meer. Hij ontdekte, dat zijn kaart onjuist was. Op zijn weg naar het Tanganjika- meer verwachtte hij een bergketen «hvars over zijn weg, van 6000 voet hoog, maar kwam tot de ontdekking, dat hij 10 tot 12.000 voet hoog was. Toen Lady Cobham een dorp bezocht aan het Noordelijk uit einde van het Nyassameer, vielen de in boorlingen op hun knieën en klapten in hup handen, terwijl zij haar hcgroetten als „meesteres van den grooten witten vo gel". INGEZONDEN STUKKEN. Margarita van Cortonastichting. Den laatsten tijd is veel over deze zoo hoog noodige en op charitatief gebied mooie en nuttige stichting gesproken. Eaj ieder, die gebruik gemaakt heeft van de uitnoodiging tot bezichtiging, zal wel tot zich zelf gezegd hebben: Wat moet dat veel geld kosten; u hebt 't bij het rechte eind en daarom moeten wij allen de han den ineen Slaan, om aan geld te komen, om te beginnen. Voor de Loterij zijn de loten reads in omloop, Icoo^pt ze, u zult er wel bij va ren. Hoofdinjs „radio", verder „gasfor nuis", „Iqpclerfiets" pn nog 500 mooie prij zen, waaronder poppen als kinderen, zoo groot. En de prijs van 't lot, zult u vragen. Maar 25 ets. Alle prijzen zult n kunnen bezichtigen, op de groote poppententoonstelling, die wordt gehouden^ op 12, 13, 14 en 15 April a.s. De plaats wordt nog nader bekend gemaakt. Hieraan zal voorafgaan op 11 April a.s. „ejn uitvoering" te geven door 't. reeds goed bekend staande dames en kinderkoor „Ruim Baan" onder leiding van Mejuff-ouw M. v. d. Vijver vit den Haag. Opge-oerd zal worden „De Woudkoningin" met wel willende medewerking van eenige heeren. Veel wordt er drs gedaan voor 't mooie doel. Wil 't werk echter goede vruchten dragen, dat ligt aan u, aan Leidensch stad- genooten, zoowel dames als heeren. Toon uw offervaardigheid, door aan alles mede te doen. M. SWART, Secr. Loterij-Comité. HILLEG0M. Zilveren ambtsjubileum. Gisteren was het 25 jaar ge'eden, dat de heer F. Enge' Pz. optrad als hoofd der Gemeenteschool alhier. Die dag is den jubilaris en diens familie tot een onvergetelijke gemaakt, Des morgens te 10 uur. werd do heer E. met familie per auto van zijn huis naar het Gemeentehuis gebracht. De Raadszaal was voor deze gelegenheid smaakvol ver sierd. (Tegenwoordig waren Burgemeester Wenthout, beide Wethouders en alle Raadsleden, voor zooverre niet verhin derd. Het eerst werd het woord gevoerd door den Burgemeester. Uit erkentelijk heid bood spr. een pendule met coupes aan als blijvend aandenken. Hie-na sprak wet houder Balvers den jvbi'aris toe. Spr. me moreerde, dat hij nog het eenigste zittende raadslid is, dat heeft medegewerkt. 25 jaar geleden tot do benoeming van den jubila ris als Hoofd der school en-de praktijk heeft ge'eerd, dat do keuze een biizonder goede is geweest. Hierna sprak de heer Vooren, als óudste raadslid. De heer Engel bedankte nu de sm-ekers ïn svmpathieke woorden., Hierna werd de koffie rondgediend, waarna de verdero huldiging plaats had in het Nutsgebouw, dat eveneens smaakvol was versierd. Daar waren o.m. de leden van het feestcomité, het bndérwiizeïid personeel en vele ouders. Odder leidin-- van den heer Van Lin gen werd een wel" mstlied gezongen en ónder gepaste toespraken kostbare geschenken aangeboden. Ook vele bloemstukken wer den bezorgd, terwijl van half 3 tot hrOf r> een'zeer druk bezochte receptie werd ge houden. ljsse. Coöperatie „Onderling Belang". Gis-, tergvond hield de. R.-K. Coöperatie „Un derling Belang" haar (boetplichlige) 8e jaarvergadering onder presidium van den INGEZONDEN MEDEDEELING. houten hutkofférs rondom voorzien Van beslag maat 40 X 40 X 70 GARNITUUR: fantasie doos zeep, 3 stukken, spuitflacon Eau de Cologne, kristallen Vaporisateur tezamen KORTE GRIJZE STOFJAS SEN PRIMA LINNEN PEERED BOORDEN .'...I.. GESTREEPjTE I ZEPHl joNgensöverhemde/ KLEUR- EN WASCH^CHTt KRUIPPAIbJES '...1./... DAMES* L1NELLEN if met mouwtje, «als rondonügefes- tonneerd .'t.10.78 KLEURECjlT BLAUW KEI- ZERSLINifEN DIENSTBO DE-JAPONNEN ...L2.40 PRIMA GRASLINNEN VER- PLEEGSTERSSCHORTEN reform model 1.50 IN ONZE TRICOT-AFDEELING: 800 STUKS PRJMA ONGEBLEEKTE TRICOT MEISJESBROEKEN Lengte 42 46 50 55 64 c/in. 39 43 48 56 64 cent per stuk. (10074) MYSTERES, etamine met filet entredeux en kant0.87 Prima GERUIT ETAMINE in kleuren: rood, geel, lila en blauw, zon- en waschocht, 90 c/m. breed 0.23 Vraagt onze reclame serie smaakvolle dessins FILET, 100 c/m. breed 0.35 EIKEN RAAMGARNITUUR compleet, met ringen 1.35 LANDHUISSTOFFEN 115 c/m. breed, in de nieuwste Shadonstreepen, 10 diverse kleurstellingen 0.68 GESTREEPT WASCHECHT GRIJS LINNEN voor gor dijnen, 130 c/m. broed 0.89 FANTASIE SAMOA GANG MATTEN, aparte dessins1.15 BEUKEN KINDERSTOE LEN afklapbaar met kooi 4.90 ZWAAR BEUKEN LOOP REKKEN met telraam5.90 IN ONZE SCHOONMAAK. AFDEELING; Extra GROOTE ZEEMEN vierkant 1.65 ROZENZEEP, per 6 stukken 0.29 STOFFER MET BLIK, sa men voor LUCIFERS, 5 pakken heer G. Sohrama, die de vergadering met gebed opende. Hij ve.weikomde de tal rijke aanwezigen en gaf veivlgens een kort en zakelijk overzicht van het jaar 1927. De zaken hebben dit jaar goed ge- loopen, alhoewel de grootste zaak, n.l. de afd. Winkel vermoedelijk wel het hoog tepunt zal bereikt hebben. Een woord van hulde werd gebracht aan de beiclo chefs. W. t betreft de afd. Brandstoffen, deze heeft ook een stijgende lijn aangeno men en er is winst gemaakt, niet zoo groot dat er reeds dividend uitgekeerd kan worden. Door aler medwerting voor deze afd. kan en moet het volgende jaar dividend uitgekeerd worden. De voorz. verzoekt de leden zoo vroeg mogelijk brandstoffen aan to schaliën. Dit vergemakkelijkt het werk, wat an ders blijit liggen tot het seizcen. Vervol gens werden de notulen voorgelezen en zonder discussie onder dankzegging goed gekeurd. Vervolgpns is aan de orde jaar verslag penningmeester. Hieruit bleek, dat in de afd. Winkel wis ontvangen J 182,711.72 en uitgeven ƒ163.988.50, alzoo een winst van 18.823.22. Afd. Bakkerij aan ontvangsten ƒ70.331.13 en uitgaven 60.417.03, alzoo een winst van 9914.10. Afd. Brandstoffen aan ontvangsten 13.124.13, uitgaven 13.123.26 1/2, alzoo een winst van 1.86 1/2. Vervolgens braclu de heer J. Ivortekaas, namens de Raad v. Toezicht gunstig, rapport uit over deze balans. Hierna bracht de penningm. een zake lijk verslag uit waarin een opgewekt vereenigingsleven viel te beluisteren. Hier uit bleek, dat alles voor deu wind gaat. Aan de orde is gratificatie, welk punt bij monde van den hoer J. Kortekaas zeer duidelijk werd uiteengezet. Het voorstel werd gedaan a j de vergadering om. de gratificaties met 50 pet. te verhoogen. Do heer Koelowijn is blij, dat dit voor stel wordt gedaan, gezien het reserve fonds. Het voorstel werd daarna aangeno men. Wat betreft de ondersteuning Moeder- schapszorg, lighal en liefdadigheid, deze worden r et goedk. van de vergadering op de oude voet voortgezet. Besloten werd dit jaar het dividend voor de &fd. Win kel vast te s'.ellen op 6 pet. en voor de afd. Bakkerij op 11 pet. Bij de medcdeelingen werd door den voorzitter naar voien gebracht, dat het St.-Nicolaasbeeld als patroon van de R.- K. Coöperatie niet aan de kerk zal gege ven worden. Zoo iets moet de algeheele goedkeuring van de vergadering hebben, en dat is tot heden niet gebeurd. Hierna werd overgegaan tot bestuursyerkie- zing. Aftreaend zijn van het bestuur C. Schrama, voorz. en A H. Schrama, penn., en van den Raad van Toezicht de heer L. v. d. Reep. Er waren 3 candidatenlijsten binnengekomen met de nemen er op van cle aftredende leden, dus zijn ze bij enkele csndidaatstelling herkozen. Een schrijven was binnengekomen van do Potroleurcmij. „Perfina" voor het verbruik door leden, waaraan voor de leden nogal voordeelen vastzitten. Gaarne vernam de voorzitter het oordeel van de vergadering. Verschil lende leden kwanten er tegen op. De voorz. zeide, ook steeds tegen dit voor stel geweest te zijn en is blij dat de ver gadering er nog een schepje op doet. Er zijn in elk geval nog 2 bondsbroeders, die ook vertegenwoordiger zijn van een Mij. en het gaat niet op deze menschen het zuur verdiende brood te ontnemen. Ge komen aan de rondvraag vroeg de heer P. Koomen om bij de uitbetaling van het di vidend een busje neer te hangen voor het St.-Nicolaasbeeld. De heer S. Langelaan vroeg de subsidie voor de lighal met 50 pet, te verhoogen, terwijl hij vroeg of de dames van Herv. Levenskracht wederom met een busje nieren staan. De vocrzitler vroeg het oordcol van de vergadering om de subsidie te verhoogen, waarvoor dank baar werd geapplaudisseerd. Hierna wc. n nog meer zaken van in- fcjemen aard besproken, welke door den voorz. werden beantwoord, waarna deze met gebed clegoedbezochte vergadering Sloot-, OEGSTGEEST. Belust op esn verrekijker. Op het bouwwerk der vereeniging „Buitenlust" had de heer H. zijn verrekijker opgebor gen. Toen hij deze wederom wilde gebrui ken was hij verdwenen. De politie stelde een onderzoek in en snoedig had men den verdachte te pakken in den persoon van P. alhier. P. had den verrekijker inmiddels ver kocht aan zijn broer te Noordwijk, die hem weer had overgedaan ran v. d. M. te Oegstgeest, alwaar hij in beslag is geno men. Procesverbaal was het gevoTg. Om ean waschtafel. De stude ,ten B. en H. namen hun intrek bij W. in de Kem- penaerstraat, bij wienze kamers hadden gelmurd. Ter ccmpleteering van de kamer hadden zij den heer W. voor hun rekening een waschtafel latep aanbrengen met de bedoeling deze bij hWurbeëindiging yeer mee te nemen. W. wild 3 de waschtafel bij hun vertrek niet afgeven alvorens een vor dering was voldaan erf Yettslotte beweerde W. haar cadeau gehad te hebben, en, waar hij deze tafel zelf niet noodig had, had hij haar aan den hande'aar alhier verkocht. De politie heeft de zralc in harden en de Officier van Justitie zal hebben uit te maken of verduistering in het spel is. Geboren: Kees Cornelis z. van M. J. Giesbert en J. Zwaan. Overleden: Gerarda Dijkema 2 j., R. v. Tel 37 j., wonende te Haarlem. SASSENHEIM. Stille Omgang. Gisteravond verga derde de plaatselijke afdeeling van het ge nootschap Stille Omgang in de K. 8. A. onder voorzitte.schap van den heer P. v. Dijk. Het jaarverslag van den secretaris werd uitgebracht en onder dank aanvaard. De Geest. Adviseur hield een toespraak over de vereering van het H. Sacrament. Door den Voorz. werd zijneerw een woord van dank gebracht. Spr. verwel komde verder den heer Schouten, die in middels ter vergadering was gekt n. De bestuursverkiezing ging vlug onder den hamer door c'aar de secretaris de heer M. v. Dorp met alg. st. werd herbenoemd. Alsnu werd de regeling van de bedevaart besproken. De Voorz. licht toe de groote deelname van bedevaartgangers, waardoor het hoofdbestuur genoodzaakt werd de be devaart in tweeën te splitsen, om in Am sterdam cle drukte in een nacht te ver minderen. 's Avonds te half tien begint het Lof in do kerk met toespraak waarna opstellen in rijen van 4 voor Piet Gijzen- brug. Den leden wordt verzocht de kaart zorgvuldig te bewaren daar bij gemis daarvan zij niet in de kerk komen. Het bestuur vertrouwt verder op do volle me dewerking van de leden. Voor verkoop der kaarten houdt het bestuur zitting in de K. S .A. op Zondag 4 Maart na de H. Missen. Bij de rondvraag v, - es de heer Schouten er op dat de loop naar de Mozes en Aaron-kerk moet geschieden links van het Centraal station en tevens verzoekt hij de plaatsen zoo vlug mogelijk te bezetten voor de goede orde, daar het anders te lang duurt dat de kerk kan beginnen. Ver der werden nog eenigo vrr gen over de bedevaart, waarna sluiting. ALPHl., aan den rijn. Schuur afgebrand. Gisterenavond om streeks 11 uur is aan de Raadhuisstraat cloor onbekende oorzaak brand uitgebro ken in een houten schuur van den groen- tenhandelaar s. Dc vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat, toen de motorspui ten ter plaatse kwamen, aan redden van het gebouw niet meer te denken viel. Een hit kwam o.m. in de vlammen om. Het ver brandde was laag verzekerd. bodegraven. R. K. Vrouwer.bond. Woensdagavond hield de R. k. Vrouwenbond zijn jaarver gadering. Als spreker van dezen avond was uitgenoodigd de wèlëerw. heer kape laan van Benten van Loosduinen. De pre sidente opende de vergadering en heette de zeer talrijk aanwezige leden van harte welkom. Hierna werden door de secreta resse de notulen gelezen en daarna zon der opmerkingen goedgekeurd. Alsnu kwam cle eerw. spreker aan het woord. A's onderwerp had hij gekozen: „De Katholieke Vrouw". Zijneerw. maak te, wanneer hij onze Hollandsche katho lieke vrouwen in zoo groote getale in onze katholieke kerken tegerovoordig zag, een vergelijking met hunne sexegenooten in Rusland. Hier is vrijheid en geloof, daar zijn do vrouwen ongelukkige slaveu van den satan. De Hollandsche vrouwen, zoo vervolgde de spreker, hebben hunne vrij heid te danken aan het Christendom, en daar het Christendom een adeldom is en adel verplicht zoo brengt ook het Chris tendom verplichtingen met zich. Daarom moeten de vrouwen toonen, dat zij zijn steunpilaren der kerk en der Christelijke beschaving en door hun Christelijk voor beeld op hun omgeving een góeden invloed uitoefenen. Te meer is dit noodig omdat ook bij de goede Roomsche vrouwen het moderne heidendom is doorgedrongen. Als voorbeeld noemde de geachte spreker de verdrijving van het gouden kruis, dat door de vroegere katholieke vrouwen als een eereteeken werd gedragen, doch dat nu plaats hoeft moeten maken voor een heidensch symbool. Eveneens de moderne kleeding die ook door de hedendaagsche Roomsche' vrouw zelfs op de kleine kinde ren wordt toegepast, en ze zoo op jeftig- digén leeftijd het eer- en schaamtegevoel te ontnemen. Dat de Katholieke godsdienst in ons Vaderland op den huidigen dag nog op zoo hoog peil staat, danken wij aan onze H. Kerk en onze Christen-voorouders. Hierom spoorde spr. de vrouwen aan om te worden priesteressen en geloofsapostelen in hunne huisgezinnen en toonen dat de helden moeder Machabeesche vrouw niet is uitge storven doch door ware moedertrouw, liefde en zorg meer macht over het kind zien te krijgen, zoodat 't moge opgroeien in vroomheid en deugd. Men noemt de 20e eeuw, de eeuw van het kind, doch hoe meer door de heidon- sche wereld voor 't kind wordt gedaan, hoe losbancliger 't wordt en hoe grooter afme ting het zedenbederf neemt. De gezondheid wetenschap, mode en ontwikkeling schrijfr voor gezamenlijk kampeoren, het bezoeken van bioscopen, lichte kleeding en zelfstan digheid, waardoor alle zedelijkheidsgevoel en levensernst verdwijnt. Wanneer de he dendaagsche katholieke vrouw niet 'haar plicht doet, zullen ook haar kinde.en door deze heidenschó wereldgeest worden be smet. De spreker vroeg in naam van ons hei lig geloof en van de eigen eeuwige zalig heid der moeders, hun kinderen tor ze delijk en godsdienstig op te voeden. Zij zijn onoverwinlijk, als zij met 't kruis de wacht houden aan de poort van hun aard- scho paradijs n.l. het Christelijk huisge- liUlï. Wat is 't voor de móéders een troost wanneer zo hun kinderen niet alleen hui naam en goed, maar ook huil geloof er deugden kunnen nalaten. Voorts schetste de Eerw. spreker dat het leven der Christelijke moeders niet alleen was vol louter vreugde, doch ook vol smartelijke offers. Daarom moeten zij tot toonbeeld nemen Maria, ons aller Moeder, met haar zeven vreugden en smarten. Hce wordt 't leven van een moderne kinderlooze vrouw sems benijd door de moeder van het groote huisgezin, doch bergen van goud kunnen niet vullen de put, gegraven door de verveling dier mo derne vrouw. Zijneerw. eindigde met den wensch, dat het woord gesproken tot de vrouwen zij ner vroegere woonplaats rijke vruchten mocht vóórtbrengen. De presidente dankte uit naam van alle aanwezigen den spreker voor de schoone en leerzame recle. Hierna was aan de orde het jaarver slag. De boeken sleten ook in 1927 weer met een batig saldo van 67.07 wat voor waar, gezien de groote kosten voor bijdra ge in de verpleegkosten in R. K. Zieken huizen nog niet gering was. Uit het verslag van de Secretaresse b'eck dat de_bond bloeit en steeds in le- c'c.iirl tceneemt, dat in 1927 de^ leden op elk gebied weer veel geboden is en da* het den R. K. Vrouwenbond is die de eerste stappen en werkzaamheden heeft gedaan tot cle oprichting van een afdee ling Bodegraven van heb Wit-Gele Kruis. Bij de hierna gevolgde bestuursverkiezing werden met groote meerderheid van stem men de dames van Dijkv. d. Hoven en Zaad weder herkozen. De Presidente dankte hierna de pen ningmeester sse voor haar beheer en de secretaresse voor haar versdag en vele werkzaamheden, waarna zij deze mooie avond sloot met den Christelijken groet. Gemeentelijke Aankondiging RIJNLAND. Openbare aanbesteding. In de op 1 Maart j.l. te Leiden gehou den Vereenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland is door Dijkgraaf en Hoogheemraden mededeeiing gedaan van den gunstigen uitslag van de 'dit jaar sinds cle oorlogsjaren weder voor het eerst gehouden openbare aanbeste ding van de levering van steenkolen en velslik voor de stoomgemalen. Verkiezingen. Na onderzoek der geloofsbrieven wer den de heeien c. van Muiswinkel Hzn. en w. J. Rijlaarsdam toegelaten resp. als hoofdingeland en hoofdingeland-plaats vervanger voor het 9o district (Aarlander- veen, Nieuwkoop, enz.). Ten behoeve van de in April te houden verkiezingen wer den de lijsten der p'omfféteclitrgde inge- Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbarey kennis, dat de Christelijke Jongemamien/Taclvïnders-Ver- eeniging te Leiden, <fen ifrerzoeac heeft in gediend ter bekominéf' \m verlfif voor derv verkoop van alcoholvrijen drajit, voor ge bruik ter plaatse vah werkoojr in het per ceel Nieuwe Mare jNoJ 13a. P A. VAN DE ÉA2?D.E JlAKHUYZEN^ Burgemeester. VAN STRI, Leiden, 2 Maart, ÏN, Secrtftaris. 1928. Katholieke Agenda. LEIDEN. Zondag. R.-K. Bakkersgezellen „St.-Hu- brecht", St.-Josephkerk, 7 uur. Woensdag. R. K. Volksbond afd. Leiden, Bondsgebouw 8 uur. ZOETERWOUDE (Dorp). Dinsdag. Lezing prof. Niekel: „O'^e vruchten in Christus", Patronaat, 7.30 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 F e b r. a.s. tot en met Zondag 4 Maart waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, tele foon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. INGEZONDEN MEDEDEELING. IlrJonj geëtaleerd: 2 Meter breed; f 2.60 landen voor het 2e, 4e,|jlle en 16e dis trict vastgesteld. Loozingen. Beslöten werd tot intrekking eener aan het Groot-Water schap van Woerden ver leende vergunning tot loozing van water van eenjge perceelen onder Montfoort op den boezem van Woerden en vandaar op dien van Rijnland, daar aan dezó loo zing geen behoefte meer bestond. Toege laten werd een loozing van een riolee- tings-pompstation der gemeente Bodegra ven, waa. oor water van buiten Rijnland op aen boezem wordt gèbraCïiU Aankoop perceel. Een belangrijk besluit werd genomen tot aankoop van een aan het Gemeen- landshuis te Leiden grenzend perceel thans bewoond door Mevrouw de Wed. Herfst. Dijkgraaf en Hoogheemraden heb ben, om een definitieve oplossing te ver krijgen voor het steeds nijpender gebrek aan kantoorruimte en berging der archie ven, daartoe het voorstel gedaan. Het is de bedoeling om in het liuis te zijner tijd. (het tijdstip dor levering is van enkele voorwaarden aihankelijlc) een deel van den dienst over te brengen en in den tuin grenzend aan de Langebrug een brand vrije archiefbewaarplaats te bouwen. Oud-archief. Ten behoeve van het zoo belangrijke oud-archief van Rijnland is verder het be sluit genomen om dit geheel opnieuw to doen ordenen en beschujven en daartoe als tijdelijk ambtenaar te benoemen Mr. S. J. Fockema Andreae te Arnhem. Ten slotte werden Dijkgraaf en Hoog heemraden gemachtigd om aan Gedepu teerde Staten van Zuid- en Noord-Fri- land te verzoeken, een gedeeltelijke wijzi ging van Rijnland's Reglement te bevor deren, hoofdzakelijk strekkende om het mogelijk te mahen, dat de geheele kadastra le boekhouding van Rijnland op kaartre- gister wordt gebracht- GEN00TSCHAP „KENNIS IS MACHT". Algemeene ledenvergadering. Gisterenavond hield het genootschap „Kennis is Macht" in de groote bovenzaal van liet Hotel „Central", een algemeene ledenvergadering, die behalve door bestuur en leden ook werd bijgewoond door den gedelegeerde van deze gemeente, den heer K. Sijtsma. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer Zandvoort die de aan wezige leden hartelijk welkom heette en op de belangrijkheid van cle agenda wees. Medegedeeld werd dat cle nieuwe inc-pec- teur van het Middelbaar Vakonderwijs dr, Elsinga uit Haarlem, een bezoek aan do school van het Genootschap had gebracht en zich van den aard van het onderwijs, alsmede van de vorderingen der leerlingen op de hoogte had laten stellen en over een en ander zijn bijzondere tevredenheid had betuigd. In verband daarmede deelde de heer E. Liese mede, dat de Nederl. Accountant- V-ereeniging, met welke organisatie hij in nauw contact staat, de opleiding van K. is M. gelijk sj:elt met die van Mercurius en de Vereeniging van Leeraren en hare pupillen in gelijke rechten doet deelen. Deze mededee'ingen die de school, haren directeur en de leeraren tct eer strekken, werclen met voldoening vernemen. Uit het door den secretaris voorgelezen verslag aan het bestuur door den directeur den heer Verbrugge, uitgebracht schöol- verslag, bleek, dat 1927 begon met-370 en eindigde met 333 léerlingeii, waaronder 104 vrouwelijke.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2