Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT iar waarnemingen verricht in den mor- |n van 29 Februari 1928, medegedeeld or het Kom Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. jogste Barometerst.: 778.1 te Danzig. ,agste Barometeist.: 745.2 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 1 Maart: Matige Oostelijke tot Zuid-Oostelijke nd, half tot zwaar bewolkt, we/ig of en neerslag. Temperatuur om het vries- int des nacht; overdag iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR. 5.4 gr. Celcius. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagavond 6.04 uur tot Don- zijn zullen ze alsnog door de kascommïssïe worden nagezien. Aan de orde was vervolgens de verkie zing van twee bcstuurs'eden. In de vacature HocgencLm werd gekozen de heer Hoogen- dam die herkiesbaar was. In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer Van eer Laan werd gekezen de heer Allers. Nadat de heer Witte nog dank had ge bracht aan het aftredende bestuurslid de heer Van der Laan voor diens arbeid in het bestuur, deelde hij nog mede dat de ver- eeniging thans G24 kinderen aan het werk zet. afkomstig van 30 scholen. De nieuwe werktijd vangt aan op 19 Maart Door B. en W. van Amsterdam wordt voorgedragen voor leeraar in de Natuur lijke Historie aan het Lyceum voor Meisjes aldaar de heer dr. H. van Seters, leeraar aan het Stedelijk Gymnasium alhier. De Senaat der Leidsche Universiteit heeft van de familie Vissering ten geschen ke ontvangen, ter plaatsing in de Senaats kamer der Universiteit, het geschilderd portret van wijlen prof. mr. S. Vissering, van 18501879 hoogleeraar in de Staat huishoudkunde aan de Leidsche Universi teit. Prof. Vissering was de vader van mr. G. Vissering, president van de Nederland- sclie Bank. Het informatiebureau van de Vereeni- ging tct bevordering van het Vreemdelin genverkeer aan het Stationsplein zal mor gen weer geopend worden. irdagmorgen .21 uur. Het ledental is in het afgeloopen jaar ider opgevoerd met 30 leden en bedroeg n het eind van 1927 1203 van vakorgani- fies en 423 van^Chr. Sociale Bonden te men 1626. j de gehouden bestuursverkiezing wer- de aftredende bestuursleden: van tteit, Ph. J. de Leeuw, J. Slegtenhorst en Wassenaar, met bijna algemeene stern en herkozen. Het bestuur werd opgedragen, te onder eken of het mogelijk was, om tot oprich- ig van een inkoopcentrale voor branu- effen ten behoeve van de leden der aan- isloten organisaties. Afscheid der Gemeentelijke Lichtbcoldcn-Corr.rr.issie. Gisteren had in hot Raadhuis de laatse jeenkomst plaats der gemeentelijke oscoopcommissie, die bij het inwerking eden der Centrale filmkeuring op 1 Maart ihoudt te bestaan. De voorzitter, mr. A. van der Eist, ging groote trekken het werk der commissie sedert haar installatie op 19 Maart 1915. cretaris-penningmeester was de heer A. A. Eskens, die in 1921 werd opgevolgd Mej. J. Kortniann. Toen bestonden reeds 5 subcommissies voor keuring. 1923 werd besloten de keuring voor ssenen te handhaven. Kort gelèdm e Commissie aan Burgemeester en ïouders te kennen, dat in afwachting werking van de nieuwe Centrale keu- een plaatselijke nakeuring haar voors- ds overbodig voorkwam. voorzitter wees er op, dat de verga ingen steeds aangenaam, met volle wat ering van elks, dikwijls zeer afwijkend Indpunt, verliepen. Hij dankt allen voor welwillendheid waarmede de leden hem igemoet kwamen en dankt in 't bijzonder en heer Eskens en Mej. Kortmann voor lies wat zij voor den goeden gang van aken hebben gedaan en wensohte hen heer Kooistra geluk met hun eervolle enoeming tot lid der Centrale Keurings- wnmissie, waarop de heer Eskens zeer Depasselijk antwoordde. Burgemeester van de Sande Bakhuyzen, er vergadering aanwezig, dankte de Com- lissie voor haar werkzaamheden van zoo- :!e jaren, den voorzitter voor zijn arbeid, 'anneer Burgemeester en Wethouders anstonds zich tot enkele leden zullen wen- ;n ter vorming van een commissie van ontrolo van hoogstens zeven leden al as Z.Ed.Achtbare hopen wij niet te geefs te hebben aangeklopt. Tot den listen secretaris, den heer Eskens, richtte 9 Burgemeester zich met woorden van aardeering, evenals tr.t de tegenwoordige ecretaresse. De heer Eskens bracht den lurgcmcester dank. Na enkele oogenblikken van gezellig sa- ïenzijn werd afscheid genomen. Gisteravond hebben inbrekers zich tij dens afwezigheid der bewoners door* ver breking van een niit aan de achterzijde van de woning, toegang verschaft tot een perceel aan de Mariënpoelstraat. Toen do bewoners thuis kwamen vonden zij de deur op de knip, terwijl het licht brandde. Van de daders is tot heden geen spoor gevon den. Eenige gouden en zilveren voorwer pen zijn. ontvreemd. De schoenwinkelier v. D. aan de Bree- straat heeft aangifte gedaan van oplich ting van een paar schoenen door een om streeks 13-jarig meisje. Het kind had de schoenen gehaald on naam van een hier ter stede welbekende familie. School- en Werktuinen. In een der bovenzalen van „In den Ver luiden Turk" vergaderde Maandagavond Ie Leidsche Vereeniging voor School- en ferktuinen. De Voorz., de heer E. Th. Witte, opende Ie zeer matig bezochte vergadering met ukcle woorden waarna de secretaris voor ging deed van de nctulen. Daarop las de Secretaris, de heer C. J. Hoogendam, het jaarverslag voor, waaraan "ij het volgende ont'.eenen: Het is een goed jaar voor de vereeniging freest. Het gewas was beter dan we het 'ut nog tce hadden, wat een verhoogde •«langstelling en arbeidslust opwekte bij Ouderen en leiders(sters). Het natte weer tracht ons wel eens in moeilijkheden, maar *aar geen strijd is, daar is het loon minder reet. De tuintjes werden, door de ervaring leleerd, iets kleiner genomen, n.l. 12 M2. IVe konden daardoor het aantal kinderen 3Pvcereq tot 398 en dus een beduidend 'antal meer van den gezonden tuinarbeid doen genieten dan het vorig jaar. De aanwinst van nieuwe leden bleef iets beneden het verlies door bedanken, ver tok, overlijden, enz. De proeftuin voor de groote cultuurge- *assen werd voor een jaar afgestaan aan «e Kweekschool voor Bewaarschoolhoude- tosen, cm er tuintjes in te richten voor kweekelingen. Vervolgens deed de Penningmeester, de !tor A. L. L. Gathier, mcdcdeeling, dat hij jjeen rekening en verantwoording kon doen, Jaar de voornaamste bescheiden ten stnd- auize liggen. Zoodra deze terugontvangen -DE KWAKEL. Stille.Omgang. De afdeeling de Kwakel van den Stillen Omgang zal niet 11, maar 18 Maart naar Amsterdam gaan. KATWIJK AAN ZEE. Een verzakking. Aan de Zanderij der Domeingronden zakte het spoor iets weg en de locomotief met 4 zandwagens gingen uit het spoor én vielen naar beneden den dijk af. De machinist wist zich tijdig te redden, zoodat geen ongelukken voorkwa men. LISSE. R. K. Volksbond. Gisterenavond hield onze afdeeling van den Ned. R. K. T~olks- bond haar 27ste Jaarvergadering. De op komst was vrij goed. Na opening en notu len deed de penningmeester rekening en verantwoording van zijn beheer. Hieruit bleek dat was ontvangen 5822.91 tegen een uitgave van 5310.62, zoodat een voor- deelig saldo viel te boeken van 519.29. De bescheiden zullen door een commissie van verificateurs worden gecontroleerd. Wegens de reorganisatie van den R. K. Volksbond meest het gehecle bestuur aftreden. Er was slechts één candidatenlijst ingekomen met de volgende namen A. Bon, L. van Dijk A. Th. van Eesteren, J. v. d. Hulst, Th. Wassenaar, M, v. d. Berg, L. v. d. Reep en Joh. van ScLooten dus een voltallig be stuur. Naar aanleiding van den candidatenlijst ontspon zich een breedvoerige discussies, doch het bleek dr.t de lijst in ulle doelen correct was, zoodat allo candidaten. geko zen waren. De heer M. v. d. Eerg trok zich echter terug. De Geestelijke Adviseur bracht een woord van dank aan de drie niet herkozen bestuursleden de heeren A. H. Schrama, B. Toledo en C. Broekhof, voor alles wat zij in 't belang der afdeeling hadden gedaan. Hierna werd besloten een negende bestuurslid te kiezen om daarna uit het voltallige bestuur een voorzitter te kiezen. Als bestuurslid werd gekozen de heer J. Messman Dzn. terwijl hierna tot voorzitter werd gekozen de heer H. van Leeuwen. Vervolgens werden een paar in gekomen stukken voorgelezen. Na cle rond vraag werd de vergadering met den Chris tel ijken groet gesloten.' Piuimveevcr. Gisterenavond vergader de de Pluimvee- en Konijnensportver. „Lis- se en Omstreken" in het gebouw van de Kleine Vereeniging. Wegens ziekte van den Voorz., don heer W. F. Dnudeij, opent do heer De Graaff deze bijeenkomst, en spreek een woord van welkom waarna de notulen van de vergadering van 19 Jan. jl. werden voorgelezen en zonder op- of aan merkingen onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens werd een nieuw lid voorgedra gen en aangenomen. Aan de orde is het verslag Kascommissie. Bij monde van den heer Horsman werden de boeken en be scheiden bij controleering daarvan in orde bevonden. Bij de bespreking a.s. Tentoon- ste'ling, zal deze gehouden worden o 26 en 27 Dcc. 1928. Voor cle afdcelingen Konijnen is een reserve keurmeester aangezocht en zullen ook verschillende nieuwe keurmees ters dit jaar optreden. Voor de rondvraag was weinig animo. Hierna ging men over tot de verloting van planten en een konijn, waarna dc voorzitter onder een woord van dank deze vergadering sloot. OEGSTGEEST. Stille Otrgang. A.s. Vrijdagavond precies 8 uur zal de vereeniging van den Stil'en Cmgang een vergadering höude" in St. Willibrord. De omgang is voor Oegsl- geest bepaald in den nacht van Zaterdag 10 op Zondag 11 Maart. Het bestuur heelt van de Eerw. Broeders van Joan de Deo aan de Keizersgracht bericht ontvangen, dat de deelnemers van Cegst geest na den omgang aldaar wederom worden verwacht. Tevens verzocht het bestuur ons nog te willen mededee'en, of de leden van l et Ge nootschap dit bericht willen beschouwen als uitnoodiging voor de vergadering. Mo ge de deelname groot zijn. De Abdij van Rijnsburg. Men verzocht ons mededeeling van het volgendeOnze kapelaan, do weleerw. héor Van Schaik, verklaarde zich bij zijn eerste optreden als adviseur van den Ned. R. K. Volksbond, af deeling Oegstgeest, bereid een serie lezin- Cen te houden. Onder groote belangstelling heeft zijneerw. reeds drie actueele onder werpen behandeld. A.s. Donderdagavond te half acht zal kapelaan Van Schaik weder om een lezing houden en wel over: „De Ab dij van Rijnsburg". Velen .zullen wel reeds eerder iets daaromtrent hebben vernomen. Wie echter nog niets daarvan weet of zijn kennis daaromtrent nog wil uitbreiden, wo nen deze lezing bij. Onze gemeente Oegst geest staat met het te behandelen onder werp in zoo'n nauw verband, dat wij deze gelegenheid om iets te leeren niet moeten laten voorbij gaan. Wij willen er nog aan trevoegen dat deze lezing niet alleen toe gankelijk is voor de leden van den Volks bond, doch dat alle parochianen, vrouwen zoowel als mannon, welkom zijn. Men ver- zuime dezen avond niet. De Post. Onbestelbare brieven Binnen land: Marie v. d. Heuvel Oegstgeest; Mej. II. Kelderman Amsterdam; Firma Mogen- dorf en Zn., Arnhem. Briefkaarten Binnen land: W. Mens Rotterdam en Wed. Hern- sen Leiden. SASSENHEIM. Aanrijding. Giste, ennamïddag om streeks' half vijf heelt nabij het Park een aanrijding plaats gehacl. Dr. Ie Grand kwam op zijn motör in botsing met een vrachtauto De dokter werd tegen den grond geslin gerd en bewusteloos opgenomen. Bij den heer Bakkér binnengedragen bleek het ongeval niet va i zoo ernstigen aard te zijn als het zich liet aanzien. Door den val was de fceneden-lip van den aangereuene ge scheurd. In het St. Bernardusgesticht werd de wonde door dr. Hueber gehecht, waar- n<t de patiënt huiswaarts kon worden ver voerd. WARMOND. Hanze. In Hotel „De Stad Rome" hielt de Hanze de aangekondigde alg. vergade ring. De goede opkomst, bewees, dat de op wekkende woorden van prof. Aengenent op de vorige vergadering gesproken, weerklank hadden gevonden. Te 8.15 opende de heer C. Zwetsloot, als voorzitter van het afgetreden bestuur, de vergadering. Na eenige besproking en toe lichting van sommige artikelen van hel. huishoudelijk reglement, wordt direct over gegaan tct. het kiezeu van een nieuw be stuur. Er was een candidatenlijst binnenge komen, met als candidaten de heeren L. J. Beugelsdijk en F. Slager. Reeds na eerste stemming blijken genoemde heeren met resp 18 en 23 stemmen te zijn gekozen, terwijl te vens de heeren W. H. Heemskerk met 20 en P. G. Par.rdekooper met 18 stemmen door de vergadering in het bestuur worden ge wild. Als 5de bestuurslid wordt de heer C. Zwetsloot hieraan toegevoegd. Met bijna alg. st. wordt de heer Slager tot voorzitter van de Warmondsche Hanze gekozen- De heer Zwetsloot zegt aan de afgetreden leden van het vorig bestuur hartelijk dank voor de vele en gewichtige diensten de Han ze bewezen. Spr. geeft met vreugde de voor zittershamer en de verdere leiding der ver gadering over aan den heer Slager. Nadat nog de Pastoor een woord van dank aan cle oude leden, en een woord van welkom tct de nieuwe functionarissen heeft gericht, werd een tombola gehouden, waar bij aan alle leden een verrassing was be reid. Nog wordt de aandacht gevraagd voor een artikel in het orgaan van de Hanze in zake brandverzekering. Bij de rondvraag werden verschillende huishoudelijke zaken besproken, o.a. de evcntueele mogelijkheid van organisatie der jonge garde. Niets meer aan de orde zijnde, werd op gebruikelijke wijze de vergadering gesloten. WASSENAAR. De treinenloop. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen heeft op een adres van de Vereeniging Wassenaar Vooruit o.m. het volgende geantwoord: De beperking van den treinenloop des winters op het baanvak Den Haag—Sche- veningenKurhaus en de stopzetting van den dienst op Zondagen gedurende de wintermaanden is een gevolg geweest van de geheel onvoldoende bezetting der treinen op dat baanvak in het genoemde jaargetijde. Overwogen wordt in den vol genden winter daarin verbetering te bren gen. Door de uitbreiding van den dienst Den Haag—Rotterdam over Delft heeft ook de dienst der electrische treinen naar Rotter dam wijziging ondergaan. Waar, blijkens de klachten de trein, die vroeger te 9.7- thans te 9.12 van Scheveningen vertrekt, veel te laat te Rotterdam aankomt, is voor de zomerdienstrcgeling een andere regeling ontworpen, waarbij de aankomst uren der forensen-treinen te Rotterdam - Hofplein zijn gesteld op 8.05, 8.46 en 9.18. Dat de inrichting der nieuwe 2e klasse rijtuigen unvoldoende zou zijn kunnen wij iet toegeven, terwijl wij vertrouwen, dat de soms minder rustige gang der rijtui gen na voltooiing van den onderbouw van en weg zal worden vermeden. VOORHOUT. Geboren Petrus Wilhelmus, zoon an J. van der Weijden en M. W. van den Jerg Maria, doehter van J. A. Verhae- en en M. F. van der Meer Leonardus etrus, zoon van P. van der Geer en A. I. Rcmijn Petrus Ilendricus, zoon van Bakker en M. A. Dekker Jan Corne- is, zoon van C. Col ij n en A. M. Zuiihetï - Wilhelmus Headricus, zoon van P. A. Turenhout en M. A. Corneiisse. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda voor do vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag a.s., des namid dags te 7 uur. In plaats van punt 16 van de toegezon den agenda, hetwelk afgevoerd wordt, wordt op de agenda gebracht het onder staand punt. 16. Voorstel van B. en W. tot verlen ging van de met de Coöperatieve Boeren leenbank „Alphen aan den Rijn en Om streken" aangegane kasgeldleening. Aan de agenda wordt voorts toege voegd 22. Voorstel van B. en W. tot verhuur van het grasgewas langs den Oostkanaal- weg aan G. van Dolder. 23. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een perceel weiland aan W. van der Wel. Geboren: Johanna Elisabeth d. van S. S. Eijs en P. M. Starreveld Antonia Maria d. van H. Haus en A. Kuijf Wijn tje Wiüemijntje Cornelia d. van A. H. van den Bosch en S. W. Beer Lambertus z. van L. van Beusckom en W. Hoogte ijling Gerardus Cornelis z. van G. C. Koelewijn en J. de Graaf Neeltje Maria d. van J. D. Verzaal en W. Molleman Johannes Hendricus z. van J. H. van der Born en A. Broker. Gehuwd: J. Bol jm. 21 j. en G. Groc- nenberg jd. 21 j. W. Koopman jm. 26 j. en M. van Brussel jd. 24 j. Overleden: L. Blom 54 j. Everar- da M. E. Jansen 80 j. Z0ETERW0UDE. Geboren Adrianus Gijsbertus, zoon van M. A. Elderhorst en van C. A. de Groot Hcnrious Johanres, zoon van A. A. van der Poel en van J. C. Wassenaar Cornelis Wilhelmus, zoon van P. C. v. Velzcn en van A. Turk Teuna, dochter van F. G. van der Loo en van W. J. West huis Adrianus Nico1aas, zoon van J. P. Rensdorp en van C. Janmaat. Getrouwd: Johannes Antonius van der Voort 28 jaar en Cornelia Alida Schuur 26 jaar Jacob Schipper 31 jaar en Jo hanna Parievliet 30 jaar. Overleden Gijsbert Heenk, 94 jaar Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. R. K. STUDEu, ENvEREENIGING SANC'i US AUGUS i iNUb. Viering zevende lustrum. De R. K. btuuentenvereeniging „Sanctus Augustinus zal op 6, 6 en 7 Mei p plech tige wijze haar 35-jarig bestaan herdenken. De ieestcommissie voor ceze lustrumvie ring is als volgt samengesteld: II. van Can, Praeses; Mej. D. Wesseling, Ab-actis; Smulders, Quaestor; Th. Bos (Jt- ten, L. Dyckhoff, W. Jansen, S. Lee wens, L. Perquin en Mej. J. ötruyeken, leden. Het Lustrum-programma luidt als volgt: Zaterdag 5 Mei: 's morgens Plechtige H. mis in de Lodewijkske. des middags 1 eestrede in de Aula der Univer siteit (vermoedelijk spr. Prof. v. Rooy, Amsterdam) Daarna Receptie op het Eigen Huis; 's avonds Reünie. Zondag 6 M c 1 11 uur H. Mis. Offi cieel© Lunch in den Verg. Turk. Daarna Thé Musical op het Eigen Huis. 's avonds Schouwburgvoorstehing. Opgevoerd wordt: De Gehangene met den Koorde van Ghéon. Maandag 7 M e i s morgens Lunch daarna Autotocht, 's Avonds: Gala-soirée in Hotel „Witte Brug" te Den Haag. Prijsvraag Marburg. De bekende strijder voor Aruerika's toe treden tot den volkenbond, de vroegere Amerikaansche gezant te Brussel, Theodore Marburg te Baltimore, heeft wederom een bedrag van 300 ter beschikking gesteld van de faculteit der rechtsgeleerdheid van do Leidsche universiteit om deze uit te loven voor een opstel over een door deze faculteit uit te schrijven onderwerp betref fende internationale organisatie. Als on derwerp stelde de faculteit vast: Critisch overzicht van het Volkenbondsrecht, dat cenerzijds bij Assemblée-rcsoluties en an derzijds bij verdrag onder auspiciën van den volkenbond of langs een tusschen- wegt is gemaakt. Door de Eerste Leidsche Glazenwas- scherij van de Fa. J. Kukler en Zonen, kantoor: v. d. Werfistraat 34 is aangekocht op de Jaarbeurs te Utrecht, een volgens nieuw systeem gebouwde schuifladder, be staande uit 3 deelen, met een gezamen lijke stijghoogte van 21 Meter. Deze ladder is door 2 man te bewerken. De Fa. J. Kukler en Zonen, is steeds in het bezit van de nieuwste soorten klim- materialen, waardoor zij in staat is groote \yerken zonder eenig levensgevaar tc ver richten. De fabrikant van deze ladder is de heer H. A. van Waveren te Amsterdam BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Lux or: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Afgekeurd. City: Goedgekeurd. OEGSTGEEST. Verdronken. Hedenmiddag te half drie is het 3-jarig dochtertje van den heer G., woonachtig nabij Postbrug onder .deze gemeente to water geraakt en verdronken. Hoewel hulp spoedig aanwezig was om het kind op het droge te brengen mocht het niet meer ba ten de levensgeesten weer op te wekken. BINNENLAND. Ambtsaanvaarding van Jhr. Mr. Dr. van Karnebsck. De Minister van Staat, Jhr. Mr. Dr. van Karnebeek is van zijn verblijf in het bui tenland te s-Gravcnhage teruggekeerd en zal a.s. Donderdag zijn ambt van commis saris der Koningin in Zuid-Holland aan vaarden. HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank heeft vandaag veroor deeld: J. van E., los werkman te Leiden, wegens bedreiging van iemand met een tegen het leven gericht misdrijf, tot 1 maand gevangenisstraf; L. van E., schilder te Veur, wegens een soortgelijk misdrijf, tot 1 .maand gevange nisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Uit de Typografie. Onderhandeling. De bestaande collectieve arbe'^overeen komst in de Typografie loopt einde Maart van dit jaar af. In verband hiermede zijn de leiders der patroons- en arbeidersorga nisaties eenigen tijd geleden met elkander overeengekomen over het nieuwe collectie ve contract te onderhandelen. De onderhandelingscommissie bestaande uit 11 patroons en 11 arbeidersleden koos tot voorzitter den heer J. H. van Lonkhuy- zen, met als secretarissen van werkgevers zijde mr. dr. A. A. van Roijn en van werk nemerszijde cle heer W. C. van Haaien. Van de zijde van de patroons werden in hoofdzaak de volgende voorstellen ge daan: het invoeren van een 2-ploegensteI- 8cl in het machinale bedrijf tusschen 6 uur voorm. en 10 uur nam. inplaats van tus schen 6 uur voorm. en 7 uur nam.; de mo gelijkheid van jongere werknemers tot re- serve-machinezetter op te leiden; een klei ne loonsverlaging van oudere werknemers, wier praestnties achteruitgaan; 'n andere indeeling in de personeels-verhouding, waardoor op elke 10 werknemers niet meer dan vol beloonde krachten zouden behoe ven te zijn. Van werknemerszijde werden eveneens ingrijpende voorstellen ingediend. Men wenschte in hoofdzaak inkrimping van het ploegenstélselmeerdere beperking van de leerlingenaankweek; een loonsver- hooging van 2 cent per uur en een andere indeeling in gerrcenteklassen; vacantietoe- slag en meerdere beperking van het ont slag. Over deze voorstellen werd in de maan den Januari en Februari eonige dagen per week vergaderd. Het resultaat was, dafc geen der beide partijen geneigd bleek te zijn aan de wenschen van de andere partij tegemoet* te komen. De onderhandelingen dreigden hierop nf te springen. Om dit te voorkomen zijn beide partijen toen over eengekomen beide hun voorstellen voorloo- pig in te trekken. Vandaar dat het overeengekomen con cept behoudens cenke'e ondergeschikte wij zigingen geliquideerd is aan het bestaande contract. De duur der overeenkomst werd bepaald op 2 jaar en 7 maanden. Aan het slot der bijeenkomst vorklaar- don de bonden zich zonder uitzondering bereid het overeengekomen cencept mot kracht voor hun leden te verdedigen. De patroonsorganisatie zal vermoedelijk een van de laatste dagen van Maart over het concept-contract beslissen. De Leipziger Messe. LEIPZIG, 29 Februari. (V. D.) De voorjaarsbeurs, die op 4 Maart te Leipzig geopend zal worden, trekt dit jaar groote belangstelling, zoowel in Nederland als elders. De voorteekencn worden gunstig go- acht en te Leipzig wordt een geanimeerd verloop verwacht. Tot de ongeveer 10.000 deelnemers behoort een 30-tal Holiandsche exposanten waaronder bekende fabrieken glas, kristal, kunstaardewerk, sanitaire in stallaties, tabakspijpen, verlichtingsartike len, oud-Hollandsch koperwerk, enz. Ook wordt een groote stand ingericht door de Internat. Vereeniging voor de Rubber en andere Culturen in Ned.-Tndië in samen werking met de Rubber Association. "WISSELNOTEKRINGKN (AMSTERDAM). (Niet oflioiool). Berlijn iyonden 12.12-Vo ■Now-York 2.48'/2 ^«riis9.778/4 Brussel 34.64'/9 Zwitserland47.85 Milaan 13.151/j Madrid Oslo66.20 Kopenhagen66.60 Stockholm 66.70 We Praag Prol. 3 3/4 pet 7.361/2 A DAM, 29 Febr. Veo. Aanvoer 275 vette kalveren le kw. 1.10—1.30, 2e kw. 0.90—1.10, Ce kw. 0.70-0.90; 173 nuchtere kalveren 7—12; 800 varkens Holl. le kw. 0.730.74, 2e kw. 0.720.73; Overzee- sche en Geïdersche le kw. 0.73—0.74, 2e kw. 0.72—0.73, vette varkens 0700.72. WOERDEN, 29 Febr. Kaas. Aanvoer 44 partijen. Zonder Rijksmerk 49—52, met rijksmerk le kwal. 55—57 en 2e kwal. 51 54. Handel matig. STOMPWIJK, £8 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 6489 eieren. Kippeneieren 5.85—6.90 en Eendeneieren 66.40 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 28 Febr. Veiling V.P. V. Kippeneieren 5.60-6.30 per 100 stuks; Kinpen 1.00-1.90 en Hanen l.io per 8tuk; PURP/1EREND, 28 Febr. Kaas. !7 stapels kleine fabriekskaas 53 per 50 K.G.; 868 K.G. boter 2-2.30 per K.G. "-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3