I'Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. SPORT. LUCHTVAART. DERDE BLAD ONGELUKKEN. Slachtoffers van het verkeer. Kapelaan G. Dessingbreekteen been. Toen Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur kapelaan G. Dessing met zijn auto voor de pastorie te Hoorn stond en naar West woud willende terugkeeren, zijn auto zou aanslaan, kwam Z.Eerw. te vallen en brak zijn been. Z.Eerw. werd de pastorie binnengedra gen waar spoedig dokter v. d. Berg ver scheen om de eerste hulp te verleenen. Later is Z.Eerw. per auto naar het St. Jans Gasthuis te Hoorn getransporteerd. 1 Auto-botsing. Gisteravond om kwart voor negen zijn op den Loosduinschen weg te Den Haag twee vrachtauto's tegen elkaar gereden. Die van een blo9mentransporteur uit Kijnsburg kwam rechts van den weg uit Hoek van Holland toen, achter een stil- staanden luxe-auto, plotseling een vracht auto uit de richting van Den Haag ver scheen, zoodat een botsing niet te voorko men was, De auto uit den Hoek werd ern stig beschadigd. Motorkap, radiator en lin kervoorwiel waren geheel in elkaar ge drukt. Door de brandweer werd het wrak van de tramrails weggesleept. De andere vrachtauto, die de aanrijding veroorzaakte, was slechts licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, terwijl de schade door verzekering wordt gedekt. Gevaarlijk spel. Bij het spelen met pijl en boog werd het 8-jarig zoontje van den heer M. C. Boom te Meppel door een makkertje zoo onge lukkig in een der oogen getroffen, dat hij dit lichaamsdeel moet missen. Een specia list te Groningen, waarheen de knaap per auto is vervoerd, hoopt het andere oog te behouden. EEN MOEILIJKE SLEEPREIS VOLBRACHT. De „Burgerdijk" behouden binnen. Het s.s. „Burgerdijk" is Woensdagmiddag van zijn zware reis behouden in de Rotter- damsehe haven teruggekeerd. Het sleepen door den Nieuwe Waterweg had een vlot verloop. Tegen vieren konden de „Roode Zee" en de „Poolzee" dan ook haar trossen losgooien en de „Burgerdijk" door de ri- viersleepbooten laten overnemen, om naar de Maashaven gesleept te worden, waar het schip aan de terreinen van Furness lig- jplaats kreeg. De marconist van de „Roode iZee" seinde draadloos: „De „Burgerdijk" Ivcilig overgegeven". Onmiddellijk kwam mun Scheveninger Haven draadloos het ■ntwoord: „Ons compliment". I' „Het is gebeurd", sprak kapitein Niels (Person van de „Roode Zee", „en ik ben blij, dat het achter den rug is". Nog eenmaal gaf hij een langgerekten stoot op dc stoom- fluifc als teeken van groet aan de „Burger" clijk", waarmee hij vijf weken lang zulke moeilijke tijden had doorgemaakt. Prompt kwam de groet van de „Burgerdijk" terug. Nog eens en voor het laatst werd er ge wuifd, dan wendde kapitein Person meti een handige manoeuvre den steven en full epoed ging het in de richting van Maas sluis. Thans was de stoere zeerob, wiens borst is gesierd met de koninklijke onder scheiding van de orde van Oranje Nassau ter erkenning van zijn verdiensten bij de moeilijke overbrenging van de „Maureta- nia" van Engeland naar Frankrijk zoo wel willend aan de pers een uitvoerig relaas yan de reis te geven. „Den heelen winter, van 11 October af, aldus de kapitein, zijn wij met onze sleep boot gestationneerd geweest in St. John pp New Foundland. Dat is een gat waar niets te beleven valt. Niets dan sneeuw en ijs. Veel werk hebben wij niet gehad. Tot wij op 19 Januari uitvoeren om een schoe ner te zoeken. Den 'volgenden dag ving onze marconist een draadloos bericht van de aBurgerdijk" op meldende dat het roer ge broken was. Dadelijk bood ik hulp aan, doch ik kreeg geen antwoord. Ik ben toen naar Bay Bulls in de nabijheid van St. John teruggekeerd om den kapitein van het Amerikaansche gouvernement, die bij pns aan boord was in verband met het zoeken naar den schoener, aan land te zetten. Onmiddellijk daarop zijn wij weer uitge varen om de „Burgerdijk" te zoeken. Dank zij onze radiopeiliustallatie wisten wij al spoedig waar deze zich bevond en op 2-1 Januari waren wij in de nabijheid. De «Boschdijk" was toen reeds bezig de „Bur gerdijk" op sleeptouw te nemen, maar ik begreep spoedig dat dit niet kon. Twee van zulke zware schepen kunnen elkaar niet sleepen. Zij komen steeds dwars voor el kander en dan breken de trossen, omdat zg niet, zooals een sleepboot, onder den tros door kunnen manoeuvreeren. Kapitein Lin- dauer van de „Boschdijk" heeft echter voor al met het vastmaken van de trossen goed werk verricht, doch zijn schip was nu een maal niet op sleepen ingericht. Het was dan ook verstandig van kapitein Burger van de «Burgerdijk", dat hij op 26 Januari besloot met de „Roode Zee" te contracteeren, te meer daar de stuurboordsankerkluis reeds was ingescheurd. Nadat het stuurboord- anker naar bakboord was overgebracht, kregen wij een kluis vrij om te sleepen. Niettegenstaande het zeer slechte weer waren wij de „Burgerdijk" vlak voor den boeg genaderd, zoodat wij een lijntje kon den overwerpen. 't Was toen precies 12 uur en in dertien minuten was de verbinding lot stand gebracht. Natuurlijk waren de trossen toen nog ®iet klaar om te sleepen en moesten nog Verschillende zekeringen worden aange bracht, waarmee wij om halftwee gereed waren. Wij hielden de „Burgerdijk" met *cn 18-duim8 tros van 150 vaam op een an kerketting van 45 vaam. Daar ik begreep dat de „Roode Zee" de „Burgerdijk" nooit over een zoo grooten afstand als naar Rot terdam alleen zou kunnen slecpen, vroeg ik dienzelfden dag nog assistentie. Het bleef intusschen zwaar stormen en er gingen hooge zeeën, zoo dat de „Burgerdijk" dwars voor ons kwam te liggen. Zoo vorderden wij slechts 50 a 60 mijl per etmaal, tot op G Februari de „Poolzee' met kapitein Van Dijk ons te hulp kwam. Het weer was toen iets beter en spoedig waren de trossen vastgemaakt. Daar de ankerkluis niet ge bruikt kon worden, moesten de trossen op een 40-vaams staaldraad worden bevestigd. De voortgang was nu iets beter doch de „Burgerdijk" bleef dwars voor ons liggen, en hierdoor kon ik van de machines van dit schip geen gebruik maken. En toen kwam er weer wat anders. Mijn eigen bunkers raakten leeg, zoodat ik met het oog op de concurrentie opnieuw hulp moest vragen. Op 10 Februari kwam de „Humber" onder kapitein W. Hoogvliet bij de „Burgerdijk Wij hebben toen dadelijk los gegooid en zijn naar Falmouth gestoomd terwijl de „Humber" onze plaats innam. On derweg kregen wij draadloos bericht dat de „Seine in nood verkeerde. Dadelijk heb ben wij naar de positie van het schip ge- informeord, doch gelukkig bleek spoedig, dat onze hulp niet meer noodig was. Nadat wij in Falmouth gebunkerd hadden, zijn wij weer naar de „Burgerdijk" teruggekeerd, en op 16 Februari werden de trossen weer vastgemaakt. De „Poolzee" is toen achter haar gaan liggen om te sturen. Het weer is nog een paar dagen slecht gebleven en wij slinger den geweldig. Er waren golven als bergen, zoodat wij van de „Humber" die naast ons lag dikwijls niet veel meer zagen dan een tipje van den schoorsteen. Vrijdag te 6 uur brak ten gevolge van zulk een stortzee plot seling onze tros. Direct waren alle hens aan dek gecommandeerd om den tros in te ha len en na hard werken was om 10 uur de verbinding weer hersteld. Zaterdag is het weer beter geworden en toen wij Zondag in het Kanaal kwamen was het prachtig. De „Humber" kon toen losgooien om een nieuwe sleep van Barry Roads te halen. In het Kanaal konden wij varen met een snelheid van 120 140 mijl per etmaal, zoodat wij flink opschoten. „Is dat uw zwaarste reis als zeeman ge weest! „Ik heb 20 jaar voor L. Smit en Co.'s In ternationale Sleepdienst gevaren, maar ik heb nog nooit aan een stuk door zulk slecht weer gehad. Moeilijk is deze hulp zeker ge weest. De „Mauretania" was er nog maar een peulschilletje bij". Ten slotte verklaarde kapitein Person niets dan lof te hebben voor het werk van kapitein Burger van de „Burgerdijk" en diens wakkere bemanning. Aan de goede samenwerking was het te danken geweest, dat men de „Burgerdijk" had kunnen bin nenbrengen. Nog spraken wij enkele leden der beman ning. Eenparig waren zij van oordeel, dat men nog nimmer met zulk „heJsch" weer te kampen had gehad. Er was zelfs één dag geweest, dat men aan boord geen eten had gehad. De kok had dien dag een pot rijst gekookt, zij het met moeite. Nauwelijks kwam hij echter met zijn kostbaren voor raad uit de kombuis of er overviel hem zulk een stortzee, dat de geheele pot rijst hem uit de handen vloog. Van den marconist vernamen wij nog dat hij nog nooit te voren op eenige reis zooveel S. O. S.-seinen had opgevangen. De stranding van de „Shonga". Het bergen van de lading. De berichtgever van de „Msbd." te IJmuidèn schrijft: Heden waren wij in de gelegenheid met één der sleepboot en van den bergings- dienst, welke de lading uit het gestrande stoomschip Shonga haalt, een kijkje te gaan nemen aan boord. Men is daar met man en macht bezig de droge lading uit het voorste ruim te halen, welke overgegeven wordt aan de kleine visschersvaartuigen, welke als beurtschip pers dienst doen en elkander aflossen om de balen op hun dek te nemen. Op een heel handige manier heeft men gebruik weten te maken van de stoomwin- chen aan dek door de stoompijpen zoodanig te veranderen, dat een sleepboot langszijde zijn stoom door de buizen kan blazen om de winchen te laten draaien. In het tweede ruim, waaruit inmiddels reeds een hoeveelheid natte balen is ge borgen, staat het water gelijk met het bui- tenboords-watermet den vloed stijgt het en met de eb zakt het. Daarom is alle los singskracht geconcentreerd op het voor- ruim. Twee schuiten met ruim 4000 balen dro ge lading zijn reeds naar Amsterdam a£- gesleept, terwijl een derde schuit in lading ligt in de Buitenhaven. De aangebrachte natte balen worden aan den wal opgesta peld om uit te druipen. Van den inventaris is ook al een groo te hoeveelheid geborgen, zooals kompas sen, klokken, brandkast, draadlooze instal latie, enz. Het is aan boord een groote verwarring in de kauiten; eensdeels door de woeden de kracht der zee, die alles door elkander wierp en anderdeels door nieuwsgierigen, die kleine- en groote „souvenirs" medeslee- pen en alles door elkander halen. Om een einde te maken aan ongewenscht bezoek is door de bergers nu een wachts- man aan boord gesteld. De stranding op den Hinder. De „Fort de Troyon" vlot gesleept. Het op 16 Februari j.l. op de Hinder Ribben gestrande Fransche stoomschip „Fort de Troyon" is gisterenmiddag, nadat een gedeelte der lading was gelost, met boog water door de sleepbooten „Indus", „Poolzee", „Waterweg" en „Wotan" vlot- gesleept en door deze sleepbooten en de „DE LEIDSCHE COURANT" sleepboot „Rozenburg" naar Rotterdam opgesleept. Het schip heeft daar ligging genomen in de IJsselhaven. Na den moord op mr. Wijsman. De heer J. J. L. van Zuylen te 's-Gra- venhage, tegen wien begin Maart van hot vorig jaar een klacht werd ingediend en een civiele actie werd ingesteld, ter zake van een publicatie met onthullingen over den moord op mr. Wijsman, deelt het „Corr. Bur." thans mede, dat in Decem ber 1.1. de instructie tegen hem werd ge opend. Deze werd 11 Februari j.l. geslo ten. Thans is hem het besluit van den of ficier van Justitie beteekend, dat deze hem niet verder zal vervolgen zulks „op gronden aan het algemeen belang ont leend." Brand in een veilinggebouw. Gisternacht tegen 12 uur is door onbe kende oorzaak brand ontstaan in een ber- gingsloods voor manden en kisten achter het veilingsgebouw der N.V. Vruchtenvei ling Ticl en Omstreken. Spoedig stond alles in lichter laaie. De brandweer rukte met twee spuiten, waarbij drie slangen, uit; een der slangen moest' het water 15 meter aanvoeren. In de belendende Meta- wafabriek sprongen enkele ruiten, doch het gevaar voor uitbreiding was spoedig geweken. Zoowel de gebouwen dezer fa briek als het hoofdgebouw der veiling en de kantoren bleven behouden, zoodat het veilingbedrijf kan worden voortgezet. De schade aan veiling- en verpakkingsmate riaal is groot, doch wordt door verzeke ring gedekt. Enkele partijen fruit gingen ook verloren. Actieve post. Dezer dagen kwam op het postkantoor te Vinkeveen een briefkaart aan met het adres: Aan mijn broer te Vinkeveen. Toch kwam deze aaii het juiste adres. Onveilig strand. Het strand van Scheveningen tot Kat wijk zal onveilig zijn op Dinsdag 28 en Woensdag 29 Februari en op Donderdag 1 Maart telkeDs van 11 uur v.m. tot 2.30 n.m. wegens het schieten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand ceist dsn weder voor het pu bliek toegankelijk is, wonneer de roode vlaggen, waarmee de onveiligheidwordt aangeduid, zijn ingehaald. ONGELUKKEN. De dood van zeventien verstekelingen. Ontzetten de vondst op de „M a r hb a". Een kort bericht maakte, onder bepaal de reserves, onlangs melding van de om standigheid, dat aan boord van het Ja- pansche stoomschip „Maruba", op weg van Wescrmünde naar Cuba, 17 blinde passa giers omgekomen zouden zijn. Nadere berichten bevestigden nu, dat er bier inderdaad een vreeselijke catastrofe heeft plaats gevonden. Zeventien verste kelingen, onder wie een Duitscher en drie Engelschen, zijn in het kolenruim van de „Maruba" jammerlijk gestikt. Ofschoon bij het onderzoek van het schip te Wesermün- do alle hoeken en gaten van het vaartuig zorgvuldig op blinde passagiers waren na gekeken, moet het toch 13 Chineezen en den vier genoemden Europeanen gelukt zijn zich stilletjes in 't kolenruim te verstop pen. Allen moesten echter sterven, door dien het ruim zonder dat men van hun af wezigheid afwist, tot bet dek toe werd vol gestort en de ingeslotenon al geheel spoe dig door kolendamp bedwelmd werden. Ter hoogte van de Ivaapverdische eilan den ontdekte een kolentremmer" het eer ste lijk, dat van een Chinees. Het resul taat van een nu ingesteld onderzoek was ontzettend. Uit het kolenruim werden ach tereenvolgens alle 17 lijken, die reeds tot ontbinding waren overgegaan, te voorschijn gehaald. De bijgeloovige bemanning van het Japansche schip geraakte door deze vondst in zulk een opwinding, dat het haast tot een muiterij was gekomen. Zij moest met de revolvers en met de brandspuit in bedwang worden gehouden. De dooden werden daarop over boord gezet. De Haffziekte. Paling de overbrenger? Aan de Haff's (Wadden) in de Oostzee is sedert een paar jaar een tot dusver on bekende ziekte opgetreden, die zich aan vankelijk onrustbarend scheen te zullen uitbreiden. In 1924 kwamen er bijv. 5G0 gevallen van voor, waarvan eenige met doodelijken afloop. Dit leidde tot de stich ting van een laboratorium te Pillau voor onderzoek van de ziekte. Deze is in de volgende jaren trouwens vanzelf sterk afgenomen. In 1925 kwamen 168, en in 1926 nog slechts 29 gevallen voor. Tot een positief resultaat is het labo ratorium nog niet gekomen. Naar het tijdschrift Forscliungen und Fortschritte meedeelt, heeft het onderzoek de hypothe se dat de ziekte ontstaat door vergifti ging met arseen-gas, niet bevestigd. De genomen proeven hebben óf in het geheel geen arseen-verbindingen in het Haff- water aangetoond of zoo weinig dat van vergiftiging daardoor geen sprake kan zijn. Een tweede hypothese is dat zich in het water een andere giftige stof bevindt, die visschen in zich opnemen, terwijl de mensch door het eten van visch het gif in het lichaam krijgt. Deze onderstelling heeft steun gekregen door proeven met dieren, die men voedde met Haff-paling. In vele gevallen kregen zij dan de Haff ziekte. Verreweg de meeste menBchen die de ziekte hebben gehad, hadden Haff-pa ling gegeten. Bij de anderen die het ont kenden, was dat vermoedelijk ook het ge val. Zij hadden er echter belang bij het te ontkennen, uit vrees dat anders de verkoop van paling er onder zou lijden. Scheepsongevallen. Op dén R ij n. Tengevolge van den dichten mist zijn gisteren op den Rijn enkele ongevallen voorgekomen. Bij Reichholt kwam een stroomafvarende sleep met een voor an ker liggende sleop in botsing. De aak Eli sabeth Johanna uit Nierstein is tengevol ge daarvan gezonken en zeven andere aken zijn beschadigd. Het wrak van de gezonken aak ligt in do geul en belem mert de scheepvaart. Gistermiddag is bij de spoorwegbrug te Wezel het Nederlandscho sleepschip Suzanna Elisabeth tegen een der peilers van de brug gestoolenmiddendoorge broken en op slag gezonken. Kolengasvergiftiging in een kerk. Tijdens een dienst in de Methodisten- kerk to Derby zijn 30 personen tenge volge van kolengasvergiftiging bewuste loos geworden. Na in de frissche lucht te zijn gebracht kwamen zij weder bij. Weer een aardbeving te Jeruzalem. Een telegram uit Jeruzalem meldt dat gisterochend cm drie uur een lichte aard schok is gevoeld, waarop om 7 uur 50 des avonds een sterke aardbeving gevolgd is, even hevig als in Juli van het vorige jaar. Arrestatie van 29 Indiërs te Rangoon. In verband met een spoorwegongeluk. Gister zijn te Rangoon 29 Indiërs gear resteerd. Zij worden cr van verdacht, het jongste spoorwegongeluk op de lijn Ran goonMandalay veroorzaakt te hebben, waarbij meer dan veertig personen om het leven kwamen. Men gelooft niet, dat er po litieke beteekenis aan de misdaad moet worden gehecht; waarschijnlijk heeft men hi or te doen met een georganiseerde roo- versbende. Het dynamiet op de spoorburg. In verband met het bericht van de „Voss. Ztg." over een spoorwegaanslag op de spoorbrug op het traject Strehlen Brieg, wordt van officiecle zijde verno men, dat het hier alleen gaat om een pa troonhuls, welke vermoedelijk verloren werd door iemand, die onder de brug met ontploffingen roofvisseherij uitoefende en daarna een huls liet liggen of verloor. Een teekenend geval. Het te Charbin verschijnende blad „Roesskoje Slowo" vertelt het volgende geval, dat de toestanden in Rusland typeert. Een vermetele wist te Pogra- nitsjnaja (aan de Russisch-Mansdjoerij- sche grens) de nationale Russische drie kleur op het gebouw van de sovjet-in stellingen te hijschen. Spoedig was ieder een in het stadje overtuigd, dat de te genstanders van de bolsjewiki de over hand hadden behaald en dat er te Mos kou een nieuwe regeering aan het be wind was gekomen. Toen gebeurde er iets zeer eigenaardigs. Niet alleen de overige Russen, maar zelfs de sovjet-amb tenaren en de mannen, die steeds over hun trouw aan de sovjet-regeering spre ken, haalden de Russische nationale drie kleur te voorschijn en staken ze uit. Het bleek, dat al deze steunpilaren van het sovjet-regime in het geheim nationale vlaggen bewaarden voor het geval de sov- jefs ten val zouden worden gebracht. De nationale driekleur bleef eenige uren wapperen boven de sovjet-instellingen tot dat een telegram uit het nabijgelegen centrum liet gerucht tegensprak. De sov jet-ambtenaren zullen zich nu te verant woorden hebben voor het uitstoken van de driekleur. Boefjes. Het porces-Krantz heeft een droevig inzicht gegeven in de gevolgen van ver- waarloozing van de opvoeding van de jeugd. Thans maakt een telegram van het W. B. melding van gebeurtenissen te Alten burg, die weer een andere zijde van dat kwaad belichten. Den laatsten tijd werden n.I. in die stad in winkels enz. herhaaldelijk dief stallen gepleegd, zonder dat de daders konden worden betrapt. Eindelijk echter is nu de recherche gelukkiger geweest: niet minder dan 22 schooljongens en lan terfanters van 12 tot 16 jaar zouden de schuldigen zijn. Uit een ingesteld voorloopig onderzoek is reeds gebleken, dat de boefjes bij hun strooptochten op uiterst geraffineerde wij ze te werk gingen. Eenige ouders zouden zelfs dit bedrijf van hun kroost hebben goedgekeurd Een revolverschot en dood door schrik. Te Douai is een jongeman gedood tenge volge van een schot uit zijn eigen revol ver. Toch heeft hij zich geen kogel door het lichaam gejaagd. Terwijl hij met zijn verloofde stond te praten, viel per onge luk zijn revolver uit zijn zak. Het schot ging^ af, maar de kogel raakte niemand. De jongeman was echter zoo geschrokken dat hij dood neervieL VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. Teylingen. Voor a.s. Zondag is vastgesteld Teylin gen IS. D. C. I om 2.30 uru. Dit is de vier de wedstrijd, welke Teylingen thuis speelt en daarna rest haar nog één thuiswedstrijd tegen Geler en een uitwedstrijd naar Ex celsior. VRIJDAG 24 FEBRUARI 1928 S. D. C. is nu dadelijk niet een van de sterkste, maar toch ziet 'men dikwijls, al» men in 't nauw zit, dat men flink uit den hoek komt en dat verwachten wij dan ook zeker a.s. Zondag van 8. D. C. Op Hoorn- park werd S. D. C. met 52 door Teylin gen geslagen. Met de rust stond het 5—0 voor Teylingen en na rust had Teylingen niets meer in te brengen en maakte S. D. C. er 2 doelpunten bij. Dit zijn wij nog al eens gewoon van de Teylingers. Wij willen echter den spelers opmerkzaam maken, dat van begin tot einde aangepakt moet worden. Dat het gemakkelijk kan is Zon dag j.l. bewezen. Toen hebben allo aan wezigen werkelijk genoten, en wij zijn er van overtuigd, dat bij goed weer a.s. Zon dag veer een talrijk publiek aanwezig zal zijn. Dus Telingen, het woord is aan U. Alvorens het le elftal in 't veld komt zal Teylingen II om 12.30 uur moeten kampen tegen D. O. S. I uit Roclofarends- veen. Ging het vorigen Zondag tegen O. V. V. I zoo gemakkelijk, we gelooven nu niet, dat het a.s. Zondag zoo zal gaan, daar D. O. S. niet vor de poes is. Dat is al meer malen gebleken. Een woord van aanmoediging is hier ook zeker op zijn plaats en in "het bijzonder zij hier nog eens gewezen op het combinatiespel, dat voor het behalen van een goed resultaat onmisbaar is. Daar het kleedlokaal eenige minuten van het terrein verwijderd ligt dra go men zorg, om precies 12.30 gekleed in 't veld te staan. Dit geldt ook voor 't le elftal, in 't vervolg 10 minuten vroeger van huis! NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. 0. N. A.—Lugdunum. De belangstelling, voor dezen wedstrijd, die Zondag a.s. gespeeld wordt, is zeer groot. Supporters kunnen zich tot uiter lijk Zaterdagavond opgeven bij den heer C. Kwast, Steenstraat, Lunchroom de „Bij enkorf". GYMNASTIEK. „Nieuw Brunhilde". De Penringmcesteresse van „Nieuw Brunhilde" heeft heden voor het trainings fonds der K. N. A. U. vorzonden 51.80, zoodat in totaal is afgedragen 125.30. WIELRENNEN. Da zesdaagsche te Bresiau .1 In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben de Franschen WambstLacqo hayo, die zich tot nu toe geheel op den achtergrond hadden gehouden, eindelijk oen jacht uitgelokt, waarop het publick reeds vijf dagen tevergeefs had gewacht. Om halfvier gingen ze tot den aanval over en toen eindelijk de rust weer was terug gekeerd, wat het algomeeno klasement ge heel en al gewijzigd. Wambsfc—Lacqehaye hadden alle overige koppels ingehaald en alleen GirardengoRieger slaagden er in zich bij de Franschen aan te sluiten. Van Kempen had zich niet meer verdienstelijk kunnen maken daar deze in het begin van den nacht was gevallen en vrij ernstige verwondingen had opgeloopen. Na de groote jacht was ook zijn partner Knappe reeds vier ronden achter. Knappe, die ge heel was uitgeput, gaf toen den strijd op, terwijl Van Kempen als reserveman bleef doorrijden, doch ook hij moest later don strijd staken. Gisterochtend om 6 uur na 128 uur waren in het geheel 3808.380 K.M. afgelegd. Girardengo—Rieger hadden toen met 741 de leiding voor WambstLacque- haye 119 punten, de overige tweetallen volgden na 1 a 4 ronden. Na de spurts van 5 uur, was de stand: Girardengo—Rieger 817 punten; Wambst— Laequehaye 131; stand overigens onver anderd. Het eindresultaat werd tenslotte: 1. Girardengo—Rieger 907 p.; 2. Wambst Laquehay 161 p. In totaal werden afge legd: 3675.140 K.M. ZWEMMEN. Nederlandsche Zwembond. Het Directorium van den Nederland- schen Zwembond heeft de volgende be sluiten genomen: 1. Toestemming verleend aan de da mes M. Braun Baron en J. Grendel om te starten op 3 Maart te Parijs. 2. Goedgekeurd de wedstrijd van hot IJ op 8 Maart te Amsterdam op voor waarde dat de 5 maal 50 M. estafette voor dames wordt gewijzigd in een esta fette 50, 100, 50 Meter. 3. Goedgekurd de wedstrijd van D. W. R. op 26 Maart te Haarlem op voor waarde dat de 4 maal 40 meter wisselslag- estafette vo«'.i dames wordt gewijz.igd in 4 maal GO moter en de 4 maal 100 II. wis selslag-estafette heeren in 3 maal 100 M. schoolrug- en vrije slag. 4. Besloten uilsluitend deelnemers, le den van het bestuur en Polo-Commissie tot de polo-cursussen toe te laten. 5. Afgevoerd werden een aantal zwem sters en zwemmers van de lijst der Olym pische candidatcn. 6. Toestemming verleend aan mejuf frouw J. Grendel om te starten in open wedstrijden. 7. Vastgesteld 2 Olympische zevental len voor de wedstrijden tegen S. O. U. op 25 en 26 Maart resp. te Rotterdam (R.Z. C.) en Haarlem (D.W.R.). 8. Vastgesteld een nieuw trainings programma. 9. Vastgesteld een programma voor de spring-training. 10. lederen Zondagmiddag te trainen in polo en springen. Duitsche kunstvlieger doodgevallen. De kunstvlieger Jaehrling voerde gister middag boven het vliegveld Darmstadt in zijn machine eenige kunststukjes uit. Plotseling sloegen de vleugels der ma chine tegen elkaar, waardoor deze van aanzienlijke hoogte neerstortte. De vlieger was onmiddellijk dood.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9