UIT DE PERS. BINNENLAND. IJfËRHAGEN's PARIJSCHE WAFELS 8^ I Land enTuinbouw NANCY ÏREVM'S ERFENIS. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 24 FEBRUARI 1928 ,DE OORLOG KAN NIET WORDEN VERBANNEN". Er is iets veranderd. De Volkskrant schrijft: De gewezen opperbevelhebber heeft het uitgemaakt: de oorlog kan niet wor- jn verbannen. ;Zeker, zeker, de eeuwige vrede is een laai, een YOrlieven ideaal zelfs (dergelijke jettf kostende concessies doet men grif), isr er blijft immers strijdigheid van be- gen, en de Volkenbond is immers niet :er dan de afspiegeling van een statenge- icnscbap met tegenstrijdige belangen. m "Winneor dus, ook met den Volkenbond, 4- 'ij kans op oorlog blijft, of liever vast staat 11 de vrede niet bewaard kan blijven, moet 0J k de bewapening worden gehandhaafd. y En daar bij een gewapend conflict hij het nt, die het sterkst is, doet men verstan- ich zoo goed mogelijk te wapenen. Ket is eenvoudig van logica. De generaal had inmiddels kunnen beden- i, dat. evenals het weleer bij een geschil schen personen gebruik was het uit te chten en verandering van zeden er toe dde naar een andere manier van beslech- ig om te zien, niet ongerijmd behoeft te irden geacht de meening, dat geschillen ■schen staten op een andere wijs dan met .pengeweld kunnen worden tot oplossing bracht. Gek; generaal Snijders is een beschaafd m, die er niet aan denkt een meenings- rschil met de vuist te beslissen en nog nder zal aannemen, dat wie. over de irkste vuist blijkt te beschikken, daarom k gelijk heeft. Welnu, is er dan iets dwazers denkbaar, n de beslissing over een meeningsver- lil, ook een belangengeschil tusschen sta ll aan de wapenen over te laten? Wel wenscht de ex-opperbevelhebber, dat t eenmaal zoo ver moge komen, dat de ipens niet meer gevoerd zullen worden n in dienst van het recht; maar als de pens voor het recht worden gevoerd, dan irden ze noodzakelijkerwijs gevoerd tegen !t onrecht, en als nu het onrecht het wint? Generaal Snijders heeft lang en breed uit weid over den invloed der regeerders en ,n hun diplomatieke vertegenwoordigers het ontstaan van een oorlog. Maar aan één ding heeft de generaal lijkbaar niet gedacht: dat er in de wereld ert 1914 iets veranderd is. Dat de regeerders en hun diplomatieke irtegenwoordigers het alléén niet meer <t het zeggen hebben; dat de beweging den oorlog veel machtiger is dan hij ent-, en dat deze beweging de regeerders de diplomaten op den duur geen vrij spel 1 laten. Generaal Snijders vertegenwordigt de ide traditie en de oude school. [Hij is niet gewoon geweest acht te slaan wat er in en onder de volksmassa's leeft imt hij er toe zich tot een studie daarvan zetten, dan is de mogelijkheid niet uitge- [oten, dat hij zijn oordeel van thans her iet. Maar ook al mocht hij dit niet doen, dan .1 toch de volksbeweging niet te stuiten jn, welke niet zal en niet mag rusten vóór s afschaffing van den oorlog is verkregen. LASTER TEGEN MGR. DR. POELS. Dezer dagen heeft „Het Volk" gehitst igen „dr. Poels te Heerlen, den bulderen- Kn socialistenjager". Om de aandacht der enbare meening af te leiden van de Dode landverraders en verzetplegers tegen 90 ;n eventueele mobilisatie, beschuldigde het _Jad den Doctor van landverraad krachtens §3en gemeene insinuatie van den Limburg- b dien annexionist F. Hustinx. Wij hebben onmiddellijk gewezen op de actie van |[gr. Dr. Poels en de Limburgsche géeste- jkheid die mede in het geding was ge bracht. „om Limburg tegen de annexio- nistische gedachte te verdedigen en te be houden". „Het Volk" heeft tot dusver, met zijn ge bruikelijke driestheid als het lasteringen tegen katholieke geestelijken geldt, gewei gerd van onze weerlegging nota t-e nemen. Wij sommeeren echter „Het Volk", ten minste aan zijn lezers kennis te geven van de verklaringen, afgelegd in het volgend schrijven, dat wij van Mgr. Dr. Poels mochten ontvangen en dat ook het „Alg. Hbl." zich moge aantrekken: Waarde Redactie. Jaren geleden, toen F. Hustinx, de vroe ger te Valkenburg wonende annexionist, in Zuid-Limburg „landverraders" trachtte aar. te werven, ben ik naar Valkenburg getogen, om, op een groote volksvergadering, uiting te geven aan mijn diepe verontwaardiging over zijn snood bedrijf. Ik heb hem teen, in zijn vroegere woonplaats zelf, openlijk als „landverrader" aan de kaak gesteld. De vo gel was echter bijtijds gevlogen. Hij zat reeds over de grens. De latere fantastische persberichten van F. Hustinx deden mij slechts walgen. Nu evenwel do heer G. Nijpels, de beken de journalist, waarde blijkt te hechten aan den door F. Hustinx uitgekraamden onzin, lijkt mij om ook bij menschcn, die mij niet kennen, misverstand te voorkomen het spreken van een enkel woord gewenscht.. Niet alleen heb ik nooit of nimmer iets gezegd of iets gedaan, wat twijfel zou kun- pen wekken over mijne oprechte en war me vaderlands'iefde: ik heb integendeel jaren lang heel Limburg afgereisd en ben op tallooze volksvergaderingen als spreker opgetreden om steeds dieper te doen doordringen in de ziel van heel het Lim burgsche volk den mij zolf bezielenden af schuw van alles wat zweemt naar annexio- nisme of wat. ons op een of andere wijze zou lrunnen losrukken van het ook ons, Limburgers, zoo dierbaar vaderland. H. A. POELS, voorzitter der Gewestelijke „Tijd". Landstorm-Commissie. DE KATHOLIEKE RADIO-OMROEP. Men schrijft ons: Nu dezer dagen do wet tot voorloopige regeling der radio in de Tweede Kamer aan de orde is gekomen, kan het z'n nut. heb ben voor onze luisteraars nog eens uit te leggen op welke wijze de K. It. O. is samen gesteld en werkt. De opdracht door den Aartsbisschop van Utrecht namens de bisschoppen van Ne derland aan professor Dr. W. van Koever- den gegeven was van de volgende strek king: De K. R. O. zou moeten zijn een stich ting, geen vereeniging. Een stichting om een stabiel bestuur te verkrijgen; geen ver eeniging, om dat bestuur niet afhankelijk te maken van eenig wisselvallig kiesstelsel, wat een cultureelc stichting trouwens niet zijn mag. Als stichting dus, die geheel de Katho lieke cultuur moest uitzenden, moest het bestuur behalve stabiliteit noodzakelijk drie eigenschappen hebben. lo. het moest ons volk in zijn groote lijnen vertegenwoordigen; 2o. het moest samengesteld zijn uit vooraanstaande mannen, die geschikt ge acht konden worden de leiding te geven; 3o. het moest gelegenheid geven voor den luisteraar zijn verlangens kenbaar te maken. Welnu deze drie eigenschappen werden volgender wijze in het bestuur aangebracht. Men ging hiervan uit, dat de groote standsorganisaties met die op godsdienstig en wetenschappelijk gebied samen ons volk vertegenwoordigden. Door nu aan deze organisaties het recht te verleenen een af gevaardigde voor het bestuur te kunnen benoemen, was men verzekerd daarin voor aanstaande persoonlijkheden t.e krijgen. En ten slotte vond iedere luisteraar van wat rang of stand ook in die bestuursleden een vertegenwoordiger van zijn belangen. Een arbeider b.v. bij hot bestuurslid door den R. K. Werkliedenbond afgevaardigd, INGEZONDEN MEDEDEELING. ALTIJD ELKOM I een wetenschappelijk man bij den vertegen woordiger van de Katholieke Universiteit, een vrouw bij de afgevaardigde van den Katholieken Vrouwenbond. Bovendien werd aan de radio-luisteraars nog een voor sprong gegeven doordat zij organisatorisch nog een afzonderlijken vertegenwoordiger konden benoemen in het bestuur. Zoo kon dus de K. R. O. in den vollen zin van het woord het orgaan genoemd worden op radiogebiod van geheel het ka tholieke volk, in al zijn geledingen en moest zijn bestuur noodzakelijk bestaan uit ver trouwensmannen ,die in staat waren de leiding van den omroep op zich te nomen. Nu spreekt het vanzelf dat dit, wij zul len het hoofdbestuur noemen, zich met den dagelijkschen arbeid niet kon bezig houden, en dus uit z'n midden een ander bestuur koos, dat het werk en de geheele uitvoering daarvan op zich moest nemen. Zoo ont stond het dagelijksch bestuur van den K. R. O. bestaande uit den eersten en tweeden voorzitter van het hoofdbestuur aangevuld met penningmeester en gesalarieerden se cretaris. Uit den aard der zaak zelf is het duidelijk, dat dit dagelijksch bestuur geheel en al verantwoordelijk is aan het hoofdbe stuur, volgens de bepalingen in' do stich- tingsacte van den K. R. O. volkomen vast gelegd. Het bezit en moet bezitten een ze kere vrijheid var} handelen voor den goe den loop der zaken, doch het moet niet al leen rekening en verantwoording overleggen aan het hoofdbestuur maar ook van dit college de richtingen ontvangen voor zijn daden voor het heden en de toekomst. Dit dagelijksch bestuur dan stelt met met behulp van verschillende commissies, be staande uit vooraanstaande personen op theologisch, kerk-historisch, religieus, pro faan, muzikaal en letterkundig gebied, enz. de programma's op der uitzendingen. Het vertegenwooi'digt den K. R. O. in en buiten rechten, onderhoudt de relaties met het zendstation, de overige omroeporgani saties, de regeering, enz.; leidt de propa ganda, is behulpzaam bij het oprichten van radio-vereenigingen, organiseert spreek beurten, voert de administratie, correspon dentie en boekhouding. Hieronder laten wij nu volgen de namen der organisaties, welke de afgevaardigden in ons hoofdbestuur benoemen benevens hunne namen: De Nederlandsche Bond van Katholieke Radioverecnigingen: M. J. v. d. Biggelaar tevens Vice-voorzittcr. De Katholieke Staatspartij: Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck. De Senaat der R. K. Universiteit te Nij megen: Dr. Gerard Brom. De Algemeene R. K. Werkgeversver- eeniging: Mr. F. Houben. De Hanze, Bond van R. K. Y. van den handeldr. en Industr. Middenstand: Mr. J. vil Hcllenberg-Hubar. Lo R. K. Werkliedenverbond: A. de Bruin. De R. K. Boeren en TuindersbondRec tor J. P. J. Kok. De Federatie v. Dioc.' R. IC. Vrouwen bonden in Nederland: Mevr. F. Steenborghe Engering. De Apologetische Vereeniging Petrus Canisius: Prof. J. D. J. Aengenent. De Ned. St. Gregorius Vereeniging: J. C. W. van de "Wiel, priester. De Ned. Kath. Journalisten Vereeniging: W. Galesloot Czn. C. H. Twaalfhoven, thesaurier. Geestelijk Adviseur der stichting: Pas toor Dr. W. J. G. van Koeverden. Secretaris der stichting: P. A. M. Speet, Voorzitter der stichting: L. H. Per- quin O. P. Uit het medegedeelde volgt, dat het z.g. dagelijksch bestuur bestaat uit de volgende heeren L. H Perquin, voorzitter. M. J. v. d. Biggelaar, onder-voorzitter. O. H. Twaalfhoven, penningmeester. P. A. M. Speet, secretaris. Dit bestuur heeft zijn kantoor te Am sterdam, Heerengracht. 46, waar ook de groote- en kleine 6tudio van den K. R. O. gevestigd zijn. Aldaar kan men zich opgeven als lid of als donateur voor 5.— of 10.per jaar en meer. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 25 Februari. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.302.00 Lunchmuziek door het Radio- Trio. 3.003.45 Lezing door L. Polak: Het ge bruik van kantoormachiries. 4.00 Italiaansche les. 4.305.15 Fransche les. 5.156.00 Duitsche les. 6.00—7.15 Concert door het Omroep orkest. 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje door D. Admiraal: Do verzorging van onze bloemen en planten in huis. 7.45 Politieberichten. 10.30 Persberichten. 8.10 V.A.R.A.-uitzending. 10.30 Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 11.30 Einde. Huizen, 340.9 M. N a 6 u u r 1930 M. 12.30 Tijdsein. 12.30—1.30 Lunchmuziek door het K.R.O.- Trio. 3.00-^4.00 Kinderuurtje door de dames Ria Mulder, Joanny Lceflang en Jac. Sue- rink. (K.R.O.) 5.006.00 Dinermuziek K.R.O. 6.00—6.30 K.R.O. Spr. IC. W. O. Kloppen burg, namens het Verb, van R. K. Technici: Waar bchooren de R. K. Technici georga niseerd te zijn. 6.307.00 Dinermuziek. 7.007.30 Cursus Hollandsch door D. G. G. v. Ringe'.estein. 7.308.00 Spr. Mr. F. Vorstman uit Haarlem: De Staten-Generaal en hunne bevoegdheden (K.R.O.) 8.00 K.R.O. Groot Mendelssohnconcert. Chr. Zangver. Soli Deo Gloria te Lands meer. Orkest Amsterdam. Mevr. A. v. Beek- Ristjouw, sopraan. Mej. H. Weisz, sopraan. J. Moes, tenor. H. v. Beek, orgel. Spr. Joan Collette v. h. St. BernulphusgildeDe mo numentale schilderkunst. 9.30 K.R.O. Uitvoering der Orkestklasse van den heer D. H. Ph. Kiekens, viool- leeraar te A'dam. Mevr. M. A. Kiekens Geiger, pianobegeleiding. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 12.20 Prijsuitdeeling op school. 1.202.20 Carlton Octet. 3.15 Int. llugbymatch: EngelandFrank rijk. 5.00 Victor Oloff sextet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Victor Olof Sextet en E. Black, alt. 6.50 Nieuwsberichten. 7.20 Omroep-programma-praatje. 7.35 Schumann's Krcisleriana cn fanL stukken. 7.45 Sportcauserie. 8.05 Oude liedjes en melodieën. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: Breakdowns. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Uit muzik. comedios. 10.5012.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s", 1750 M. 10.50—11.00 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert, 3.504.35 Concert gewijd aan Lille, Rou- baix cn Tourcoing. 8.50 Kinderhalfuurtje. 9.20—11.20 „La Chasse auself", revue van Weil en Quinel. Langonberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert, 5.20—6.20 Concert door het militaire or kest. 7.30 Vroolijk Josef "Winckler-uurtje. 8.2010.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek, Königswusterhauscn, 1250 M. (Z e e s e n). 11.10—7.05 Lozingen en lessen. 7.20 „Duell ara Lido", comedie in 3 acten van H. J. Rehfisch. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.20 Concert door het Duitsche Studen tenkoor. 5.20 Vroolijk concert. 6.20 Vasten-novellcn. 7.20 „Dor Mikado", burlesque-operette in 2 acten van W. S. Gilbert. Muz. v. Sullivan. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 2.504.20 Orgelconcert. 8.35—10.35 Operettemuziek door het radio-orkest. De nieuwe zender te Milaan. Op 10 Februari j-1. is het oude radio- omroepstation te Milaan, Corso Italia, dat werkte op 315.8 M. met een energie van 1.5 K.W. opgehoven. De uitzendingen geschie den thans op golflengte 5-19 M. door den nieuwen zender Milano-Bigentino, welke aanmerkelijk sterker is, n.l. 7 K.W. HET LABORATORIUM VOOR BLOEM BOLLENCULTUUR TE LISSE. De redding van het archief. In het weekblad voor bloembolencultuur komen nadere bijzonderheden van de brand van het laboratorimu voor bloem bollencultuur te Lisse voor. Wij ontleenen hier het volgende aan: Prof. dr. E. van Slogteren en zijn technisch ambtenaar, de heer J. D. Bak ker, redden, behalve een aantal microsco pen en praeparaten, ook de waardevolle archiefstukken, waarin het onderzoek van tien jaren is vastgelegd. „Men moet - as pect hebben voor deze pogingen, waardoor althans een deel van do resultaten van den voor ons vak zoo uiterst belangrijken arbeid bewaard is. Dit neemt niet weg, dat tal van prepa raten cn een groote hoeveelheid weten schappelijk materiaal, waaronder de juist zeer uitgebreide proeven over het onder zoek naar de oorzaak van het kiepen der tulpen, absoluut verloren zijn. Ook zijn verloren gegaaan het grootste deel der fo to's en lantaarnplaten, die als demonstra tiemateriaal zoo onmisbaar zijn. Voor zoover het niot verbrand is, is door het water zeker alles bedorven." „Het gebouw was rijkseigendom en het rijk had het, zooals dit gewoonte is, niet verzekerd. Echter heeft verleden jaar de wetenschappelijke commissie op voorstel van prof. Van Slogteren besloten het ge bouw en den kostbaren inventaris te ver zekeren voor een bedrag, dat wel niet groot genoeg is om het gebouw opnieuw op te trekken, doch waaruit toch een aan zienlijk deel van de bouwkosten zal kun nen worden bosireden. Dit is een lichtpunt in deze ellendige geschiedenis, daar nu de herbouw veel vlugger zal kunnen verloopen, het rijk een ongeacht voordeel heeft en de stag natie in het onderzoek dus niet zoo groo te afmetingen zal hebben, als anders het geval zou zijn. Het was dan ook voor den chef van den rijksgebouwendienst, baron Van 'Lynden, die spoedig na het uitbreken van den brand persoonlijk aan professor v. Slog teren zijn belangstelling kwam toonen, een ware verassing dit te hooren. Baron Van Lynden, zoo vertelde ons prof. Van Slogteren, was zeer onder den indruk van het feit, dat deze brand een groote achteruitzetting van de onderzoe kingen bcteekent en gaf prof. Van Slogte ren de verzekering dat het rijk met den meesten spoed den herbouw zal ter hand nemen. Een kweeker had aan den heer v. Lynden gezegd: „Dit is veel erger dan dat er vier bloembollenschuren waren afge brand" en dit gezegde had op den rijks bouwmeester veel indruk gemaakt." „V ij zijn zoozeer overtuigd van het groo te belang dat hier is geschaad, dan dat wij niet aarzelen, dezen brand een ramp voor het geheele vak te noemen. Wij weten dat in deze moeilijke tijden alle vakge- nooten met prof. Van Slogteren on zijn medewerkers meeleven." FEUILLETON. lit het Engelsch van JOSEPH HOCKING Vertaald door Carla Simons. En hoe pasten jullie die stroom toe? Nancy gaf eon nauwkeurige uitlegging. John deed nu de eene vraag na de an- lere; allen op het gebied van electrici- :eit. Waar wil je eigenlijk heen, John, vroeg Nancy ten laatste. Dat is dood goedje en er is iets 'oor noodig om het levend to maken. Als je het heelemaal met electriciteit J| kunt laden, heb je het levend gemaakt: Electriciteit is leven. Maar John, begon het meisje. Ik heb het gevonden, riep hij, ik «"eet zeker dat ik het gevonden heb. Deze j rubber komt van een boom, een boom is di een levend organisme synthetische iei rubber is dood en om het levend te maken heb je electriciteit noodig. Ik ga weg, Nancy, ik ga naar mijn laboratorium. Je ij vertrouwt me de formule wel toe, niet waar Ik vertrouw je alles toe, zei het meis je lief. Dan ga ik nu meteen; kom morgen hij me, Nancy. Hij keek nauwelijks naar haar; zijn oogen schitterden en zijn ge richt was vuurrood van opwinding. John, John, zei ze smeekend. Zijn oogen ontmoetten een oogenblik de lare en een moment was hij niet meer de man van de wetenschap, maar de man die van een vrouw houdt. Hij nam haar in zijn armen en fluisterde: Dag lieve ling, en nog een menigte andere zoete woordjes. Het was den middag van den volgen den dag, in John's laboratoriiuu. Ik heb de bestanddeelen vermengd zooals jij mij hebt aangegeven, zei John. Klopt, dat? Volkomen, antwoordde, ze. Doe het mengsel nu in de electrischen pan zooals ik in Leeds gedaan heb. Doe jij het zelf maar even, zei hij. Het meisje gehoorzaamde ca John zei lachend: Ik heb het al tweemaal gemaakt voor dat jij er was, maar ik wil dat je het mei je eigen oogen ziet. Zie je wat ik gedaan heb? Ik heb de electrische. warmtestroom door het mengsel heengeleid Geloof je dat John legde haar alle electro-tochnische en chemische bijzonderheden nauwkeurig uit en eenige uren later stonden de man en het meisje gebogen over een donkere massa. Nancy was verrukt. Zoodra het afgekoeld is zullen we het in plakken snijden, zei John en daarna zal ik het vulcaniseeren. Nancy, liefste, ik geloof werkelijk dat dit een van de ge weldigste ontdekkingen van den tegen- woordigen tijd is. Dat beteekent dat ik Trevanion Court terugkrijg, snikte het meisje ont roerd. Het was laat in den avond toen ze sa men naar het huisje van mrs, Urens in sloegen» John, zei Nancy, L morgen gaan wc naar Trevanion Court. Ik zou het niet doen als ik jou was. Waarom niet? Omdat je nog geen absolute zeker heid hebt. Het kan nog jaren duren voor alles, volkomen in orde is. Jaren? Ik kan geen jaren meer wach ten. Over een jaar is de optie vervallen. Toch mag je niets overhaasten. Als je eens wist hoe ik er naar smacht om die Beels eruit te jageu! Dat kan ik me voorstellen, Nancy- lief Jouw naam zal bekend worden als een der grootste ontdekkers, zei het meisje enthousiast. Wat ben ik toch trots op je. Maar ik heb er niets aan gedaan. Het is jouw werk, Nancy. Neen, we hebben het allebei te dan ken aan Mary Judson cn haar vader. Als het blijkt dat wc geslaagd zijn, is het ook een eerherstel voor dien zonderlingen ouden man. We hebben nog een massa te doen, zei John. We moeten een octrooi heb beneen kapitaal! Er moet een maat schappij opgericht, worden. Er zijn een hoop zakelijke beslommeringen. Dat is erg prozaisch, John. Ik heb meer behoefte aan iets dramatisch. Dan weet ik wat! zei hij lachend. Iets buitengewoon dramatisch, Nancy. La ten we meteen gaan trouwen! Het zou heerlijk zijn, John, zei ze stralend. Maar het kan niet. Als ik trouw, moet dat. van Trevanion Court uit gebeuren. Ik wil in de oude kerk trouwen en samen met jou naar het oude huis te ruggaan. Maar jo bent een schat dat je op dat idee bent gekomen! HOOFDSTUK XXVIII. Het oude huis. De oude Jack Beel zat met zijn zoon onder het portiek van Trevanion Court. Het was September cn do zon begon al vroeg te daleu. De oude rookte behaaglijk zijn pijp en keek uit over het prachtigo landschap. Je hebt een goede oogst gehad, niet waar vader? Prachtig jong. Het land is rijk en de velden brengen het meeste op uit de heele buurt. En toch, bromde de oude, ben ik niet tevreden. Ik had gewild dat je Nancy had gekregen, jong. De oude man keek zijn zoon vol 1 "won dering aan. Arm en trots is ze, zei hij. Wij bonne de eigenaars van de Court cn zij heeft, een baantje. En toch heeft ze de hoop nog niet opgegeven om het huis terug te koopen. Hoe weet je dat? Heb geinformeerd. Is ze nog altijd op dio fabriek? Voor een maand was ze er nog. Dio tienduizend pond krijgt ze om- mers nooit bij mekaar, nooit aan zijn leven zal ze het huis terug krijgen. Neen nooit, zei Jack Jr. Maar ik zal haar wel krijgen. Ze zwegen allebei een poosje. Toen be gon de oude weer: Je kunt d'r maar niet vergeten, hè jong? Vergeten? Ik zal altijd verliefd op haar blijven. Maar als ik haar krijg zal ik dat trotsche ding wel klein krijgen. Het zal mc benieuwon wat zo hier weer doen komt, zei de oude man nader- kend. Komt ze Jiier? De jonge Jack sprong overeind. Ja, heb ik je dat niet verteld? Ze heeft me geschreven. Heeft Nancy je geschreven? De oude knikte bevestigend. Waarom heb je er niks van gezegd? Ik wou ercis kijken hoe je het zou opnemen. Hier heb je den briof. Het brief je luidde als volgt: „Geachte Heer, Daar ik toevallig in Conwall ben, kom ik Woensdagmiddag op Treva nion Court. Het zal me aangenaam zijn u daar te ontmoeten, Hoogachtend, NANCY TREVANION." De jonge Jac keek op zijn horloge. Als ik dat geweten htd Had-ic een ander costuum aangetrok ken, vulde de oude lakoniek aan. Waarom zou je je mooi maken voor die meid? Als ik me niet vergis, komt ze net de oprijlaan op. En in'erdaad kwam Nancy met een vriendelijke glimlach op het gezicht op het huis aanstappen. Ze zag de beide mannen niet. Ze had alleen oogen voo: het huis en het landschap. Kijk es goed na d'r, fluisterde di oude, ze is zoo trots als een pauw. (Wordt vervolgd^.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5